SI PLUCHE MflHTELS. I A. WAALS, PUROL 30" ^BIES3SRIfi5S555IISV9SEI^35IU^SS59l^ Bin de nieuwste modellen bieden wij aan: Seal Pluche Mantels vanaf f 36.75. i I Geheel mei Zijde gevoerd vanal 1 42.75 lol 195.00. Moderne Zwarle Mantels in zware Wintersloffen Vanaf 110.75. In prima Velours de laine, gevoerd oi ongeveerd, vanal 1 24.75. i I Haarlemmerstraat 114, Leiden. naaaaa»iaaaw^ STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER. Interpellatie salarissen van ambtenaren. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van den heer Gerhard om ver lof tot het richten van vragen' aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, voorzitter van den Raad van Mi nisters, in zake het standpunt van de re- gecring ten aanzien van de ambtenaren salarissen in verband met de laatstuitge- komen editie van het Bezoldigingsbesluit en tevens ter zake van haar houding ten opzichte van het centraal georganiseerd overleg. Het verzoek wordt ingewilligd. De nieuwe Tariefwet. Voortgegaan wordt met de nieuwe Ta- ïiefwet. Art. 36 (Eet-, drink- en tafelgerei). De heer Vliegen (S.D.) stelt voor 5 pet. inplaats van 8 pet. te lezen, behalve voor zoover het met edelmetaal is ver- isierd. De minister van Financiën, de heer C o lij n, wijst er op, dat het dure aarde werk, als Wedgwood en dergelijke, ook maar 5 procent zou betalen. Dat gaat niet aan. Het amendement wordt verworpen met •44 tegen 29 stemmen, rechts tegen links. Art. 37 (drink- en eetwaren). Mevr. Bakker-Nort (V.D.) wenscht 'de soeptabletten en bouillonblokjes met 5 in plaats 8 pet. te belasten, omdat deze volksvoedsel zijn. De Minister zegt dat deze artikelen Vroeger onder een andere bepaling vielen en 30 pet. belasting hadden te dragen. De belasting is dus een belangrijke verminde ring. Het amendement wordt verworpen met 53 tegen 28 stemmen. Art. 38 (electriceermachines, dynamo's, motoren enz.). De heer Dresselhuys (V.B.) verde digt een amendement om uit dit artikel te schrappen de electromotoren De Mi n i s ter wijst dit amendement af omdat van eüectromotoren niet is te zeggen, waarvoor zij dienen. Bij de afzon derlijke artikelen dient dit geregeld te "worden. Het amendement wordt verworpen met 53 tegen 29 stemmen. Artikel 39. (Films). De heer Ter Hall (V.B.) wijst er op, dat de Minister, voor wien de bioscoop een hel is, steeds meer geld daaruit wil klop pen. Spr. heeft daartegen ernstig bezwaar en hij stelt daarom voor het percentage van 8 op 5 pet. te brengen. Do Minister zegt dat vele gezinnen veel te veel geld offeren voor het bioscoop- vermaak. Wanneer het aantal bioscopen verminderde door deze belasting, izou spr. dit toejuichen. Het amendement wordt verworpen met 59 tegen 21 stemmen. Behalve de rechter zijde stemden ook eenige sociaal-demo craten tegen dit amendement. Art. 41. (Garen, draad, snoer, touw, koord en tres). De heer Vliegen (S. D.) wenscht ga rens, gewonden op klosjes, plankjes en an der opwin dmiddel, vrij te stellen. De heer Boon (V. B.) licht een amen dement toe, om garens voor de tricottage en comfectie-industrie lichter dan 120 gram, dus zwaarder dan 50 gram, vrij te stellen t Do heer Snoeck Henkemans (G. H.) wenscht de garens, gewonden op klos je.?, van 8 op 5 pet. te brengen. Na re- en dupliek wordt dit artikel aan gehouden omdat de Minister nog eens wil overwegen hoe hij aan de geopperde bezwaren tegemoet kan komen. Art. 43 (geneesmiddelen). De heer De Groot (V.B.) verdedigt een amendement om de „geheimmidde- Icn" niet met 50 pet. maar met 8 pet. te belasten. Het is onmogelijk een scheiding te maken tusschen geheimmiddelen en an dere middelen en als die gemaakt zou wor den, zou het gevolg er van zijn dat de geheimmiddelen hier worden gemaakt. De Minister