Tan dien aard dat we dankbaar terug kun nen zien op de genoten weldaden. Door de nieuwe manier van werken der clubs, kon de Se-cr. nog ge-en winterprogram ont wikkelen. Tot bestuursleden werden ge kozen do heeren Dreef en Jae. van Wee- ren. Nu sprak de Voorz. over: Door liefde ©ver winnaar. De onverdeelde aandacht waarmee spreker werd gevolgd bewees dat zijn woord de belangstelling waardig jWas. We zijn niet van plan, dezen winter ver slagen te maken waarin precies gezegd wordb wat de verschillende sprekers zeg gen, daarom gaan we niet verder op het gesprokene door den her Warnaar in. Alleen dit nog door het woord van den epzeker zijn alle die aanwezig waren door drongen van de noodzakelijkheid der lief de Gods in ons, om staande te blijven in de strijd op politiek gebied. Na de rede van den heer A. Warnaar Jr. werd de vergadering toegesproken door den heer W. Warnaar, die in een gloedvol ernstig woord, allen opwekte om pal te staan in den strijd voor Gods eere. De heer van Rhijn ging voor in dank zegging tot God. BOSKOOP Tot predikant b ij de C h r. Geref. Kerk alhier is beroepen Ds. J. P. Meijering te Nieuwpoort Aan heb postkantoor alhier ■werd gedurende de maand Septemberin gelegd f 5484.50 en terugbetaald, f 17934.56. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4340. Zondag 12 October, v.m. 10 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. Hugenholtz, uit Ammerstol, doopsbediening. Nam. 7 uur voor de vrijzinnige jeugd- kerk de heer Spelberg, uit Leiden Onbestelbare brieven, waar- van de afzenders onbekend zijn: Bureau N. Rtd. Crt. Rotterdam; Mej. G. Rijnsbur- gr, Den Haag en Mej. C. Kroon, Hoofd dorp. eEBSEwep De Nederland-lndië-vlucht. Het Weekblad „Het Leven" heeft aan hel Comité vliegtocht AmsterdamBata via aangeboden een Rolls Royce-motor ter waarde van f 12.000 voor het vliegtuig de F. VII, onder voorwaarde dat de reis bin nen een maand zal worden voortgezet. Naar aanleiding van dit aanbod heeft het persbureau Vaz Dias aan terzake tot oordeelen bevoegcle personen gevraagd öf het mogelijk is, dat aan de gestelde voor waarden kan worden voldaan. Men verze kerde de redactie dat, als het toestel bij het transport goed overkomt, er ongetwij feld een groole kans bestaat dat de reis binnen korter tijd dan een maand zou kunnen worden voortgezet. Indien echter, wat gevreesd wordt, de vleugel gedemon- tGerd moet worden, duurt het herstel op z'n minst eenige weken langer en zal het veel moeite kosten binnen den gestelden termijn gereed te zijn. Hst „vergeten" meisje te Delft. Naar aanleiding van het eigenaardige ge val te Delft, waar door de vergeetachtig heid van een der onderwijzeressen aan een R.-K. lagere school, een klein meisje een heden nacht in een kast bleef zitten, zijn we eens gaan praten met den heer A. de 'Raaf, den secretaris van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager- en voorbereidend onderwijs alhier. Een door gevoerde vergelijking met het gebeurde te Baarn, zoo zeide de heer De Raaf o.a., is hier wel totaal misplaatst. Want terwijl ihet vergeten van den zwerver in het nacht verblijf, de bekende vreeselijke gevolgen 'had, was hier van gevolgen geen sprake. I-Tet kleine Mientje zat rustig plaatjes te kijken toen men de kast opende en kwam geheel ongedeerd te voorschijn. Deze om standigheid en Let feit, dat hier allerminst van opzet der onderwijzeres sprake is, ma ken het dan ook zeer onwaarschijnlijk, dat er termen zouden zÜn, om de betreffende onderwijzeres 'êtrafrechteliik te vervolgen. Ook, zoo ging de heer De Raaf voort, is er hier van overtreding der L. O.