Reclame Wagen 36.52 Sês^Brifnlng ZATERDAG 21 FEBRUARI 192f> Wat de bladen zeggen. Niet mis. Naar aanleiding 'van een ingezon- stuk waarin de critiek op "3e houding over de Chr. Hist. Senatoren die te gen de Plaatselijke keuze stemden, wordH afgekeurd, merkt de Neder lander scherp op Wij zouden wel eens willen zien, indien over enkele maanden weder een ontwerp-Vlootwet in stemming mocht komen en een aantal Christe- lijk-historische leden der Tweede Ka mer, die er in 1923 vóór stemden, zouden dan tegen stemmen, „om dat er toch' continuïteit moet zijn in het Staatsbestuur en de eerbied voor de Tweede Kamfer toch in het oog gehouden moet worden," hoe dan de toorn zou losbreken over die volks vertegenwoordigers; o.i. terecht. Maar volkomen gelijke aan- leiding voor ontstemming is er thans bij de overtuigde voorstanders van „Plaatselijke Keuze," die niet an ders konden of mochtenverwachten, dan dat de Christelijk-historische Eerste Kamerleden hunne stem zou den geven aan het voorstel, waarvan zij, blijkens hunne stem van 1922, voorstanders zijn. Vrijheid is een kostelijk goed, zeker voor den volksvertegenwoordiger. Maar een politieke partij, die zich te genover het Nederlandsche volk nfa- nuesteert ais een groot vraagteeken, bereidt hare begrafenis voor. De Olympiade. Omtrent het voorstel om voor de te houden Olympiade een millioen be schikbaar te stellen, merkt de Stan daard o.m. op: Vraagt men ons welke eischen de Kamer in het algemeen ten aanzien van zoodanige subsidie zou moeten stellen nu afgezien van het zuiver anti-revolutionair standpunt dan zou o.i. moeten blijken, dat er in de kringen der sportbeoefenaren v zelf blijk moet worden gegeven van1 ge noegzame belangstelling. Al diegenen, die -de Olympjade hier gaarne zagen, zouden dit behooren te toonen door ook met hun geldelijke bijdrage de zaak te steunen. En het bedrag, dat op die wijze vrijwillig werd heenge bracht, zou minstens gelijk moeten zijn aan de som, die uit de publieke kas werd beschikbaar gesteld. In de tweede plaats zou moeten worden nagegaan, of de schatkist de uitgaven, die gevraagd worden, in ver band met den huidigen toestand zal kunnen dragen. Eerst als Omtrent deze twee zaken voldoende zekerheid ware verkregen, zou men zijn stem aan het voorstel kunnen geven, als men n.l. geen prin cipieel bezwaar had. Voor onze anti-revolutionaire Ka merleden zal dit principieel bezwaar Wel bestaan. "Het bezwaar, 'dat zijn grond vindt in de te wachten ontheiliging van den 'dag des Heeren. Dit is voor "den An tirevolutionair van het meeste belang. Want hier geldt het geen oordeel over menschelijke daden, maar eeïi gebod Gods.. Werd de dag des "Heeren wel ontzien, ware daaromtrent bij de toe zegging, die de Regeering deed, een voorbehoud gemaakt, dat' was aan vaard, dan zouden wij, om onze hou ding te bepalen, het karakter van de Olympiade en onze verhouding tot sport en wedstrijd nader onder de oogen moeten zien. Maar er is geenerlei' voorwaarde daaromtrent gesteld en dus staat deze zaak bij ons op den voorgrond en behoeven wij er eigenlijk verder niet over te spreken. Ook de Ne derlander verklaart zich tegen het voorstel o£>lde volgende gronden Dat deze spelen het Nederlandsche sportleven zouden ten goede komen, achten wij een zwak argument. |Een weinig minder sport en wat meer hart voor andere dingen, waaraan onze jongelui hunne vrije uren zouden kun nen besteden, zou o.i. hunne harmo nische ontwikkeling ten goede komen. Nog minder waarde heeft in ons oog Ge opmerking, dat bij de herle ving der Olympische gedachte, juist het samengaan van sport en kunst sterk op den