'dan vobr de derde maal naar Tndië gaan. Spr. memoreert alles, wat hij in het va derland genoten heeft. Het valt moeilijk dab te missen. Anderzijds ziet spr. met verlangen naar zijn arbeid uit. Het werk hier is hem vreemd; Spr. voelt dat in Iii- dië zijn arbeidsveld ligt. Spr. wijst op de tegenwerking, die het Evangelie op midden-Java nog ondervindt en hij vraagt daarom met de woorden van Paulus: „Voorts, broeders, bidt voor ons, opc-at het Woord des Heeren zijn loop liebbe en verheerlijkt worde, gelijk ook bij U" welk woord spr. uitvoerig toepaste op deze gelegenheid. D s. H. P h. Ingwersen, van Nijkerk, president van Gedeputeerden en Gecom mitteerden sprak den scheidenden die naar en zijn gade namens deze colleges toe, waarna door de gemeente staande wordt gezongen: „Dat 's Heeren zegen op iü daal!" Namens Utrecht's kerk spreekt Ds. H. Kaajan een kort woord, Ds. Netelenbos toeroepend: de Bewaarder Israels zal niet sluimeren, noch slapen. Op spr. verzoek wordt Ds. Netelenbos en zijn gade toegezongen: „De Heer zal ,U steeds gadeslaan." De samenkonjst werd hierna met gebed 'door D s. J. C. R u 11 m a n n gesloten, waarna velen van de gelegenheid gebruik maakte om Ds. Netelenbos de hand te drukken. Theologische School te Kampen. Vrijdagavond heeft de pro-rector, dr. H. Bouwman, de colleges aan de Theologische School van de Gereformeerde Kerken te Kampen, in de aula van het nieuw© ge bouw, geopend met het houden van een rede over het onderwerp: De zedelijke kracht vAn het Galvinisme. Met 105 studenten begint de nieuwe cur sus. De Reformatie. Dr. K. Dijk en Dr. B. Wielenga zullen tegen het einde van den loopenden jaar- i gang uit de redactie van „De Reformatie" treden. Hun plaatsen zullen dan worden ingenomen door Ds. K. Schilder en Dr. J. Waterink. UIT DE OSHGEVINQ VOORSCHOTEN. Zaterdagmiddag h i e ld de V. V. Go-on haar huishoudelijke ver gadering. De voorzitter A. Elskamp opent de vergadering en heet de aanwezigen har telijk welkom. Nadat verschillende zaken betreffende het elftal waren afgehandeld, deelde de Vooiz. mede dat er een verkiezing moet plaats hebben in de vacature in het be stuur van den heer C. Limburg die als lid en secretaris der vereeniging bedankte. De Voorzitter dankte den heer Limburg voor wat hij aan de club heeft gedaan zoo wel als werkend lid als secretaris. In zijn plaats werd gekozen de heer H. Elskamp Jr., zoo dat het secretariaat thans is Leid- sclie weg 165. Ook werd er besloten om aan het verzoek van verschillende leden die nooit mede konden spelen en personen die lid wensehten te worden over te gaan tot oprichting van een tweede elftal. De aanmelding hiervoor kan bij den secreta ris mondeling en schriftelijk geschieden. Bovengenoemde vereeniging heeft hier op Voorschoten een goeden naam niet al leen in lret voetbalspel maar ook wat be treft het gehalte harer leden. We hopen voor haar dat het ook inzake de oprichting ran haar tweede elftal zoo zal blijven. Burger!. Stand. Geboren: Johannes Cótnelis z. van C. J. van Haas ter en C. C. van Bohemen ■•- Gijsbertus Leonardus Jacobus z. van G. Meijer en C. M. -Lainboo Johanna Greta d. van N. W. Wassenaar en G. Glazenberg. Overleden: Sophie Sauvin 91 j., wed. van Aug. Mellet. Morgenavond te half acht vergadert de A. R. Kiesvereeniging in het lokaal achter de Geref. Kerk. Een be langrijke agenda vraagt de aandacht, RIJNSBURG. De opbrengst der al hier gehouden collecte voor Bartimeus, is f 304.50. Een mooi resultaat, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Dinsdagmiddag wordt Alhier door den Burgemeester geopend een Bazaar en Tentoonstelling. Aanvankelijk opgezet als een bazaar ten behoeve van do muziekvereeniging „Wilbelniina" is het in zijn uitvoering meer geworden een expo sitie van Rijnsburgsche winkeliers die hun beste beentje bij deze gelegenheid voorzet ten. We gelooven dat wie eenigzins kan dezen Bazaar en tentoonstelling die iets nieuws is,.in het Rijnsburgsche leven zal bezoeken. Hij wordt gehouden in de vroe gere veilingzaal van den heer Verbree. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Zaterdagavondge- houden collecte ten bate eener nieuwe mu ziektent heeft opgebracht f 215.37. HAZERSWOUDE. Tot onderwijzeres aan de «Chr. School aan den Rijndijk, hoofd de jjieer Bersma, is benoemd' Mej. Laurems ivani Amsterdam. De prijs der melk is weder pnet i cent. per liter verhoogd en nu ge bracht op 17 cent per liter. Burgerlijke Stand. Beval' en: G. W. van Leeuwen, geb. Bos, d. J. Kaashoek geb. Spijker, z. A. [W. Man Elswijk geb. Dekker, z. Gehu w d: W. J. van Leeuwen j.m. 28 jaar te Boskoop en J. van Meurs j.d. 27 j jaar, alhier. Overleden: Joh. Brouwer, wednr, wam. W. Blonk, 58 j. J. Hassefras jd. 17 j. Zaterdagmiddag trof den flieer W. B. alhier een ernstig ongeval. Bij iheit verrichten Van werkzaamheden mét -'do zaagmachine van de heeren Gebr. Dc-kker jal'hier, werd zijd rechterhand1 geraakt, met het gevolg dat deze ernst:ig werd ver wond. Na door Dr. Doorenbos voorioopïg te zijn verbonden, werd hij per auto ter verdere behandeling naar het Diacones sen hu is te Leiden over gebracht. GEfflEHGD MiEUWS De doodende straal. Volgens een verjaring van den Ameri kaans-hen expert J. Frederick Richard son, die van een onderzoek in Europa is teruggekeerd, bestaat de z.g. doodende straal niet. Zoowel de Engelsche uilvin ding als de vernielende straal, waarmede de Duitschers in het Roergebied Fran- sefhe vliegtuigen tot landing gedwongen zouden hebben, noemt Richardson een le gende. Be voorzitter van de speciale commis sie van leden van het congres waaraan Richardson rapport heeft uitgebracht ver klaarde op grond van dit rapport, dat ,.geen van deze stralen en geen gelijksoor tige energie, welke een motor tot stilstand zou kunnen brengen door op den magneet van den motor in te werken, op dit oogen- blik in Europa kunnen worden opgewekt." Het volledige rapport zal nader gepubli ceerd worden. Geraamte gevonden Te Zutphen is bij de graafwerken aan den Buitensingel op een diepte van ruim 214 M. een menschel ijk geraamte gevonden in liggende houding. Met acht het niet on mogelijk, dat dit is van een gevallen krijgsman in een der voorbolwerken van de vesting Zutphen. Moord op de kermis Gisternacht is de 18-jarige Albert van der Laan, arbeider te Musselkanaal op het kermisterrein te. Stadskanaal, doodgesto ken. De vermoedelijke dader, H. S. uit Musselkanaal, is gearresteerd. Een woesteling. De losse werkman J. B. te Maastricht-, die van zijn tweede vrouw gescheiden leef de, kwam Vrijdag in de woning van zijn stiefdochter in de Stokstraat, waar hij wist dat zijn vrouw haar intrek had ge nomen. Toen hij op zijn vraag of de vrouw daar was een ontkennend antwoörd kreeg, heeft hij met een stoel het heele huisraad kort en klein geslagen. De man van de stiefdochter, die op het spektakel kwam toeloopen, greep den woesteling beet, doch B. greep een scheermes, deed daarmee een uitval en een zwaai, en sneed zoodoende de wang van zijn stiefzoon tot aan het oor open. Door toegeschoten hulp is de man overmeesterd en ingerekend. De gewonde G. is door den G. G. D. verbon den. Verzet tegen militaire politie Naar wij vernemen, heeft Vrijdagavond te Ede eemg Terzet tegen de militaire po litie plaats gehader is een schot gevallen, waardoor een militair in de borst werd ge wond. Tegen den nacht heerschte volko men rust. Het verzet ging niet tegen de meerderen en vond. geeai aanleiding in voe ding of ligging. Doer den Minister van Oorlog is ter stond opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek. In verband met het bovenstaande