Gemeenteraad Leiderdorp. Vergadering van Donderdagavond, bij- ,*oond door alle leden en voorgezeten or den burgemeester den lieer v. v. alk Bouman. Va opening en ambtsgebed worden de tulen der vorige vergadering gelezen en ledgekeurd. Kaar aanleiding van het in de vorige «rgadering besproken adres van de B.-K. •gever, inzake den aanleg van electrici- eifc in Achthoven zegt Weth. de Bruijne ^schillende personen te hebben ge- proken die wel het adres hadden onder- Bekend, dook niet het voornemen hadden, ch eventueel te abonneeren Onder de ingekomen stukken is een ont- agaanvrage van den heer J. v. Leeuwen Is lid van de Schatters- en van de School- onnnissie, zulks wegens vertrek uit de emeente. Het gevraagde ontslag wordt verleend. He overige stukken worden voor ken- pGgeving aangenomen. In behandeling komt een schrijven van |gn Minister van Financiën waarin wordt angedrongen op vermindering van den ftrek voor noodzakelijk levensonderhoud lij de berekening van de pl. inkomsten- elasting. en deze van f 800 te brengen ip f 650. De heer Klaver vraagt, waar door jeze wijziging de belastingopbrengst hoo ier zal worden dan aanvankelijk werd ge- tftamd, of het niet wenschelijk is. het per- lentage van den aanslag te verlagen. De Voor z. verklaart 9 zich namens B. in W. bereid, te onderzoeken welke de ge volgen van deze wijziging zullen zijn, en naar aanleiding daarvan in de volgende vergadering een voorstel te doen Besloten wordt, om aan den wensch van den Minister gevolg te geven. Met het oog op een »in de lucht ban ende' 'wetswijzigng heeft den raad het verzoek bereikt, om de goedgekeurde ver ordening op de heffing van schoolgeld voorloopig slechts voor één jaar vast te nellen. Aldus wordt besloten. Tevens wordt goedgekeurd de aanvrage van den Minister van Onderwijs om vrij stelling van het geven van onderricht in de Gymnastiek op de L. scholen, daar geen der momenteel in functie zijnde on derwijzers de vereischte acte "bezit. Op voorstel van B. en W. wordt gunstig beschikt op het verzoek van dö geweste lijke Landstormcommissie om een subsi die over 1025 van f 50. De heer Klaver laat aanteekenen dat hij tegen dit besluit is, omdat hij den landstorm alleen in landsbelang, en geen gemeentebelang acht, en het Rijk dus zelf den landstorm maar moet bekostigen.. Goedgekeurd wordt de voorgelegde over «enkomst met de N.V. Bank van Ned. gemeenten, inzake bet beleggen van kas- teld De voorgestelde wijziging van de be- pooting over 1924 geeft geen aanleiding Vit bijzondere opmerkingen en wordt z. h. il, goedgekeurd. Verzoek van den heer J. v. d. Meer, tol- gaarder aan den Hoogmadenschen weg, om verlichting van het weggedeelte bij Djn woning. B. en W. stellen voor. afwijzend te be- gchikken, aangezien de gasbuizen niet ver der liggen dan de Munnikenweg. De kos ten van aanleg in het verdere gedeelte, 450 M., zouden f 2080 bedragen. De heer Klaver herinnert zich dat de tolgaarder van den burgemeester van Woubrugge al eens een uitbrander heeft gehad omdat de bocht niet goed verlicht was-. De Voorz. meent dat de tolgaarder «elf voor een goeden lantaarn dient te lorgen. Weth. de B r uij ne is in het algemeen iteik voor een goede verlichting. We moe ten echter met den weg als zoodanig re kenen en niet met den tol. Daar hebben we niet mee te maken. Er zijn verderop in den weg minstens even gevaarlijke boch ten. De heer Klaver meent dat misschien iets ware te bereiken door in overleg te freden met den rentmeester van Hoogma- de, Mr. Sormani. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De vergoeding aan het Lager onderwijs, krachtens art. 101 der L O.-wet wordt vastgesteld op f 18,80 per leerling. Ter tafel komt dan het voorstel van B. en W. om de gemeentegebouwen te doen Aansluiten bij de eleetrische lichtleiding. De heer Groenendijk stelt voor, daarbij ook de openb. lagere school te be trekken. De heer Klaver verzet zich tegen dit ^amendement", omdat de school 's avonds alleen wordt gebruikt voor doeleinden, buiten het onderwijs omgaande. De Voorz. acht dit geen bezwaar, als maar vaststaat, dat die andere doeleinden het algemeen belang betreffen Het geamendeerde voorstel wordt aan genomen met alleen de stem van den heer Klaver tegen. De heer G. Los wordt herbenoemd tot lid van de pl. comm. v. toezicht op het h. onderwijs. In de plaats van den heer J. v. Leeuwen die vertrok, wordt tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heer G. Roest. Tot lid der Schattingscommissie in de vacature-J. v. Leeuwen wordt benoemd de heer W. Bos. Tot geneesheer, belast met de vaccinatie 'an kinderen die tot de lagere school *orden toegelaten, wordt voor 1925 herbe noemd dT. Persant Snoep. Ten slotte komt het voorstel van B. en W. om met ingang van 1 Jan. 1925 den heer JG. Meerburg tot gemeente-opzich ter in vasten dienst te bevorderen en diens jaarwedde te brengen op f 400. De heer Groenendijk vindt het be ter, hiermede nog een paar jaren te wach ten, omdat na ©enigen tijd een andere strekking bij de gemeente vacant komt door pensionneering van den functionaris. Wellicht zou het beter zijn, beide functies te vereenigen. De heer K1 a ver vindt het niet ge- wenscht, iemand die in dezelfde gemeente een eigen bedrijf heeft-, tot opzichter te benoemen. Spr. vindt de „verzoeking" dan te -groot. De heer Splinter weth., weerlegt het laatste bezwaar. De heer Meerimig heeft gedurende de twee jaren van zijn tijdelijke aanstelling het bewijs gegeven van zijn be kwaamheid en toewijding voor de ge* meen te. De heer Groenendijk l&at de ver onderstelling doorschemeren dat B en W. den heer M. twee jaar geleden hebben „gepaaid"- met het vooruitzicht van een vaste aanstelling, wat een protest van den Voorz. tot gevolg heeft. Volgens den laatsten en ook weth. de Bruijne, is de raad geheel vrij in zijn aanwijzing 't Is niet juist dat de heer M. de eenige sollicitant zou zijn, maar wel achten B. en W. hem den meest geschikte persoon uit hoofde van zijn ervaring. Bij de stemming wordt de heer Meer burg met 5 van de 7 stemmen benoemd. Eén stem wordt uitgebracht op den heer v. d. Velden en één op den heer Hoogen- doorn. Tegen de verhooging stemden de hee- ren Klaver, Vervark en Groenendijk. Bij de rondvraag brengt de heer Groe nendijk nogmaals de naamsverandering van de Doeslaan ter sprake. Spr. wil er „v. d. Doesstraat" van maken. B. en W. blijken na eenig overleg van hetzelfde gevoelen. De heer A. v. Leeuwen wil er maar mee wachten tot de Doeslaan heelemaal bebouwd is dan lijkt zij meer op een straat (gelach.) Aldus wordt besloten. De heer Vervark brengt de gebrek kige verlichting van de Leidefdorpscbe brug ter tafel. B. en W. zeggen toe. de noodige maatre gelen te zullen nemen om van de gemeen te Leiden, die de brug in beheer heeft, verbetering gedaan te krijgen. Eenzelfde besluit wordt genomen ten aanzien van de bestrating aan weerszij den van de brug, die na de restauratie niet voldoende in orde gebracht is. Zulks naar aanleiding van een vraag van den heer A V. Leeuwen. De heer Klaver verlangt beter