Gebed van den Onwetende. F Ds. L. D. Poot zal in verschillende plaatsen in deze omgeving een lezing hou den over Multatuli's „Gebed van den On- iwetendo". Multatuli heeft in dit „Gebed'' niet ten tonrechte als den bijbel der Godlooche naars aangeduid, getracht in populairen vorm het bewijs te leveren voor het niet bestaan van God, of althans voor het goed tree kt der godloochening. Hij heeft zijn betoog in een zeer pak- kenden vorm gegoten en van ongeloovige zijde heeft men het dan ook een groote Verspreiding bezorgd en het zelfs op rui me schaal gratis verspreid. Om belangstellenden de gelegenheid te geven ds. Poot te beter te kunnen volgen, drukken wij het gedicht waarvan Fa mulus opmerkte dat het van de zotte war relingen die er omgaan in het hoofd van de godloochenaars een duidelijk blijk geeft hier volgen, fclk weet niet, of wij zijn geschapen met een doel, Of maar bij toeval déar zijn. Ook niet of een God, Ofgoden zich vermaken met ons leed, en schimpen Op de onvolkomenheid van ons bestaan. Als dit zoo waar, Zou 't vreeselijk zijnl Aan wien de schuld, ODat zwakken zwak zijn, kranken krank li en dammen, dom? „Wanneer wij zijn gemaakt met opzet, met 'n doel, En door onze onvolkomenheid dat niet bereiken Dan valt de blaam van al 't verkeerde op ons niet, Op 't maaksel nietmaar op den MakerNoem hem Zeus Of Jupiter, Jehova, Baal, Djau Om het even. >,Hij is er niet of Hij moet goed zijn en vergeven. Hat wij Hem niet begrijpen. 't Stond aan Hem. Zich te openharen, en dit deed Hij niet! Had Hij 't gedaan. Hij hadde 't zoo gedaan, dat niemand -"twijf'len kon Hat ieder zeide: iik voel Hem, ken Hem, versta Hem. Wat and'ren nu beweren van dien God te weten, Baat mij niet. Ik versta Hem niet. Ik vraag waarom Hij zich aan anderen openbaarde, en niet aan mij? Is 't ééne kind den vader méér nabij dan 't andere? Zoolang één menschenzoon dien Gód niet kent, Zoolang is 't laster to gelooven aan dien God. 't Kind, dat vergeefs den Vader aanroept, doet geen kwaad. He Vader, die vergeefs zijn kind laat roepen, handelt wreed, En schooner is 't geloof: daar is geen vader, Dan dat Hij doof zou wezen voor z'n kind. „„Misschien zijn we eenmaaal wijzer. Eens misschien 3ien we in, dat Hij er is, dat Hij ons gadesloeg, En dat Z'n zwijgen oorzaak had en grond. Welnu Zoodra we 't weten is de tijd van loven daar, Maar eerder nietthans niet. 't Zou God verdrieten, Te ontwaren dat we Hem aanbaden zonder grond. En dwaasheid is 't, de donkere onwetend- lieid van heden Te willen helder maken met een licht dat nog niet schijnt „Hem dienen? Dwaasheid-' Had Hij dienst begeerd, Hij hadde ons geopenbaard op welke wijs, En ongerijmd is 't als Hij van den mensch verwacht Aanbidding, dienst en lof.terwijl Hij zelf, Omtrent de wijze hoe, ons in 't onzekere liet. Wanneer wij God niet dienen naar zijn zin, Han is het zijn schuld, zijn schuld, en onze schuld is 't niet. „Intusschen tot we wijzer zijn is goed en kwaad dan één? „Ik zie niet in, waartoe een God ons dient in 't scheiden Van 't booze en 't goede. Integendeel! Wie 't goede doet Opdat een God hean loonen zou, maakt juist daardoor Het goede tot iets kwaads, tot handel. 