Een bestuurslid "was daar tegen, en meende dat de voorz. dan maar zijn func tie moest neerleggen. Daarom verzoekt de voorz. thans een uitspraak van de verga dering. De heer Knijff vraagt of andere be stuursleden niet in het zelfde geval ver- keeren. .Na langdurige bespreking wordt met groote meerderheid van stemmen het ver zoek, voor een jaar toegestaan. De voorz. verklaart zich vervolgens be reid, gratis het veililigslokaal in orde te zullen houden. Onder applaus wordt daarna aangeno men een bestuursvoorstel', om de contribu tie voor de bestaande leden tot f 1.terug te brengen. Nieuwe leden betalen f2.50 plus f 1.contributie. De heer G. Vos verklaart, dat zijn werk als penningmeester hem wel eens in con flict brengt, met het overige bestuur, in dien b.v. sa'ari s>' örhoogin g gevraagd wordt. Spr. heeft echter, hij weigering alleen het belang der Vereniging op het «og en is er veer, dat de leden zich zelf ©ver de voorstellen uitspreken. De voorz. is dat met spr. eens, maar dit is n;et steeds toegepast, en bovendien meent het bestuur, dat zich garant stelde voor de kosten van het gebouw, zoodat geen der leden daarvoor kon worden aam-, gesproken, wel zelf de salarissen te mogen vaststellen. De heer Knijff bestrijdt dit standpunt. Op verzoek van den heer Meijer zegt de voorz toe, aan de leden die zulks wen- schen, een exemplaar van de Statuten der vereeniging te doen uitreiken. Do heer Kromhout verzoekt ten slotte 's winters tijdig de kachels te doen aanma ken. wat wordt toegezegd. Na een verloting om* vele fraaie prij zen, s^oot de voorzatter met een woord van dank do vergadering. WASSENAAR Gisteravond trad voor de Chr. Hist. Kiesvereen. alhier op D s. I. Voorsteegh van Katwijk aan Zee met het onderwerp: „Naar de stembus." In een aangename en gloedvolle^ rede heeft spr aangetoond waar het bij de Chr. Hist, partij omgaat als zij in 1925 ter stembus optrekt. Het gaat er bij baar al leen om de Christelijke levensbeschouwing overeenkomstig en in gebondenheid aan Gods Woord op alle terrein des levens dus ook op het staatkundig terrein voor te staan en uit te breiden. Want daar vooral komt het er op aan dat het Woord van God het richtsnoer blijft voor al onze daden. Hij waarschuwde zijn toehoorders ernstig zich niet door schoonschijnende leuzen van de wijs te laten brengen zooals b.v. Mr. Marchant nog onlangs had be toogd, in een vergadering van den Yrijz. Dem. Bond, dat ook voor dien bond de Chr. religie wel waarde bezit doch dat zij zich niet laten leiden door de beginselen in Gods Woord ons aangewezen. Er dreigen echter nog meer gevaren bij het naderen van de stembus en wel deze, dat we in onze volksvertegenwoordi ging moesten hebben menschen die alleen de belangen van een zekere groep zouden hebben te behartigen, met andere woor den, dat we een belangenpolitiek gaan voeren. Ook hiertegen waarschuwde spr. zeer ernstig omdat dit zijn inziens zeker op een groote teleurstelling zou uitloopen en voor land en volk zeer nadeelige gevol gen met zich brengen zou. Vervolgens werden nog enkele politieke kwesties ter sprake gebracht o.a. de ont wapeningskwestie. Een schoonschijnende leuze welke door verschillende voorman nen van den Vrijz. Dem. Bond ernstig be streden werd alhoewel zij toch als strijd leuze door dien bond is aanvaard* Niet dat de Chr. Hist, partij er niet voor zou zijn dat geschillen tusschen de