AARDEWERK st. nicolaas-cadeaux ij over bet Zendingswerk in de Bataksche landen (N.-Snmatra). Na door den voorzitter, den heeV J. C. Wirtz. die op de gebruikelijke wijze open de. to zijn ingeleid, gaf de spreker achter eenvolgens een beeld van bet Bataksche vo'ks karakter, voorts een overzicht van de Staatkundige geschiedenis dier landen voor en gedurende de vestiging van het Nederlandse-li gezag, van de vestiging van den Islam d e daarmede helaas gepaard ging, en ten slotte van do ontwikkeling van het Christendom aldaar, speciaal in de Noordelijke Bataklandeu en het Ankola- terrein. De padri-oorlog die in 1837 een einde tëam, had tevens het Bataksche land, dat töoor zijn natuurlijke ligging weinig ver keer had met de omgeving, meer toegan kelijk gemaakt, helaas ten gunste van den Ö&slam, die er aanstonds groote vorderin gen maakte, en een grooten voorsprong \reeg op onze Zending die er eerst in I860, vjnder zendeling van Hasselt aanving. In het.Noordelijk gedeelte, dat het langst >oor den Islam is bewaard gebleven, is nog Vet meest voor de zend:ng gered kunnen Worden. Men vindt daar thans geheele VJJreken, waar de Ghr'stus beleden wordt De Ankola-zending beschikt over enkele ^andita-eoeroe's, en tevens over een soort ^edischen dienst, w.v. het hulpziekenhuis "Sp spr/s post het voornaamste onder deel is. De verhoudingen van de gedoopte Ba- takkers tot de overige bevolking relevee- ïend, sprak spr. a's zijn verwachting uit dat de Chi-isten Batakkers op hun omge ving steeds meer invloed zullen gaan u'toefenen. Reeds schamen zij zich ook hui ten bun «'gen land niet meer voor feet dragen van den Christen-naam. In Medan en Batavia zijn zelfs Batak sche gemeenten, die zich in verbinding hebben gesteld met de Geref. Kerken al daar. zoodat gesproken mag worden van *n kerngezonde, zelfs'andige groep gemeen ten. a's vrucht van den Zendingsarbe;d. De lieer Wirtz dankte den spreker, en 'venschte hem, waar hij bmnen eenigen tijd weer toor de derde maal naar het zen- 'ïingsveld hoopt te gaan, veel zegen toe op lijn arbeid. Naar wij vernemen z ij n b ij ket bestuur van de Vereen, v. Chr. Belan den alhier plannen in overweging om een vhr Leeskring'te stichten. Een voorloopige berekening wees uit dat de contributie waarschijnlijk op f 10 per jaar zal komen. De gelegenheid om zich voorlpopig als lid op te geven is reeds opengesteld. In een binnenkort te houden vergadering zal dan een definitieve beslis sing worden genomen ten- aanzien van al of niet oprichtig en *an de lectuur waarop men zich eventueel zal abonneeren. Wat verder het houden van vergaderin gen betreft. bestaat het voornemen om in de volgende maand een onderwerp te /aten inleiden, aan de bespreking waarvan alle aanwezigen zullen kunen deelemen. Voorts zal in Januari een algemeene huishoudelijke vergadering worden gehou den, waarna getracht zal worden in Febru ari nogmaals een spreker te laten optre den met een min of meer wetenschappelijk -911 der werp. ;n Hel programma dus. ■RIJNSBURG De Vei 1 i 11 gvereen. „Bloemen- menlust" hield gisteravond een spoedver gadering. De voorzitter, de heer A. den Heijer, opende de vergadering. De notulen werden aangehouden tot.de volgende ver gadering. Dan zette de voorzitter het doel dezer vergadering uiteen. Toen de vereeniging een eigen gebouw plaatse is ook ter sprake gekomen her, aaukoopen van een afmijntoestel. Hiervoor werden toen inlichtingen ingewonnen bij de firma Wouda en van der Hoorn te Utrecht. Deze verklaarde zich hiervoor bereid en deed de voorwaarden toekomen. Deze wa ren echter buitengewoon bezivarend en het toestel zeer duur Intusschen hadden zich de lieeren Geelen te