Dag-Agenda. Woensdag l Maart Leiden. Verga dering Federatie van Ned. Herv. Dia conieën. Spreker Prof. dr. Slotemaker de Bruine, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Lezing met Lichtbeelden over Z.-Afrika. Spre ker de heer L. Penning, „Prediker" 8 uur. Woensdag 11 Maart Leiden. Hulpver. van den Geref. Zendingsbond in Ge bouw „Prediker." Dagelijks: Wassenaar Kunstzaal „De Rietvink" (Stoeplaan, hoek „de Kie- vit") van 17 Fébr. tot en met 15 Maart 1925 Tentoonstelling Schilderwerken van 15de en 16de eeuwsche meesters. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Febr. tot en met Zondag 1 Maart a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. BINNENLAND. ARBEIDSTIJD VOOR VERPLE* GENDEN. Het voorontwerp-verplegingsbeslnit. Het departement van Arbeid heeft aan de vakbonden van verplegend per soneel toegezonden het ontwerp-ver- plegingsbesluit ter fine van advies. De ontworpen regeling der arbeids- en rusttijden is als volgt: Een verplegende mag niet langer ar beid verrichten dan 10 uren per dag en 55 uur per week. De diensttijd van een vèrplegende, dio geen nachtdienst ver richt, mag ten hoogste 13 uren bedra gen en van een verplegende, die nacht dienst verricht, ten hoogste 11 uren. De dagdienst mag niet vroeger aan vangen dan te 6.30 uur des voormid dags. Er mag niet meer dan 14 dagen 'in 4 achtereenvolgende weken nacht dienst worden verricht. De diensttijd moet op eiken dag, waarop de verplegende meer dan 6 uur dienst verricht, na ten hdogste 55 uur worden onderbroken door een onafge broken rusttijd van ten minste één uur, wanneer die diensttijd uren of minder duurt of nachtdienst, en van ten minste l5 uur, wanneer die dienst tijd meer dan 8 uur duurt en geen nachtdienst is. Een verplegende moet een wekelijk- schen onafgebroken rusttijd hebben van ten minste 36 uren of een onafge broken rusttijd van 60 uren in 2 ach tereenvolgende weken; ten minste een maal in 7 achtereenvolgende weken moet deze rustdag op Zondag va^en. Aan een verplegende moet in elk etmaal een bedrust worden gegeven van ten minste 8 uren achtereen, be- I halve op dagen van dienstwisseling, wanneer die bedrust eenmaal magwor den onderbroken, doch dan in totaal niet minder dan 85 uur mag bedragen. Rusttijden mogen niet worden door gebracht in lokalen voor ziekenverple ging. Een verplegende mag bij gevaar voor het leven of de gezondheid van een verpleegde langer arbeid verrichten dan bepaald is, echter niet meer dan 2 uur per dag en 6 uur per week lan ger dan is toegestaan. Van deze afwij kingen moet aanteekening worden ge houden. In gevallen van opeenhooping van werk of bij bijzondere omstandighe den in een verplegings-inrichting kun nen vergunningen voor afwijkingen van de arbeidsbepalingen worden ver leend: voor verplegenden geldt dan, dat niet langer arbeid verricht mag worden dan 12 uren per dag en 67 uur per week, en dat de dag- of nacht dienst met niet meer dan 2 uur wordt verlengd. Voorts bepaalt het „Verplegingsbe sluit" nog, dat gewone arbeiders en ar beidsters in verplegingsinrichtiftgen niet langer mogen werken dan 85 uur per dag en 48 uur per week, met als overwerk&renzen 11 uur per dag en 62 uur per week voor manr?n en 10 uur en 55 uur voor vrouwen of jeugdige personen. In de toelichting wordt ten aanzien tan het verplegend en daarmede ge lijkgesteld, niet onder de gewone ar beidersgroep vallend personeel, opge merkt, dat het in gevolge de ontwor pen regeling mogelijk is met een twee- ploegen-stelsel te volstaan, mits voor vrije dagen voor de noodige invallers wordt gezorgd. Naar de „Tel." waaraan we boven staande ontleenen, verneemt, bestaan in de kringen van verplegend perso neel ernstige bezwaren tegen de rege ling der werktijden, o.a. op grond van het feit, dat er verschil gemaakt wordt tusschen diensttijd en arbeidstijd, waartusschen h.i. geen verschil