1 En wie 't boozo vliedt Uit vrees vootr de ongenade van dien God \.r - I F' I 1 „Wie 't goede doet, „Ik wou zoo graag Uw wi$ doen, niet uit vrees voor straf, uit hoop op loon, Maar zooals het kind den wil zijns vaders doet.uit liefde „Ik kern u niet, o God! Ik piep U aan, ik zocht, Ik smeekte om antwoord, enGij zweegt. Ik wou zoo graag Uw wil doen.niet uit vrees voor straf, uit hoop op loon, Maar zooals het kind den wil zijns vaders doet.uit liefde. Gij zweegt.en altijd zweegt Ge, En ik dool rond en hijg Naar 1 uur, waarop ik weten zal dat Gij f bestaa „Han zal ik vragen: „Vader, waarom nu voor 't eerst Uw kind getoond, dat 't een vader had, ïïn niet alleen stond in den strijd, Hen zwaren strijd voor „Menscholijkhedd en Recht' Of waart ge er zeker van, dat ik uw wil zou doen Ook zonder dien te keamen? Hat ik, L-j onbewust Winder fraaie Handen door arbeid of weersinvloeden, weer zacht en blank door Van uw bestaan, U dienen zou zooals Ge wilt gediend zijn? Zou 't waar zijn. Antwoord vaderl als Ge daar zijt' Blijf niet stom Op 't bloedig afgeperste Lamma Sabaclitani". „Zoo kermt de onwetende aan zijn zelf gekozen kruis, En kruipt van pijn en jammert dat hem dorst „He wijze hij die wèl weet, wèl God kent bespot den dwaas En reikt hem gal en jubelt: Hoor, hij roept zijn vader! En prevelt: Hank o Heer: dat ik niet hen als hij. En zingt een psalm. Wel zalig hij die in der boozen raad Niet zit, en niet op 't vuile pad des zondaars gaat. De .wijze sluipt ter beurze en schachert integralen. De vader zwijgt.O God.Er is geen God! Uit hef Sociale Leven De Leidsche winkelsluiting. Wat wereldischokkende gebeurtenis aldus v. G. in „Ons Beginsel" heeft er toch in Leiden plaats gehad, da.t niet min der dan Vier artikelen in Onze Strdjd, orgaan van den Algemeen en Nederland se hen Bond van Handels- en Kantoorbe dienden plus een ingezonden stuk in het „Leidsch Dagblad" noodig zijn geoordeeld om het der menschheid'kond te doen?' Niets meer of minder dan dat de bestu ren van de Leidsche afdeelingen van den Chr. en R.-K. Bond B en W. van Lelden gunstig hebben geadviseerd op een van hen ontvangen schrijven oim gedurend'e de Leidsche Winkelweek van 23 Sept.3 Oct. jJ. de winkels tot 10 c.q. 9 uur te mogen openhouden. Wè hadden op die stukken dan ook niet ingegaan, ware het niet, dat in het laatste artikel in „O. S." van 10 October een enorme onjnisthedd is gedebiteerd, die we niet mogen laten passeeren. Na dan de feiten te hebben gememo reerd, gaat de schrijver aldus voort: B. en W. gaven op de door ons gevraag de voorwaarden ontheffing tot 9 uur. Hoe V(erstegen) nu kan schrijven: „waar deze (R.-K. en Chr.) besturen met een voorstel tot tien-uur-sluiting durfden aankomen, B. en W. dit niet eens zoo erg durven overdrijven en tot 9 uur sluiting beslissen", is ons een raadsel en ton eenen- mato „onjuist". V weet zeer goed, dat hij aan ons een en andermaal vroeg, „wat dan toch wel' ons voorstel was" en wij daarop steeds hebben geantwoord: „Waarde heer, wij hebben geen voorstellen te doen. B. en W. vragen ons advies, en daarmede uit." Wat B. en W. heeft bewogen om in- plaats van tot 10 uur tot 9 uur ontheffing te verleen en is ons onbekend en doet ook niet ter zake. Ter geruststelling van V. kunnen wiïj nog mededeelen, dat onze gehouden leden vergadering met algemeene stommen het beleid van het bestuur in deze zaaik goed keurde. In deze past ons dus niet het „boete-kleed" en het hartgrondige „Mea Culpa" dèor V. zoo vurig verlangd, zal hij in deze van ons niet hooren, evenman gaan wij om deze zaak „zoo gauw mogelijk de Taan u-il" en zal de heer V. ons bij voorko mende