Dagblad voor Leiden en Omstreken. LEIDSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS ii> Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn £er kwartaal f 2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 5de JAARGANG. - DINSDAG 9 DECEMBER 1924 - No. 1384 Bureau? Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 Postrekening 58938 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentie» per 32! cent. Ingezonden Mededeeüngm, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke rednotle. Kleine adverttnllïn MJ vooruitbetaling var. ton hoogele 90 woorden, worden daaelijka geplaatet ad SO cant. V Ziet naar Denemarken. Denemarken is thans voor de Sociaals Democraten het land van belofte. Daar toch zal naar men hoopt de ontwa peningsgedachte althans gedeeltelijk in toepassing worden gebracht, zoodat er al thans één land is, waarop men zich bij de ■ontwapeningspropaganda kan beroepen. Of het tot ontwapening zal komen is nog twijfelachtig. Maar ook al is dat niet het geval dan zullen toch parade-voorstellen in dien geest worden ingediend. Vandaar dat thans veler oogen op De nemarken gericht zijn, en dat men elkaar "bemoedigend toeroept: Ziet naar Denemar^ ien! j Wij nemen gaarne dezen uitroep over. Ziet naar Denemarken! Het zal leerzaam zijn te letten op wat daar gebeurt ten opzichte van de bewapening, maar het zal ook leerzaam zijn in anderen zin. Men kan daar zien met welk een geest de sociaal-democratie is bezield en hoe zij er niet voor terugschrikt de Christelijke grondslagen te vernietigen. „De Volkskrant" geeft daarvan treffende staaltjes, die wij hier laten volgen: „De minister van justitie in het sociaal democratische Deensche kabinet heeft een nieuw welhoek van strafrecht ingediend ter vervanging van de wet van 1866. Voor de hand ligt, dat in deze wet ver ouderde bepalingen en verouderde inzich ten zullen voorkomen, en dat sommige be grippen en voorschriften aan verfris selling behoefte hebben. Maar nu is het wel opmerkelijk, dat het nieuwe wetboek rechtdraads ingaat tegen vvat onder Christenen steeds als beginsel on als recht heeft gegolden. Zoo zal in bepaalde gevallen ongestraft worden gelaten, dat iemand een ander op diens verzoek het leven beneemt om hem te verlossen van een ongeneeslijke ziekte of uit hopeloos lijden. Ongestraft blijft ook hij, die een ander in deze omstandigheden hij zelfmoord behulpzaam is. Zoo wordt de straf voor echtbreuk en tegennatuurlijke gemeenschap afge schaft, tenzij deze gepleegd is met een kind of uit winstbejag. Zoo wordt de straf op abortus verzacht én het delict alleen strafbaar indien het nik winstbejagis gepleegd. Dergelijke bepalingen stuiten "dén Chris ten tegen de horst, en men vraagt zich af, of het sociaal-democratische ministerie niets beters te doen had dan een wetboek te ontwerpen, dat al wie christelijk voelt en de christelijke zedenwetten wenscht te onderhouden, een ergernis is. Het ware karakter, de geest der sociaal- democratie wordt door wetsbepalingen als t^it Deensche ministerie ontwierp, op wel aeel duidelijke wijze in het licht' gesteld. En men voelt een keer te meer den af stand, die de sociaal-democraten scheidt van de christelijke beginselen. Geen vijand van den godsdienst beweert de soc'aal-democratie te zijn, maar haar verdraagzaamheid is er een, die vierkant botst tegen wat Christenen als het hoogste aanvaarden, erkennen en verdedigen. De werkelijk schandelijke bepalingen, door den Deenschen minister van justitie voorgesteld, toonen nog eens in ontstellen de duidelijkheid, met welken geest de so ciaal-democratie is bezield en dat zij er niet voor terugschrikt, de geestelijke grondslagen der christelijke maatschappij te ondermijnen en gemeene zaak te ma ken met het moderne heidendom." STADSNIEUWS. Ned. Ver. v. Chr. Kantoor- en Handels bedienden. De afd. Leiden en Omstreken van deze vereen;ging hield