Dag-Agenda. Dinsdag 17 Februari Leiden. Albert Vogel's zilveren kunstenaarsjubileum, (Foyer) Stadsgehoorzaal n.m. 8.45 uur. Woensdag 18 Febr. 1925 's avonds 8 uur in „Het Nut van 't Algemeen" Steenschuur, Alg. Jaarverg. Gereform. Oudervereeniging. 1 Donderdag 19 Febr. Leiden. Lezing met Lichtbeelden over Hongarije door Ds. en Mevr. Biberauer te Boedapest, in de Kleine Stadsgehoorzaal, 's avonds 8 uur. Donderdag 19 Februari Oegstgeest. Vergadering A.R. Kiesver. Rehoboth- kapel n.m. 8 uur. Spreker Chr. v. d. Heuvel, Lid der Tweede Kamer. Donderdag 19 Februari Leiden. Bij belbespreking, Jeruël, Groenesteeg n.m. 8 uur. Donderdag 19 Februari Leiden. Con cert door de Chr. Muziekver. Athalia. Graanbeurs n.m. 8 uur. Donderdag 19 Februari Leiden. Uit voering der Chr. Zangver. LEDAGOH. ,,De Schepping." Stadsgehoorzaal n.m. %.15 uur Vrijdag. 20 Febr.-'25 Rijnsburg. Open bare Verg. Burger Pro Rege, 7 uur in de Gereform. Kerk. Spreker: Ds. Voor- steegh van Katwijk aan Zee. Donderdag 5 Maart Leiden. Lezing over Zuid-Afrika. Gebouw Prediker, n.m. 5 uur en 8 uur. Woensdag 25 Februari Leiden. Ge mengd koor „Sursum Corda". Uitvoe ring „Ruth." Stadsgehoorzaal n.m. 8 u. DagelijksLeiden, Gebouw v. d. Raad van Arbeid, Breestraat 223, 'Ten toonstelling van platen betrekking heb bend op de bedrijfsveiligheid. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 Febr. tot en met Zondag 22 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken van idhrn G. H. Blanken, Hoogewoerd ÏI17, telef. 502 en P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807. te vervoeren, dat een tweede toestel naar Londen moest worden ingelegd. Een nieuwe ambtswoning. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten-Generaal de indie ning van een spoedeischend wetsont werp is te verwachten heeft de rijks gebouwendienst aangekocht het huis Plein 1813 no. 2, eigendom van mevr. de Wed. J. van StralenDe Fremerij. De prijs, die voor dit huis bedongen is, bedraagt f130.000. Het is de bedoeling, het grootendeels te sloepen en op de plaats ervan een nieuwe ambtswoning te stichten voor den minister van buitenlandsche za ken, die, zooals men weet, het paleis van Prins Alexander, dat hij thans be- woont, dit jaar moet ontruimen, j De kosten van de verbouwing zou- 'den naar verluidt, ongeveer twee ton bedragen. F. Arntzeniusf Gisterochtend is te 's-Gravenhage 'overleden de bekende kunstschilder jFloris Arntzenius, die naam heeft ge maakt met stadsgezichten (o.a, straten in den regen), portretten, enz. Den 9den Juni 1864 te Soerabaja ge boren, heeft hij ongeveer dertig jaar achtereen te 's-Gravenhage gewoond. Zijn opleiding heeft hij ontvangen aan de Academie voor Beeldende Kun sten te Amsterdam, speciaal van Prof. A. Allebé. In Pulchri Studio en in de Holland- sche Teekenmaatschappij heeft de over ledene verschillende bestuursfuncties vervuld. Uit de bouwvakken. De Ned. R.K. Bond van Bouwvak arbeiders heeft het ontwerp-collectief contract in de bouwvakken aangeno men. Ook de Christelijke werknemers bonden aanvaardden het contract. De beslissing van den (modernen) jNederlandschen Bouwarbeidersbond is nog niet gevallen, daar nog op de uit spraak van een aantal afdeelingen ge- I wacht wordt. Zoover het zich laat aan zien, zal het ach"'-" iot aanvaarding [wel worden opgevolgd. De Federatie, tenslotte, heeft haar 1 houding nog niet vastgesteld. Arbeidsgelegenheid in Elzas- Lotharingen. Bij de gemeentelijke diensten voor arbeidsbemiddeling in het Noorden des lands zijn aanvragen ingekomen voor het tewerkstellen van werkloozen in Elzas-Lotharingen van 1 Maart tot einde October dezes jaars. Ongeschoolde landarbeiders zullen 180 frs.; zij, die ploegen kunnen 200— 225 frs. en zij, die kunnen melken, 250 300 frs. per maand verdienen, ter wijl bij arbeid gedurende 6 maanden voor elke maand 20 frs. als premie zal worden uitgekeerd. De fusie bij de belastingen. Het Weekblad der directe belastin gen invoerrechten