toe zicht op de gesteldheid der woningen, en deszelfs huurprijzen, die in sommige ge vallen voortdurend worden opgedreven, in weerwil van den slechten toe stand. waarin de huizen verkeeren. Op verlangen van den Voorzitter noemt spr. als zoodanig een huis in de „Wijde steeg", dat van pak- tot woonhuis is gepromo veerd. Zal worden onderzocht. De heer Groenend ij k brengt de hoogst willekeurige en voor het publiek on prettige wijze ter sprake waarop de tol gaarders op de Leiderdorpsche brug de heffing der tolgelden regelen." De Voorz. zegt daar niet op te kun nen ingaan, omdat de tol onder toezicht van de gemeente Leiden staat. Niemand meer het woord verlangende sluit hierna de Voorzitter do vergadering. HET HOOGE WATER EN DE STEENFABRIEKEN. Vijftig millioen ongebakken steenen verloren. In de berichten omtrent de thans vrij wel eindigende hoogwaterperiode is reeds melding gemaakt van het onderloopen van verschillende steenfabrieken aan de Waal en den Rijn. Een groote ramp heeft de aan deze ri vieren gelegen steenfabrieken getroffen, in haar gevolgen nog erger dan die van 1920, omdat deze hoogwater-periode zóó vroeg is gekomen als men zich n:et herin nert dat ooit het geval is geweest. Door den plofselingen was van het water zijn dezen keer de eigenaren van de steenfabrieken, die, vlak na het einde van "de zomercampagne allen met volle hutten zaten, totaal verrast-. Er is de vorige week op die fabrieken dag en nacht gewerkt aan het in veiligheid brengen van de steenen en het ophoogen en versterken van de dammen rond de fabrieken. Op sornm-gè steenbakkerijen heeft men de voldoening gehad van het: water bevrijd te blijven. Op tal van fabrieken zijn echter de dammen doorgebroken of is het'kwelwater zoodanig komen opzetten, dat er aan droogmalen riet te denken viel, en de hutten onderge- loopen zijn, waardoor duizenden en dui zenden steenen tot een vorm'ooze kleimas- sa zijn geworden. Van de in de gedupeerde fabrieken naar 'schatting aanwez:ge 300 millioen ongebak ken steenen zijn er, voor zoover tot heden vast te stellen was, circa 50 millioen verlo ren gegaan. Aannemende, dat de steenen voor d'j bedrijven zooals ze er stonden f 15 per 1000 waard waren en rekening hou dende met de kosten van het opruimen en herstellen van de hutten, is de toiale scha de te ramen op een millioen- gulden. Daar bij ligt de vc jrbereiding van den grond voor de nieuve campagne, op "de bedoelde fabrieken opeens geheel stil. De getroffen steenfabrieken bieden een troosteloozen aanblik. Op sommige is de aangerichte schade zóo groot, dat van een ware verwoesting gesproken moet worden. De honderden meters lange hutten, waar in de steenen vóór den watersnpod keurig opgestapeld stonden, hergen thans slechts een kleipap en vele dezer hutten zijn door het uitzakken van de weeke massa ver nield. De rieten dekken zwerven overal rond, het is een chaos in den vollen, zin des v/oords. Tengevolge van deze catastrophe is er plotseling een groote werkloosheid in de steenindustrie ingetreden doordat het grond-sporen is stilgezet, waardoor dui zenden arbeiders weken achtereen zonder werk zullen zitten. De vern'etiging der mi'liloenen ongebakken steenen zal voorts in het vooriaa.r van "1925 werkloosheid voor II» DAMES-EN MÈlSJESCONFECTIev haarlemmerstr. 114. Leioen, het ringoven-personeel na z:ch sleepen doordat gedurende de twee maanden, on middellijk voorafgaande aan de nieuwe campagne, de voorraad ongebakken steen op zal zijn en er dus niet verder gestookt zal kunnen worden. GEMENGD NIEUWS De doodslag te Puttershoek. 