gemengd nieuws stadsnieuws. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. Drukkerij Battel jee en Terpstra en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de boekdrukkerij in het perceel Oude Rijn No. 39, kadas traal hekend Sectie I. No. 1839. Leiden, 24 Januari 1925. N. C. DE GIJSELAAR ,Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengöh ter algemeene kennis, dat de beslissing op het verzoek van de fa. Johan Parmentier, om vergun- hing tot uitbreiding van de sajetfa- briek aan de Schelpenkade No. 6, ka dastraal bekend Sectie M No. 3859, is verdaagd. Leiden, 24 Januari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare Bewaarscholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat aan de Openbare Be waarschool in het Elisahethhof aan de Van der Werffstraat en in de Groene- steeg tot en met den 31en Januari a.s. gelegenheid zal worden gegeven tot het doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van kwart vóór negen tot halftien en uitgezonderd Woensdag en Zaterdag t des namid* dags van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. Leiden, 24 Januari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor open bare lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van j Leiden brengen ter kennis van bêlang- hebbenden: le. dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de toelating, met Maart a.s. tot de openbare lagere scho len op het Schuttersveld, aan de Dui venbodestraat, aan de Haverstraat, ,aan de Paul Krugersiraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en 'aan de Vrouwenkerksteeg, welke laatst 'genoemde school tijdelijk is gevestigd !in het schoolgebouw aan de M a r e, ge legenheid zal worden gegeven aan die scholen van 26 tot en met 31 Januari e.k. dagelijks, behalve Zondags, van des voormiddags half negen tot negen 'uren en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags; 2e. dat bij de inschrijving op 1 Maart a.s. den leeftijd van vijf en een half jaar moet hebben bereikt. Leiden, 24 Januari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. .voeten opzien. Het is voor een buiten- staander een 'aardig schouwspel om dit I soort van visschen gade te slaan. werkloozen werden deze weelc (Ingeschreven: 62 arbeiders, 27 grondwer kers, 11 kuipers, 53 visschers en 8 opper lieden; te samen 161 personen. Deze week! vertrok! uit Vlaardin- igen de V. L. 150, ter #winterharingvis- !scherij. Dit vaartuig blijft 3 maanden weg jen komt binnen te Storneway b'ij Schot land, alwaar de haring aan wal wordt igebracht en van daaruit wordt verzonden {naar de afnemers. In tegenstelling -met (onze visschers, welke varen op garantie loon, varen de visschers van dit vaartuig lop vast weekloon en aandeel in de be- somming. Van uit Katwijk worden pas jtegen Paschen enkele vaartuigen klaar 1 gemaakt voor de haringvisscherij, het uit-. varen van de geheele vloot geschied eerst /met Pinksteren. In navolging van de2 I Vlaardingschen reeder, die nu reeds zijn 1 vaartuig uitzond, is misschien ook voor onze plaats uitzenden in den winter mo gelijk, daar juist iu dezen tijd de opge- slagen haring van het verlóópen seizoen opraakt en ongetwijfeld de werkloosheid onzer visschers ten goede zal komen. ,Af- j gewacht zal echter moeten worden of kwa- liteit en kwantiteit de proef zullen kunnen 1 doorstaan, daar aan het uitzenden van vaartuigen voor de reeders groote on kosten. zijn verbonden. KOUDEKERK. Na ijverig zoeken is het de rijks- en gemeentepolitie alhier mogen gelukken op het Spoor te komen van den derden