i DINSDAG 24 FEBRUARI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkcop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Yischmarkt 18 tel. 1225 is Woensdag verkrijgbaar: SCHELVISCH, SCHOL, ÏJBOKKING en KABELJAUW a 0.35 per pond en HARING 0.05 per stuk. Leiden, 24 Febr. 1925. thans 72, dat der begunstigers 3. 't Keurige verslag sprak van rijken ze gen, maar ook van donkere wolken, die dreigen. De penningmeester, de beer J. Phi- rpp'O, las het financieele verslag. De inkomsten bedroegen f56820.705. de uitgaven f53254.08. De balans gaf als bezittingen aan een bedrag van f 116233.635 en als schulden een cijfer van f 123347.02* Beide heeren ontvingen door ap plaus den dank der vergadering. Het af redende bestuurslid, de beer J. Fhilippo, werd weer gekozen, maar meende een herbenoeming niet te moeten aanvaarden. Ook niet, nadat van verschillende zij den aangedrongen v/as cp aanneming der functie. In zijn plaats werd nu gekozen de heer Hendr. v. Zonneveld., Plet ideaal van bet Bestuur, een smbswoning, wenkt weliswaar van verre, maar zal voorloopig wel niet wo d:n verwezenlijkt. Nadat nog besloten was, in bet ver volg de a gsmeene vergadering in Vp/il te hóuden, sloot de voorzitter de vergadering, nadat Ds. Boeijinga ui "dankgebed was voorgegaan. ALPKEN a. d. RIJN. Voor het Comité van Winterlezingen trad in de Nutszaal op Dr. Geèlker ke el'van Amsterdam, om te spreken over „De navolging van Christus", door Tho mas h. Kempis. Spr begon met er op te wijzen, dat het uitwendige leven, niet het voornaamste is. Het uitwendige leven van Thomas a Kempis was niet rijk kan. bij zonderheden. Zijn leven werd echter bij zonder door z'n broeder Johannes bein- vlced en zijn opleiding ontving hij bij de broederschap des gemeenen levens. Het kloosterleven heeft hij tot zijn laatsten snik gekend. Gedurende z'n kloosterleven is de pest viermaal binnen de muren -ge- vve-st. Zijn leven was, vroom en godvruch tig en tcch is hij met een 20-tal anderen gedwongen geworden cm naar Friesland te vluchten. Wel werd hij weer in eere hersteld, maar hooger dan sub-prior wist hij het niet te brengen. Hij werd begraven in z'n klooster en men schreef op zijn graf dez^ zijne woerden: ,,ïn alle din gen heb ik rust gezocht maar niet gevon den, rnaar wel in'de eenzaamheid $n in de boeken". Thomas k Kempis heeft veel geschreven en bezat een groote Schriftkennis. Tot 4 maal toe heeft hij den Bijbel overge schreven. Zijn leven heeft gestaan in het teeken van den arbeid. Zijn meest bekend? werk is getiteld:, „De navolging van Christus", een boek, dat na den Bijbel het meest verspreid en gelezen is -en waar- Van reeds meer dan io.ooo uitgaven in vele talen het licht zagen. In ons laijid bestaan 4 vertalingen, t.w. van Hasebroek, Kloos, Frans Ërens en Prof. I. van Dijk', welke laatste volgens den spr zeker de beste ge noemd kan worden. Dit boek van Thomas munt qit deer ischoone dictie en een heer lijk rhythme, zoadat de middeleeuwsche betiteling van „Kerkmuziek" volkomen op zijn plaats is. Thomas onderschreef ten veile het hoofddoel van de orde, n.l. een 1 innig leven. Hij pleitte en leefde voor de I! navolging van Christus, terwijl zoo vele anderen de nabootsing van Chris tus