hebben te vrv Hen, blijk geven dat ze de ac-iviteit van hei, bestuur waardeeren. Socialisme en Liberalisme zitten niet stil. en het kan helaas niet worden ont kend dat er ook onder ons mensehen ge vonden worden die er sociale begrippen op na houden, welke noch Christelijk, noch antirevolutionair zijn. Laten wij dan' deze mooie gelegenheden aangrijpen om bij onszelf en bij elkander ook wat deze beginselen betreft, onze ken nis te verbroeden en te verdiepen. HAARLEMMERMEER, Burgerl. Stand. Geboren: Karelina Petemella d. van K. P. Petersen en J. E. J. Ris Leendert Cornells z. van N. L. Honcoop en C. van der Horst Cornells z. van C. van Beek en C. M. Vas tenhout Johannes z. van C. J. Bos en H. C. Nell Martinus z. van M. van der Voet en C. M. Balkenende. Ondertrouwd: "Willebrordus Tim- mers 39 j. en Cornelia Kamp 34 j. Jo hannes Cornelis Anthonius Roosen 25 j. en Gesina van Rooijeh 18 j. Jacob de Kei zer 24 j. en Kaatje Burgers 23 j. Jacob Dikkeboom 26 j. en Diwerke Kerzaan 20 j. HILLEGOM. Predikb. Ned. ïïerv, Kerk: voorm. 10 en nam. 4,30 uur Ds. J. C. V, van Bemmel. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Wielinga van Hoofddorp. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Zwiep. WASSENAAR. Op de Donderdagavond gehouden vergadering der afd. ..Patrimo nium" alhier werd medegedeeld dat op 23 Oct. a.s. op de gewone huishoudelijke vergadering de heer Hcins uit 's-Graven- hage het onderwerp ..Patrimonium en de Jeugd" zal behandelen. Trouwe opkomst der leden naar deze vergadering zal zeer geweiXJKt zijn. Predikb. Ned. Herv. Kerk: Dorp voorm. 10 uur Dr. v. d. Horst van Hoek van Holland (Voorber. H. A.); nam. 5.30 uur Zendeling Schuit van Posso (Ce lebes.) School Zijdeweg voorm. 10 uur Ds. Gra- vemeijer van '«-Gravenhage. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heijden. Burgerl. Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus z. van J. Th. Rem merswaal en J. v. d. Holst Jan Hendrik Adriaan z. van P. A. v. d. Drift en A, Wildt Meyboom Teunis z. van W. Goor en A. v. d. Steenoven. Gehuwd: H. J. v. d. Vlekkert en G. de Gooijcr. Overleden: Albert Rietkwk 90 j., wedr. van A. Verwoerd. RIJPWETERING. BI ij kens een ontvan- gen schrijven van den Minister van Wa terstaat zullen de afsluitboomen van den spcorwegoverging nabij het station alhier binnenkort verdwijnen. Deze maatregel valt zeer zeker ernstig te betreuren, te meer toch, daar de overgang midden in het dorp is gelegen. Laten wij hopen, dat in deze de zuinig heid de wijsheid niet zal bedriegen. ALPiiEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Gebo ren: dochter van G. Veenendaal ge-boren Van Essen zoon van A. Kortenoever ge boren Lamens zoon van G. M. Haver kamp geboren Oortwijn zoon van M. Le- liveld geboren den Elanken zoon van T. W. de Wit geboren Kool dochter van A. de Graaf geboren v. d. Bosch dochter van A. M. van Keeken geboren v. d. Bijl. Gehuwd S. Hendrikse jm 26 jaar en li. H. Verdonk jd 21 jaa-r J. Verkerk jm 3o jaar en C. Simonse jd 39 jaar. Overleden: J. Roda echtgenoot van A. Zeijerveld 87 jaar. dan door mis:7 1 terd. Hiervoor plaats bekl.'s bek. op teruggekomen. Alk sympathieke indruk, die eerste i hier nu ecnigszins van bekl. STADSNIEUWS HAAGSCHE RECHTBANK. DE KNOEIERIJEN BIJ DE RIJKS GEBOUWEN Gisteren heeft de Rechtbank de behan deling van de zaken, betrekking hebbende op de malversaties bij den Rijksgebouwen ■dienst, voortgezet. Toen is de tweede zaak behandeld. Be samenstelling van de Rechtbank is dezelfde als gisteren. Als verdediger van den bekl. treedt