dader, die in den avond van 7 Jan. j.L door het inslaan van een ruit den .ge vaarlijken sprong van ruim 5 Meter hoog waagde en wist te ontkomen, toen u op heeterdaad werden gesnapt op he* gemeentehuis alhier. Op verzoek van den burgemeester al hier is hij Donderdagmorgen 11a een wil de jacht door de recherche in Den Haag aangehouden en naar hier overgebracht, i Het zijn de 29-jarige J. K., de 24-ja*. j rige L. F. v.. d. B. en de 39-jarige A. j J. v. d. B„ allen recidivisten en zeer goede bekenden van de Justitie. Alle drie zijn in het Huis van Bewaring te :s Gravenhage ingesloten en zullen nog wel eenigen tijd over hun voorgenomen plannen kunnen nadenken. De afdeeling „Koudekerk" van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm hoopt cp Woensdag 2S Januari a.s. des n.m. te 7 uur in de bovenzaal van Hotel „De Bruin", een feestelijke vergadering te hou den, waarin dhr ,L. van Pelt, Reserve ie luitenant, secretaris van de Gewes telijke Landstorm-commissie „Zuid-Hol land: West", een lezing hoopt te hou den, getiteld: „Steun Wettig Gezag". Voorts bevat de agenda het uitreiken RECLAME van de Jubileum-Gedenkplaten 1923. Zij zal worden Afgewisseld door het gratie aanbieden van eenvoudige consumptie. Ook het fanfarecorps heeft zijn mede werking toegezegd. Deze vergadering is uitsluitend toegankelijk voor leden van deze afdeeling met hun dames en leden van de Burgerwacht met hun dames, ter wijl zij, die in militairen, dienst zijn ge weest en zich wenschen aan te sluiten bij onze landstormafdeeling, bij 'dhr T. Molema Wzn een gratis toegangsbewijs kunnen k«t*gen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Is- rael. Geref. Kerk. Voorm. 9&0 en napi. 6.30 uur, Ds. Haspers. De Geref. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", Directeur dhr J. W. Snel te Leiden, hoopt op Donderdag 29 Jan. e.k. .des avonds half acht in de Geref. Kerk haar 6de Openbare uitvoering U geven. De hoofdnummers van het pro gramma zijn „Jephta" van L. Z. J. Haas broek en „De laatste Eer" van J. Snel, Afgeleid met strijkorkest. Op Donderdag 5 Februari a.s. des n.m. 2 uur, zal de gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting aan de dokterswoning alhier. BOSKOOP» De heer W. R. Jager, klerk der Rijks belastingen te Ootmarsum wordt met ingang van 1 Februari a.s. overge plaatst naar deze. gemeente. Omtrent onderstaand verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 Duimstok, 1 kinderhandschoen, 1 paar gymnastiekschoenen, 1 luxe bro che en een haarstrik. - Zondag 25 Januari des v.m. 9.30 en des n.m. 6 uur hoopt voor de con- fessioneele vereeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden de heer W. G. de Jonge. Bij de alhier gehouden aanbesteding van een woonhuis voor den heer K. v. d. Willik, werd ingeschreven als volgt: Perceel 1, Metselwerk: J. v. d. Wilden voor f3300; J. v. d. Vliet, voor f2850; Perceel 2, Timmerwerk: J. Loef voor f 3975, J. v. Geelen voor f 3725, M. Koudijs voor f3685, D, v. Leeuv/en, voor f 3681, Keizer en Boer voor f 3595, M. P. Loef voor f3551 en P. J. Tochen voor f3300. Perceel 3, Loodgieterswerk: G. J. de Ruijter voor f 475. Perceel 4, Schilderswerk: D. Jonge jan Azn voor f625 en J. Wijsman voor f494. Perceel 5, Smeedvrerk: A. Pos, voor f70 en W. C. Verbakei v. f62.50. LEIDERDORP. De Jongel. Vereen, op G. G. „Eben Haëzer" hoopt Donderdag 29 Jan.c a.s. des avonds te 7.30 uur in „Irene" haar 38ste jaarvergadering eenigszins feestelijk te vieren. Het programma belooft veel. Een leerzaam gedeelte uit het Oude Tes tament, stelt men zich