wordt uit Ede het volgende gemeld: Onder de militairen heeft Vrijdagavond groote opgewondenheid geheerscht. Er hadden vechtpartijen plaats waartegen de militaire politie met kracht moest optre den. In den omtrek van de kazerne school den groote troepen soldaten samen, die dooi' de officieren tot kalmte zijn aange spoord. Op het kazerneterrein zijn lan taarns vernield. Een soldaat van de militaire politie is in den rug gestoken. De dader bleef onbe kend. De getroffen soldaat werd door een troep militairen aangevallen doch door de gemeentepolitie, die met den gummistok de aanvallers uiteendreef, ontzet. Op het kazerneterrein, waar de relletjes plaats vonden, hebben de militairen be halve de lantaarns, ook de ruiten vernield van de barak der militaire politie. De oorzaak van de ontstemming wordt toegeschreven aan antipathie tegen de mi litaire politie. Valsche rijWiel-belastingplaaljes Na een uitgebreid onderzoek is het den ambtenaar der dir. belastingen en de po litie te Soesterberg mogen gelukken in het vliegkamp aldaar een militair, werk zaam bij de Luchtvaartafdeeling, aan te houden, die in het bezit was van een valscli rijwielbelastingmerk. Bedoelde militair heeft bekend hefc be- lastingmerk zelf te> hebben vervaardigd in de Rijks werkplaats der Luchtvaartafdee ling aldaar. Inbraak Vrijdagnacht hebben dieven zich toe gang verschaft tot het kantoor van den Algemeenen. Ncd. Metaalbewerkersbond, district Rotterdam aan de Mauritsstraat. JDifc kantoor is gevestigd op de eerste 'etage van een pand, dat behalve de tweede verdieping, waar de secretaris woont, leeg staat. Aan de achterzijde is ee.n tuintje. De dieven zijn met een valschen sleutel een aangrenzende garage binnengekomen en vandaar konden ze in het tuintje ko men en na éen W. C. raampje vernield te hebben, in het pand geraken. Ze forceer den de brandkast en stalen er f 8000 aan bankpapier uit. Er lag nog een bedrag van f4000 aan specie in. Dit lieten ze liggen, vermoedelijk omdat het te zwaar was om mede tp nemen. Het geld was het eigendom van den dienst voor Maatschappelijk hulpbetoon en bestemd voor de uitkeeringen aan de werkloozen. De. bond is er echter voor ver antwoordelijk. zoodat de dienst geen scha de lijdt. D© politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld, daarbij gebruik makend van een politiehond. Dank zij het werk van dezen speurhond is de politie er ingeslaagd reeds Zaterdag middag een der vermoedelijke daders aan le houden. De hond begaf zich regelrecht naar een pand in de Boomgaardstraat, waar li ij op de bovenste etage bleef staan blaffen. Hoewel de politie daar niets verdachts kon bespeuren, vond zij later op den mid dag tóch aanleiding de bewoonster van het perceel, mej. D. C. H.. huisvrouw van C'. v. d. W.. te ar/esteeren. Het spoor leid de daarna weer naar een huis in de Een- dra chtst raai-, waar de 26-jarige varensgezel F. W. v. Zeen zeer berucht inbreker, die pas een vonnis van vier jaren achter den rug heeft, gearresteerd werd. De man blijft tot nog toe alle schuld ontkennen. Er bestaan echter verschillende aanwijzigingen tegen hem. Bij een huis zoeking in zijn woning werden verschillen de inbrekerswerktuigen in beslag genomen He,t geld is echter nog niet terecht. Mej. v. d. W. is Zaterdagavond weder op vrije voeten gesteld. Een goede vangst Den laatsten tijd werden meevm-len in verschillende kerken in den omtrek van Sittard de offerblokkne gelicht. Den rijksveldwachter te Schinveld is het gelukt de daders aan te houden, juist voor dat zij aan de Duitsche grens waren. Een van hen bekende de diefstallen in de kerken van Bingelrade en Merkelbeek gepleegd te hebben. Jeugdige boefjes Men meldt uit Beverwijk aan de .Msb.": In den laatsten tijd hadden allij&r ver schillende diefstallen plaats, waarvan het