PUROL 30 Last van gal en slijm 890S beslagen tong, een voortdurend onaange- namen smaak, tragen stoelgang en een opge blazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeer- tabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. grooter ongeluk werd voorkomen. Aanvan kelijk was het kind bewusteloos en moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, maar langzamerhand kwam het ventje bij en mocht gelukkig worden geconstateerd, dat de toestand niet bedenkelijk was. Wel schijnt het lichamelijk nog hier en daar pijn te hebben opgei oopen. Het kind is spoedig daarop met de auto van den dok ier naar huis vervoerd. Gelukkig voor de ouders dat ze het kind levend thuis moch ten zien komen. Y OORSCHOTEN. De heer M. R., hooi- en stroohandelaar alhier, is Dinsdagavond de dupe geworden van een brutalen oplichter. Volgens den heer R. heeft het geval zich als volgt afgespeeld. Een marechaussee vervoegde zich bij hem om in verband met in omloop zijnde valsch bankpapier het papier van den heer R. te mogen nazien. Do heer R. voldeed hieraan, maar het bleek dat deze geen valsch papier had. Men bleef nog eenigen tijd doorpraten waarna beiden het kantoor verlieten* In dien tijd Inoet volgens den heer R. de marechaus see kans gezien hebben het geldkistje met f 2600 onder zijn cape te verbergen, want toen R. even la-ter in 't kantoor terug kwam om het kistje in de brandkast te •luiten bleek het verdwenen te zijn. On middellijk begaf de heer R. zich naar de kazerne te Wassenaar. doch bedoelde marechaussee was met verlof. Den anderen morgen heeft de heer R. met zijn vrouw uit de aangetreden troep ma rechaussees den dader aangewezen. Deze is in arrest gesteld maar blijft ontkennen, BOSKOOP. De gehouden collec te voor het Nationaal Huldeblijk aan de N oord-Zuid-Hollandsche Reddingsmaat- schappij tot redding van schipbreukelin gen heeft in deze gemeente f 27,50 opge bracht. De heer D. v. d. Geur, manufacturer alhier is door aankoop eigenaar geworden van het winkelhuis W. Z. Dorpsstraat no. 12 alhier eerder be woond door den heer G. de Jong thans wonende te Zeist. Het Chr. Comité voor Winterlezingen mocht een 4 tal personen bereid vindena dezen winter in Boskoop op tet reden en wel Dr. Callenbach uit Rotterdam, die 27 November over .,Guide Gezelle" een lezing houdt, Dr. Wielenga uit Amsterdam, die 16 December zal spre ken over: ,,De Bijbel als boek van schoon heid". Prof. Dr. Noordtzij die 27 Januari hoopt te komen met het onderwerp „Het Oude Testament en de opgravingen" ter wijl Ds. Wisse uit Arnhem op nader te bepalen datum toezegde, te zullen spreken. In den nacht van 3 op 4 November is ingebroken in de boeren woning bewoond door den landbouwer v. d. V. aan den Voorweg. Gestolen zijn ver schillende lijfgoederen. Tot hofmeester op de stoomboot „Vooruitgang" is benoemd W. Oostrum alhier. Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Here dity of the Cephalis index" de heer G. P. Frets alhier, Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October ingelegd f 4059,45 en terugbetaald de som van f 11,944,59. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 4348. KATWIJK. Ondertrouwd: G. Eugster en N. Visser. Getrouwd: W. van der Plas en J. MiDnee. BODEGRAVEN. Burger 1. Stand. Geboren: Jacobus Henidricus z. van N. Blijleven en !A. Kloosterziel Adriana Geertje d. van J. Blijleven en A. Gelderblom Adriana Cornelia d. Van J. van Velzen en G. M. Nederend. Ondertrouwd: Theodorus Petrus Konst 29 j. en Headrika Maria Leliveld 29 jaar. Getrouwd: Jan Sterk Vroege 27 j. en Helena Cornelia Costerus 27 x- Overleden: Janna Jacoba de Ko ning 2 w. (te Leiden.) Gevestigd: C. Akerboom, dienstbo de van Reeuwijk L. J. van den Berg, boerenknecht, van Wilnis S. Bije en echtg., arts van Dreischoz H. van der 'Laan van Barwoutswaarder H» Lam mere en echtg. van de Bilt Joh. Scheel, dienstbode van Leiden J. H. den Broe der van Zwammeidam ~P. D. Korse, van Nieuwkoop G. v. d. Bosch, ver pleegster van Noordwijk E. M. J. Jan maat van Zwammerdam Ph. Verwey, arbeider van Zwammerdam Ch. W. de !Jong, dienstbode van Zwammerdam H. Schuurman en gezin, arbeider van Wilnis G. Takkenberg en gezin, bakker van ^urinerend C. Buitelaar, dienstbode .van Alphen aan den Rijn W. Verwejj, landarbeider van Loenersloot A. J. Ver laan, slagersknecht van Wijk aan Zee en Duin K. Tuijnenburg, dienstbode* van \g-Gravenhage. 1 Vertrokken: A. Hoogendoorn con- Üroleur naar Utrecht W. J. van Velsen, j.-boereimecht naar Voorhout J. Ranke, f reiziger naar Wandsbek (Duitschland) r.,G. C. Wolsdijk, dienstbode naar Amster- y.dam D. Kruit naar Heijthuizen G. LKnopperts en gezin, arbeider naar Alphen j. aan den Rijn W. J. Zwanenburg naar MWilleskop G. P. H. van der Moolen, ar- beider naar Zwammerdam A. A. M. fvan Zuylen, dienstbode naar Hoenkoop P. Huurman, bakkersknecht naar Zeg- waart G. van Beek. dienstbode naar Weerden A. van Leeuwen, dienstbode naar Weesperkarspel G. van der Lee, arbeider naar Weesperkarspel S. M. Veelenturf, naar Bloemendaal M. J. 'Starreveld, dienstbode naar Leiden C. W. van Duuren, naar Utrecht M. J. A. Smit, dienstbode naar Utrecht M. Breed ijk, stuurman naar Terschelling G. Verbree. dienstbode naar Westbroek M. Verlaan, schoenmaker naar Gouda P. J, van Dam, naar Apeldoorn K. Hofland, smid naar VGravenhage I. Uittenbogaard, dienstbode naar 's-Gra- venhage J. van den Bogaard, dienstbo de naar Rietveld B. G. van den Boo gaard, dienstbode naar Rietveld D. Daüdeij en echtg. naar Voorschoten. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Maandag 10 November a.s» des morgens te 9% uurt Agenda: 1 Ingekomen stukken en mededeelingen. 2 Ontheffing houwverbod. 3 Reclames plaatselijke belastingen. 4. Subsidie land- bouwcursus. 5 Rekening en begrooting Burgerlijk Armbestuur. 6 Benoeming leden commissie wering van schoolverzuim. 7 Vaststelling vergoeding bijzondere scholen over 1922 en 1923. 8 Opheffing hypotheek contributie Ka.twijkscbe weg. 9 Verdeeliug der gemeente in stemdistricten. 10 Benoe ming commissie herziening bouwverorde ning. 11 Wegenplan Voorhoeve. 12 Herzie ning huurprijzen gemeentewoningen. 13 Wijziging begrooting 1924. 14 Aanbieding begrooting 1925. Gemeenteraad Boskoop. Vergadering van Woen.sdag 5 November Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering worden de notulen der vorige vergadering vast gesteld, nadat er op verzoek van den heer Loef een kleine wijziging aangaande het door hem gesprokene is aangebracht. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken vraagt de heer Brand het woord naar aanleiding van de goedkeuring van de re kening der bouw vereen. ,,Goed Wonen". Spr. vraagt of de post renteverlies" groot ruim f 300 een permanente is, of slechts voor één keer. De Voorz. deelt mede dat het hier renteverlies betreft dat tijdens den bouw werd geleden, dus er behoeft in 't vervolg niet mee te worden gerekend. Aan de orde komen dan eenige benoe mingen. Stembureau I, voor de raadsverkiezin gen. In de plaats van den heer J. K. G. Loef, die vertrekt, wordt benoemd de heer F. H. A. Houdijk, in de plaats van den heer Jon ge jan wordt tot voorzitter van bureau II de heer E. Guldemond benoemd terwijl diens plaats in bureau IV wordt ingeno men door den heer P. Loef. Tot leden van de comm. van toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs worden benoemd de heeren A. Abben- broek en J. F. v. d. Geer. De heer W. v. Bergen wordt herbenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Tot loden van de comm. tot wering van schoolverzuim worden benoemd de heeren Jac. M. Nieuwesteeg, J. E. Evers, D. Veer man Sr., J. Deys, P. D. Noest, J. v, d, Graaf, W. Boon. H. Boer Pzn. en J. Bruins. In behandeling komt een voortsel van B. en W. om de verordening op het hef fen van vermakelijkheidsbelasting aan te vullen met een bepaling waardoor naast bioscopen en tentoonstellingen, ook zweef molens enz. worden belast, welk voorstel wordt goedgekeurd. Het voorstel om enkele kleine gedeelten van de Alphenerwe'tering aan te koopen ten behoeve van het bouwrijp maken van een terrein aan de Zuidkade wordt z. h. st. aangenomen. Bij het voorstel om de woningen Reyers- koop 61, 63. 65 en 67 onbewoonbaar te ver klaren spreekt de heer H o u d ij k als zijn meening uit dat B. en W. hier verder zijn gegaan dan het rapport der gezondheids commissie^ noodig oordeelde. Dit zou moei lijkheden kunnen opleveren voor sommige menschen die geen goede woning kunnen betalen. De Voorz. wijst op de soepele toepas sing die tot heden is moeten worden ge volgd door het gebrek aan woningen. Het rapport der G. C. adviseert in elk geval tot onbewoonbaarverklaring, en het duurt altijd vrij lang eer ze definitief worden ontruimd. De termijn van ontruiming moet dikwijls worden verlengd. De heerenB rand en v. d. Wolf drin gen aan op spoedige ontruiming, want de woningen die het hier geldt, zijn meer dan sleoht. Laatstgenoemde is zelfs zoo erg te noemen dat de bewoners beter buiten kunnen wonen. De heer V e r k a d e vindt dat er in Boskoop nog veel meer woningen zijn die voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king komen. De nieuwbouw gaat wel niet hard, maar zoo'n „schandbord". op de hui zen kan toch geen kwaad, aï was het slechts om de menschen die van een an dere plaats komen, en een huis zoeken, te waarschuwen. De Voorz. spreekt zijn voldoening uit over de strooming «in den raad, om de woningverbeteringkrachtig voort te zet ten. Spr. zegt goede handhaving van de verordening toe, waarmede de bespreking over dit punt wordt beëindigd. De voorgestelde wijziging van art. 16 der „Voorwaarden en Tarieven" der bron waterleiding-wordt goedgekeurd. Verbrui kers die niet beschikken over een goot steen zullen nu géén meterhuur behoeven te betalen omdat zij van een meter geen gebruik maken. Besproken worden dan de prijzen van het licht- en muntgas. De heer Mesman zegt nog geen defi nitief oordeel in deze aangelegenheid te hebben kunnen vormen, daar hij niet ach ter de juiste productieprijs is kunnen ko men. Het meest geschikte