mag worden gemaakt. Ook wil men bepaald zien, dat er niet meer dan 14 dagen nachtdienst mag zijn in zes in plaats van in vier achtereenvolgende weken. Voorts wenscht men den onafgebroken rusttijd in 2 achtereenvolgende weken op 72 in plaats van op 60 uur gesteld tê zien. Een en ander zal nader uitge werkt en ter hennis van den minister worden gebracht. De Koninklijke Familie. Men bericht ons uit Zwitserland, dat 'daar het stellige gerucht gaat dat het Koninklijk gezin met klein gevolg en in streng incognito eerstdaags daar heen zal vertrekken voor een kort verblijf in een der kleine plaatsen van Centraal-Zwitserland. De ambtenaars-salarissen. De Minister van Binnen! andsche Za ken heeft in de Tweede Kamer gis termiddag er op gewezen dat thans geen illusies mogen worden gewekt omtrent ev'entueèle salaris-verbeterin gen. De vraag of de kans op verbe tering der Salarissen nu zooveel groo- ter is dan in het najaar van 1924, moest spreker tot zijn leedwezen ont kennend beantwoorden. Maandag a.s. zal er vergadering zijn met de Centrale Commissie voor Ge organiseerd Overleg. Het Bézoldigings besluit 2al wel bovenaan op de agenda staan, meende de Minister doch de Regeering zal iT\zt kunnen medewer ken aan hervormingen, welke in de papieren loopen. Gemeenteraad Rotterdam. ïn de gisteren gehouden vergade ring van den Gemeenteraad van Rot terdam, kwam aan de orde een voor stel van en W. inzake verhaal van pensioensbijdragen op de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel tènfeinde het tekort van f5 5 millioen eenigermate te verminderen. Voorgesteld werd een "heffing van pCt. Dit voorstel wercf na breede bespre king met 23 tegen 20 stemmen ver worpen. In verband hiermede verklaarde de heer v. d. Hoeven (C. H.) wethou- )der van Financiën de verantwoorde lijkheid niet langer te kunnen dragen en Zijn wethouderschap neer te leggen. Tegen het voorst.1 hebbsn, beha ve de s.-d., de comm. en de v.-d., gestemd de r.-k. Jdoebe en van Dongen; voor de overige aanwezige r.-k., de a.-r., de c. h. en de Vrijheidsbonders. 1 r.-k. en de rapaljaan waren afwezig. Ontwapening? Naar Het Volk verneemt is het ini tiatief-ontwerp der Soc.-Dem. Kamér fractie in zake ontwapening definitief vastgesteld en is publicatie tegen a.s. Dinsdag te wachten. Het is een uit voerig stuk van 16 pagina's der Ka merstukken. Raad van de Vissclierij. Bij K. B. zijn met ingang van 15 Febr. 1925 opnieuw voor den tijd van drie jaren in den Raad voor de Vis- scherij benoemd, tot lid van de eer ste afd. voor de zeevïsscherij, de hee- ren L. J. van Gelderen, te Den Haag, Th. HaAsnoot te Katwijk a.Zee, J. F. Klercq te Haarlem, A. van der Toorn J2n. te Scheveningen en Maar ten de Vries te Bloemendaal. Naar de Keulsche Jaarbeurs. Naar ons wordt gemeld, zal op Za terdag 21 Maart a.s. bij voldoende deelnem.ng van Amst-idam v.a Am r foortNijmegen voor bezoekers van de Keulsche Jaarbeurs, die van 22 31 Maart a.s. wordt gehouden, een ex tra trein naar Keulen rijden. Aanvragen voor dezen trein zijn te zenden aan den vertegenwoordiger van de Keulsche Jaarbeurs voor Ne derland, mr. J. C. L. Zuyderhoff, uit sluitend aan diens Haagsche adres: Korte Voorhout 13. Heffing van wateronttrekkioig. Men meldt ons dat minister Colijn zijn plannen, tot het heffen van een vergoeding voor het onttrekken van water aan Staats wateren, waaraan reeds een begin van uitvoering is ge geven aanzienlijk heeft gewijzigd. De heffing 2ou n.l. niet meer gescnieden ten aanzien van industrieën, die wat^r onttrekken aan rivieren, havens en stroomen met vrijen water toe- en afvoer, maar alleen worden gevorderd voor het onttrekken van water aan kanalen, gekanaliseerde rivieren en an dere kunstmatig op peil te houden Staatswatèren. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Aan de agenda wordt o m. toegevoegd het ontwerp tot richtige heffing van de directe belastingen. De heer Kleerekoper (Soc. Dem.) vraagt een interpellatie aan over de behan deling van de personen, die onder Schoten gearresteerd zijn, als verdacht van brand stichting. Dinsdag zal over dit veFzoek be slist worden. Bij de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot „wijziging van het In dische regeerings-reglement verdedigt de heer Dresselhuys (V. B.) zijn amen dement om het orttbindingsrecht van den Volksraad in het ontwerp op te nemen. Hij ,acht dit recht aan de Kroon noodig \oor e/entueel herstel van het evenwicht tus schen Volksraad en gouverneur-generaal.^ De heer Albarda (Soc. Dem.) is niet zonder meer tegen het ontbindingsrecht, maar de gouverneur-generaal moet niet de macht hebben zich van niet-welgevallige leden te ontdoen. De heer Oud (V. D.) bestrijdt het amendement-Dresselhuys, waarvan hij misbruik vreest, evenals de heer van S c h a i k. R. K.) De heer Rutgers van Rozenburg (C. H.) meent, dat het amendement niet (in het ontwerp past. .n.»/ I k-UliUHitl De Minister van Koloniën acht het ontbindingsrecht riiet noodig, maar hij heeft cok geen overwegend bezwaar. Het amendement wordt daarna ver worpen met 47 tegen 18 stemmen. Een amendement van den heer Rut gers v. Rozenburg (C. H.) om te waarborgen, dat de volksraad geen be moeienis zal hebben met aangelegenheden betreffende verdragen met vreemde mo gendheden en de defensie, tsnzij krachtens machtiging van de wet of van de Kroon, wordf z.h.st. aangenomen. De verdere artikelen worden goedge keurd. De eindstemming zal later plaats heb ben. EERSTE KAMER. Voortgezet wordt het algemeen begroo- tingsdebat. De heer Sten huis (Soc. Dem.) zijn rede voortzettende, wijst op de verschui ving van de machtsverhoudingen in het productiestelsel. Hij betoogt, dat noch de regeering, noch het Parlement in staat is gebleken, de werkgevers tot een gewijzigde houding te brengen, o.a. betreffende mede zeggenschap en boekonderzoek door ar beiders. Hij verzekert, dat verdere loons verlaging niet zonder strijd zal worden aanvaard, en noemt de democratie der burgerlijke partijen woordenpraal. De heer De Wit (R. K.) acht de critiek op Minister Colijn, die het budgetaire even wicht herstelde, misplaatst. Tegen bedrijfsorganisatie en medezeg genschap heeft hij geen bezwaar, maar deze zaken mogen niet do orde {wetgever worden geforceerd. Mevrouw Pothui s-S m i t (Soc. Dem.) bestrijdt den heer Van Lanschot, die de coalitie noodig oordeelde om wetgeving als in Denemarken ten opzichte van het huwelijk te voorkomen. De Deensche re geering wil alleen uit de strafwet wegne men, wat een dcode letter is. Practisch is er geen verschil met de re geling hier te lande. De heer Blomjous (R. K.) verdedigt de coalitie en acht het optreden van Mi nister Colijn een zegen voor ons volk. Spr. bestrijdt de ontwapening. Zonder de weer macht zou enze neutraliteit niet te hand haven zijn geweest. De heer Slotemaker de Bruine (C. H.) ziet de grondfout zoowel van den heer Van Embden als van den heer Sten huis hierin, dat ze uitgaan van een stel ling, die nog moet worden bewezen. De eerste zegt, dat ontwapening tot beveiliging leidt, en de heer Stenhuis, dat socialisatie ons zal ontworstelen aan alle ellende. Bei de stellingen moeten nog bewezen worden. De heer Wittert van Hoogland (R.K.) breekt een lans voor de St Michaël- beweging, die nooit heeft bedoeld tegen de coalitie te strijden of met de Soc. Dem. samen te gaan. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Ruysde Beerenbrouck, ver dedigt ten aanzien van de salarissen van Overheidspersoneel de genomen maatrege len. Voorts beantwoordt hij de vraag van den heer van Lanschot, of de gereorgani seerde commissie voor georganiseerd over leg zal geraadpleegd worden over de her ziening van het Bezoldigingsbesluit. De leden van de commissie zijn tegen Maandag in vergadering bijeen, geroepen het lijdt geen twijfel, of de herziening zal op de agenda dezer vergadering staan. Wijzigingen van het Bezoldigingsbesluit die in de papieren loopen, zijn voor de regeering niet te aanvaarden. Hierna werd de vergadering tot Woens'ag 4 Maart, 11 uur v.m Dinsdagavond komt de Kamer bijeen voor afdeelingsonderzoek van verschillen de wetsontwerpen. BUITENLAND. INDIANENOPSTAND IN PANAMA. Een onafhankelijkheidsverklaring. In het San Blas-geb;ed zijn de In dianen in opstand gekomen wge^s beweerde wreed^e^en en an^ce bui tensporigheden van de zijde der auto riteiten van Panama. Naar verluidt, hebben de Indianen meer dan twintig inwoners van Pa nama, onder wie een neef van den gouverneur van San Bias, gedold. De Indianen hebban z:ch onafhan kelijk verklaard en den Vereenipden Staten verzocht e°n protectoraat over hen te aanvaarden. De Amerikaansche kruiser „Cleve land" is naar het gebied van den opstand vertrokken. DE OPSTAND IN KOERDÏSTAN. Successen der Tnrken. Volgens berichten .uit Angora wer den de gewapende benden, die de slad Karpoet bezet hadden, teruggeworpen en verdreven. De opstandelingen, zoo wordt verder gezegd, wijken in wan orde terug en worden krachtig ver volgd. Men nam een der leiders van den opstand, den Sjeik Achmed gevangen. De bevolking nam aan de achter volging deel, die zich thans uitstrekt over- het geheele .gebied van den op stand. De pers en de openbare meening te.Constantinopel steunen eenstemnrg de maatregelen der regeèrïng en eischen een energiek optreden tegen de rebellen. De studenten van de uni versiteit te 'Constantinopel betoogden tegen den opstand en verklaarden trouw te zullen blijven aan de repu bliek. In de villajets die aan het gebied van den opstand grenzen zijn 6 klas sen reservisten opgeroepen. Waarschijnlijk zal Ismet Pasja de operaties tot onderdrukking van den opstand leiden. Ook wordt als bevel hebber genoemd de Turksche gezant te Berlijn, Kemal Eddin Pas a. De opstandelingen verser.iden vlie gende blaadjes waarop staat: „Uw Kalief verwacht U. Moham medaan zijn is onmogelijk' zonder kali faat. De tegenwoordige regeering is tegen de religie en het ongeloof dringt tot de scholen door". Eet bezoek aan Rusland. De Britsche vakvereenigings-delega tie. die een bezoek aan Rusland heeft gebracht en zich door de handige sovjet-autoriteiten zoo om den tuin heeft laten leiden, vat haar offfcïeele rapport aldus samen: Rusland is een sterke en stabiele staat. De groote meerderheid der ar beiders steunen actief zijn socialistisch stelsel en de groote meerderheid der boeren aanvaarden het insgelijks. De tegenwoordige regeering is beter dan eenige andere, welke Ruslgnd ooit gehad heeft. De delegatie zegt naar aanleiding van haar bezoek aan Georgië, dat fei telijk de voordeelen van een aanslui ting bij de sovjet-unie op materieele gronden s beschouwd mogen worden als opwegend tegen de nadeelen. WOLVEN IN RUSLAND. Omtrent de wilde dierenplaag en vooral wolven waardoor in het bijzonder Noord-Rusland wordt ge plaagd, vernemen wij nog uit bladen van Riga: Er zijn zelfs dorpen en kleine steden die vrijwel ontoegankelijk zijn, wijl da rondom gelegen wol venhaarden een constant gevaar voor reizigers opleve ren. Verscheidene menschen zijn reeds door wolven en beren gedood en op gegeten. De verliezen onder het vee zijn aanzienlijk en bedragen duizenden stuks. De wolveii hebben bij Zimenki zelfs een trein, waarin varkens vervoerd wer den aangevallen. Alle zwijn:n weiden gedood. De wolven konden niet eerder dan na een aanval door de boeren met wapenen en "bijlen verdreven worden. Het ontzaglijke aantal wolven zou een gevolg zijn van de weinige jacht, welke nu op deze dieren wordt ge maakt. Vroeger werden ze des w.nters bij honderden neergelegd. KORTE BERICHTEN. Volgens de' „Vorwarts" zullen bij de a.s. DuitscbPoolsche