8EBZ8K Verkooping Advertentiën. St. NICOLAAS Nikkelwaren. 1. y. d. jft.föcclaai\ Cadeau*). verstrekte kleeren nooit meer worden her steld. Men neemt niet eens de moeite, de kousen te stoppen Do vereeniging zou op den duur zeker nog een reparatie-inrich ting en een controle-instituut noodig heb ben ook. Spr. brengt gaarne hulde aan de vereen, v. Schoolkindervoeding voor haar toegewijden arbeid. Het voorstel-Verwey ontraadt Spr. ernstig. De heer Deumer meent dat in het af- geloopen jaar de vereeniging per kind voor een hooger bedrag kleeding heeft verstrekt, dat volgens de armenwet geoorloofd is. Het voorstel-Verwey wordt met 1910 stemmen verworpen. Voor de S. D. A. P., C. P. en Democr. Partij. In antwoordt op den heer Zuidema zegt weth. M e ij n e n toe, te zullen overwegen of het mogelijk ie, uitbreiding te geven aan de gegevens betreffende de uitkomsten van het onderwijs aan de gemeentelijke kweekschool v. onderwijzeressen, waardoor een duidelijker beeld van de beteekenis die deze school voor Leiden heeft, zal kun nen worden gevormd. De vergadering wordt dan geschorst tot 8.15 uur. Avondvergadering. Aan de orde is punt 422 waarbij ter sprake komt het volgende voorstel van den beer Knuttel: 5o. Toe te voegen een nieuw volgnum mer: subsidies aan ondernemingen op bet gebied van muzikale en dramatische kunst f 5000 en dit bedrag te besteden aan subsidies aan het Utreohtsch stede lijk orkest en de Co-opera-tie indien de ze bereid zijn daarvoor een nader over een te komen aantal volksconcerten en -operavoorstellingen te komen geven. De heer Knuttel legt dit voorstel uit als een aanwijzing om, waar de gemeen te een aanzienlijk bedrag aan belasting op de publ. vermakelijkheden heft. daar eehige steun aan de kunst tegenover te stellen. Een en ander in het belang van do verhooging der cultuur. De heer V e r w e ij zegt van deze gele genheid gebruik te willen maken om te berinneren aan het verscheiden van den grooten Herman Heyermans, die zich ook met weinig hulp moest behelpen. Spr. dringt aan op krachtigen financieelen steun aan de teoneelkunst. De heer Oostdam kan er zich niet mee vereenigen, dat alceen het Leidsch Muziekkoïiw wordt gesteund» dat zoo zoetjes aan een gewoon dilettanten-orkest is geworden. Waarom dan ook Athalia, Werkmans Wilskracht, Perosi, e d. niet gesteund. Het voorstel-Knuttel kan spr. uit hoofde van zijn al te groote kosten niet steunen. De heer Eerdmans is het met den heer Oostdam ééns dat het Leidsch Mu ziekkorps het overblijfsel is van een vroegere organisatie n.l. van de Schutte rij. En wat de burgerij van d/3 Schut terij waardeerde was allerminst de mu ziek. Echter is de kunst ook niet gediend met het steunen van ieder diletantisme. Toch is spr. er tegen om aan dit corps steun te onthouden. Het zijn allé Leide- naars die er in spelen, en spr. meent dat hier sprake is van een historisch verkre gen recht. De heer Groeneveld is wel geneigd het voorstel-Knuttel te steunen. Betref fende het subsidie van f4000 aan het Leidsch Sted. Muziekkorps, geeft spr. toe dat het geen 1ste klas meer is maar 't is misschien nog het beste wat er is. Spr. wil het subsidie maar handhaven. Mevr. v. Itallie meent dat in de eerste plaats de dramatische kunst moet worden gesteund die een bijzonder slechten tijd doormaakt. De kunst moet ons op een bepaald niveau houden. De heer Sanders: Of de godsdienst. Mevr. v. Itallie: Da>t ontken ik niet, maar de kunst is ook noodzakelijk. Spr. kan het voorstel-Knuttel steunen, maar wil er de bepaling van losmaken, aan welke instelling het subsidie moet worden verleend. De beer v. Ha mei merkt oil, dat de heer Oostdam de laatste jaren geregeld ..kankert" (teekenen van protest) tegen het subsidie van het L. S. M.