voor, daar te be handelen. Tevens zal bezien worden de verhouding tusschen Jongel. Vereen, en een zéér voornaam orgaan onzer samer? leving. Het programma zal voorts afge wisseld worden door voordrachten, sa menspraken en muziek. Het geheel ten slotte wordt opgeluisterd door een me- .morisatie over een, in.onzen tijd, zé;l actueel onderwerp. Ouders en begunsti gers (sters) worden opgewekt op deze ver gadering tegenwoordig te zijn, om hun meeleven te toonen met het doel onzer J.V., n.l. de vorming van haar leden voor hun toekomstige taak in Kerk Staat en Maatschappij. Personen, die lid konden zijn en personen, jonger dan 16 Jaar, hebben geen toegang. Predikbeurten. Ned, Herv. Kerk, Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Tiche laar. Geref. Kerk'. Voorm. 9.30 en nam. '6 u. Ds. Woudstra. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk, Voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en n.m. 2.30 uur, Ds. Ppngnalda. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur in „Irene", Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk. Yoorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Rehoboth-Kapcl, de heer K. -Spoelstra, Theo), cand. te Sappemeel EAZERSWOUDE In de vergadering van de vereeniging de Hazerswoudsche Eierenveiling werd met 27 stemmen vöor en 15 tegen beslo ten tot het stichten van een eigen vei lingsgebouw. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur. Ds. Luuring. H. Avond maal. Avond* 6.30 uur, Ds. Luuring, Dank zegging. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2 u de Eerw. Heer Willemsen, cand. te Am sterdam. OEGSTGEEST. Voor de Vereeniging van Chr. Belan gen hoopt op Donderdag 12 Februari op te treden Ds. Vunderink van Haarlem Onderwerp: „Het leven der ziel". Deze lezing zal in de Rehoboth-kapel ZATERDAG 24 JANUARI 1925 worden gehouden en om 8 uur aanvan gen- ALKEMADE. Burgerl. Stand. Geboren: Johan-/ l Catharina, dochter van Adrianus van der Meer en van Maria Hoogeveen; Ja cob .Wilhelm, zoon. van An toon. Jacobus Bergman en van Woutei'ina Los; Martha Johanna, dochter van LeonardosAdria nus van der Meer en van Maria. Wil- helmina den Hollander; Felix, zoon van Marinus Heynes en van Charlotte Isa bella Frahcina Agnes van Bergem; Ca tharina Ermina, dochter van Petrus Jo hannes Heemskerk en van Wilhelmina Cornelia Koblenzijey. Ondertrouwd: Stepharius Josep Zwet sloot met Catharina Johanna Borst; Jo hannes Ver del met Katharina Hildegard Laufenberg. gGehüwd: Hendricus Jacobus va£ Rui ten met Clazina Chris* na Rodewijk. Overleden: Levenl; kjnd van Willem Nell en van Naaike van Leeuwen; Aal tje Kee, echtgenoote van .A. D. van Vi- anen, oud 39 jaren. WOUBRUGGE. Mej. R, uit Zwammerdam passeerde alhier de brug en nam, de b#!.g afgaan* de, een plotselinge wendfhg, waardoor de kleine van den heer J. R. alhier werd aangereden en het been brak. Mej. R. zal de kosten Voor geneeskundige hulp vergoeden. ij. WASSENAAR. Ds. P. C. de Bruijn van Aalsmeer heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier. Burgerl. Stand. Geboren: Jo hannes Jacob, zoon van J. Barendrecht ep A. Blom. Maria Josephina,. docljtel van A. Gladpootjes en M. J. Feije. Gehuwd: G. J. Gordjjn en M. J. van Dam. Ondertrouwd: H. Wentink en A. Ver steeg. Predikbeurten. Herv. Kerk Dorp. Voorm. 10 uur, Ds. van Noppen van Scheveningen. Bediinitïg H. Avond maal. Nam. 5.30 uur, Ds. Troelstra van Den Haag. Dankzegging H. Avondmaal. School Zijdeweg geen diznst. Gëref. Kerk. Voorm. 