UITVERKOOP Nette Dienstbode ZATERDAG 3 JANUARI 1925 Under lening van dr n. L. w den ue oelangcn van de af dealing „liet wruene nrub Denarngd tut leniging van icraiijieu eu lijUenucii. r^en nieuw g UOUW i.cw iii gcuxuiK gcuuiiieii, uaicei- tez ^ui^iqui^q iD, wuiueii opcugcsiciu iu<=l inaieiiaai en a cnicl. uuk de zicKenvei'eemg mg on ai mede die „voor verpleging, Kweten zich uitnemend van lion taak. in feestelijke stemming herdacht da Chr. Uianje vereeniging den geDuonleuag van onze vorstin, waarDiji een "schoon stuk van onze vadenanüscne historie te Uerde werd gebracht. „JLimotheus' herdacht haar 40-jarig be-» slaan. Doch de zoo nuttige padvmders- ciuO verdween weder ongemerkt. Wat wij 111 geen jaren nier hadden ge zien, verscheen dezen zomer, n.m. een kermistent met spullebazen, zeker niet tot aller genoegen. ue inbreKers verschaften onze politie mannen weer veel werk, maar in tegen stelling daarmee, mogen wij nier bogen op personen, die f 500 vinden en direct den eigenaar opsporen en net bedrag ter hand stellen. ue gereformeerden alhier moisten he laas in Us. W. 1VI4 Ie Cointre hun, be minden leeraar verliezen, hij vertrok naar Dergen op Zoom. Up schoolgebied kwam weinig veran dering. De neer Van Laar opende een cursus in het handbouwOoekhouden. Mej, ivater vertroK naaf. Noordwijk. ivlej. De Doer 11am haar plaats m. Uok werd een naaischool opgericnt. In ons postperso- neel kwam dit jaar geen verandering trouw vervullen die ambtenaren hun plicht. ue tweede gaanderij 111 het iierv. kerk gebouw is nog niet daargesteld, doch net besluit is genomen; ook zal het „oc- zaal' worden vernieuwd 111 den stijl van het ge douw. iNadat de heer Zandstra voor zijn func tie had bedankt, is een electromotor aan gebracht voor de luchtpomp aan Lei kerkorgel. Uok dit jaar zijn weder nieuwe vond sten gedaan, tot uitbreiding van ohz>o dorpsnis 10rie, o.a. interessante teekenui- gen uit vorige eeuweii van het voo'w malig kerkgebouw hier en jv^o,^ woude. Len kwestie omtrent het van de voetpaden in ons dorp is he\ nieuwe jaar mede ingegaan, >ccü. die wel nimmer zal worden opgelost. KOUDEKERK. Ingekomen en verlrok- ken personen. Gedurende de alge- loppen ma,and zijn alhier ingekomen: van Geldermalsen, Jphanna .VVilhel- mina .Ververs, Arie van Willigen. -Vertrokken na,ar Sassenheim Maria de Lignij; naar Leiderdorp: Pieter Nagtegaalnaar Aiphen a. cl. Rijn: Pieter Boekhout; naar Span- beek: Alexander Holkamp; naar Lei den: Geertje de wit. Ingevolge Art. 30 ,v. d. Algem. Politieverordening der gemeente zal binnenkort een algemeene schouw jworden gehouden over de rookgelèi- Idingen, z.g. schoorsteenen, welke ten minste eenmaal 'sjaars moeten wor- iden geveegd of gereinigd. Op overtreding hiervan is als maxi mum f25.— boete gesteld. Van de alhier verkochte loten nan de Politie-loterij heeft de heer Jac. Oppelaar een zilveren horloge gewonnen en de heer ,J. E. M. van Beers een vulpenhouder. LISSE. Het afbreken en weder opbouwen van 2 winkels met woonhuizen voor rekening van den heer L. J. Persoon alhier is op gedragen aan de Firma Vergunst Daudeij Co. Architect de heer Bernhoorn. Predikbeurten Ned. Hem Gem. 10 uur, Ds. Lekkerkerker van Ben nebroek; n.m. 5 uur, Ds. G. van Dijk Geref. Gemeente. Ds. H. A. Minderman Chr. Geref. Gem. 9.30 en 5 uur Ds C. S. v. d;. Ven. Geref. Kerk'. 