Utrecht, voordien werkzaam bij genoemde firma, zich ook met plaatsing van dergelijke toestellen be last waardoor een concurrentie was ont staan wat voordien niet het geval was. Men Avas alleen aangewezen op eerstge noemde firma. Van de lieeren G. was t-oen het afmijntoestel betrokken. Het eer ste van die firnia. Sinds hebben meer dere veilingen zaken gedaan met deze lieeren. Om echter het bedrijf op goede wijze te kunnen voortzetten moest de fir ma G. meer steun van de veilingen heb ben Hiertoe was een vergadering belegd in den Haag waar 15 veilingbesturen aan Avezig waren die hiertoe allen bereid wa ren. De heer Barend se uit Poeldijk, voor zitter van den Kring Westland en de heer Valstar, voorzitter van het Centraal bu reau van de veilingen voerden daar het Avoord. Vrij uitvoerig werd verslag gedaan van de bevindingen aldaar. Het bestuur gaf toen gelegenheid om vragen te stellen Avaarvan verschillende leden gebruik maak ten. Slot de»&r besprekingen was dat het bestuur machtiging kreeg om te handelen in den geest als in Den Haag was bespro ken Dit vooral om een eerlijke concurren tie te laten bestaan op dit gebied en té zorgen dat de veilingen niet overgeleverd zouden worden aan een firma. Na nog enkele besprekingen van minder belang sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst en aangename be sprekingen, In het lokaal „Flora' hield de Veiling vereeniging Flora haar ge wone najaarsvergadering. Na alle leden hartelijk welkom te heb ben geheeten, herdacht de voorzitter, de heer T. Kralt, hoe hij thans 5 jaar voor zitter der vereeniging was In die 5 jaren heeft spr .nimmer met meer opgeruimd heid een vergadering geopend als deze. Spr. herdacht wat in het afgeloopen jaar door de vereen, was verricht, uoenide o.a. den uitbouw en de tentoonstelling en noemde 1924 een jaar, dat in de historie van Flora zou blijven bestaan. Aan deze vergadering meende het be stuur weder een aangenaam aanzicht te moeten geven, door aanbieding van wijn, gebak en sigaren., en spr. hoopte dat het een gezellige avond zou worden, waar na spr. onder applaus van de aanwe zigen de vergadering voor geopend Ver klaarde. Daarna las de Secretaris, de heer G van Delft, de notulen van de vorige ver gadering, die onder dank van den voorzit ter, ongewijzigd Averden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de dochter van den heer Q., houdende dank betuiging. voor de welwillende houding ten hare opzichte, in de buitengewone ver gadering door het bestuur aangenomen. Een schrijven omtrent het bezoek van H. M de Koningin aan de tentoonstelling Namens liet bestuur deelde de Voorz. daarna mede, dat naar aanleiding van een schrijven van den ontvanger der Registra tie de afrekeningen gezegeld zouden wor den. Op een request hieromtrent aan den Minister werd nog antwoord verwacht. Daarna gaf de Voorz. een financieel overzicht. De schuld van Flora bedroeg ongeveer f 35000, nadat dit jaar niet min der dan f 12000 was afgelost. Bij de vast stelling van het veilingspercentage kon met deze cijfers rekening worden gehou den. Het bestuur, dat de uitgaven voor 1925 liad geraamd op f 17,200. en de ontvang sten tot Mei op f 200,000 en in totaal op f 300,000, steldé voor tot Mei 5 daarna 7 te heffen. De lieer B. Bouwman meende dit jaar gehoord te hebben dat bij f 200,000 de zaak al zou marcheeren. De Voorz. antwoordt, dat deze raming daar niet ver vanaf is. Veilde men het heele jaar voor 7 en schrapte men de f 2000 voor export, dan was men er onge veer, maar dan was er ook niets voor af lossing beschikbaar. Het bestuur was werkzaam, om het boekjaar voortaan met 1 Nov, te doen aanvangen, waardoor op de najaarsverga