gel!egenhe:d wel eens weer ontmoe ten, een ontmoeting, die hij, blijkens zijn uitspraak in de gehouden gecombineerde vergadering, zeer op prijs stelde Dat de heer V het niet met ons eens is, kunnen wij begrijpen, maar de zaken ver keerd voorstellen, dat mag niet. HST 12E QiüEëEUiëJS ZOETER WOTXDE. Volgens ngekomen b e- richt van Ced. Staten zal voor de lichting 1925 de gemeente negen miliciens moeten leveren. Gevolg daarvan ia dat No. 17 of 18 van het lotingsregister zal worden in gelijfd, Door een baggerman is uit een sloot gelegen langs de Hooge Rijn dijk een ijzeren geldkistje opgebaggerd. Aangezien door de politie aan misdaad werd gedacht is het kistje in beslag geno men en ter beshikking van den burge- meecster gesteld. Bij onderzoek bleek het kistje geen geld te bevatten. BODEGRAVEN. V r ij d ag j.l. kreeg de vod denkoopman A. H. hier ter plaatse, van Mej. de N. alhier, permissie om gratis een hoeveJheid vodden uit de schuur te mogen halen. Wie schetst echter den schrik van Mej. de N.t toen zij jnplaats van de vod den een groote mand met waschgoed moest missen. Dad.elijk werd bij den op- koo-per geïnformeerd. en het bleek alras, dat reecls veel was versheurd en eenige stukken nog afgezonderd waren. Alles werd door mej. de N. weer opgeëisclit, hoe het dan ook was teruggevonden. Dergelij ke vergissingen zijn gelukkig maar zeld zaam, maar het blijkt' toch, hoe men ous voor zulke dwaliugen heeft te wachten. Door de leden der Ge- ref. Knapenvereeniging Samuel gehouden collecte voor blinden-kinderinrichting Bartimeus heeft opgebracht 90 gulden. Door Mej. D. Dobber, als onderwijzeres werkzaam aan de Groen van Prinstererschool, is ontslag gevraagd uit haar betrekking in verband met haar a.s. huwelijk. Met ingang van Maan- dag 20 Oct. is het brood, hieT ter plaatse^ bij alle bakker twee cent per 8 ons ver hoogd. In de Geref. Kerk a 1- hier zijn als dubbeltallen gesteld voor ouderling: de heeren C. Kraaij, A Peters, J. A. Doornbos, H. Schouten, P. M Smit en H. Mulder; voor Diaken: de heeren B Kemp Jr., Joh. de Jong, J. Windhorst en Joh. van Leeuwen; aan de beurt van af treden zijn als ouderling: de heeren P. v. Nes. G. J de Jong en M. Kwakernaak; als diaken: de heeren A. Verbree en C. Kraaij Donderdagavond te 7.30 uur, hoopt de Geref. vereeniging voor dia conale zusterhulp, in de consistorie der Geref Kerk, alhier voor de tweede maal te vergaderen. Zij die de eerste keer door omstandigheden, verhinderd zijn geweest, worden nu zeker verwacht, daar belang stelling niet alleen wenschelijk, maar voor een dergelijke vergadering zelfs dringend noodig is. KATWIJK AAN ZEE. In plaat, s van den heer J. HoltTU8t is thans de heer A. Lens op getreden als voorzitter van de Oranje vereeniging. Aangezien het conti- gent van de te leveren manschappen in deze gemeente 33 bedraagt zijn als gevolg hiervan de trekkers van de nummers GO en daarboven buitengewoon dienstplich tig. Het e e n i g- b t e w o o n- schip dat tot nog toe in onze gemeente was, hetgeen toebehoorde aan don heer Kaai, is door hem verkocht. Door de drukke werk- zaamheden konden deze week slechts 2 garnalcE-vjsschers ter garnajenvangst uit gaan. Afslag op 18 October: 4 partijtjes pekelharing en steurharing. 