DiiNaijA-G r im- Dag-Agenda. Woensdag 11 Februari Sassenheim. rgelbespeling in de Geref. kerk, n.m. 30 uur, door den heer H. M. Keuning. donderdag 12 Februari Leiden. Jaar- ergadering van de Jongeliedenvereen. imotheus. Donderdag 12 Febr. Leiden. Bijbel- espreking, gebouw Jeruël, n.m. 8 uur. Donderdag 12 Febr. Leiden. Winter izing (Cbr. Comité) Geref. kerk Hooi- racht n.m. 8 uur. Spreker Ds. D. A. d. Bosch, Den Haag. Woensdag 11 Febr. Leiderdorp, penb. Verg. Chr. Oranje Vereen, des vonds half acht, in kerkgebouw der eref. Kerk. Spreker Ds. T. Sap van ouda. Donderdag 12 Febr. Oegstgeest. Ver. 3or Chr. Belangen. Lezing in de Reho- ithkapel, n.m. 8 uur. Spreker Ds. anderink, Haarlem. De Oegstgeester tram. De nieuwe dienstregeling van de am naar Oegstgeest heeft bij hen die m dit vervoermiddel geregeld ge- mik maken, veel ontevredenheid ge- ekt, wat ook niet te verwonderen is. Als de tram aan den overweg is ge- riveerd volgt een ware stormloop om >g de stadstram te halen, waarbij -.ak van de brug gebruik moet worden maakt. Komt men dan eindelijk hij- nde en blazende Ier bestemder plaat- dan heeft men vaak de eenige vol- -ening dat men de vertrekkende tram g net kan zien wegrijden. Bij het an naar Oegstgeest doen zich uiter- - rd dezelfde bezwaren voor. Inzonderheid voor schoolkinderen en enschen die zich niet zoo gemakke- k meer bewegen is de nieuwe rege- ïg zeer bezwaarlijk. Vrij algemeen is men van opvatting t deze verandering allerminst als n verbetering kan worden aange- erkt en dat de vroegere regeling in k opzicht de voorkeur verdiende. Christel. Besturenbond. De gisteravond gehouden vergade- ng van den Chr. Besturenbond was iet druk bezocht, wat gezien de feiten in den dag en andere vergaderingen ie tegelijkertijd gehouden werden, niet 1 te zeer verwonderde. Bij afwezigheid van den voorzitter, ie verhinderd was, werd de vergade- ing geleid door den heer v. d. Ouwee- •n, die na gebed en het lezen van een "chriftgedeelte het woord gaf aan den preker, den heer R. Zuidema, die een 3zing hield over het onderwerp: Gods- iehst en Socialisme. Na eerst te heb- 2n aangegeven wat onder Godsdienst. toet worden verstaan, teekende spre- er het Socialisme, waarbij inzonder- eid aandacht werd geschonken aan a leer van het Historisch materialis me, aan den klassenstrijd en aan de ïuze „Godsdienst is privaatzaak", om an tot de conclusie te komen dat er usschen Godsdienst en socialisme een iet te overbruggen klove gaapt. Ten- lotte waarschuwde Spr. om niet al- 3en aan de negatieve zijde van dit .raagstuk aandacht te schenken, maar :racht te zoeken in positieven arbeid: e toepassing Van de Christelijke be ginselen in het sociale leven, het bren- :en van het arbeidsleven onder de ucht van Gods Woord. Nadat enkele vragen waren beant woord en door den Secretaris nog en- iele mededeelingen gedaan, werd de ergadering met dankzegging gesloten. Da radiokwestie P. C. II. De Hooge Raad heeft gisteren ver- vorpen het casastieberoep van H. J. te Leiden, tegen een vonnis van de laagsche rechtbank, waarbij hij we ens overtreding van telegraaf- en te- efoonwet (het gebruiken van een ra- iio-telegraaf zonder de vereischte nachtiging) gedeeltelijk is ontslagen •an rechtsvervolging, gedeeltelijk is ~chuldig verklaard, echter zonder op- egging van straf. Boden en Schippers. De kort geleden opgerichte Vereenl ing van Boden en Beurtschippers „Ondet ng Belang", hield gisteravond in „Pa. imonium" een vergadering onder voos itterschap van dhr G. v. d. Beek'. De voorzitter opende de vergadering n heette de aanwezigen welkom Nadat eerst door een assuradeur het ut van Transportverzekering was uiteen» ezet, werd begonnen aan de afhande- ng der agenda. De secretaris, dhr Vis, las de notulen Ier vorige vergadering, die ongewijzigd ■crden vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde de re» Jements wijziging. Dhr Vis lichtte deze toe. Het girts oofdzakelijk om een kleine wijziging in rt. io, betrekking hebbende op de leden- estelhuishouders. Dhr De Groot, bestelhuishoudei 'een lid) kwam op voor de vrijheid de: estelhuïshouders en wees op de onmo elijkheid alleen goederen aan te nemen aarop door den afzender schriftelijk is ermeld de naam van den bode of schip» er, die de goederen moet vervoeren. De voorzitter wees op de mogp kheid van willekeur, die een bepaling laromtrent noodzakelijk maakt. De Po rn wenschen een waarborg, onpartijdig ■handeld te worden en niet bloot .te tan aan sym- of antipathieën Een uitgebreide discussie ontspon zich t over d'it -punt, waaraan door meerdere gleden werd deelgenomen, en waarbij ds (groote moeilijkheden, die daarmede sa menhangen, aan het licht kwamen. De voorzitter deed .het voorstel, ai", io aldus te wijzigen: „De leden bestel huishouders verplichten zich, de belan gen hunner medeleden gelijkelijk waar te' nemen", doch toert dhr de Groot vei» klaarde, ook na deze wijziging nog geen lid tg worden, werd besloten het bewuste aatikel te laten zooals het is. Een alinea in een ander reglements artikel werd zonder discussie gewijzigd Geen verdere reglémentswijzigingen .wei den voorgesteld. Tot voorzitter in de plaats van dhr v. d. Beek, die wegens verandering van werkkring ophoudt lid der vereeni. ging te zijn, werd gekozen dhr J. Vei» kerk van Alphen a. d. Rijn. BINNENLAND. Het millioen voor de Olympische Spelen. Ons wordt plaatsing verzocht van de volgende motie: Het hoofdbestuur van den Christelij- ken Korfbalbond in Nederland, gehoord het voornemen der Regee ring tot het verleenen van een subsidie van maximaal een millioen gulden ten behoeve van de Olympische Spelen 1928, gelet op het feit, dat deze spelen lei den tot menschvergoding, ontheiliging van den dag des Heeren, bespotting van den eed en verwildering der zeden, overwegende, dat de nadeelen van voornoemde spelen met betrekking tot de bevordering der lichamelijke oefe ning meerder zijn dan de voordeelen, gelet op den toestand van 's lands financiën, die het noodzakelijk maakte dat vele nuttige en noodige subsidies moesten vervallen of sterk worden ver minderd, spreekt zijn droefenis en teleurstel ling uit over het ter zijner kennis ge komen voornemen der Regeering en besluit zijn bezwaren, nader gemoti veerd, ter kennis te brengen van de Regeering en van de Staten-Generaal en deze motie/ toe te zenden aan de Christelijke dagbladpers en het week blad „Lichaamsoefening." De Kamerverkiezingen. Zaterdagmiddag heeft de federatie Utrecht van den Vrijz.-Dem. Bond te Utrecht vergaderd. Als candidaten voor de Tweede Kamer voor de plaatsen 13 tot 20 der vrijzinnig-democratische lijst in Utrecht .en Noord-Holland werden gesteld, in onderstaande volgorde, de heeren W. K. D. Lustig, Utrecht; J. van den Brink, Baarn; H. B. Berghuis, te Utrecht, en J. Dekker, Ütrecht. Belastingont werpen. Naar de Haagsche redacteur van de Standaard verneemt, zal dezer dagen bij de Kamer inkomen het ontwerp- wet op de Weeldebelasting. Dit ontwerp zal vergezeld gaan van een voorstel tot wijziging der wet op de inkomstenbelasting, die bepogt ver hooging van den aftrek voor 'noodza kelijk levensonderhoud voor gehuwden en een belangrijke verhooging van den kinderaftrek. Zijn wij wel ingelicht, dan wordt de aftrek voor gehuwden verhoogd van f 800 tot f 1000 en de kinderaftrek tot f 300 per kind. Tevens wordt ingediend een ontwerp tot verlaging der Succes siebelasting en een om de Verdedi gingsbelasting II te halveeren. In ver band met dit laatste komt er tegelijk een wijziging van de wet op het Lee- ningsfonds. Telegrammen voor Indlë. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt in herinnering, dat thans alle soorten van voor Ne- derlandsch-Oost-Indië bestemde tele grammen (Regeerings-, dringende, ge wone, uitgestelde en pers-), welke niet win eene via of de aanwijzing „draad" zijn voorzien, voor rechtstreeksche overbrenging langs den radio weg Am sterdam-Bandoeng in aanmerking ko men. Afzenders die voorkeur voor den rechtstreekschen weg hebben, kun nen daarvan derhalve doen blijken door hunne berichten voor Neder- landsch-Indië zonder via of aanwijzing aan te bieden. BUITENLAND. HET GRIEKSGH-TURKSCHE CONFLICT. Een beroep op den Volkenbond. Naar de Engelsche premier gister avond verklaard heeft, heeft met het oog op de weigering van Turkije, om de arbitrage van het Haagsche Hof in zake de kwestie van het patriar chaat, te aanvaarden, Griekenland be sloten een beroep te doen op den Volkenbond, ten einde uitvoering van het Verdrag van Lausanne te verkrij gen. Een verzoek dienaangaande is reeds opgesteld. DE PRUISISCHE KABINETSCRISIS. Da candidaSuasc-Mars:. De oud-rijkskar. seller dr. Maix, die er aanvankelijk niet veel voor voelde candidaat te worden gesteld voor het minister-presidentschap in Pruisen, heeft zich op langdurig aandringen van eenige invloedrijke partijvrienden ten slotte toch bereid verklaard, een candidatuur te aanvaarden. Vandaag zal hij; naar alle waarschijn lijkheid, evenals Braun, met de Stem men van het Centrum, de democraten en de sociaal-democraten, dus slechts met een heel kleine meerderheid, won den gekozen. Hij wil dan ook al weer evenals Braun, aanvankelijk probeeren een ka binet op den grondslag van de oude coalitie (de z.g. coalitie van Weimar) te vormen. Men kan als vrij'vveL zeker aanne men dat deze poging, ondanks het aanzien, dat dr. Marx ook bij de oppo sitiepartijen geniet, wel schipbreuk zal lijden en niên dient af te wachten welke verdere pogingen Marx zal aan wenden om alsnog een kabinet in el kaar te zetten. In parlementaire kringen, ook' in kringen -van zijn eigen partij, acht men het verre van verstandig van den oud rijkskanselier, dat hij zich aan dit vrij wel zekere échec heeft blootgesteld, temeer omdat met stelligheid ver luidt dat de drie democratische par tijen voornemens zijn dr. Marx in Juni candidaat te stellen voor het rijkspre- sideritschap. Een conferentie ie Versailles? Reuter verneemt uit Londen dat er niet spoedig nieuwe gebeurtenissen te wachten zijn in verband met de quaes- tie der intergeallieerde schulden. Waarschijnlijk echter zal er binnen kort een andere conferentie in Ver sailles worden gehouden om de quaestie der Duitsche ontwapening te bespreken. Het niet vergaan der wereld. Volgens de „Paris Times" heeft in Brooklyn een der volgelingen van de adventisten, uit vrees voor het einde der wereld, zich het leven benomen. Dé leider, Treidt, heeft intusschen verklaard, dat „iets onverwachts de komst van den Heer heeft ver hinderd", maar dat de wereld onge twijfeld a. s. Vrijdag zal vergaan. Dat zijn volgelingen de hemelsche teekenen niet verstaan, schrijft hij toe aan de aanwezigheid van de cinema- photografen en de menigte van nieuws gierigen, die te veel lawaai maken en te veel onrust teweegbrengen. De immigratie in Austarlië. Een deputatie heeft gisteren een be zoek afgelegd bij den Australischen minister van binnenlandsche zaken om te protesteeren tegen de immigratie van buitenlanders, in het bijzonder uit Zuid-Europa! De West-Australische regeering heeft den .Fransqhpn. en Italiaanschen stoomvaartmaatschappijen verzocht een aantal .'immigranten, die onlangs uit Zuid-Europa in Australië zijn aan gekomen, te repatrieeren. De minister verklaarde dat er reeds stappen zijn gedaan om te zorgen dat de immigranten zooveel mogelijk Brit ten zullen zijn. Macdouald te Londen terug. MacDonald is van Jamaica te Lon den teruggekeerd. Hij verklaarde, dat de L'abourpartij zoo spoedig mogelijk na de bijeen komst van het parlement een inter pellatie zal