gisteravond in het „Nut" een feestelijke vergadering ter herden king van het 30-jarig bestaan der lande lijke yereeniging. i De voorzitter, de heer H. van Git-! t e r t, opende de vergadering met gebed, las P-s. 116:12—19 en 77:12—16 en sprak daarna een kort openingswoord. Hij wees er op, hoe er reden is om te danken en te gedenken, nu de vereeniging gedurende 30 jaren den strijd heeft volgehouden tegén de veroordeelingen der tegenstanders en de voo r oordeelingen van hen, die mee met ons moesten optrekken. Spr. heette ten slotte de aanwezigen welkom, waaronder ook de afgevaardig den van eenige andere afdeelingen en van den Leidschen Chriistelijken Besturenbond. Er zijn er, die scheiding willen maken tus senben hoofd- en handarbeiders, doch de Chr. vakbeweging heeft een eenheidsfront noodig. Na dit openingswoord werd aan de af werking van het veelkleurige programma begonnen. Er was voor de noodige afwisseling ge zorgd. De heer F. H. Kriek Jr. vergastte ons op het specifiek Leidsche geneugt der xylo- phoonmuziek, waarhij hij begeleid werd op de piano door Mej. de Bruin, voorts zorgden voor het muzikale gedeelte van den avond Mej. Rie Jansen als pia niste en de heer M. Zaalberg van Lei derdorp als fluitist, terwijl Mej. Truus Zaal'berg ons van haar schoone stem deed genieten. De heer W. P. D r o o g van Vlaardingen vermaakte ons met enkele humoristische voordrachten, waaronder „De zenuwachti ge voordrager", een oude bekende, doch die weer nieuw voor ons was, voorgedra gen op zoo schitterende wijze als met de stem en gebaren van den heer Droog ge schiedde. Feestredenaar voor dezen avond was de heer H. A. C. v. d. Kraan van Rotter dam, hoofdbestuurder van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Spr. had tot onderwerp van zijn rede liet Woord Gods, gesproken tot Mozes voor de k'nderen Israels: „Zegt dat ze voorttrek ken." Als in vogelvlucht ging Spr. den ontwik kelingsgang der vereeniging in de afge- loopèn 30 jaar na. Wij kunnen krachtens onze viisie op het leven en de maatschappe lijke vraagstukken "niet meegaan met de „moderne" vakbeweging, die den klassen strijd voert en ook niet. met de „neutra len", die met God n?et rekenen. En het maatschappelijk leven zou er •heel anders uitzien, indien de Christelijke vakbeweging daarop niet had ingewerkt als een zoutend zout. Met voorbeelden uit ^jn eigen ervaring wees spr. er op, hoe voor een iaar of 20 de hestaaiisonzekerheid der bedienden en het macht sur sbruik der patroons nog veel' grooter was dan thans. Van een vrijen Zaterdagmiddag, thans algemeen ingevoerd was toen nog geen sprake. Wat de loonen betreft, leven we ook thans weer tengevolge van den wereld oorlog in een tijdperk van zorg en ar moede. Wij zijn het slachtoffer van de algemeene verarming; voor een groot deel is dit .noodzakelijk, al rijst ook wel eens do vraag: maakt men geen slachtoffers? Daarom komt ook thans weer tot ons de roepstem Gods, om voort te trekken en spr. wekte de aanwezigen op, zich geheel te geven voor 'n ideaal, dat hen moet be zielen. Het komt in het leven aan op de daad: het woord 's het zaad. maar de daad is de vrucht. De daad is, dat we zor gen, dat elke bediende, die hij ons behoort, ook lid wordt van onze organ1 satie. Het gaat er om, dat in het maatschappelijk leven meer w'orde gerekend met God en Zijn Woord. Op het kloeke woord, gesproken door den heer v. d. Kraan, volgde een warm applaus Terugziende op deze avondvergadering, kan de afdeeling o. i. tevreden zijn: zij was goed bezocht en er heerschtc een pret- t'ge stemming. Prof. Einthoven. Naar wij vernemen, heeft prof. dr. W. Einthoven, aan wien onlangs de Nobel prijs voor geneeskunde is toegekend, zich 6 dezer uit Amerika naar ons land inge^ scheept en wordt hij 19 of 20 dezer te Leb- den tèrug verwacht» .:^n, Prof. Dr. P. J. Blok. Prof. dr. P. J. Blok, hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis aan de univer siteit alhier, zal den lOen Januari den, 70-jarigen leeftijd hebben bereikt en dus aan het eind van dezen academisch en cur sus moeten aftreden. -Naar de „N. R. C." verneemt, bestaan ef plannen, om den hoogleeraax op zijn 70sten verjaardag een hulde te bereiden. In de fabriek van den heer le P. aan de Garenmarkt is gistermiddag de 14-jari- ge Alida van K. door een liftgat gevallen. Hoewel zij een val maakte van 4 M., bleek het meisje geen letsel van 'beteekenis te hebben hekomen. Zij werd naar haar woning overgebracht, waar de huisdokter nog een onderzoek instelde, maar hét bleek gelukkig goed te zijn afgeloopen. De 54-jarige heer N. J. l'E. werd gis termiddag op de Maresingel aangereden door een auto. De aangeredeno klaagde over pijn in een enkel en werd door een dokter van den Eerste Hulpdienst onderzocht, die echter geen afwijking vond. Mej. N., wonende aan de Volders gracht, was gistermiddag uitgegaan, o.m. in,de huiskamer achterlatende een japon, die over 'n brandende kachel te drogen hing. Het gevolg was, dat een voorbijganger die even later de woning passeerde, een be gin van brand ontwaarde. Hij maakte mis schien op een minder officieele manier de deur open, en doofde het vuur. De japon zal haar glans wel voor een deel hebben verloren. Een met paard hespannen wagen van den bierhandelaar R., bestuurd door den koetster G. Zw., reed gistermiddag de Grooto Havenhrug af, het water in, terwijl de brug juist opgehaald werd. De bestuurder had niet gezien dat de af- sluitketting was aangespannen, en was daarom doorgereden. Zelf wist hij tijdig van den wagen te springen, maar het gespan ging te water. Het paard werkte zich los, en zwom naar de Havenkade, waar tyet door om standers op den wal kon worden gebracht. Do wapen zal worden gebekt. De heer P. Zw. heeft dezer dagen een handwagen op korten termijn verhuurd aan plaatsgenoot N., doch hét voorwerp tot heden niet teruggezien. De eigenaar vreest voor de goede bedoelingen van z'n huurder. BINNENLAND DE TARIEVEN OP DE SPOORWEGEN. Verlaging te verwachten? De Minister'van Waterstaat deelt in zijn memorie van antwoord op het voorl'oo- pig verslag der Tweede Kamer betreffende de Waterstaatsbegrooting mede, dat het aanvankelijk over het loopende jaar op 8 millioen geraamde tekort op de exploitatie der Ned. Spoorwegen naar het zich laat aanz:en zal dalen tot omstreeks 4 millioen, wellicht nog tot m'nder, terwijl hij het uit blijven avn tegenvallers uitzicht op een nog gunstiger rekening over 1925 bestaat. Het resultaat, tot nu toe verkregen met benzine-motor-rij tuigen is bevredigend. Aanmaak van meer zulke rijtuigen is in overweging. Nu de bedriifsuifkomstep der Nc-d. Spoorwegen over 1924 èn door verdere vermindering van de exploitatiekosten èn door verhooging van de ontvangsten be langrijk minder ongunstig beloven te zijn dan die over 1923, wordt langzamerhand da kans vergroot, datbinnen niet te langen tijd tot verlaging van d© tarieven zal kunnen worden overgegaan. Bepaalde toezeggingen 'kunnen evenwel nog niet worden gedaan. Wederinvoering van kilometerkaar ten ligt niet in het voornemen. Aanleiding tot opheffing van de eerste klasse, welke in 1923 Hog f7.139.000 op bracht, bestaat nie't. Zuid-Holl. Bond van IJsvereenigingen. Het bestuur van den Zuid- Hollandschen Bond van IJsvereenigingen heeft besloten, dit seizoen de herdenking van het 30-jarig bestaan van den hond te Warmond te doen plaats vinden. De Koninklijke Familie. De Koningin, de Prins en Prinses 'Ju liana zijn gisterochtend van het Loo per S.S. van elf uur 3 min. naar de residentie teruggekeerd, om daar gedurenden den winter te verblijven. In het station werd de Koninklijke fami lie verwelkomd door den gouverneur der "residentie, generaal majoor Benteyn. De burgemeester, mr. Patijn, was door de raadszitting verhinderd aanwezig te zijn. Zoowel op