500 kantjes VH van f 23.30—18,65, 140<J kantjes, SH van f 20.10—17,95, 20 kantjes YH van f 24,9023,25, 4 kantjes MK van f 17 en f 16 per kantje. Burger 1. Stand. Geboren: André Pieter z. van M. J. Spaanderman en P. C. Mensert Jan z. van A. Haas noot en C. van Duijvenbode Cornells z. van C. van der Bent en J. Ouwehand Jan z. van W. van Rijn en A. de Best Heetje d. van G. Heek en J. Yarkevisser Anthonia Bernarda Theodora d. van M. Gouka en A. B. T. ten Brinke. Ondertrouwd: W. van der Plas en J. Minnee. Getrouwd: P. A. Schoneveld en W. Ravensbergen. VOORSCHOTEN. Burger 1. Stand. Onder trouwd: W. J. Koot, 30 j, en M. S. Warmerdam. Getrouwd: P. Kaaijk en J. J. de Graaff. VALKENBURG. De raad dezer gemeen te zal vergaderen op Dinsdag 21 October as. des avonds half acht uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de vereeniging voor Christelijk onderwijs alhier tea: verkrijging van een eigen school. 8. Wijziging begrooting dienst 1924. BOSKOOP. Burger 1. Stand. Geboren: Hendrik Johannes z. van J. J. Buitenhuis en N. van der Kmjff Malt.hijs Hendrik z. van H. den Besten en C. Struik Jo hanna d. van A. Spaargaren en A. van Veen Pieter z. van C. Groenendijk en P. Both. Ondertrouwd: A. P. de Ruijter en A. T. van der Meij. Overleden: Catharina Cornelia Boer 51 jaar. HAARLEMMERMEER Burger], Stand. Geboren: Hanna, d. xan A. Griekspoor en T. Ploeg Cornelis z. van D. van Oostrum en P. van Beusekom Mar griet a Helena Antje d. van P. Borgman en A. Komen Jacob Johannes z. van K. Duyster en A. Kars Andra Hendrika d. van P. den Dekker en H. J. Bakker Maria Elisabeth, <1 van W. G. Schreuder en M. E. Schmitz Willem Johan z. van A. v. d. Polder en A. v. d. Zwaard. Ondertrouwd: J. Nijkamp 48 j. eri A. E. O. Feldcamp 51 j. W. F den Hor der 24 j. en O. van Tol 20 j. K. Voogt 27 j, en J. Bakker 27 j. A. Bokhorst 39 j. en C. B. Looijen 33 j. A. de Groot 21 j. en E. J. Enthoven 22 j. Getrouwd: M. A. Buijs 24 j. en F. Boer 23 j. H. J. Roedolf 21 j. en II. A. Nieuwcnhuizen 21 j. B. Th. de Ko ning 26 j, en M. P. Krozen 23 j. Overleden: O. Nederveld m. 72 j. HILLEGOM. Burgerl. Stand. Bevallen: G. M. van der Mey—van der Steen z. M. Houtzager—de Vries d. Ondertrouwd: L. F. A, Berkhout en B. Versteeg. Getrouwd: G. J. W. van don Bosch en W. J. M. Borst A. van der Lans en P. Brouwer -— J. W. Bons en L. W. Griek- spoor W. Hey en M. E. Schóonder- beek. Overleden: P. de Geus m. 70 j. Lands en Tuinbouw blad voor Bloembollencultuur o.m. op: Het bloemhollenvak its sedert den dood van J, H. Krelage, nu 24 jaar haast gelo den, met reuzenschreden vooruit gegaan op allerlei gebied. Met uitzondering van een zeer ernstig gevoe-do onderbreking in verband me.t den oorlog, is de welvaart van het vak steeds toegenomen, de cultuur steeds vooruit gegaan, de handel meer en meer uitgebreid. Dezelfde zaal als waarin de feestvergadering plaat® heeft, herbergt sedert lange jaren de Maandagsche Beurs, di© wel een sprekend bewijs is van de veranderde toestanden van de verbeter de toestanden op handelsgebied, se dert de laatste 25 jaar. En juist met hel opkomen van de Beurs is gepaard gegaan de steeds toenemende bloei van het vak. De noodzakelijkheid van een vluggen binnenlandschen handel, het inzicht dat een samentreffen van kooper en verkoo- per op 'n vaste plaats, den steeds uitbrei- denden handel ten goede zou komen, heeft tot den groei van het beurswezen geleid en de zaal, die tot nu toe haar heeft gehuis vest, zal op 3 November getuigenis afleg gen van den beteeken:.svollen groei van het bloembollen vak, waarvoor door