voorgrond trad. Wat wij het meest duchten \an deze zoogenaamde Olympische gedachte is juist de herleving van den cultus van het menschelijk lichaam, die in Ide oudheid liet kunstzinnige maar wufte Athene ten val bracht. Ten slotte vestigt de regeering ook het oog op de onmiddellijke materieele voordeelen 'die voortvloeien uit de .aan wezigheid hier te lande van duizenden vreemdelingen uit alle oorden der we reld. Wij ontkennen dat materieel voor deel niet. Maar heeft de Regeering ook gewogen het groot moreel na deel, dat kan voortvloeien uit dit ver blijf van zoovele amateur- en beroeps renners en vechters zoo ver van huis Als wij aïles samenvatten, dan zoe ken wij tevergeefs naar vroed beleid bij de Regeering, die. een millioen gul den vraagt voor deze spelen, aan wel ke in Amerika een schitterende onl angst verzekerd ware, die wij hun an harte gunden en dat in dezelf de maanden, in welke pp het sober RECLAME Onz& merk „PATRIA" in alle kleuren Hoogstraat 1-2 Nieuwe Rijn 8*10 loon van den brievenbesteller f3 ge kort wordt en aan de onderwijzeres de f 100, voor het door haar gegeven hand werkon der wijs, wordt ontnomen. Op 't Schip van Staat V. Terwijl we dit schrijven is de behan deling van het Regeeringsreglement voor Indië reeds aangevangen. Wel licht zal die behandeling nog wel eens aanleiding geven er iets over ta zeg gen, maar zooals we vroeger reeds zeiden, achten we dit meer te behooren tot den arbeid van den hoofdredacteur van ons blad. Wij meenen op 'toogen- blik goed te doen met iets van de ge schiedenis van het R.R. te vertellen. Dat kan het Jnzicht in de loopende be handeling in onze Tweede Kamer al licht verhelderen. We raken daardoor wel even uit den koers van behandeling der stof in deze artikelen, maar we troosten er ons mee dat er meerderen en grooteren dan wij wel eens door de politiek uit den koers raakten. Wij zijn daarop te fneer ge rust, als we ons voorstellen later weer op 'toude spoor te kunnen komen. De oudste Regeeringsreglementen zijn al van ouden datum. Ze dagtec- kenen uit den tijd na Nederlands' her- - stel in 1814, toen Engeland ons bijna al onze koloniën teruggaf, die het in den Franschën tijd voor ons „bewaard" had. Uit den tijd ook, dat Indië voor het denken' van het Nederlandsche volk nog zoo ontzaglijk veel verder verwij derd was dan tegenwoordig," nu het zelfs per vliegmachine bereikbaar bleek Maar niet alleen aardrijkskundig dacht men zich Indië zoo ver, ook door de weinige kennis van landen en vol ken in onzen Archipel was Indië voor 'n zeer klein deel van ons volk slechts binnen den kring van het denken ge plaatst. Denkt men zich daarbij nog de buitengewone macht, waarmee Ko ning Willem I zich in die aanvangs jaren zijner regeering bekleed zag, dan voelt men eenigszins; hoe het mogelijk was, dat geheel buiten ons volk om, door den z.g. Souvereinen Vorst alleen het R.R. van 1815 kon worden vast gesteld. 't Heeft echter ook al gauw zijn onbruikbaarheid getoond en reeds 3 jaar later werd het 'vervangen door een nieuw. Die eerste R.Reglementen waren vrijwel een spiegelbeeld van de onbeperkte macht des Konings in diens eerste regeeringsjaren. Ook de macht der Indische regeering was volgens dat nieuwe R.R. zoo groot, dat men toch in 1827 verstandig meende te doen, in het door den Commissaris-Generaal De Bus de Ghisignies ontworpen R. R. de macht der. Indische regeering zeer te beperken. Dit reglement, niet eens door den Koning bekrachtigd, moest in 1830 al weer het veld ruimen voor een nieuw, om zoodoende de in voering van het berucht geworden Cultuurstelsel niet in den weg te staan En nog