Leiden's Beleg en Ontzet in het jaar 1574. M. Sterrenburg; 11 J. P. Benschop; 12 G. Mcrbc'se13 W. J. Koch; 14 J. C. Schuur; ID IT. van Velzen; 16 A. Pieterse; 17 G'. D. Koning; 18 A. G. Veldhuizen; 19 P. C. van "der Poel; 20 S. P. Roess-en; 21 N. Zuidbevgcn; 22 C. W. Janmaat; 23 L. van Hoeken; 24 P. Molenkamp. Op Zaterdag 27 Se p- tembcr a s. zal er gelegenheid zijn tot kos- tel ooze inenting vopr de bewoners van Hooge Rijndijk en omgeving in café ,,Ik loer neg" aan den Rijndijk alhier. Trouw boekje-; medebrengen. D c p r ij s de r melk is weer met 1 cent verhoogd en gebracht op 18 cent per Liter. ~X< f KIJNSBURG. I Gistermiddag is door den ecrevoorzitter, den burgemeester dezer gemeente-, de Bazaar van Wdlhelmina of ficieel geopend. Het bestuur had gemeend, evenals alle bijeenkomsten ook deze officieel te moe ten doen openen,' en gaarne verklaarde spr. aan een daartoe tot hem gericht ver zoek gevolg te willen geven. Om van een Bazaar te spreken was niet geheel juist, omdat het hier gedeeltelijk een tentoon stelling is# waarvoor aan enkele winke liers stands verhuurd zijn. De opbrengst hiervan komt de muziekvereeniging ten. g-oede. Een steunverleening van „Wilhel- mina" dat door omzetting in een harmo niekorps en uitbreiding van het leden aantal nieuwe instrumenten behoefde, incest eigenlijk overbodig zijn. De gemeente is de vereeniging, die niet alleen bij volksfeesten, maar ook bij par ticuliere festiviteiten, huwelijksjubilea e.d. bereidwillig serenades bracht-, dank ver schuldigd. Van harte hoopt spr. dan ook, dat de vereen, in dezen Bazaar voldoende steun mag vinden en dat ook de winke liers, die zich zoo vele moeiten getroost hebben, gebaat mogen zijn. Spr. hoopte, dat de Bazaar druk bö- Bocht mocht worden. Achtereenvolgens voerden daarna nog het woord de heer Grimbergen voorz. van de- Burgerwacht en de heer G. van Delft-, secretaris van de Veiling vereen. „Flora." Namens de vereeniging dankte de heer P. van Delft Czn. de sprekers, alsmede allen die door bijdragen heb tot stand ko men van den Bazaar hadden gesteund. Toen men bij de winkeliers om medewer king aanklopte, waren er die zich twee weken, die zich een week wilden beden ken, maar ook die onmiddellijk bereid werden 'gevonden. Spr. was zeer tevreden over het behaal de resultaat dat alle verwachting te boven ging. Ma eenige nummers, uitgevoerd door „Wilhelmina" was daarna de Bazaar ge opend. Spoedig daarop heerschte de bekende bedrijvigheid en tot laat in den avond duurde de aanloop en belangstelling voort. Het bazaar-comité zal zeer zeker over de resultaten van dien eersten dag wel tevreden zijn. De winkeliers alhier zetten wel hun beste beentje voor. Naast de tentoonstelling in „Central" is door de overige winkeliers aan den Vliet een bij zonder smaakvolle etalage opgemaakt, wat aan den geheelen Vliet een zeer feestelijk aanzien geeft en eenigszins doet denken aan een .winkelweek. De etalages van den slager de Mooij, prachtig versierd met Dahlia's, van den rijwielhandelaar Oud&hoorn, behoeven voor de fraaiste in de groote steden niet onder te doen. Ook de etalages van den heer Meirinlc, itoffeering, meubileering en manufacturen ?n van den héér Willms, banketbakker rijn een bezichtiging overwaard. Uitslag p r ij s-s c h i e t- wedstrijd Burgerwacht: G. Vos 80 p.; H. Hogewoning 57 p.; A. Zandbergen 80 p.; •jr. van Vliet 78 p.; J. van Iterson 78 p.; 0. J. Grimbergen 78 p.; G. van Delft 61 p.; J. Zwaan 54 p.; C. Haasnoot 74 p.; G. Broekstra 63 p.; P. Faber 48 p.; J. Ti miners 26 p.; J. Oud water 71 p.; J. van Rootselaar 71 p.; T. Heemskerk 73 p.; 0. van Delft 75 p.; W. van Egmond 38 p.; L. Driebergen 79 p.; A. van Klaveren 83.p.; 0. van Klaveren 69 p.; A. dan Heijer 78 p.; L. van Egmond 94 p.; J. Kromhout 