zegt dat deze wijziging 50 mille zou kosten. Het zijn de z.g. won derpillen en dergelijke middelen die hier onder vallen en die verre boven de werke^ lijke waarde worden verkocht. Daarom zijn deze middelen zeer ge schikt voor belasting. Het amendement wordt verworpen met 50 tegen 27 stemmen. Art. 46 (globes, planetarium, enz.) De beer Boon (V.B.) betoogt, dat deze instrumenten voor school- en kantoorge- bruik dienen en hij acht het gewenscht bet percentage op 5 pet. te brengen. De Minister meent, dat globes veel in studeerkamers voorkomen en dus er geen aanleiding is om ze anders te belas ten. Het amendement wordt verworpen met 50 tegen 27 stemmen. Art. 48. (Gymnastiek en sportbcnoodigd beden). De heer Staalman (V.B.) betoogt, dat do verzwaring van deze artikelen zeer zal drukken op de gymnastiekverenigin gen. Hij wil dus de gymnastiektoestellen aaJet zwaarder belasten. De Minister zegt, dat het hij al deze amendementen om hetzelfde draait. Het is een algemeene gedachte geweest het per centage te verhoogen. Voor afwijking is aen bijzondere overweging noodig en die bestaat ook hier weer niet. Het amendement wordt verworpen met 48 tegen 26 stemmen. Art. 51 (handschoenen emz.) Mej. W es t er man (V.B.) wenscht de gummi-handschoenen voor huishoudelijk gebruik op 5 pet. te laten. De Minister meent, dat de scheiding biet te maken is. Bij zitten en opstaan wordt het amende ment verworpen. Art. 65. (Kettingen). De heer De Groot (V.B.) wenscht een andere regeling van de grenzen dezer ar tikelen, omdat die van den Minister niet juist is. De Minister begrijpt de wijziging niet goed. Het amendement wordt bij zitten en op staan verworpen. Art. 67 (Kleederen). De heer Vliegen (S.D.) verdedigt de billijkheid van vrijstelling van kleederen, blijkbaar bestemd voor werkkleeren. De heer Staalman (V.B.) wenscht de papieren- en gummi-boorden op 5 pet. te laten, omdat deze slechts door de finan cieel minstdraagkrachtige personen wor den gebezigd. De Minister zegt, dat als het alleen ging om het geldelijk bedrag, hij geen be zwaren zou hebben. Wat zijn eigenlijk werkkleeren? Dat is. weer niet uit te maken. Bovendien zouden de grondslagen manufacturen wel belast zijn. Werkkleeren zijn ook de da mesjaponnen voor mannequins. De heer Vliegen (S.D.) acht dit laatste argument gansch mis. Hij trekt het amendement in, al betreurt hij zeer, dat het onmogelijk is deze wet behoorlijk te amendeeren. Het amendement-Staalman wordt bij zitten en opstaan verworpen. Art. 77 (lepels, vorken, schoppen enz.) De heer Hiemstra (S.D.) verdedigt het amendement, om hooivorken, beer-, gier- en mestscheppers uit den post te schrappen. De heer IJzerman (V.D.) wenscht 't percentage voor lepels, vorken op 5 pet. te laten. De Minister wijst er op, dat zwaar dere schoppen en spaden vrij zijn. Daar onder vallen de hier bedoelde schoppen stellig. De heer Hiemstra (S.D.) trekt zijn amendement in. De heer IJzerman (V.D.) trekt het zijne in. De vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. EERSTE KAMER. Adres van Antwoord. De Voorzitter deelt mede, dat de commissie tot aanbieding van hot adres van antwoord op de Troonrede op de ge bruikelijke wijze ten paleize is ontvangen en van H. M. de Koningin een wederant woord heeft bekomen, dat reeds gedrukt aan de leden is medegedeeld. Ontslagname-Van Kol. De Voorzitter deelt mede, dat be richt is ingekomen van den heer Van Kol, dat hij bedankt voor het lidmaatschap van deze Kamer en dat hij de Kamer gaat verlaten. Regeling van werkzaamheden. Do Voorzitter deelt mede, dat de centrale afdeeling besloten heeft heden avond en morgenochtend 11 uur de sinds de vorige vergadering ingekomen wetsont werpen in de afdeelingen te onderzoeken. De vergadering