t - r mooi, maar zoo leclijk als men het hier voorstelt is liet ook niet. Van een schrifte lijk vragenrecht ziet spreker de voordeelen niet, het brengt vrij groote kosten mee het geeft een massa werk en zal 'n groote mis lukking worden. Spreker geeft vervolgens Jiet woord aan den wethouder van finan ciën. De heer Sanders, weth., zal iets op merken in aansluiting aan hetgeen hij bij de vorige algemeene beschouwingen naar vore.n heeft gebracht. Voortgaande belas- tingverhooging heeft tot gevolg, behalve bet tegengaan van kapitaalvorming met werkloosheid en andere noodlottige gevol gen, ook het verlaten der stad door meerge goeden, wat 'weer grooteren druk op de achtergeblevenen brengt. Daarom is belas tingverlaging noodzakelijk, alsmede af schaffing der zakelijke belasting op het bedrijf. Spreker is niet van meening dat de zwaarste druk op de laagste inkomens ligt., al ontkent hij niet, dat de druk zwaar as; doch verzwaring der lasten op de hoo- gere inkomens is niet in het belang der ge meente, hetgeenspreker, bij de bespreking der voorstellen-v. Eek nader zal uiteenzet ten, De uitkeering aan de werkloozen, hier mede ter sprake gebracht, heeft niets met de bcgrooting te maken, doch is in overeen otemming met de voorschriften der regee- ï;ng. Voor werkverschaffing leent de ge meente Leiden zich moeilijk, hetgeen ook de heer Van Stralen weten kan. Het is de vraag of door werkverschaffing de. werk loosheid duurzaam kan bestreden worden. Spreker licht dit voorbeeld van de sigaren makers nader toe. bij wie de werkverschaf fing tot de gedachte leidt alsof ze wel weer eens in 't sigarenvak terug zullen kunnen komen, terwijl het beter was dat ze naai den ander vak uitzagen. De heer Knuttel Waar ook een te veel aan werkkrachten is. De heer Sanders beschouwt de motie van den heer Van Stralen betreffende de «fitkeering aan armlastigen als een motie van wantrouwen in het beleid van B. en W. Het voorsteï van den heer van Eek tot ver- tiooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, zou tot gevolg hebben meerdere belasting der hoogere inkomens. Leiden behoort tot de gemeenten waar de hoogste belastingdruk is, alleen te Zaan dam is deze nog hooger. Spreker wijst op de gevaren hiervan: men spiegele zich aan Zaandam waar geen geld voor noodzakelij ke uitgaven is en waar —'dit a&n hét adres van den heer Van Stralen de steunrege ling uiterst stroef werkt. Van verschillende zijden is verder ter sprake gekomen de ophaaldienst. Spreker kan zich nog geen oordeel over deze zaak vellen; deze zaak is in studie, en zoodra spreker hieromtrent een gevestigde overtuiging hëeft, zal hij met een voorstel bij B. en W. komen. De heer Mulder, weth., heeft na dé woorden van den voorzitter niets meer over de volkshuisvesting te -zeggen, on danks «de. vriendeliike woorden van den heer Dubbeldeman. In de twee jaren dab npreker hier weth. was is het grootste aan tal woningen gebouwd, zelfs is spreker te gen zijn zin er toe overgegaan, dat. de ge meente zelf ging bouwen. De lieer Knuttel lou willen, dat er meer woningen gebouwd werden dan noodig zijn... De heer Knuttel Juist. De heer Mulder:' teneinde op die wijze, de huren te drukken en-het kapitaal te vernietigen. De heer Knuttel: Ik ben tegen kapi taalsvernietiging. De heer Mulder staat evenwel op een ander standpunt als de heer Knuttel en is tegen kapitaalsvernietiging. De stratenaanleg wil spreker wel onder de oogen zien. eveneens