in de praktijk brachten. Personen van zeer uiteenloopende le vensopvatting hebben als het ware ge- i dweept met zijn beek, b.v. Ignatius Loyola, Willem Klcos en Voetius, wat teekenencl is voor het boek zelf. De sleutel tot op lossing hiervan ligt zeker in het feit, dat het is een beek voor en van het hart, met breede en diepe zelfkennis, en niet ge bonden aan kerk of grens, alhoewel het een zedelijk, Christelijk en soms een R.K. boek genoemd kan worden. Daarom juist is hij cok" geen Reformator. Wij hebben vele, ernstige bedenkingen tegen het boelc, maar weten toch ook zeer veel schoons 'in dit werk te waardeeren. De spreker citeerde verschillende kernachtige spreu ken uit genoemd werk, en wist de aan wezigen ten zeerste te boeien. Velen heb ben dan ook van deze lezing genoten. LEIDERDORP. Op uitnoodiging van de J. V. op Geref. Grondslag „Eben Haëzer" en de Geref. 'M. V. „Roeping en Plicht", trad Vrij dagavond voor een talrijk gehoor in de Geref. Kerk op, dhr M. de Boer, theoï. cand. te Amsterdam, met het onderwerp: „De lachende leeuw". Wij ontvingen van onzen correspondent een uitvoerig verslag van deze rede, dat we 'echter, zeer tot onzen spijt, niet kun nen verwerken. We volstaan daarom met de vermelding, dat met groote aandacht naar dit schoone en ernstige woord werd geluisterd. In de Chr. Geref. Kerld alhier zal Woensdag a.s. Biddag worden gehouden •/oor het gewas, waarbij des morgens io uur en 's avonds 7 uur Ds. J. L. de Vries zal voorgaan". KATWIJK AAN DEN RIJN. Dezer dagen ontdekte Th. den L. aan den Tol dat zijn zevental kip- _pen verdwenen waren. Hel bleek dat dit door middel van honden was ge- geschied. De politie stelde een uit gebreid onderzoek in, terwijl ook voet afdrukken werden genomen. Men ver moedt, dat men te doen heeft met iemand die met af gr. honden werkt. Van de daders tot op heden nog geen spoor. Dit is de tweede maal binnen een zeer korten lijd, in de zelfde omgeving, clat er kippen werden gestolen door mrddel van honden. Mej. /V Vermis, reeds eeiiigen tijd in tijdelijke betrekking aan het 'Hulp-postkantoor alhier, is met in- 'gang van heden definitief aangesteld. KOUDEKERK. Donderdag 26 Februari, des avonds te 7 uur, hcopt Ds. Kouwenhoven van Lei den in de Geref. Kerk' alhier een rede te houden in het belang van de Zending. Maandagmiddag waren 2 kinderen van het licofd cler bijzondere school aan den Hccgen Rijndijk, cThr B., op weg naar Koudekerk onf een boodschap te doen. Juist, toen zij de brug over den Rijn zou den oversteken, kwam van de richting Koudekerk de voerman C. S. met zijn paard en wagen, beladen met strco, even eens over de brug. Toen de voerman het gevaar zag, trachtte hij nog met alle moei te zijn paard tot staan tc brengen, doch wegens de helling van de brug, mocht hem dit niet gelukken. Het 5jang jenge-- tje van dhr B. liep toen voor den wagen met het ongelukkig gevolg, dat het ventje onder den wagen terecht kwa.ni en een wiet ever een zijner beentjes ging. Waar schijnlijk jnet gebroken Ltintje en bloe dend werd de kleine opgenomen en. naar de ^ouderlijke-woning georacht, waarna ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Donderdagavond hield clc Geref. Meis- jesvereeniging' „Maria en