Kre lage en zdjn tijdgenooten de grondslag werd gelegd. Maar ook de Algemeene Vereeniging zal op dezen dag in deze zaal getuigenis van haar groei afleggen en wij twijfelen er in 't. geheel niet aan, of de leden zullen van alle zijden toestroomen om door hun te genwoordigheid blijk te geven dat de bij kans 65-jiarlge vereeniging haren oprich ter en langjarigen voorzitter niet is verge ten. De vereemg'ng die door den man, waarom het op 3 November gaan zal, in 1860 is opgericht met een circulaire, ge richt tot een handjevol vakgenooten, en die thans 3000 leden telt, zal op dezen dag willen huldigen het initiatief van J. H. Krelage, die de grondlegger was van het thans zoo bloeiende organisatiewezen in ons vak. Dezelfde zaal, die in 1885 de door zijn toenmaligen voorzitter georganiseerde vijfjaarlijkscbe tentoonstelling herbergde een tentoonstelling, waarvan thans nog de oudste vakgenooten met voldoening spreken zal thans getuige mogen zijn van een enthousiaste huldebetooging door de nazaten van hen, d:e van zijn op ten- toon&tellingsgebied zoo beproefde leiding hebben geprofiteerd. Zoo zal de bijeenkomst van 3 November, die de gewone Maandagsche Beurs zal ver vangen eai de leden in feeststemming bij een zal vinden, getuigenis afleggen van de dankbaar head en de waardeering die in breede kringen van ons vak jegens dezen „voortrekker" leeft." RECHTZAKEN. Herdenking van den 100en geboortedag van J. H. Krelsge. Het Hoofdbestuur van de Vereen, voor Bloembollencultuur heeft het initiatief ge nomen voor de herdenking van den lOOsten geboortedag van J. H. Krelage, den stichter en oud-Voorzit tor der Ver eeniging. In verband daarmede merkt het Week KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op de rol voor 38 zaken, voor niet openbare be handeling 4 zaken. A. v. H., tapper te Leiden, is ten laste gelegd, dat hij in zijn gelegenheid tot verkoop van sterken drank voor ge bruik ter plaatse aan een juffrouw een hoeveelheid van minder dan 10 L. in een fleschje heeft verkocht. Bekl. is niet verschenen, doch voor deze treedt als gemachtigde op Mr. Averbeck, die het feit ontkent, doch, evenals de békl. zou hebben gedaan, zich van beant woorden van te stellen vragen zal ont houden. Als getuige wordt gehoord de verbali sant v. Veen, die mededeelt, dat de juf frouw, die de drank gehaald heeft, het fleschje van iemand heeft ontvangen, die liever onbekend wenschte te blijven, wat de Kantonrechter bevreemdde, doch de gemachtigde interrumpeert, dat het hier een geval van provocatie is en men er de tapper heeft willen laten inloopen. Mededeeling volgde hierop dat het een broer van de vrouw geweest was, genaamd van T. De vrouw is de herberg ingecaan en is daarna op de straat door de politie aan gehouden, die 't feit geconstateerd hebben. Juffrouw v. Weerloo wordt, alvorens te getuigen, door den Kantonrechter er op gewezen, de waarheid to zeggen Toen zij later beweerde, dat een zoontje van haar broer haar groepen had en zij niet direct verklaarde dat haar broer het fleschje ge geven had en de gulden, wees de Kanton rechter haar nogmaals daarop en gaf haar in overweging geen gevaarlijk spel te spelen. Zij had op de N. Rijn van haar broer, een voddenkoopman, een fleschje cn de gulden gekregen, was toen naar de Groenestceig gegaan en had bckl om, drank gevraagd. Deze wilde het eerst niet geven, maar zij had hem er toe bewogen, door