het verplaatsen der markt en de rioleering alsmede den aanleg van een haven, welke punten door den heer Wilbrink zijn ter plaatse gebracht. Aan den heer Heemskerk merkt spreker op, dat hij er niet op uit is, de autobussen den nek om te draaien. Binnenkort komt er oen provinciale regeling hieromtrent en spreker zou de autobussen in het leven wil- ien laten. Te kwart voor elf verdaagt de voorzitter te vergadering tot Dinsdagmiddag 2 uur. Vergadering van hedenmiddag. Het woord is aan den heer Meijnen, wet houder van onderwijs. De heer M e ij n e n beantwoordt den keer v. Stralen inzake de gemeentelijke voedselvoorziening. Spr. memoreert de on bevredigende uitkomsten van Tie bemoeiin gen der gemeente bij den verkoop van aardappelen en groenten in '23 en '24. Bij den verkoop van melk doen zich nog ster ker bezwaren gevoelen, en wat den ver koop van brood betreft, de daarvoor be- noodigde grondstoffen hebben een wereld- prijs waarop zelfs een groote gemeente weinig invloed kan oefenen. De deskun dige critiek, op het Amsterdamsche rnelk- voorzieningsvoorstel uitgeoefend, doen een waar debacle vreezen. Daarbij zal in den concurrentiestrijd met het part. bedrijf 'dat van de gemeente er minder goed in kunnen slagen, de consumenten te bevre digen. Hierna beantwoordt Spr. den heer Ver- wey inzake de invoering van het Dalton- systeem, en het propageeren in het leer plan van de vredes-gedachte. Reeds ten vorigen jare is'hieromtrent advies inge wonnen bij de onderwijzers, waarbij deze er in het algemeen weinig animo voor toonden. Het is bedenkelijk, een doelstel ling van dien aard te formuleeren, omdat het moeilijk zal gaan, de vredes-gedachte op alle scholen te propageeren zonder in aanraking te komen'met de geestelijke en politieke stroomingen die hiermee verband houden, 't Zou voor de neutraliteit van de openbare school noodlottig kunnen wor den. Wat het Dalton-systeem betreft, zoolang hiervan niet meer resultaten bekend zijn, achten B. en W. zich tegenover de ouders niet verantwoord met een proefneming. Met den heer Knuttel is Spr. het eens töat de schrapping van het Fransch uit het leerplan tan de lagere school een zeer na- Q®eligen invloed heeft op de vorming, epe- öiaal de taalkundige vorming der leerlin- fcpn. Echter kan de raad hierover niet •eïfotandig beslissen. Dc pacificatie juicht Spr. toe. Het i's verheugend dat na een strijd van 80 jaren het eindelijk zoover is mogen komen dat de onderdanen van hetzelfde vaderland ook op onderwijs-gebied dezelfde rechten genieten. Tegenover den heer Knuttel moet Spr. er verder op wijzen dat de onderwijzers vroeger met veel gebrekkiger leermiddelen dan waarover thans beschikt wordt, prach tige resultaten wisten te bereiken. Do rubriceering der leerlingen over drie klassen van scholen, door wijlen Mr. v. d. Lip tot stand gebracht, acht Spr. zeer ge lukkig gekozen, omdat hier bezwaren wor den ondervangen waarmede anders de on derwijzer dagelijks in aanraking komt. Vol gens een bekend deskundige op onderwijs gebied is er de laatste jaren geen 'slechter systeem ingevoerd dan dat van z.g.n. een- heidsscholên. Spr. hoopt dat de invoering van het Dalton-systeem „het verlossende woord" zal brengen. (Gelach). Hierna komt wethouder Reimerin- ger aan het woord. Spr. acht het verwijt van den heer Baart inzake de uitvoering van het raadsbesluit om 8Vi pet. pen sioenstorting te verhalen, onverdiend. B. en W. heben eenvoudig gehandeld