en accijnzen deelt mede, dat volgens tot hem gekomen geruchten, welke door rondgezonden circulaires bevestigd worden,-de aan slagregeling der vermogensbelasting aal worden overgebracht naar den dienst der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen. Het aantal in specteurs der registratie en domeinen zal worden ingekrompen en een deel der inspecteurs der registratie en do meinen overgaan naar den dienst der directe belastingen enz. Er zal worden ingesteld één dienst der belastingen, waarin overigens ieder corps >en ieder onderdeel zijn taak gescheiden blijft vervullen, zoo als tot nu toe. Een commissie van drie leden heeft van den minister van fi nanciën opdracht gekregen het begin sel met spoed uit te werken. Christelijke Radio-avond. Het concert der Ned. Chr. Radiover- eeniging op Woensdag 28 Februari door den zender der N.S.F. op een golflengte van 1050 M. te geven vangt te 8 uur 15 min. aan. Medewerkenden zijn ditmaal: mej. C. van Hoogenhuyze, Amsterdam, so praan, de heer A. Verhoef, Amsterdam viool en de heer B. Hoogeveen, Am sterdam, piano. a. Rede van Ds. B. A. Knoppers, Ger. Predikant, Amsterdam. Onderwerp: „Jeugdleven." b. Rede van Ds. A. G. den Hertog, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam over „Ons levensleed in het licht der eeuwig heid," BUITENLAND. HET GRIEHSCH—TURKSCH CONFLICT. Een nieuwe nota van Griekenland. De Grieksche regeering heeft te Angora een nieuwe nota doen over handigen, waarin gezegd wordt, dat het vraagstuk van het patriarchaat te Lausanne is besproken, en dien tengevolge éen internationaal karak ter heeft; dat de uitzetting van pa triarch Konstantijn in strijd is met de tusschèn beide landen bestaande vriendschap en met de beslissingen van de gemengde commissie. Om deze redenen, heeft de Griek sche regeering zich tot den Volken bond gewend. Turkije niet naar Genève. In officieele Turksche kringen, zoo wordt uit Constantinopel gemeld, ver zekert men, dat Turkije niet naar Ge nève zal gaan, op grond van de vol gende overwrgingen: Het vraagstuk van het patriarchaat is volgens Turksche opvatting geen internationale l^westie, "integendeel uit sluitend een vraagstuk van binnen- landsche politiek, dat slechts Turkije aangaat. Turkije zal, trouw aan het te Lau sanne door Ismed Pacha gegeven woord, liet patriarchaat .te Constan tinopel behouden, doch kan niet toe laten, dat dit aanleiding zou geven tot inmenging in zijn binnenlandsche aan gelegenheden. Turkije heeft de bepalingen van de te Lausanne geteekende conventie omtrent de uitwisseling uitgevoerd, ook bé de uitzetting van patriarch Konstantijn, die door de gemengde commissie uitwisselbaar is verklaard. Indien de uitzetting niet overeenkom stig de conventie zou zijn geweest, had de gemengde commissie moeten protesteeren wat nooit het geval is geweest - "DE FRANSCHE FRANC. Da jongste daling. Te Parijs hebben verschillende be sprekingen tusschen den minister van financiën en verschillende autoriteiten, plaats gehad om te beraadslagen over maatregelen om de daling van den franc en de vlucht van het kapitaal tegen te gaan.. Algemeen wordt als oorzaak voor de jongste daling van den franc de vlucht van het kapitaal uit Frankrijk beschouwd. De regeering is daarom besloten maatregelen te treffen om de oorza ken weg te nemen, die ertoe leiden geld naar het buitenland over te bren gen. De tegenwoordige crisis is overi gens voor een groot gedeelte te wijten aan politieke oorzaken. Van de zijde van het kapitaal blijkt er groot wantrouwen te bestaan tegen de socialistische belastingplannen van de regeering, waarover voorloopig weinig is bekend gemaakt, terwijl ook- de anti-cleriale politiek der regeenng geen goed doet. Een beroep van Herriot. Bij de behandeling der begrooting van inkomsten in de Fransche Kamer heeft Herriot o. m. verklaard: De regeering streeft naar een zeer verstandige financieele politiek en eischt van den belastingbetaler een behoorlijke