wordt verdaagd tot mor genmiddag, 2 uur als wanneer verschillen de wetsontwerpen, welke in staa.t van wijzen zijn, zullen worden behandeld. Gemeenteraad Hazerswoude. (Vervolg) 6. Regeling Werkverschaffing. De heer D. Buitenhuis informeert of de bedoeling van de Vereeniging Werk verschaffing ia weder circulaires bij de in gezetenen te zenden met verzoek om steun of lid der vereeniging te worden. De V o o r z. antwoordt toestemmend. Besloten werd B. en W. te machtigen deze 7.aak met de vereeniging te regelen, en op de e.v. vergadering mededeeling hiervan te doen. 7. Benoeming gemeentewerkman. De V o o r z. deelt mede dat. 27 sollici tanten zich hebben aangemekll, waaruit door B. en W. een 4-tal is opgemaakt ter aanbeveling van den raad. Met 7 van de 11 stemmen werd benoemd tot gemeente werkman de heer J. van Veen terwijl op den heer A. van Luijk 4 stemmen werden uitgebracht. Rondvraag. De heer J. Brugman deelt mede klachten te hebben vernomen von bewoners uit de Roemer over onvol doende verlichting, waarop door den heer D. de Bruijn wordt geantwoord, dat de verlichting van dit gedeelte eerder is verbeterd dan afgenomen. Vervolgens vraagt de heer J. Brug man of door B. en W. reeds plannen zijn overwogen voor een losplaats bij den Middelweg ter tegemoetkoming .van Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Huidwondjes 4782 Bij Apoth. en Drogisten. landbouwers en schippers bij het vervoer van bieten. Na gehouden bespreking wordt goedgevonden hieraan geen gevolg te ge ven maar deze zaak over te laten aan de betrokkenen om ze te regelen met parti culieren. Vervolgens informeert de heer Brug man naar den eigenaar van de poort die toegang geeft tot 't gemeente-terrein naar de aschsehuur en wijst op de minder gun- stigo positie waarin de poort verkeert. De V o o r z. zal den gemeente-opzichter hierop attent, maken omdat die poort eigendom der gemeente is. Niemand der leden meer het woord verlangende sluit, de Voorz. de vergade ring. GEA1ENGD NIEUWS Laat onweer. Gisterenavond is de bliksem geslagen in de boerderij van N. B. tusschen Monniken dam en Broek in Waterland. Boerderij en stalling zijn geheel uitgebrand. Het vee is gered. Poging tot moord. Maandagmiddag zaten J. S. en twee da mes, met een waarvan S. verkeering had, in het hotel vah den heer D. in de Kleine Staat te Maastricht. S. maakte ruzie met zijn meisje, waarna zij het café verliet. S. snelde haar achterna, terwijl hij een brow ning voor den dag haalde en deze in de richting van Mej. L. aftrok. Het wapen ketste evenwel. Mej. L. vluchtte den naast het café gelegen banketbakkerswinkel van den heer O. binnen, waar S. haar volgde.. Inmiddels toegeschoten politie voorkwam, dat het drama zich verder afspeelde en re kende S. in. Pogir.g tot doodslag. In Meerveldlioven ontstond Maandag avond in een café tijdens een. kienpartijtje ruzie tusschen een zekeren Van D. uit Gestel en v. d. H. uit Mecrveld- hoven, en wel omdat v. D. voortdurend zat te vloeken en daarmede op herhaaldelijk verzoek van den herbergier weigerde op te houden. Het gevolg daarvan was. dat v. d. H. den ander vastgreep en hem het café uitwierp. Toen v. d. H. eenige oogen- blikken later buiten kwam, stak v. D. hem met een mes in de hartstreek, ten gevolge waarvan de getroffene veel bloed verloor en zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het slachtoffer verkeert in ernstigen toestand. Van D. is door de gemeente- en rijks-po- litie in arrest gesteld. Aanvankelijk ontken de hij halsstarrig, doch later legde hij een volledige bekentenis af. Toen eenigen tijd later de gemeente- en rijkspolitie een on derzoek in het café instelden, waren een 30 personen wederom aan het kienen. Het geld, waarmede gekiend werd. werd in be slag genomen, alsmede het kienspel, terwijl proces-verbaal werd opgemaakt tegen den caféhouder en de kieners. Smokkelaar verdronken. Bii het smokkelpn is Zondagavond om streeks 10 uur te Barger Compascuum ver dronken de 35-jarige J. Bos. De man was gehuwd en vader van vier jeugdige kinde ren. Gezonken. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur, zou een bok beladen met kunstmest, toebehoo- rend aan de firma Weener en Schroder te Zwolle, door de keersluisbrug varen, tege lijk met eenige andere schepen. Nadat eerst- de schepen waren gepasseerd zou de bok volgen. Vermoedelijk door het stooten tegen de kade, kantelde de boot en zonk juist onder de brug. De twee schuit voerders verdwenen mee in de diepte, doch werden door de schippers spoedig op het droge gebracht. De vermiste blazerschuit. Nog steeds verkeert men in het onzekere omtrent het uitblijven van de blazerschuit G. O. 15, welke hoogstwaarschijnlijk de vo rige week Woensdagnacht op de Noordzee vergaan is. De opvarenden waren C. Lokker, schip per, oud 42 jaar, en zijn broeder M. Lokker, 33 jaar, met zijn zoon Kommer oud 19 jaar. De schipper laat een vrouw na met 9 kin deren e-n zijn broer een vrouw met twee kinderen. De verslagenheid in Goedereede is groot. Naar wij vernemen was schipper Sper ling, van Ouddorp, in genoemden nacht na bij het Goereesche hoofd, toen hij vermoe delijk de vergane blazer in gevaar zag Daar hij zelf in gevaarlijke positie ver keerde door den hevigen storm, kon hij geen hulp verleenen e-n verdween de blazer plotseling uit het gezicht. Sperling klom boven in de mast. maar bespeurde niets meer. Ergerlijke onvoorzichtigheid met benzine. Nog steeds wordt met benzine niet de noodige voorzichtigheid betracht. Een er gerlijk staaltje van onvoorzichtigheid deed zich te Volendam Maandag voor en had wanneer de vrijwillige brandweer niet on middellijk krachtig was opgetreden, zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. In een gebouwtje van de firma Tuyp aan het Havendijkje werd een vrachtauto hersteld. Op hetzelfde tijdstip, dat men een bougie schoonmaakte, vulde men een b'enzine-reservoir. Het reservoir liep over enin eenige oogenblikken grepen de vlammen om zich heen! Gelukkig was de vrijw. brandweer spoedig ter plaatse en wist men het- vuur meester te- worden. De auto is gedeeltelijk verbrand, terwijl van het- gebouwtje het dak is afgebrand. Als men in aanmerking neemt, dat zich in de omgeving veel brandbare stoffen be vonden, is dit ongeluk goed afgeloopen! Verzekering dekt de schade. 250 billicen mark gevonden. Ten gemeeniehuize te Offeltje is aan gifte gedaan, dat- onder deze gemeente zijn gevonden 250 billioen mark (d.i. ongeveer f150). Op heeterdaad betrapt! Vele van de politiemannen te Leeuwar den, schrijft de ..Leeuw. Crthebben al heel wat meegemaakt, doeh wat hun Don derdagavond. naar de geruchten verluiden, ston-d te wachten, zou alles overtreffen. Fantastische verhalen bereikten het Hof plein. Er had iemand kans gezien zich te laten insluiten in de kluis van de Alge meene Frie-sche Levensverzekering Maat schappij en hij zou niets meer of minder hebben gedaan dan de kluis leeg gesto len hebben. In allerlijl werden maatregelen getrof fen en zoo zagen late wandelaars op de Nieuwesta-d een sterke politiemacht, re chercheurs en agenten, onder bevel van een inspecteur, optrekken naar het Bur- maniahuis, om slag te leveren. Uit de inlichtingen, welke de bevelvoe rende kreeg, bleek, dat bij hun komst nog verdachte geluiden in de kluis werden ge hoord. De inbreker zou er dus no? De manscha-pr' kregen hun orders e" deze werden zóó stipt opgevolgd, dat spoedig het geheele gebouw was omsingeld. Aan ontvluchting viel mi niet