het perron als in de Rijn straat was een vrij talrijke menigte aan wezig. In een open auto werd naar het pa leis gereden. Chr. Sigarenmakersbond. Door de malaise in dit bedrijf en het daardoor steeds tcrugloopend ledental, zag de Chr. Bond van Sigarenmakers en Ta baksbewerkers in Nederland zich genood zaakt, haar getal vrijgestelden van 3 op 2 terug te brengen. Met volle medewerking van hem zelf is nu de heer A. Held te Kampen, die den Bond ruim 6 jaar diende als vrijgestelde én de financiën beheerde, heengegaan. De Tariefwet. Het Verbond van Nederlandsche Fabri- kanten-vereen;gingen heeft, blijkens mede- deeling uit goede bron vernomen, dat wan neer het hij de Eerste Kamer aanhangige ontwerp-Tariefwet tot wet zal zijn verhe ven, het nieuwe tarief niet vóór begin Fe bruari a.s. in werking zal treden. Internat. Chr. Vakverbond. Het derde congres van het Int. Chr. Vak verbond zal, naar wij vernemen, gehouden worden te Luzern (Zwitserland) in de week van de eerstvolgende Int. Arbeidscon- ferentie in Mei of Juni. Staking uitgebroken. Gisteren is bij de Kon. Ned. Flanelfa briek W. van Moorsel en Co. te Eindhoven, naar Vaz Dias meldt, een staking uitge broken welke 61 arbeiders en arbeidsters omvat. De oorzaak is loonsverlaging. Staking in het vJsschersbedrrjf. Do organisaties van arbeiders in het stoomvisscherijbedrijf hebben gisteren ver gaderingen gehouden ter bespreking van het geschil met de reedersvereeniging, welke de door hen gedane loonsvoorstellen niet aanvaardt. Met 153 tegen 8 stemmen werd tot staking besloten. De afdeeling van den Centralën Boné van Transportarbeiders besloot zich hij dit besluit neer te leggen. De Christelijke Zee liedenhond, afdeeling IJmuiden, daarente gen besloot met meerderheid van stemmen niet te staken. Er waren gisteren 45 stoomtreilers bin nen. met de schepen, die heden verwacht worden, zal dan de helft der vloot binnen zijn. De staking geldt niet voor enkele kleine reederijën, die reeds inoar loon be-= talen, dan door de organisaties gevraagd word. Do schepen van deze reederijen zullen dus kunnen blijven varen. Scheepvaartcommfcsre. Bij resolutie van den minister van Fi-j nanciën is aan het lid van de Scheep vaar t-» commissie Mr. Dr. H. J. D. van Lier te Rotterdam eervol ontslag als zoodanig ver-ij leend en zijn benoemd tot leden van dié commissie Ir. L. A. Fruytier, te Den Haag» lid der Tweede Kamer, oud-hoofdinspec^ teur van den Arbeid; J. Brautigam, lid der Tweede Kamer en voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders te Rotterdam; Ir. M. Erkelenhoom te Rotter-» dam, directeur der Stoomvaartmaatschap^ pij Van Nievelt Gondriaan en Go. aldaar. De secretaris der commissie E. P. Weber is tevens benoemd tot lid. De Raad van Arbeid te Gouda. Naar de Ma ash. verneemt, zal geen nieuwe voorzitter van den Raad van Ar beid te Gouda worden benoemd. De, Minis ter is voornemens om óf den Raad van Ar-j beid te Gouda, óf een anderen Raad op ta heffen. In dit laatste geval zou de voorzit ter van dien Raad, dan worden benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid lo Gouda. Het aantal Raden van Arbeid zil du? weder met één worden verminderd. Nieuw museum te 's-Gravenhage. Omtrent de opening van het nieuwe mu seum aan de Garnegielaan, te 's-Graren-? hage wordt het volgendo gemeld: De werkzaamheden voor de systemati sche opstelling van de verzame'iiigeu Egyptische- en Grieksche oude kunst 'n het nieuwe museum zijn thans zoover pe- vorderd, dat de opening kan worden vest-» gesteld op 20 dezer. De openstelling zal geschieden door den minister van onderwijs, kunsfen en weten schappen. in tegenwoordigheid van ge meentelijke en andere autorite;ten en ver-» tegenwoordigers van colleges en verdere ge«» noodigden, na een in1eid°nde Ted^ van den heer Scheurleer, waarbij voornoemde ver zamelingen aan den raad van bestuur d-T Academie van Beeldende Kunsten