oogenblik daar voor acht spr. de behandeling in de be- drijfsbegrooting, tot welken tijd spr. ver zoekt de behandeling van dit voorstel nog aan te houden. Do heer Boekraad had verwacht dat B. en W. een grootere verlaging hadden voorgesteld. Wanneer over de 800.000 M3. nog een cent meer wordt verlaagd, zal die f 8000 minder inkomen toch zeker een f 8000 minder winst beteekenen. Daarbij zou ook meer cokes kunnen worden afge leverd, waarvoor thans goede prijzen wor den gemaakt. Ten slotte sluit spr. zich aan bij het verzoek van den heer Mesmaif. Ook de heer Ver ka de doet zulks. De Voorzitter acht uitstel niet noo dig. Men kan niet zeggen dat er niet ge noeg bescheiden zijn.- Natuurlijk kan men er altijd nog meer wenschen maar dat er niet genoeg zouden zijn, moet spr. ont kennen. Het voorstel is van alle kanten bekeken. De behandeling duurt reeds ge- ruimen tijd. Een verzoek van uitstel is reeds meerdere malen ingewilligd en spr. vreest dat de leden die zich van nog geen oordeel hebben kunnen vormen, dit ook over 4 weken nog niet zullen hebben ge daan. Uitstel zou spr. ten zeerste betreu ren. Daarbij is het blijkens de notulen steeds de gewoonte geweest om aan de be- grootingsagenda niets toe te voegen. De heer Mesman reageert op dit ant woord. Spr. zegt slechts 3 dagen tijd te hebben gehad. Spr. maakt van zijn. ver zoek een voorstel. Het voorstel-Mesman woidt' .met 76 si. aangenomen. Voor stemden mede de hee ren Baud, Grootendorst, v. d. Wolff, Boek raad, Houdijk en Verkade. Bij het bespreken van een heffing va-h staangeld van motorrijtuigen wijst de heer N ij h o f f op de wenschelijkheid om eenige vrachtrijders die soms een uur lang dezelfde los- of laadplaats innemen, wat strenger aan te pakken. Wordt toegezegd. De concept-verordeningen op heffingen en invordering worden goedgekeurd. Voorstel tot aanvulling van de verorde ning op de heffing van legesgelden. De heer v. d. Wolf vindt het vreemd dat-B. en W. ten opzichte van de bouw- verordenng aan den fenen kant het bou wen aanmoedigen doch het van den an deren kant weer belemmeren. Wanneer de gem.-architect door het handharen der verordening meer werk krijgt kan spr Jt begrijpen, doch in het andere geval is spr. «tegen deze heffing. De heer Mesman gevoelt in 't alge meen niet veel voor indirecte belastingen, maar vooial deze heffing vindt hij onge rijmd. Ook de heer Boekraad acht de hef fing ongewenscht. De Voorz. voert aan dat thans al het vele werk ten dienste van gemeentewer ken geheel gratis wordt verricht, terwijl voor het teekenen van e>en „druifluis"ver klaring wel leges werden geheven. Het de teekening van een arbeiderswoning zal niet mee»* dan f 5.worden geheven. Het spreekt dat we niet graag belasting befca- -len, maar men moet niet gaan zeggen dat' het hier kleine bedragen geldt, die ,,toeh niets" geven. We moeten thans meer dan ooit op de kleintjes letten, wat spr. dui delijk illustreert. Het bouwen zal geheel niet worden be lemmerd en de beschuldiging van den heer Mesman moet spr. dan ook afwijzen.. De heeren v. d. Wolf en Verkade trachten het salaris van den architect er bij te halen, maar de Voorz. weet de bespreking te beperken tot het leges-voor stel. De heer H o u d ij k is tegen leges bij handhaving der bouwverordening. Het is louter een algemeen belang, dat gemeen telijke instellingen