Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUW! LEIDSCHE COURAN ABONNEMENTSPRIJS fn Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Per week w.. f 0.19 Franco per post per kwartaal t 2.90 5de JAARGANG. - DINSDAG 23 DECEMBER Bureau: Hooigracht 35 Leiden Tel. Int. I278 1924 - No. 1396 Postrekening 58936 V A. W. F. Idenburg. ïn de overvolle -Oosterkerk te 's-Graven- hage heeft Minister Colijn gisteren een politieke rede gehouden, -waarmee de A. R. verkiezingsactie officieel werd geopend. Onze beperkte ruimte laat niet toe van 'deze belangrijke rede reeds thans een ver slag te geven. 'Alleen van het inleidend woord nemen |wij een paar gedeelten over. De heer Golijn sprak eerst een enkel woord over den heer Idenhurg en daarna óver zichzelf. „Het vraagt, aldus de spreker, verkla ring, dat een actief minister zelf de ver kiezingscampagne komt inleiden Voor do partij waartoe hij behoort. - De reden daarvan is, dat de 'lieer Iden burg, de tweede voorzitter der partij, voor oenige dagen benoemd is tot 'lid van den Raad van State. Met deze benoeming wenseht spr. den beer Idenburg, namens het gansche anti-rev. volk geluk. Er is aan deze benoeming echter de schaduwzijde, dat het gebruik wil, dat de leden van dien Raad aan bet actieve poli tieke leven geen deel meer nemen. Het is een schaduwzijde voor alfle anti-revolutio nairen. maar vooral voor spreker zelf, die 'meer dan iemand beseffen kan, den steun gehad heeft van den heer Idenhurg bij zijn leiding der anti-rev. partij. Dij deze woorden sluiten wij ons" gaar ne aan. Het heengaan van den lieer Idenburg beteekent voor onze partij en inzonder heid voor den heer Golijn een zeer ernstig verlies. V Krassende nachtvogels. 1 De heer Colijn sprak ook een enkel ."woord over zichzelf, mede in «verband met i Jde 'Campagne den laats ten tijd tegen hem gevoerd. ..Het kan niemand ontgaan zijn, aldus Spr., dat men van den aanvang getracht jheeft een'wigge te drijven tusschen hem en het anti-rev. volk. Aanvankelijk ge schiedde dat door verhalen van spr.'s ont zaglijken rijkdom, alsof hij multi-millio- nair was. Dat zou te dragen zijn geweest 'Óls het waar wa-s maar nu het niet waar 'is, is het wel eens lastig. "Want het is nu meer dan eens gebeurd, dat spr. verzoek schriften ontving om geldélijken steun tot Gen bedrag, dat grooter was dan spr.'s bee'le jaavlijksche inkomen. Toen dit een beetje afgesleten was, werd hij voorgesteld als de man, die met wel lust een arbeider slachten zou, -om de sjukken vleesch toe te werpen aan twee bonden: oorlog en marine. ■En toen ook dat wapen afgestompt was werd een smet geworpen op de, onkreuk baarheid van den minister van'financiën. Er werd gezegd, dat hij zich schuldig had gemaakt of voornemens was zich schuldig te maken aan ontduiking van belasting. Aan die aantijging werd niet alleen meegedaan door een paar bladen, d;e al tijd den minister hadden aangevallen, 'maar ook door bladen die een reputatie hadden te verliezen. De minister had een wetsontwerp ingediend, om de belasting- knoeiers en 'die zijn er vele bij den kraag te grijpen'. Er waren eenige voor beelden gegeven van de wijze waarop de belasting ontdoken wordt. Een dezer voorbeelden was, dat iemand een buitenplaats bezit. Hij maakt er een vennootschap van, huurt de buitenplaats van de N. V. en bof aalt de helft of een der- töé van de personeel© belasting. Nu had de minister van financiën ook een buitenplaats. De bewoning daarvan bracht veel ongerief. Van de 16 jaren, die "spreker na zijn Indisch verblijf in Neder land doorbracht, heeft bij er 12 buitens huis doorgebracht. Zijn echtgenoote heeft hem onder het oog gebracht, dat hij zijn plicht als huisvader steéht nakwam. Daarom heeft hij besloten deze plichten beter na te komen en in Den Haag te gaan wonen. Toen heeft spreker van zijn bui tenplaats een naaml. venn. gemaakt. Maar toen