inspanning zonder te veel van hém te verlangen. De regeering wil den financieelen toestand slechts herstellen langs den meest-correcten wettelijken weg. „Nimmer, zeide Herriot, heeft de socialistische partij van mij gevergd, dat ik mijn eigen economische begin selen opgaf ten einde socialistische beginselen toe te passer- Ik zal niet ophouden den particu lieren eigendom te verdedigen, er^ als de dag mocht komen, dat wij het niet meer eens zijn, zullen wij als fatsoenlijke menschen uil elkaar gaan. Thans echter doe ik een beroep biiNOUAWi 17 I .pbKUAiU op alle Franschen zonder onderscheid van partijen ter verdediging van de nationale valuta, .welke de grondslag is van alles. EEN „NOODLIJDENDE" INDUS TRIEEL. De „Vorwarts" komt met een be langwekkend artikel over de onme telijke sommen, die in de laatste paar jaren door de industrieelen in het Ruhrgebied zijn verdiend. Als voor beeld neemt het blad August Thys- sen, die niet eens het. meest verdiend heeft. De firma August Thyssen wil in Amerika een leening van 12 millioen dollar aangaan; zij heeft daartoe in een prospectus een beschrijving van haar economische positie gegeven. Volgens deze opgaVe is de waarde der mijnen en fabrieken van Thyssen 117.2 millioen dollar of 492 millioen mark. Zou men die bedrijven thans willen aanleggen, dan zou dat circa 697 millioen M. kosten. Zou men dit, echter niet volgens de lage Duitsche loonen, maar volgens het AmerJcaan- sche prijsniveau schatten, dan zouden de kosten meer dan een milliard.goud M. zijn. Vóór den oorlog, had Thyssen, schrijft de „Vorwarts'-, nog geen 200 millioen M. Neemt men slechts de waarde, die zijn bezit volgens Duitsoh niveau heeft, dan komt men toch al op circa 500 millioen goud M. Thys sen heeft dus, niettegenstaande het oorlogsverlies, oorlogsbelasting enz., sinds 1914 minstens 300 millioen M. verdiend. Zoo is het, besluit de „Vorwarts" met de noodlijdende Rührindustriee- len gesteld, die uit de schatkist 750 millioen goud M. kregen, terwijl het volk onder den hoogèn druk der be lastingen zuchtte, om die 750 millioen op te brengen. Het Russisch-Japansch verdrag. Het verdrag tusschen Japan en sov jet-Rusland, zoo wordt uit Moskou ge meld, is door den Japanschen minis terraad aangenomen en naar den ge heimen raad doorgezonden. Zoowel in Japan als in de sovjet unie worden reeds maatregelen geno men voor ontruirping van Noord- Sa chalin. Den lsten Maart wordt het ver drag in de zitting van den centralen uitvoerenden raad te Tiflis geratifi ceerd. Het verdrag maakt den Japanners een stelselmatige kolor.iseering van Oost-Siberië mogelijk. Teneinde een compensatie te vinden voor een even tueel sterke immigratie van Japanners is men aangevangen, een emigratie op groote schaal van de Russische bevolking naar het Verre Oosten te organiseeren. KORTE BERICHTEN. Krassin heeft iii een interview verklaard dat, indien Rusland cre- d i e t e n verkrijgt voor dèn landbouw erf de industrie, dit land bereid is de oude schulden gedeeltelijk en de nieuwe schulden geheel te erkennen. Japan deelt mede, dat nu 14 Ja- pansche oorlogsschepen in den grond zijn geboord in overetns emming met de bepalingen van het ontwape ningsverdrag van Washing on. lp de Engelsche badplaats Brighton was het gisteren zulk prach tig zonnig weer dat het strand prepvol was en reeds enkele kloeke ba ders in zee gingen. Vandaag zullen de officieele ge bouwen in Pruisen halfstok vlag gen ter gelegenheid van de begra fenis van de slachtoffers van de mijn ramp bij Dortmund. Volgens een officieele statistiek is de werkloosheid in Honga rije sedert 1 Januari 1924 met 100 pet. toegenomen, n.l. van 15,432 werk loozen op dien datum op 33,095 werk loozen op 1 Januari 1925. Het rapport der militaire Enten- tecomm. van controle op Duitsch- land's ontwapening zal binnen een dag of twee worden overgelegd. De regeeringskrisis in Pruisen is vrijwel opgelost. Het kab in et- Mar x uit centrum, demokraten en socialisten bestaande, is zoo goed als De secretaris-generaal der fas- gereed. cistische partij verklaart, dat de ver kiezingen in Italië niet vóór het najaar van 1926 zullen worden ge houden. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Rotterdam, E. War- molts te Heerde. Aangenomen: Naar Utrecht; B. Ba telaan te Zeist. GEREF. KERK. Beroepen: Te Strijen, cand. P. Boes te Marken. Te 's Graveland, H. Th. lng* wersen te Nijkerk. Te Vreeswijk, B, Went- sel te Ridderkerk. Bedankt: Voor Doetinch'em, ,W. L Korfker te Barneveld, CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Harderwijk, K. Groen te Zwijndrecht. Bevestiging, Intrede, Afscheid. De heer W. O k k e n, cand, te Heerdii hoopt Zondag 29 Maart 2ijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Urk, na bevestigd te zijn door Ds. L. Okken, Em. predikant te Heerde, Docent P. J. M. |de Bruin van Apel doorn bevestigde Zondag bij de Cht Geref. Gem. te Ymuiden Ds. T. A. Bak ker, gekomen van Sliedrecht en voor dien 17 jaar verbonden aan de gemeente te 's Gravenhage. Des avonds deed Ds. Bakker in een overvolle kerk intrede, sprekende over Ezechiël 3: 17. Onder de aanwezigen waren een der Ned. Herv. predikanten, de Doopsgezinde predikant, een'vertegenwoordiger van het college van sB. en W. en twee leden van het kerk bestuur der Oud Kath. Kerk. Ds. J. Domna. Ds. J. Douma, pred. bij de Geref. Kerk van 's Gravenhage-Oost, is reeds enkele dagen ongesteld en kon ook Zondag in den dienst des Woords niet voorgaan. Echter schijnt er grond te zijn voor de verwachting, dat Z. Eerw. a.s. Zondag weer voor de gemeente zal kunnen op treden. 1 Ambtsjubileum. Ds. D. Zoete, préd. der Ned. Herv Gemeente te De Lemmer, hoopt 1 Maart a.s. zijn 40-jarige ambtsvervullig te her denken. Ds. Zoete, geb. 23 Dec. 1852, werd 1 Maart 1855 bevestigd te Engwiarum (Fr.) Daarna stond hij te Suawoude, van 1891 tot 1895, om 24 Nov. 1895 zich te ver binden aan zijn tegenwoordige gemeente Ds. Zoete is een bekende persoonlijke heid op kerkelijk gebied, lid van de Alg Synode der Ned. Herv. Kerk, en haar yvice-president. Bovendien is hij tal van- jaren lid en secretaris geweekt van het Prov. Kerkbestuur van Friesland. Zendeling P. B. Haagf Te Soekaboemi, waar hij sedert de laat ste jaren bij zijn kinderen inwoonde, is Zaterdag 17 Januari in den ouderdom van bijna 81 jaren, overleden de oud-zende ling van Batavia, de heer P. B. Haag Het „Bat. Nbld" van 20 Januari memo reert de volgende bijzonderheden uit zijn leven. „Nu bijna 50 jaar geleden (in 1876) kwam de heer Haag naar Indië, uitgezon den door het Java-Comité, te Amsterdam. Hij was eigenlijk bestemd voor geestelijk werk onder de militairen, die aan den At- jeh-oorlog deelnamen. Men hield hem ech ter te Batavia, waar voor allerlei Christe lijk werk toen juist iemand zeer noodig was. Daar is de he^r Haag dan gebleven en meer dan 40 jaar is hij daar in allerlei Christelijk en liefdadig werk^ bezig ge weest. Zelfs is hij nooit met verlof naar het vaderland teruggeweest. Zijn werk was onder inlanders en Chi- neezen (Maleische godsdienstoefeningen in de kerk op Pintoe-Besie en in de beneden stad), zoowel als onder de Europeanen (catechisaties, Zondagschool, huisbezoek, bezoek, bezoek aan de gevangenis, zieken bezoek in het militaire hospitaal, onder steuning van behoeftigen, enz. enz.). De laatste jaren was de heer Haag lichamelijk zeer achteruit gegaan, zoodat hij zijn werk meer en meer moest loslaten, wat hem zeer moeilijk viel en wat mede de oorzaak mag 2ijn geweest, dat hij lan-, ger, dan met het oog op zijn gezonci* hoedstoestand gewenscht mocht worden geacht, in functie bleef. Maandagochtend 19 Januari is „Vader Haag" ter aarde besteld op het mooie kerkhof te Soeka boemi, waar hij thans rust Van zijn-arbeid. Mej. O. Melcbiorf Te Utrecht is op 27-jarigen leeftijd overleden mej. O. Melchior, sinds 1 Sep tember 1923 leerares in de Engelsche taal, aan de Chr. Kweekschool voor onderw?