HULPGEBOUW: BEOOEN EN TOPUTEN. Prima Cocos Vloerzeil VRIJDAG 9 JANUARI 1925 voor de deurkasten van de nieuw te bouwen schutsluis te IJmuiden is op gedragen aan Burgerhout's Machine fabriek en Scheepswerf te Rotterdam, voor f995.000. Deze firma was niet de laagste in- schrijfster. Het laagst had ingeschre ven de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam, met f882.500. Verder had de firma Friedr. Krupp te Reiiïhausen ingeschreven voor f 895.000. Tweeslachtige houding? Gelijk men weet ,zegt de R o 11 e 1* d. is de Burgemeester van Harderwijk, de heer M. G. J. Kempers, een voorstan der van ontwapening van ons land en kon hij op grond van zijn z.g.n. paci fistische ideeën niet toegelaten wor den als lid der Chr. Historische Unie. Het doet daarom wel ietwat zonder ling aan wat we lezen in de Janari- aflevering van „Onze Vloot", orgaan van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot" waarin de heer Kempers ver meld staat als voorzitter der afdee- ling Harderwijk van voornoemde Ver eeniging. Bij informatie bleek ons, dat hij deze functie nog bekleedt. De Koningin als juriste. Het bericht, dat de Koningin hono ris causa doctor in de beide rechten izal worden, aldus het Hdbld.";, brengt ons een anecdote in het ge iehugen terug, die voor een jaar of Vijftien in Den Haag werd verteld. Wij waren in die dagen in onder handeling over de Noordzee-converf- jtie Buitenlandsche Zaken zou daar- pver een nota uitzenden naar Berlijn en een concept daarvan was ter goed keuring aan H. M. gezopden. De Koningin wenschte een advies van enkele leden van den Raad van State en mr. T. M.. C. Asser werd idoor de Koningin tot een bespreking uitgenoodigd. In plaats van, zooals gebruik was, de nota aan den staats- traad ter hand te stellen, las H.M. den heer Asser die nota voor. Deze 'laatste ging met den inhoud van dit ktuk gaarne accoord. In het bijzonder met een viertal argumenten van ju- 'ridischen aard toonde de rechtsken- ner zich ingenomen. Waarop de Ko ningin zei: „U weet niet hoe u mij (vleit, excellentie! Drie van de vier door u zoozeer gewaardeerde opmer kingen heb ik met potlood aan den rand van het stuk er bijgevoegd! Daarom liet ik u het stuk niet lezen. 'Ik vreesde, dat u mijn handschrift fcoudt herkennen!" De Leidsche academische senaat, die H.M. het doctoraat honoris causa verleende, had dus a priori de in stemming in zekeren zin van wijlen den beroemden jurist. Chr. H.B.S. te Hocgeveen. Het Tweede Kamerlid de heer Schaper heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen gevraagd, waarom het gebouw der bijzondere H.B.S. te Hoogeveen, dat nog in de verste verte niét vol tooid is, reeds op het laatst van De cember 1924 is betrokken, in dier voege, dat een aantal kinderen in ge brekkig ingerichte lokalen wordt on derwezen Was hier noodzaak, zoo ja, welke, of waren financreele doeleinden, in verband met het over 1924 te ver- leenen subsidie, de drijfveeren van Jiet betrekken van dit nog volstrekt onafgewerkte gebouw Is dit laatste het geval, acht de minister dit dan geoorloofd, en heeft !hij al dan niet het plan het subsidie over 1924 uit te keeren? BUITENLAND. DE FINANCIEELE CONFERENTIE. Belangrijke officieuze besprekingen. Afgescheiden van de formeele confe rentie der geallieerde ministers van Fi nanciën werd tusschen alle delegaties een nuttig contact gevestigd en hadden talrijke gedachtenwisselingen plaats. Woensdag sprak Winston Churchill eerst met Theunis, en Sir Ootto Nie- meyer, de Britsche financieele deskun dige, met Logan, den Amerikaanschen vertegenwoordiger in de Commissie van Herstel. Gistermorgen had een onderhoud plaats tusschen Churchill en Clémen- tel. Uit deze besprekingen treden twee