78 p.; P. van Egmond 66 p.; Joh. Oudwater f9 p.; A. Paauw 74 p. ROELOF ARENDSVEER. Gisteravond g e r aak- te A. S. V. varensgezel uit Hazerswoudet welke bijziende is, door de duisternis mis leid in de Veenwêtering. Hij wiet zwem mende den vasten wal weder te bereiken. Een ingezetene verschafte hem droge klee- ren, waarna de man voor den nacht on derdak in het Raadhuis bekwam. RIJP WETERING. Alhier werd door het circus van den heer W. Krach gedurende twee avonden een voorstelling gegeven. Toen gisteravond de directeur van liet cir cus bezig was toebereidselen te treffen voor het geven van de derde en laatste voorstelling alhier, sprong door een on verklaarbare oorzaak de carbidtank, die nende tot verlichting van de tent geheel üit- elkander. De directeur werd hierdoor zoo ernstig in het gezicht gewond dat de voorstelling niet door kon gaan'. Verdere persoonlijke ongelukken kwamen; gelukkig niet voor. il 1 HAARLEMMERMEER. Burger}. Stand. Geboren! Jacob z. van C. Claij cn G. M. Knoop Gerrit z. van C. Bruijn en Q. van Gulpen Alida Willemina d. van C. van Ouden- aaren en A. V/. van Staverdeni Gcrritje 'Arnolda d, van J. J. Opstal en J. M. Baak Overleden: Agatha Slingerland 64 j., wód. van J. Lucke - Wilhelmina» .Wéert- man 71 j., geh. met P. van Zeijl Petro- iaella Wilhehnina Wessels 33 j., geh. met J, ICamp (overl. te Leiden.) GEMENGD NIEUWS De storm op de Zuiderzee Het schip, dat Maandagmiddag beoosten Lemmer aan den -grond geraakt is, blijkt te zijn de Klaziena, schipper A. Wijne, 'van Wamel, op reis met een lading ijzer van Duit-schland naar Leeuwarden en Gro ningen. De ter assistentie uitgetrokken sleepboot Vooruit moest gisteravond on- errichter zake terugkeeren. Een twaalf Lemster visschers zijn ter assistentie aan boord gebleven. Gisterennacht is de visscher F. Bootsma te Lemmer binnengekomen met de vrouw :es kinderen en acht visschers-, die ter assistentie waren achtergebleven. De schip per met vier visschers zijn nog op het schip. Het zit aan den grond, bijna tegen een afsluitdijk en zal hoogstwaarschijnlijk moeten worden gelicht. Schip en lading zijn verzekerd. Maan'dag is te Lemmer op eigen kracht binnengekomen schipper H. Prins, van Amsterdam, met zijn schip Mercurius. Deze had tijdens stormweer zijn boeg spriet gebroken en de kluiffok verloren. Nog liggen tussclie-n Schokland en Lemmer vier schepen ten anker, waarheen de sleep-, boot Vooruit is vertrokken ter eventueelc assistentie. Staking fn de houthaven opgeheven. In een gisterenmiddag gehouden verga dering der boot-werkers is besloten de sta king in de Houthaven te Amsterdam op te heffen. Heden wordt het werk hervat. Een taai beestje Een melkkoe van den landbouwer A. v. B te Schijndel, werd een jaar geleden ziekelijk en bleef sindsdien voortsukkelen. Een maand geleden kreeg de koe echter een gezwel onder den huik. De dierenarts dr. Bloem uit Veghel werd geraadpleegd, die constateerde dat het dier een scherp voorwerp moest hebben ingeslikt. Het ge zwel werd behandeld en dezer dagen kwam de punt van een mes te voorschijn. Opnieuw werd dr. Bloem geroepen, die met veel moeite 11 it het- gezwel een broodmes van 24J4 c.M. lengte haalde, waarvan het ongeveer 3 centimeter breed© lemmet ge heel verroest was, terwijl het heft gaaf was gebleven. De koe verkeert thans weer in Waken den toestand. RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN Voor de openbare zitting staan 18 zaken op de rol, voor niet openbaar 11 zaken. J. J. K.. broodbakker te Wassenaar, niet verschenen, is gedagvaard voor het overtreden van de Jachtwet. Bekl. heeft zich onder de gemeente Val kenburg met een jachtgeweer bevonden op andermans jachtgrond. en daar een eend geschoten. Als getuige wordt gehoord C. Plat, be diende bij bekl., die