econo mische onderhandel:ngen ook verte genwoordigers van "de vakvereenigin- gen worden gehoord. De Joegoslavische en Bulgaar- sche regeeringen hebben besloten een bijzondere commissie in te stellen voor de bijlegging van alle grensincidenten. Bij den storm in de IJslandsche wateren zijn vermoedelijk drie vis- schersbooten met 84 man vergaan. De Poolsche regeering zal een aantal communistische gevangenen vrijlaten, waartegenover Moskou eeni ge katholieke geestelijken, d e thans in de gevangenis zijn opgesloten, in vrijheid zal stellen. Volgens de nieuwe kieswetten zullen de Spanjaarden in het buiten land waarschijnlijk vertegenwoordi ging in het parlement krijgen. Een der vier 280 meter hooge masten van het radiostation te "Ruys- selede (België), is Donderdag ten g; volge van den stormwind omgewaaid. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een lichte aardbeving ge voeld in Noord-Nottinghamshire (En geland). Er is geen schade aangericht. Het schijnt, dat de beroemde scheeve toren van Tlsa gevaar loopt. Een speciale commissie heeft een lichte verzakking vastgesteld en meent dat de toestand van de fundamenten de zorg van de overheid vereischt. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURG. De heer Hennie^Schouten hield Don derdagavond een orgelbespeling in de "Herv. Kerk alhier, waarbij mej. Con stance Gispen (Sopraan) van Scheve ningen hare medewerking verleende. De uitvoering, si 'ande onder lei ding van Ds. A. Altena, mocht zich in een zeer groote belangstelling ver heugen, waartoe het uitnemende spel van den heer Shouten, bij vorige gele genheden reeds meermalen gebleken, ongetwijfeld veel bijdroeg. Mej. Gispen vergastte haar gehoor op eenige liederen van C. v. Rennes, Cornelius en Franck, op een wijze, dat aller aandacht van begin tot het einde geboeid was. Zij beschikt over een prachtig stem geluid, dat het tot een genot maakte, deze uitvoering bij te wonen. Het orgelspel van den heer Schou ten, voor zijn Sonate 6 van Mendels sohn en de Doodenmarsch en Enge lenzang van Grulmant, was uitmun tend van afwerking en maakte op de hoorders diepen indruk. Ds. Altena dankte na afloop Mej. Gispen en den heer Schouten voor deze uitvoering en riep hen uit naam van allen een hartelijk weerziens toe. De bijeenkomst, die na het zingen van Psalm 150 1, door Ds. Altena met gebed was geopend, werd door hem cok met dankgebed gesloten, waarna gezongen werd Psalm 133 1 en 5. LISSE. De sluiting der winkelweek' had plaats op Woensdagavond 7 uur Na burgemees ter Eenhuis als eerelid een serenade Ze hébben gebracht mei het Plarmonickorps ..Eensgezindheid" maakte het winkel- comité en Eensgezindheid een rondgang door het dorp. De prijzen werden aan Het publiek' na trekking toegekend als volgt:' ie prijs. J. v. d. Zalm, Heerenweg f25; 2de prijs, M. v. d. Stelt, Julianastraat 25; f15; 3^ prijs, W. Annaert, Kanaalstraat 132, fio; 4de prijs, A. de Groot, Schoolstraat 14. f 5waarvoor men bonnen kan bekomen om goederen, enz. van te betrekken. Uitslag Etalage-wedstrijd van de Winkelweek 192 5 ie 2de 3de 4de pr. pr. pr. pr. S.' N. Bérkhow 1 '3 1 5 9 W. F. Daudeij 1 7, 3 5 H. N. Dovianus 1 4 M. Duivenvoorden 1 4 Th. Freriks 3 3° 47 5$ A. P. E. J. Geerde 1 M. J. Guldemond 131 W. Goldberg 1 5 5 23 C. J. Hoes 4 25 3° 39 G. Langeveld 1 1 3 21 C v. d. Leede 2 7 16 19 A. W. v. d. Meer '424 279 139 77 A. Moolenaar 12 J. B. Meskers 11 J. Mijnders '3216 A. Mosseveld '436 339 122 57 Nagtegaal-v. Waveren 251 J. Reeuwijk 11 21 20 35 J. Spruit 9 17 34 42 W. A. Schouten 4 9 11 !4 L. v. Schooten 17 23 72 Gebr. Schouten 66 122 183 144 Joh. Souverein 10 29 40 79 G. A. Theissen 29 4° 41 55 J. G. Timmermans 3 14 38 75 E. Tissing 4 *3 20 D in ItVeld 1146 Thorn C. Vink 3 U 27 25 Theod. B. Weber 180 163 234 110 P. M. Witsenburg 5 9 J5 3° Wed. J. Wesselo 1 4 C. v. Werkhoven 16 18 19 33 A. J. v. Zeist 6 24 56 95 F. Zwetsloot r 1 4 A. v. d. Zaal 25 22 21 27 Uitgebrachte stemmen eerste prijs 1251 Uitgebrachte stemmen tweede prijs 1234 Uitgebrachte stemmen derde prijs 1071 Uitgebrachte stemmen vierde prijs 1194 Totaal 4750 Den eersten en tweeden prijs verwierf A. „Mosseveld, den derden prijs Theod. B. Weber en den vierden prijs Gebr. Schou- ten. 