hoofdpunten te voorschijn. Het kan in de eerste plaats zeker worden geacht, dat Amerika een aandeel zal krijgen in de Duitsche annuïteiten boven het bedrag der kosten van de Amerikaan sche Rijnbezetting. De Britsche en Amerikaansclie standpunten naderen elkaar in belangrijke mate, en onge twijfeld zal ten slotte een bevredigende oplossing worden verkregen. De Ame rikanen verminderden aanzienlijk het bedrag van hun oorspronkelijke vorde ring en stemden er verder mee in, de betalingen te verdeel'en over een ter mijn van 24 jaar Amerika stelde aan vankelijk 20 jaar voor). De betaling aan Amerika van een aandeel in de annuïteiten behoeft geen wijziging mede ,te brengen in de per centages, tusschen de geallieerden in dertijd te Spa overeengekomen. Een ander vermeldenswaardig punt is de zeer verzoenende geest van de RECLAME HAARLEMMERSTRAAT 54. SO cM. breed 70 cM. breed 100 cM. breed 31 cent 52'/: cent 75 cent 183 cM. met roode rug 91 ct. p. el Gevlochten Gangmatten 64 cent Ruige Gangmatten 85 cent Fransehè regeering nopens haar ge schil met de Britsche in zake de schul denkwestie. Clémentel gaf zijn vurig verlangen te kennen, dienaangaande met Groot- Brittannië een overeenkomst te treffen, maar afgescheiden daarvan toonde de Fransclié regeering zeer verlangend te zijn om alle meeningsgeschillen, welke tot dusver tusschen de Britsche en Fransche deskundigen bestonden, uit den weg te ruimen. Afgewacht moet nog worden in hoe ver Clémente! bereid is, zich te veree- nigen met den wensch van Churchill om het probleem van de verdeeling der Duitsche betalingen te reduceeren tot een formule, welke op een briefkaart, zou kunnen worden geschreven, DE DUITSCHE CRISIS. Nog steeds geen kabinet. President Ebert heeft gisteren in zijn onderhoud met Marx dezen verzocht, vooral met het oog op de buitenland sche politiek, spoed te maken met, de vorming van het ministerie. Marx zou trachten zijn kabinet gis teren nog in elkaar te zetten. Zelf zal hij voorloopig de portefeuille van bui tenlandsche zaken op zich nemen. Een oogenblik scheen het alsof de pogingen van Marx ditmaal met suc ces zouden worden bekroond, maar la ter bleek dat de moeilijkheden in den loop van den dag eerder grootcr dan geringer waren geworden. Graaf Ka- nit.z, de rijksminister van landbouw en voedselvoorziening, heeft den rijks kanselier medegedeeld dat hij onmo gelijk in functie kon blijven, indien het kabinet officieel slechts door het centrum en de democraten zou worden gesteund. Dr. Luther, de rijksminister van fi nanciën zou dit standpunt deel en en dan zou het aantal vacatures aan gezien dr. Stresemann en dr. Jarres die respectievelijk minister van bui tenlandsche zaken en van hinnenland- sche zaken zijn eveneens heengaan tot 4 zijn gestegen. De democraat Koch zou bereid zijn de portefeuille van binnenlandsche zaken op zich te nemen en de rijkskanselier zou zelf tijdelijk het departement van buitenlandsche zaken nemen, in de hoop dat de volkspartij toch nog vroeg of laat op haar besluit zou terugko men en dr. Stresemann dan zijn func tie weer zou kunnen hervatten. Het aantal vacatures bedraagt dus feitelijk nog maar 2, waarbij echter ook met de mogelijkheid van het heengaan van dr. Hoefle als minister van poste rijen rekening moet worden gehouden. Gelukt het Marx een zakenkabinet samen te stellen, dan zal dit geen aan gename positie hebben. 1-Iet kabinet zou natuurlijk voortdu rend niet alleen door Duitsch-natio- nalen, communisten en volkschen, maar vermoedelijk zelfs door de Duit sche Volkspartij, worden bestreden. De Prins van Wales naar Zuid-Afrika. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat met de grootste zorg de noodige voor bereidingen worden getroffen voor de aanstaande reis van den Prins van Wales. Men is nog al erg bezorgd voor den Prins, want volgens een ander bericht, zal men er bij zijn bezoek aan Zuid- Afrika uitdrukkelijk voor waken, dat hij ten minste 48 uur per week rust zal genieten en dus niet zal zijn blootge steld aan de haast ondragelijke ver moeienissen van een onafgebroken programma van allerlei sociale bezig heden en sportverrichtingen, die vroe gere uitstapjes van den prins hebben vergald. De wintergranen in de V.S. Volgens een publicatie van het I.L.l. te Rome, wordt de met wintertarwe Ge teelde oppervlakte in de V.S. geschat op 17.1 millioen ha tegen 16.3 in 1923- 24 en gemiddeld 19.2 mill, ha in de vijf voorafgaande jaren. De daar te lande met. rogge bezette oppervlakte wordt begroot op 1.7 mill, ha tegen 1.76 verleden jaar en gemiddeld 2.2 in de vijf voorafgegane jaren. De stand der beide granen op 1 De cember j.l. is zoodanig dat respect. 81 pet. en 7.3 pet. van den gemiddelden oogst te wachten is. Verleden jaar was de stand van de wintertarwe en -rogge op 1 December respect. 88 en 89.9. Bestrijding van den godsdienst. Volgens de Dni hebben te Zjitomir ernstige ongeregeldheden plaats gehad in verband met de van overheidswege gevoerde anti-godsdie,nstige actie. In een bioscoop, waar een film van anti godsdienstige strekking werd vei toond, hebben de bezoekers de operateurs af geranseld, de film verbrand en den ge- heelen inventaris vernield. 't Kan verkeeren. Mevrouw Krassin, de vrouw van den sovjet-gezant te Parijs, heeft, naar de „Intransigeant' 'vertelt, in een Pa- rijsch modehuis een eigenaardige ont moeting gehad. Nadat mevr. Krassin enkele bestel lingen bad gedaan, vroeg de winkel juffrouw aan welk adres mevrouw de goederen wenschte bezorgd te hebben. Mevr. Krassin, was bet antwoord. Dan stond de winkeljuffrouw recht en antwoordde vinnig: Ik ben prinses Olga (er volgde een Russische naam), h^t spijt mij u bediend te hebben. Wilt u zoo vriendelijk zijn dan uw aangele genheden met een andere helpster af te doen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Zestal: Te Driebergen, P. de Bruijn, te Aalsmeer; H. van Dijken te Wagenin- gen; G. Elzenga, te Nieuwkoop; M. G. Gerritsen, te Amersfoort; W. M. A. Kalk man te Werkendam en B. C, Koolhaas te Utrecht. Beroepen: Te Aalburg en Heesbeen, J. Bus te Vreeswijk. Bedankt: Voor Ouddorp, F. Kryften- belt, te Feijenoord (Rotterdam). Te Kpo- ten, Th. Bruins, fè Witmarsum. GEREF. KERK. Tweetal: Te Buitenpost, J. H. A. Bosch, te Nijverdalen H. Boswijk, te Gaast. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te 'Zeist, J. W. Geels, te Apeldoornen P. de Groot te Rotterdam. Ds. R. A'. C. Bevan. f Na een kortstondige ongesteldheid is te 's Gravenhage, 64 jaren oud', overleden ds. R. A. C. Bevan, die sedert een paal jaren predikant was bij de Engelsche kerk aan de Van den Boschstraat. Op den eersten Kerstdag j.l. heeft de thans ont slapene nog in die kerk de godsdienst oefeningen geleid. Plet stoffelijk overschot zal a.s. Maan dagavond naar Engeland worden vervoerd om aldaar ter aarde te worden besteld Ds. A. S. Baljon. Ds. A. S. Baljon, predikant bij de Ned Herv. Kerk te Spaarndam, zal een re- 'geeringsbètrekking in Paramaribo aan vaarden. Hij zal in Maart daarheen ver trekken. Ds. Baljon is bijna 25 jaar te Spaarn dam als predikant werkzaam geweest. GEMENGD NIEUWS. Verduistering. De marechaussee heeft gisteren te Terneuzen aangehouden H. J. v. d. O., ontvanger der Ned. Plerv. Kerk aldaar, die verdacht wordt van verduistering ten nadeele van die kerk. Verschillende onregelmatigheden in de boekhoudig zijn vastgesteld. De justi tie uit Middelburg heeft gisteren huis zoeking gedaan bij den