-wet geen epralce, daar de wet zich in het geheel niet cve.v het straffen, uitlaat. Wel slaat in de Onderwijsverordeningen van bijna alle gemeenten in Nederland de bepaling, dat lichaamsstraffen verboden zijn. en zal dit waarschijnlijk ook wel lie.t geval zijn met het schoolreglement van de bewuste bijzondere school te Delft, omtrent opsluiten van kindeken zijn echter nergens be Dalingen gemaakt. De behandeling van deze kwestie berust hier bij het bestuur van de betreffende school, hoewel ook het rijksscliooltoezicht in dezen zoo noodig, een woordje kam mee spreken. En aan dit bestuur zal het dus moeten worden overgelate-i de onderwijze res na nauwkeurige beschouwing van alle omstandigheden, al of niet in hare positie te handhaven. Dat het opsluiten ten slotte, aldus de heer De Raaf in 't algemeen geen goede methode van straffen is, behoeft geen be toog. En tevens is weer eens bewezen, hoe zeer het aanbeveling verdient, dat onder wijzers en onderwijzeressen tot gewoonte meinen, iederen dag bij het naar huis gaan alle kasten, hoeken, W. C.'s enz. grondig na te kijken, om. vooral in de lagere klas- isen betreurenswaardige vergissingen als ifjeze in 't vervolg te voorkomen! Misschien iclat dit geval ook andere besturen van scholen zal aansporen om een bepaling in dien geest in het schoolreglement te doen opnemen. Brand. In een woning aan de Wilhclminastraat 'te Arnhem is tijdens de afwezigheid van de bewonen brand uitgebroken. Buren trachtten met emmers water het vuur te bedwingen, maar slaagden daarin niet. Toen de brandweer met de motorspuit arri veerde., sloegen de vlammen fel uit. Door krachtig water te geven was de brandweer het vuur vrij spoedig meester. Het boven- gedeeJ% van de woning brandde gedeelte lijk uit, de benedenwoning kreeg veel wa terschade, Een der beide bewoners en wel die, waar de brand was uitgebroken, was niet verzekerd. ,,De Amsterdammer." He t Amsterdamsch Gerechtshof deed he den in hooger beroep uitspraak tegen den ex-directeur van de N.V. tot Exploitatie van de Amsterdammer", Christelijk volks dagblad, C. Ingwersen, die bij vonnis van 17 Mei j.l. doov de 4e Kamer der Recht bank veroordeeld werd tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf terzake van een voortgezette verduistering, 4 verduisterin gen en 2 maal gebruikmaking van valsch- lieid in geschrifte. Het Hof veroordeelde tenslotte Ingwersen tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek van 6 maanden preven tief. Verdronken. B'} het binnenkomen in de Schevening- sche haven, gisterenmiddag, is de 62-jarige garnalenvisscher A. T., uit Scheveningen, terwijl hij bezig was met het binnenhalen van een der netten, overboord gevallen. An dere vissdhers hebben hem aan wal ge bracht, maar de dokter van den geneeskun digen dienst kon slechts den dood consta- teeren. Dood op de stoep. De 80-jarige R- S. te Veendam, commis saris van de Nederl. Hypotheekbank en groot vervener, kwam des avonds in gezel schap van de kegelclub. Na bet afscheid moet hij door een beroerte zijn overvallen. Zijn dochters, ongerust over zijn uitblijven, vonden zijn lijk op de stoep. Door een ketting gered. Te Amsterdam reed een atax, die een