in bruikleen zullen worden overgedragen. De bedoeling is namel'jk, het niPuwe min seum te maken tot een integreerend onder-s deel van de Haagsche Academie, evenals dit reeds gedurende een aantal jaren zijn het Museum van Kunstnijverheid c-n dat van reproducties van bee'dbouwwerken en de bijzondere leerstoel in de Egyptische en Voor-Aziatische Kunstgeschiedenis aan de UniversiteU te Utrecht, met p^-of von Ris sing als hoogleeraar. Behalve de collecties-Scheurieer en Von Bissing, is in 't nieuwe museum opgeste'd de verzameling Ghineesche beeldende en andere Oost-Aziatische kunst van Baron van der Heydt, door dezen in bruikleen af-» gestaan aan den heer Scheurleer. De sluisbouw te IJmuiden. Naar de minister in zijn memorie van. antwoord op het voorloop:g vers1 ag der Tweede Kamer betreffende de Water staatsbegrooting meedeelt, zal in -1925 he-» goimen worden met den houw van het bin- nenhoofd hij de wevVen van den sHrriinuw te IJmuiden. In 1926 zal waarschijnlijk met den houw van het buitenhoofd kunnen worden begonnen. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden bestaat de mogeb'ik-» lieid, dat de sluis in 1928 gereed kan ko men. Mechanisatie bij de Raden van Arbeid. Over de mechanisatieproef, genomen hij de Raden van Arbeid te Dordrecht. M'd- delburg en 's Gravenhage, schrijven de voorzitters van beide eerstgenoemde Ra den aan de Maasbode: Ten aanzien van de resultaten, welke werden bereikt, willen ondergeteekenden zakelijk het vo'gende verklaren, weerge- FEUILLETON 9e Zegepraal van het Kruis. 42) O! Mijnheer Forrester! bezoedel uwe grijze haren niet door het bloed van oenen jsngeluklcigen ongeloovige te laten vergie ren! Red zijn leven, opdat hij zich tot Hem ^vende, die macht heeft te vergeven, en het hart van den zondaar tot zich te bekee- *en, en ontelbare zegeningen zullen u we- •ierkeerig geschonken worden." „Ach!" antwoordde de heer Forrester treurig^ „ik wenschte van ganscker harte, dat zijn leven in de macht was van hen, die hem zoo beminnen als ik gedaan heb; dan zou geen haar van zijn hoofd vallen, hoe ondankbaar hij ook jegens mij geweest ls. Maar het recht moet zijnen loop heb ben, en gij en ik zouden te vergeefs om genade voor hem smeeken, indien hij door de wet veroordeeld is." Edith zag hem verwonderd aan, en zeide: „Ik dacht, dat gij alleen macht hadt hem te doen gevangennemen; wie heeft dat dan durven doen?" «Po bankiers, aan wie het geld gevraagd •ie geworden," antwoordde de heer For rester „ontdekten dat mijn naam valsche- rijk gebruikt was geworden, Sn hebben eon Jtovcl tot irhechtenisneming verkregen, en nu kan de koning alleen hem redden." „Zoudt gij dan niet naar den koning kunnen gaan?" riep Edith vurig uit. .„Hij heeft zulk een welwillend hart, dat hij ze ker 'medelijden met ons hebben zal, en ons zijne vergiffenis zal toestaan." „De koning zou vrij wat te doen hebben, indien hij met de geschiedenis van eiken schurk, die den dood verdiend heeft, las tig gevallen werd," antwoordde de heer Forrester; „en ofschoon wij Gode zij dank, den edelmoedigs ten souverein hebben, die ooit op Engelands troon gezeten heeft, zoo zou hij evenwel niet gedoogen, dat de wet ten, die zijne Stalen beheerschen, onge straft overtreden worden. En toch", voegde do goede grijsaard er hij, „God weet, wat ik al niet doen zou om het leven -van dien armen jongen te redden; al moest het mi] ook den laatsten cent kosten, dien ik bezit, ik zou liet met vreugde doen!" „God zegene u daarvoor!" riep Edith op levendigen toon uit, terwijl zij hare handen vouwde, „wij kunnen dus hopen dat hij niet zal sterven?" De heer Forrester schudde zijn hoofd, maar weerhield zich haar tegen le spre ken, daar hij de hoop niet gaarne wilde wegnemen, die op het bleek gelaat van het ongelukkige meisje schitterde. „Ja," zeide hij, „ik vergeef het hem, hoewel ik hem altijd als mijn zoon behan deld hebHelaas! joDg