'Aangaande den doodslag te Puttershoek. verneemt de „Tel." nog de volgende bijzon derheden. De verslagene, de 19-jarige veld- arbeider J. Zoetmulder, uit Puttershoek, liep Donderdagavond omstreeks half negen met den dader, den eveneens 19-jarigen schipper A. J. Omen. wonende te Baams donk. Op het Weverseinde maakte O. een opmerking waarop Z. antwoordde: „Ja, maar dat gaat zoo ma-ar niet." Op dit. ge zegde trok' de schioner een mes en stak dit in het hart van ziïn metgezel, die onmid dellijk neerzeeg. Dokter Hers kon even later slechts den dood c-onstateeren. De moordenaar werd eenigen tijd later door de veldwachters gearresteerd. De hou ding van de bevolking tegen hem wa-s zeer dreigend. Hede.nmorgen is, gelijk gemeld. O zwaar geboeid naar de gevangenis te Dor drecht overgebracht, terwijl het, liik van den verslagene in een verzegelde kist, per auto naar het stedelijk ziekenhuis aldaar is vervoerd. De aanleiding tot de daad wordt ee- zocht in een wrok. overgebleven van het vorig jaar 'toen er ook vechtpartijen heb ben plaats gehad. Tiidens de bietencam pagne. aan de suikerfabrieken te Putters hoek is het steeds zeer onrustig in het dorp. Scheepsongeluk. Aan de Royerssluis te Antwerpen sloeg Donderdagavond .een sleepboot om. Twee leden der bemanning konden ongedeerd uit, het water worden gehaald, doch een derde was zwaar gekwetst, terwijl een vierde, een Nederlander Sneven geheeten,. niet te ruggevonden is. De toegang tot de sluis ia versperd. Ternauwernood gered. Gisterenmiddag ontstond brand in de landbouwerswoning, bewoond door G. Bouwhuis te Delden. De vrouw, die alleen thuis was, trachtte het vuur te blusschen en kldm daarom naar den zolder maar zag zich plotseling den terugweg afgesneden. Zij sprong nu door het zgn. .slop" naar be reden, waarbij zij een lichte kneuzing aan den rug opdeed. Huis en inboedel ver brandden. Het levende have werd gered. De verblindende aufolichten. Doordat de chauffeur verblind gerankte door de lichten van een andere auto, reed een autobus van de Geld. Stoomtram on der Rheden den 30-jarigen koopman Aal- ders te De Steeg aan, die een handwagen voortduwde Ernstig gewond en met twee gebroken beenen is de man naar het zie kenhuis te Velp overgebracht. Brandstichting De koopman I. P. te Venlo werd onder verdenking van brandstichting gearres teerd en naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Beschuldigd© had zijn vrachta ito, toebehoorende aan hem en den - koopman K., gestald in de garage van I. Nefkeas. Bij de auto had hij een kist met licht ontbrandbare stoffen geplaatst. Maandag geraakte de auto tot tweemaal toe in brand, waarop de heer Nefkens de recherche waarschuwde. De aanwijzingen leidden al spoedig tot het vermoeden dat I. P. de dader moest zijn en toen Dins dag voor de derde maal de vlammen uit sloegen, werd t|e verdachte aangehouden. Na tegenover het parket van Roermond, dat overgekomen was, alles ontkend te hebben heeft hij Donderdag tegenover den commissaris van politie zijn schuld bekend. De bedoeling was de verzekerings gelden te beuren. De mede-eigenaar K. was met de daad onbekend Knoeierijen. Vaz Dias meldt uit Maastricht: Eenige dagen geleden werd door de militaire politie aangehouden de sergeant VI., verdacht van knoeierijen met leveran ciers ten nadeele van den Staat.Er schijnt nog al een aanzienlijk bedrag mee ge moeid te zijn en verschillende burgers zijn er in betrokken. Nadat het voorloopig onderzoek door de militaire