volkeren onderling door arbitrage nib den weg zou den worden geruimd en daardoor de kans voor een oorlogvoering zoo min mogelijk gemaakt wordt. Maar het gaat er ook hierbij weer om hoe de Chr. levensbe schouwing gegrond op Gods Woord en onze historie zich tegenover deze dingen stelt, en dan kunnen en mogen we ons vaderland niet ontbloofcen van een weer macht ter bewaring onzer .neutraliteit. Om even een beeld te geven van de geestesgesteldheid van voorstanders der ontwapening haalde spr. een gezegde aan van een dame die den debatavond in den dierentuin te 's-Gravenhage bijwoonde. Toen de heer Snijders zich trachtte 'te verdedigen tegenover Prof van Embden kon zij zich een oogenblik niet langer in houden en sprak de minder mooie woor den uit „zou je hem niet villen". Wanneer je nu met zulke menschen moet gaan ont wapenen vreesde spr. dat het' er niet best uitzag en dat er dan ook niets van terecht zon komen. Ook Prof. van Embden zelf ihad zich laten verleiden dien avond ge deelten van brieven van deskundigen op het gebied van den z.g. chemischen oorlog, die tegen zijn ideën lijnrecht ingingen, maar geheel weg te laten en alleen maar die gedeelten te citeeren, die hem liet geschikste voorkwamen, om zijn be toog te staven. Spreker wekte de aanwe- sagen vervolgens krachtig op zich nauw aaneen te sluiten onder de banier der Chr. Hist. Unie en tevens om ook de Chr. Hist, pers te steunen, waarin de beginse len zoo goed en zoo duidelijk mogelijk Worden gepropageerd. Ten slotte wees spr. er ook nog met een enkel woord op dat er ook van een andere zijde een gevaar dreigde en veel van de zijde der Herv. Geref. Staatspartij. De. partij die het zelfs durfde te wagen de lei ders der Chr. Hist. Unie en met name spreker als volksverleiders aan te wijzen, terwijl de reden daarvoor ook door spr. gejtoemd zoo onbelangrijk is dat men het haast niet zou kunnen gelooven. Na aan het einde zijner rede nogmaals krachtig tot aansluiting bij de Chr. Hist, partij te hebben opgewekt sloot spr. de vergadering met dankgebed. B ij de alhier geliou- ^den aanbesteding van gemeentewege voor wet bouwen van een polltieposthuis was laagste inschrijver de heer van Veen van Scheveningen voor f 12100. Gistermiddag viel spelende vanaf een schuurzolder uit het raam een vierjarig knaapje van den heer B. aan den Deyl alhier. Ernstig gewond werd het ventje onder geneeskundige be handeling van Dr. de Haan gesteld. Hoe gevaarlijk het is voor kinderen met een automobiel mee te rijden bleek gistermiddag weer. Een knaapje van een jaar of zes was op de treeplank van een auto gaan zitten en toen de auto een eindje gereden had dacht hij er zoo maar te kunnen afstappen. Dit bekwam hem echter niet best, hoewel het overigens betrekkelijk goed afliep be zeerde hij zich toch aan zijn gezicht en kwam hij met een knap vuil pakje thuis. Moge dit nog weer bijdragen tot waarschu wing voor anderen daar het toch gemak kelijk ernstiger gevolgen had kunnen heb ben. HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand. Geboren: Maria d. van P. Tiggeloven en A. Visser Grietje d. van J. J, Oppelaar en H. M. Griekspoor Andrijntje d. van G. Meijer en A. Krijgsman. Overleden: Juriaan Sluis 59 j. geh. met A. van Klaveren. LISSH. B ij 3en. heer P. v. Z. is de ga.stoevoer vanwege heb gemeentebe drijf afgesneden wegen» het niet betalen- van verbruikt gas op een miswijzenden