de jacht meegemaakt heeft. Rij was echter eerst kort in dienst, zoodat hij niet op de hoogte was van wien het jachtterrein was. Eisch f 10 of 10 dagen J. W. M. v. d. B., aannemer te Noord- w ij k e r ]i o u t, heeft zonder schriftelijke vergunning van B. en W., aldaar een hou ten schuur gezet op steen en voet. Bekl. is niet verschenen, doch gehoord wordt als getuige A. de Groot, voor wien het werk is verricht. Get. bevestigde het ten laste gelegde,, waarna f 10 of 10 dagen werd ge- eischt. Getuige vertelt nog dat hij de dagvaar ding te laat heeft on vangen om Woensdag vorige week nog als getuige te verschijnen, doch dit komt eerst a.s. Woensdag aan de orde. B. J. A'.r bloemenkoopman te Leiden, is met twee kameraden uitgeweest, waar van er een, die meer dan wenschlijk om in de rechte lijn te blijven, laad gebruikt, volgens bekl. door de politie tegen den grond was gegooid. Bekl. was toen kwaad geworden en had toen in goed verstaan baar Hollandsch gezegd dat die politie een ,,W. C." was. Bekl. zeide, dat hij het ,.W C."-werk genoemd had, wat de Kan tonrechter zoo'n groot verschil niet oor deelde. Eisch f 3.boete. L. W. W., los werkman te Leiden werkte onder Oegstgeest en is 's avonds bij het naar huis gaan zonder licht op zijn rijwiel langs den we.g gereden, wat niet mocht op dat late uur. Bekl. had haast, doch haastigen spoed is zelden goed en kan in dit geval f3 boete kosten. HAAGSCHE RECHTBANK. DE LEIDSCHE RADIO-KWESTIE PCII weer voor den rechter Voor de Haags clie Rechtbank werd gis- ternamiddag in hooger beroep de zaak be handeld tegen den 18-jarige<n H. J. Jesse J'r. te Leiden, in de radio-wereld bekend als POII. Bekl, stond terecht ter zake, dat hij te Leiden in de laatste week van December 1923 in perceel Rijnsburgerweg 35, waar hij woonde, aangelegd en gebruikt had een niet voor het openbaar verkeer bestemde radio-telegraaf en -telefooninslallatie en daarmede radio-telegrafische en radio-tele fonische seinen heeft afgegeven en uitge zonden, zonder daartoe machtiging te hebben verkregen van den minister van Waterstaat, dus wegens overtreding der Telegraaf- on Telefoonwet. De kantonrech ter te Leiden had geen straf opgelegd. Beklaagde bekende seinen te hebben uit gezonden met een toestel ter opwekking van hoogfrequente wisselstroomen. En electro-technisch ambtenaar, als des kundige gehoord, zeide, dat aan het toe stel 3 lampen mankeerden en dat ook de verbinding met de antenne niet was aan gebracht. Zooals het toestel gevonden werd was het z. i. geen radio-telegraaf, doch men zou het zoo kunnen noemen, daar het even zeer bestemd was om -seinen af te geven, i Bekl. werkte echter beneden de 150 meter, zoodat de officieele stations, die met een minimum golflengte van 300 M. werken, niet gest-oord konden worden. Het was de bedoeling van beklaagde gefeest, proefne mingen te doen en met kleine golflengten een verafgelegen station te bereiken. Bekl. had. met name verbinding gekregen met Canada-, hetgeen tot nu toe niet was ge lukt met een dergelijke korte golflengte. Getuige J. Oorver, journalist te 's-Gra- venhage, verklaarde, dat alle officieele sta tions me.t veel grootere golflengten werken, dat het vrijwel uitgesloten is, dat deze stations gestoord zouden worden door het toestel van beklaagde. De president wees er op, dat de bedoe ling van bekl. toch was, met dit toestel seinen te geven daar alleen hiermede de effectiviteit kon worden geconstateerd. De officier zeide, dat gebleken is uit de getuigenverklaringen. dat de technische benaming van het toestel nie.t vast staat. Spr. zou de benaming van" radiotelegraat bezigen. Het ten laste gelegde feit is straf baar gesteld bij art-. 