Martha" haar jaarvergadering in het lokaal achter de Geref. Kerk. Door den Eerevoorzitter Ds. Haspers, werd hef samenzijn geopend, waarna de jaarverslagen werden uitgebracht, welke gotuigüen van bloei, terwijl tal van voor drachten, samenspraken en enkele wel verzorgde inleidingen, een flink program ma vulden. Afgevaardigden van zuster verenigingen te Alplien a. d. Rijn en Leiderdorp, van de Oudervereniging en Knapenveréeniging en Jongelingsvereeni- ging en van den Kerkeraad, brachten hun best*? wenschen over. De avond vloog voorbij en er heerschte een gezellige geest en de indruk was, dat de vereni ging, zoowel wat vorming der. leden be treft, als het barmhartigheidswerk, op een hoog peil staat. De gezellige samenkomst werd te 11.30 uur gesleten door den Eere-voorzitter, na dat dhr N. P. Slegtenhorst was voorge gaan in dankzegging. Donderdagavond werd door den Wel ed. heer M. van Gaasbeek van den Haag. in liet Koer der Ned. Hery. Ker\t, voor een talrijke opkomst, een cpebare verga dering gehouden met levende lichtbeelden ever het werk der vereniging Nedr-ri. Landkolonisatie en Inwendige Zending. Na een vurig inleidend woord van den sp'"„ liet hij ons achtereenvolgens op het doek zien de verschillende gebouwen der kolo nie met hunne landerijen, tuinbouw en veeteelt en de bewerking daarvan door de kolonisten, begeleid door een duide lijke .verklaring, hetgeen door de aan wezigen met groote belangstelling werd gevolgd. Ook de industrie in deze ko lonies nemen een voorname plaats in, o.a. matrassen- en mandenmaken, enz. De gan- sche kolonie zag er keurig, verzorgd uit en menrg zwerver, vooral in. den tegen- woordigen tijd, wordt'In deze kolonie door het werk der barmhartigheid opgenomen en ook dikwijls dan later aan een levens positie geholpen. T)eze vere.eniging-heeft dan ook recht op aller steun en we ho pen, dat dezen avond door het werk der aanschouwing, niet tevergeefs een beroep op de vele. toehoorders is gedaan. LEIMUIDEN. De zangvereeniging „Excelsior" Alhier gaf Donderdagavond haar aangekondigde, uitvoering. Het heldere weer bracht de bezoekers van ver uitden omtrek naar de Geref. Kerk. De opkomst was dan cok zeer bevredigend. Een 17-talnum mers werden keurig gezongen. Er - zijn 'verscheidene goede stemmen onder d? zan gers. De uitvoering, die door- Ds. Ring- nalda met gebed was geopencj, werd ook door hem met een toepasselijk woord en dankgebed gesloten. De afdeeling van het „Groene Kruis" alhier hield Donderdagavond een buiten gewone ledenvergadering. Van het hoofd bestuur van de Zuid-Hollendsche afdee ling was dhr Bakker aanwezig om een lezing te houden over het nut en ue noodzakelijkheid van wijkverpleging, wat dcor hem op duidèlijke wijze werd gedaan. Het mannenkwartet van Nieuw-Vennep bracht ter afwisseling een. tiental nummers ten gehcore. Schitterend werd er gezon gen; een luid applaus en een hartelijk woord van dank viel hun ten deel. Onge veer 11 uur verliet het kwartet de zaal, cn kenden de verslagen van het bestuur, wor den bespreken. De opkomst was bevre- diigend. Een woord van dank aan het Bestuur voor den schoonen avond is zéker op zijn plaats, en aan dhr Sneeboer voor het gebruik van zijn ruime zaal. Woensdag 24 