ZATERDAG 7 FEBRUARI 1925 Wal de bladen zeggen. Windvaan-politiek. Het dreigt, zegt ,de Maasbode, een lijdensgeschiedenis te worden met de defensie-politiek der vrijzinnig-demo craten. Te kwader ure hebben de lei ders, ofschoon hun program nog steeds aan de noodzakelijkheid dei- landsverdediging vasthield, rechtsom keert gemaakt en .zijn ze voor het ideaal der S.D.A.P., de nationale ont- wapening! in vuur en vlam geraakt. Dat was het eenige afdoende middel' om aan de wereld den zoo lang ver beiden vrede te schenken. Als Ne derland zich maar vast weerloos ma?.!: te te midden van een aldoor slijgnv.'e bewapening, der toonaangevende mo gendheden om zich heen, dan k .vam alles van zelf in orde. •Intusschen verschijnt het Frotocol van Genève aan den internationalen hemel. Met eenzijdige nationale ont wapening is het niet te rymen. Dan maar ijlings aan de nieuwe omschrij ving der vrijzinnig-democratische wen- schen het voorbehoud" toegevoegd dat er geen nationale ontwapening zal zijn wanneer de Volkenbond anders wil. Tweede phase dus, ongeveer recht- lioikig op de eerste windrichting. Maar sinds kort is men onder de vcormapn.cn van Mar chants -partij al weer aan 't weifelen geraakt. Het zou tcch kunnen, dat het met dat Ganéefscke protocol niet naar vensch liep. Het document, met zoo: veel gejuich binnengehaald en ten fa- vrure waarvan men de nationale ont- wap :ni::g feitelijk tijdelijk opborg, kon v.-. l eens een gevaar vóór den vrede blijken. En de argwaan gaat bij mr. Mar- chant zoo ver, dat mij zelfs begint te aarzelc-n cf Nederland zich wel door 'cnderteckc-ning aan het Frotocol zal dirirvii te binden. Zooais de vrijzinnig-democratische leider ten slctte in het schu tje is gé- kernen van minister van Karnëbeek, wiens voorzichtig diplomatiek beleid ten dazen al zoovrat is uitgéveterd als een bedekt tegenwerken van de vol ken-pacificatie. Pij de vrijzinnig-democraten intus- eckeii draait de weerhaan door alle wiedihngcn rond. Zn vandaag o: morg:n krijgen we weer: rationale ontwapening zonder voorbehoud". J ongésen^-lie Op Z nd: clen 25cn Januari hebben te -Ti- Zink eïigiense „jorigeren" hun 3 u s d d a g gehouden. Alles vrijzinnig, zegt het Fr. Dagbl-j vrat de kick sloeg. En 'n „religieus".sausje er overheen. De vrijzinnige pers was er nogal vól van en de ^jongeren" Werden danig in do bloemetjes gezet. Voorgedragen werden b.v. van Adama van Scheltema „o Tijd, die kómt", en van Henriëtte Roland I-Icret„Met nieuwe 'cogenM. 'tis of de „ouden" zeggen willen: wij kobben fiasco gemaakt, zien jullie, jon geren! nu straks dat je 't zaakje op knappen. Er was zelfs een „Jongeren1'-lied. Een „Lied vcor den Jeugddag": „Draagt de vonken door de nachten Tot den mergen van^den tijd. Wesst de onversaagde vrachten Aan de poort der eeuwigheid...." 'n Beetje onbegrijpelijk.... nu 'ja! dat is 't mooie er vanGe vreest voor brandwonden bij 't d,r age n dier „von ken" en ge vraagt, waar de jonge men-- •schen nu precies op wacht moeten staan, maar zóó nauw moet ge het niet nemen Toch, ik weet 'n beter jeugddag- lied. Gok wel geschikt voer 'n jong, geestdriftig menschenhart. Maar 'tis uit 'n héél oud boeksken: „Verhoog, o Heer, Uw naam en kracht; Zoo zal ons vroolijk zingen Door lucht en wolken dringen; Zoo wordt Uw heerschappij en macht Door ons, nog' eeuwen lang, Geloofd met psalmgezang." Neen, „vrijzinnig" is hét niet. De Heere God is er 't centrum