op Mr. Rolandus Hage- doorn. Van de zijde van het openbaar Mi nisterie zijn 15 getuigen, o.w. de oud- Minister-President P. W. A. Cort van der Linden, gedagvaard. Het requisitoir. Nadat verschillende getuigen zijn ge hoord, is et woord aan mr. Bauduin tot het nemen van zijn requisitoir. Deze gelooft gisteren een waar woord te hebben gesproken, toen hij zei dat er een buiten gewoon hartelijke relatie bestond tusschen liet bouwbureau cn van T. De rechtbank heeft ook nu weer duidelijk kunnen zien op welke wijze het op het bureau toeging. Buitendien is gebleken, dat ook de aanne mer v. d. Hurk een werktuig was in han den van het bureau. Ook in deze zaak heeft spr. zich tot het uiterste beperkt. •Maar bij de behandeling is op duidelijke .wijze gebleken, welke bedragen voor het rijk verloren zijn gegaan bij de leverin gen door de Tras-Industrie. Het eigen aardigste is echter, dat de bekl. de geheele transactie met geboomde firma persoonlijk heeft gedaan. Op zeer brutale wijze heeft t bekl. gelden gedeclareerd soms zelfs zon- jderdat er iets tegenover stond. De gehee- le schade is dan ook voor heb rijk tot bij- na 14 ton opgeloopen. Wat heb eerste ten laste gelegde feit be treft, bekl. heeft de f 11.000 ontvangen om af te dragen aan V. Hij heeft dit "bieb ge daan en derhalve het geld, dat hij anders had., hierdoor weer verdwenen. Bekl. heeft voor het terugkomen op die verklaring geen afdoende reden kunnen opgeven. Zijn eerste bekentenis blijft dus haar kracht behouden.' Wat de strafmaat be treft, zal de rechtbank rekening moeten houden met alles wat in deze zaak aan heb licht gekomen is. Spr. komt dan tot het tweede feit en constateert, dat aanvankelijk de zekerheid bestond dat het rijk het Jaffa terrein zou koopen voor 107,000 gld. Maar toen kwam het principe van de heeren weer boven en werd de grond van v. T. gekocht voor f 153.000. Bekl. heeft hiervan f 10,000 geno ten. Dit heeft hij natuurlijk gekregen voor de tal van handelingen, die hij in strijd met zijn bediening tot betrekking met de zen koop heeft gedaan. De omstandighe den, noodig voor het tenlastegelegde feit, zijn alle in deze zaak aanwezig. Ook voor dit feit zal derhalve veroordeeling moeten volgen. Spr. wijst vervolgens op de stijging van bekl.'s vermogen met een bedrag van ruim f400.000 in 6 jaar en toevallig juist sedert heb tijdstip, waarop hij bij heb bouwbu reau in werking is getreden. Bekl. beroept zich nu wel op speculatie cn particuliere werkzaamheden, maar in ieder geval is al gebleken, dat hij f 11.000 onrechtvaardig in de zaa.k heeft gestoken. Waar-om zou hij dus op die wijze nieb aan meer geld zijn gekomen? Spr. wijst nog op de groote bedragen, die bekl. in één jaar in De Re gentes heeft gestoken, terwijl in datzelfde jaar slechts een klein bedrag van zijn banksaldo is afgegaan. Bekl. is op schromelijke wijze tekort ge komen in zijn plichten als ambtenaar. Het is een algemeen belang, dat hem een ern stige straf wordt opgelegd. Eisch: 4 jaar gevangenisstraf. Vandaag heeft dè Rechtbank de behan deling van de zaken, betrekking hebben de op de bij den Dienst der Rijksgebou wen gepleegde malversaties, voortgezet. Thans Avordt de derde zaak behandeld, n 1. die te|bn J. A. W. Vrijman. Verdediger is mre J. van Kuyk uit 's-Gravenhage. Door het O. M. zijn 19 getuigen, o.w. den Minister van Onderwijs Dr. de Visser en oud-Minister-President Cort van der Lin den, gedagvaard. Voorts zijn er nog en kele getuigen a décharge opgeroepen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland alhier zal