was de stortvloed van regle menten niet tot stilstand gekomen, want daar {Ie Raad van Indië zich te gen de invoering van het Cultuurstel sel in dien vorm verzette, verscheen ter tegemoetkoming aan die bezwaren het R.R. van 1836. Al te gemakkelijk verschenen de Re glementen ten tooneele en al kijken we tegenwoordig wel eens niet erg hoog op tegen de speciale kennis van koloniale aangelegenheden van ettelij ke woordvoerders in 't parlement, toch gelooven we o.ok, dat het tot heil van ons schitterend eilandenrijk is, dat er wat meer stabiliteit ook in de Indi sche wetgeving is gekomen. Reeds het tijdperk 18361854, in welk laatste het R.R. verscheen, dat thans aan een herziening onderwor pen wordt, wijst op een f linken voor uitgang in die richting. Vap 18541925 is nog grooter tijd perk, maar hierbij dient wel in aan merking genomen ,dat in dit R.R. van 1854 in die jaren verscheidene wijzi gingen werden aangebracht, zooals we die alle in den ondertitel van de Wet, houdende vaststelling van het regle ment op het beleid der Regeering van Nederlandsch-Indië, (vastgesteld den 2den September 1854). aangegeven vin den. Onder de belangrijkste wijzigingen is o.m. die van 1916 tot instelling van een Volksraad, waarmee ook verband hield de wijziging van 1915 betreffen de het recht van vereeniging en ver-" gadering der ingezetenen en niet min der die der afschaffing der dwangcul tures. 'tGing al meer in de richting van sociale en politieke verheffing van de Indische bevolking. Bij de Grondwetsherziening van '22 werden in de nieuwe artikelen 60. 61 en 62 de wettelijke grondslagen gelegd voor een vergaande bestuurshervor- ming. Of de onderhavige herziening de gewenschte richting insloeg, zal de behandeling wel meer of minder in het licht stellen. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongevalDe 70-jarige Tanu- bouwer P. uit Geulle, is bij het graan- dorschen tusschen de dorschmachine bekneld geraakt. De ongelukkige be kwam daarbij een armfractuur en in wendige kneuzingen. Zijn toestand is gevaarlijk. Bekneld. Gistermorgen geraakte de schipper C. K., terwijl hij zijn ledige schuit onder de gesloten Kleiwegsbrug te Gouda wilde doorduwen, met zijn hoofd bekneld geraakt tusschen de roef van zijn schuit en het ijzeren onderwerk van de brug. In hoogst ernstigen toe stand werd hij naar het van Iterson- £iekenhuis overgebracht. Besmettelijke ziekten. Bij de St. Crt. is gevoegd een opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 8 tot en -met 14 Febr. 1925. Hieruit blijkt, dat zijn aangegeven 13 gevallen van buiktyphus, 189 van rood vonk, 131 van diphteritus, 1 van dysen térie en 1 van poliomyelitis anterior acuta. Kind verbrand. De echtgenoote.van J. R. te Haarlemmermeer was even bij buurvrouw een kopje koffie gaan drin ken en liet zes kinderen onverzorgd achter. Blijkbaar heeft een der kleinen met -lucifers gespeeld, waardoor een wagen vlam vatte, waarin een lV2-jcirig kind lag. Het kincl is aan de bekomen wonden overleden. LoonverlagingIn een gisteren te Em- men-Erfscheidenveen gehouden verga dering van verveners in die omstreken werd met het oog op de malaise in het veenbedrijf besloten het loon met 25 pCt. te verlagen. De organisaties zullen zich hierover nader uitspreken. Aulubus gekanteld. Gistermiddag is bij de Norgerwaard (gem. Assen) de autobus van den dienst Hanlerwijk Assen, waarin 'een zevental personen zat, bij een scherpe bocht door de stoom tram gegrepen. De auto kwam te kante len en werd van achteren geheel ver nield. Een tweetal personen werd ge wond en door dr. La Chapelle te Assen verbonden De chauffeur had