politie was afgeloopen, werd VI. ter beschikking van den garnizoenscom mandant in arrest gehouden. Het was niet mogelijk nadere inlichtingen bij de mili taire autoriteiten te krijgen Jeugdige dievenbende. Sedert geruimen tijd werd Apeldoorn anveilig gemaakt door sujetten^ die er hun werk van maakten rijwiellantaarns, deif inhoud van rijwielmandjes enz. te gappen. Ook een compleet rijwiel was, als het niet anders kon, van hun gading. Het is nu de recherche gelukt, een jongmensch van B. op heeterdaad bij het stelen van een rijwiellantaarn te betrappen. De ar restatie van dit jongmensch leidde tot de ontdekking, dat een geheele bende jongens speciaal van dit soort diefstal zijn werk maakte, en tevens tot de arrestatie van zekeren van B., bij wien een groote hoe veelheid lantaarns en onderdeel en van fiet sen, door hem van de jongens opgekocht, werd gevonden. De 200 gouden tientjes. De heer van der D. aan het Rietveld te Delft is weder in het bezit gekomen van de 200 gouden tientjes van welker vermis sing hij onlangs bij de politie aangifte deed. De verloren gewaande schat werd op den zolder zijner woning teruggevon den, waar ze te goed was opgeborgen. Peserteur. Te Reuver is Donderdag een deserteur van het Belgisch bezettingsleger inDuilsch land over de grens gekomen. Waarschuwing. De Hoofdcommissaris van Politie te. Bot terdam waarschuwt tegen de gedragingen van Frederik Deinum. geb. te Dordrecht 27 September 1881 kunstschilder, zonder vaste woonplaats, zich afwisselend noemende Jonkheer van Eisinga, Humalda van Eisin ga, Jonkheer van den Berg van Eisinga of Ouwehand, die bij particulieren geld poogt los te krijgen door't opdisschen van aller lei verhalen hoofdzakelijk over Indië. Het is gebleken, dat hij zich.de laatste dagen ook Dokter van Fisjnga neemt. Inlichtin gen zijn te bekomen bij de Afdeeling Centrale Recherche, aan het Haagsche. Veer te Rotterdam. De brand te Madicen. Inzake den brand in de magazijnen d^r S S. te Madioen wordt nader gemeld, dat er 2 gebouwen zijn afgebrand en dat de schade één millioen bedraagt. DE EERDAPPELEN OFTEWEL KARTOFFELEN. „De Christen", orgaan der Unie van Baptisten-Gemeenten in Nederland, geeft het volgende oude dagboek: ,,Nov. 20% 1G98. Eergister met mijne Vrouwe en diverse andere goede vrienden, waaronder ook neef Petrus en' sijne Cla- sina, geweest bij Jonker Swaap op de Prunderbrade. Hadde een uitnemende fij ne en vette koe geslacht, die wel 600 pont woogli, en waarin meer aals 70 pont vet was. Bij deze gelegenheid kennis gemaakt met eerdappelen, ook wel genaampt Kar- toffelen siinde een vrugt. die in den gront groeit, en die door Jansen, die (als ik hebbe vermeit) een groot vrind van Jon ker Swaap is,waren verbout en aan ge noemden sijnen vrind bijgezet. Bevonden deselve seer smakelijk te sijn, vooral, en deselve hier waaren toebereydt, n.l. met geele knollekens in een Schootel gesmoort, en. met vleèsehsop overgooten. Waaren efter onder ons eenige. en spe ciaal Vrouwen, die daaraf niet wilden proeven wordende daarin ook wel wat ge- sterekt door onsen doctor, die se agte van een koude natuur te sijn, ende swaarmoe- digh om te vex-teren. Gebruikte efter een paar daarvan. Hebben vorders een seer aangenamen en geselligeu avondmaaltijd gehouden, en sijn, onder een verquickelijk en uyteer- maate goed glas Wijn, lang bij malkander gebleven, en eerst met Middernagt ge- scheyden. De ganck naar huys was efter niet weynig beswaarlick. aangesien het in den avent hebbende geregent. de met den nagt