10 en nam, 5 uur, Ds. v. d. H^yden. EAZERSWOUDE. Donderdagavond werd in de consistorie der Geref. Kerk een vergadering gehou den van leden der £Ieref. Kerk, ondei leiding van den voorzitter van den Ker- keraad, dhr De Bruijn. Na:.-gebruikelijke opening door den voorzitter, werd door dhr IJ. de Bruijn de vraag behandeld: „Wat te doen tot versterking van het Kerkelijk besef in het midden der ge meente F" Op een duidelijke en leerzame behandeling 'van deze vraag volgde eeni- ge bespreking. Door dhr D. Qualm werd daarop het onderwerp behandeld: „Pu bliek vermaak". Aan bet einde van deze leerzamen avond bracht de voorzitter een woord van dank aan de sprekers en sloot, nadat gezongen was Ps. 89:7 en dhr P. Bogaards was voorgegaan in dank zegging, het samenzijn... - WOUBRUGGE. H. H. Kerkvoogden der Ned. Herv:. Kerk alhier hebben aanbes e~d het 'bouwen van een gaanderij in het Kerkgebouw. De inschrijvers waren: C-ebr Stigter fll?o; Jongeneel f1094; Gebr. Van Luling f909. Schil lenverk: Van Roosendaal f168.90 en B^ger- man f165. Aan de laagste inschrij .ers is het werk gegund. Ned. Herv. Kerk. Voorm. half tien Ds. Veldhoen van Alph,en, nam. half zeven Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk. Voorm. half tien D?. Wientjes van OudsÜoorn, avoi.d half 'zeven preeklezen. Burg. Stand. Giboren: Adr'ana Cornelia, d. van A. J. de Vette en Wi. C. van Tol; Jacobus, z. van J. W. Waasdorp en E. van der Tang. Auic-ongeluk. Omstreeks zes uur gis teravond is doordat de bestuurder het stuur kwijtraakte een kleine, tweeper soonsauto van den Ro'tterdamschediik ter hoogte van de Hooge Boomen en in de nabijheid van de tramhalte ge- reden. De bestuurder kwam met den schrik vrij. In den auto zat echter nog de 23- jarige G. D. uit de Zwaardecroonstraa' Deze kreeg de auto, die over den kop sloeg, op het lichaam. Tengevolge hier van bekwam ze. zwaar inwendig letsel en een hersenschudding. De Geneeskundige Diénst bracht haar in allerijl naar het groote zieken huis. Daar bleek ze bij aankomst reeds te zijn overleden. f 3000 gevonden. Te Nieuw Vosmeer vond een inwoner een portefeuille met f3000 aan bankpapier. Gelukkig was de eigenaar spoedig te vinden, die zeer verheugd over de vondst den eerlijken vinder een flinke belooning gaf. Een huisgezin, vermoord. Te Jerzu op Sardinië is een familie van acht personen uitgemoord. De politie heef! een streng en uitgebreid onderzoek in gesteld. Tot nog toe is niets omtrent de moordenaars of aangaande de motie ven voor deze vreeselijke misdaad be kend. Ernstig ongeluk. Gistermiddag is op den Haagweg, te Rijswijk- (Z.H.) ter hoogte van de loodpletterij, een ern stig auto-ongeluk gebeurd. Een auto van den heer Dirkzwager uit Maassluis, waarin diens dochter zat, reed achter ec-n vrachtauto van den heer Valk uit Den Haag. Teneinde dezen vrachtauto te passeeren reed de bestuurder van den'anderen auto met een snelheid van pl.m. 55 K.M. Op het oogenblik dat hij achter den vracht auto uit kwam passeerde dè auto van den student Ebeling uit Delft met een snelheid van 60 K.M. den vrachtauto. Een botsing was onvermijdelijk en met een hevigen knal liepen beide auto's op elkaar. De auto van den stu dent E. werd totaal vernield. De iiixe auto werd zwaar gehavend. De stu dent E. en zijn vrienden Badon Ghy- ben en Pel werden over den weg ge slingerd. Behoudens enkele schram men en kleine snijwonden bekwamen zij geen letsel. Mevr. D. werd zeer ern stig aan het hoofd verwond, naar hare woning vervoerd.