aanvragen ever het plan van Baldwin ter bescherming van de industrie. Wat betreft de kwestie der inter geallieerde schulden, wil JdacDonald een allesomvattend plan, waarbij ook Amerika zal zijn betrokken, gebaseerd op overeenstemming ten aanzien van de schuldenerkenning. KORTE BERICHTEN. De Chileensche president A1 e s- sandri is van Genève naar zijn va derland teruggekeerd. Bij den hongersnood in Ierland, welke door de mislukking van den (aardappeloogst is ontstaan, is nog in de daardoor getroffen gebieden een ernstige influenza-epidemie ge komen. - Er heerscht op het oogenblik in Zuid-Rusland 20 graden k o u d e, ook is er zeer veel sneeuw gevallen. In 'Midden- en Noord-Rusland is daaren tegen de temperatuur bijzonder hoog. De Groote Fascistische R a a d zal 12 dezer bij eenkomen onder voorzitterschap van Mussolini, en ter onderzoek van de mogelijkheid eener universeele samenwerking tusschen de verschillende cóngrueerende fascisti sche bewegingen. Canter Cremers, de voorzitter van de gemengde Soedaneesche bevloeiïngscommissie is Zon dag te Kairo aangekomen. De Australische regeering ver wacht dat de eerstvolgende parle- mentszitting reeds zal kunnên worden gehouden in de nieuwe hoofd stad van het Australische gemeene- best Certberra. Primo de Rivera heeft zijn terugkeer naar Marokko uitgesteld we gens de kalmte die daar op het oogen blik aan het front heerscht. De Turksche Nationale Verga dering heeft de begrooting voor 1925 aangenomen. De begroot'ng wijst een deficit aan van 12 millioen Turksche ponden, dat door nieuwe be lastingen gedekt meet worden. De verkiezingen ia Joegö slavië hebben een meerderheid van 9 zetels voor de regeeringscoalitié op geleverd. De Radstsj-parlij wist zich te handhaven. KERK EN SCHOOL. Ongevraagd ontslag. Aan mej. R. Vogelaar is ongevraagd ontslag verleend als onderwijzeres aan de Chr. school van „De Glindhorst". Zij zal zich wenden tot de Commissie van Beroep. Een motie. In de Zaterdag gehoden vergadering nam de Afdeeling Amsterdam en Om» streken van de Vereeniging van Chris telijke onderwijzers en onderwijzeressen de volgende motie aan: Pe afdeeling Amsterdam, enz. kennis genomen hebbende van het Kon. Be sluit van 27 Dec. 1924, afgekondigd in het Staatsblad van 20 Jan. 1925, waar bij geregeld wordt de weddeverhooging voor onderwijzers en onderwijzeressen wegens het bezit van bij-akten: spreekt haar ernstig leedwezen uit over het niet honoreeren der akten: Nuttige handwerken, Handelskennis, Handenarbeid diploma A en B, Land en Tuinbouwkunde, en de acten M. Q voor het Lager Onderwijs, aangezien deze akten voor het onderwijs niet min der waarde hebben dan de gehonoreer» de. Zij acht dit onbillijk tegenover een grpep onderwijzers en onderwijzeressen die in de jaren 19201925 de studie voor deze akten begonnen en dus re- kenden op vergoeding volgens bezol- diingsbesluit 1920. Christelijk H. en M. O. In het Chr. Lyceum te Zeist van d.* Vereen, voor Chr. Hooger en Middelbaar nOderwijs, werd Zaterdag de jaarvergadi ring dezer vereeniging gehouden, omdev voorzitterschap van Mr. Th. 's Jacob. Het jaarverslag maakt melding van den voortdurenden bloei, zoowel van het ly ceum, dat thans 276 leerlingen telt, als van het bijbehoorend internaat, dat met 50 interne leerlingen geheel bezet is. Ook de financieele t oestand is zeer bevredigend Als lid van het Curatorium werd her kozen Jhr. Mr. H. A. M. Asch van Wyck! Bij den nieuwen cursus werd een liter ai' economische afdeeling toegevoegd aan de 3e en 4e klasse der H.B.S. De overgang van gymnasium tot lyceum is thans beëindigd, waar de laatste uit Zetten meegekomen leerlingen eindexa men deden. GEMENGD NIEUWS. DE HEVIGE STORM VAN MAANDAG AVOND. Het filiaal te Amsterdam van het Kon. Ned. Meteor. Inst, deelt omtrent den storm van den afgeloopen nacht mede: De windkracht bedroeg