dering de leden een finantieel overzicht konden hebben en wat makkelijker was te liaren opzichte, in de buitengeAvóne ver- Den heer Bakker, die meende dat dit ook te bereiken was door een hoog percentage vast te stellen en later een deel te resti- tueeren, antwoordde de Voorz. dat daar aan thans ook bezAvaren AA'aren verbon den. en Wanneer echter geen aflossingen meer noodig waren, zou heb bestuur daarmede rekening houden. Het bestuursvoorstel werd zonder hoof delijke stemming aangenomen In de vacature-Blase werd vervolgens gekozen tot bestuurslid de heer J. v, d. Meij Jzn. De Voorz. deelde daarnanjede, dat de keuring voor de inzendingen aan dè eerst volgende tentoonstelling zou geschieden naar de qualiteit en niet naar de quanti- teit. De leden zouden voorts ieder een toe- gangsbeAvijs ontvangen. Men hoopte dat H M. de Koningin bij de opening of kort daarna aanAvezig zoii kunnen zijn, in Avelk geval de tentoostelling alleen voor de le den geopend zou zijn. Mocht dit onmoge lijk blijken, dan ontvangen do leden 2 kaarten. De vereeniging zal voorts meedoen aan de tentoonstelling te Haarlem, waarvoor de kosten op 4 a 500 gulden zijn geraamd Aldaar zullen tevens brochures worden verspreid, houdende bjizonderlieden om trent de tulpenteelt te Rijnsburg en van wat aldaar des winters drie malen, per week aan de veiling wordt gebracht. Op voorstel van den heer D. v. Iterson Avordt besloten, de brochure in 4 talen te doen drukken, met het oog op te verwach- ten buitenlandsch bezoek. De heer Bakker juicht liet bestuursvoor stel warm toe. De heer C. Vianen meent, dat de Voorz. zijn belofte, om bij het bezoek van H. M. de Koningin alle leden toe te laten, niet zal kunnen gestand doen en vreest ook voor te groote drukte. De Voorz. deelt die bezwaren niet, en meent dat de voorgenomen regeling best zal sla-gen. Naar aanleiding van een vraag van den heer J. v. d. Ploeg wordt besloten, aan het bestuur over te laten, al of niet voor de tentoonstelling te Haarlem, een medail le beschikbaar te stellen. Na eenige bespreking wordt voorts be sloten evenals vorjg jaar, zoonoodig, weder te exporteeren, waarvoor een bedrag van f 2000 werd beschikbaar gesteld. Mocht dit bedrag ontoereikend blijken, dan zou weder opnieuw vergaderd worden De rondvraag bracht vele leden aan het woord. De heer J. van Schoten zag gaarne tulpen ingezonden op de keuringsdagen te Haarlem, liever nog dan een medaille toe te kennen De Voorz. vreest bezwaren' bij de gere gelde verzending, en vraagt of de heer v. Schoten zich daarvoor beschikbaar stelt. Het gevraagde zal echter in ov worden genomen. De lieer Bakker vraagt, in belang zoowel \Tan d© vereeniging, als van de exporteurs, in do eerste maanden van het jaar iederen dag te veilen. De Voorz. zegt, dat daartoe reeds is be- sloten, doch alleen zoodra er vraag is voor het buitenland, omdat anders iederen dag veilen toch geen zin heeft. De heer Bakker, aanvankelijk verwon derd over de talrijke opkomst, verwordert zich, gezien de overvloedige tractaties, thans niet meer Spr. dankt namens de leden het bestuur voor de gulle ontvangst Op een vraag van den heer Arie Zand bergen omtrent het uitpad, antAvoördt de Voorz. dat beweerd Avordt, dat dit be- zwaard is met erfdienstbaarheid. Het bestuur heeft geen lust een langdu rig en kostbaar proces hierover aan tc gaan en laat de zaak daarom maar, zoo als deze nu is. De heer .Zandbergen vraagt voorts instel ling van een stelsel als l© Aalsmeer^ om fouten te voorkomen. Last van Gal en Slijm, beslagen tong, een voortdurend onaange- namen smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevoel.Gebruik hiertegen de zonder eenige