meer te denken. De groote slag zou worden geslagen! Op heeterdaad zou de inbreker worden betraptZco gelukkig waren de leden van het politiekorps nog niet geweest. Op alles waren zij voorbereid; zij wa ren tot de tanden gewapend. Met de re volvers in de vuist drongen de daarvoor aangewezen manschappen onder aanvoe ring van hun inspecteur de kluis binnen. Tot aller verbazig were! niemand in do kluis aangetroffen. Toch duurde het ver dachte geluid voort. Een - poesje had kans gezien, zich te laten insluiten en was nu in een luchtgat bezig van dorre bladeren een bedje te maken. De bewegingen van poes deden inder daad denken aan inbrekers. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De candjdaatsteliing. Geachte Redactie 1 Om misvatting te voorkomen, heb ik nog eens uw gastvrijheid noodig. Mag ik even? In uw blad van 21 Oct-, lees ik een ver slag van de vergadering van 18 Oct. van het bestuur Ka-merkieskring .Leiden." Daarin staat: ,,In deze vergadering wer den om. behandeld de ingekomen bezwa ren op do rapporten .,Candidaatsteiiing" en Financiën." (Het eerste rapport heb ik hier alleen noodig.) De rapporteur der Ccmm. de heer H. Nieuwenhuyzen van Zegwaart, toonde aan dat de ingekomen bezwaren feitelijk geen bezwaren waren en adviseerde tot aanneming van het rapport. De verga dering vereenigdj z'ich met het oordeel van den rapporteur en liet het rapport o n g e w ij z i g.d. (Spa- ticei'ing van mij. N.) Daarentegen lees ik in uw blad van 23 Oct. onder de plaatselijke berichten van Sassenlieim het volgende: Tevens had het Bestuur (nl. van de A. R. Kiesver.) het voorrecht één van zijn twee amende menten op het rapport „Candidaatstel- ling" te zien aangenomen." Dat klopt niet zuiver. Het eerste is juist, het laatste onjuist. Toch kan ik wel begrijpen, hoe Sassen lieim aan die onjuiste opvatting is geko men. Het rapport wenscht 2 plaatsen (1 kans- biedend en 1 platasvervangencï) aangewe zen te zien door Ivieskr. Bestuur in over leg met Centr. Comité. (De overige plaat sen uitsluitend door Kieskring d.w.z. door do K. V.) Sa&senheim wenschte slechts voor 1 plaats aan het C. C. invloed te geven. Dat is niet aangenomen. Bij de verdere besprekingen werd door ondergeteeken.de de mogelijkheid gesteld, dat het C. C. op korten termijn advies over die 2 plaatsen wens elite (aangeno men dat C. C. idaannede accoord zou gaan!) daar feitelijk toch reeds een en ander later geregeld en besproken wordt, dan volgen® geldende bepalingen moest geschieden. Als dan het Ivieskringbestuur moesr anfc woorden: „Wij hebben nog geen meening4 daar is onder ons nog niet over gespro ken, zijn we zelf schuldig er rian, als C. C. dan buiten ons om die plaatsen aanwijst. Cm dit te voorkomen, werden een paar namen van candidalen genoemd en volle eenstemmigheid verkregen en wel zóó, dat Let bestuur meende met die namen, ook het grootste deel der K. V. achter zich te hebben. (Als er tijd genoeg gegeven wordt kunnen de K. V. natuurlilk rechtstreek» worden geraadpleegd, 't Was e-en nood maatregel) En nu was het, laat ik zeggen .toeval lig" juist zoo, dat één dier namen, iemand is uit den Kieskring. En daarmede is de vergissing van S. verklaard. Maar fiet blijft, dat volgens het onver- andei-d aangenomen rapport het C. C. vel degelijk over die beide namen zal heb ben te oordeelen en het overleg zoo kan loopen, dat die 2 namen niet worden geaö cepteerd. In dat geval, zou het te betreuren zijn als Sassenlieim meende, dat niet gehan deld was, naar genomen besluiten. Daarom meende ik even deze vergissing te moeten verbeteren. Met vr. dank. H. NIEUWENHUYZEN. Zegwaart 27 Oct. '24. Onze Kiesvereendgingen mogen Sassen- heim wel dankbaar zijn voor de gemaakte' vergissing, waardoor