meter (art. 7 en 8 der verordening.) Dinsdag is de eerste duiker voor de waterleiding door deze gemeente gelegd en wel door de Zand- sloot. Toen de bodem bereikt was, op 2.70 M. diepte bleek dat de sleuf te ondiep was, waarna men de duiker weer opvijzelde en dieper trok waardoor de vaart tot ongeveer 8 uur gestremd bleef. Hoewel velen naar leidingwater snak ken vernemen we toch dat dit niet voor 't eind 1925 verwacht kan worden, want naar men ons mededeelt zal de bouw van den watertoren gedurende de winterpe riode stopgezet worden met het oog op de vorst. Neemt men daarna nog de huisaanslui tingen met dienstleiding welke alsdan ook weer in den winter vallen., zou men haast zeggen Wordt het zeker 1926 eer we het lang verwachte nat zullen kunnen ver krijgen. SASSENHEIM. Het raadsverslag (couran't 1 Nov. 1.1.) vereischt eenige verbetering. Er staat punt 5: dat het voorstel van B, en W. inzake het verleenen van f 9500 (niet f 95000) aan de woningbouwvereeniging Vooruitgang" met 5 tegen 4 stemmen werd verworpen. Dit moet zijn met alge- meene stemmen aangenomen. Ook staat in de courant van 3 Novem ber 1.1. onder punt 9 dat de schoólopzien- ster met lof heeft gewaagd over de laat ste school (derhalve de R. K. Bewaar school.) Dit moet zijn dat de schoolopzien- ster met lof heeft gewaagd over de Frö belschool aan de Kerkelaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. - Gistermorgen had op de Voorstraat een aanrijding plaats. Een auto reed den melkwagen van Meijer aan zoodanig dat de bussen met melk over de straat rolden en een flinke hoeveelheid melk verloren ging. Daar de bestuurder van de auto bekend is, zal door M. scha devergoeding worden geëischt. De Voor straat stra taleek wel een „melkerij." Hedenmorgen had in de zanderij ,,Wesfcerbaan" een ernstig on geluk plaats. Doordat de zandtrein derail leerde, kwam de arbeider C. v. d. Bent. tusschen 2 wagens in, waardoor hij ernstig werd gekneusd. Dr. Heuting legde het eerst© noodverband, waarna v. d. B. naar het Acad- Ziekenhuis te Leiden is over gebracht. VOORSCHOTEN. Vr ij dagavond hield het Harmoniegezelschap „Benvenuto" al- bier haar jaarvergadering. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De di recteur weid niet algemeen© stemmen her kozen, Aan d'e bèurt van aftreden waren voorzitter en secretaris. De voorzitter, de heer D. Limburg deelde mede zich door drukke werkzaamheden niet meer her kiesbaar te kunnen stellen. In zijn plaats werd gekozen de beer L. C. Segers welke de benoeming voorloopig aannam; tot bestuurslid werd gekozen de heer Hooimans, zoodat het bestuur thans als volgt is saamgesteld L. C. Segers, voorzitter; A. Meershoek, secretaris; J. Waasdorp, penningmeester; J. v. d. Zwart en F. Hooimans. commissarissen. De Chr. Jongelings- vereeniging „De Heere is Mijne Banier" viert dezer dagen haar 45-jarig bestaan. 11 Nov. a.s. zal D.V. Ds. I, Voorsteegh van Katwijk in de Herv. Kerk alhier in een feestrede dit heuglijk feit herdenken met het onderwerp„M enschenwerk en Gods wer k'\ De Jon gel.