door den sterken wind het signaal niet gehoord. Arme kleine. Het 2-jarig zoontje van den heer V. te Voorburg is Maandag morgen, tijdens een korte afwezigheid van zijn moeder, in een tobbe met heet waschwater gevallen en gisteren aan de gevolgen overleden. Onvoorzichtige daad. Eenige jongens te Wester voort vonden op de gemeen telijke mestfaalt een hagelpatroon van een jachtgeweer. Toen zij met behulp van een spijker wilden beproeven of deze nog afging, kreeg het vijfjarig kind van den mole naar F. B. bij de ontploffing de volle lading in het rechteroog. De toestand van het kind is ernstig. Gevaarlijk speelgoed. Gistermiddag waren twee jongens op den Bergweg te Rotterdam met een flaubertpistool aan het spelen. De i4-jarige scholier J. W. v. O., wonende in de Gerard Scholtenstraat richtte onverhoeds het vuurwapen op zijn kameraadje, den 12-jarigen II. H., wonende in de Alewijn Florisstr. Het schot ging af en het jongetje werd aan 't rechteronderbeen gewond. De knaap is in het ziekenhuis^ aan den Bergweg verbonden. Een landhuis voor predikanten. Te Laren is opgericht de vereeniging „Pu-' blius", welke zich ten doel stelt in ver schillende gedeelten van ons land land huizen tegen geringe vergoeding ter be schikking te stellen van hulpbehoevende predikanten der Gereformeerde Kerken. Het bestuur is samengesteld uit de volgende heeren: Ds. D. Torn, Hilver sum. Ds. J. H- S.ülevis Laren. JEL C. van Vulpen, Amsterdam, H. Bomas, Hilversum, M. II. Heule, Amsterdam, en II. J. Heule, Laren. Laatstgenoemde is secretaris der vereeniging. Nadere bij zonderheden omtrent het doel en stre ven dier vereeniging zullen binnenkort gepubl i ceer d wor den Vechtpartij. Te Heerlen ontstond Za terdagmorgen een twist tusschen zeke ren S. en M. Eerstgenoemde woonde sedert geruimen tijd samen met de vrouw van M., die naar België was ver trokken. Zaterdag kwam M. terug en trachtte zijn vrouw over te halen met hem mee naar België te gaan, waarin zij geen zin scheen te hebben. Plotseling kwam S. binnen. Er ont stond ruzie en weldra richtte S. een re volver op M., trok af en verwondde hem aan de vingers. Deze overmande S. en lostte toen op S. een schot uit diens re volver. S. vluchtte, doch men weet niet waar heen. M. Is in verzekerde bewaring ge steld. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare behandeling staan 116 zaken op de rol, voor niet open baar 2 Ambtenaar is mr, Briët. In de zaken van J. I.. C. A. K., W. v. L., P. S. v d W. en J. S N:, die geen van allen verschenen waren, wordt als getuige gehoord de voorzitter van den Raad van Arbeid, de heer Goslinga, die bevestiging geeft van het ten laste ge legde. Geen der beklaagden had op het des betreffend verzoek om inlichtngen van den Raad geantwoord. - De ambtenaar stelde een unform-ta- rief en eischte tegen elk der beklaagden 5 of 5 dagen. G. L. v. E., melkverkooper te Leider dorp, is ten laste gelegd in Leiden melk verkocht en afgeleverd te hebben, min der dan 10 liter, zonder het daarvoor benoodigde vergunningsbewijs te heb ben van de gezondheidscomm., wat de Leidsche verordening voorschrijft. Vol gens het prpces-verbaal van den keur meester zou beklaagdes inrichting niet voldoen aan alle eischen, o.a. wat wa tervoorziening betreft. Bekl. kon zich hiermede niet vereeni- ^;en, want zijn inrichting was er eene zooals je in Leiden tevergeefs^ ^oekt en voor het bedrijf heeft hij duinwater leiding. Getuige v. d. Broek, keurmeester, heeft beklaagde er nog op gewezen, dat hij het schriftelijk aan moest vragen, wat bekl. pertinent ontkende. Bekl. had het mondeling wel driemaal gevraagd, doch, als