naar gewoonte. De goedkeuring van Ged. St. wordt nooit geheel afgewacht. Wat het ge organiseerd overleg betreft, wijst Spr. op de critiek die. zelfs in Amsterdam op de werking ervan werd geoefend. (Wordt vervolgd.) GEMENGD NIEUWS DE HOLLAND-INDEE-VLUCHT. Clinge Doorenhos bezingt in de Tel. den vliegtocht als volgt: 't Is dus werkelijk geen sprookje 't Staat héél duid'lijk in de krant: De koloniale vliegers Zijn in Indië geland! Tusschen zwendel, brand en diefstal, Rampen, tonnen 6chade, moord, Wordt dit nationaal succesje Door ons als muziek gehoord. Och, maakte Cornelis Houtman, Die het met zijn zeilschip dee, Dezen tijd van lucht-emotie Nog eens eventjes weer mee! Hij is met zijn zeilschip via Kaap de Goede Hoop gegaan, En vol goede hoop heeft nu ons IfSllÈ;' Trio Van der Hoop 't gedaan. Brave vliegensvlugge vliegers, /Ipst Nu ge dat hebt gepresteerd Hebt g' in Nederlands annalen 'n Gulden bladzij gegraveerd. fjMKf;' Onze kindérs zullen leerën In hun Vaderlandsche les: Neg'tien honderd vieT en twintig: HolalndIndië vMegsucces. Holland lééft nog! Holland hééft nog Toffe 'jongens af en toe, En de,Nederïandsche Leeuw ia Toch nog geen vermomde koe. - Vliegers! Toen in Insulinde 't Einddoel duid'lijk vóór U lag, Wat moet ze toen mooigeweest zijn Onze Rood Wit Blauwe vlag! - Dra;>dfoïize fotografie. De bladen van Nieuw-York hebben een reproductie te koop gesteld van een draadloos overgebrachte fotografie van Koningin Alexandra de Engelsehe ko ningin-moeder, die gisteren 80 jaar werd. Het is een fkn-clické. Het overbrengen er van heeft 20 minuten geduurd. Binnen veertien dagen zullen de Mar coni Maatschappij en de American Radio Corporation samen een dienst van draad- looze fotografie hebben ingericht. De nieuwe dienst zal o.m. van groot belang zijn voor de internationale samen werking der politie, b.v. voor het over brengen van vingerafdrukken. De geschiedenis van Roosje. Er was, zoo vertelt .,de Gooi- en Eem- lander", schoolonderzoek geweest en de schoolzuster had tegen de juffrouw van de klas gezegd, dat ze Roosje nu gereinigd had en dat, als zè nu niet iedferen dag net jes en goed gewassehen op school kwam, de juffrouw haar terug naar huis moest zenden. Juffrouw St was een lieve juffrouw. Zij zag in het begin, Roosje geringe helderheid door de vingers en probeerde zelf aan het fonteintje in de gang van do school de vuile handjes fen het smoezelige snuitje te reinigen, maar ten laatste werd het tocji te bar! Zelfs de weinig-wantrouwende juffrouw verdacht er Roosje van dat ze al weken niet in het badi en verschoond geweest was Zij verspreidde ten minste een onaange: namen geur. Op zekeren morgen riep de juffrouw Roosje bij zich en gaf haar een %briefje voor moeder, dat ze direct thuis moest gaan afgeven. Daarin had de juffrouw in de zachtste, bescheidenste en meest kie- sche termen verondersteld, dat een flinke reiniging Roosjes aantrekkelijkheid zeer zou verhoogen, want dat zij onfrisch rook. Roosje ging en keerde, tot verwondering van de juffrouw, reeds na een kwartiertje terug met een briefje van moeder. De juffrouw vouwde het open en l&Bf Juffrouw! Alsda.t Roosje niet is om aan te ruiken maar om aan te leeren! Groetend. :f?"j ij. Juffrouw Ernstig ongeluk in de haven van Coruna In de haven van Coruna zijn tengevolge van het omslaan van twee sloepen, tijdens een storm, 14 personen verdronken. Ernstig tramongeluk Tusschen Yence en Cagnes in de Zee- Alpen heeft Zaterdag een ernstig tram ongeluk plaats gehad, doordat op een ge deelte van den weg dat sterk helt, de rem weigerde te werken. Ten slotte is de tram wagen tegen de rotsen te pletter geslagen en de vijftien menschen, die er in zaten, zijn allen zwaar gekwetst. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op de rol voor 39 zaken, voor niet openbare be handeling komen 3 zaken voor. J. M. te Katwijk is ten laste gelegd een leerplichtwetovertreding, waarvoor het schoolhoofd der O. L. S. te Katwijk, de heer Kraal, werd gehoord. Deze gaf als toelichting, dat hij de leer ling met April had ontslagen, doch later was afgekomen, dat hij tot Juli weder de school moest bezoeken Op 1 Juli was hij andermaal ontslagen, doch de Inspecteur meende dat dit ten onrechte was geschied, waarop getuige hiervan kennis had gege ven aan de ouders van den leerling. Dus er kan aangenomen worden, dat de ouders in de veronderstelling waren, dat aan de leerplichtwet was voldaan 1 vraagt de Kantonrechter. Getuige vindt dat aannemelijk, want ook hij zelf was die meening toegedaan. Ei-sch f 1 of 1 dag. M. S v G., winkelier te Leiden, komt in verzet tegen het vonnis van den kan tonrechter, waarbij beklaagde wegens niet voorhanden hebben van een arbeidslijst tot f 5 boete subs. 5 dagen en wegens het niet plakken van zegels voor een loonar beider tot 31 x f 0.50 boete is veroordeeld Over het eerste, ofschoon dit voortkwam uit de verhuizing, wil bekl. het nog ldet hebben, doch over de 31 halve guldens. Uit het alles behalve beknopt verhaal van bekl. moet dan zijn schuldeloosheid blij ken, doordat hij rost den heer Goslinga afgesproken, had. het achterstallige te be talen, doch dat tot viermaal toe de amb tenaren buiten-den lieer Goslinga om het geweigerd hadden te ontvangen. Zijn goe den wil is gebleken, waarom hij clementie vraagb. De Kantonrechter zegt dat ook hij zijn goeden wil getoond heeft door hem tot de laagste boete te veroordeelen. De ambtenaar meent, daar geen andere gezichtpunten zijn geopend, zich te moe ten houden aan den uitspraak des Kan tonrechters en vraagt bevestiging van beide vonnissen. J v d. M. te K a t w i j k is eveneens een leerplichtwetovertreding ten laste ge legd. Bekl. bekent, doch het was enkel om de inkomsten van het gezin, dat 8 kinderen beneden de 13 jaren telt, te helpen ont lasten. Hij deed het liever niet-. -„Hét vleescii is wel gewillig maar de geest is zwak" zegt bekl. Maar je bedoelt het- ze ker net andersom, zegt de Kantonrechter. Eisch f 2 of 2 dagfn. Wel wat hoog yóoj. hem, meent bekl hij had zoo gedacht ,.'n guldcntie''. De Kantonrechter zal nog eens zién. W. C. ÏD., sigarenmaker te Haarlem mermeer. is bekeurd wegens rijder met een rijwiel zonder bel De bel was net', et;af "gesprongen.en: in hefc water gevallen Vsr 'een brag., on hsj had haast, moest naar de arbrlsbeurS. Eisch 50 (it." of 3 dag. T. L. de Br., student te Leiden, heeft door de Mosterdsteeg de Botermarkt be reikt-, zoodoende op ee.ii weeknuwktda-g de borden niet gezien en een overtreding be gaan door daar met een rijwiel te rijden, Bekl .komt uit Rotterdam, wist- 't niet, doch heeft toch de verordening overtre den. Eisch 50 ct. of 1 dag J. M., bediende in een sigarenzaak te Leiden, heeft 5 min. over 2 uur de N Rijn bereden. BekL beweert dat bet nog geen 2 uur was, doch eer hij alle formaliteiten had verricht en op het bureau was, was het intus8chen wel 5 min. over twee geworden. Deze zaak weid aangehouden, om den verbalisant te hooren. H00GE RAAD De Hooge Raad verklaarde niet-ontvan- kelijk H. J. Eilers in zijn aanvraag tot revisie van dre vennissen van den. kan- itonrechter te Zutphen, waarbij hij wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde is veroordeeld tot driemaal een maand hechtenis. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN: Geslaagd voor het doctoraal- ejamen geneeskunde de heer en J. J. M. J. Sohretlen (Den Haag) J. P. Kryymel (Rot terdam) en H. L. de Haas (Leiden). Candidaatsexamen rechten de heeren J. J. Kamp (Leiden), M. Jacohson (Haarlem) en H. R. van Marle (Den Haag). Doctoraal-examen rechten de heeren L. C. Hofmann (Rotterdam), J. H. Th. Heijse (Middelburg). STADSNIEUWS De Leidsche Winkelstand. Sedert eenigen tijd was de welbekende kruidenierszaak van den heer Willenborg, Mare 62, overgegaan aan de NV. G. P. Timp, directeur de heer B. Kempermam Deze liet de zaak naar de eischen des tijds verbouwen onder leiding van den heer R. Nijk, om er een filiaal van de zaak aan de Haarlemmerstraat in te ves tigen. Zulks is thans geschied en er is daar op de Mare een winkel verrezqn, die deze straat werkelijk zal verfraaien. Hedennamiddag vindt de opening plaats van de nieuwe zaak, waarin de oudste dochter van den heer Kemperman thans do leiding heeft. Zooals wij reeds hierboven zeiden is het werk, dat in de tweede helft van Oc tober begonnen werd uitgevoerd door leiding van den heer Nijk. Het timmer werk werd verricht door de heeren Al berts en de Jong, het metselwerk door den heer P. L. Neuteboom en bet schilder werk door de firma Parfilos. De electri- sche verlichting werd aangebracht door de firma Geeraarts Reuter, terwijl het 9midswerk werd verricht door den heer M. Langezaal. In een dergelijke zaak stelt "de hygiëne steeds groote eischen en een glasbedekking is dan ook noodzake lijk. Dit benevens het vele andere glas werk alsook het glas in lood is door den Stichtschen Glashandel geleverd. Het stoffeerwerk is uitgevoerd door den heer De Graaf. Het geheel is een fraaie win kel. Met het oog op de St.-Nicolaasdrukte is er tevens een bijzondere reclame voor de koopers, zooals een annonce in dit nummer meedeelt. TELEGRAMMEN De communistische putsch te Rcval. RE VAL, 2 Dec. (V. D.) Het aantal per sonen, dat bij den communistischen revo lutie-aanslag gedood is. bedraagt ongeveer 50, waaronder 18 politie-agenten en solda ten. Het aantal gewenden is zeer groot. 60 Communisten zijn gearresteerd. Onder hen bevindt zich een ambtenaar van de Sovjetlegatie. Het Duitsch—Engelsch handelsverdrag. BERLIJN, 2 Dec. (V. D.) Uit? Londen wordt gemeld, dat in hek Duxtsch-Engelsch handelsverdrag de heffing van 26 pCt. zal blijven besta am Deze heffing zal echter zoodanig geheven worden ,dat de handel er geen moeilijkheden van zal ondervinden LONDEN, 2 Dec. (V .D.) Vernomen wordt, dat het Engelsch—Duitseh handels verdrag hedenmiddag te Londen zal wor den geteekend. 