-Vereen, geeft in den loop dezer maand een Feest- courant uit, waarin de geschiedenis der vereeniging wordt vermeld. BurgerL Stand. Geboren: Dirk z. van D. Mechelse en L. van Hoe ken Willem z. van K. W. Snabel en D. H. Besuyen Gerard Hans z. van R. J. Oostergo en G. Koopmaan. ZWAMMERDAM. - Het bestuur der V r o u- wenvereen. v. Weldadigheid alhier bericht- bij deze, dat ouden en behoeftigen van da gen voor 15 Nov. a.s. hunne wenschen voor 't bekomen van kleeding- of ligging stukken kunnen inleveren bij het bestuur. LISSE. Maandagmiddag 4.15 uur liep P. S. op de 3o Poellaan naast den steenkolenhandelaar v. W. v. d. V. terwijl een geladen wagen steeneii voorbij ging met het gevolg dat P. S. het wiel over den voet kreeg en dit zoodanig kneusde dat 3t hem een slapeloozen nacht bezorgde en hij Dinsdagmorgen niet staan kon op dat been. VOORHOUT. Cand. F. G. H. N i c o 1 a van Utrecht, weid Zondag bevestigd als pred. der Ned. Herv. Gemeente alhier door Ds. H. C. Briët, van Utrecht, die sprak over 2 Tim. 4i 2; „Predik het Woord." Aan de handoplegging nam deel de consulent Ds. P. Hofstede, van Noordwij- kerhout. Des middags sprak Ds. Nicola! een in treerede uit over Hand. 8: 29, daarbij lettende op: 1. het noodige; 2. het geze gende, en 3. het verrassende van het ambt van bedienaar des. Woord-s. Aan het einde volgden zeer hartelijke toespraken van Ds. Hofstede. Ds. van Haaft©n (Noordwijk-Binnen), Ds. Bollóe (Katwijk aan Zee) en ouderl. Van den Berghe. De verheugde Gemeente zong haar nieuwen leeraar Ps. 119; 9 toe. BODEGRAVEN. Voor directeuren en personeel van ,,Turkenburg's Zaadhandel" was het Zaterdag j.l. een blijde dag. Het was n.m. 75 jaar geleden, dat de vader en grootvader der tegenwoordige directeuren tot oprichting besloot van deze zoo gun stig bekend staande firma. Het personeel bood op dien gedenkwaardigien dag, de di rectie een gedenksteen aan, Waarop het portret van den stichter den hèer D. Tur kenburg., jaartallen, onderschrift en het motto waaronder de firma handelt, n.l.: j,Naar mien zaait, wordt gemaaid." De heeren H. Ie Coultre, oud-burge meester van Bodegraven, en H. Blazer, chef van het personeel spraken waardee- rende woorden. Eerstgenoemde sprak van den zegen, die deze firma voor menig ge zin mag zijn, door ze in den winter voor werkloosheid te bewaren, terwijl laatstge noemde wees op de goede verhouding, die er tusschen patroons en arbeiders bestaat. Ontroerd, dankte de oudste directeur voor dit blijk van medeleven zijner arbei ders. De steen zal in den voorgevel van het hoofdgebouw geplaatst worden. HAZERSWOUDE. Tengevolge van hei voorkomen van diphteritis bij verschillen de leerlingen, is de R. K. school op het dorp voorloopig gesloten. 1 In den tuin van dén heer O. staan de aardbeienplanten in bloei en komen bij enkele weer vruchten voor. Burgerl. Stand. Bevallen: J. de Goede geb. Hommels d. A. van Dorp geb. Los z. A. van der Bijl geb. Francken z. L. van de Water geb. van Meurs z. C. M_ Kaptein geb. van der Meer d. J. P. Kerkvliet geb. Balle- rmg z- Gehuwd: M. Krijgsman 23 j. en P. van den Bosch 22 j. De vereeniging „Werk verschaffing" i3 van voornemen ook weer in den naderenden winter haar taak, die zij lange jaren heeft vervuld, op te vatten. Ooi dit te kunnen doen is finan- cieele hulp van de ingezetenen onzer- ge meente dringend noodig. Een circulaire werd verspreid met het doel meer leden en begunstigers voor de vereeniging te verkrijgen. Wij twijfelen niet of het be stuur, dat zich zoo belangeloos geeft voor dien arbeid, zal worden verblijd door dat vélen deze zoo nuttige vereeniging, die in den winter vele werkloozen aan arbeid helpt, willen steunen. Door het bestuur van de Hazerswoud sche Droogmakerij