20 der Telegraaf- en Telefoonwet. Het groote succes, da-t be- klaagde ongetwijfeld gehad heeft, neemt- dezen inbreuk op een wettelijk voorschrift- niet weg. Is das de daad van beklaagde op wetenschappelijk gebied gebied loffe lijk te noemen, het feit is strafrechtelijk ernstig met het oog op het gevaar, dat be staat bij frequente herhaling in de toe komst. Spr. eischte, met vernietiging van het vonnis van den Leidschen kantonrech- le-r, een boete van 30 gulden, subs. 30 da gen hechtenis. De verdediger, mr. Nord Thomson, wees er op, dat het toestel slechts diende voor proefnemingen. Pleiter stelde het nut van het verrichten van proefnemingen vdoor amateurs in het Hcht. Zij doen de uitvin dingen. hebben voor hun arbeid geld, ener gie. tijd en lust. En de officieele stations profiteeren van hun we.rk. Pleiter conclu deerde derhalve tot vrijspraak. Een aanval met een dolkmes. Terecht stond J. M., typograaf te Lei den, die. op 31 Mei jl. op de drukkerij Her mandad aldaar den directeur met een dolk mes had gestoken. M. was ontslagen en was na de aanzegging van zijn ontslag in een overspannen toestand geraakt. Hij kwam aan de drukkerij en vroeg of zijn ontslag bleef gehandhaafd. De directeur, de heer L.. antwoordde, dat dit Ontslag ge handhaafd zou blijven totdat er weer meer werk zou komen. De laatste nam geen ge noegen hiermede e.n gaf den directeur een steek in den rug roepende: Ploert! De officier zeide, dat bekl. wel op e,enige clementie aanspraak maakte, doch dat er aan den anderen kant rekening gehouden moet worden met de belangen van rusti ge burgers, die als werkgevers tegenwoor dig aan zulke aanvallen blootstaan. Hij eischte 3 maanden gevangenisstraf. Bedriegelijke bankbreuk. De rechtbank heeft vandaag veroordeeld J. K., koopman te Alp hen aan den. R ij n, wegens bedriegelijke bankbreuk, tot- acht maanden gevafigenisstraf met af trek der preventieve hechtenis. STADSNIEUWS De strijd in Marokko LONDEN, 24 September (V. D.) De correspondent van de „Daily Mail" te Tan- ger seint d.d. 23 September: Groote opwinding werd hedenmorgen veroorzaakt, door het binnenrukken van 80 gewapende rebellen in het gebied van Tan- ger. Het schijnt, dat 6 inboorlingen uit 'n in de zone van Tanger gelegen dorp zich voor korten tijd bij de rebellen hebben aangesloten. De Spaansche autoriteiten protesteerden en eischen dat maatregelen tegen het dorp zullen worden genomen. De 80 rebellen passeerden door de Spaansche zone. De internationale politie te Tanger, vergezeld door den sheriff van Warzaw, een zeer invloedrijken inlandsphen prins, is erop uitgegaan om met de rebellen te onderhandelen. De burgeroorlog in China WASHINGTON, 23 September (V D.) Het staatsdepartement heeft een telegram uit China ontvangen, waarin wordt ge meld, dat de Kiang Soe-troepen een he- vigen aanval op de Tsje Kiang-strijd- krac-hten voorbereiden. De spoorwegver binding tusschen Shanghai en Hangtschou is verbroken. MajGor Zanni LONDEN, 24 September (V. D.) -- Ma joor Zanni, de Argentijnsche wereldvlieger wordt te Hbngkong opgehouden. Hij wacht op toestemming om te Shanghai te mogen landen. 492 kaaspartijen. Ie kwal. 7376 cent, 2e kwal. 6972 cent. met rijksmerk 7078 cent. Handel matig. AMSTERDAM, 24 Sept. Veemarkt. 3-IS Vette Kalveren le kwa-l. f 0.981.15, 2e kwal. 84—98 cent, 3e kwal. 72—84 cent; 4i Nuchtere Kalveren f 1527; 371 Vette Var kens Holl. le kwal. f 1.081.10, 2e kwal. f 1.051.08, Overzee-sche en Geldersche le kwal. f 1.08—1.10, 2e kwal. f 1.06—1.08. PURMEREND, 23 Sept. Kaas. Aange voerd 72 stapels. Fabrieks- f 58.50, met rijksmerk f 61; boeren- f 57, met rijksmerk f 62; commissie met rijksmerk f 63; Goud- sche met rijksmerk f 73. BODEGRAVEN, 23 Sept. Kaas. Aanvoer 377 wagen, waarvan 321 rijksmerk. totaai 15.634 stuks, wegende 109.438 Kg. Prima Goudsche met rijksmerk f 7679, mindere