ingevallen vorst den weg seer gla.t en glisserigh gemaakt hadde, sodat wij dan ook met een gebroockene lanteerno thuis quamen. Was den volgenden morgen gequelt met hoofdpijne, yet dat (mij selden bevallende) vermeyne te moeten toeschrijven aan de gebruickte eerdappelen, die mij nii tog duncken eene niet te ligt te verdouwen spijse te sijn. Maar mijne Vrouwe objec teerde laggende: dat het d'eerdappels ginck als de kleyne dieven, die opgehan gen worden, terwijlen men de grote vrij- spreect of laat lopen. Dat de eerdappels hooftpijne veroorsaackten sou mogelijk kennen sijn. maar dat deselve sommige luyden onvast op de benen gemaakt had den sij kon Jt beswaarlijk gelooven. (O dese Vrouwkens!)" INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie Vergun mij voor. onderstaand eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waarvoor beleefd dank. Ergerlijk Machtsmisbruik.*- Ook ik was een van de slachtoffers der muntgasliehteis in den nacht van 6 op 7 Nov. j.l. Vreemd keek ik echter op, toen mij gis terenmorgen een kwitantie werd gepre senteerd tot betaling van het reeds met dubbeltjes betaalde gasverbruik over de maand November, moet zijn: een deel van Sept., October en November lk dacht als verbruiker altijd, dat dit geld voor rekening lag van de gasfabriek, van den leverancier, en dat deze ook de verantwoording droeg voor de in zeer slechten staat van verzekering verkceren- de automaten. De gasfabriek heeft daar echter schijn baar een andere lezing over en schuift de verantwoordelijkheid van haar af op de verbruikers en houders van deze „ondin gen", en vermeerdert nog die verantwoor ding, door haar nalatigheid en p!: hfsver- zuiru, door deze meteis niet gei - geld c '.e maand te ledigen, maar dat om de oe maanden te doen en voorts deze on o- trouwbare meters vlak onder de nunea neer te zetten. Nu zijn er onder hen. die de dupe r- den van de roofzucht van deze onu la ten wien plots een kwitantie van meer in f 10 werd aangeboden, met bedrc.gi deze onmiddellijk te betalen. De gosi'a- briek komt niet met een voorstel van ce« gemoetköming of termijnbetaling bij die menschen, die van de ééne week in de andere worstelen en die toch onmogelijk ineens nu maar zoo'n som kunnen voldoen. Immers toch, deze verbruikers zien zich hier geplaatst voor een belangrijke schade, welke mede en voor een zeer groofc deel te danken is aan de in zeer slechten toestand van verzekering verkeeren de automaten en tot overmaat worden zij dan nog de dupe van ergerlijk mach s misbruik. Is tegen dergelijke te laken handelin gen gemeenschappelijk nu niets te doen M. de Red? Zou het niet wenschelijk zijn dat een adres werd gericht aan den Ge meenteraad, zoodat èn tegemoetkomiug èn verandering (door penningen bijv) in deze meters wordt gebracht, om nieuwe teleurstelling te voorkomen en geen aan leiding tot diefstal te geven. De gasfabriek schijnt doof te zijn voor deze gewettigde bezwaren, zoodat langs anderen weg recht verkregen moet wor den. 't Is anders wel fraai. F. L LUYTJ ES Pasteurst.raat 16, Leiden. 13 November. Personen te Leiden gevestigd. J. P. Th. M. van Balgoov, da Costastraat 39 H. Binnendijk, onderwijzer. Marien- poelstraat 9 J. H. W. Berkeljon, Was* straat 30 Mej. P. de Bock. dienstbode. Kooipark 5 Mej. Wede. A. C. Cozii-.