DINSDAG 10 FEBRUARI 1925 MODERNE STADSWONINGEN. Mevr. A. v. H. S. geeft in de Ne derlander" een interessant opstel over moderne stadswoningen. Wij büitenmënschen, "zegt zij, weten van de stadsproblemen niets af, we weten niet wat het in heeft om zoo veel duizend paar menschen. wonin gen te bezorgen op betrekkelijk kleine uitgestrektheden gronds. Ik ben van de week den galerij- bcuw gaan zien in een der stadsdee- len van Rotterdam en ik moet zeggen ik heb ongeloofelijk veel respect voor den architect, die deze wij2e van bou wen heeft uitgedacht en uitgewerkt en cok voor de gemeente, die ze heeft aangedurfd. -Als wij, buitenmenschen, de groote steden gaan bezoeken, laten we dan vooral toch niet altijd blijven, in eenige winkelbuur,ten. Om de ingewikkeld heid der samenleving te begrijpen, om te gevoelen dat alles maar niet met een paar mooi klinkendezihnen is op te lossen, moet men den nieuwen bouw der arbeiderswijken gaan zien. Vanaf het Maasstation is het een heele rit in de tram, voordat men den nieuwen galerijbouw bereikt heeft, maar wie, die van buiten komt, ver veelt zic.i cm door drukke stadsstraten te rijden? het houdt ons met dezelfde belangstelling bezig als buiten in het bosch het bestudeeren van een mieren nest. Uit de tram gestapt, waant men zich in het rijk van den een of an deren reus. Aan beide kanten breede straten en hemelhooge huizen met tal- looze deuren en ramen. Aan den galerijbouw gekomen, kan men met een lift of langs steenen trappen de boven gelegen woningen bereiken. Al die hooge huizen lig gen aan een steenen gelerij die niet overdekt is, en waar bakkerskarren, en melkwagens over het cement den deren als reden zij op den beganen weg. Een dubbeltje retour kost het liftvervoer voor kinderwagens, krui wagens en karren, fietsen en vermoei de menschen. Sommige menschen loo pen de breede trappenhuizen in en klimmen naar boven. Het is een allerwondelijkst gevoel, daar boven in de lucht rond te wan delen en langs al die aan elkaar ge lijke huisjes te komen waar alleen de naamplaatjes het verschil van in houd aanduiden. Gelukkig kenden we een der huismoeders, ze was gaafïie bereid ons haar huis te laten zien en ons in te wijden in de geheime nissen van den modernen etageboüw. Zevenhonderd vijftig gezinnen woon den in dat complex. Ik dacht even aan onze eerste gemeente, waar. on geveer een tweehonderd vijftig gezin nen woonden en hoe dankbaar we 'Waren als ze allen hun bezoekbeurtje hadden gehad en ik stelde me voor hoe hier langs den breeden cementen Weg een dominee liep, menschenwo- hingen vóór je, menschenwoningen on der je, achter je, heelemaal in de diep te! Zevenhonderdvijftig! I Maar de vriendelijke gastvrouw liet geen gepeins toe. Ze was blij om al het nieuwe eens te* laten zien. Zes gulden huur deed de woning en 75' cent in de week de centrale •verwarming, die lang niet altijd warm .genoeg was, zoodat 'er wel eens een petroleumkacheltje bij te pas moest komen, maar toch heel gemakkelijk, 't Keukentje was heel klein, dat heeft de architect zeker met bedoeling ge daan, om de menschen te dwingen in hun kamer te wonen, en niet in de keuken. Men kookte op gas. Alles in de keuken was even praktisch; een groo te porceleinkast en daaronder de brandstoffenkast, de gootsteen mid den in het aanrecht, den muur met tegeltjes bekleed en in den hoek de hypermoderne vuilnisbak. Op zijn Amerikaansch gooit men alles wat