was men er ook. Want de naaml. venn. was er nu en men behoefde er maar deze leugen bij te be denken, dat de minister van financiën de buitenplaats van zichzelf zon huren. Nu moet men daax niet boos om zijn. Spreker is dat zelf ook niet. Hij heeft slechts medelijden met hen, die zoo'n fla ter begingen. Niet alleen was het dom om van hem, wiens leven in geen -cgikel op zicht aanleiding tot zulke gedachten had gegeven, zulke dingen te schrijven, maar dom ook, omdat het ingediende wetsont werp terugwerkende kracht zou hebben tot 1 Mei 1924, Dat kon men weten, want de wet staat op één blaadje papier en lelt drie arti kelen. I-s liet dan om boos te worden over de onbeholpenheid, de stumperigheid van deze politieke tegenstanders?" De heer Colijn liet verder deze krassen de nachtvogels vliegen om verder te spre ken over de parlementaire periode die achter ons ligt. STADSNIEUWS. De Anierikaansche reis van jirof. Einthoven. De correspondent van de N. R. Crt. te New-York schrijft aan zijn blad: Na een bezoek van drie maanden, waar in bij lezingen en voordrachten gehouden heeft aan universiteiten in Boston (Gam- bridge), New-York, Baltimore, Washing ton, Philadelphia, Chicago en andere ste den, is eindelijk gisteren professor Wil lem Einthoven weer naar het vaderland teruggekeerd, en zal de Sleutelstad weldra den 'langontbeerde kunnen begroeten. Toen hij gister op het bovendek van de ..Mongolia" met langmoedigheid zich aan de nooit verzad-'gde fotografen overgaf, (prof. Einthoven bekende lachend, dat hij de tel kwijt waswas dit de driehon derdste maal of de drieduizendste?) vond ik het maar raadzamer, een beroep te doen op de bereidwilligheid van zijn. reis gezelschap, mevrouw Einthoven en een zuster, mevrouw Do Voogt uit Heemste de, om wat inlichtingen in te winnen over de Amerikaansche reis. „Het was heerlijk geweest, in allo op zichten heerlijkDaar zou de professor het zeker ook geheel" mee eens zijn. En ja, de Nobelprijs, dio net werd toegekend op zoo'n bijzonder aardig moment, toen prof. Einthoven -zijne voordrachten voor de Uni versiteit van Harvard beginnen zou. De Nobelprijs had er toe bijgedragen, deze geheele reis een waren zegetocht te ma ken De toekenning en het bericht, dat de bekroonde in de Yereenigde Staten was. hadden de oogen van het geheele academische Amerika op hem gevestigd- En een ieder had het zijne gedaan om de reis te doen slagen. Hoe kon het anders of prof. Einthoven had genoten? Genoten had hij van de prachtige laboratoria, van de uitstekend ingerichte ziekenhuizen, van de benijdenswaardig volmaakt ingerichte operatiezalen. Maar groote voldoening had het 'gegeven, dat met zoo'n groote waardeering overal gesproken werd over do Nederlandscho wetenschap, die zich uitte in bewondering voor Boerhave, voor I-orenfz, wier portretten hij overal een ecreplaatsje had zien gevenEn ter wijl wij daar stonden te wachten tot dat de kwelling van het fofografeeren afge- loopen zou zijn, voegden zich bij het ge zelschap vertegenwoordigers der medische faculteit van de Columbia Universiteit, die hunne opwachting kwamen maken. En men hoorde niets dan woorden van de lio_ogsten lof, van beide zijden, van welge- meenden, oprechten lof. En nu kwam do professor ook, die zijne satisfactie over den doorgemaatrien tijd niet tTachtte to verbergen, maar tevens doorschemeren liet, dat hij na drie roezige maanden do terugreis met vreugde ondernamOok al omdat hem thuis zoo vele goede dingen te wachten stonden zooals hij er blij lachend aan toevoegde. En even later was het voorhij en keken drie gelukkige gezichten met groote ver wondering naar het enorme land, dat zij langzaam achteT zich lieten. De Postdienst gedurende de Kerstdagen. Op den lsten Kerstdag zal de briefpost- bestelling plaats hebben als op gewone Zondagen. Op 'den 2den Kerstdag vindt ééne brief postbestelling plaats, waarin