vergaderen op Woensdag a.s., des middags 2.30 uur in de Bovenzaal der Sociëteit „Amicitia", De agenda luidt: Versterking der posi tie van Nederland bij het sluiten van Handelsverdragen. Maximum- en mini mumtarief. Retorsiemaatregelen. Ziekte en OngeA'allenwet 1925. Wet op de plaat selijke keuze. Bespreking districtsbelangon Verkiezing lid commissie voor Handelsbe langen. Opheffing van eenïge Handelsza ken. Huishoudelijke vergadering. Begroo- tig- De Minister van Financiën maakt he kend, dat ten behove van 's Rijks schat kist is ontvangen: bij den ontvanger dei- directe belastingen alhier f 14.76 wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting over 1924-1925. DE VLIEGTOCHT HOLLAND—INDIë. De tochi wordt voortgezet. Naar het Persbureau Vaz Di&s mede deelt, beeft het Comité voOr den Vliegtocht NederlandInd'ië gistermiddag een verga dering gehouden, waarbij de vergadering zich op het standpunt stelde dat zoo spoe dig mogelijk geld moet worden ingezameld voor de aanschaffing van een reservetoe stel en voor het herstellen van het in Phi- liippopel gestrande vliegtuig of indien diit niet mogelijk its voor den houw van een nieuw toestel. Na afloop van de vergadering heeft ge neraal Snijders aan het persbureau het een en ander omtrent de gehouden bespre kingen medegedeeld. Voor zoover het Co mité den toestand kan overzien, heeft het Comité besloten, dat de tocht moet en zal worden doorgezet. Uit de groote belang stelling, Avelke de vliegtocht uit nationaal oogpunt bij het Nederlandsche volk heeft gewekt en uit de vele en treffende blijken van medeleven, welke het Comité, zoowel hier te lande aks uit Indië heeft ontvangen, is gebleken, dat de wensch bij de Neder landsche natie gekoesterd wordt, dat de tocht niet zal Avorden opgege\-en. Het Co mité houdt zich er dan ook van overtuigd, dat zeer spoedig en heel ruim de gelden zullen toevloeien. Het Comité meent dat voortzetting of herhaling van 'den tocht niet mag plaats hebben zonder dat een reserve-toestel beschikbaar as. Getracht zal nu worden het bestaande toestel te herstellen of te vervangen door een nieuw vliegtuig en daarenboven een reservetoe stel te doen bouwen en zoo mogelijk eeni- ge reserve-motoren. Het type F. VII zal zeker gehandhaafd blijven, daar, blijkens een van Van der Hoop ingekomen tele gram uit Philippopel, de bemanning haar tevredenheid over bet toestel en ook over de organisatie van den tocht beeft geuit. Van de offervaardigheid der Nederlanders in het Moederland en Indië, zoowel als van -den spoed, waarmede die financieele steun zal worden geboden, zal het afhan gen, of de tocht nog in deze maand of uiterlijk in de eerste dagen van November kan plaats vinden. Anders zal hij, in ver band met de voor het vliegen in Indië on gunstige moesson, tot April van bet vol gend jaar worden uitgesteld. Wat het comité dus het eerst to doen staat is een beroep doen op de offervaardigheid van het publiek. Het is voornemens een nati onale inschrijving te openen en heeft, ten einde ieder in staat te stellen hij te dra gen, de bemiddeling van de directies der dagbladen ingeroepen. GEMENGD NIEUWS Weerzinwekkende mentaliteit. We lezen in „De Schakel" van den „Ar menraad": Een ambtenares eener maatschappelijke instelling, onlangs sprekend met een vrij goed gesitueerd man, uitte tegenover hem haar verontwaardiging over het feit, dat hij zijn oude moeder van tachtig jaar zon der hulp aan haar lot wilde -overlaten. ,,Och", antwoordde de man, schouderop halend, „iemand van tachtig jaar heeft haar tijd gehad. Zulke