krampwerkendeMijnhardt'sLaxeer tabletten .Doos 60 cts.Bij apoth. en drogisten De Voorz. antwoordt, dat de beer Zandbergen bij het bestuur immer een open oor zal vinden, indien hij voorstellen weet om fouten te verminderen of weg te nemen.. Over het stelsel-Aalsmeer denkt spr. overigens niet zoo onverdeeld gunstig. De heer T. Hogewoning meent dat het bestuur in overtreding is, omdat volgens het reglement een loontrekkende van de vereeniging geen bestuurslid mag zijn. De Voorz. antwoordt, dat alleen om trent de commissarissen een dergelijke be paling in het reglement voorkomt. Zoodra op dit reglement de Kon. goed keuring is verkregen, zal den leden een exemplaar worden uitgereikt Een verzoek om voorschot werd verwe zen naar het bestuur. Hierna sluit de Voorz. met een woord A*an dank de vergadering. HAZERSWOUDE. Maandag 24 November jd. was de A. R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje'' in vergadering bijeen, on der leiding van haren nieuwen Voorzitter, den heer E. S Bersma. Verschillende ingekomen stukken wer den behandeld. De heer A. de Waal, lid der vereeniging leidde het onderwerp in: ,,De Avaarde van het Christelijk huisgezin voor Staat en maatschappij", waarop een zeer aangename, tevens leerzame bespre king volgde. Deze perzik smaakte naar meer. Ten slotte werd nog betreffende de re- vaccinatie uitgesproken, dat dit tegen be ginsel en wil van een groot deel van ons volk is, reden waarom onze Kamerclub be leefd zal worden verzocht, op de in haar oog meest geschikte wijze, deze revaccina- tie tegen te gaan. De vergadering werd hierna door den inleider met dankzegging gesloten. Donderdag 27 November, des avonds ten 7 ure zal in café Natzijl de officieel© opening van de winkelweek plaats hebben. Op uitnoodiging van de commissie zullen Burgemeester en Wethou ders hierbij tegenwoordig zijn De burge meester, de heer van den Meulen, hoopt een openingswoord te spreken, waarna een rondgang door de gemeente zal plaats hebben ter bezichtiging van de winkel- étalages. LEIMUIDEN Vanwege de afdeelïng van het Groene Kruis alhier zal een cur sus gegeven worden in „Eerste hulp bij ongelukken." De Voorzitter dezer vereeni ging Dr. L. Bouthoorn lieeft de leiding daarvan op zich genomen. Niet minder dan 39 personen zooAvel vrouwen als man nen hebben zich reeds aangemeld. Vrijdag 28 November zullen de eerste oefeningen gegeven worden in de openba re school. GEMENGD NIEUWS Op hol. Nabij Loosduinen geraakten Dins dagmiddag een tweetal paarden, be spannen voor een vrachtwagen, op hol. De dieren renden in woeste vaart voort, den hevig slingerenden wagen achter zich voorttrekkenr. De voerman N. B. uit Delft, ziende dat hij de beesten niet meer tot staan kon brengen, wist van den wa gen te springen. Nabij den Loswal liep de wagen vast in het zand. De dieren waren nu spoedig tot kalmte gebracht. Doodelijke val. Te Noerd-Sciharwoude is een. drie-jarig kind van den heer H., van de zoldertrap gevallen en kort daarna aan de gevolgen overleden. a ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de rechten de heer F. P. Guépin te Amsterdam. STADSNIEUWS Door bewoners van het Utrecht Jaagpad is een adres aan den Gemeenteraad ge richt naar aanleiding van het feit, dat voor hun perceelen geen enkele lantaarn staat en dat de bewoners van dit gedeelte dan ook noodgedrongen, als zij bij avond uitgaan of thuiskomen, voorzien moeten zijn van een lichtgevende lantaarn. Reeds meermalen zijn door onderteeke naars verzoeken gericht aan den directeur der Lichtfabrieken te Leiden, om aldaar lantaarns te plaatsen. Wei is door de in spectie der Lichtfabrieken ter plaatse een onderzoek ingesteld, en