ontvanger. De verdachte is overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Insectenplaag. I11 de ontginningen van de Oostelijke Peel werd door de pachters zeer geklaagd over groote schade, welke door larven aan de rogge wordt toegebracht. De aangetaste plan ten groeien zoo goed als niet meer uit. De plaag houdt vermoedelijk verband met de mollenvangsten en het gebrek aan insectenetende vogels. Gevaarlijk dier. Te Bronneger werd een meisje dat in den stal van den landbouwer H. bezig was met melken, door een jong beest zoo gestooten, dat ze bewusteloos neerviel en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis- te Gro ningen vervoerd moest worden. Brutaal. Bij den landbouwer V, waar men binnen enkele dagen reeds twee maal had ingebroken en o.a. een hor loge had gestolen, zijn nu voor de der de maal de ruiten weer uitgesneden met het doel diefstal te plegen. Toenemende emigratie. De Rigasche bladen melden, dat de emigratie uit Rusland voortdurend toeneemt. Vele Joden verlaten de Oekraïne en emigree ren naar Zuid-Amerika, Palestina en Bessarabië. Bedolven. Door een verzakking in een kleigroeve te Swalmen werden 2 arbeiders onder de aardmassa bedol ven. Met groote moeite werden beidon uit hun benarde positie bevrijd, waar bij bleek, dat beiden ernstige kneu zingen hadden bekomen. Zij zijn in het ziekenhuis te Roer mond opgenomen. Tankschepen. De Rotterdamsche Droogdokmaatschappij heeft wederom opdracht ontvangen voor den bouw van twee tankschepen, voor rekening- van de Kon. Petroleum-Maatschappij. Gevaarlijk. Een 1.5 jarig zoontje van De R .te Loenen, wist een lepel met loog te bemachtigen, bracht dien aan den mond, waardoor hij inwendige ver wondingen bekwam door het bijtende goed. Den ijlings te hulp geroepen genees heer mocht het na veel moeite geluk ken het onmiddellijk levensgevaar af te wenden. Diefachtige jongens. De politie te Alkmaar is een bende schooljongens op het spoor gekomen, die den laat- sten tijd zich schuldig maakten aan diefstallen van allerlei aard. Drie hun ner hebben onlangs zelfs inbraak ge pleegd in een leegstaande woning. Het is gebleken dat de knapen, die Woens dag een doos met bonbons in een win kel ontvreemdden, voor een paar da gen te Egmond aan Zee een pakje reis biljetten voor de stoomtram hebben gestolen. De bende bestaat uit vijf jon gens, die allen nog de lagere school bezoeken. Bergverzakking. De Rhimney-vallei in Zuid-Wales wordt ernstig bedriegd door de geleidelijke verzakking van een berg, welke door de springvloeden wordt ondermijnd. De spoordienst en de gas- en water voorziening ondervinden thans reeds groote moeilijkbeden. Het aantal bewo ners van bet dal bedraagt 120.000. Een woest heer. Voor de rechtbank te Leeuwarden stonden gisteren terecht een timmerman en een arbeider, ver dacht van diefstal met braak ten kan tore van de hrandstoffenfirma v. d. Noord en Kuperus aldaar. Het O.M. eischte tegen den timmer man drie en tegen den arbeider vier jaren gevangenisstraf. Toen de laatste dezen eiscb hoorde, vloog hij woedend op den officier toe. Vijf veldwachters waren noodig om hem te overmees teren. Onderwijl ontstond een gewel dig rumoer op de publieke tribune. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Gisteren is in perceel Dorpsstraat 127a een naar de eisciien des tijds ingerichte Electrische Runder- en Varkensslagerij' heropend door den heer P. J. Goedhart. Het perceel is geheel hieuw gebouwd en ziet er zoowei van buiten als van binnen schitterend uit. Onmiddellijk trekt de ruime frissche winkel waarvan de wanden met moderne tegels voorzien zijn, de aandacht. De eta lage is voorzien van nikkelen opstanden jmet spiegelglas, waarop fijne vleeschwaren. Ook treft men een moderne koelcel aatij welke in Q£n dergelijke zaak niet mag ontbreken. Het geheele werk is uitgevoerd door den bouwkundig aannemer, den heer M v. d. Velden te Leiderdorp, hierin bijge staan door den heer J. Meerburg als timmerman. Het schilderwerk door den heer G. Los. Voor: de .electrische ver lichting droeg de .lieer A. Meester zorg. Beide eveneens te Leiderdorp. Degenen, die aan dit werk hun zorgen hebben besteed, jmogen met voldoening op hun arbeid terug zien. Deze zaak is een aanwinst voor de Dorpstraat. Yv"oeiisdaga\ oiui vergaderde de A. li. prop. club „Dr. A. Kuyper". De voorz;., de heer G. v. d. Beek, opende ue verga dering met liet "lezen van 2 Petrus 1:10, en gebed. De notulen door den secr voorgelezen, wou-uen goedgekeurd. De \oorz. spreek.! den wenscii uit, dat al onze hulp en verwachting van dien God zij, die onze sterkte is en ons nooit ver laat. Dat de prop- club onder Gods zegen mede ïnojsfen wei'ken aan liet verkrijgen van een gunstigjen uitslag der a.s. ver- kiezingen- derwerp in, getiteld: „De Christus en de De heer A. Sptek leidt hierna een on- Politiek". Het woord Christelijk wordt tegen woordig veel gebruikt, 't heeft voor velen slechts een oppervlakkige beteekenis. Onder, dezen mantel dekt men gaarne alles, om het. heel mooi te doen schijnen. Voor hen die dezen naam wel dragen, maar er niet nnar handelen, is het Chris ten heeten oen veroordeeling. Den naam van Chris tus te dragen eischt ook er naar te ha ndeletn. Ook het woord poli tiek wordt véél misbruikt. Dan komt spr. tot hot bereikbare in de Anti-Rev. politiek. ,Wij An-.ti-Revolutionairen zijn een kleine» minderheid. Daarom zoeken wij samen rwerking', om iets te bereiken, om front te maken tegen de revolutio naire stroomingen., Samenwerking zoe ken wij met de ons 't meest nabijkomen de groe pen, n.l. Christ. Historischen en Roomse jli-Katholieken. Door deze sa- menwe rking kan iets bereikt worden. Spr. noemt b.v. Zondagsrust en dood straf. Eept- uitvoerige bespreking volgt op deze iajJeiding, waiarbij het voonamelijk gaat over het Christenzyn, de vertroe beling der politiek, samenwerking met andere partyen,. Zondagsrust en revacci- natie. De Secr.,de heer G. Goedhart Wzn., eindigde hierna met dankgebed. De eerstvolgende vergadering der club zal in begin van Februari gehouden worden. Juiste datum, onderwerp en verdere werkzaamheden zullen in dit blad tijdig worden bekend gemaakt worden. OEGSTGEEST. Dat onze politiemannen niet stil zitten, moge blijken uit het volgende: Uit de in aanbouw zijnde huizen aan de Emmalaan en Nassauiaan, werd eenige weken ge leden diefstal gepleegd van looden bui zen van closet-inrichtingen. Vele en lange nasporingen van politie hebben thans ge leid tot de ontdekking van zekere S., zwervende, die deze buizen te Leiden had verkocht. Na het hooren van getuigen en den koopman der buizen, en het too- nen van foto's van den sinjeur, isgeDieicen, dat dit de man was. De foto's zijn naar hier opgezonden door de politie te Utrecht Thans zit dit heerschap achter slot en grendel te 's Gravenhage, mede als ver dacht van een ander feit. Voorwaar dus een goede vangst. Voorzichtigheid js geboden voor wiel rijders, wier rijwiel niet is voorzien van een belastingplaatje 1925. Menig rijwiel is thans opgeborgen. Op één voormiddag hoorden wijl het getal 8 ai noemen. Zien wij pok eens goed in het rond, dan bemerken wiji, dat er nog heel wat overtreders ons voorbijrennen. Vooral is dit merkbaar bij kinderen. Daarom is den ouders geraden of ee(L plaatje te koopen, of het rijwiel goed op te bergen. SASSENHEIM. B u r g e r 1. Stand. GeborenHendrik, z. v. P. Potman en A. Terpstra. Overleden: Gerrit van der Heijden, 54 j. wedn. v. G.. Snijders. Gehuwd: Adrianus van den Berg, 25 j. en Johanna Agatha Elfering, 25 Ingekomen: R. de Vries, Burcht straat 3, van Helder. J. Pracht en gezin, Tijloosstraat 21, van Leiden. Mej. A. W. C. Borsboom, Hoofdstraat 115, van Voorr burg.