f 6979, zwaardere f 83, zonder rijksmerk i 6878. Handel matig. Laatste Bsrictiten De malversaties Acad. Ziekenhuis, Op de rol voor de strafzitting van het Gerechtshof te 's-Gravenhage voor van daag kwamen aanvankelijk twee zaken voor betrekking hebbende op de bij den bouw van het Academisch Ziekenhuis al hier gepleegde malversaties. De behande ling dezer zaken is echter nog" voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Electrfeche pcf (terbemaling. Maandag werd de electrische bemalings inrichting van den polder „de Honderd- morgen of Wilde Veen en", gelegen aan de Rotte te Moercapelle in werking ge steld, waarvoor de stroom door de Leid- sche Centrale wordt geleverd. Hierdoor worden 5 windmolens ver vangen door één gemaal, waarin is opge steld een verticale centrifugaalpomp, wel ke 60 M3, water per -minuut kan wegma- len. De aandrijving geschiedt door middel van c.a. 90 P.K. Het beneden-gemaal „de Platluis" is eveneens vervallen. De aldaar geplaatste echroefpomp wordt aangedreven door een electromotor van 10 P.K. Vorige week kwam de electrificatie van Moercapelle tot stand, welke ge meente eveneens op den voor den Polder benoodigden hoogspanningskabel is aan gesloten. Den 12en October a.s. zal de heer P. J. H. Rutten. agent van politie alhier, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig herdenken. Mr. A. C. Visser van IJzendoom. t In den ouderdom van 66 jaar is te Den Haag overleden prof. mr. A. C. Visser van IJzendoom. Statenlid van Z.-H., oud-Twee de. Kamerlid en oud-Hoogleeraar te Leiden. De ontslapene behoorde t-ot de meest ge zaghebbende personen in liberale kringen. Prof. mr. A. C. Visser van IJzendoom werd geboren 2 Augustus 1858. Hij bezocht de hoogere burgerschool en de Latijnsche school te Gorinchem en vestigde zich al daar als advocaat en. procureur. In 1879 volgde zijn benoeming aan de Rijksuniver siteit te Leiden tot hoogleeraar in de rechtsgeleerde faculteit. Mr. Visser van IJzendoom was lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland en krachtens art. 89 der Provinciale Wet lid van het College van Ged. Staten. Sedert 1913 was hij lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, uit welke functie, hij eerst kort geleden ontslag nam. Verder was hij lid van het College voor Viséclierijen. Dé? overledene was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Verdronken. In een .onbewaakt oogenblik geraakte de 4-jarige A. S. in de Delfshavensche Schie en verdween in de diepte. De politie haalde het lijkje eenige uren later op. De militairen te Ede. Men meldt ons uit Ede: Onder de militaire bevolking heerschte alhier gisteravond volslagen rust. De orde is weergekeerd. Patrouilles van 3 marechaussees te paard kruisen door het. dorp, terwijl de militaire politie zoo wel te voet als te paard in reserve ligt. De oefeningen in groot, verhand zijn afgelast en worden vervangen door*oefeningen com pagnies- en bataillonsgewijze. Doér «ion bliksem gedcod Tijdens een hevig oïtwèor. dat gisterna middag boven Grouw woedde, word de arbeider W., die een schuilplaats had ge zocht in een molen, door den bliksem ge dood. AANBESTEDINGEN Vïsscherijberichten. IJMUIDEN 23 Sept, Van de JJmui- der stoomtreilers kwamen er heden 21 aan de markt. De besommingen waren; IJM 159 met f 2336, IJM 40 met f 1646, IJM 365 met f 1793, IJM 203 met f 2112, IJM 104 met f 2186. IJM 5 met f 2116. IJM 325 met f 2045 IJM 43 met f 1832, IJM met f 2085, IJM 322 met f 2167, IJM 142 met f 4532 IJM 74 met f 3794, IJM 127 met f 2861,' IJM 84 met f 1674, IJM 13 met f 5032, IJM 133 met- f 1639, IJ 290 met f 4192, IJM 481 met f 4120. IJM 374 met. f 3708, TJM 120 met f 5137 en IJM 157 met f 1858. OFFICIEELE BEURSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A. B..... 