9.30 en 4 uur Leesdienst Deze week vergaderden ie R. R e» de Chr. Middenstands vereeniging tel bespreking yan een te houden etalage wedstrijd of tentoonstelling. De verga deringen waren goed bezocht. Enkele win keliers voelden meer voor een stand-ten toonstelling, b.v. in een daartoe aange richte zaal, maar tenslotte besloot men toch, tot een etalage-tentoonstelling. Besloten werd, den wedstrijd in de eer ste helft van Februari te houden. Wij komen hierop later nog wel eens terug BODEGRAVEN. B u r g e r 1. Stand. Geboren: Johanna Gerarde, d. van Leendert Ro denburg en Teuntje Kruiswijk Johais Voor fiet inzeepen eerst C) M f inwrijven met een we/rij na, d. van Steven Blonk en Aafje Wan- sinck. Ondertrouwd: Thomas Johs Bom 41 jaar, weduwnaar van Petronella San? gers en Maria Joha Oostrem, 27 jaren Overleden: Klaas Haring, 72 jaren, weduwnaar van Neeltje van Rijn. Ma ria Matse, 90 jaren, weduwe van Jo hannes van der Sprong. Oudejaarsavond heeft een jongetje van den heer Voordouw, op den overtocht alhier, een portemonnaie verloren, inhou dende ongeveer f 20. Het zal zeer de vraag wezen, of het terecht zal komen wrat voor de ouders wel is te hopen. De Bijz. Vrijw. Landstorm hield j.l Zaterdagavond de eerste schietoefeningen onder leiding van den WelEd. Heer Van Ghesel Giothe. Reeds velen maakten daarvan een gebruik, en er werden zeer goede kaarten geschoten met hooge pun ten. Er zijn dan ook plannen, om spoedig de gelegenheid te openen voor prijsschie ten. Materieel voor de schietoefeningen werd beschikbaar gesteld door de schiet- vereeniging „Willem Teil". Tot nadere Aankondiging worden eiken Zaterdag avond van 7 tot 8.30 uur de schietoefe ningen gehouden in het lokaal van de voormalige school, waar tevens belang stellenden zich kunnen aanmelden vooi het lidmaatschap. Predikbeurten. Ned. Herv Gem. Zondagvoorm. halftien uur en n.m 6 u. Ds. Pott. Geref. Kerk. Zondag v.m.' halftien uut n.m. 6 uur Ds. K. Winkelman van Maas tricht. Zondagschoollokaal Willemstraat. Zon dag v.m. 9.30 uur en n.m. 6 uur preek- lezen. Donderdagavond n.m. half 7 uur ds Kieviet van Veenendaal. ZWAMMERDAM. Predikbeurten. Ned. Her? Gem. Zondag v.m. 10 uur en n.m. 6 uut Ds. Kloots. Geref. Kerk. Zondag v.m. 9.30 uur d% Wientjes van Oudshoorn en n.m. 6.30 uur ds Wientjes. Bij den Kerkeraad der Ned. Plerv. Ge meente alhier bestond een regeling, waar bij aftredende leden dadelijk weder her kiesbaar waren. Later is daarin verande ring gebracht, zoodat degenen, die aan de beurt waren af te treden, niet her kiesbaar zijn. Inplaats van de aftredende leden, waren dit jaar benoemd de heeren P. Splinter en A. Costerus, die echter beiden voor de benoeming bedankten. Als gevolg daarvan was bij den Ker keraad een verzoek ingekomen de vroe gere regeling weder van kracht te doen zijn, aan welk verzoek is voldaan. De af tredende leden, de heeren H. Turken- burg pn C. B. Batelaan zijn toen weder opnieuw benoemd, welke benoeming door beiden werd aanvaard. Thans is dus de oude regeling weder van kra.cht geworden, wat echter bij meer deren in de gemeente misnoegen heeft gewekt, t engevolge waarvan een request bij den kerkeraad is ingediend, dat, naar we vernemen, door ruim 20 leden der gemeente is geteekend. Door het Bestuur van het „Onderling Fonds voor Ziekenverpleging" te Bode graven en Omstreken, was op Dinsdag avond j.l. een buitengewone ledenverga dering belegd, teneinde een voorstel van het Bestuur te bespreken om de contri butie te verhoogen voor hen, wier be lastbaar inkomen een bedrag van f 2000 ie boven gaat. Dit was n00dig, omdas door de thans binnenkomende contribu- aegelden de uitgaven niet geheel kun nen Avorden gedekt. Na een vrij uitvoerige en tenslotte zeer geanimeerde discussie werd hét voorstel an het bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Binnen niet al te langen tijd hoopt het Bestuur per circulaire de burgerij jader in te lichten en op te wekken lid dezer nuttige vereeniging te worden. BOSKOOP. De gemeentewerkman T. de Riddel die 1 Januari j.l. den dag mocht herden? ken, dat hij 