passagier had, langs 't Rokin in de richting van den Dam. Plots slipte" de wagen en zwenkte naar rechts den walkant af. Het voertuig bleef met de voorwielen hangen aan ee.' ketting, waarmede e.en boot met afbraak aan den kant gemeerd lag. Een enkel oogenblik bleef da auto in deze po sitie cn van dat oogenblik maakte de chauffeur gebruik op de schuit te springen en kon ook de passagier het portier open rukken en op den walkant springen. Toen brak de ketting eii viel de atax in het wa ter. Vliegwiel uiteengevlogen. Met een hevigen knal is in de suikerfa briek Frisia te Franeker een vliegwiel uit eengespat. meldt het „Volk": De stukken van dit zware wiel vlogen met ontzettende kracht door de machineka mer, alles vernielend wat in den weg stond. Geen stuk bleef heel. De rondvliegende dee- len troffen ook de stoomleidingen, verbon den aan machines in andere lokali'aiten. Met hevig geraas kwam de stoom vrij. Een arbeider H. Schuil uit Harlingen, bevond zich in het lokaal en werd aan zijn fceenen verwond door een stuk staal. Zijn mede arbeiders trokken hem. van buiten-af, door de ramen en brachten hem naar het fa- briekslaboratorium. Er is veel schade in de fabriek aange richt. Stoomdorschmachine uit elkaar gesprongen Door het uit elkaar springen eener stoom dorschmachine zijn Zaterdag in het Oost- friesche plaatsje Hermansbrug eenige kin deren zoodanig verwond, dat. volgens de ,,0. N." Maandag reeds drie aan de beko men verwondingen zijn bezweken. Een raar sinjeur. In Den Helder heeft een 21-jarige losse werkman drie revolverschoten gelost op zijn buurman, die hem den omgang met zijn dochtertje, een meisje van 13 jaar, had verboden. De eerste kogel trof den man in de kaak, de beide andere schoten misten. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. De schilderijendiefstal te Büsseldorf. Door de politie te Düsseldorf is Dinsdag, in verband met den schilderijendiefstal waarvan door de Centrale Recherche, te Amsterdam twee personen zijn aangehou den. de directeur van ee.n groote handels onderneming gearresteerd. Hij was even eens in het complot. De man stond goed aangeschreven doch de verleiding van het hem gedane voorstel om de waardevolle stukken te bemachtigen en in het- buiten land te doen verkoopen en daardoor een goeden slag te slaan, werd hem te mach tig. De Centrale Recherche van het hoofdbu reau aldaar, heeft bij he.t beslagleggen op de geroofde doeken, twee kleine stukken in een schoorsteen gevonden. Zij waren, naar de arrestanten meedeelden, bestemd als cadeau voor dengene die de gestolen doe ken "ion expedieeren. De „expediteur" was echter volkomen te goeder trouw. „Hbld." Nog meer malversaties. B. en W. van Hilversum hebben weder om een gemeente-ambtenaar niet eervol ontslagen wegens gepleegde malversaties, welke echter niet in verband staan me.t die, waarvoor de vorige week twee ambte naren zijn ontslagen. Nader vernemen-wij, dat de betrokken ambtenaar is de deurwaarder bij de ge meentebelastingen M., die wegens verduis teringen is ontslagen. De justitie heeft de zaak in handen. Gestolen brief. Door een ingezetene van Durgerdam werd in Mei 1923 naar Leeuwarden verzonden een brief, waarin zich een post-chèque be vond. Thans is gebleken dat deze brief niet aan zijn adres is bezorgd, maar dat de chèque onder den valschen naam K. J. Mounna. ten post kant ore te Leeuwarden werd uitbetaald. De brief is