men kwijt wil zijn in een koker, dien men afsluiten kansinaasappelschillen, groentenafval; papieren, asch, alles dwarrelt broederlijk naar beneden en komt daar in een bewaarplaats aan, die geregeld geleegd wordt. De wasch wordt in een apart gebouw ge daan, men betaalt slechts een kwartje en brengt zelf een stukje zeep mee. Warm water, tobben, tonnen en de droogzolder, waar een tropische hitte heerscht, alles staat den dienste Van de huismoeders. Binnen anderhalven dag is de geheele wasch aan kant en één middag op de droogzolder droogt ze intenser dan een dag aan •een lijn in de buitenlicht. Van de wasscherij kwamen we in het badhuis.keurig netjes was alles ingericht.20 ets. kost een douche en 40 ets. een bad. Of er veel gebruik van gemaakt werd, vroegen we aan het aardig jon genstype, net van school in het complex het een of andere baantje te vervullen had. „Zaterdags staan ze in de rij", ver zekerde hij gewichtig, terwijl zijn la chende mond een rij witte tanden liet zien. Wat ik bijzonder praktisch vond in de huizen was de ingebouwde linnen kast in de huiskamer, de bank voor de kinderen om op te zitten en de twee ruime hangkasten boven in de gang. Van de huizen van zes gulden huur wandelden we naar de woningen van f4.50, complexen, waar ook gedacht} •was aan de heele kleine gezinnen, laan menschen die pas getrouwd zijn en die nog niet zooveel plaats noodig hebben, waar cok een kinderbewaar plaats aan verbonden was, waar moe der de kinderen heen kan brengen als het waschdag is. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. (Vrijdagavond hield de Chr. Jongel. vereen, op Geref. Grondslag „Vraagt naar den Heer", haar jaarvergadering in de Geref. Kerk alhier. De eerevoorzitter de heer N. P. Slegtenhcrst opende deze bijeenkomst door te laten zingen van Ps. 119 17 en 18 en met voorlezing van Spreu ken 2 1-9, waarna hij met gebed voor ging. Hierna heette hij' alle aanwe zigen hartelijk welkom er\ sprak zijn leedwezen ér over uit, dat de voor zitter, de heer Mr. A. Schenkeveld, door verhindering hier niet tegen woordig kon wezen, zoodat hij voor dezen avond de leiding op zich nam. Nu kreeg de vereen, gelegenheid haar rijk voorzien programma af te werken. Allereerst bracht de secretaris A. de Jong verslag uit, waaruit o.a. bleek, dat het ledental der vereen, van 33, gedaald was tot 24. Tevens deelde hij ons mede, dat hij wegens huwelijksplannen genoodzaakt was, als lid te bedanken. Hierna kregen we een onderwerp ten gehoore Aan M. van Beveren, over de Geloofsbelijdenis en wel in het bijzonder over het H. Avondmaal, hetwelk hij op bevattelijke wijze uiteen zette. Vervolgens las de penningm. A. Starreveld in dicht zijn jaarverslag voor. In kas bleek te zijn een batig saldo van f 50, maar van welk bedrag echter nog verscheidene onkosten moesten worden bestreden. Daarna bracht A. de jong een maat schappelijk onderwerp naar voren ge titeld „Arbeidsduur". Hij gaf een vluchtig overzicht over de totstand koming v. den wettelijken arbeidsduur en, gaf zijn blijdschap te kennen, dat tot nog toe onder de landbouwende bevolking gelukkig nog geen wet telijke regeling te dien opzichte vast gesteld was. Nadat eenige ververschingen aange boden waren en door enkele lrden een samenspraak voorgedragen was, kreeg de bibliothecaris, M. van Be- veren gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen. De kast bevatte 206 boe ken, waaronder 