zij nu, ook zij het dan langs een omweg aan de weet komen dat vcorloopige eandidaten zijn gesteld- Op gezag van den heer N. nemen wij gaarne aan, dat het bestuur daarbij de meerderheid der K. Y. achter zich heeft; Maar waarom dan die K. V. niet met die namen in kennis gesteld? RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gisteren werden voor het Kantongerecht alhier 30 zaken behandeld waarvan 27 be stemd voor openbare zitting en kinder zaken. Het eerst werd opgeroepen G v. St. te Leiden wien ten laste was gelegd het aanvoeren van een aan vlekziekte lijdend varken aan het Openbaar Slachthuis. Bekl. was niet verschenen, doch nadat als getuige was gehoord de adj.-directeur van het Openbaar Slachthuis eischte de Ambtenaar 'v- of 5 dagen. G. v. A. te Zoeterwoude stond te recht wegens het visschen met een zegen onder Leiderdorp voor 16 October, den dag waarop dit jaar de vischtijd werd geopend Bekl. zeide, dat hij niet wist dat de jachttijd nog niet begonnen was. Het be zwaar was vooral dat hij vreesde zijn nieuwe zegen te verliezen, dien hij voor f 300 had gekocht Als getuige werd gehoord de rijksveld wachter De Boer te Leiderdorp, die ver klaarde dat bekl. wel wist, dat hij 16 Oct. niet visschen mocht. Getuigen hadden het hem gezegd. Deze zeiden voorts, dat een. zegen lang niet zoo duur was. De Ambte naar dacht er ook zoo over. De vrouw van bekl. vertelde echter ook dat de zegen f 300 kostte. De Ambtenaar eischte f 10.subs. 10 dagen met teruggave van den zegen. De Kantonrechter zou hedenne middag reeds vonnis wijzen. N. J. L., H. B„ J. N, W M N en I N leden van de wielrijdersvereeniging D.O.S. te 's-Gravenhage waren opgeroepen wegens het, in strijd met de verordening, onder onder Zoeterwoude te snel op een rijwiel rijden op Zondag 7 Sept. De bekl. waren niet verschenen, doch hadden een gemachtigde gezonden, waar mede de Kantonrechter geeD genoegen nam. Hij wilde de verbaliseerden zelf hooren. Zoo werd de zaak uitgesteld. H v K P v d R., A D en C v K even eens leden van D.O.S. te 's-Gravenhage, waren voor dezelfde overtreding opgeroe pen. Ook zij zouden, deelnemende aan de betrouwbaarheiösrit van de Maaldrift, Den Haag tot Woerden, vice versa op Zondag 7 Sept. 1.1. te Zoeterwoude te snel ha-dden gereden. De bekl. ziden dat het een betrouwbaar- heidsrit was zooals niet bij de verbalisme- ring was bedoeld. De verbalisant, de gemeenteveldwachter Degenaars, had met de bekl. gesproken en die hadden hem verklaard, dat het een snelheidswedstrijd was wat deze nu ont kenden. Een der andere verbalisanten da rijksveldwachter Niekerk bevestigde dit. De heer v. d. Toorn Vijthoff. voorzitter van D.O.S. te 's-Gravenhage. verklaarden pertinent, dat het hier wel degelijk een betrouwbaarheidsrit gold en geen snel heidswedstrijd. Het bestuur weet heel goed dat wanneer er een snelheidwedstrijd wordt gehouden zij eerst terecht moeten komen hij den Mi nister van Waterstaat. De Ambtenaar, vaststellende dat er hier prijzen aan waren verbonden, hield het wel voor een snelheidswedstrijd, en vroeg daarom tegen de eerste drie f 5.subs. 5 dagen en vroeg vrijspraak voor de laatste bekl., die geen lid was van D.O.S. W. v. d. W^ te Leiden stond terecht wegens het werpen met een oude schoen op de Breestraat! Bekl. zeide, dat eenige jongens met dezen schoen voetbalden. En nu had hij ook even den schoen een schóp gegeven. Eisch f 1. J. Sch., te Katwijk had met een motorrijwiel gereden, zonder dat nij het rijbewijs kon toonen. Bekl was rijwielhersteller en probeerde het motorrijwiel voor dokter Bertling. Deze had geschreven, dat het rijbewijs in da Do Ambtenaar verklaardbekl. schuldig zonder toepassing van straf. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6