mensehen moesten immers niet meer leven!" Van dezelfde opinie was blijkbaar de zoon, die, aange spoord om zijn vader te helpen, te kennen gaf, dat %,een mensch van 65 jaar er maar tusschen uit moest knijpen." Nog radicaler van opA'atting was echter, wel die vrouw, welke, onlangs steun vragend voor haar schoonmoeder, opmerkte, dat ze .,van haar eigen familie gelukkig nooit zoo'n last had." In het daarop volgend gesprek bleek, dat van haar familie niemand meer in leven was. Het meest bloemrijk drukte zich iemand uit die, aan de Commissie in zake onderhoudsplicht over zijn schoon moeder schrijvend, de volgende zinsnede aan zijn pen ontglippen liet: „Nee, wel edele, dan heb ik een edele moeder ge had, die werkte dag en nacht voor haar zes kinderen, ze rust nu op 't kerkhof, dat getuigt A'an haar edel moederhart Proefneming met een reddingsvlot. Donderdag is te Hoek van Holland een proef genomen met een Carley New Austin reddingsvlot van de Lifefloat Company Ltd. van dien naam, waarvan voor Neder land en koloniën en voor België vertegen woordigers zijn Bingham en Lugt te Rotter dam. De loodsboot nam het vlot mede, dat de kleinste afmetingen had van de vlotten, welke van dit systeem in den handel wor den gebracht. Zij hebben den vorm van een rechthoek met ronde hoeken. Die recht, hoek wordt gevormd door een breede ko- pererr buis, bekleed met kurk en daarom heen linnen. De buis heeft waterdichte schotten, zoodat het vlot, wanneer een of meer gedeelten van de buis beschadigd worden, onzinkbaar blijft. Aan een netwerk van touw hangt aan de binnenkant der buis een houten raam. waarop drenkelin gen kunnen staan. Aan den buitenkant geeft touwwerk met houten klossen aan een aantal personen gelegenheid zich vast te houden om niet in de diepte te verdwij nen. Dit kleinste vlot diende voor 6 perso nen, d. w. z. dat zes mensehen op het hou ten raam binnen de buis kunnen staan. Het grootste vlot van deze constructie is voor '.0 personen. Hoe zulk een ^vlofc te water wordt gsla- ten doet er niet toe, wannt het netwerk kan naar beide kanten doorzakken. Giste ren werd het overboord gezet en daarna ramen er twee jonge mannen in plaats. Drie anderen (allen hadden zwemvesten aan)sprongen, nadat hun collega's-drenke lingen op het vlot vergeefs getracht had den, in hun richting te pagaaien, in zee van de President van Heel af, zwommen naar het \dot en klommen er in. Zij deden dit laatste echter te veel aan één kant, met het gevolg dat het vlot kantelde en cmsloeg. Ê'enige oogenhli'kken later zat het vijftal er weer in. De President van Heel pikte" vlot en mannen op. Dat omslaan is natuurlijk niet een van de goede eigenschappen van dit vlot, maar wanneer het grootere afmetingen heeft, zal iets dergelijks wel niet spoedig voorko men. Het algemeen oordcel over het \'lot was, dat het als aanvullend reddingsmiddel ze ker goede diensten kan bewijzen. Van de gelegenheid is. Donderdag tevens gebruik gemaakt voor een proef met de Everwarm suite van Youngrin, het water dichte, van binnen met zwemvesten voor ziene, gummipak. waarin men drijvende blijft en bovendien droog en warm. Een assistent van het Scheepvaartkundig in stituut en v museum had zich in het pak ge stoken en dobberde een poosje gezellig op de baren rond. Smokkelen van zilvergeld. Te Eede (Z.) is een landbouwer door de Belgische politie gearresteerd toen hij over de grens kwam met een zak zilveren fran ken van 80 kilo. Het geld is in beslag ge<- noinen. Inbrekers aangehouden. De Bussumsche recherche had er de lucht van gekregen, dat