van. En bij dat andere vergeleken zijn het de „jongeren" die den nacht verlichten en de poort der eeuwigheid verdedigen moeten En toch.zalig is hij, hoe jong en hoe kloek ook nog,'die stil achter, den Heere aankomen mag en niet sterk is in eigen kracht. Berekening boven beginsel. Het Liberalisme en de Democratie, al ius de Standaard, zeggen hun krachten te geven tot de verheffing van de vrouw en tot de verovering van hare rechten. Vandaar dan ook de eisch van het kies- - recht voor de vrouw. Berekening gaat daar echter menig maal boven beginsel. Men gevoelt nog altijd veel voor het standpunt der ver lichte lieden van het eind der achttiende eeuw. Allen het kiesrecht, onder voor waarde, dat de nieuwe beginselen wor den aanvaard. Zoo Zouden Liberalen en Sociaal-de mocraten ip België stellig ook vurige voorstanders van het kiesrecht der vrouw zijn, als zij konden berekenen, dat de meerderheid der vrouwen voor hun politiek zouden stemmen. Maar daarop durven zij niet hopen. En nu is het opmerkelijk, met welk een energie zij de uitbreiding van het vrou wenkiesrecht tegenstaan. De R-.Xath. wilden dezer dagen can de orde zien 'gestelek het wetsvoorstel be treffende het verlöenen van het slem- recht aan de vrouw voor de Provinciale Staten. Groot verzet bij de Libéralen: El' werd zelfs gedreigd met een ministrieele cri sis. Verzet ook bij de Socialisten. Men kan er niets mee winnen; En zet, het beginsel maar rustig' op zij. 1 LEIBEN IN LIJBEN. Over dit onderwerp schrijft de heer J» C. Wirtz in de „Rotterdammer" o.m. het vólgende De gehoorzaamheid der Leidsch? jeugd iaat te wenschen over Dat blijkt uit den brier, die'gericht is aan. de ouders der leer lingen van de H. B. S. Nu geloof ik niet, da: het in Leiden erger is dan elders. Reeds vjoeger heeft een lëéraar uit Den Haag over dezelfde dingen geschreven en weten zachtjes aan. dat de kinderen van de H. B. S. met elkaar naar een ibal gaan cn dat de aanstaande dames en hee- ren daarna met elkaar -soupe"ren. enz. Hoe laat ze thuiskomen, weten de ouders corns zelf niet, want de kindeken krijgen col; al wel den huissleutel mee: dan be hoeft niemand cp te staan om de deux epen te deen. Eigenaardig is, dat men in de Leidscne circulaire zich eenvoudig' neerlegt bij het feit, dat die kinderen met elkaar naar een bal 'gaan; alleen vindt men het niet goed, dat ze den sleutel meekrijgen; ook wordt het afgekeurd, als meisjes 's nachts soms alleen naar huis gaan en ten slotte acht men twee uur in den nacht een behoor lijken tijd om er een eind aan te maken. '1: Wil die circulaire niet nader bespre ken: dat laat ik gaarne over aan de geest verwanten van de opstellers; maar wel wil ik wagen, of die circulaire ook óns iets te zeggen heeft. En dan. kan ik me .tiet- begrijpen, dat cr nog steeds Christeh- cuderr. zijn. die hun kinderen naar een ze •gwwwnT neut mie inrichting van voortgezet onderwijs zenden, 'k Weet heel goed, dat het sems moeilijk- is anders te doen.maar vooreerst zijn er thans tal van Christelijke inrichtingen, zoodat men met eenige opoffering allicht "terecht kan. Neem b.v. hetzelfde Leiden. Daar is geen Christelijk Gymnasium, maar wel een Chr. K. B. S.en in Den Haag is wel een Chr. Gymnasium. Nu heef: men •m.i. de keus.uit twee zaken: men kan zijn kind sturen naar de Chr. H. B..S., eek al is men overtuigd, dat voor "het kind het Gymnasium beter zou zijn: oi: men zendt het naar Den