Februari zal het comité voor Whiterlezingen zijn 4.den of laatsten spreter doen optreden. Dr. K. Dijk, Geref. predikant te Den Haag, zal in de Ned. Herv. Kerk des avonds te 7.30 uur spreken over het onderwerp: ^Twijfel en Zekerheid". BOSKOOP. Vrijdagavond werd door een tot liedén onbekend gebleven bestuurder van een" automobiel in de Biezen een gemeente straatlantaarn omgereden, die daardoor geheel werd vernield, wat een gvoote schadepost beteekend. De politie zal de onbekende op zien te sporen. HAZERSWOUDE. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier is beroepen de WelEerw. heer Ds. W. A. Wiersinga te Wormer. Alhier is in het gezin van dhr L. in het Westeinde een geval van dinhteri- tus voorgekomen-met doodelijken aflncp. Dhr J. van Veen, kommies der c.i c- te belastingen alhier, is tot tijdelijk deur waarder te Bcskcop aangewezen. RIJNSBURG. De plaatselijke afdeeling van „Pro Rege" alhier, vérgaderde Vrijdag avond in de Geref. Kerk. De vergadering werd, nadat gezon gen was Psalm 146 4, door den eerevoorzitter, den burgemeester, met gebed 'geopend. Na een uiteenzetting te Lebben ge geven, van het cloel van deze verga dering, deed de eerevoorziiter namens het bestuur, de mededeeling, dat Ds. Broekstra, evenals Ds. Altena, Be richt van verhindering had gezon den en daf t evens "Ds. Broek'stra had bedankt als lid van het bestuur van Pro Rege. Tlierna veFieende spr. het woord aan den voor dezen avond uitgenoo- Sigden spreker, Ds. J. Voorsteegh, van 'Katwijk aan Zee. Spr. had als onderwerp voor dezen avond genomen: Standvastigheid. Nadat spr. de noodzakelijkheid van 'Standvastigheid had uiteengezet, wees hij op het nut van den arbeid van „Pro Rege". ?n militairen dienst, Juist in Jde storm- en drangperiode, blootgesteld aan de invloeden van allerlei theorieën en demoraliseerende invloeden, moe ten de jongelingen gesteund worden. Spr. vertelde daarbij van den ar beid van „Pro Rege" in kazerne en op hét schip en waarbij spr. aller sympathie en medewerking inriep. .Uitvoerig stond spr. stil bij de stand vastigheid van de drie jongelingen, waarvan wij' lezen in Daniël 3, Sa- drach, Mesach en Abednego, die de verheerlijking van den grooten Rex, grooter plicht - vonden, dan nakoming' van de geboden van Koning Nebukad nezar. Spr. zou hen de eerste leden willen noemen van Pro Rege, Pro Rege, dat zoo'n nuttig werk verricht, ook ten opzichte van onze landsverdediging en ten opzichte van ons Oranjehuis, en tegen Se revolutie. Spr, eindigde met eenopwekking, de vereeniging in dit werk krachtig" te steunen. De vergadering werd gesloten met «;ebed, waarna gezongen werd Psalm 1 1. De heer M. N. Chr. Kanaar te Amersfoort is benoemd tot onder wijzer aan de Koningin Wilhelmina- school,.hoofd de heer G. Vreeswijk alhier. GEMENGD NIÉUWS. Droevig ongeval. Zondagmorgen heeft in de Goudenregenstraat te 's-Graven- hage een droevig ongeval plaats gehad. De 6-jarige A. K. S. stond dicht bij het trottoir, toen plotseling een personen auto de hoek omkwam en het knaapje overreed. Het ventje werd de ouderlijke woning binnengedragen, ahvaar de ontboden geneesheer slechts den clóotl kon consta- teeren. Volgens getuigenverklaring keek de bestuurder van de auto, de