een partij gesto len tafelzilver in de hei Avas begraven. Don derdagmorgen bleek dit weggehaald te zijn en denzelfden dag werd het zilver op gespoord bij een opkooper te Amsterdam, waar het in beslag werd genomen. De groote partij zilver was den kooper toe vertrouwd door twee jongens van 18 a 19 jaar, die des avonds laat van hun bed ge licht werden. De verdachten hebben be kend. Ook èen derde dader is aangehou den. De inbraak was gepleegd in de villa hoek MetAveg en 'AValdecklaan, bewoond door mevr. Bavinck. De partij zilver be staat uit 110 stuks. Pleizierige begrafenis. Te Tilburg gingen familieleden A~an een overledene bij de begrafenis op het kerkhof al twisten over de nalatenschap van den gestorvene. Twee der „heeren" trokken ver volgens op straat hun mes en namen een dreigende houding aan en hooge hoeden werden bewerkt met parapluies en rolden over de keien. Een boschbrand door zwaren mist gebluscht. Een opmerkelijk bericht uit Los Angeles maakt melding van een boschhrand, die dagen lang in de nabijheid woedde en zich voortdurend uitbreidde, doch plotseling door een zAvaren mist Averd gebluscht, iets dat maar zeer zelden zal voorkomen. Toen de brand uitbrak, waren er geen teekenen dat er regen zou komen en had men evenmin water om het voortschrijden van den brand le bestrijden. Op onverklaarbare wiize kwam echter plotseling een enorme, grijze wolk over hei woud hangen. Spoedig verdween de prik kelend scherpe geur van den rook van brandend sparre- en cederhout en toen de mist tegen den namiddag opklaarde, zag men nog slechts enkele stammen smeulen. De verschroeide boomen dropen van water De molen van Jacob van Ruysdael. De windkorenmolen Rijn en Lek, die staat op de Runmolenpoorb te Wijk bij Duurstede, en Jacob van Ruysdael heeft geïnspireerd tot zijn beroemde schilderij, is in openbare veiling verkocht voor f 11.900. Het ligt in de bedoeling van den nieuwen eigenaar, het molenbedrijf op denzelfden voet voert te zetten, zoodat deze beroemde molen behouden blijft. Tien minuten celstraf. De politierechtbank van Tottenham heeft een vrouw, die beschuldigd werd van dief stal van lakens en dekens, tot..v tien minuten celstraf veroordeeld. Zij was ge durende veertien dagen onder geneeskun dige observatie geweest en met het oog op de omstandigheden van de zaak, veroor deelde de magistraat haar om tien minuten in de cel der rechtbank te worden opge sloten, tot de klok twaalf sloeg. Een Russische trein in brand Woensdag is op het traject Moskou— IkanoAV een personentrein in brand ge raakt, waarbij tweehonderd passagiers om het leven zouden zijn gekomen, onder wie tachtig kinderen. De brand moet zijn ontstaan in een petroleumtankwagen die aan den trein was gekoppeld. Uit Moskou is nog geen bevestiging van dit bericht ontvangen. Ratten en builenpest. De stad Honkong is gedurende het laat ste jaar geheel van de builenpest bevrijd gebleven. Dit is de eerste maal sedert 30 jaar. Gedurende langen tijd overleden aan deze ziekte meer dan duizend personen per jaar. De vooruitgang, thans geconstateerd, Avordt hoofdzakelijk toegeschreven aan den krachtigen arbeid van het departement \7an gezondheid vooral door het verdelgen dei- ratten. Gedurende bet laatste jaar werden ongevter 62 000 ratten gedood. Een 105-jarige overleden. MoedertjeEyér, het oude vrouwtje A'an Zello, op de Schelde, die eenige maanden geleden haar 105den verjaardag vierde, is Woensdag overleden. Op haar laalslen verjaardag, die als een groot feest gevierd Averd in den Antwerp- schen Polder, Avas Prins