-c"orps. Spr. zou het geen nette behandeling jegens het corps vinden, om het subsidie in ie hou den, waar i8 jaren geleden bij de op richting op het subsidie is gerekend. Daarbij presteert het, naar spr meent, toch ook wel een en ander. Weth. Sanders heeft aan liet door de heeren Eerdmans en v. Hamel gesprokene weinig meer toe te voegen. Spr. moet nog opmerken dat die f 4000 eigenlijk niet ten volle een subsidie vor men, een gelieelen zomer geeft het corps wekelijks volksconcerten. Misschien zou zijn plaats 'door een dilettantencorps kunnen worden ingenomen, maar we moeten ergens op kunnen rekenen. Tegen het subsidie voor dramatische kunst als door den heer Knuttel gewild moet spr. zich vei-zetten, omdat het daar thans de tijd niet voor is. Bovendien zou een der gelijk subsidie ook aanleiding kunnen ge ven tot heftige verwikkelingen, gezien de verschillende opvattingen bij de beoor deeling van de candidaten. De heer Oostdam meent dat de beer v. Hamel zich jegens hem wel wat be leefder had kunnen uitdrukken. Spr. ziet niet in, waarom hij een dergelijke beje gening verdient. De heer Knuttel wijst er nogmaals op dat de gemeente iets moet stellen tegenover het bedrag dat zij door de be lastingen aan de kunst onttrekt. Spr. zou ook het subsidie van het L. M. Korps 1 ftiiet gaarne zien vervallen. Spr. beoordeelt het niet uit een oogpunt van kunst, maar het heeft toch z'n beteekenis voor de ver- vroolijking van het leven, vindt spr. De heer v. Hamel is bereid het woord „kankeren" te vervangen door „knabbe len" (gelach). Maar het subsidie is toege staan in 1906 al De heer Oostdam: Wat heb ik nu aan 1906! Het subsidie van f 4000.voor het L. S. M. Corps wordt goedgekeurd, het voor stel-Knuttel verworpen met 1912 si Vóór de linkerzijde, de heeren van Ha mel en Eerdmans, uitgezonderd. ACftPEMIE-MIEUWS LEIDEN". Geslaagd voor het Docto raal examen Godgeleerdheid de heer J. A. de Koning te Amsterdam. STADSNIEUWS Het St. Elisabeth-Gesticht Zooals bekend, heeft he-t St. Elisabeths- Gesticht aangekocht 'het pand Nieuwe Rijn 66 en 66a, met de bedoeling het Zieken huis uit te breiden, wegens het gebrek aan ziekenhuisruimte hier ter stede. Men is dezer dagen begonnen met de verbouw van het pand, onder leiding van de aannemers Bik en Groeneveld. Het bestuur van de vereeniging „Fe- lua" te Apeldoorn heeft de geheele eol- lectie urnen en beitels, welke op de bo venzaal van bet station Het Loo was ten toongesteld, afgestaan aan het Oudheid kundig Museum alhier. De verschillende voorwerpen waren in den loop der jaTen in de omgeving van Apeldoorn en in andere gedeelten van de Veluwe opgegraven. Bij resolutie van den Minister van Fi nanciën is de heer J. v. Buttingha Wi- chers inspecteur bij den dienst der direc te! belastingen, invoerrechten |en accijn zen alhier verplaatst naar de inspectie Heerlen. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.58.80 Londen 11.531/, New-York 2.4616/-_ Pariis 18.58 Brussel 12.35 Zurich v 47.82i/a Rome 10.75 Chrietiania i 36.75 Kopenhagen 43.50 Stockholm 66.65 Weenen 0.0034?/r Praag •- 7.41 Madrid li 34.10 TELEGRAMMEN Austen Chamberlain naar Rome. LONDEN. 4 Deó. (V. D.). Austen Chamberlain, de minister van buitenïand- sche zaken, is hedenmorgen via Parijs naar Rome vertrokken, waaT hij de ver gadering van den Raad van den Volken bond zal bijwonen Hij zal morgen te Parijs blijven om met Herriot, den Fran- schen minister-president, te confereeren. Mac Donald over de nieuwe politiek. LONDEN, 4 Dec. (V. D.). Voor een feestelijke bijeenkomst van den genera^ len raad van het Great Union Congres heeft Mac Donald verklaard, dat de nieuwe regeering in 3 weken reeds meer blunders heeft gemaakt dan hij ver wacht had, dat zij zou maken in 3 maaK* den. Labour zal echter spoedig een nieuwe regeering vormen. MARKTBERICHTEN GOUDA, 4 Dec. Kaas. Aangevoerd 152 partijen. Handel flauw. Ie soort f 63—65, 2e soort f 6062, zwaarder Rijksmerk f 70. Rijksmerk f 64—-66 en f 6163. Boter. Aanvoer redelijk, handel