alle voor handen correspondentie wordt opgeno men, zoomede ééne pakketpostbestélling. Paul Schram. De wereldberoemde Weenscbe Pianist Paul Schramm, die eenige weken met zulk enorm succes in Nederland concerteerde, zal op verzoek nog een Piano-avond geven in Concertzaal Diligentia te Den Haag op Maandag 29 December, Aanbestedingen. Ondcrhandscke aanbesteding van een burgerwoonhuis voor den heer "W. van Tongeren te Leiderdorp op gisteren (ar chitect Haasnoot te Katwijk). Uitslag: J. die Lange/, aannemer te Lei den, f7910; Gebrs. Mol, f6980; W. v. Oos- trom, f 6950; J. Meerburg Osnabruggè, f6824; G. Groenendijk, f6300. Een ongeluk komt nooit alleen. Dat ondervond gisteravond de 74-jarige juf frouw C. uit het Noordeinde, die een be zoek wilde brengen aan haar dochter op den Hoogewoeid. Denkende in de stadstram le stappen, nam zij per ongeluk plaats in de Haag- sche tram, waardoor zij meegenomen werd naar de Lamme-brug. Daar geraakte zij, door de duisternis, misleid, te water, doch werd er gelukkig door een tweetal onbekenden uitgehaald. Zij werd per (ram terug naar Leiden gebracht, waar bleek, dat zij een léelijke koude opgedaan had, wat op haar leeftijd niet zonder gevaar is. glNMEMLAEiD Einde Haringvisscherij. Het No or d zee-ha ringsei zo-e n is geëin digd.Alleen zijn nog een paar molorlog- gers en de stoomloggers Asthra Sch. 330 en Clara Sch. 492 niet van do Kanaalvis- scherij teruggekeerd. De hoogste besom ming van de Sckev. vloot is van den zeil- logger Ali Sch. 210, schipper C. Boele- veld, die in 7 gemaakte reizen ongeveer f 46.000 heeft besomd. Verder zijn nog en kele schepen met besommingen van f 40.000 lot f 43.000 waaronder de motor- logger Sch. 341, schipper M. Baak van de reederij J. den Duik Dzn. Het gros van do schepen heeft besommingen tusschen de f 16.000 en f 26.000, doch enkele loggers d;e laat zijn gaan varen en 2 of 3 reizen maakten zijn nog onder de f15.000 geblic- ven. In 't algemeen genomen is hel geen slecht seizoen vogr de reederijen. „Nationale Volkspartij". De „Residentiebode" heeft vernomen, dat de stichting wordt voorbereid van een „Nationale Volkspartij". Do volgende quaes ties worden in een programma brochure vermeld: „Wij denken ons een Regeering, saam- gesteld als volgt: Het gezag berust in hoogste instantie bij H. M. de Koningin, gesteund door een eersten Minister, die do volmacht heeft de andere ministers, welke aan hem verantwoording verschuldigd blijven, zelf te kiezen. Het aantal departe menten wordt tot liet „noodzakelijk aan tal" teruggebracht en bevrijd van overtol lige bureaucratie en haar duren aankleve. „Het Parlement moet zijn een advisee- rend lichaam, waarvan de leden presentie geld, Ier vergoeding van onkosten, ont vangen. „Staats- of gemeentebemoeiing voor eco nomische ^bedrijven moet in particuliere •handen overgaan. „Afschaffing van den collectieven loon- standaard, daar dit do productie tegen werkt. Alleen loon naar arbeidsprestatie kan den slechten economischen toestand helpen verbeteren." Ds droogmaking van de Zuiderzee. Do „Matin" bevat een zeer waardeerend artikel met situalie-teekening van de droogmaking der Zuiderzee. Na een over zicht, op welke "Wijze Nederland elïf eeuwen geleden kostbare landerijen verloor aan ,de zee en den ecuwenlangen strijd geme moreerd te hebben, dien wij tegen de Zui derzee woerden, als gevolg waarvan 320 kilometer dijk moesten worden aangelegd om niet meer terrein te verliezen, be schrijft het artikel de werkzaamheden, die nu al volbracht zijn om Wier:ngen met het vaste land te verbinden. En den nog veel grooteren arbeid, die nog wacht, om den dijk van W'ieringen naar Piaam te bouwen. „Zonder oorlog of invasie", eindigt het b'ad, ..zal Nederland, door zijn werk-loozen aan den arbeid te zetten, een nieuwe pro vincie van 211.830 H.A. veroveren.'4 Gesprongen Mnds* r Kloost er Balsem helpt óirsct Het Bakkersbedrijf. De gevoerde besprekingen tusschen den (modernen) Alg. Nod. Bond van Arbei ders in het Bakkersbedrijf eenerzijds en •de R.