Leopold aanwezig Het oude Vrouwtje is geen oogenblik ziek geweest „Zelfs geen benauwdheid", schrijft bef Handelsblad van Antwerpen. Dinsdag bad zij nog een heel gewonen dag, 's nachts rond drie uur schijnt ze even wakker geweest te zijn; 's morgens vondpn de huisgenooten haar dood te bed liggen Aan Prins Leopold had, ze gezegd: er mogen nog wel tien jaartjes bijkomen. Een feest, dat geen feest werd. Een dezer dagen is een tot nog toe onbe kend gebleven ..grappenmaker" er bijna in geslaagd een actrice een poets te bakken. Miss Tallulah Bankhead is een Amerikaan- sche, die op het oogenblik een hoofdrol vervult in een der Londensche theaters. Op een avond, terwijl zij dus niet thuis was. vervoegde een heer, althans een manspersoon, zich aan haar huis en gaf aan het personeel instructies om de noodi- ge voorbereidingen te treffen voor een groot feest, dienzelfden avond. Vervolgens belde hij ongeveer 40 acteurs en actrices \-an naam op, hen uitnoodigend tot een souper ten huize van de jonge Amerikaan- sche. Tusschen middernacht en half drie, werden de gasten verwacht! De dienstboden vertrouwden de plotse lings feeststemming van hun meesteres niet erg en stelden haar van het gebeurde, in kennis. Zoodoende kon zij voor de „gasten" thuis zijn en het eenige doen, wat de situa tie nog eenigszins kon redden: zij draaide in het geheele huis de lichten uit e.n ging. in een kamer boven, voor het raam zitten uitkijkend( naar de nachtelijke feestgangers. Die dan ook niet lang op zich lieten wach ten! Heele rijen auto's stopten voor het' huis, beroemdheden op t'heatergebied aan voerend; en dat ging zoo door tut na 2 uur 's nachts. De bel stond niet stil, maar allen had oen dezelfde ervaring: een donker huis, oogenschijnlijk zonder eenig leven. Geluk kig is niemand blijven wachten. Met- dat al heeft de angstige bewoon ster drie uur lang op den uitkijk moeten zitten, doodsbenauwd om iemand binnen te laten. Zij zag allen, die vroolijk gestemd kwamen aanrijden, mopperig en ongetroost weer aftrekken in den donkeven nacht. Men vermoedt, dat de „metteur en scène" van deze tragi-comedie de man was die in den auto zat, Avelke geïuimen tijd op den hoek is blijven staan. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen rechten de heeren: L. H. Klootwijk Rotterdam, J. M. Croockewit, Amsterdam. Doctoraal examen Geneeskunde de hee ren: G. F. Smit Heemstede, L. van Dort Bandoeng, J. B. Bussemaker Leiden. J. C. de Clercq Zubli, Den Haag. Apothekers-Assistenten-examens. le Groep. Opgeroepen 4 candklaten. Af gewezen 2. Geslaagd de dames A. M. A. W. van den Elshoudt (Den Haag) en J. Kruisheer, Rotterdam. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. P. Schrama te Zoetorwon.de; cur. T. Breedveld te Noordwijk. Opgeheven: i r J. Blase te Rijns burg. TELEGRAMMEN Een grocte corruptiezaak bij een f VoSkenbondsfonds? f ATHENE, 10 Oct. (V.D.) Volgens b©* "f richten uit Saloniki heeft de kassier van t het Hulpfonds van den Volkenhond vqqp de vluchtelingen, den Hoogen Commis-a- i ris, Baron Kaufmann, beschuldigd groote sommen uit het fonds te hebben verdu's-ï terd. De Hooge Commissaris antwoordt op deze beschuldiging met de wed er-beschuit daging, dat de kassier geheime papderen verkocht heeft aan het italiaansche Con sulaat te Saloniki. De kassier is gearresteerd, doch er is nog geen enkel besluit genomen met bew trekking tot Kaufmann. De Baikansche heksenketel. BELGRADO, 11 OcL (V.D.) Uit Boe* karest komen geruchten, dat de Roemeen- sche regeering plotseling den siaat van beleg heeft