Haag. In beide geval len wordt er iets opgeo.ferd, maar door het kind te zenden naar een neutraal Gym: osium, brengt men de ziel van liet kind in gevaar en nog steeds blijft het waarheid: „Want wat zou het den menzch bat(*i, zco hii de geheela wereld won en schade leed aan zijn ziel?" Hab.r de Lddsche circulaire heeft ons uog i:ts anders te zeggen. Onze kinderen go an niet naar een bal, ze zouden daar muurbloempjes moeten zijn, omdat ze nooit dansen geleerd hebben. Maar nu eens geheel afgezien van het dansen, komt tie vraag, of het inderdaad geoorlciofd is kinderen beneden de achttien, jaar tot laat in den nacht te laten uitgaan. En dan'zal iedereen in theorie toegeven, dat dit r.i.t deugt. Onze ar.sen maken herhaalde malen de opmerking, dat enze kinderen, en ook de jongelieden, ta weinig slaap krijgen.dat di: zich later wreekt en dat d;t een der oerzaken is van de groote zwakheid, die niet alleen onder jonge vrouwen, maar 'zelfs onder jongemannen heerscht. En nu de hand in. eigen boezem gesto ken. Wat* vindt men dan Daar vindt ik aangekondigd een zang uitvoering, waaraan alle klassen der zang- vcrceniging zullen medewerken ,ea w ie daar heengaat, vindt op het podium o.a kinderen van tot 10 jaar, die inderdaad heel Hef' zingen, maarop bed hadden moeten liggen en nu eerst om 10 of 11 'uur in den nacht op bed komen en dan van al de emoties neg niet kunnen slapen. Op een andere plaats vind*ik aangekon digd een lichtbeeldenavóiid, waar aan kin deren het een én a ider zal getoond wor- o:n uit de Zendingsgeschiedenis om daar door liefde voor de Zending op te wekken, isen prijzenswaardig doel, maar een af keurenswaardig middel en aangezien het deel nog niet de middelen heiligt, vind ik het onchristelijk, kinderen uit te noodi- gen "s avonds van 8 tot io of i'i uur naar lichtbeelden te komen kijken, 't Is ook niet nocdig dit zoo laat te doen,,want in den winter is hét vroeg genoeg don ker om lichtbeelden te vertoornen aan kin deren op een uur, dat geen inbreuk maakt op de nachtrust eii zeii's midden in den zomer kan men een 2aal gemakkelijk don ker maken. „Ja, maar", zegt deze of gene, ,die kinderen gaan wel meer laat naar bed'; Helaas, dat is mij ook bekend; 'kweet dat er ouders zijn, die graag uitgaan en als ze niemand hebben, die op de kin deren kan passen, nemen ze de kinderen mee en dan komen deze laat op bed. Na tuurlijk is ook dit af te keurenwie kin deren heeft, moet allereerst voor die kin deren leven en zich daarvoor de noodige opofferingen gc-troosten. Maar al gebeurt dit niet steeds, dan nog mag dit voor ons geen reden zijn, om dergelijke overtredin gen uit te lokken. Mij komt'het vcor, dat'we geen recht hebben in buurmans tuin te gaan wieden, zoolang er bij ons neg zooveel onkruid groeit. Laat men aan de overzijde maar trachten de kinder- en jongeliedenbals ui: de wereld- te helpen, doch laten wij zelf zorgen, dat cr geen gelegenheden ge schapen worden, die kinderen en jonge lieden uit het bed houden en hun clen zoo nccdigen slaap rcoven. C-oed voorgaan doet wel eens goed vo"- gen en misschien kunnen wij door ons voorbeeld dan bewerkAi, wat door praten en redeneeren stellig n^et bereikt word;. Ook in onze kringen komt de verzorging van "et lichaam meer en meer op den vccrgrond. 