-K. en Gbr. organisaties anderzijds, over samenwerking in zake het gemeen schappelijk indienen van een concept-coll. arbeidsovereenkomst bij de patroonsbon den, hebben niet tot overeenstemming geleid. De R.-K. en de Ghr. organisaties wenschten in het. ontwerp-collectief con tract een kinderbijslag opgenomen te zien. De moderne bond wilde echter niet smede aandringen op het verkrijgen van een"der- gelijken bijslag. Zuigelingenbescherming «en plattelar.de. Het hoofdbestuur der Zuid-Hollandsclie Vereeniging Het Groene Kruis heeft be sloten. een geneeskundigen inspecteur voor de zuigelingenbescherming ten plat teland© in deze provincie aan te stellen, en heeft als zoodanig, met ingang op den lsten dezer, benoemd den heer G. Ooster- baan, arts, oud-hoofdinspecteur der volks gezondheid voor de' hygiëne van het lcind. Hem is o.m. opgedragen, plaatselijke in stellingen i-n het leven le roepen voor oen stelselmatige, deskundige controle over den gezondheidstoestand der zuigelingen ten platteland© en in de kleinere gemeen ten van Zuid-Holland hetzij in den vorm van consultatieburoaux, zooals men die "in de grootore- steden aantreft, hetzij in an deren doeltreffenden, voor de kleine en plattelandsgemeenten meer geëigenden vorm. Chr Radio.uitzending. Morgenavond. 24 Dec.wordt de weke- lijksclie Chr. Radio Telefonie-uitzendingt uitgaande van de Nederlandsclie Christe lijke Radio-Ycreemging gopend door Zijn Exo., dien heer A. W. F Idenburg, Minis ter van Staat, en oud-Gouverneur-Gene raal van Suriname en Nederlandsch Indie, met een „Openingswoord." j? ADVERTENTIE-PRIJS Gewone adverientiën por regel 221 cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke reduclie. Kleine advertenfiën bij vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. Het programma voor het verdere deel van den avond vermeldt: Solozang door Mej Frieda Mooy. te Amsterdam: 1. Eeio zij God in den Hooge; 2. Immanuel; 3. Heilige Kerstnacht; 4. Gloria Begeleiding door Mej. Joh. Kroon, te Amsterdam, te- ven3 koraalmuziek1. Choralen uit heb Weinachtsoratorium van Bach; 2. Gezang 49; 3. Zegekoor van G. F. Handel. De heer Feyten, te Utrecht zal declameeren, ter wijl de Voorzitter der Vereen. Mr. A van der Deure, te Bennekom eenige mededee lingen hoopt te doen omtrent de werk zaamheid der Ned. Chr. Radio-Ver een Aan een ieder die een ontvangtoestel be zit, wordt verzocht kennissen en vrienden uit te noodigen. om zooveel mogelijk per sonen in de gelegenheid te stellen dezen belangrijken avond te volgen. Zij, dio in staat zijn voor een grcoicrcn kring met luidspreking te demonstreeren, worden alsnog verzocht om morgen, hetzij voor publiek, hetzij voor een aantal gc- noodigden een demonstratie te organisee- ren. De uitzending zal geschieden vanuit het station der Xederlandsche Seintoesteilea- fabriek te Hilversum, op een golflengte van 1100 Meter, en zal aanvangen 8 uur ryn precies jJe aandacht wordt er nog op gevestigd, dat wegens ombouw en vergrooting vaa liet station der N. S. F. men den volgen den Chr. Omroepavond eerst tegen half Januari kan tegemoet zien Na dien tijd zal er iedero week een Chr. Radio-avond gegeven worden De pensioengrondslagen van onderwijzers. De minister van Onderwijs heeft aan de gemeentebesturen een Tegeiing toege-» zonden omtrent de verantwoording van het ten behoeve van bet Rijk op de jaar wedden van de onderwijzers repast verhaal van bijdragen voor >vn Tegelijk vestigt de minister e" zoo-» veel noodig, de aandacht van d ;n?on-« tebasturen op, dat van 1 Jan. 1925 af de huwolijkstoel'age, bedoeld in artikel 20 van het Bezoldigingsbesluit burgerlijko r iks- ambtenaren 1925, in den pensioenggrond-i slag moet worden opgenomen. Daarente gen mogen