gisteravond te 10.45, en hedenmorgen te 12.45 uur 22 M. per seconde. De grootste wind stoot had plaats te 10.50 en bedroeg 96 K.G. De windrichting was gister .tot he-, denmorgen 12.40 ongeveer Z.W., daarna was zij een oogenblik N.W. en vervol gens weer Z.W. De barometerstand bedroeg gistermid dag te 1 uur 7.571 en te 10.45 gisteravond 7.482, daarna steeg hij ^riel en bedroeg hedenmorgen te 5 uur 7.595. Het Kon. Meteor. Inst, te De Bilt deelt aan het Persbureau V. D. het volgende mede: Bij den korten maar hevigen storm van den afgeloopen nacht zijn te 11.25 en te 12.05 windstooten van 31 M. per se conde waargenomen; (windkracht 12; orkaan begint bij 28 M.). De hoogste in de laatste 20 jaar in De Bilt waargeno/- men windstoot was 30 M. Tengevolge van den hevigen storm is hedennacht het geheele voorhuis §n een gedeelte der groote boerderij van' den landbouwer A. Aleveri*op de Zweek- horst bij Zevenaar ingestort. De 17-jarige dienstbode uit Angerlo werd bedolven onder de puinhopen. Toen zij er onder vandaan was gehaald, bleek zij reeds te zijn overleden. Te Rotterdam heeft het gisteravond vreeselijk gespookt. Omstreeks half twaalf zijn twee groote stoomschepen, liggende in reparatie aan het terrein van Wilton's Scheepswerf, op drift geraakt en de rivier komen afzetten. Toen zijn ook losgelaten de stoomschepen Ban doeng, Garoet en Slamat, alle van den Rotterdamschen Lloyd, liggende aan de Lloydkade. De Slamat, het grootste passagiers schip van den Rotterdamschen Lloyd, is met het voorschip op den hoek van d? Parkhaven in den wal geloopen, daarna rondgezwaaid en de rivier opgedreven, medenemende eenige lichters, liggende langszijde. Het motorschip Margaretha, waarmee men in aanraking kwam, is gezonken. Het groote mailschip tornde tegen stroom in de rivier op en nam een stoomschip van gebrs. van UdenT dat op de boeien lag, mee. Dit stoomschip is aan den Katendrehtschen Veerdam te gen den wal gedrukt, terwijl-de Slamat met het achterschip de Eerste Katen- drechtsche haven in liep. Naar men verneemt, hebben de opva renden van de lichters, die de Slamat medenam, zich kunnen redden. De Samat. eenmaal op drift, heeft te genover den Heuvel het anker laten val len. De beide stoomschepen, 'die bij Wilton lagen, zijn dc Maashaven ingedreven. Een groot reclameraam, aan den voet breecl 20 voet en staande boven op het Witte Huis is door mannen van de reddingsbrigade voorloopig met touwen vastgezet. De Geldersche kade was door de politie afgezet omdat er vrees bestónd dat het gevaarte naar beneden zou stor ten. Een jongeman, die met zijn verloofde uit het café De Landbouw op den hoek van den Coolsipgel en de Booymanstraat kwam, werd-door een van den. gevel val lend relamebord getroffen. Met een her senschudding werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Op den Coolsingel is het middenge deelte van een groote schutting nabij het Casino omgewaaid en terechtgekomen op een verb ofd paar. De jongeman is met een gebroken knie naar huis ge bracht, hél meisje Is ter observatie in het ziekenuis opgenomen. Vannacht om 1 uur is de wind gaan liggen. Op verschillende plaatsen in de stad schade aangericht aan de daken Groote stukken zink zijn afgerukt, ruiten zijn in- en schuttingen omgewaaid. Op den Goudschensingel, waar men bezig was met het opstellen van stalletjes voor den wekelijkschen marktdag, heeft de wind ruim baan gemaakt en zijn tal van stal letjes omgewaaid. De reddingsbrigade, die om half tjen was uitgerukt om hulp te verleenen, was te middernacht nog steeds bezig 0111 aan de vele aanvragen om hulp te voldoen. Ook te Amsterdam heeft een zware storm gewoed die heel wat schade heeft teweeg gebracht. Vooral schuttingen en ro'ameborden moesten het ontgelden. Bij het half afgeroken gebouw van de Bisschop! hoek DamDamrak, hebben krachtige windstooten heele