'Het Comité Winkelweek ontving Het volgende schrijven: Een woord van ondergeteekende vinde men niet pedant. Uit zuivere, warme be langstelling, nam ik gaarne aan de uit- j noodiging van den Voorzitter van het Co mité, om een een kijkje te komen nemen ook in verband met de electrische ver- lichting. Welwillend werd ik' hedenavond rond geleid door den wakkeren voorzitter, den heer van der Eerden met zijn trouwe helpers, cle heeren Schouten, Berkhout en Caspers, en niettegenstaande het drui- lige weer, heb ik met veel genoegen alle etalages in oogenschouw genomen. Het was me een lust, ik sta vol bewon dering over de smaakvolle uitwerking der eigen ideeën van verschillende winkeliers. En wat me het meest trof in deze zaak was de nagenoeg, algemeene deelneming. Daarin toont Lisse, zooals wethouder Tromp dat zoo juist heeft gezegd, zijn tijd te begrijpen. Lisse is een mooi dorp, Lisse heeft een ijverigen middenstand, die onder onbaat zuchtige leiding van zijn voormannen eens gezind wil samenwerken en wil toonen het publiek niet alleen goed, maar ook concurreerend te bedienen in alle benoo- digdheden, welke het leven eischt. Men durft ook met open prijzen voor den dag te komen, en dat hoort en men kon er zien ook, dat men niet naar de stad hoeft, om goedkooper of beter te geraken. Op elk gebied kan men m Lisse terecht. De algemeene deelname aan deze de monstratie getuigt ook', dat de verschil lende -winkeliers elkander niet beschouwer* als concurrenten, maar als collega's, zij' zijn voor elkander een steun, zij1 hebben aan al hunne medeburgers getoond ook hunne belangen te widen dienen. De handeldrijvende middenstand van Lisse begrijpt zijn tijd. De stadsbewoner moet niet meer kunnen zeggen: Ik zou wel buiten willen wonen, maar het groote bezwaar is, men kan niet krijgen wat het dagelijksch leven van noode heeft. De bewoning onzer dorpen moet niet alleen aantrekkelijk gemaakt worden door zijn "omgeving van landelijk en natuur, maar zij, die de verzorging van den mensch op zich hebben genomen, de I winkeliers, hebben in hun eigen be lang ook zich te beijveren, dat de winkel in het dorp niet voor de stad be hoeft onder te doen, niet in netheid, niet in kwaliteit van het artikel en ook niet in prijs. \Poor eendrachtige samenwerking, door onderling vertrouwen, wordt dat verkre ken. Door de eerste winkelweek te Lisse is men daar op den goeden weg. Hulde den mannen van initiatief.. GOUVERNEUR, f Pres.-Com. Electriciteitsbedrijf. Sassenheim, 25-2-'25. Nu de winkelweek van Lisse 1925 weer ttot 't verleden behoort, gevoel ilc me verplicht, mede namens het Comité, dank te brengen aan de geheele burgerij van Lisse. Gij allen hebt veel belang in onze winkelweek getoond; gij allen hebt tot den laatsten dag, die aangename, pret tige stemming er in gehouden en dc cta- lage's druk bestudeerd. Wij hadden zoo veel kunnen organiseeren als wij wilden, indien wij echter Uw zoo gewaardcer- den steun niet hadden, was onze winkel week een fiasco geworden, daarvoor dus onzen oprechten dank. Dank aan de Ge meentelijke Overheid en haar Secretaris voor het bijzondere blijk van medeleven met den Middenstand. Dank aan het Be stuur en leden der Harmonie vereen igin g „Eensgezindheid" <*1 aan 'i Bestuur en leden van: „St Gregorius de Groote" vxxxr hun belanglooze medewerking. Wij mo gen als leus voor cms hebben: „Lisse Vooruit 1" Zonder uw meciewerking was die leus niet zoo. aLoeaneea doarftsdroo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2