niet in den pensioesgrondslag worden opgenomen het kindergeld, bedoeld in art. 21 van het Bezoldigingsbesluit en evenmin de garantie-toelage welke krach tens art. 27 van dat bes'u:t alleen godiv rende 1925 wordt toegekend. Volgens het Bezoldigingsbesluit rncgetf aldus de minister de jaarwedden na eventueel© toepassing van den stand plaatsaftrek niet meer naar boven, tot een tiental van guldens worden afgerond; do pensioensgrondslagen moeten echter inge volge de Pensioenwet worden vastgesteld op het bedrag der jaarlijksclm weefde, als omschreven in art .31, 1? lid dier we', naar boven in guldens a?: 1 „Hfirl Vólk" rcs--.cj.sr;. In ons blad is "er herhaaldelijk op •- wezen, zegt de Tijd, dat belangrijke In lichten uit het buitenland door de red?? van „Het Volk" op zeer bijzondere wij-o worden geresumeerd. Iedero uitlating \an socialisten in het buitenland, wc'ke n"t past in het kader van de "bmnemandsci-o politiek der S. D. A. P., wordt eenvoudig weggelaten. Zoo vindt men in „Het Volk" van '3 Dec. een bericht uit België over de debu ten' in de Kamer inzake do legerstevk' waaruit de oningewijde lozers van het S D. P.-scho hoofdorgaan den indruk m ten krijgen, dat hun partijgenoolen 'c Brussel een krachtige actie voor ontwap:-- ning voeren. De verklaring van En:. Y :i der Velde*: „wij erkennen, dat de nat: veTdedigingsmacht moet bezitten" is in het bericht van ..Het Volk" niet te v den! Waarom werd deze belangwekkende uit lating van den oud-voorzitter der Tweedo International weg geresumeerd? FEUILLETON De Zegepraal vanhet Kruis. 61.) i Gij zoudt haai' niet ongevoelig ïioeinen, indien gij de vurige smee- iingen hoordet, die zij voor uwe bevrij ding tot God opzendt." „Vergeeft zij mij dan waarlijk?" zeido Eduard, terwijl hij zijne brandende han den wrong. „O, mijne teeder geliefde Edith! ►—'mocht ik slecht nog eenmaal een zegen van bare zachte slem hooren! Het is dunkt mij verwonderlijk, dat zij mij niet haat. Indien ik haar ongelijk aange daan heb in heigeen ik daar zeide, zoo komt dit omdat ik gevoel hoe weinig ik, haar medelijden of hare gebeden verdien. «Ja, ik heb u allen in ellende gedompeld! Maar zcidet gij niet, dat ook zij op sterven ligt? Gij behoeft evenwel niet bevreesd te zijn, nare reine ziel :lo zien ontvloeden, want God zal gewis op mij alleen de vreselijke strai „van Zijnen rechtvaardigen toorn doen nederkomen." „Spreek zoo niet," zeide Helena met plechtiger ernst, want wij moeten ieder 'de straf voor onze zonden dragen, bijaldien !Wij dwaas genoeg zijn de vergiffenis te r verwerpen, welke do dierbare Zoon van f tod ons zoo vrij aanbiedt. Geloof mij, liet zal iets verschrikkelijks zijn, te sterven zonder deel aan Hem te hebben. De ongelukkige man was niet in staat, langer deze plechtige woorde"n aan te hoo ren; want zijn gelaat met beide handen be dekkende, snikte hij van angst en schaamte terwijl misschien nog nooit zulke biltere •tranen van berouw langs zijne wangen ge vloeid hadden. De oude Forrester, wiens teeder hart dit droevig schouwspel moeilijk verdragen kon, liep het vertrek met groote schreden op on neder, en scheen ongeduldig om te vertrekken; en nochtans hield een onver klaarbaar gevoel hem terug tot hem, die weldra niet meer zijn zou. De bel der kapel, die hét uur des gebeds aankondigde,.begon langzaam le luiden; de gevangene herinnerde zich, dat dit voor de laatste maal was, dat hij uitgenoodigd werd den sabbat op aarde te vieren. Ach! welk eene vreeselijke uitnoodiging voor eene ziel, die niet durft hopen, den eeuwigen sabbat in den hemel te vieren! De cipier trad binnen, en na zijnen ge vangene bevolen te hebben zich voor de godsdienstoefening gereed te maken, noo- digde hij den heer Forrester en Helena uit ze ook bij te.wonen. Zij namen zijne uitnoodiging aan, en begaven zich zwijgend naar de plaatsen, die hun aangewezen werden. Het was