93 studieboeken zijn begrepen. Hij spoorde er vooral toe aan, dat toch meerderen zich als be gunstiger v. d. vereen, opgeven. Hier na was aan de orde een opstel van A., v. d. Vis. over Gewijde Geschie denis, hetwelk getiteld was „Gescha pen naar Gods beeld en Zijne Gelij kenis". Hij gaf stof ten overvloed om met hem van gedachte te wisselen, waarvan dan ook door enkele aan wezigen gebruik werd gemaakt. Nadat de verschillende afgevaardig den hunne gelukwenschen overge bracht hadden, kwam de voorzitter de vergadering binnen, wiens komst met daverend applaus werd begroet. Hij kon nu juist nog een samenspraak bijwonen, welke voorstelde, het ver- eenigingsleven in de 50ste eeuw. Deze deed bij de aanwezigen de lachspie ren ncgal eens in beweging brengen. A. Starreveld droeg neg een gedicht voor, getiteld „Mijn zwaarste gang'', terwijl K. Schellingerhout eeft stukje voorlas over „Boer Piek". Nadat nu nog een paar samenspra ken voorgedragen en eenige verver schingen aangeboden waren, sloot de voorzitter met een enkel woord van dank deze gezellige bijeenkomst, waar na hij met dankgebed eindigde. Woensdag a.s. des avonds te 7Vs uur heopt de Chr. Hist. Kiesvereen. in de Koorzaal der Ned. Herv. Kerk een vergadering te houden. Gaarne wekken we de leden op om zooveel mogelijk ter vergadering te komen. WOUBRUGGE. Het echtpaar B. alhier mocht zich ver heugen deze v.*eek in de geboorte van hun 18e welgeschapen spruit. Burger 1. Stand: Geboren: Dirkje dochter van H. Brunt en C. W. van Iperen Overleden: C. G. T. Straathof, oud één maand. Een interessante vondst - deed de landbouwer van D. alhier. Een deel van diens land ligt op de plaats, waar voorheen het dorp Jacobswoud met kasteel lag. Nabij die plaats vond hij bij het bewerken van den grond een „^gouden Friesche rijder" uit den jare 1*599, nog gaaf, met opschrift „Nisi 4- Dominus -f- Nobiscum", met den bekenden ruiter, en aan de keerzijde ,;Mone A .V 4* nova 4- ordi 4- Frisiae I599", met het Friesche wapen. Hoe dat goudstuk daar is gekomen, blijft een vraag. Wel kan een ant woord worden gegeven op de vraag, hoe de toestand voor 3 eeuwen was, waar het muntstuk werd gevonden. Rond het dorp Jacobswoude is na I599 ongeveer 3 meter veen wegge- graven, dat goudstuk moet dus zijn ge vallen in een der uitgestrekte grach ten rond het kasteel of in een diepe put en is daar drie eeuwen verbor gen gebleven. Jacobswoude lag in het „vroon land" en aan, den grooten heirweg met Rijnsaterwoude en Leimuiden. Nu kregen wij juist dezer dagen een oude acte qnder het oog van 20 "November I589, omtrent inkwartiering* van „sol daten ende Boodsgesellen" en was „aisoo sekere questie ende geschillen tussen de buuren ende de inwoonde- ren van tWoubrugge ende Ofwegen, tegen die vant Yrpuland 1 Jacobswou de belangende"., (Woubrugge en Gfvvegen lagen te ver van den grooten heirweg of hee- renweg af, om het krijgsvolk daar 'p.nder dak te brengen. De ambachtsheer Johan van Du- yenvoorde bepaalde, dat Woubrugge en Ofwegen saam aan die van Ja cobswoude zoude betalen lo carolus gulden bij elke inkwartiering. Tevens „dat het buurtgen 't Vrou- land (Jacobswoude; soude in alle crujgsomme slagen" (aan de vernieling van de onoverwinnelijke vloot, de veld slagen iyan Prins Maurits, slag bij} Nieuwpooft enz. denken wij.) „contri- bueeren met Rijnsaterwoude, Leymuij- den ende Vriesekaap". Jacobswoude zou daarin een deel bijdragen