/ zers aan de Maliebaan aldaar. Daarvoor is zij ver,bonden geweest aan de Bijzondere H.B.S. te Hilversum. Opleiding predikanten. Door de Zuidelijke Part. Synode van de Geref. Gemeenten werd besloten op de Generale Synode het volgende .voor stel ter tafel te brengen: De Synode brenge deze wijziging in de opleiding: dat personen, die zich tot de bediening des Woords geroepen ach ten, zich te presenteeren hebben op hun kerkeraad, en met attest des kerkeraads op hun classis. Deze classis, bijgestaan door de commissie van Toezicht, oor- deele als zij vrijmoedigheid vindt den zich presenteerende te aanvaarden, of hij ge schikt is de lessen te volgen, dan wel of hij naar art. 8 zal worden toegelaten. In het eerste geval zendt, de classis hem ter opleiding, in het andere draagt zij hem met attest ter Part. Synode voor, die dan verder handelt gelijk in 1916 is bepaald geworden. Bij verschil van meening tusschen das- sis en Comm. van Toez. zal de Synode beslissen. Meer uniformiteit. Het hoofdbestuur der Vereeniging van Chr. Onderwijzers heeft samengesteld een acte van benoeming en instructie voor de onderwijzers. Dezen zijn gezonden aan de groote schoolorganisaties, met ver zoek ze, zoo mogelijk, te aanvaarden, om zoodoende tot eenheid in dezen bij het Christelijk onderwijs te komen. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Vrijdagavond vierde de Chr. Jongel. Vereen. „Bidt en Werkt" haar tweede jaarfeest. De "vergadering, waarvoor bui tengewoon veel belangstelling bestono, wordt door den voorzitter, dhr Beere- kamp geopend met het laten zingen van -Ps. 85:6, gebed en het lezen van een gedeelte van Ps. ,119. In zijn^openings- woord heet de voorzitter inzonderheid Ds Tichelaar welkom, en dankt deze voor de vele diensten in het afgeloopen jaar, de vereen, bewezen. Verder roept de voor- zittter den' burgemeester en alle aanwe zigen een hartelijk welkom toe, en dankt allen voor hun belangstelling in het werk der vereeniging. - De secretaris vergelijkt in zijn jaarver slag het vereenigingsleven met een mooi- en zomermorgen; aan den horizont ver- toonen zich echter de wolken, eerst klein, dan zoo groot, dat ze de zon -bedekken en straks daalt de kregen triestig neer. Maar in den namiddag^ klaart de lucht weer op en overstralen de schitterende zonnestralen het blinkende aardrijk, ver kondigende een nieuwen mooien zomer dag. Het begin was'vol goeden moei; Bijbelsche inleidingen werden behind ld, en andere pittige onderwerpen, proza en poëzie. Daar de voorzitter doc-r studie eenigen tijd verhinderd was zijn funqri- waar te nemen, presideerde Ds. T. dh> vergadèringen. In 't begin der campagne viel er nogal te klagen over weini^Ltijd en lust bij de leden om het werk t™ er- richten. Doch de laatste maanden zijn de vergaderingen goed bezocht en werden goede inleidingen geleverd. Het leden tal bedraagt thans 23. Uit de verslagen van penningmeester c-n bibliothecaris blijkt verder nog, dat het boekjaar sluit met een batig saldo van f 28,21. De boekenkast bevat 130 wer ken, hierbij zijn echter veel oude, men hoopt in 't nieuw ingetreden jaar flinic wat nieuwe werken aan te schaffen. Nadat een stukje proza „Eén of Hon- derd" is voorgedragen, wordt een sa menspraak ten beste gegeven, getiteld: „Het Geweten". Dit werk van ucn Mep peler predikant Ds. A. K. Straatsma mag er, in tegenstelling met zooveel zielloos werk op dit gebied, wezen. Doch onge twijfeld is het welslagen van dit stuk te danken aan dè uitnemende wijze van voordragen door de leden der J. V. Heima levert vr. J. Sweris een inleiding getiteld: „Het vernietigen van fijne in strumenten". Enkele voordrachten en samenspraken worden nog geleverd, waaronder de bij dragen van de knapenvereen'iging zei: x niet de minste plaats innamen. Verschil lende afgevaardigden uitten allen hun bes te Wënschen voor de vereeniging. Het muzikale gedeelte van den avond verdient zeker ook met eere verm-li te worden. Mej. M. B. Sweris (viool) en de heer W. Plomp (fluit en orgel) ga/en op schit terende wijze een achttal nummers t:n gehoore. Nadat de burgetfieester eenige woor den tot de vereeniging heeft gericht, spreekt Ds. Tichelaar een slotwoord. Spr dankt naast die der J.i. V. ook de leden der knapenvereeniging voor hun medewerking. Mej. 