werd noodig ge acht aldaar twee lantaarns te plaatsen, één voor perceel 98 en één vooor perceel 112, maar tot heden zonder succes. Dat in de Gemeenteraadsvergadering van Maandag 20 October j.l., de verlich- tihg van het Utrechtsch Jaagpad ter spra ke komende de Voorzitter te kennen gaf, dat deze voor rekening van de Provincie kwam. Dat adressanten zich na die uitspraak gewend hebben tot Gedeputeerde Staten, met verzoek.orp aldaar lantaarns te plaat sen en bij avond te verlichten, waarop zij den 18en Nov. 1924 een missive van Ged. Stalen ontvangen hebben, waarin wordt gezegd, dat geen grond bestaat om voor de verlichtng van dit pad ten behoeve van de aanwonenden zorg te dragen, omdat al leen het onderhoud van dit pad bij de Provincie berust. Redenen waarom onderfeekenaars de vrijheid nemen zich lot den Raad te wen- den, met het beleefd, doch dringend ver zoek, om op dit gedeelte van dit pad twee lantaarns te plaatsen en bij avond te ver lichten. Naar wij vernemen, zullen er op de Ko- revaarstraat langs de tramlijn vluchtheu- zieh van witte steenen banden, zulks met het oog op personen, die slecht van ge zicht zijn, opdat zij des avonds de vlucht heuvels behoorlijk zullen kunnen onder scheiden. Te Batavia is gisteren geslaagd voor het Machinistenexamen B. de heer J. van Heu- ven, oud-leerling van de ambachtsschool alhier. TELEGRAMMEN HET ENGELSCH—EGYPTISCH CONFLICT. Lord Allenby's leven bedreigd? LONDEN, 27 Nov. (V. D.). De spe ciale correspondent van de „Daily Mail" te Cairo seint: Er zijn gezonden redenen aan te nemen, dat de Egyptische nationalisten, wier lei der Zaghloel Pasja, de afgetreden premier is, voornemens zijn een aanslag te plegen op het leven van lord Allenhy den Brit- schen hoogen commissaris. De toestand wordt in officieele kringen ernstig geacht. De wacht van de residentie van lord Allenhy is verdubbeld en uitge breide voorzorgsmaatregelen zijn geno men om lord Allenhy op straat te be schermen. Een order is uitgegeven, dat el ke Britsche hooge officier en civiele auto riteit in het openhaar vergezeld moet zijn van een gewapende Britsche escorte. De officieren moeten revolvers dragen en de civiele autoriteiten moeten arbeiden met geladen revolvers op hun lessenaars. Da gelijks marcheeren Britsche troepen met het bajonet op het geweer door de stra^ ten van Cairo en Alexandria In een on derhoud tusschen lord Allenbv en den nieuwen premier Ziwar Pasja gaf laatst genoemde zijn voornemen te kennen te gemoet te zullen komen aan den Britsohen eisch inzake de bescherming van buiten landers in Egypte. Visscherijberichten. IJMUIDEN, 26 November. Van de haringvisscherij kwamen heden hier bin nen de Britsche stoomdrifetsrLT 740 met 420 manden, LT 1084 met 520 manden. LT 172 met met 520 manden, LT 331 met met 500 manden en LT 1927 met 354 man den versche haring. Geveild! Averden de vangsten van de zeilloggers KW 82 Twee Gebroeders met f 4404, KW 1G3 Prinses Juliana met f2586. IJM 269 Catharina met f 10491, IJM 286 Vesta met f 3677 (gedeel telijk) aan opbrengst. Voorts wei-den nog geveild de vangsten van de Britsche stoom drifters LT 1160 met f4754, LT 746 met f6191, LT 1297 met f2891, LT 1172 met f5013, en >SN 105 met f4696 aan besom ming MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Nov. Veiling. Salade f 1.80 :.20, Andijvie f 1.201.90; Worteltjes f 68, Roodekool f 59, Gel^kool f 710, Groene- kool f 1.204. Boerenkool f 33.60, Selde rie f 1.202.60, Prei f 2.403.20, Knolselde- rie f 37, Rapen f 23 alles per 100; Kro ten f 2.203.20, Lof f 1621, Sruiten f 18 22, Uien f 68, Waspeen f 7.508.Groo te Peen f 2.203.Nero f 1621, alles per 100 Kg.; Boerenkool 19—32 cent, An dijvie 3051 cent per kist. ALPHEN, 27 Nov. Kaas. Aangevoerd 38 partijen. Prijzen: le soorfc f 6870. 