en de andere vier deelen. Niet onmogelijk dat bij het door trekken van die troepen uit het noor den, dit Friesche goudstuk hier is verloren. De bouw van een woning ten behoe ve van dhr J. Noordam aan den Hee* rew§g alhier, is aanbesteed en gegund aan dhr Voordouw te Zwammerdam voor de som van f 18.400. De verdere inschrij vers waren de heeren Ge'or. Silet van Leimuiden f22.490, G. J. Rijneveld te Rijnsaterwoude f20677, J. Bosman'te Ze venheven f 19.190; Vonk te Alphen 3 d. Rijn f 19.165, Stam te Nieuwveen f 18.989, Blazer te Rijnsater wede f i8.8co £p. de wed. van Driel te Koudekerk voor f' 17.736. Het schilderwerk is aan den heer van Roosendaal alhier opgedragen Dit is de derde boerenwoning welke in den polder „Vierambacht" de laat ste halve eeuw onder deze gemeente is opgebouwd. De eerste werd gebouwd voor wijlen •dhr Jan van Dam en de tweede voor dhr F. van Rijn. LISSE. Ingekomen personen: M. Oosterom, van Kockengen; W. Schouwenaars van Doesburg; C. Th. Grimbergen van Wassenaar; A. P. Th. Diedenhoven van Ben nebroek; Th. G. Onderwater va nVoorhoui; Chr. Wessels en gezin van Haarl.meer; I. H. Domirié van Voorschoten; G. Postma van Leiden; M. G. Postma van Leiden; K. Baartse en gezin van Noördw.hout; G. Smit en eentgen. van Noordw.hout; K. v. Dooren van Kampen; B. A. Prinsen van Leiden: I. Verhoeven en echtgen. van Leiden; H. Zietse van Middelburg; P. G. Beelen van Beverwijk; Z. Laszip van Hongarijs; A. v. Heijst en gezin van 's Gravenhage. Vertrokken personen: J. M. Krösschell en gez. vertrokken naar Voorschoten; E. A. Jansen naar Rotterdam; J. Hekman naar Doesburg; G. de Vos naar Sassenheim; T. van Loo naar Leiden; M. S. Leuven naar Sche ten; A. Schreuder naar 's Gravenhage; J. Duindam en echtgen. naar Sassen- heim;£. M. Dekker naar 's Gravenhage; C. J. Nieuwkoop naar Amsterdam; R. Voorhof naar Woerden; J. Brand naar 's Hertogen bosch; M. P. Warmerdam naar Haarlem; J. Schalkwijk naar Rot terdam; A. P. v. Resteren r.aar Huissen; G. J. Tolido naa? Haarlem. Zaterdagmiddag was het 8-jarig zoon tje van den inwoner A. v. d. L. op <de tram gesprongen, die tegen 4 uur van Hillegcm kwam. Bij het "Vierkant meende hij er af te kunnen springen, maakte daar bij een zwaai en kwam onder den laatsten goederenwagen terecht, waarbij hij de v'ielen over de maagstreek kroeg. Bij den wagenmaker van Rieck binnengearagen, ken de ontboden geneesheer, Dr. Blok, slechts den dood constateeren. Groot was de droefheid der ouders en de deelneming was algemeen. De collecte, gehouden in de verga dering van de Chr. J. Vereen. „Zacharia" waarbij, als spr optrad Ds H. A. Minderman welke collecte bestemd was voor de op leiding van predikanten, bracht de som van f 761,951/2 op. De Christ. Hist. Unie, afd. Lisse, hield dezer dagen in Rehoboth haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter, Ds. van Dijk, op gebruikelijke wijze geopend had, zeide hij in zijn openingswoord, het te be treuren, dat telkens minder menschen ter vergadering komen, terwijl dit jaar groote dingen staan te gebeuren. Vervolgens las de secr. de notulen, welke ongewijzgd goedgekeurd werden De afgevaardigde K. Tanis deed ver slag van de vergadering van den Sta- tenkieskring en ontving den dank van den voorz. voor zijn relaas. De Penningmeester deed verslag van de financiën en sloot in inkomsten en uitgaven met f 167.63, terwijl het saldo f83.17 bedroeg. Volgens het jaarverslag