'Sweris ontvangt een bloemstuk en dhr Plomp een kistje siga ren als blijk van waardeering voor hun muzikale medewerking, terwijl de presi dente der meisjesvereeniging ook f een bloemstuk in ontvangst heelt te nemen omdat de leden dier vereeniging zorgden voor het onmisbare bruine nat. Dat d? leden der J. V. met goeden moed ïiet derde jaar in mogen gaan. Namens de leden feliciteert Ds. T. dhr Beerekamp met het gunstig eindigen van een groot, deel zijner Theologische studiën en bidt God, dat Hij hem lust en kracht fgevcfl tot het verdere vereenigingswerk. Nadat Ds. T in dankgebed is voorge gaan wordt met den avondzang geëin digd. RIJNSBURG. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Rijnsburg van het Hollandsch Bioembol- lenkweekersgenootschap in de zaal van dhr J. J. Verbree alhier. De voorzitter, dhr S. Schonev'eld, opent de vergadering en verzoekt den Secretaris, dhr P. v. Egmond, de> notulen van de vorige vergadering voor'te le zen. Deze worden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Hierop wordt door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. Spr deelde mede, dat. over het afgeloo pen jaar de werkzaamheden niet zeer vele waren, maar maande de leden aan, daarom nog niet te verslappen, maar de vercei; zooveel mogelijk te steunen, waardoor van haar toch nog groote kracht kan uit gaan. De stand van de kas is niet onbevre digend,; de kwaliteit van de bollen, be houdens een enkele uitzondering, was' be vredigend; de prijzen waren ^'oed te noe men. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn Wérkzaamheden, en hoopte, dat deze nog vele jaren zijn krachten aan de ver eeniging zou mogen geven. Daarna volgde het jaarvers'ag van den penningmeester, dhr K. v. Del.t. De kas sluit met een klein batig saldo van f8,^5. Administratie en bescheiden, nagezien door de heeren P. Glasbergen en C, d: Koning, worden in oordw bevonden, waar op de voorz. defl penningmeester dankl voor zijn financieel beheer, en hem de charge wordt verleend. In de vacature van lid van het hoofd bestuur door aftrSding van de heeren J. W. A. Koster te Beverwijk, dhr Eggink te Voorschoten en P. N. Jonkheer te Hillegom wordt door deze afdeeling be sloten candidaat te stellen dhr De Bruijr te Voorschoten. In behandeling komt daarna een voor stel van het hoofdbestuur voor de alge- meene vergadering van het G-enootscna; om éen fonds te vormen, waaruit diver se betalingen kunnen worden gedaan, in 't belang van 't tulpen- en hyacinthen vak, op gelijke wijze ongeveer als dit thans reeds geschiedt voor narcis^e^ Om aan de regeeringen in het buiten- lang, die thans den invoer belemmern, met het motief, dat zij de eigen cultuur willen beschermen tegen besmetting, dit mo'.iil te ontnemen, is slechts één middel mogs lijk. Men moet n.l. den gezondheidstoe stand van de te exporteeren bollen op voeren tot het allerbeste. Voor het hiertoe nooodige wetenschap pelijke onderzoek, voor verruiming var het bestaande en het zoeken riaar nieuw afzetgebied, voor reclame, e.d. is echte* geld noodig. Het hoofdbestuur meent voor dit doel voldoende geld bijeen te krijgen, indien alle leden per jaar 2 cent per Rijnl. R. van de door hun beteelde oppervlakte, wilden bijdragen. Alleen indien de niet-leden vanjiet ge nootschap een gelijk bedrag storten,, zal van deze bijdrage gebruik worden ge- "maakt. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten het voorstel van het hoofdbestuur t estemmen. Eveneens wordt besloten tot steun aan het voorstel van de afd. Sasscnheim c reeds in December of Januari een p.ij raming te doen houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2