gratis moeten dienen. De Voorz.: de kosten voor dén vleesch keuringsdienst worden anders ook ver haald. In beide gevallen gaat het toch om bescherming van de gezondheid. Het voorstel van B. en W. wordt met 3 stemmen tegen aangenomen. Tegen de heeren Mesman, v. d. Wolf en Boekraad. (Wordt vervolgd.) GEMENGD NIEUWS Dijk doorgestoken. Men meldt uit Sommelsdijk aan de Msb.: Het watergemaal van den polder Everdi- na moest den laatste® tijd onophoudelijk dag en nacht doorwerken zonder dat men bemerken kon dat het waterpeil zakte. Ten slotte, kwam men tot de ontdekking dat de scheidingsdam tusscheai dezen polder en den polder Kraayenstein was doorgestoken. Een onderzoek naar den dader(s) wordt thans ingesteld. Een belooning is uitgeloofd aan dengene, die aanwijzingen kan doen welke kunnen leiden tot vervolging. De vader teruggevonden. Zooals verleden week werd vermeld, ver toefde te Vlissingen een 14-jarig meisje, dat alleen uit. Polen* was gereisd om haar vader te Londen op te zoeken, maar niet verder kon komen dan Vlissingen. Thans is de politie er in geslaagd de verblijfplaats van den vader op te sporen en zal het meis je verder reizen. Intusschen waren bij de politie, zoowel uit Vlissingen als van bui ten de stad pakketten voor het moederloo- ze meisje ontvangen en had een familie haar tijdelijk onderdak verschaft. Een veiligheidsspeld ingeslikt. Toen het 10-jarig .dochtertje van de wé- duwe R. te Oisterwijk aan de tafel zat te spelen, geraakte onverhoeds een geopende veiligheidsspeld in haar keelholte, met de punt naar boven gericht. De onmiddel lijk verschenen geneesheer achtte opneming in het Ziekenhuis te Tilburg noodzakelijk. Hoewel de ligging van het voorwerp nauw keurig bepaald werd, besloot men wegens het daaraan verbonden gevaar niet tot ope ratie ovêr te gaan. Men is er intusschen niet in geslaagd het voorwerp te verwijde ren. Niettegenstaande het kind - lijdt, is de toestand levensgevaarlijk. De malversaties te Breda. Het ,.D. v. N.-Br." meldt, dat de ge schorste hoofdklerk bij de Bredasche gas fabriek G., op vrije voeten is gesteld, doch niet. van rechtsvervolging ontslagen. De boekhouder-kassier S., blijft in verzekerde bewaring. Geen snuggere! In het groote postkantoor te Rotterdam had een bewoner van de Aleidisstraat een postwissel van f 162.50 geind. In een schrijf- fojcefc telt hij het geld nog eens na en liet het daar liggen, om evenaan een an der loket postzegels te koopen. Toen keer de hij terug en was het bedrag van f162.50... tot zijn verwondering verdwenen. Een honderdjarige overleden. Te Stcenwijk is de oudste ingezetene der gemeente, de weduwe Nijenhuis geboren Pen', op den leeftijd van 101 jaar en drie maanden overleden. De IJscl. De was is te Deventer afnemende en be droeg sedert Dinsdag 30 c.M., tegen 67 c.M. gedurende de voorafgaande 24 uren. De stand, was gisterochtend- 8 uur 5.07 N. A. P. Gisterenmiddag 4-uur was-het water weer 10 c.M. gestegen, en wees. de peil schaal 5.17 M. san. De speelvelden op den Ossenweerd. waar onder dat van U. D., zijn ondergeloopem STADSNIEUWS De Leidsehe Burgerwacht. Op de 1.1. gehouden bestuursvergade ring in een der bovenzalen van het stad huis werd aan den voorzitter der Leid sehe Burgerwacht mr. P. A Pijnacker- Hordijk in tegenwoordigheid van den bur gemeester en enkele leden van het uitvoe rend comité