'k Heb er niets tegen, maar laat ons dan bedenken, dat tot die ver zorging in de allereerste rlww behoort een behoorlijke cn geregelde slaapt ij d. BS EERSTE KAMER EN HET KABINET. Vc-r^henen is het voorlóopig verslag van de Eerste Kamer over de algemee- ne beschouwingen over de staatsbe-/ GToating- voor 1925. Een aantal k-d.en verklaarde, dat him oordeel over de wijze, waarop het röehtsche coalitiekabinet het bewind heeft gevoerd, niet onverdeeld gunstig ken luiden. Het bleek herhaaldelijk zeer zwak, weifelmoedig,'veranderlijk en onzeker. Ket 'bleef veel te lang werk loos tegenover clen betreurenswaardi- gen 'toestand van de "schatkist-en ver ergerde dien zelfs aanvankelijk 't Wen telde volgens deze leden te veel van z'n taak op commissies af en beheerscli te de hoofden van regeerings- en rijks- bureaux te weinig. Sommige leden velden een in alle opzichten ongunstig oordeel over het beleid van het kabinet. Socialen 're constructieven arbeid heeft het kabi net niet verricht. Wat aangaat het in evenwicht bren gen der begrooting in een jaar tijds, dit achtten deze leden door de wijze, waarop het is geschied, niet een bewijs van buitengewone bekwaamheid, maar meer van overmoed. Met een volgzame meerderheid, zei den zij, is het niet moeilijk, millioenen van de salarissen der ambtenaren af te nemen en het volk nieuwe zware lasten op te leggen. Het had op deze leden den indruk gemaakt, dat het inflatiegevaar indertijd werd overdre ven om maatregelen als bovengenoemd tegen alle oppositie in, snel door te drijven. Door inkorting van de uitgaven op het gebied van onderwijs, volksgezond heid c-nz. is volgens deze leden natio nale moreele en materieele schade aan de volkswelvaart- toegebracht. Met betrekking tot de kwestie van de ontwapening werd betoogd, dat de bewapening van een kleine natie niets meer beteekent. Integendeel wordt daardoor het oorlogsgevaar verhoogd. Van andere zijde werd echter gezegd, dat de tijd <jm tot ontwapening over te gaan, nog niet is aangebroken. De vraag, welke richting in de toekomst moet worden ingeslagen ,ten opzichte van het staatsbeleid, werd aan een be spreking onderworpen. De natie heeft, naar de meening van enkele leden, dringend behoefte- aan een nationaal kabinet. Bij de oplossing van kwesties als die van het protocol van Genève .moeialle partijpolitiek zwijgen en de nationale gedachte overheerschen. Andere leden verzetten zich tegen de idee van een nationaal kabinet. Zii achtten slechts mogelijk, hetzij een uit sproken reactionnaire, hetzij een demo cratische regeering, maar de laatste achtten zij ecjjter nietmogelijk, zoo lang de grootste van de. politieke par tijen zooveel reactionnaire elementen bevat. Bij de besprekingen over de'bezui nigingen in "de staatshuishouding bleek dat het resultaat "van- die bezuiniging verscheidenen leden zeer tegengevallen was. Het bedrag der bezuiniging, dat wellicht op 16 a 17 millicen gulden is te stellen, werd door den heer Van Gijn zelfs op zes millioen en door den heer Koster in zijn vlugschrift „Na een jaar bezuiniging"' op slechts een mil lioen geraamd. Men meende, dat de spoorwegen en het post- en telegram- bedrijf veel te lang en onnoodig tekor ten hadden moeten boeken, welke bij een beter ingericht beheer hadden kun nen worden vermeden. In de thans gemaakte salarisrege ling voor de rijksambtenaren kon men niet ontdekken een stelsel, dat een doelmatige functionneerfng van den rijksdienst zou kunnen waarborgen. GEMENGD NIEUWS. Da drievoudige moord to Amsterdam. Gister zijn de drie slachtoffers