heer O. A. G. juist achter zich, toen hij de bocht .maakte_en zag daardoor liet jongetje niet. Hij is cloor de politie in verzekerde bewaring gesteld. Geheimzinnig ongeluk. Toen Donder dagavond te ongeveer half tien een wielrijder de brug over liet kanaal bij den Bosschen weg te Tilburg passeerde, hoorde hij iemand om hulp roepen. Er bleek een vrouw in het water te zijn ge raakt. ~t Hij waarschuwde den brugwachter, die eerst hiei een dreg trachtte de vrouw te redden, doel! deze bleek niet meer in staat zich daaraan vast te houden. De brugwachter sprong in zijn bootje en wist cle drenkelinge, die inmiddels reeds bewusteloos was geraakt, uit het water te halen. Uren achtereen werd kunstma tige ademhaling toegepast, echter zonder resultaat. Niet bekend is geworden, wie de dren kelinge is en hoe ze in het water is ge raakt. Doodgevallen. In de buurtschap Ben- telo, gem. Ambt-Delden, is de boeren knecht J. Speelder eergisteren van den hooizolder gevallen. De man brak den nek en werd cloocl opgenomen. Moordaanslag. Gistermiddag om streeks half een heeft de 24-jarige A. D„ fabrieksarbeider uit de Lange Baan- straat te Rotterdam zijn vrouw, die den laatsten tijcl in een perceel aan do Kleine Leeuwenlaan met een ander sa- clen rug toegebracht, menleeft, met een mes eenige steken in De man heeft zich zelf bij politie aan gemeld en is in bewaring gesteld. Öe vrouw werd in het ziekenhui.? clen Coolsingel Ier verpleging opgeno men. Aanbestedingen. Hedenmorgen hebben B. en W. ten raadhuize aanbesteed het leggen van een ricleering in den Haagweg vanaf de da Gostastraat tot aan het Galge- water. Ingeschreven werd als volgt: A. J.. de Later en P. H. Meijer, Lei den f 4260, A. Timmermans, Dordrecht f3946; J. Warnaar Leiden f3590; J. C. Evert Leiden f3440; H. Bax Aen J-I. Steenkist, Haarlem f3434; JV v. Riet Leiden f3270; \V. van Oussoren en Zn Leiden f3180, J. P. Straathof, Leidén f3868; J. Saras, Oude Wetering f3375; T. P. C. cle Winter en C. J. v. Weereri Leiden, f 2995 Ér waren twee inschrijvingen te laat ingekomen. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voor het Doctoraal examen Geneeskunde de heer J. B. W. Steen Den' Haag; candidaatsexamen rechten de heeren P. G. Jansen, Den Haag; J. van Schayk, den Haag, F. H. P. Bal lot, den Haag. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, "24 Febr. (V.D.) Be operatie, die president Ebert in den afgeloopen nacht plotseling1 ondergaan moest, was buitengewoon moeilijk', doch slaagde naar wenscht. De toestand van den RijkspresTdent is thans bevredigend. LONDEN, 24 Febr. (V.D.) De „Daily Express"» meldt dat Trotzky den Japanschen gezantschapspost is aangeboden. Het aanvaarden dezer functie hangt af van zijn gezondheids toestand. Indien Trotzky .weigert, wordt Joffe de vroegere gezant te Weenen benoemd. Laatste Berichten. Ned. Ghr. Radiovereeniging. Programma van den' omroepavond op Woensdag 25 Februari pl.m. 8 uur n.m. uit te zenden door den zender van de N.S.F. (Golflengte 150 M.) a. Rede van Mevrouw Knoppers— Valckenier, Amsterdam, over: „Meis jesroeping1'. b. Rede van Ds. H. E. Gravemeyer, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam. Het muzikale gedeelte van het pro gramma zal worden gegeven door de dames S. Deutekom en J. van Dijken, de heeren J. Couprie, W. Deutekom, Wm. Poletiek (zang) de heeren A. Ver hoef en C. G. F. van Rennesse, Am sterdam, Viool en Piano. Marktberichten. LEIDEN, 24 ^Febr. 1925. Varkensm. Aangevoerd aantal 490. Vette varkens 437. Prijs per kilo 0.75—rO.72. Licht soort 53, 0.70—0.. 