80 Communisten gearresteerd. BERLIJN, 2 Dec. (V. D.) De Bessara- bische autoriteiten hebben volgens bericht uit Boekarest 80 communisten gearresteerd die over de döchtgevrören Dnjestr naar Roemenië wilden komen. Het BritschEgyptisch conflict BERLIJN, 2 Dec. (V. D-) Volgens be richt uit Cairo eischt de Zaghloel-partij van den koning het bijeenroepen van het parlement in buitengewone- zitting. Tsjang Tso Lin verlaat Peking. PEKING, 2 Dec. (V. D.) De Chinee- sche autoriteiten verzekeren- dat Toean Chi Joei en.Tsjang Tso Lin den toestand voldoen Je veilig achten, dat Tsjang Tso Lin naar Ma-ntsjoerije kan terugkeeren. Zijn vertrek zal in het geheim, plaats heb ben als voorzorgsmaatregel tegen persoon lijk gevaar. Laatste Berichten Fabrieksbrand. Men meldt 'ons uit Amsterdam: Hedennacht omstreeks half 5 is in een timmerfabriek aan den Buiksloterdijk brand uitgebroken. De brand is ontstaan in de bergplaats door broeiing in het hout afval De vlammen sloegen fel uit de 2 verdiepingen van het vóórgebouw toen de brandweer arriveerde. Deze vatte met 4 stralen op de motorspuit het vuur aan. Door de brandvrije deuren dicht te doen wist men het vuur te beperken. De schade is daardoor niet zoo groot. Visscherijberichlen. LOOSDUINEN 1 Dec Groentenveiling. Savoye kool f 4,205,40, groene kool f 3,104,10 per 100 stuks; roode kool f 3.50—4,60, spruitkool f 1223, witlof f 1725 per 100 KG-; schorseneeren le srt f 13,40—15,90 per 50 KG.; spinazie f 1,211,48- per 4 KG.; salade le srt. f 6 10,10 per 100 krop; peen le srt. f 6,10 9,50. prei f 34,40, kervel f 44,50, knol selderij f 6,20—9,40, peterselie f 2,905,40 per 100 bos; andijvie f 0,80—1.29 per kist; boerenkool 3547 ct. per 8 KG. VLAARDINGEN 1 Dec. Binnen van de haringvisscherijVL 41 met 17 last; VL 81 met 25 last; KW 2 met 13 last; SCH 19 met 23.1ast; 6CH 243 met 18 last; SCH 297 met 22 last; SCH 332 met 1G last; SCH 276 met 21 last; SCH 261 met 14 last; SCH 169 met 9 last; SCH 380 mét 3 last; SCH 356 met 13 last; SCH 99 met 25 last; SCH 75 met 13 last; SCH 415 met 8 last; SCH 445 met 14 last; SCH 25 met 8 last; VL 35 met 10 last. Heden werd betaald voor: volle ha ring Eng. waL f 26,1026,50, ijle haring f 2222,30 per kantje. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Dec. Veiling. Andijvie f 1.20 2.40, Worteltjes f 79, Roodekool f 4—9, Gelekool f 79.40, Groenekool f 1.204, Prei f 2.80—3.60, Selderie f 1.20—2.70, Knol- selderie f 38, Rapen f 1.201.80 alles per 100; Spruiten f 1826, Lof f 1734, Kroten f 1.60—2.60, Uien f 5—7, Groote Wortelen f 2.202.60, Worteltjes (Waspeen) f 8.50— 10.30, alles per 100 kg; Boerenkool 2456 cent, Andijvie 3374 cent per kist. 2 Dec. Vette Varkensmarkt. Aange voerd 439 stuks. 400 Vette Varkens 81—84 cent 39 Licht soort 6774 cent. BODEGRAVEN, 2 Dec. Kaas. Aange voerd 233 wagens. Rijksmerk le soort f 70 —72, 2e soort f 65—68, zonder Rijksmerk f 60—67. Handel matig. ROTTERDAM, 2 Dec. Veemarkt. 'Aan- gevoerd: 227 Paarden. 4 Veulens, 1088 Ma gere Runderen; 623 Vette Runderen, 140 Vette Kalveren, 481 Nuchtere Kalveren, 266 Graskalveren, 246 Schapen en Lamme ren, 69 Varkens en Lammeren, 357 Biggen, 3 Bokken. Prijzen per half Kg.: Koeien 40 —60—52^—57^—62^ cent; Ossen 54—59 cent; Stieren 40—42H49—54 cent; Vette Kalveren 72J4—77J4—82M—90—96 cent; Per stuk: Melkkoeien f 310—400—500; Kal koeien f 375—480; Stieren f 150—500; Pin ken f 150—200; Graskalveren f 70— 535 Vaarzen f 180275; Werkpaarden f 200—^ 350; Slachtpaarden f 100—175; Veulens f SO —120; Hitten f 190—300; Biggen f 6—15.50; Overloopers f 18—33; Fokkulveren f 25— 40; Slachtkalveren f 18—22; Bigcen per week f 1.752.