het beweren waar was, dat de keurmeester hem goed ingelicht had, waarom'zou hij het dan achterwege ge laten hebben. Nu hij het weet, zal hij het direct doen. De verplichting van het biljet is er en ook de overtreding is daar mede geconstateerd, waarom de Ambte naar ƒ3 of 3 dagen eischt. W. M. v. d. S., landbouwer te Zoeter- woude, is ten laste gelegd, dat hij melk afgeleverd had, welke ondeugdelijk was doordien zich er vuil en haren in be vonden. Een Haagsch keurmeester, C. de Lint, gaf nog al hoog op va-n de schadelijke bestanddeelen, die er zich in bevonden, cloch bekl. toonde aan, dat hij de melk door doekjes gezuiverd had en de keur meester zijn collega nog moest roepen, of er op het doekje wel iets schadelijks lag en na lang zoeken werd iets gevon den, wat ook de arbeider G. W. Olst- hoorn kon bevestigen. De keurmeester had ook aan een uier een verkeerd kwartier gevonden, wat de verontreini ging veroorzaakt kon hebben. Eisch ƒ25 of 25 dagen. .Bekl. zegt nog, dat als er zoo gezocht wordt, er altijd wat te vinden is, en nie mand aan zulke eischen kan voldoen. C. P. de J., winkelier te Noordwijk, heeft in zijn winkel rozijnen voorradig gehad, welke zurig waren. Bekl. was het er mede eens, want het waren oude. Thans zijn zij er weer van de nieuwe oogst. Hij had ze zelf ook willen laten onderzoeken. Mej. Snetlage gaf verslag over haar bevindingen en Dr. van Eek, die het bevestigde, vulde nog aan, dat bekl. nog onlangs gewaarschuwd was voor rijst. „Die uit de bak geveegd werd, verdedigde bekl. zich. Eipch ƒ10 of 10 dagen. W. S. te Sassei^ieim, is beklaagd, melk afgeleverd te hebben, die ondeug delijk was door toevoeging van water en die ook stoffen bevatte door zeere uiers der koeien veroorzaakt. Bekl. heeft niet geweten, dat er beesten waren met zeere uiers. De watertoevoeging moet hij er kennen, doch hij had daarbij niet ge dacht aan wat hij deed. Hij voud het verschrikkelijk. Bekl. had het gedaan omdat hem alles tegenliep. Nog onlangs had hij door een varken, dat hij-van de varkensmarkt te Leiden had meege bracht, de varkenspest onder zijn var kens gekregen, en meer dan vijftig die ren moesten begraven worden. Mej. ^Snetlage verklaarde, met bevesti ging van Dr. van Eek, de ziektekiemen gevaarlijk en de. toevoeging van water VI pet. De ambtenaar wilde rekening houden met het feit, dat de bekl. veel tegenslag heeft gehad, en terdege den ernst van liet feit inziet, en eischt daar om ƒ100 of 50 dagen. De kantonrechter zegt, dat nog vorige week ƒ500 boete I werd geëischt, dat dus deze eisch nogal clement is. Bekl. zegl, dat het niet meer zal voorkomen, en zijn bedrijf toch al moeilijk zal zijn te bestendigen. D. H. de Br. bakker te Leiden, wiens zaak vorige week voorkwam, wegens- voor 10 u. versch brood verkoopen, was weder verschenen; ook werd gehoord de verbalisant en de slijter, die het brood betrokken had. Bekl. dacht niets te ma ken te hebben met den winkel en 10 uur, doch daar het een slijter was {al was het in de bakkerij verkocht) wat de bakkerij tot winkel maakte, meende de ambtenaar, toch, dat bekl. in overtreding was, en eischte ƒ5 of 5 dagen. H. J. v d M., J. J. v S., G. v D, te Kat wijk; J. Zw. te Katwijk; C. v. R. te Noord wijk; D. PJ. te Katwijk, D. PI. vr. D. te Katwijk; J. Pi. vr. D. te Katwijk; K. D. te Noordwijk; G. J. v. E. en G. v d. L dorp hadden allen de leerplichtwet over- te Zoetenvoude; en P. v. d. K. te Leicler- tfeclen. Een van deze beklaagden kon het brengen tot ƒ5 of 5 dagen voor eisch, overigens bleef het veelal 50 ct. of ƒ1. Een aantal verhalen van verwarring met het 7e leerjaar, groote gezinnen