dus gestolen. Portefeuille gevonden. Bij he.t. verrichten van grondwerk voor het eleetriciteisbedrijf onder de gemeente IJsselmuiden bij Kampen, vond een werk man een portefeuille, inhoudende f 700 aan bankpapier. Te oordeelen naar den toe stand der portefeuille heeft deze daar al zeer lang gelegen. Het bankpapier was echter nog gaaf. Bedrog met z.g. anthraciet. Hoewel de Warenwet niet of althans nog niet van toepassing is op brandstoffen, wijst de directeur van de.n warenkeurings- dienst te Arnhem op de omvangrijke wijze waarop door gelegenheidskooplui bedrog gepleegd wordt met brandstoffen. Verscheid ene Amsterdammers en ook elders wonende personen zijn dezen zomer begonnen op groote schaal het publiek te bedriegen met brandstoffen-, niet slechts door een minderwaardige soort, nl. vlamko- len, ah anthraciet te verkoopen, maar bo vendien door in plaats van de gebruikelij ke mudden van 75 a 80 kilo zakken te le veren met slechts 50 kilo of nog geringer inhoud. Het geheele land wordt door hen „onvei lig" gemaakt. Scheepsladingen en wagons worden door hen naar bepaalde plaatsen gedirigeerd, en vandaar uit in een geheele streek „gedistribueerd". Ze zijn reeds ge weest in Arnhem, Doesburg, Doetinche-m, Barneveld. Renkum, Hengelo, Den Bosch, Brielle, Hellevoetsluis en nog in talrijke an dere plaatsjes. Wat zij leveren, dat zijn vlamnootjes, die wel eenigszins op anthraciet gelijken, maar die circa 307 vluchtige stoffen bevatten, te gen anthraciet slechts circa 87. Het is een zéér vooideelig zaakje voor hen, want net publiek betaalt meer dan het dubbele van de waarde! Land- en YuüeiSsosrw» He> verlanden van BbernboMen. Tussc.hen Naaldwijk en 's-Gr&venzande is door kweekers u:t de bollenstreek akker land gehuurd voor het verlandem van bloembollen, d.i. het uitplanten op een anderen grondsoort. De gekozen grond is vrij zware klei met een stugge bouwlaag, zoodat deze na het ploegen nog gefreesd moest worden. De boUenkweékers ver lan den de bollen veelal meer in de nabijheid, inzonderheid in de Haarlemmermeer. De WcAstlandsche bodem is bekend door de eigenschap, dat hij de bloembollen eendgs- z'ais vervroegt. D'e proef met het kweeken van bol'en op hei boeren- of akkerland geniet ook uit het oogpunt der vervroeg ing de bel an estelling der bol'enkweekers. Ter zake van deze vervroeging in den Westlandschen bodem staat nog een vraag open door de uitplantdng van een groote inzending tulpenbollen op Groenendaal te Heemstede voor de tentoonstelling 1925. De West'andsche bollenkweclcers in ;t bij zonder zi jn benieuwd of de bollen daar op den lichten bodem ook vroeger zu'Ien uit- loopen dan die uit de bollenstreek. flBflBEHBIE-SSgEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Rechten de heer H. H. Dronkers (Den I-Iaag); Candidas fs-examen Geneeskunde, 2e gect. Groep II; Mej. E. ten Braak (Win schoten), mej, E. M. van der Loo (ApeD doorn); de heeren E. A. J. Hasselhach (Leiden), J. J. M. van Winkel (Rotter dam), H. A. C. Schaaf (Den Hag), A. G. Hartman (Lochem, Geld.), A. Ouartel (Dordrecht), G. Dekker (Venlol, W. Noord hoek Hegt (Den Haag), C. Ktevpool (Schiedam),A. Roest Crollius (Don Haag) J. Boolers van Lennep (Arnhem), A. van Senus (Rotterdam). FAILLISSEMENTEN Geëindigd: J. Schouten Lzn., Waddinxveen. Uitgesproken: H. Kroodei', vroeger keffiehuishouder te Leiden; thans wonende te Heems kerk; cur. mr. P. Donker te