67 pc-r K.g. Handel matig. LEIDEN, 23 Febr. 1925. Groentenvei- ling. Broeivet 2432, Spruiten 1830, Lof 1418, Rapen 2,10—2.30, Kroten 1.802.40, Gek. kroten 6—6.70, Was- peen 89, Uien 1213, alles per 100 kg. Roode kool 69, Gele kool 710.50, Groene kool 1.203.20, Selderij 2.80— 3.50, Prei 34.50 Knolselderij 911, alles per 100 stuks. Boerenkool 0.180.53 per kist. ROTTERDAM, 24 Febr. 1925. Veem. '9 paarden. 20 veulens, 1483 magere runderen, 693 ve/it'e runderen, 127 vette kalveren, 1844 nuchtere kalve ren, 100 graskalveren, 43 schapen en lammeren, 78 varkens, 137 biggen, 8 bokken. Prijs per K.g. koeien 373—49—51 57'60, ossen 485358, stieren 41 4550, vette kalveren 65—80—90 92k Per stuk: melkkoeien 350—400— 515, kalfkoeien 340±90, stieren 150 480, pinken 150200, graskalveren 70 150, vaarzen 225275, werkpaarden 200350, siachtpaarden 100200, veu lens 60—80# hitten 180300, biggen 8 16, overloopers 2036, fokkalveren 2036, slaclitkalveren 1518, biggen per week 1.752. Aanvoer over cle maand Februari: 9143 runderen, 1042 paarden, 71 veu lens, 1773 vette kalveren, 5589 nucht kalveren, 822 schapen, 656 biggen, 38 bokken, 2 ezels, 6262 varkens. .Koeien en ossen? Aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen onveranderd, een onkel dier 23 ets. boven noteering Sf/.cren. Aavoer tamelijk, handel flauw, prijzen iet3 lager voor 2e cn 3e soort; le soort prijshoudend. Vette kalveren. Aanvoer redelijk, handel redelijk, prijzen onveranderd. Melk- en kalfkoeien. Aanvoer rui mer, handel kalm, prijzen hoog. Jong vee. Aanvoer ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. 1 Graskaiveren. Aanvoer niet groot, handel iets beter, prijzen onveranderd. Paarden. Aanvoer ruimer, handel gedrukt, prijzen moeilijk bedon^an. Biggen. Aanvoer matig, handel traag, prijzen onveranderd. Overloopers. Aanvoer beperkt., han del kalm, prijzen iets lager. OUDEWATER, 23 Febr. Kaas. Aan gevoerd 7 partijen, 315 stuks, wegende ongeveer 1575 K.g-., alles Gouclsche kaas. Met R.M. le srt. 62.50, zonder R.M. 5457.50. Handel stug. BODEGRAVEN, 24 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 82 wagens, samen 3673 stuks. Prijs le srt. Rijksmerk 63—66, 2e srt. Rijksmerk 5661, zonder Rijksmerk 5362. Handel matig. HAZERSWOUDE, 23 Febr 1925. Kippeneieren 7883, 6.4o7.15, eenden eieren 797, 6.606.80 per 100 stuks. Hanen 0.501.70 per stuk. LOOSDUINEN, "23 Febr. Groentenvei ling. Kroten 1.501.90, spruitkool 15 21, witlof 9—13 per 1C0 K.g., schorse- neeren 2e srt. 5«20-<-7.40 per 50 K.g., spinazie 1.821.96 per 4 K.g., salade le srt. 8.40—9.60 per 100 krop: pcf n le srt. 1721, prei 2.205.40, radijs 7—S, kervel 8.20—9.70, selderij 1.80—3.20, peterselie 5.308.40 per 100 bos; stoof-J sla 1.251.68,boerenkool 1236 ct. per kist. ROTTERDAM, 23 Febr." Binnenland- sche granen en Peulvruchten. Tarwe met zeer ruim aanbod in alle soorten lager en 111 de schottarwe be