van den moord in de Wormerveerstraat te Amsterdam begraven. Ondanks den regen had een groot aantal belangstellenden zich verzameld bij het daarvoor bestemde gebouw van het Wilhelmifiagasthuis in de Hel mersstraat, van waaruit de uitvaart geschiedde. Politie te paard en te voet hield het publiek op het trottoir. Om tien uur kwam een lijkauto voor en werden de drie zwarte kisten uit gedragen; eerst die van de moeder, daarna die van de beide kinderen. Twee auto's met familieleden sloten rich achter lijkauto aan. Aanvankelijk ging het langzaam; langs weerszijden van de lijkauto lie pen aansprekers; daarna ging het sneller, naar de Oosterbegraafplaats. De menigte werd tegengehouden dcor de politie, die voor enkele mi nuten het verkeer in de Helmé'rsstraat geheel had stopgezet. De vrouwen uit de buurt Waren naar het kerkhof ge gaan, om de drie buurtgenooten, die door de moordenaarshand om het le ven zijn gebracht, de laatste eer te be wijzen. Om de geopende groeve stonden zij geschaard toen de treurige stoet daar aankwam. Onder een weemoedig geschrei der familieleden en omstanders liet"men eerst de kist, waarin het lijk van de vrouw van van Dam lag, in het graf neer. „Die ellendige moordenaar!" riep een der familieleden uit wanhoop uit. In hetzelfde graf werden vervolgens ook'de twee kistjes mét de omhulsels der arme kinderen neergelaten. Niemand voerde het woord, maar juist die stilte gaf aan deze eenvou dige plechtigheid de groote ontroe*- ring. welke zich van alle omstanders zienderoogen meester maakte. Recht voor zich uitstarend verliet eerst de oude vader van juffrouw van Dam den doodenakker, gevolgd door de overige familie en belangstellen^ tien. Een handige dievegge. Na een ach tervolging, die eenige maanden heeft geduurd, heeft de Parijsche politie thans de hand gelegd op een stoutmoe dige inbreekstër en oplichtster. En hier mede is een mysterie, dat langen tijd ondoorgrondelijk scheen, opgelost. Sedert eenigën tijd kwamen n.l. bij de politie herhaaldelijk klachten in over een meisje van oógenschijnlijk 24 jaar, dat er een gewoonte van maak te overdag in huizen en winkels bin nen te sluipen en haar slag te slaan die meestal goed was. Het eigenaar dige van het geval was, dat men haar eenige malen ontdekte op het oogen- blik dat zij zich met haar buit net uit de voeten zou maken, edoch eenige minuten later waren de vervolgers steevast het spoor bijster. Woensdag j.l. kwam zij in den win kel van 'n wapenhandelaar, aan wiens huis zij kort te voren ongevraagd en niet bepaald met altruïstische bedoe lingen, een bezoek had gebracht. De winkelier maakte een onwillekeurige beweging van herkenning, maar zij was hem voor: „U houdt me voor de geheimzinnige dievegge? Dan hebt u het toch mis." Meteen was ze verdwe nen de wapenhandelaar haar na. Zeven politieagenten zat*n haar wel» dra op de hielen, doch juist toen men. haar wilde aanhouden, snelde zij een restaurant binnen en daar de trap op naar een salon op de eerste verdieping. Toen de politie evenwel boven kwam was er geen spoor van de jonge dame te vinden en ook een grondige doorzoe- •king van het huis leverde geen resul taat. Tot een der sperders zich herin nerde,-dat hem op de trap een modieus gckleede dame wasgepasseerd, waar zij in het vuur der achtervolging geen acht op hadden geslagen. En zoo kwam men op het idee, dat de lang gezochte wel eens een buiten gewoon handige