5% Nederland 1919 A/4% Nederiand 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rush 1919 frs. 500 AX Koloniale Bank aand Ned. Ind. Handelsbank Gentr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr. Leather Studebaker U S Steel gew Gompania Handelsver. A'dam Dordtsche Petr. Gocons. HoïL Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serhadjadi Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart Scheepvaart TJnie Roti. Lloyd Kon." Ned. St oom-boot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Deli Ou'tuur Mij H. IJ. S. M. obl. bX H.TJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 5/4 Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 33/4 °/n V.K. O.K. 100 100 3/„ 1003/16 94»/16 551/4 967/„ 53V2 V/s 1783/, 1821/, 182i/4 336 1121/.? 701/O 751/, 671/2 830 651/2 767/g 79V16 lóö/g 161/, luti 104 113 112 27I/8 27V, 4391/a 440 1581/2 z 317i/2 3251/, 1521/4 1541/, fcS IHV4 1971/2 8v< 90 283/4 28 6 6 140 127 1-7 1293/4 1.93/( 1543/4 155 817i/a 320 884 3S3 90 - 9S8/4 z 109 7/,6 29 100 148 148 nn o teeringen (Amsuv Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zurich Rome Christiania Kopenhacren Stockholm Weenen Proacr Madrid 3 3.57Va •32.51 49.1-Vj' II.86V3 0.0086 Vs 7.761/4 Uitslag openbare aanbesteding van bc- etek no. 21: „Het maken een'er boord voor ziening aan den Lagen Rijndijk met bij- behoorende werken." J. Parel, Sliedrecht f 1950; P. Teeuw, Sliedrec-ht f 1790; A. Kelfkens, Dordrecht f 1739; J. 'P. Straathof, Leiden f 1729; H. Bakx env H. Steenkist, Haarlem f 1698; J. Warnaar, Leiden f 1633; J. S. van Evcrt Leiden f 1580. TELEGRAMMEN KONING BORIS VERMOORD? BERLIJN, 24 Sept. (V. D.). Dc „Gorriere della Sera" brengt een tot nu toe niet bevestigd bericht uit Belgrado, vol gens hetwelk koning Boris van Bulgarije bij den ingang van zijn paleis in Rila door de aanhangers van den eenige we ken geleden vermoorden Macedonischen leider Stana&loff Wassilieff vermoord zou zijm - MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 24 Sept. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 46—79 cent, Golden Ophelia 70—85 cent, Hadley f 0.99—1.20, Columbia 69 cent, Butterfly 91 cent; Mac. Keiler 90 cent; Dunlop Best 78 cent-, Perne-t f 1.41— 1.46, Marchal Royer <18 cent, Buitenrozen 12 cent, Diversen per bos: Dahlia's 25 cent, Gladiolen 12 cent, Violieren 15 cent, Chry santhemum 27 cent per stuk, idem tros 32 cent per 10 takken. Snijboonen 6 cent per Kg.. Enkele Spercieboonen 33 cent. per Kg. VOORSCHOTEN, 23 Sept. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 11.60—12.— WOERDEN, 24 Sept. Kaas. Aangevoerd TsSasrafiMBi W®«pb«ricM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 24 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BildL Hoogste Barometerst.758.9 Wisbv. Laagste Barometerst.: 745.3 Shields. Verwachting tot den avond van 25 Sept.: Matige, tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Westelijken wind, aanvankelijk opklarend, later weer zwaar bewolkt tot betrokken met regenbuien, zelfde temperatuur. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 14 gr G., 12 uur 14 gr. C-, 3 uur 14 gr C. LUCHT-TEMPERATUUR 13.6 gT. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e a. Woensdag 24 Sept. 7.24 nm.6.17 vm. Advertentiën. Ondergeteekende betuigt hierdoor zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling, bij zijn SOsten verjaardag ondervonden. J. DIRKSE. Leiden, 24 September 1924. Oude Vest 65. 1120 HEDEN VERSCHEEN Historische Beschrijving over de woelige dagen van den tachtigjarigen Oorlog. Uitgave van Boekdrukkerij BATTELJEE en TERPSTRn. Verkrijgbaar bij den Boekhandel en Ouden Rijn 39 a f 0.23. COLPORTEURS GEVRAAGD. <M8

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3