- De chauffeur bleef ongedeerd. Daar de vernielde wagens dwars over den weg waren komen te staan, had zich in korten tijd ter weerszij den daarvan een file van ruim 100 auto's opgesteld, Het verkeer werd eenige uren gestremd. Doodeiijk ongeluk. Toen de werkman W. Sch., op de Steenfabriek te Ange- ren (Bet.) van den heer Rob. Jansen in den nacht van Woensdag op Don derdag voor het smeren van een as op een ladder was geklommen, schijnt de das van den man in aanraking te zijn gekomen met den rondwentelenden cy linder. De ongelukkige schijnt onmid dellijk te zijn gedood. Donderdagmor gen werd zijn lijk gevonden. Vliegongeluk. Naar uit Pensacola (Florida) bericht wordt, werd bij een vliegongeval met een driedekker, die in zee viel, een vliegenier gedood, ter-1 wijl een ander werd gewond. De oor zaak van het ongeval is onbekend. Geweldige sneeuwval. Volgens berich ten uit Constantinopel is er in Arclah- nan in Trans-Kaukasië 2 1 voet sneeuw gevallen. Er zijn 47 menschen doodge vroren. Schietpartij. Te Cork (Ierland) zijn twee schoten gelost op den schildwacht van het Templebreedy-fort, aan den in gang van de haven. Toen de wacht riep, werden er nog meer schoten afgevuurd. De wacht be antwoordde tien minuten lang met ma chinegeweervuur. Zoeklichten zochten zonder resultaat van zee uit de haven af. Bij de schietpartij werd niemand gewond. Kranige baas. De 81-jarige Engelsch- man Wc-od uit Bath is, na per vlieg tuig het Kanaal te zijn overgestoken met bestemming naar Parijs, van daar gedeeltelijk per trein en gedeeltelijk te voet over Yperen naar Brussel gereisd. Gisteren is hij per vliegtuig van Brus sel naar Londen vertrokken. Een wit bad. Tijdens een bezoek van een mêlkcontrofeur bij het keuterboer- jtê B. te Heemstede, ontstond een woor denwisseling- die zoo hoog liep, dat B. een volle emmer melk naar het hoofd van den controleur wierp, waardoor de ze niet alleen een wit bad kreeg, maar ook neg een bloedende wond aan het hoofd ooiiep. Onder den trein, Gistermorgen is op het Centraal Station te Utrecht de ar beider W. Schouten deer een binnen komenden trein gegrepen en levensge vaarlijk gewond. Eon aanrijd"ng. Ook op de vluchtheu veis schijnt men nog niet veilig te zijn voor capriolen van automobielen.. Gis teren is te Haarlem een militaire an to door verkeerd uitwijken over den vluchtheuvel aan den Kruisweg gere den. Een heer, die daar op de tram wachtte, werd aangereden en rrot eeni ge wonden aan zijn hoofd ergonomen Let 358-jarig bestaan der Leidsche .Universiteit. Zooals gemeld is, i> het aantal belang stellenden in de plee litige her denicing van het 35c-jarig bestaan der Leidsche Universiteit op 8 Februari in de Pi.tjrs- lcerk buitengewoon groot. Talrijke aan vragen om plaatsen komen binnen, va studenten, oud-studenten, personen, d op eenigerlei wijze tot de Universiteit in betrekking staan of gestaan hébben, -zoo wel in als buiten Leiden. - - - Het' is de règelidgs-commissie onmo gelijk geweest, om aan al de aanvragtn te voldoenen zij moet tot haren groo- ten spijt velen, w.o. noodwendigerwijs ook stadgenooten, teleurstellen. De toegewezen plaatskaarten zullen in de eerste dagen van Februari worden toe gezonden. ACADEMIE-NIEUWS. LEIDEN, 24 Jan. 1U25. Geslaagd voor het candidaats-examen wis- en natuur kunde (La E) mejuffr. W. van 'tHoen Dordrecht. Doctoraal examen rechten de heer G. J. Goedhart, Arnhem. Candidaatsexamen rechten de hee- ren W« C. Rorink, Hillegersberg; J. C. Snijder van Wisserlkerke (Leiden), E. Rycckmans (den Haag) en D. van der Werf, Leiden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONDEN, 24 Jan. (V.D. Uit San tiago wordt gemeld, dat een aantal jeugdige officieren het