door Zijne Excxellentie van Hecking Colenbrander uit 's-Hage na mens het Hoofdbestuur van den Ned. Bond v. Vrijwillige Burgerwachten in Ne derland het Kruis van verdiensten uitge reikt. Deze onderscheiding werd den voorzit ter verleend wegens zijn arbeid in het be lang der Burgerwacht gedaan, waardoor de Leidsehe Burgerwacht een organisatie is geworden die een eerste plaats onder de Burgerwachten in Nederland inneemt. Bij de firma Wijnobel en Chevalier is in den winkel een damesrijwiel achterge bleven. TELEGRAMMEN Het nieuwe Engelsche ministerie. LONDEN, 6 November. (V.D.). Ofschoon de officieele lijst van de voornaamste mi nisters in het nieuwe kabinet-Baldwin waarschijnlijk niet bekend zal w-orden ge maakt voor hedenavond of morgenochtend. 18 er reden aan te nemen, dat de nieuwe minister van buitenlandsche zaken Austin Chamberlain zal zijn. Verscheidene bladen melden, dat deze benoeming zeker is. De Duitsche herstellecning. BERLIJN, 6 November. (V.D.). He.t in het buitenland opgenomen gedeelte van de Duitsche herstelleening heeft in het. geheel ongeveer 795 millioen mark opgebracht, zoodat voor Duitschland slechts 5 millioen goudmark uit te geven blijft. Autobus-ongeval. LONDEN, 0 November. (VJD.). Doordat de chauffeur van een autobus trachtte uit te wijken voor een vrouw is het voertuig omgevallen. Negen passagiers werden ge wond. Laatste Berichten Eerste Kamer. Het Centraal Stembureau heeft heden tot lid van de Eerste Kamer benoemd ver klaard, den heer F. L. Ossendorp te Am sterdam, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. van Kol als lid dier Kamer. Hoog water. Men meldt uit Tiel: Het water in de Waal staat van dijk tot dijfc en het voertuigenverkeeT is ge stremd, De schade door de steenfabrieken geleden is groot. Men meldt vrb Grave: De EHterweg is overstroomd. Het ver keer wordt per weiboot onderhouden. Het verkeer GraveDen Bosch voor voertuigen is eveneens gestremd. De stand van de Maas bij Grave is 11.10 M. Uit Venlo seint men hedenmorgen 19 c.M. wa-s, terwijl Maastricht 84 c.M. val seint. Visscherijberichten. IJ MU i DEN S Nov. Van de IJmnider stoomtreilers kwamen er heden 12 aan de markt. De besommingen waren: IJM 163 met f 4163, IJM 103 met f 2080, IJM 9 met f 27.10; IJM 490 met f 3210, IJM 136 met f 2566, IJM 365 met f 2339, TJM 327 met f 17C8, IJM 72 met f 2342, IJM 104 met f 2178, IJM 19 met f 6352, IJM 165 met f 2381 en IJM 12 met f 2301. De besommingen der haringschepen waren heden LT 706 met f 1933 voor ver- sche haring. MARKTBERICHTEN LE' EN. 5 Nov. Veiling. Bloemkool f 14 -24, Salade f 0. 20, Andijvie f 1.20 Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Kuid Springende Lippen Hnidwondjes 8087 Bij Apoth. en Drogisten. 2.60, Worteltjes f4—9, Roode kool f6—11, Gele kool f510.80, Groene kool f 1.20 3.60, Rapen f 2.70—3.20, Seldery f 1.20—1.60 alles per 100. Spruiten f 15—22, Kroten f 2.20—2.90, Uien f 68. Wortelen f 2.60 3, Lof f 1821. Alles per 100 K.G. GOUDA, 6 Nov. Kaas. Aangevoerd 218 partijen. Ie kwal. f 68—70, 2e kwal. f 64—67 met rijksmerk f 72—74, zwaardere rijks- merk f 75. Boter, weinig aanvoer. Weiboter f 1.25 tot f t.30. tieren, f 14—15 per 100 stuks. Vee. Vette Varkens f 0.400.45 per pond; Magere Varkens f 0.300.40 per pond; Magere Biggen f 710 per stuk; Lammeren f 3236 pér stuk; Nuchtere Kal veren f 1620 per stuk. ALPHEN. 