* Vertrokken: Mej. C. C. van Hoek, van Zuiderstraat 1 naar Leiden. Mej. M. Weijers, van Hoofdstraat 30, naar Apel doorn. Mej. S. Zuilhof f, van Hoofdstraat 68-70, naar Haarlemmermeer. Mej. G. A. Rotteveel, van Teijlingerlaan ,53; naa. Rotterdam. A. goeman en gezin, van Charbonlaan 33, naar Noordwijk. J. A. v. d. Berg, geb. Elfering, van Menneweg 22, naar Voorhout. Mej. J. M. M. Bis- schops, van Kastanjeblaan 11, naar Weesp J. C. Roelandse en gezin, van Tijloos straat 21, naar Leiden. Woensdagavond kwam de J. V. op G. G. „Jonathan" alhier in 'openbare jaar vergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voorz. J. Hoekstra er op, dat deze vergadering niet was een jaarfeest, doch een openbare vergadering, opdat begunstigers en be langstellenden meer met het werk der J. V. bekend zouden kunnen worden Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar stationair is gebleven en dat de werkzaamheden een geregelden voortgang hadden. Achtereenvolgens werden 3 on derwerpen ingeleid, n.l. „De barmhar tige Samaritaan", door A. de Ridder; „De Afscheiding", door G. van Bekkum en „De Doodstraf", door M. Benschop Op elk der drie onderwerpen volgde zeer zeer levendige bespreking, waaraan zoo wel door de bezoekers als door de leden der vereeniging werd deelgenomen. Het geheel werd onderbroken door een oogen blik pauze en afgewisseld door een ern stige voordaicht. Het is zeer te betreu ren, dat deze vergadering zop slecht be- zpcht was. Zoowel de hier behandelde onderwerpen alfc het werk van Geref Jongelingsvereen, in het algemeen be- hooren toch de volle belangstelling van ons Geref. volk te genieten. Wij hopen, dat het bestuur der Jongel. Vereen, zich niet zal laten ontmoedigen en voort zal gaan met het bestudeeren der beginse len, zo,odat straks hare led^n een goede plaats kunnen innemen in Kerk, Staat en Maatschappij. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. Kenjc sprak gisteravond op uitnoodiging der Chr. Jongel. Vereen, de Eerw. Heer E. L. de Witt. Deze sprak naar aanleiding van. 2 Kronieken 36 vers 23b, over: „De boodschap van Koning Kores van Perzië aan de Joden, die in ballingschap zijn". Optrekken mochten ze naar hun vader« land. Zoo zal de boodschap des Heeren ootk nu nog klinken. Optrekken naar het Vaderland, naar 't nieuwe Jeruzalem, voor degenen die 't weiten mogen tot Zijn volk, het Volk des Heeren te behooren. BOSKOOP. Met overgroote meerderheid zijn op Januari bij de gehouden stemming voor 6 gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Geirüeente de rechtsche candi- daten gekozen, namelijk de heeren: W. v. Bergen, C. J. v. d. Broek, J. J. Kooij, T. Verkade PIz., W. v. d. Vis en J. v. Klaveren P.J.z. Ten nadeele van mej. V. alhier, die Woensdagmiddag even haar rijwiel onbe heerd aan de Ridderbuurt liet staan, is van dat rijwiel het belastingplaatje gesto len. Naiar wij' vernemen, zal binnen eeni ge dagen door de politie een onderzoek worden ingesteld in hoeverre men hier ter plaatse aan zijn verplichting heeft vol daan om zijn rijwiel van een nieuw belas tingplaatje te voorzien. Op de gehouden vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim, zijn tot bestuursleden gekozen de heeren: J. E. Evers, voorz.; D. Veerman, secr.; 2e voorz.; J. v. d. Graaf, secr. en J. M. Nieuwesteeg, "2e secr. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking over het jaar 1924. Er hadden 91 geb-oorten en 35 sterf-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2