stukken van de met reclame beschilderde schut ting, rondom het geouw opgetrokken, losgerukt en tegen de straat gesmakt. In de Kalverstraat kwamen de borden met electrische lichtreclames van een bioscooptheater omlaag; op het Munt plein* kwamen twee booglampen van de hooge ichtmast naar beneden en daar de derde booglamp de beide andere dreigde te volgen, werden er maatrege len voor de veiligheid van de voorbij gangers genomen en werd de tramhalte verlegd. Kunst en Letteren. „Cursum Corda". Nog onder den indruk van de luister, rijke plechtigheid van gisteren, waaraan „Sursum Corda" de eer had een beschei- den deel te mogen toedragen, vragen we thans de belangstelling van muziek- mirinend Leiden voor de uitvoering van 25 Februari. Dan zal hét koor onder leiding van Hubert Cuypers „Ruth" van César Franck uitvoeren. Een kort woord naar aanleiding van dit werk. Te midden van hét geweldig epos van het Oude Testament, dat in vreezë en diep ontzag den lezer gevangen houdt; tusschen de martiale helden Gods, aartr. vaders,, richters, koningen en ontzagwek kende profeten, treden op-* de liefelijke kinderen Gods, die de zending hadden het hart -van het Oude Volk door hu&. poëtische verschijning tot milde zachtheid te stemmen. Een dezer verschijnihgen is Ruth, die wel lijkt een bloem uit Gods gaarde, op de aarde overgeplant. Kan het wel anders Wij eeren in haar de stammoeder van het geslacht, waaruit de Verlosser del Menschheid geboren werd. Juist het perspectief van haar hooge roeping maakt, dat wij het in zichzelf reeds zoo lieflijk Bijbelverhaal, waarin haar historie zoo sober en welsprekend in naïeve schoonheid wordt medegedeeld met steeds dieper belangstelling lezen. Schilders, dichters en componisten heb. ben zich steeds door deze stof laten in- spireerenmaar het moeten fijne en go. voelige geesten zijn, en tevens diep ge« loövig, zullen zij het onderwerp eenigs» zins recht laten wedervaren. De dichter Guillemin bezat onzes in» ziens niet de poëtische innigheid om van de stof te maken, water van te maken valt, al blijft hij dogmatisch zuiver. Maar al is de tekst uit litterair oogpunt niet zooals wij' wenschten, het genre van César Franck, dien men genoemd heeft: „le père angelique de la musique", doet ons het min of meer onbeholpene van den tekst vergeten en doortintelt deze van de schoonheid van zijn religieuse mij. merziel. Franck was ongeveer 22 jaar toen hij tusschen 1843 en '45 dit werk componeer de. In 1846 werd het voor 'teerst uit gevoerd onder grooten bijval, o.a. van Meierbeer en -Spontius. Maar een tweede uitvoering liet op zich wachten. Eerst in 1871 werd het voor de tweede maal uit gevoerd en de Parijzenaars verwonderden zich, dat het werk reeds meer dan 25 jaren oud was endat zij nog nooit van Cesar Franck gehoord hadden. Zoo gaat het meer met genieën Na dien tijd werd het vrij geregeld, cok in ons land, uitgevoerd. I11 Leiden kende men het tot dusverre voor zoover wij1 na konden gaan, nog niet Men zal er natuurlijk nog niet in be speuren den grootschen bouw van „Let jBéatitudes", het werk, dat trouwens pas in 1S80 uitkwam, en de hoogste glorie van Francks meesterschap verkondigt. „Ruth" is een jeugdwerk, t rancic ia bezig, daar geheel zichzelf, te worden. Er zijn reminisenties in aan zijn leer. meesters. Er zijn ook gedeelten, waai-in de geheele Frauck vooraanstaaï in zijn zielvolle, poëtische persoonlijkheid. Wij zullen hier geen exposé geven van- het geheele werk. In het tekstboekje, dat vroeg Verkrijgbaar zal worden gesteld er. waarvan wij de inleidende opmerkingen ter lezing aanbevelen, worden daarom» treilt enkele notities gemaakt. Toch Wijzen we even op de prachtige instrumentale inleiding, die begint m\i een soort Leitmotief, nog niet in den strengen zin, waarin Wagner dit late;

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2