meisje! door het verdriet dat gij zelf gevoelt, kunt gij u eenigszins een denkbeeld maken van het geen ik ondervind. Ik heb dit kind van de wieg af opgevoed; voor hem alleen heb ik gewerkt, en ik heb zijn geluk en welzijn steeds meer op het oog gehad dan het mijne; en echter is dit de dank, dien ik daarvan inoogst „Hij heeft zich gewis grootelijks aan u bezondigd," zeide E.lith, „en wij zondigen allen de een tegen den ander, zelfs tegen hen die w:j het meest beminnen. Ook ik heb bijna het hart mijner arme moeder gebroken, en toch gevoel ik dat, indien z:j mij slechts weder tot zich terug wil nemen, en het God behaagt, mijn le ven en mijn verstand te sparen, ik voor haar alles zal wezen wat de teederhartig- ste dochter zijn kan. Ik weet zeker, dat Eduard hetzelfde voor zijnen oom doen zou, dien hij zoo zwaar beleedigd heeft." De heer Forrester zweeg, want zijn hart was te vol. en hij schaamde zich tranen te storten, die hem anders veel zouden ver licht hebben. Edith moest hem nu verla ten. Hare zending was vervuld, en daar niets haar nu verder tot onmiddellijk han delen aandreef, voelde zij dat hare krach ten haar begaven. Do heer Forrester had noch lans niet noo dig, dat men hem welwillendheid leerde, en dat men hem zeide wat te zichtbaar was om verborgen te blijven. Hij zag, hoezeer zij rust noodig had, en drong er op aan. dat zij onder zijn dak bleef;en terstond gaf hij de noodige bevelen, om haar alles te verschaffen wat haar tot rust en ver lichting strekken kon. De arme Edith, die op zulk eene ont vangst in het m:nst niet gerekend had, was van dankbaarheid overstelpt. Voor de overmaat van vermoeienis en angst bezwijkende, begaf zij zich verheugd naar bed, alvorens eenige ververschingen gebruikt te hebben, die men haar vefstrék- te. Zij sliep geruster dan men dit had mo gen verwachten, wegens de koortsachtige aandoening waarin zij zich bevond. Des anderen daags 's morgens was Edith inderdaad ziek; maar zij weigerde haar ziels- en lichaamslijden te erkennen, daar zij wist dat menschelijke hulpmiddelen haar geen verlichting konden geven. De heer Forrester zag hoezeer zij de zorgvuldige verpleging eener moeder noo- d:g had, en drong er daarom ernstig op aan, oln onverwijld naar huis terug te kee- ren; liij beloofde haar niet slechts, haar te zullen vergezellen, maar ook als bemidde laar tussclien haar en hare bedroefde fa milie op te treden. Dat wederzien was dan ook eene beproeving, waarlegen zij inder daad vreeselijk opzag; en hoezeer zij ook overtuigd was van de hartelijke deelne ming van hen, van wie zij stellig wist, dat zij haar nog even feeder beminden, zoo zou zij haar vertrek toch gaarne een dag uitgesteld hebben, indien nie do heer For rester haar dit dringend afgeraden had, daar hij zich overtuigd hield, dal liet kwaad door een langer uitstel slechts ver ergerd werd. Voorts beloofde hij haar, nlio mogelijke middelen te zullen aanwenden om gratie van den koning voor zijnen ongelukkigen neef te verkrijgen, en voeg de hij er bij, dat hij zelf zou gaan zien. o! de schuldige al datgene had wal hom eenigszins tot verzachting in zijno gevan genschap strekken kon. Deze welwillende belofte wekto de hcop van Edith weder op, en verlangende dat do lieer Forrester in de uitvoering van dit voornemen niet mocht opgehouden worden, dacht zij niet langer aan hare eigene kwel lingen, maar verklaarde dat zij gereed was naar G'encairn te vertrekken, zoodra hij dit geschikt oordeelde. Over hare toestemming voldaan, niaaklo hij schielijk de toebereidselen tot hunno reis, en in weinige uren bereikten de rew zigers het dal, waar Edith als hot verlo ren kind ontvangen werd; want men zou. gaarne hot gemeste kalf geslacht en haar (le beste kleederen aangedaan hebben, in dien deze dingen hare wonden haddea kunnen genezeu. i (Wordt Vervolgd), j

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1