Beverwijk. G. de Vos, landbouwer, Haarlem mermeer; cur. W. A. J. Stortenbeker. STADSNIEUWS Prof. Einstein is weer alhier aangeko men e.n heeft gisteravond in het natuur kundig laboratorium een collegium ger houden. De auto van den Eersten Hulpdienst is opgereden tegen de stadstram op den hoek van Narm- en Steenz'raat. Er was zoo'n drukte en rumoer op de straat, dat de be stuurders elkanders waarscbuwingsseinen niet konden hooren. Bij het aasjes-visschen is gistermiddag de 13-jarige K, v. M. in den Heerensin- gel getuimeld. Door J. W. Prins werd hij met de drenkelingenhaak van de Schrij- versbrug opgepikt. De jongen werd naar het ziekenhuis vervoerd ter observatie. Gisterenmorgen ongeveer lialf zeven de railleerde een tramrijtuig op het tram-em placement der stoomtram Haarlem Leiden aan den Rijnsburgerweg. De eerste naar Katwijk en Noordwijk vertrekkende trams ondervonden hierdoor eenige vertraging. Zondag a.s. hoopt de agent van politie eerste klasse P. J. H. Rutten den dag te berdenken, dat hij voor 25 jaar bij de Po litie alhier in dienst trad. Vanmorgen ongeveer 10 uur, toen de trambeambte K., dienst doende aan den overweg aan den Rijnsburgerweg, voorover staande de rails van vuil ontdeed, werd hij met het achterste gedeelte eener auto aangereden. Hij bezeerde zich slechts licht Den chauffeur treft, volgens ooggetuigen, geen schuld. Door onvoorzichtig oversteken van de Prinsessckade kwam gistermorgen de 61- jarige P. G. v. d. S. onder een auto te vallen, v. d. S. bezeerde beide beenen en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij, na onderzoek, nog een poosje zal moe ten blijven. TELEGRAHIEH DE NEDERLAAG DER LABÖUR- REGEERING. Spoedzittingen van hef kabinet. LONDEN, 9 October (V.D.) Heden nacht na de zitting van het Lagerhuis, waarin de regeering den nederlaag leed, beeft een kabinetszitting plaats gehad. De nieuwe zitting van het kabinet had he denmorgen plaats, voordat Mac Donald door den koning werd ontvangen. Parlementsontbinding. LONDEN, 9 October (VD.) Mac Do nald is hedenmorgen door den koning ontvangen. Hij heeft den koning geadvi seerd' het parlement te ontbinden. LONDEN, 9 October (V.D.) De ko ning heeft Yijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van Mac Donald tot ontbin ding van het parlement. LONDEN, 9 October. (V. D.) Ver wacht wordt, dat.MacDonaid hedenmiddag in het Lagerhuis een verklaring zal afleg gen naar aanlieding van den nederlaag, welke de regeering gisteravond in het Lagerhuig heeft geleden. De koning en de koningin zijn hedenmorgen te 8 uur uit Schotland te Londen teruggekeerd. Te 10 uur werd MacDonald door den koning in audiëntie ontvangen. De audiëntie duurde 3 kwartier. Bij zijn terugkeer naar Dow- ningstrect werd de eerste minister door een goote menigte luide toegejuicht. Direct na den terugkeer van MacDonald in Dow- ningstreet werd een kahinetszitting gehou den, waarop alle ministers aanwezig waren De a.s. verkiezingen in Engeland. LONDEN, 9 October. (V. D.) Glynes heeft in een rede, welke hij hield voor de Labourconferentie verklaard, dat de a.s. algemeene verkiezingen, welke gehouden moeten worden als -gevolg van den neder laag in het Parlement de deur opent voor een éclatante overwinning van de arbei derspartij. HEVIGE STORMEN. LONDEN. 