—. Koeien en Ossen: aanvoer matig, handel vlug, prijzen iets stijver een enkel puik- besfc dier 21Vi cent boven noteering. Stieren: aanvoer niet groot, handel beter prijzen onveranderd. Melk en Kalfkoeien: aanvoer niet zoo ruim, handel kalm, prijzen hoog. Jongvee: aanvoer redelijk, handel stil, prijzen onveranderd. Graskalveren: aanvoer minder ruim, han del lui, prijzen onveranderd. Fokkalveren, aanvoer tamelijk, handel matig, prijzen voor slachtkalveren hooger voor fakkalveren onveranderd. Paarden: aanvoer minder, handel matig, prijzen voor Slachtpaarden iets hooger, overigens onveranderd. Biggen: aanvoer zeer matig, handel*sle- pende, prijzen onveranderd. Overloopers: aanvoer klein handel stil ler. orijzen onveranderd. ROTTERDAM. 1 Dec. Binneril. Granen* Tarwe met tamelijk ruim aanbod, in alle soorten belangrijk lager en niet geheel rui mer f 106, extra puike en zaai daarboven Rogge lager f 13.2513.75. Gerst Chevalier f 1415.50. Haver f '112.75, Erwten kleine groene lager f 1419, kroon- f 172f, schokkers flauw, pnïke f 1920. overigens f 1517. Bruine boonen belangrijk lager f 1526 naar kwaliteit, in éen bijzonder geval iets meer. AMSTERDAM, 1 Dec. Binnenl. Grar.cn. Tarwe voer f 10-^-11.50, tarwe nieuwe i 12 14. rogge f 13. haver f 1011, duiveboonen f 1415, paardeboonen f 1213. groene erwten f 1720. vale erwten f 2030 alles per 100 ka\ Karwei f 20—£0.50 per 50 kg. BOSKOOP, 1 Dec. Veiling. Bozen ner bos van 10 stuks: Ophelia f2-J0 Golden Ophelia f 2.30, Hadley f 2.50, Columbia f2.45 Butterfly! 2.46, Freiburg f 1.94, Chrysanthemum, tros f 1.16 per 10 takken, idem grotobloemig f 0.280.32 per stuk Beshulsfc f 0.380.50 per K.G. HAZERSWOUDE, t Dec. Veiling. 1179 kippeneieren f 11.55—13.55 per ICO stuks; 25 eendeneieren f 9.95 per 100 stuks; Hanen 80 cent per stuk; Kippen cent per stuk. OFFICIEELE BEURSN0TEERÈN6. V.K. 101 101 Vw 101 Vj» 953/4 861/4 99 Nederland 1923 6% Noderland 1922 A B 5% Nederland 1919 4'4% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rush 1906 frs. 500 5 Rusï. 1919 frs. 500 4M Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jur?eos A. Jui-geüs B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Ref. Anaconda c'oppe* Centr. Leather Stndebaker S Steel Gompania Handelseer. A'dam. Dordtsche Petr. Gecons. HblI. Pe4rol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjada Holland Amerika lijn a HoH. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart 'Vhpepi'farf Unie Rott. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot I. Mar.CJy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Deli Cultunr Mij H. IJ. S. M. obl. M H.IJ.8.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t E. v. 8 S obl. 5# Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 4 Wisselnoleeringen (Amsterdam). 135 1251/4 121»/4 150i/2 Wic 352 376i/2 94Vs 113V, 31 177S/4 1 8i'2 135 135 110 73 73 7SVa 358 360 47V: 7P/4 8Ó»/4 83»/4 2(0/4 198/4 117'/f lis 18 18 428 - 422 325»/4 1651/0 342'/"4 341 1171/2 115 88 122 70 70 Berlijn 0,59.03 Londen 0 11.51»/, New-York 0 2.48 Parijs 0 0 18.62Va Brussel 0 Zurich 0 0 47.90 Rome 10.80 Christiania 1 36.75 Kopenhagen 0 4 43.45 Stockholm 0 0 66.70 Weenen 0 0 0.0035V4 Praag 0 7.4S Madrid 33.95 Wmi Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst; 762.2 Janmayen. Laagste Barometerst740.1 Blacksod. Verwachting tot den avond van 3 Dee< Zwakke tot matige Zuid-Ooetclijke tot Zuid westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, regenbuien, aelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9.2 gr. C. 'Sjj LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. f Van Dinsdagnam. 4.18 tot Woensdag* voormiddag 7.13.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3