6 Nov. Kaas. Aanvoer 32 wa gens- 1ste sort 69—71. 2de soort 64—68, Ritksmerk 72^—76 Handel tamelijk. VOORSCHOTEN. 5 Nov. Veiling. Kippen- eieren f 15.5016.70. Eendeneieren f 11.80— 12.10 per 100 9tuks. Hanen pe~ stuk f 0.60— f 0.70 STOMPW1JK. 5 Nov. Veiling. Kippen eieren f 14.75f 16.30 peT honderd stukB. Aanvoer 576 stuks. ZO ETER MEER. 5 November. Eierenvei- ling. Aangevoerd 976 stuks. Prijzen: Kip eieren f 14.95—16.50 per 100 stuks: Kleipe- ren 7 cent per kilo. BOSKOOP, 5 Nov. Veiling. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia f 11.40. Golden Ophelia f 1.29, Hadley f 0.881.78. Colum bia f 0.89, Butterfly f 1.43 Freiburg f 0.98, Pernet f 1.30, Polyantharozen f 0.68. Diver sen: Dahlia's 1830 cent per bos. Violieren 22 cent per bos. Chrysanthemum tros f 0 20 1.per bos, idem grootbloemig f 0.18 0.34 per stpk. LOOSDUINEN 5 Nov. Groentenveiling. Groene kool f 1.902,70 per 100 stuks; roode kool f 3,203,50, peren f 4,906 10, stamprincessen f 5863, enijboonen f 82— 84, spruitkool f 1217 per 100 KG.; schor- seneeren le srt. f 11,8015,10. tomaten le srt. f 26,4036 per 50 KG.; postelein f 1.85 2.05 per 6 KG.; salade le sft. f 3,90— 4,20 per 100 krop; peen le srt. f 10,20 10.50, bleekselderij f 3640 per 100 bos; andijvie f 1,80—3,50 per 100 struik; boe renkool 2750 ct. per kist. OFFICIEELE BEÜRSNOTEERINB.. V.K. 100 vw 100l/t6 100 951/, 841/, Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B..... 5% Nederland *1919 4/4% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 fra. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 4X Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Gen Lr. Suiker Turgcns A. Jurgens B Oude Philips R S. Stpk vis Am Hide en Leather Am Smelting-en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker 0 S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. Dordtscbe Petr Geeone Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Heli Bat Robber Koloniale Rubber Serbadjadii Holland Amerika lijn a HolL Stoomboot Kon. Holl Lloyd KonPak etva aTt cVhf»ep'*<»*r» Unie Rott. Lloyd Kon. NM Stoomboot I. Mar.Cy.O.N.VoLTv. a fMi-Batavia Tabak n<>]i Guituur Mü H. IJ. S. M. - obl. 5* H.ÏJ.S.M. obl. 1900/s21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 5 Mehiaon Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Konsas Texas •South. Pacific Union Pacific Gold prol. 48/, WisoeAnoteennfcon (Amsterdam !77Va 134V* 10S'/g 751h 875»/, 76®/, 431 S18 154V, 834 160V, 89V2 119 196V, 81Vg 25»/, 58/, 137 127VB IC'/,, 338 875V, 931/, 109V, 26V, 97V, 143 134V, 76Vi 161/, 104 1091/® 16 428 333 251/, 6 128 126 130 158 Berlijn Londen New-York Parija Brussel Zürick Rome Christian!» Kopenhaven Stockholm Weenen Praag Madrid 0.59»/, 11.47 V, 2.516/1$ 18.131/, 12.04V, 48.52V, 10 931/, 36.35 48.75 67.15 0.0035 7.50 34.- volgens waarnemingen verricht in den moreen van 6 Nov. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.774.2 Blacksod. Laagste Barometerst.: 749.1 Hernoesand. Verwachting tot den avond van 7 Nov.; Zwakke tot matigen Noordelijken tot Oostelijkcn wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, aan vankelijk iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 10 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e a. Donderdag 15 Nov.: nam. 4.53voorm. 6.34

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3