met de hulp van zoo n schoolverzuimend kind gered, of waar 't snippertje verdiensten dat het aanbracht, zoo broodnoodig was gaven en terecht wel aanleiding tot clemente eischen des Ambtenaars, wat de kantonrechter wel zal bevestigen, voor zoover nog niet een lagere boete op te leggen is. iijst van vestiging en vertrek. Ingekomen. H P Arend»en gezjn, adj. onderoff. Veldart., Trompstraat 10 G J Blan ke, mr in de rechten, Pieterskerkhof 28 Mw H. P. Borger, Plantsoen 23! Mw ,Vi v. d. Broek, strijkster, Pot-j gieterslaan 8 PM J Broekhuyzen, Zoeterw. Singel 45 J Doeve, 'Hee renstraat 9a Mw M. v. Heiningen. Verpleegster, Diaconessenhuis Mw G en C Hoogervorst, dienstboden, Ac Ziekenhuis Mw E Oskam de Kievit, de Genestetstraat "73 - Djien Sing •Liem, Nieuwe Rijn 21 Mw F E' Pagano. dienstbode, Gest. de 'Voor- zieniglieid Mw G C Redegeld, dienstbode. 'Haagweg 56 F. Reus j Warmpn-dèrweg 17 3 Roodenburg Vermaav Warmonderweg 17 -- Mw J. G C Rniter-Kruit, Levendaal 52 j Mw G J Stuifzand-v. Rijn, Mauriisstr. .73 J. Schoonenberg en gezin. Hee renstraat 128 H F L Schilling.: Ereestraat 1 A v. Tilburg en gezin, timmerman, de Genestetstraat ls Mw Wi J .Verkade. dienstbode,; Morsclnveg 10a E Vermond en gezin, koopman, Pr. Hendrikplein 2a PC Vorstman, Haarl.strp.at 69 J L" d. Wolf, Langebrug 87a Mw A Spilker, dienstbode, GroenhoVenstn. 5 B Overes, timmerman, Staalwijk- straat 7 J :Boogert, brugwachter, L. Rijndijk 91 Mw P v. Duijn, dienst bode, Plantsoen 1 j v. d. Most, Hooigracht 28 CM Heijmans en gezin, hoofdingenieur, Zoeterw. Weg: 1 Mw P A M v. Baal, Haarl.stra::t< 100 Mw J M H v. Uffelen, dienst bode, Zoeterw. Singel 7 A. Faas en gezin, fondsbode, Gasstraat 30 Jj A Vaiewink, Rapenburg 101 Mw. .L Pit, verpleegster, Acad. Ziekenhuis: Mw E d. Haas, Driftstraat 39a Mw W, J, Nolil, dienstbode, Zoeterw.i Singel S8 BP L v. Tilburg, slager, Heerenstraat 29 Mw E Brohrn.! buffetjuffr., Statioeijsweg 57 Mw D Stavleu, dienstbode, Rijnsb. weg. 94 J "Bijleveld, kantcorb. Boter-: markt 28 C v. d. Meer en ge-; zin, korp. kok, Reitzstraat 3 lWJj E G J Breekveldt, Hoogewoerd 96. Vertrokken. Mw A W Erler, Den Haag, Sein-, poltduin 30 jhr. W v. Ittersumyj Den Haag, Anna Paulownastr. 20 j F. J J Lameijer, Groningen, Jacob-' str. 2 Mw Eikerbout, geb. Verver.' Apeldoorn, Woudhuizerweg 31 H Loeb, Duisburg (Duitschl.), Auger-' )strasse 26 Mw P B G den Hol lander, Den Haag, Reg'entesselaan 1.06 Mw R A H Elens, Diesen (N.! Br.), R-JC' Liefdegesticht D. PelJ Den 'Haag, Madoerastr. 8 H G J de Bruijn, Den Haag, J. P. Coensrr'.j 37 Mw J M L P Kooien. Deni Haag, Nassauplein 26 C Broikaar,; Haarlem, Kruisstr. 19 Mw M Kie-j lezijnski, Rotterdaip, Schiedamschel singel 10, r— P Dijkman, Den Haag, Molenaarstr. 21S Mw A M Schaap Rotterdam, St. Jansstr. 5b L A v. d. Nagel, Ned. O.-Indië, H P v. Tongeren, Amsterdam, Bestevaer-l str. 181 II G Steenbergen, Pijn-J acker, 2e Nieuwe huis Zuidweg. J A Bronk, Alphen a. d. Rijn, Emma- laan 57 Mw M L Krager. Goude rak. P. 89 Mw P W Alkemade, j Alphen a. d. 'R., Hoofdstr. 21 Mw; M "G v. d. Weijden, Hilversum, Ko-; ningsstr. 21 W. Folkersma, "Oude .Wetering, A. 118 Mw E Beg ie. Den Haag, Koningsstr. 196 'H Wes; selink, Hetmond, Eikendreef 11 Mw 'E Toekking, Alphen a d. R., Wijk Hoorn 86 K G C Staats, Den j Haag, Scheldestr. T47 Mw J Koele- j wijn, Den Haag, le Pieter Burgstr. 20, b.v. Gijssel G H Knapp. Den; Haag, v. Aerssenstr. 260 Wed. Mei man, geb. z. d. Pijl, Oegstgeest, Rhijn; geestcr str .weg 37 G Hageman De Zeeuw, Lisse. Kanaalstr. 169 Mw C M v.. Heiningen, Den Ha^ig, M«"iastr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7