9 October. (V D.) Een hevige storm heeft gisteren op de kusten van Engeland, Frankrijk cn boven het En- gelsch kanaal gewoed. Er zijn vele menschenlevens te betreuren Groote schade is aangericht in Frankrijk. Vele visschersbooten zijn verloren De reddingsboot is u;t Totlandbaai vertrok ken om de scheper!, die in gevaar verkee- ren, te helpen. Hevige slagregens vielen in England Groote gedeelten van het land zijn veran derd in mecren. Cornwall is overstroomd. De bevolking te St. Ives en Redruth moest de bedden verlaten. Talrijke dieren zijn gedood, Sc boorsteen en zijn afgewaaid: duizenden boomen ontworteld. PARIJS, 9 October. (V. D.) Eeu hevige storm heeft gewoed langs de kusten van Frankrijk. Verscheidene visschersschepen zijn ver gaan. De schade is belangrijk. De strijd in Marokko. BERLIJN. 9 Oct. (V.D.) Uit Madrid wordt gemeld, dat de Spaansche troepen nabij Sheshoean verpletterend verslagen zijn. LaaisS© Berichten De arrestatie van twee inbrekers Korten tijd geleden werd te Maassluis in het kantoor van den heer Haasnoot ingebroken. Een paar surveilleerende politic-agen ten, die onraad roken, stelden een onder zoek in, doch de daders bleken het hazen pad gekozen te hebben. Zij waren bezig geweest de braudkast aan de achterzijde te forceeren en hadden bij hun overhaaste vlucht een mooi stel inbrekerswerktuigen achtergelaten. Het voorloopig onderzoek van dien nacht wees uit, dat men hier met beroeps inbrekers, vermoedelijk Rotterdammers, te doen had. Aan een der politiebeambten, werkzaam aan de vingcrafdrukkenafdeeling der po litie aldaar, gelukte het aan de hand van het misdadigersalbum een draad in han den te krijgen, welke tenslotte leidde tot de arrestatie van een der bewuste inbre kers te Rotterdam. Spoedig daarop werd zijn helper eveneens aangehouden. Beiden zijn voorloopig in het Huis van Bewaring achter slot en grendel gezet. Visscherijberichfen. IJMUIDEN 8 October. Van de IJinui- der stoomtreilers kwamen er heden 18 aan de markt. Do besommingen waren: IJM 106 met f 3858, IJM 45 met f 2078, IJM 187 met f 2055, IJM 158 met f 1852, IJM 184 met f 2570, IJM 26 met f 1895. IJM 93 met f 2086 IJM 48 met f 1899, IJM 153 met f 1091, IJM 75 met f 1812, IJM 67 met f 2284, IJM 151 met f 1368, IJM 62 met f 2426, IJM 27 niet f 2081, IJM 238 met f 1485, IJM 193 met f 2766, IJM 35 met f 4936 en IJM 183 met f 4482. Verder kwam binnen de stoomtriler HD 76 met f 1515 besomming. De besommingen der haringschepen: waren heden: KW 15 met f 3242 voor pe kelharing; IJH 87 met f 2702. IJH 875 met f 1697, IJH 479 met f 1742 on LT 517 met f 1924 voor verscke haring. Van de versch haringvissoherij kwam hieT binnen do Engelsche stoomdriftcr LT 336 met 420 manden versehe haring. Van de haringvisscherij kwamen hier binnen de loggers KW 50 met £7 last, KW 56 met 5 laet en KW 66 met 11 last pekel haring. IBflEKTBEESBSHTSBEl ALPHEN AAN DEN RIJN. 9 Oct. Kaas. Aanvoqr 40 wagens. Ie soort 72—74. 2de soort 6871, Rijksmerk 7578. Handel vlug. KATWIJK-RIJN. 8 Oct. Veiling. Uien f 5.80f 5.90, Peen f 4.50—f 5.50 per 100 K.G. Peen per 100 bos f 7—f 12, Bloem kool I f 19.50f24.50, Roode kool f8f 10, Gele kool f 8.50f 12.40 per 100 stuks. Aan voer 5000 K.G, Uien, 1S00 bos Peen, 1S300 stuks Bloemkool. LEIDEN. 8 Oct. De Leidsche Groenten- veiling. Bloemkool f 11f 19, Salade f0.6G —f2.30, Andijvie f 1.20—f2.60, Worteltje» f 9f 13, Kroten f 2.20f 2.70, Rapen f 4 fo, Rode kool f7—f 11, Gele kool f8—fl2.SC Groeile kool f2—f4.70. per 100 K.G. Sprui ten f 17f 23, Postelein f 12f 17, Spinazie f 1426, Uien f 46 alles per 100 kg. VOORSCHOTEN, 8 Oct. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 12.80—13.10; Eend- eieren per 100 stuks f 10; Kippen per stuk f 1,40; Harnen per stuk f 0.85—1.10; Duiven per stuk 1540 cent; Konijnen per stuk 90 cent; Peren per Kg. 1012 cent. Veiling V. P. V. Eieren per 100 stuks f 12.10—13.—; Eendeieren per 100 stuks f 9.109.70; Kalkoeneieren per 100 stuk» f 13; Hanen per stuk 4080 cent, Konijnen per stuk f 1.50; Peren per Kg. 67 cent. ROELOFARENDSVEEN. 8 Oct. Veiling. Meloenen 15 cent per stuk; Tomaten 13 cent per kilo; Uien 68 cent per kilo; An dijvie 31 cent per 10 stuks; Snijboonen f 1.90, Idem no. 1 f 2.30, Idem (Extra) f 4.10 Stek 1 c-cnt, Stok No 1 f 1.90, Princesseboo- nen f 3.95; Idem no. 2 f 1.55 .Witte Pronk- boonen 1535 cent; Peulen 10 cent; alles per 10 kilo. STOMPWIJK, 8 Oct. Eierenveiling. Aan gevoerd 1170 kippeneieren prijs f 12.75 13.99, 63 eendeneieren f 9.409.95 per 10C stuks. LOOSDUINEN. 8 Oct. Groentenveiling. Bloemkool le srt. f 710, rijen kom kommers le srt. f 1019,80, gele dito f4,10 6,40, savoye kool f 6,507.30. per 100 stuks; princessen f 3052, snijboonen f 5874, spehbooneu f 2S36. per 100 KG.; schorsenceren le srt. f 11,6014,30,' tomaten le srt. f 14,20—19.60 per 50 KG postelein 7790 et. per 6 KG.; spinazie 56 70 et. per 4 KG.; salad© lc srt f 1.60— 2,10 per 100 krop; peen le srt. f 67 10, bleekselder'e f 3140 per 100 bos; andij vie f 1,603,40 per 100 struik. OFFjCIEELE BEÜSSKÜIEERiNE. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A 5% Nederland 1919 4/4% Ncderlanil 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rush 1906 frs. 500 5 Rush 1919 frs. 500 4J4 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Gentr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Rcf Anaconda copper Centr Leather Studehaker U S Steel gew Gompania Handelsver. A'dam. Dordtsche Pe'r Gocons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubher Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadiadri Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart Qcbpep'"»nrt Unie Rott. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot L Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Heli Cultnrr Mij H. IJ. S. M. - obl. 5K H.IJ.8.M. obl. i9no/'2i 4 Mij. L E. v. S 8 obl. 5% Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 4 Wisselnoteermgen (Amster i V.K. O.K. 106% 10( 101% 9") 8 ibje, - 4lb/ic 111 1771/., 1751/. 13: ba 11-% 7SI/4 '<m2 78 390 390 7"<V16 75% 15% lu4 111% -4% 4 -.9 813 1 71/4 320 158 böi/2 111 19-% 90% 14'J»/« 131 »/2 131b, 157b'4 ïov? 324b? 8694/j 93 0'«/g 1454/3 148 Berlijn 0.60.9lb4 Londen 11.49% New-York 2.- 6'/16 Parijs I3-'1-' Brussel 1-2: Zürich 40.0 74 Rome .11s Ghristiania i SP.80 Kopeulia:en i 45- Stockholm 68-9.5 Ween en Praag Madrid 84.35 Te|#gr>af£so!i tBjKJrbartoS#® volgens waarnemingen verricht in den moruen van 9 Oct. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 769.8 Corunn. Laagste Barometerst.: 748.2 Seydisijord. Verwachting tot den avond van 10 Oct.' Matige, wellicht tijdelijk krachtige Zuide lijke tot Zuid-Westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, overdag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur: 13.6 gr. G. LICHT OP VOCR FIF.TSERS ca Donderdag 9 Oct.: 5.55 uur n m. tot 5.37 uur v.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3