van den secr. telt de vereeniging thans 163 leden. De secretaris wekt de leden op, als het er aanstonds op aankomt, elkan der te steunen tot het welslagen van den verkiezingsstrijd. De beide func tionarissen ontvingen dank voor de verrichte werkzaamheden, alsmede de controleurs voor het nazien der boeken De heeren Ds. G. van Dijk, Dr. de Graaf en J. Kuiper werden als bestuursleden herkozen en namen hun herbenoeming aan. Het verkiezingsmanifest werd puntsgewijze behandeld. De heer Kaak vroeg of de Chr. Hist. Unie ook de doodstraf voorstaat, ter wijl het niet in manifest staat aange geven. De voorz. wees op art. 18 van het program van beginselen. Daarna werd het concept zonder wijzigingen goed gekeurd. Bij de rondvraag gaf de heer Wansink te kennen gaarne nog een spreker te hooren; enkele le.den sloten zich daarbij aan, te meer daar de A. R. al driemaal een openbare vergade ring hebben gehouden. De propaganda dient duchtig ter hand genomen te worden. Daarna werd de vergadering met dankgebed door den heer Wan sink gesloten. NOORDWIJK. Te Noordwijk-Binnen is opgericht de Vereeniging „De Gereformeerde Broeder- Kring" Doel dezer vereeniging is de bevorde ring van Gods Koninkrijk. Een der resultaten welke zij eerst tracht te bereikten is, dat er te Noordwijk-Bin nen een Gereformeerde Kerk! zal geïnsti tueerd worden. Het grootste deel der Gereformeerden te Noordwijk en te Noordwijkerhout heeft zich reeds als lid opgegeven, thans is men bezig handteekeningen te verzamelen van allen, die met doel en streven der vereeni ging instemmen en tevens om de bijdra gen te laten bepalen, waarop eventueel bij het bereiken van deze zaak gerekend mag worden. NOORDWIJKERHOUT. Voor de functie van ambtenaar ter secretarie alhier op een jaarwedde van f 500 hebben zich 102 sollicitanten aan gemeld, onder wie een meester in de rech ten. LEIDERDORP. Woensdagavond 7 uur, Bijbellezing, Ds. Tichelaar. VOORSCHOTEN. Met goedkeuring van Departement van Justitie is door de aannemers Warnaar en Kruit het maken van de Gewapend Betonwerken voor de be- •matings-inrichting van het Nieuwe Zie henhuis te Leiden opgedragen aan de Leidsche Betonijzerbouw, Dir. W. v. d. Zwart, alhier. Eveneens het maken van de Gewapend Betonfundeeringen voor 14 woningen voor de N. V. Ex ploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen te Leiden aan dezelfde. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Josina Maria, d. v. J. Wiering en A. C. v. d. Poel. Gehuwd: Cornells Petrus v. 'Am sterdam, 25' j. en Maria Gezina Op dam, 24 j. Ingekoman. W. Heijns en gezin. Zuiderstraat 33 van Alphen a. d. Rijn: Mej. A. v. d. Eist, Hoofdstraat 3üa van Steenber gen; J. Elfering, geb. v. d. Valk, Teij- lingerlaen, van Hillegom. Vertrokken. Mej. M. M. Overvliet van Vaart- kade 5a naar Leiden; Mej. A. J. A. Scheepmaker van C harbonlaan 18 naar Bloemendaal; Mej. L. C. M. de Klerk van Hoofdstraat 119 naar Rot terdam; Mej. H. C. v. d. Zwet van Charbcnlaan 32 naar Lisse; M. G. van Amsterdam, geb. Opdam, van Hoofdstraat 214 naar Leiderdorp; Mej H. M. Meulenbrugge van Hoofdstraat 83 naar 's-Gravenhage; C. NV. Zuil- hoff van Hoofdstraat 68 naar Rotter dam. Omtrent onderstaande gevonden voorwerpen zijn ten Gemeentehuize in lichtingen verkrijgbaar 1 grijze handmof, 1 potlood, 1 huis sleutel, 1 handschoen, 1 ceintuur en 1 zilveren broche. Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat aanvragen voor het be komen van een visch- of hengelakte kosteloos ter gemeente-secretarie ver krijgbaar zijn. BOSKOOP. Naar wij vernemen, hopen den I9den Februari a.s. onze geachte dorpsgenoo- ten, W. v. Egmond en G. Schoorel, wo nende aan den Zijdeweg, den dag te her denken, waarop het 50 jaren geleden zal zijn, dat zij door den band des huwelijks aan elkander werden verbonden. Wij wenschen, dat deze dag voor de brave oudjes' niet onopgemerkt zal voos bijgaan, en ook; dat zij nog lang v.okA elkander gespaard mogen blijven. Door den minister va* oorlog is voói den tijd van twee jaren vrijstelling vei leend aan A. v. Rijn, dienstplichtige de\ lichting 1925, wegens kostwinnerschap. De bus voor de armen op de alge- meene begraafplaats heeft in het afgeloo- pen jaar opgebracht f 60,39. En die in de Raadzaal f 37,56. Burger 1. Stand, Ondertrouwd; E J. Jonkers en M. v. Hoff. Geboren: Maartje Jozina, dochter van H. Windhorst en M, Keijzer. Cornelis, zoon van D. v. Teijlingen en A. Lang- hout. Nicolaas Maria, zoon van J, G Vermeulen en J. M. Meijer. Huana Phv lippina, dochter van W. Uiterbogaard en W. Goebel. HAZÖRSWOUDE In de O. L. School werd een Ouder avond gehouden, die door vele belang stellenden werd bijgewoond. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren A. N. van Exter, A. Rijkaart, G. Rijkaart en A. Kroon. Door dhr F. van der Mast onderwijzer der school, werd een inleiding gegeven over het leven en werken van Dr. M. Montessori en over.de Montessori school. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond, o.a. een reis van Mainz naar Keulen en van verschillende Noordpool expedities, verduidelijkt door de heeren J. v. d. Meulen en W. A. van Besoijen •De voorzitter, dhr A. N. van Exter, sprak «en slotwoord en bracht allen dank. die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Johannes (Wilhelmus, z. van J. W.. van Niekerk en A. A. Remmerswaal; Johanna Ma ria, d. van Chr. Remmerswaal en ;W- IM. Oosterveer; Andries Pieter, z. van P. F. Bourgdois en G. Jmmink; Jo hanna Catharina, d. van J. F. Pauli en NI. C. Boef. Overleden: Catharina 'de Jong. oud 56 jaren, echtgenoote van J. Dek ker. Ondertr ouwd: H. L\ Fokker en J. C. v. d. Kleij; J. W- Noordover en C. M. y. Abswoude. Gehuwd: H. JVentink, en A'. .Ver- 'steeg. KATWIJK. Burger 1. Stand: Geboren: JoKan/ nes, z. v. F. de Graaf f en H. J. Trouwee: Geertje, d. v. C. Ouwehand en L. va:i der Plas; Maartje. d. v. D. v. d. Plas en M. Remmelzwaal; Tonia, d. v. F. Eikel boom en T. M. van Dijk; Jacoba, «L v W. Heek' en K. den Heijer; Dirk, z. v. C-. J. van Klaveren en M. Guijt. Overleden: Grietje v, d. Plas, oud 46 jaar, echtgen. van W. van Duijft; Baartje van Zwieren, oud 67 jaar. echtgen. van P. van Diggele; Adriaantje van Duijven- bode, 84 jaar, Wed. van C. van der Plas: Dirk Hasencct, oud 2 mnd., z. v. D. Ha- sencot en D. Zwanenburg. Ondertrouwd: I. Coorn en M. Kuyt. I HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand: Geboren: TKeodv* rus Johannes, zoo van Th. Straathof en C. M. J. Ruigrok; Frederika Anna, doch ter van G. van der Peet en A. Janssen; Petrus, zoen van C. Ouwerkerk en M. Overbeek; Pieter, zoon van J. Bogaard en K. Slinger. Ondertrouwd: Marius Jan Gijls wijk, 2S j. en Anna Gijsbartha Jacobs, 27 j.; Jan Bccmhouwer, 22 j. en Annigje Hoctmer, 20 jaar. Getrouwd: Machiel Adriaan Stijger, 36 jaar en Reintje de Breuk, 29 j.Theodo- rus Hpndricus Hulsebosrh. 