een ©ogenblik van plechtige stilte, en het was voor Helena wellicht een oogenblik van zwaardere beproeving dan •zij nog ooit te voren ondervonden bad. Zij bedekte haar gelaat, om do blikken der omstanders te vermijden, wier nieuws gierigheid zoo zij meende, door hare tegen woordigheid aan deze plaats noodzakelijk moest opgewekt zijn. Het arme kind zag dus den treurigen ■optocht niet, waarmede de ongelukkige misdadiger naar eene tegenovergestelde bank geleid werd, die met zwart floers be hangen was, ten teeken van den ophanden zijnde dood. Zij waagde het niet, de oogen op te slaan, tötdat zij eindelijk, in de overden kingen eener godvruchtige ziel verdiept, al het ander om haar heen vergat, en slechts aan de tegenwoordigheid van haren God dacht, wien zij vurig smeekte, dat Hij haar de hulp mocht verleenen, die zij zoozeer behoefde. De godsdienstoefening ving aan, en de tekst was: Bekeert u, want het koninkrijk der heonelen is nabij gekomen. Deze tekst wei'd treffend toegepast op hom, voor wien bij bijzonder gekozen was. Hij werd ern stig vermaand, zijne laatste oogenblikken aan berouw en gebed te wijden, terwijl hem verzekerd werd, dat zelfs ter elfder ure !de deur cj^er genade open stond voor allen, die in den naam van Jezus wensch- l' ii toegelaten te worden zoo zij Slechts waarlijk .geloofden, dat Zijne onbeperkte smacht hen behouden kan, en Zijne onein dige liefde hen van het verderf kan red den. De gevangene was nle onverschillig voor deze toespraak; hij luisterde aandachtig naar de vermanende waarschuwing, en scheen door het onderwerp, dat hem zoo levendig afgeschilderd wérd, geheel mede gevoerd le zijn. Zijn gelaat was zeer bleek, maar zijne uitdrukking zachter dan zij geweest was, en toen do leeraar zijne rede met een tref fende doch bemoedigende vermaning be sloot, viel de misdadiger op zijne knieën en met de oogen naar den hemel geslagen, en zijne banden, over de borst gekruist, riep hij ernstig uit: „Amen!" en „o moge God mij grooten zondaar genadig zijn!" Gedurende eenige oogenblikken hoorde men -niets anders dan liet snikken van He lena, waarna de gansche vergadering als door gelijke ingeving bezield: „Amen!" 'herhaalde, en terstond daarop besloten eenige zachte stemmen 'de godsdiens'to'efe- ning door het zingen van een gezang, waarvan do eerste regel begint met: There in a fountain filled with blood. Dit gezang was het laatste welks melodio bet oor van Eduard Forrester bier beneden vernemen zou! De vergadering ging uiteen, en de ge vangene werd naar zijne cel teruggebrach:, waar Helena eenige minuten na hem terugv kwam. Hij was zeer aangedaan, en de hand van Helena nemende, betuigde hij haar ziino dankbaarheid voor de goedheid en 'de deeï-« neming, die zij hem betoond had. „O, Miss StuaTt!" zeide hij, „draag mij toch veel in uwe gebeden aan God op, want Zijn koninkrijk is nu inderdaad nabij, en hoe weinig is mijne ziel bereid om voor Zijnen rechterstoel te verschijnen'.Nochtans geloof ik, dat Hij zelfs mij genadig zal zijn, want 'indien menschelijko wezens, dia niet half mijn lijden kennen, mij reeds me-< delijden betoonen, hetwelk ik dacht dat slechts engelen konden gevoelen, hoeveel; to meer moet Hij, wiens medelijden onbe-; grensd is, en die iallo dingen weet, dan niet getroffen zijn over do inwendige smarten j der zielen, voor wier verlossing Hij uiti (barmhartigheid leed en. -stierf! O, ja! nu1 geloof ik, dat Hij mij leeren zal alles to dragen." „Gode zij dank hiervoorl" riep Helen*' uit, hare handen ten hemel heffende, „HiiJ ■is in der waarheid lankmoedig en groot^ van goedertierenheid. Al de 'dagen onzea levens moesten wij in dankzegging tot Hem doorbrengen, omdat Hij eindelijk dof ziel van den zondaar uit do verschrikken lijke gevoelloosheid der wanhoop oflgewekfi heeft. :4 (Wordt vervolgd), i

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1