25 jaar in gemeentedienst was, is Woensdagmorgen door den Bur gemeester in diens vertrek ten raadhuize hartelijk toegesproken, bij welke gelegew heid de Burgemeester hem namens de gemeente een gesloten couvert aanbood Door de Pomologische Vereeniging alhier is een groote gouden medaille be schikbaar gesteld voor een in 1925 tu houden bloemententoonstelling te Haar lem. De cokesprijzen aan de gasfabriek zijn hier andermaal verlaagd en thans ge bracht op afgehaald aan de fabriek': grof f 0,90, geklopt f 1, en parelcokes f0,85 Per H.L. Thuis bezorgd 15 cent meer. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen 1 portemonnaie, inh. eenig geld, 1 oc- culeermeschje en 1 jongensmuts. Donderdagmorgen, toen de auto bus uit Gouda aan haar staanplaats al hier wilde draaien, liep plotseling een wiel van den wagen af. Het ongeval liep goed af, daar de bus niet kantelde. In de bus bevonden zich eenige pas sagiers. Door de politie te dezer plaatse zijn in het afgeloopen jaar 315 processen verbaal opgemaakt. Op de gehouden jaarvergadering van de confessioneele vereeniging zijn tot be» stuursleden gekozen de heeren :A. Vuijk en C. J. v. d. Broek. Burg. en Wethouders brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met irv gang van 1 Januari de gemeente-arclii- tect eiken werkdag met uizondering van den Zaterdag v.m. 11.30 tot n.m. 12.30 weer ten gemeentehuize, voor aangele genheden betreffende bouw- en woning toezicht, te spreken zal zijn. Zondag 4 Januari, v.m. 9.30 en n.iL .6 uur hoopt voor de confessioneele ver eeniging in het gebouw y,Salvatori" op te treden Ds. Cieremans uit Prinsenhagv. GEMENGD NIEUWS. De storm in Engeland. De storm, die gisteren boven Engeland woedde, de zesde in elf dagen, was nog heviger dan de voorgaande. Te Londen werden zelfs de best beschutte straten geteis terd. Honderden schoorsteenen kwa men naar beneden en tallooze ruiten woeien in. De Theems is opnieuw ge wassen en staat thans hooger dan bij den grooten springvloed in 1903. De wedrennen te Bogside en te Eglin- ton konden niet doorgaan. Een krui ser-eskader, dat van Devonport naar de Middellandsche Zee moest vertrekken, is niet uitgevaren. Het stoomschip „Glensanda" van de Glenline, groot 6625 ton, dat zich in de monding van de Theems bevond, seinde draadloos om hulp, doch kon volgens een later be richt de reis voortzetten. Te Dover zijn alle kleine stoomschepen en de zeil schepen de haven binnengevlucht. Wit kielen stonden aan de haven om de ovorbijgangers te helpen. Het stoom schip „Manitur" van de Anchor Brock- lebank-linie is aan de kust van Essex, beneden Gravesend gestrand. Het schip is met behulp van vijf sleepbooten weer vlot gemaakt en dokt thans te Tilbury. Te Brighton was de storm in den afgeloopen nacht heviger dan sedert jaren het geval was geweest. De spoor lijn werd aan de zeezijde ernstig be schadigd en verscheiden menschen wer den tegen den grond geworpen en ge wond. Te Portsmouth is een electrische tram met imperiaal uit de rails ge worpen. Te Plymouth zijn de haringprijzen verdriedubbeld, daar de visschers se dert dagen niet hebben kunnen uit varen. Alle verbindingen met het eiland Whigt zijn verbroken en het spoorweg verkeer op het eiland moest worden gestaakt. Bloedvergiftiging. De werkman J. G. te Meppel stooote zich eenige dagen geleden aan een machine, met het ge volg, dat opneming in het ziekenhuis te Hoogeveen gewenscht werd. Thans is de man, die een gezin van negen kinderen achterlaat, aan bloedvergifti ging overleden. Doodgevallen. Te Nieuwwaal is de 79-jarige landbouwer J. C .M. van een zolder gevallen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Het nut der draadlooze. Een meneer in Norwich zat Zaterdagavond heel ge- noegelijk aan zijn draadlooze te luis teren, toen hij plotseling een S.O.S.