- - Voorhuizen en gezin. Driftstraat 31a D. Fuchs, timmerman. Formosastraat 1 H. J. Gantvoort. Hooge Rijndijk 102 L, H. Klootwijk, Oude Singel 20G. T. Lie Schelpenkade 38 D. Has Svewarso, Drie Octoberstraat 62 L. M. I. Redelé, Groen- hovenstraat 13 F. J. W. Booker, Hooge- 'woerd 111 Mej. J. Ruf, dienstbode, Rijns- bnrgerweg 159 F. Sanders. Heerenstraat 123 L. A. Sieburgh Haagweg 46 J, P. J. M. Strij'bos, Maarsmansteeg '14 F. van der Veen, Oegstgeesterlasn 16a J. J. van de Velde, Breestraat 20 F. Visser. Rapen burg 56 G. P. J. van Waasbergen. Hugo de Grootstraat 5 J. M. van de V:egr Haarlemmerstraat 299a Mej. J. G. Zand bergen. dienstbode, Rijnsburgerweg 181 Mej. A. Assman. colportrice, Haarlemmer straat 223 J. Kroese. Heerengracht 8» Mej. P. A. Hendriks, kinderjuffrouw Rijnsburgerweg 80 G. Tabingh Suer» mondt, Nieuwe Rijn 28 R. de Bruin, hor logemaker, Oegstgeesterlaan 16a J, Cre- mer. Hoogewoerd 34 Mei, J. L. van den Berg, Morschsingel 11 Mej. M. T. Kou- zenkamp. Morsohsingel 11 Mej. S. Krie- ger, Breestraat 157a Mej. J. Mark. dienstbode, Rijnsburgerweg 103 -T. Brij en gezin. Hooge Riindijk 30 Moi. O. Hamm dienstbode, Plantsoen 43 J. H. Kern en gezin, hoogleeraar, Zoeterw.singel 90 Mej. J. F. de Klerk, Uiterstegracht 39 H. Schnitzler winkelier Haarlemmer straat 145a Mei. Wede. N. van Houwe- lingenDe Bruin en gezin. Hooge Morsoh- weg 13 Mei. P. M. Rodenburg, dienstbo de. Haarlemmerstraat 138 J. eu Th. Evler. Heerenstraat 1?3 Mej. H Wij- land, vemleecster, Acad. Ziekenhui» Mej. M. P. Verdegaal dienstbode F-v Rijndi'k 152 Mei. J. C. Kasterm" dienstbode. Oude Rijn 81 Mej Wed. O. J. KruiitBrack Plantsoen 73 R .T van der Weijden. kellrier Haarlemmerweg l? W. J. van Stralen, mar'nier. Spilsteesr 2 Mqj. Wede. C. Th. Weijers—v. d I indnn Vooren Driftstraat 33a Mej. Wo le. H. van SchaikVenne. Vliet 46 A. R van Reek en gezin. M?.j. ziek'enverpl.. Gassir. 20 Mei. W. Zvanenbu'-e. dienstbode, Haarlemmerstraaf 163 E J. Roelfsema, Aloëlaan 1 F. van der Loo. Hooge woerd 37 J. A. de. Goeijen. Nieuwe Rim 30 H. van Hees Oude Varkenmarkt 8 A. C. de Kanter, Lan^e Mare 45a Mo hammed Joessof, Oude Riin 71 Mej. J. J. Klomp, verpleegster. Diaconessenhnis. Personen uit Leiden vertrokken. KI. A. de Woerd. Voorbnrn. Dr. Blooker- straat. 31 Mei. H. E. Telieur Bunscho ten. Dr. Walmolts Mei. M. Lunshof, Oegstgeëst, Koninginnelaan 4 Prof. L. Knappert idem idem Pr. Fr. A. van Noord. Den Haag. Kaapstraat 4« J. Th., van Riet, Ede (G.) N. Stationsstraat 3 A. de Roer. Oldenzaal, Hoogela^dstraat 30 P. Fr. M. Richter Laren fN.-H.V vdla Rerkenoord L. JT. J. J. Mazel. D"n Haag. Groot Hertoginnelaan 227 A. M Scboonderwoerd. Den Haag. Waeen- straat 169 Mej. W. M. Vlasveld geboren den Dopper, Den Helder. Emmastraat 52 -- Mej. M. de Klerk Almelo, Ges'ieht De Goede Herder W. H. Sandberg. IJnuu- den, N. Schulpweg 301 W. Wijnman. Am sterdam. Celebesstraat. 103 Mej. R O. de Jong, Appeltern. Altforst Joh Brced- ve'ld, Amersfoort Kon. Wilhelminastraat K J. K. Houtman. Merxem (B.) Breedelnan 226 Mej. J. Zandstra. Leeuwarden^ Stion- sehewec 160 H. W. Loeber, Utrc-ht. Alex. Numankade 33 De Dames Seclcr- man Ede (G.). Lunteren Stationsweg -- G. de Vries, idem idem Mej. L. Brink man. Den Haag. Gentsclxestraat 91^ Mej. H Brinkman. Den Hancr, Loicksch est raat 64 H. J. Walkate Bilthoven, Mes ig- laan 7 J. J. A. Sandee, Haarlem Tal n v- rtraat 11 Mej. Plug Tesko. Noordwtjk, Sehiestraat 8a Jobs. Koning. Schoten, Overtonstraat 28 Mej. M. Chr. C, u* ting, Wassenaar, Nachtegaallaan 1 'L IJl jé. Den Helder. Jan in 't. Veldstraai 74 Mej. C. G. Buckene, Hillegom. Haven- Mej. H. Welz. Essen (Dl.), Marg. H«»ll© weg 151 Mej. J. Zwaan, IJniuiden, Bree saapstraat lOrood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7