transformatieartiste kon zijn, zóó handig, dat zij, wanneer ze niet bij ongeluk haar adres bij den wapenhandelaar had achtergelaten, waarschijnlijk nog listig in haar weel derige villa ïietWak is lucratief zou zitten. In 'izand gestikt. Het 11-jarig zoon tje van den heer Van W. .te Laren, speelde.in de Vredeslaan en maakte een berg van zand. Hij ging er bovenop staan en zakte erdoor. Het kind stikte in het zand. Belangrijke schenking. Het Tweede Kamerlid mevr. de Vries—Bruins heeft een belangrijk deel (minstens 1000 dee- len) van de bibliotheek van wijlen ha ren echtgenoot, den heer N. A. de Vries wethouder van Groningen, ten geschen ke aangeboden aan de Openbare Lees zaal en Boekerij. Het is de belangrijkste schenking, die de Leeszaal heeft ontvangen. Een autobus-oorlog. Te Zaandam zijn op één dag 30 processen-verbaal op gemaakt tegen de autobus-onderne ming „Mea" die haar bussen laat rij den zonder te voldoen aan. alle 24 voor waarden, waarvan een vergunning af hankelijk is. Eén dezer voorwaarden is de aanstelling van een conducteur boven de 18 jaar, waardoor de directie meent dat haar bedrijf Ariet rendabel zou zijn. Tegen de onderneming „Zaanland" wordt 'n heftige concurrentie-strijd ge voerd en ook burgemeester Ter Laan deelt in het misnoegen. Een vervalscker. Te Amsterdam is een 29-jarig monteur aangehouden, die er zijn werk van maakte postwissels te vervalschen. Hij wist het bedrag te veranderen van fl in f10. Vriendelijks schoonmoeder. Nadat te New York een knaap van 19 jaar en een meisje van 16 jaar uit bet ouder lijk huis waren weggeloopen, werden zij op bevel van de ouders gearresteerd. De echtgenoot werd voor de jury ge daagd, waar hij zwoer, dat het meisje 18 jaar was. De knaap werd vrijgesproken en het jonge paar besloot de ouders van het meisje te gaan bezoeken om een ver zoening te bewerkstelligen. De moeder van het meisje „begroette" haar schoon zoon met vijf revolverschoten. De jonge man was onmiddellijk dood. WEEK-AGENDA. De bedoeling van deze agenda is te voorkomen, dat twee vergaderingen op één avond vallen en 'daardoor mislukken Alle Christelijke vereenigingen uit Lei den en omgeving kunnen hiertoe mede werken, door, zoodra een openbare ver gadering is vastgesteld, daarvan aan on-, ze redactie kennis te geven en bij l*st vaststellen van vergaderingen met deze agenda rekening te houden. 12 Februari. Ds. Vunderink van Haarlem. Lezing in Rehaboth-kapel te Oegstgeest voor de vereen, van Chr. Be langen te Oegstgeest. 12 Februari. Comité voor Winterle zingen, Leiden. Spreker Ds. D. A. v. U Bosch, van 's Gravenhage. 17 Februari. Mevr. Biberauwer ui Boedapest in de kleine stadsgehoorzaal 19 Februari. Feestelijke jaarverga dering Ned. Chr. Landarbeidersbond. 20 Februari. Concert Harriet van Emden. 20 Februari. Vergadering Chr. Be sturenbond. Spreker Ds. P. N. Kruijswijl» van Voorschoten. 2 Maart. Java-Comité. Zendingsbid stond, Oosterkerk. Spr. Dr. G. Oorthuis van Amsterdam. 5 Maart. Christ. J. V. „Prediker XII vers ia". Spreker de heer L. Penning. 10 Maart. Vergadering „Patrimonium" Sassenheim. 17 Maart. Hulpvereen. v. d. Geref. Zend. Bond. Spr. Dr. J. de Bruin van Rotterdam. 