te zeggen, dat het voor een zieke was Mr. Averbeck geeft, naar aanleiding van het ontkennen van zijn cliënt, de mogelijk heid aan, dat het ergens anders gehaald is om deze man- er in te laten loonen. Er is rekening mede te houden, dat het een ge val van provocatie is. Mejuffr. v. Venetië die er tegenover woont, heeft wel de vrouw met de politie zien binnengaan, doch niet alleen, wel even daarvoor langs de zaak van H. Na deze komen nog twee getuigen a decharge Jos. Springer en P. Vermond, die er tot elf uur hadden zitten jassen. Deze kunnen niet verklaren dat do vrouw is geweest anders dan met de politie. Moge lijk zou het zijn, doch waarschijnlijk niet, daar de kastelein meespeelde en men voor het helpen van klanten moest ophouden met het spel. De Ambtenaar meent dat het bewijs ge leverd is. al is het schenken niet gezien, en eischt f 30 of 10 dagen. De verdediger verschilt van mecning met den Amh'enaa. cn toont uit de situatie aan dat er meer te zeggen is voor het door hem aangevoerde dan voor do verklarin gen van de juffrouw, die in het familie- complot zat dat hekl. wilde nemen, omdat ecnigen tijd geleden een familielid in die zaak herrie had gemaakt wat tot ruiten- 1 breken en procesverbaal aanleiding was* geweest en wat voor de Rechtbank zal be handeld worden. Hij wil de politie niet direct van leugens betichten, doch, waar de juffrouw van daarover zoo pertinente verklaringen heeft afgelegd van voorbij loopen en geen der andere getuigen de vrouw in de lokaliteit heeft, opgemerkt voordat zij met de politie kwam. vindt verdedige. het aannemend-, dat zij het ergens anders heeft gehaald^ en hij venvacht dan ook geen veroordee- lend vonnis. D. v. d. V., te Katwijk, bedrijfsleider van de fa. v. d. Schoot, is niet verschenen; hij is beklaagd dat hij kinderarbeid heeft doen verrichten, waar zulks niet mocht. Eisch 10 X f 10 boete. Getuige v. d. Schoot zegt op een vraag van den Kantonrechter dat hij de boete wel zal betalen. Dan behoeft ze niet zoo laag te zijn meent de Kantonrechter. Ge tuige is echter van meening dat hij zelf al voor deze overtredine is beboet, wal hij nader inzien juist blijkt te zijn waarom direct vrijspraak volgt. A. v. G. banketbakker te Leiden, niet verschenen, heeft taartjes na sluitingtijd verkocht, waarvo - de 14-jarig'e snoeplus tige kooper werd gehoord. Eisch f 5.óf 5 dagen. G. den BI., klompenmaker te Leider dorp, heeft in verboden tijd gesnoekt. Bekl. matigde zich aan het beter dan Kantonrechter en politie te weten wat echter niet opging. Eisch f 3.boete. Zijn hengel had hij graag terug en daar is kans voor maar dan mag hij niet meer in overtreding komr^ nn niet.... zoo eigen wijs zijn. D. v. d. N., doodgraver to K a t w ij k, heeft een strik gezet, wat hij gedaan had omdat hij het ongedierte van het kerkhof moet houden. De Kantonrechter vond dat hij zich maar bij het begraven moest hou den. Eisch f 3.