flauw, Weiboter f 1.10—1.20. Eieren, aanvoer redelijk, handel vlug, f 1113 per 100 stuks. Vee. Melkvee: aanvoer redelijk han del vlug f 300350; Vette Varkens: aan voer redelijk, handel vlug 39—41 cent per half Kg.; Magere Varkens: aanvoer groot handel matig 3235 cent per half Kg.Ma gere Biggen: aanvoer redelijk, handel ma tig f 814 per stuk; Lammeren: aanvoer redelijk, handel redelijk f 30—35 per stuk; Nuchtere Kalveren: aanvoer redelijk, han del flauw f 1518 per stuk. STOM PW IJK, 3 Dec. 1924. Eiere«vei- ling. Aangevoerd 540 kipeieren f 13.65 14.50 per 100. VOORSCHOTEN 3 Dec. Veiling. Kippeneieren f 13.10—15.40? eendeneieren fit11.20 per 100; konijnen f2.35, kippen f 1.20, hanen f 1.per stuk. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 4 Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 770.3 Valdersund. Laagste Barometerst.729.5 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Zuid-Westelij ken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen. iets zachter. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnam. 4.22 tot Vrijdag voor m. 7.18. LUCHTTEMPERATUUR. 7.6 gr. C In Uitgeverszaak, annex drukkerij, is tegen 1 Jan. a.s. plaatsing voor een bekwaam Alleen zij, die in staat zijn de leiding der administratie te voeren, gelieven te reflec- teeren. 2662 Brieven, met uitvoerige referentiën en opgave van verlangd maandsalaris, te zenden aan het Bureau Nieuwe Leidsche Courant, Hooigracht 35 Leiden, onder motto Boekhouder. Perras t live kzadanen en waagt bij inkoop van Thomson's Pudding of Tanillesuiker aan Zhven winkelier O Thomson's Qpgt/s JpouW/Waat. Groote keuze S29i RECLAME THEELICHT vanaf fl.50 Hooigracht 166 - Tel. 1069 Openbare Vrijwillige ten overstaan van Mr. H. M. A.COEBERGH. Notaris te Leiden, op Vrijdag 12 Dec. 1924 bij opbod, Vrijdag 19 Dec, 1924 hij afslag, des v.m. 11 uur, in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden, van: Diverse perceelen WEI LAND en perceel TEEL- LAND te Leiden, Warmond en Zoeterwoude. Omschrijving d. perceelen Gemeente LEIDEN. 1. Twee perceelen WEI LAND in den Stadspolder aan den Haarlemmerweg en strek kende langs de Stinksloot groot 1.86.20 Hectaren. Verhuurd tot- Kerstmis 1924 voor f 650. 2. Twee perceelen WEI LAND in den Broekpolder ten Noorden van perceel 1 en strekkende langs de Stinksloot groot 1.96.35 Hectaren. Verhuurd tot Kerstmie 1924 voor f 550. Gemeente WARMOND. 3. Twee perceelen WEI LAND in den Voorhofpolder langs den Poel groot 1.89.55 Hectaren. Verhuurd tot Kerstmis 1924 voor f 380. 4. Drie perceelen HOOI LAND in den Kogjes of Tuin- polder groot 4.46.50 Hectaren. Vrij van huur. Gsme-nts ZOETERWOUDE. 5. Twee perceelen WEI LAND in den Knotterpolder op den hoek van de Moerbur- gerwatering langs de Vrou wenvaart, groot. ongeveer 3.48.45 Hectaren. Bel end ten Noorden aan eigendommen van den beer Mr. Egbert de Vries. 6. Een perceel WEILAND, in den Knotterpolder langs de Meerburgerwatering, achter het voorgaande perceel, groot ongeveer 2.42.95 Hectaren. Be- lend aan de eigendommen van den heer Mr. Egbert de Vries. De perceelen 5 en 6 zijn te zamen verhuurd voor f 1300.- per jaar tot Kerstmis 1925 7. Een perceel WEILAND, in den Oostvlietpolder op den hoek van de Meerburgerwa tering, langs den Vrouwen weg groot ongeveer 1.22.06 Hecta ren. Geschikt voor bouwter rein. Vrij van huur. 8. Een perceel WEILAND, in den Oostvlietpolder, langs den Vrouwenweg naast het voorgaande p* rceel, groot on geveer 1.29.90 Hectaren. Ge schikt voor bouwterrein. Vrij van huur. 9. Een perceel TEELLAND, langs de Be&jeslaan, groot 34.50 Aren. Verhuurd voor f86 per jaar tot Kerstmis 1926 aan Hendriks te Zoeterwoude Meerdere inlichtingen wor den verstrekt ten kantore van genoemden Notaris 5166 Adverteeren doet verkoopaa DAMES PYAMA Hedenavend zijn ome magazijnen tot 10 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3