19 Maart. Comité voor Winterlezin- gen, Leiden. Sjr. Ds. G. Wisse van Arn hem. Lijst van vestiging en vertrek. Gevestigd. Mw. H. H. Janssen-Eppinghaus, Rijs- burgerweg 75a; G. K. Zelders, adj. ac countant, Hoogewoerd 142; O. A. v. d. Meer, Witte Rozenstraat 21; A. J. J. A. Couwenberg, Breestraat 84; Mw. E. Hoe- busch, dienstbode, diaconessenhuis; D. Vlanveld en gezin, expediteur, Genestet- straat 16; T. D. v. d. Bosch en gezin, Boekhouder, Nieuwe Rijn 41; Mw. C. v. d. Kaaij, Lusthoflaan 23; H. v. Houten, arbeider. Oosterdwarsstraat 18; Mw. A. 'Zonneveld, dienstbode, Beschuitsteeg 1; Mw. M. C. Makaay, dienstbode, Bree straat 1; G. C. Bleijs, winkelier. Noord- einde 24; Mw. M. M. Overvliet, kinder juffrouw, Breestraat 127; A. Dekker, Hansenstraat 4; M. van Wijk, Heerengr. 8a; G. F. E. Kiers en gezin, directeur Bouw- en woningtoezicht. Oude Singel 190; H. J. J. de Haas en gezin, winkelchef Rijn en Schiekade 87; M. van Nieuw- stadt, Breestraat 75; A. J. Bothof, winkel- iied., Vreewijkstraat 15; Mw. D. de Gest, dienstbode, Witte Singel 20; J. W. Eige- man en gezin, autogeenlasscher, Parkstr. 69; Mw. E. A. Albrecht, Jan van Goyen- kade 44; Th. M. E. de Testa, Morschweg 26a; A. Hermans, melkhandelaar, Lange- brug 5; J. G. Sulzle en gezin, Borger- straat 3. Vertrokken. Mej. J. N. Triest, Alphen a. d. Rijn, Oudshoornscheweg 148; Mej. W. van der Gaag, Rotterdam, Gerard Scholtenstraat 50; J. v. d. Berge, idem alsvoor; Mej. E. v.* d Hoek, Den Haag, Schoolstraat 11; Mej. C. A. J. Borcharding. Sassenheim, Hoofdstraat bij Meiman; I. J. A. Welling. Rotterdam, N. Beetstraat 58a; H. C. Brou wer. Amsterdam, Jan Lienenstraat 6211; Mej. H. Steur, Oegstgeest. Van Assen- delfstraat 25; B. P. M. Vogelaar, idem idem; Mej. J. H. P. van den Burgh, Am sterdam, Johs. Verhulststraat 74; A. Vos, Den Helder, Brouwerstraat 30; Mej. A. de Roos, Leeuwarden, 3e Rembrandtstrt. 5; Mej. M. Weckwert, Gelsenkirchen, Heinrichplaz 4; Mej. M. Paseier, Den Haag, Frankenslag 149; Mej. H. Wap- p^nschnu, Münster, Hafenstrasse 45; Mej. A. A. E. Kürth, Den Haag. Harsten- hoekweg 107; Mej. E. C. v. Leeuwen, Den Haag. Sweelinckplein 80; Mej. C. Vlie land. Rijswijk (Z.-H.), Stadhouders' kade 50; M. W. Westenenk, Hillegom, Zilk bij Warmerdam; P. J. A. Visser, Wolvega, schrijver bij de belastingen; Mej. A. Callnebach, Den Haag, Prins Hendrikstraat 55; H. Karstens, Den Haag, v. Mierisstraat 57; Mej. C. Krijgsman, Delft, Laan van Overvest 23; G. N. Hart man, Rijpwetering bij J. van Velzen; M. van der MeelDe Bolster, Veur, St. Wil- lebrorduslaan 6; Mej. C. J. de Voe; Lisse, Kanaa.lstraat 89; Fr. Bosman, Oegsgeest, Valkenburgerweg; J. N. van Leeuwen, Haarlem, Carolinnestraat 55; Mej. E. van Dooremaal, Dordrecht, Craijensteijnstr. 53; Floris Hage, Den H$ag, Francois Waelstraat 62; Mej. G. van der Kaai, Den Haag, Denneweg 51; Mej. J. G. Roden burg, Hazerswoude, Groenendijk bij H. van der Zwaan; Mej. G. Wijte, Oudkar spel, Langendijk; Mej. G. W. Hoogen- boom., Oud-Ade, bij G. van der Meer; A. VittersHoppenbrouwer. Leiderdorp. Doeslaan 41; Mej. M. H. Ober, Leider dorp, Doeslaan 4i; Mej. H. E. Lindhout, Zierikzee, Venkelstraat D 187; W. A. vanj Duuren, Middelburg, Segijnstraat H 92;' Mej. G. J. E. M. van Leeuwen, Zoetef woude, 't Watertje D 1; L. J. J. Berke meier, Den Haag, 'Copernicuslaan 1241 N. W. van der Brandhof, idem idem: Mej. L. P. Noppen, Valkenburg, (Z.-H.) bij de ouders; Mej. E. Qualmann, Kat wijk, Valkenburgerweg 34; Mej. E. Wolf, Bonn, (Dl.) Schumanstrasse 6; Mej. G. C- M. Hartveld: Sassenheim. Charbonlaan 13; Th. W. J. van der Wee. Den Haag. ffeeklaan 271.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7