— boete. i KANTONGERECHT A ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor het Kantongerecht stond terecht in overtreding der Warenwet: G. den H., te Korteraar. Hem was ten laste ge legd, dat hij op 1 Juni j.l. aan H. B een bus melk had afgeleverd, welke van on deugdelijke samenstelling was. Als eer ste getuige werd gehoord K. B., ambte naar bij den Keuringsdienst van Waren te Leiden. Deze verklaarde het monster getrokken en het den scheikundigen di recteur overhandigd te hebben. De verdediger van bekl. vraagt of reeds eerder monsters bij hem waren genomen, waarop het antwoord bevestigend luidde. Den vorigen dag nog, maar toen was de melk in orde; daar de zaak evenwel eenigs zins verdacht voorkwam, werd onver wachts weer een monster genomen. Dr. v. E., scheikundig directeur van vo rengenoemden Keuringsdienst, deelde zijn bevindingen in dit onderzoek mede en had een watergehalte van pl.m. 10 pet. geconstateerd. Spr. deelde nog mede, dat deze onderzoeken hadden plaats gehad op een klacht van de melkinrichting „l)e Sierkan", waar bekl. de molk aan levert. De ambtenaar, requisitoir nemende, eisohte voor bekl. één week voorwar- delijke hechtenis, met een proeftijd van een jaar. G. Y., te Alp hen, had aan een dag vaarding om als getuige den 20sten Juni op het Kantongerecht te verschijnen geen gehoor gegeven.- Bekl. zeide, hiervoor van zijn patroon geen vrijaf te kunnen krijgen Deze had gezegd dat het zoo erg niet was om weg te blijven. Eisch f 5.of 5 dagen Vonnis conform den c-isch van het O M. A. R. stond terecht, dat hij zich in be schonken toestand had bevonden op de Hooftstraat en een toeloop van menschen had veroorzaakt. Bekl. ontkende onder den invloed van sterken drank geweest te zijn. Hij was door een persnon in den rug aan gevallen en was op zijn- hoofd geslagen, waardoor hij bewusteloos neerviel. Ver balisant deelde echter mede, dat hij had waargenomen dat bekl. boven zijn bier was; hij lag machteloos op straat en was niet in staat naar huis te loopen. Bekl. bleef evenwel ontkennen. Eisch f 10.of 5 dagen. Vonnis f 7.of 7 dagen G. B. te Nieuwkoop had zijn auto gereden op den Ziendewcg, welke voor deze voertuigen afgesloten is. Op een vraag van den Kantonrechter of hij hiervoor vergunning had, antwoordde hij bevesti gend, doch liet er dadelijk op volgen, dat h'j het bewijs op den bewusten dag niet had kunnen toonen. Bekl. was van mee ning dat dit niet noodzakelijk was. Er stond dienaangaande - niets op de vergun ning in tegenstelling van een zelfde docu ment, wat hij later ontving, waar het. wel op vermeld stond. De Ambtenaar verzocht schuldig verklaring zonder toepassing van straf. De Kantonrechter veroordeeld* bekl. tot f 1.of 1 dag. Voor hetzelfde feit was geverbaliseerd W. Sch. te Waarder f 3— of 2 dagen. W. O.- stond terecht dat hij op 25 Augus tus in do gemeente Boskoop bij y. S. 's avonds laat- zoo op de deuren en ramen had staan beuken, zopd at de nachtrust d r bewoners werd gestoord. Op een vraag van den Kantonrechter óf S. wel eens meer last van bekl. gehad had. luidde hot ant woord ontkennend. Het vooögevallene hield aldus getuige verband .met een ruzie tus- schcn bekl. en zijn zoon. Vonnis f 6 of 6 dagen. J v. B. f 1.— of 1 dag; J. St..f3,-4 of 3 dagen: M. H. f 1— of 1 dag; F. d. D. wegens rijden zonder licht f 4,—- of 4 doren. Bij L. v. d. V, waren. 1G Augucbis doelen van oen gedood schaap aangetroffen, wel ke niet voorzien waren van het keurmgs- mork. Het bleek lrij een ingesteld onder zoek dat het vleesch niet voor de consump tie kon worden gebruikt. De Ambtenaar meende. dat nu bekl. reeds driemaal verbaliseerd ;s geweest, een geldboete niet de noodige uitweiding lm ft en achtte een hechtenisstraf niet onv.cn- schelijk. Hij verzocht daarom een wcclt hechtenis. De Kantonrechter veroordeel d bckl. tot f 50 of 10 dagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6