zal op Maandag 17 Nov. a.s. schouw worden ge houden volgens art. 5 en 21 van de keur op politieverordening voor dezen polder. Aan belanghebben den deelen we mede dat door het bestuur van de Hazerswoudsche Droogmakerij za-1 worden aanbesteed het- herschieten van de tocht tusschen genoemden polder en Waddinxveen in. drie perceelen. In schrij- vingsbiljetten worden ingewacht voor of op 17 November a.s. bij den secretaris, bij wien inlichtingen zijn te bekomen, KATWIJK. Burgerl. Stand. Geboren.: Ja-antje d. van A. van Rooien en N. van der Plas Geertrui d. van N. Parlevliet en H. G. Donner Cornelis z. van P. Ruwaard en J. van Duivenbode Lijdia d. van IJ. van der Plas en L. Meijvogel Pieter z. van L. Harteveld en N. Jonker Johanna. Cornelia d. van J. Varkevisser en A. Barnhoorn Dirk z. van D. Schaap en C. de Jong Jan z. van E. van der Schaek en A. Zwanenburg Johan na <L van J. Korpelshoek en L. A. Min- nee. Overleden: Johanna Parlevliet 72 j., wede. van D. Koelewijn. ACADEMIE-BilEUffiS LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde (La. K) de heer J. Hellema te Den Haag; (La A) de heer D. Udo dc Haas, Laren (N.-H.). Apothekers assistenten-examen. Groep VII. Opgeroepen en geslaagd 4 candidaten. t. w. de dames J. Kruit, G. West er veld, C. M. van Teeffelen (allen van Rotterdam) en M. H. Blanken, Leiden. FAILLiSSEMENTEÜ Uitgesproken: Dg stichting Spaarfonds voor Bodemcultuur te Leiden; cur. mr. J. J. van Troostenburg de Bruyn en mr. F. W. Donker Curtius. P. A. A. de Lange Ie Voorburg; cur.: mr. J. C. L. Zuijderhoff. B. Luyt. metselaar te W o u b r u g g e; cur.: mr. A. J. Romijn, te Leiden. Th. J. Haver, te Sassenheim: cur. mr. J. Eskens, te Alphen. STADSNIEUWS Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland is aan de Vereenigde vergadering van het Hoogheemraadschap ingediend de ontwerp-begrooting voor het dienstjaar 1925. Zij sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 843724.94. De uitgaven wijzen aan o.a. kosten van huishoudelijk bestuur f 96195, openbare werken f 25741.54, waarnemingen en toe zicht f 4923.50 buitengewone uitgaven f 243948, onvoorziene uitgaven f 34877.25. De, ontvangsten wijzen aan o.m.: inkom sten uit bezittingen f 52107.22 opbrengst van sluizen en bruggen f 15582.26, omsla gen van landerijen enz. in Rijnland f 311884.05, diverse ontvangsten f 31995, buitengewone ontvangsten f 202278. De vaststelling der begrooting zal plaats hebben in eene openbare zitting van de vereenigde vergadering op Zaterdag 29 No vember 1924, s voormiddags te 11 uur in het Gemeenelandshuis van Rijnland. TELEGRAMMEN Het nieuwe Engelsche ministerie. LONDEN, 5 Nov. (V. D.) Om de leden van het nieuwe kabinet in de ge legenheid te stellen, zich in te werken zal het parlement 1 week later bijeenkomen. De troonrede zal op 1 Dec. voorgelezen worden. LONDEN 5 Nov. (V. D.) De eerste minister Stanley Baldwin heeft gister avond den journalisten medegedeeld, dat hij nog geen enkele verklaring kon afleg gen over de samenstelling van de nieuwe regeering. Hij voegde eraan toe dab de voornaamste ministers, naar hij hoopte, Vrijdagmorgen benoemd, zullen zijn. Ge meld wordt dat tot de nieuwe leden van het ministerie zouden behooren: Austin Chamberlain, lord Birkenhead en sir Robert Horne. De Amerikaansche verkiezingen. NEW-YORK, 5 Nov. (V. D.) De eerste uitslagen van de presidents verkiezingen in de