langrijk lager verkocht naar kwal. v. 10—15. gld. Extra puike erboven be taald. Rogge lager 1414.75. Gerst chevalier lager 1515.50. Haver onveranderd 1012, zaai er' boven. Erwten kleine groene flauw ge-1 stemd 1316, kroonerwten dito. Schok kerefwten in de puike kwal. gevraagd, overigens onveranderd 15—22 naarkw. Bruineboonen onveranderd verhandeld Verkocht voor 1521. Alles per 100 K.g ROTTERDAM,, 23 Febr. Buitenland- sche Granen. Stemming kalm. Rogge. Zuid-Russische disponibel 18.25, Western 16.75. Gerst. Zuid-Russische disponibel 268, Donau disponibel 258, 48 pd. Mal ting disponibel 267, idem stoomend 264. Haver. Canada No. 2 disponibel f 13, 38 pd. White clipped disponibel 12.25, White Oats No. 3 f12. Mais per 2000 K.g. La Plata dispo-; nibel 246, idem stoomend 246, Odessa aangekomen-239, Zuid-Russische stoo mend 238, Galfox disponibel 243, Bul gaar aangekomen 239. In publieke veiling werden lieden verkocht: Documenten over 500 qrs. Western rogge tot 16.35 per 100 K.g basis cif Rotterdam. Verder verschillende partijen B/S' Donau/La Plata mais van 5.856.65 per 100 K.g. alles plus 1 pet. AMSTERDAM, 23 Febr. Binnenland-' sche Granen. Voertarwe 1011.50, nieu we tarwe 12.50—12.50, rogge 14—14.50, haver 10.5011.50, duiveboonen 13 15, paardeboonen 12.5013, groene erwten 1416 alles per 100 K.g., kana riezaad 17.50 per 50 K.g. AMSTERDAM, 23 Febr. Buitenland- sche granen v.a.g.-conditiën. Mais. Java mixed disp. 243, Java witte lc*o en «toornende 243, La Plata disp. 246, Bessarabisclie disp. 242, Gal fox disp. 243. Gerst. Malting disp. 270. Lijnkoeken. S.K. Plata zaad disp. 13.60, prima Western disp. 13,60, SK Nieuw Amerik. zaad stoomend f 14. ROTTERDAM, 23 Febr. Fijne Zaden, karwijzaad 3335, geel mosterdzaad 3033, bruin mosterdzaad niet geno teerd, maanzaad 3436, kanariezaad 2225, koolzaad 2931, alles p. 100 K.g. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Febr. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 768.7 Abisko. Laagste Barometerst.: 730.2 Blacksod.: Verwachting tot den avond v. 25 Febr. Matige tot krachtige, later weer af-, nemende zuidoostelijke tot zuidweste lijke wind, betrokken tot zwaarbe-1 wolkt, waarschijnlijk regenbuien, aan-1 vankelijk zachter. V-. Barometerstand. De stand «ran hedenmiddag 3 uur iS aangegeven door don wijzer. LU CHïxEMf LEATU ÜH. Hedenmiddag 3 uur: 4.2 gr. C. LICHT GP VOOR FIETSERS c.a. Dinsdag 24 Febr. 5.5n.m. Wissclnoteerictfcn (Amsterdam). Berlijn0.5910 Londen 11.88' New-York v2.49' Parijs12.97 Brussel 12,55 Zurich 48. Rome10.12'. Oslo 38. Kopenhagen 4-1.40 Stockholm67.30 Weenen0.C0334 Praag7/0 Madrid BEURSO VERZICHT. De fendsenmarkt had ook heden weer een kalni aarzlcr.. In Tab. om wikkelde zich eenige beweging, wuav- bij een opwaarlsche koersrichtn werd gevolgd. De vraag was niet b - zender groot, maai het aanbod \vn - toch in ieder geval kleiner. Do v - jaarstabakinschr. wertcn blijk1), inet vertrouwen tegemoet gcrc.i. dit zal wel \'cornamclijk voor de is beursstemming moeten worden au.- gevoerd. Rubbers waren ewncei prijshoudend In Olieaand. maar weinig om. Kon. op ongeveer de prijzen van gis- i ter.-Schr?pv: Ned. Ind, «n Anier. stil.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3