paleis, waar de regeering zetelt, plotseling heeft bezet. Door gewapende troepen werd het gebouw omsingeld. De officieren maakten bekend de regeering af te zullen zetten en een neutrale politiek te verzekeren. Aan den verbannen president Alessandria die zich in Italië bevindt, is een te legram gezonden, waarin hem ver zocht wordt terug te keeren en het «presidentschap van Chili weer op ■zich te nemen. TAIRBANKS -'(Alaska), 24 Jan. i(:V.D.) De hevige koude, die hier ■reeds van Zaterdag jJ. heerscht, heeft tengevolge gehad, dat men het Post kantoor heeft moeten sluiten, daar het onmogelijk leek de vingers van de (postbeambten genoeg warm te houden om hen in staat te stellen de post te behandelen. De temperatuur is ge daald tot 65 gr. beneden o. ROME, 24 Jan. (V.D.) De Senaat heeft met 226 tegen 3I stemmen hét protocol van Genève goedgekeurd. KAÏN, 23 Jan. (V.D.) De officieel? heropening van het graf van Toet- lank-amen zal Zondag door Howard Carter geschieden. Laaiste Berichten. Droevig engevai te Boskc^p. Te Boskoop is hedenmorgen in een sloot drijvende gevonden het lijk van de vrouw van den gemeente-ve.dwach ter B. De vrouw had een kind in de armen, dat ook dood was. Marktberichten. LEIDEN, 24 Jan. 1925. Botermarkt, prima fabrieksboter f2.402.45 p. K.g.» prima boerenboter f 2.352.50 per K.g.» Aangevoerd 50/8, 21/16 vaten, wegende 1195 K.g. Handel goed. LEIDEN. Turfmarkt van 19—24 Jan. 1925. Aanvoer lange turf 250.0Q0. Prijs per 1000 stuks f 1011. 500 H.L. cokes, f 1.10 per H.L. LEIDEN, 24 Jan. 1925. Groentenvei- ling. Prei f 1.402.90, selderij 1—1.80. knolselderij 314, roode kool 26, gele kool 4.50—9, groene kool 1.203.30, al les per 100 stuks. Spruiten 1419, lof 13—18, kroten 1.20C2.20, gek. kreten 57, waspeen 12 13, uien 911, alles per 100 K.g. Boerenkool 0.18—0.33 per kist. ROTTERDAM, 23 Jan. (Rotterdam- sche boter- en kaasveiling). Aanvoer boter: 1750 K.g! Hoogste prijs f2.42, middelprijs f2.35, laagste prij9 f 1.50. A.anvoer kaas: 3200 K.g. Goudsche 30 70, Leidsche 5564 ct. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Jan. 1S25 medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De- Bilt. 1 Hoogste Barometerst.: 777.4 Clermont Laagste Barometerst.: 758.8 Vardoe. Verwachting tot'den avond van 25 Jan Meest matige Zuidoostelijke tot Zuid westelijke wind, nevelig tot zwaarbe wolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hck'.-nmiddag 12 uur is aangegeven dcor den wijzer LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 24 Jan.: 458 n.m. BEURSOVERZICHT. In aanmerking nemende, dat het de Inatste dag van de week was, kon het aspect van de beurs vrij gunstig worden genoemd. De algemeene beurstendens was vast en op verschillende afd. ont wikkelde zich nogal wat affaire. Kon. kon den zich tyj flinke omzetten vérhviiev Gec. bleven zoo goed als onveranderd. Rubberfondsen gunstig gedeponeerd. Am- sterd. rubber en diverse outsiders-gun- •stig. Eenige vraag voor thee-a4n'd., waar van verschillende^ specialiteiten hóoger' af gedaan werden. 'Op de mijnafd. leggen Rcdj. Leb. een groot' weerstandsvermo gen aan den dag en liepen di; geleide lijk aan meerdere punten naar boVcn. Tab. uiterst stil en nagenoeg onveran derd. Evenzoo S'cheepv. en Suikerw. An\ stil, doch vast. Prol. 2. Wisselnoteeringea (Amsterdam.) Berlijn 0.5898 Londen 11»90'/» New-York •"2.47,.'# Parijs 13-39 Brussel 12.65 Zürich 471851/» Rome .10524 Oslo 3*80 Kopenl a ;en 4^.25 Stockbo.m 66'-75 Weenen 0.0034'/» Praag7.43 Madrid35.35

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3