2de soort f 64.67, Rijksmerk f 7174. Handel matig. GOUDA, 27 Nov. Kaas. Aangevoerd 121 partijen. Handel flauw, le soort f 68—70, 2e soort f 6467. zwaardere met rijksmerk f 73, Rijksmerk f 6972, 2e soort f 6568. Boter aanvoer redelijk, handel matig. Weiboter f 1.101.25 per Kg. Eieren. Aanvoer weinig, handel flauw. 1415 cent per stuk. Vee. Jongvee, aanvoer redelijk, han del jhatig f 300350; Vette Varkens: aan voer weinig, handel vlug, 3942 cent per half Kg.; Magere Varkens: aanvoer rede lijk, handel matig, 3035 cent per half Kg. Magere Biggen: aanvoer redelijk, handel matig f 812 per stuk; Lammeren: aan voer redelijk, handel vlug f 3036; Nuchte re Kalveren: aanvoer redelijk, handel vlug f 1524 per stuk. VOORSCHOTEN. 26 Nov. Veiling V.P.V. Eieren per 100 stuks f L4.6&—17. Eenden eieren per 100 stuks f 11.10-11.60. Duiven per stuk 12 cent. Konijnen pe* stuk 90 cent, Huiden per stuk 1725 cent Kippen per stuk f 0.652.70, Hanen per stuk f 1.15. STOMPWIJK, 26 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 427 kippeneoeren f 16.50—17.25, en eendeneieren f 12 per 'honderd stuks. LOOSDUINEN, 26 Nov. Veiling. Savoye kool f4.204.80, groene kool f 1.130 3.60 per 100 stuks; roode kool f3.604.26 peren f 4.808, kroten f 2.203.80, spruit- kool f2123 per 100 K.K-; schorseneerett le srt. f 13.8016.80 por 50 K.G.sprnit- kool f0.771.12 per 4 K.G.; salade le srt. f4.806.10 per 100 krop; peen 1ste srt. f 10.2012.40, prei f 2.204.80, fenolselderij f7.20—12.60 .peterselie f2.10—240 per ICO bos; andijvie f 1.803.10 per 100 struik; boerenkool f 0.280.54 per kist. OFFICIEELE BEURSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B 5% Nederland 1919 4%% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 4Y* Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A. Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studehaker U S Slee] Compania Handelsver. A'dam. Dordt«sche Petr Oreons Holl. Petrol KnciinkliiTce OTjp Orion Amsterdam Rubber Peli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a n.jH Sloorobool Kon Holl L'oyd Kon Palcelvaari Unie Rott. Lloyd Kon. Ned Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.VotTv a TWi-Ca V.K. [I01i/16 101*/4 101»/4 95i/4 86 98i3/16 1771/4 134 10S 761/4 76 Ha?? f.,, f'i O.K. 70 S33/4 7Ê3/4 21*/g *13/ 100 116i/2 117 I6V0 19 4303/: 324 438 165!/4 T 340>/4 3441/, 1581/a 157 121 I 721/2 76 26 25Vj 6V2 6 136 136 126 125 123 125 151»/., 152 13Vi« 356 355 875 93 378 101 1131/.; - 81»/, 27 V, 92 l4S3/8 149 H. IJ. S. M. obl. 5*4 H.IJ.S.M. obl. 1900,"21 4 Mij. t E. v. S S obl. 5* Atchison Toneka fcrie common Kansas Cilv Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 4% °/c Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.59 Londen 11.486/g New-York 2.473/4 Parijs IS.351/2 Brussel 12.0 4 Va Zürich 47.85 Rome 3076 Christian ia 36.70 Kopenhageni 43.40 Stockholm 66.65 Weenen 6.0034 Praag 7.44 Madrid33.95V® ▼d>gff8»ch- Wfhai 8 obl Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Nov. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 766.1 Janmayen. Laagste Barometerst.734.3 Holyhead. Verwachting tot den avond van 28 Nov.! Aanvankelijk krachtige tot matige, later wellicht afnemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Donderdag 27 Nov.: 4.25 uur n.m. to* Vrijdag 28 Nov. 7.10 uur v.m. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur: 11.0 gr. C. Tafelmessen f0.60 Dessert f0.45 Fruit. f 0.75 Brood f0.85 Vleeschmes en Vork f4.50 f0.45 Veiligheidsscheermessen f0.60

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3