24 j. en Elisa beth Sophia Christina d'Hane, 22 jaar. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De laatste dagen wor den de volgende prijzen besteed psr 100 voor iste soort: William Copland f jj7,70 Bartig f12,9013,10, La Reine f33,40, Theeroos f^~7^o, Moore V-4,-So5,1c.. Rose Gris de lin f 4,204,60, Hermar. Schlegel f 3,403.70, Titiaan f 4,90—^ Prins van Oostenrijk f 6,507, Gramoisie Brillant f4,40f4,70, Prosperity f77,20, Murillo f66,10, Gele Prins f5,205,80, Mac Kinleij f 5,205,30. Groote aanvoer. ALKEMADE. Burger 1. Stand. GeborenCorneln Petrus, zoon van Comelis Nederstigt en Maria Cornelia Oudshoorn; Catharina Ma ria, dochter van Barthclomeus Kraan en Egnatia Theodora van Gïflen: Anna Pe- troneila, dochter van Petrus Gerardus ria Wesselman en Anna Maria de Koning: Jacobus. z6on van Leonardus Krijger- en Geertruida van Ruiten. Gehuwd: Alida van der Hulst, echtg<> ncote van Gerardus Hermanus Rotteveel, oud 46 jaren. In den loop der maand Januari heb ben zich in deze gemeente gevestigd: A Heegers en gezin van Diemen. L. P. van der Meer van 's Hertogenbosch. Th. J. J. Iveegel van Aalsmeer J. M. Hillenaar van Oegstgeesr. H. Bon van Nieuwer-Am- stel. E. N. Amersfoort van Bodegraver. J. Akerboom van Sassenheim. C. J. Dissel dorp van Woubrugge. N; C. Zwartelé van Kerkrade. M. L. van Ruiten te Wou« brugge. G. van Harten te Leimuiden. R P. W. F. Lamberty van Zwaag. S. W van den Yssel van Wassenaar. H. S. van Ruiten te Woubrugge. C. van der Meöi van Woubrugge. Vertrekken zijn: M. C. Huigsloot naai Wassenaar. J. van der Meer en gezin naar Uithoorn. H. J. de Jeu naar Voor hout. A. van Duvn en gezin naar Am sterdam. C. A. van Diemen naar Zotei* woude. D. W. van der Kemp en gezih naar Leiden. J. M. Scholten naar Haai' lemmermeer. A. M. Schagen naar Rijn saterwoude. W. J. Kruyswijk, naar 'A mersfoort. R. G. Kuyper en gezin naai Alphen aan den Rijn. KOUDEKERK. I Gedurende de afgeloopen maand zijn alhier de navolgende personen ingeko men: van Leiderdorp, Petrus Martinus van der Voortvan Pijnackër, Chatari- na van der Weijden; van Leiden. Chris tina Maria Peters; van Rietveld, Jan Kruit; van Noordwijk, Johannes Wille- brordus van der Ploeg van Alphen a. d Rijn, Jan van der Graaf; van Voorscho ten, Petronella van der Kooij; van Ha* zerswoude, Johannes van der Ven met gezin; van Arnhem, Maria Jan Eve'rard Kwint. Vertrokken naar Alphen a. d. Rijn, Jo* hannes van Harskamp met gezin; naaf Maarsen, Jan de Lange; naar Woubruggq Jacob Jongeneel; naar Rotterdam, Lena Johanna Rikken; naar Rijnsburg, Corne lia Hendrika Noort; naar Nieuwkoop, Arie de Lange; naar Alphen ad. Rijn, Willem van Vliet met gezin; naar Leiden, Mag* gelina van Heiningen; naar Arnhem, Bai» tholomeus Oskamp; met gezin; naar naar Nootdorp, Agatha Theodora Verkerk en naar Voorschoten, Wilhelmina Hendrika Verkerk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dezer dagen hield de A.R. Kies*, vereeniging „N. en O." alhier ia „Concordia" een ledenvergadering onder presidium van den heer Baart.: Nadat gezongen was Ps. 84 4, {werd gebeden en vervolgens door denl Ivoorz. het laatste gedeelte van Jes. ,40 gelezen. Na het inleidend woord deed 'de voorz. nog eenige mededee- lingen over het gehouden Centralen Convent, waarna de (NVelF.d. heer iNauta gelegenheid kreeg, om te re-j fereeren over het onderweg? «Het*

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7