geproclameerd voor het gehee le land, omdat onlusten gevreesd worden. De Z. R. III. FRIEDRICHSHAFEN, 11 Oct. (V.D.) De Z. R. III zal naar thans besloten is Zondagmorgen naar Amerika vertrek ken. Laats^a Internationale Voorjaar-'e loonset ling 1925 te Heemstede. Men soh rijft ons: Het is te verwachten, dat uil de ons om ringende landen excursies zullen worden georganiseerd naar Nederland ter gelegen heid van deze tentoonstelling. Dat de tuin bouwers van verderaf liggende landen prijs stellen op het bezoeken d'er tentoon stelling, moge blijken uH het feit, dat de tuinbouwvereenigimg van Joegoslavië zich reeds nu ernstig bezig houdt met de voor bereiding eener re:s naar Nederland voor haar leden tijdens de bloemententoonstel ling te Heemstede in het A'oleend voorjaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Octpbr. Veiling. Bloemkool f 11—22. Salade f 1.20—3.80 Andijvie f 0.90 —1.90, Worteltjes f 611, Kroten f 2.20 2.70. Roodekool f 811. Groenekool f 2 6.40, Gelekool f 7—13, Selderie f 0.80—1.60 Knolselderie f 2—6. Prei f 1.40—1.70 alles per 100. Snijboonen f 2238 Heerenboonen f 3849, Spinazie f 1524, Postelein f 11 17. Tomaten A B en C f 2231 Uien f 56 alles per 100 kg. 11 October. Boter. De prijzen van bo ter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f-?.oï prim- boerenboter f 2.702.80. goede boe- re^' -r f o_6o£.65 per Kg. Aanvoer: 4/3, 8/6 'S en 20/16 vaten, wegende 2000 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 5663 stuks. De prijzen waren: kipeiewm f 1012.50 en een deneieren f 7.509.60 -er 100 stuks Handel matig. Turfmarkt van tof en met 11 Octo ber. Aangevoerd 6r-n nno stuks lange turf, prijs f 8—9 per 1000 stuks; Korte turf geen aanvoer en geen noteerine. ALPHEN AAN DEN RIJN, 10 Oct Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie f 1822 Fee renboonen f 4045. Pronkboonen f 67. To maten f 1034, Peen f 3.40 Knolrapen f 2.40. Spruitkoo] f 1893. Kroten f 130 2.40. Uien f 56; Per 100 bos: Peen f 6— 9.30, Kroten f 3.504. Andijvie f 23: Per 100 stuks: Kropsla f 1.70—2. Komkommers f 1013 Bloemkool f 1526. Groene voyekool f 4.106.60. Roodekool f 8.40—11, Gele Savoyekool f 8 3011.39. HOOFDDORP. 9 Oct. Granen enz. Tar we (voer) f 1012.50 dito (nieuwe) f 14 16.50, rogge f 12—15.50, gerst chevallier f 13 50—15.50. wintergerst f 13.50—14.50 wit te duiveboonen f 1416, haver f 1112, paardeboonen f 1314. bruine boonen 20 27, groene erwten f 1421. schokkers f 1721, karwij f 4246 geel mosterd f 24 29, blauwmaanzaad f 5060, koolzaad f 2122, karwijzaad f 2528, alles per 100 Kg. KATWIJK AAN DFM RUN. 10 Oef Veiling. Uien per 100 Kg. f 6.406.70; Peen per 100 Ke. f 55 80 Peen oer too b^s f 8 10, Bloemkool per 100 f 2027.80 Roode kool per 100 f 8—9.80. Gelekool per 100 f 7.S0—9.50. Aanvoer: 5800 Kg. Uien, 1900 bos peen; 1^700 Bloemkool. isselnoteenngen (Amsterrl: Berliin Londen ILL1? New-York Parijs Brussel ^.30 Zurich 49.10 Rome TLR) Christian ia t 86.55 Kopenhacen45.0o Stockholm Weenen Praag Madrid 84.-0 O.OüoöVg TAlH^fiteh WwbeweM volgens waarnemingen verricht in «ten morgen van 11 Oct. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.770.3 Breslau. Laagste Barometerst.740.9 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Zwakke lot matige wind uit Zuidelijke richtingen, licht tot half bewolkt, waar schijnlijk droog weer, overdag iets warnier. LUCHT-TEMPERATUUR J Hedenmiddag 12 uur: 14.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ca Zaterdag 11 Oct.: 5.35 uur n.m tot 5 55

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3