- sein opving van het s.s. „Gleneden", dat vastgeraakt was aan de kust van Norfolk. Onmiddellijk waarschuwde hij de kustwacht te Winterton, die de bood schap doorgaf naar het reddingstation Cromer, welks boot zich onverwijld naar de aangegeven plek begaf. Geluk kig was de „Gleneden" toen al weer losgeraakt, maar de boot deed toch nog nuttig werk door te ontdekken, dat een lichtschip op drift was geraakt, waar door maatregelen konden worden ge nomen om dat schip, dat juist vast moest liggen weer vast te leggen. Vandalen. In den Nieuwjaarsnacht zijn te Amstelveen een soort vandalen bezig geweest. Niet alleen hebben zij bij de heeren G. en H. Peterse alle kip pen en eenden gestolen, maar ook heb ben zij een haan en een kip levend be graven. 's Morgens vond men de kip met haar kop boven op den rond nog levend, de haan was reeds gestorven. Diphterie. Te Arnhem doen zich thans talrijke gevallen voor van diph terie, die nog niet als epidemie kunnen worden beschouwd. De ziektegevallen niet alleen van kinderen maar ook van volwassenen, hebben tot dusver een goedaardig verloop. Tot verlenging van de schoolvacantie is nog niet besloten omdat men meent dat er hier van schoolinfectie geen sprake is. De in specteur der volksgezondheid zal ver moedelijk spoedig met de leiding van den geneeskundigen dienst confereeren over het al dan niet wenschelijke van een prophylactische inenting. Zeearend. Op de terreinen van den heer A. G. Kröller onder Hoenderloo is op Nieuwjaarsdag een zeearend le vend gevangen. De roofvogel, die een vlucht van 2.50 meter heeft werd aan Burgers1 Dierenpark te Arnhem ge schonken en gisteren daarheen over gebracht. Tekort in kas. Te Hilversum is aan gehouden F. S. ambtenaar bij 's rijks directe belastingen, afd. tabaksbelas ting, in wiens kas een tekort van en kele duizenden guldens is geconsta teerd. Buitenlandsche postzendingen. Het bedrag der schadevergoeding voor ver loren gegane buitenlandsche aangetee- kende postzendingen is van 1 Januari af door Duitschland vastgesteld op 40 Rijksmarken. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) Paniek in een bioscoop. NEW YORK, 3 Jan. (V. D.) Uit Hall fax wordt gemeld, dat aldaar in een bios- coorp een paniek heeft plaats gehad, doordat op straat ter gelegenheid van de Nieuwjaarviering een groot vuurwerk al- gestoken werd. De ongeveer 1200 bezoe kers der bioscoop dachten, dat er brand was en vlogen naar de uitgangen. Een .aantal personen werden gewond. STADSNIEUWS Zangersavond. Aanstaanden Donderdag 8 Januari zal de Ring Leiden en Omstreken van Cht Gem. Zangvereenigingen weder een Zan gersavond geven. Gezien het groote suc ces van dezen zomer in den Theetuin, heeft het Ringbestuur ditmaal de groote zaal der stadsgehoorzaal voor dit doel gehuurd, daar zij buiten de 400 zangers en zangeressen dc ruimte wel zal noodig heb oen voor het luisterend publiek mi Leiden en Omstreken. Het Bestuur geeft weder tegen zeer ge ringen prijs toegang, opdat het voor een ieder bereikbaar is. Met een groot en uitgebreid Programma, hoopt zij het pi> bliek een genotvollen avond te brengen Op den Ilaagweg is vanmorgen de lastauto van de kolenhandel Gebrs. d'H. in brand geraakt. De brand ont stond -in een gasgenerator, van waar uit de vlammen naar huiten sloegen. Voorbijgangers maakten er den chauf feur opmerkzaam op. De brandweer werd gewaarschuwd, die spoedig met de motorspuit ter plaat se was, en met behulp daarvan het vuur doofde. De motor uitgezonderd, had de auto niet veel schade bekomen.De chauf feur bleef ongedeerd. Marktberichten. LEIDEN, 3 Januari. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f2.65, prima boerenboter f2.45—2.65 per Iv.g. Aangevoerd 70-8 en 15-16 vaten, wegende 1535 K.g. Handel vlug. Eieren. Totale aanvoer 1831 stuks. De prijzen waren: Kippeneieren van f 9.75—12.— per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 29 December tot en met 3 Januari. Lange turf geen aanvoer, prijs f1011 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen no teering. ALPHEN AAN DEN RIJN, 2 Jan. Veiling. Burgemotperen f 5—7, jode- peren f 5, spruitkool f 2428, Brus- selsch witlof f 28—29, ales per 100 K.g., boerenkool f 1.50—3; savoyekool f 3.50— 8.60, roodekool f7.10—7.60 per 100 st.; 1620 eieren kipeieren f 9.5011.80, een deneieren f 9.5010 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 2 Jan. Groentenvei- ling. Groene kool f 1.402.50 per 100 stuks; peren f 12—26, spruitkool f 15— 26, witlof f 18—23 per 100 K.G., schorse- neeren 2e srt. f 3.205.60 per 50 K.G., salade le srt. f 11.20—17.60 per 100 krop; prei f3.20—6, kervel f4.20—5, knolsel derij f 6.70—8.20, selderij f 2.40—3.20, pe terselie f 5.20—6.70, kroten f 2.80—4 per 100 bos; andijvie f 1.362.16 per kist; stoofsla f 1.462.16 per 6 K.G.; boeren kool 29—50 per 8 K.G. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 3 Jan. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 768.5 Toulon. Laagste barometerst.: 716.1 Roest. Verwachting tot den avond van 4 Jan.: Krachtige, waarschijnlijk tijdelijk stormachtige Zuidelijke tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gistermiddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 3 Jan.: 4.28 uur n.m. tot Zondag 4 Jan. 7.39 uur v.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam.) Berlijn0.58.75 LondenlUV/a New-York2.47 Parijs13.41*/a Brussel12.37Vj Zürich48.10 Rome 10.37Va Oslo37.30 Kopenhagen 43.62 Stockholm66.60 Weenen0.0034'/ Praag^7-45 Madrid1. 34.05- Advertentiën. De Heer en Mevr. JON KER betuigen, met we der zij dsche heilwenschen, hun dank voor de belangstelling ondervonden bij de wisse ling des jaars. RIJNSBURG, 2 Jan. 1925. Burgemeester enMevrouw BAKHUIZEN betuigen hun hartelijken dank voor de be langstellingbij de intrede van het Nieuwe jaar ondervon den en bieden wederkeerig de beste wenschen aan. Leimuiden, 2 Januari 1925. ANTON J. PLU, Piano-, Orgel- en Har monieleer, Contrapunt, Fuga en Instrumentatie, Nieuwe Rijn 84. M. G, Januari 1925. PMijn geachte Begunsti gers, Vrienden en bekenden wordt een gezegend Nieuw jaar toegewenscht. L. BOEKKOOI, Stoomververij „Nederland" Fabriek Garenmarkt Telef. 1325. GEVRAAGD EEN in een degelijk gezin in Den Haag, loon 30 gulden p. m., wasch vrij, met huiselijk ver keer, v. g.g. v. Liefst R.K., doch geen vereischte. Brie ven onder no. 43 Bur. v. d. Blad. J. KOOLEN. in heerenkleeding, biedt al zijn bekenden voor 1925 zijn beste wenschen aan, en be veelt zich opnieuw beleefd aan, belovende alles te zul len doen, zich een ieders vertrouwen waardig te ma ken. Garenmarkt 15. Stads-Evangelisatie „Jeruël", Groenesteeg 16 Zondagavond Half 7, Evan gelieprediking. Spreker: de Heer A. J. DE LANGE, alh. Zondagschool 12.45.Inschrij- ving nieuwe leerlingen. Donderdag 8 uur ■'Bijbel bespreking. (Zie Lichtbeel den.) Allen Welkom! 33 Het Bestuur. Ameublementen nergens zoo voordeelig aan geboden; o.a. 2 clubfauteuils, 4 stoelen vanaf f 79,-, solide. Divans f 17,-, 4 stoelen, 2 fauteuils met leerdoek vanaf 27,50. Met moquette of trijp vanaf f 30.-, tafels, enz. enz. Repareeren en stoffeeren, A. BOTER, Meubelmaker. L. Mare 7a b d. Oude Vest. IIIIIII1IIIIIII11IIIIII GERZON Hnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiinniiiu

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3