Vereen. Staten kwamen uit Vermont dat 8 leden naar het kiescollege afvaar digt. Hier werden 4 mannen en 4 vrouwen gekozen, die alleen op Coolidge stemmen. Ongeveer 90 pCt. der stemgerechtigden heeft zijn stem uitgebracht. Gemeld wordt, dat in zekere staten o. a. in Marion en in Herrin (Illinois) bijzon dere voorzorgsmaatregelen zijn genomen ter verhindering van wanordelijkheden. In Las Vegas (Nieuw Mexico) is in verband met het optreden der Ku Klux Klan de staat van beleg afgevaardigd. In Chicago werd 1 man gedood en 2 personen gewond bij een gevecht tusschen de inzittenden van twee auto's, die ter stembus gingen. Zeven personen werden gearresteerd. In Ohio werden militairen- aangevallen en werd met steenen geworpen, waardoor I soldaat werd gewónd. Vier personen werden gearresteerd. In een mijn opgesloten LONDEN, 5 November (V. D.) Tien ijzerertsmijnwerkers werden in de Crofts- mTJh nabij Whitehaven (Cumberland) van de buitenwereld afgesloten door het in storten van het mijndak. De redders kre gen eindelijk verbinding met hen, nadat zij 20 uur in de mijn hadden gezeten. Zij waren ongedeerd. Laatste Berichten Hoog water In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn verschillende straiten van Grave ondergeloopen. De Maas blijft nog steeds wassende.. Venlo seint hedenmorgen nog 60 c.M. was. Men kan het water zien wassen. Te Grave worden kistingen vóór de huizen gemaakt. Tragisch. Gisterenmiddag viel een kind van den kleermaker J. té Purmérend in het water. De moeder sprong het direct na, zonder evenwel in staat te zijn het te redden. Bei den werden echter door inmiddels toege schoten nieuwsgierigen op het droge ge bracht. Plotseling kwam een buurvrouw. Mej. B. aangeloopen, baande zich een weg door de menigte en sprong in haar opge wondenheid eveneens te water, om direct in de diepte te verdwijnen. De heer P. Moerbeek, een bekend duiker die reeds meer dan 10 drenkelingen heeft opgedoken slaagde erin na vijf maal duiken de vrouw boven te brengen. Drie doctoren die het geval bijwoonden stelden onmid dellijk krachtige pogingen in het werk om de levensgeesten weder op te wekken, doch hadden geen 3ucces. De deelneming onder de burgerij is groot. Visscherijberichten. IJMUIDEN 4 October. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 14 aan de markt. De besommingen waren: IJM 135 met f 2213. IJM 42 met f 2530, IJM 316 met f 3797, IJM 134 met f 2672, IJM 503 met f 1439. IJM 130 met f 4174, IJM 92 met f 4535, IJM 150 met f 3096, IJM 122 met f 3610, IJM 50 met f 3719, IJM 46 met f 1552. IJM 374 met f 2498, IJM 67 met f 2823 en IJM 158 met f 841. Do besommingen der haringschepen waren heden: KW 158 met f 1323, KW 128 met f 195, KW 40 met f 8896 KW 43 met f 732, KW 123 met f 1494 en KW 153 met f 2133 voor pekelharing; Engelsche drifters van f 15324581 voor versche ha ring. MARKTBERICHTEN LOOSDUINEN 4 Nov. Groentenveilïng. Witte komkommers f 7,9012.50. groe ne kool f 2,703,50 per 100 stuks; snijboo- nen f 77—81, kroten f 2,901,50, spruit- kool f 1524 per 100 KG.; schorseneeren le srt. f 11,4015,80, tomaten le srt. f 25,2032,50 jjer 50 KG-; postelein f 1,69 1,79 per 6 KG.; spinazie 6789 per 4 KG.; salade le srt. f 3,70—3,90 per 100 krop; peen le si*t. f 9,50—9.90 per 100 bes,- bleekselderij f 3245 per 100 bos; andij vie f 1,202,60 per 100 struik; boerenkool 1926 t. per kist". WOERDEN, 5 Nov. Kaas. Aangevoerd 288 partijen, le kwal. f 7275. 2e kwal. f 68—70, met Rijksmerk f 69—78. Handei matig. AMSTERDAM, 5 Nov. Veemarkt. 250 Vette Kalveren le kwal. f 1.201.25, 2de kwal. f 1.051.15. 3e kwal. f 0.90—1.— 44 Nuchtere Kalveren f 1628; 489 Vette Var kens le kwal. f 1.021.04, 2e kwal. f 1.06— f 1.02, VOORSCHOTEN, 4 Nov. Vrije Veiling. Eieren per 100 stuks f 16.2016.90; Eend eieren per 100 stuks f 11.80; Kippen per stuk f 0.801.40; Hanen per stuk f 0.90 1.50; Duiven per stuk f 0.150.30; Konij nen per stuk f 1.0O—1.60; Andijvie per 100 stuks f 1.Peren per H.L. f 4.40. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Nov. Vei ling. Uien per 100 Kg. f .66.60; Peen per 100 Kg. f 5.80—6.30; Peen per 100 bos f 56,30; Bloemkool per 100 f 1825.20; Roodekool per 100 f 79.— Gelekool per 100 f 8.50—10.30. Aanvoer: 2800 Kg. Uien, 1400 bos Peen 100 Bloemkool. ALPHEN AAN DEN RIJN, 4 Nov. Vei- ling. Per 100 Kg.: Spinazie f 14, Peen f 2— 2.70, Spruitkool f 1822. Kroten f 2.503.9C Uien f 6.40—6.60; Per 100 bos: Prei f 2.50 —3.20, Peen f 4.40—5.20, Kroten f 3—3.20; Andijvie f 1.50—3.50; Per 100 stuks: Savoye kool f 5—5.50. Roodekool f 5.60—8 60. Witte, kool f 3.80—3.90. Savoyekool f 6.50—7.60. BODEGRAVEN, 4 Nov. Kaas. Aanvoer 292 wagens, waaronder 251 rijksmerk. te zamen 11.453 stuks, wegende 91.624 Kg. Prima Goudsche f 7476, mindere f 68 72, zware f 83, zonder rijksmerk f 67—73. Han del matig. PURMEREND. 4 Nov. Kaas. Aange voerd 32 stapels kaas. Fabrieken f 59, met rijksmerk f 61.50; boeren f 59, met rijks merk f 65 f 0FFICIEELE BEU8SN0TEESINB. Nederland 1923 6% Nederland 1922 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rush 1919 frs. 500 4H Koloniale Bank aand. Ned Ind Handelsbank Oentr Suiker Tureens A lij'trens B Oude Philips R S Stokvis Am Hide en Leather Am. Smellinz en Anaconda copper Centr Leather StndehakeT TT S Steel trew. Oompania Hand els ver. TTordtsehe PetT Geeons Holl. Petrol KronnMükp Glip Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale RnhhPT ^prha diadi Holland Amerika lijn a Holl Stoomboot LKon Holl Lloyd Kon Paketvaart cvVnpTV'orf TTnie Rotfc. Lloyd Kon Ned Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a TWi-Ratavia Tabak Heli Onltunr Mij H. TJ. S. M. - obl. H.ÏJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 554 Atchison Topeka Erie common Kansas Citv Southern Missouri Koncas Texaa South. Pacific Hnion Pacific Geld prol. 4 V.K. 1007/16 100 */t6 10C'/16 951/4 &31/0 981/J 3% 178i/o 177 1343/;; 132 1087/g 74 74 083/4 374t/2 374 82 771/j 16®/. 14 lui 104 110V2 112 181/4 191/5 429V? 430 315 15Si/4 830i/a 335 I6OI/0 16U/2 S9'/g 118 194 80>/4 80 253/4 25i/a 6 I86V0 130 127 127 125 123 153i/o 158 ïov; 380 331 871 93 373 931/, 1091/5 26 281/j 71 - 82 142V. 148 Wïseeinoteeringen (Amstond a v Kt: Si'."* gfü Brussel Zurich B°me Christiania Kopenhaeen. :«b Praag i '-0- Madrid T >éi prr*:—luM volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Nov. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometeret.771.8 Valentia. Laagste Baromelerst.: 749.2 Haparanda. Verwachting tot den avond van ti Nov.r Zwakke tot matigen wind uit Noordelijk» richtingen, nevelig tot hall bewolkt, weiuig of geen neerslag, aanvankelijk zachter. LUCHT-TEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «a Woensdag 5 Nov. nam. 4.52voorm. 6 de

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3