steeds niet gelukte de(n) dader(s) op te sporen. Zoo werden b.v. in een buitenplaats de druivenkassen bezocht, terwijl ook in enkele scholen kleine geldbedragen vermist werden. Dit laatste vestigde het- vermoeden, dat de daders zich onder de schoolgaande jeugd bevonden. Dit bleek inderdaad juist te zijn. De diefstallen werden gepleegd door een viertal knapen van il a 12 jari- gn leeftijd. Zelfs traden ze zoo brutaal op, dat ze gestolen goederen bij plaatselijke winkeliers trachtten te verkoopen. Thans heeft de marechaussee dé zaak in handen. Een slechte wildstand Men schrijft uit Barneveld aan hefc „Bbld.": Het jachtveld is dit jaar in deze streken buitengewoon slecht van wild voorzien. Niet alleen vliegend wild ontbreekt, doch ook hazen worden er heel weinig aange troffen. Tengevolge van den abnormaal natten zomer is het broeden van fazanten en patrijzen grootendeels mislukt, terwijl onder de hazen in erge mate een ziekte schijnt te heerschen. Telkens worden doode exemplaren gevonden. Sommige jachtop zieners beweren, dat deze langooren aan het mond- en klauwzeer ten cffer vallen, terwijl anderen weer van meening zijn, dat de dieren aan een andere ziekle be zwijken. Aan tal van cadavers althans is van mond- en klauwzeer niets tebespeu ren. Wat echter de oorzaak zij. een feit is het, dat de „wildstand slechter is dan "ooit- zoodat de jachtbuit dit seizoen verre be neden het middelmatige zal blijven. Goed begrip „Nu kinderen, zei de onderwijzer, zal ik jelui gaan vertellen wat een nijlpaard is; maar je zult er norit een goed begrip van krijgen, als jelui niet heel aandachtig naar mij kijkt". Uit het Sociale Leven „Mercurius." Op initiatief van de heeren W. Ch. van Daalcn, Haarlem. D. Udo. De Bildt en Jac. F. Vogel te Rotterdam, die een min derheid in het bestuur van den Nation alen Bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius" vormen, welke verschillende principieele en practisclie bezwaren heeft tegen de voorgestelde fusie met den moder nen Algemeenen Bond van handels- en kantoorbedienden, heeft zich geconstitu eerd een Comité: tot behoud van het Neu- -bcaliteitsstandpunt van „Mercurius." Bereids hebben de oud-bondsvoorzitter R. Winkel, den Haag, de heeT W. A. de Vroom, Rotterdam, die eertijds zoowel se cretaris als penningmeester van den bond was, benevens meerdere bestuursleden van af deelingen hun steun en medewerking toegezegd om te trachten de beoogde fu sie, die Mercurius" onvoorwaardelijk op het moderne standpunt brengen zal. door de a.s. bondsvergadering te doen verwer pen. Het bureau van het Comité is geves tigd bij den heer W. A. de Vroom, Nieuwe Binnenweg 342a te Rotterdam. Land- en Tuinbouw Veiling op 19 Septenilber, onder Directie van de Veilingkring „Lisse" van 't H. B. G.: E.V.T. Rose Grisdelin f3, E.V.T. Scar let Due f3.60, E.V.T. Fred. Moore f3.30, E.V.T. Couleur Cardinal f 6, D.T. Murillo f2.70, D.T. Lucretia f3.80, Dw. Clara Butt f 1.90, E.N. Emperor f 7.30, Crocus Purpe- rea Grandiflora f 2, Crocus Geel f 2, Dubb. Galanthus f3.70. Alles eerste soort, per 100 stuks. 1 Veiling te Lie se, op 20 September, on der Directie van Holland's Bloembollen- huis, Aanvoer pl.m. 4000 manden. Goede kooplust. E.V.T. Cram. Brillant f 3, E.V.T. Eleonora f 2.30, E.V.T. Fred. Moore f 3.50, E.V.T. Couleur Cardinal f 6.50, E.V.T. Van der Neer f4.90, E.V.T. Scarlet Due f3.90, EVT. Mon Tresor f 5, EXT. Flmingo f4.40 •E.V.T. Gele Prins f4.50. E.V.T. La Reine f2.70, D.T. Murillo f3.10, D.T Tiliaan f 4.50, Dw. Wm. Copland f 4.30, E.R, Queen of the Pinks f 19, E B. Grand Maitre f 19, E.N. Sir Watkin f 7.10, E.N, Bic. Empres f 6.20. Alles eerste soort per 100 stuks. STADSNIEUWS Prof. dr. R Ehrenfest alhier is be noemd tot correspondeerend lid ve.n het Bataafsch Genootschap der Proefonder vindelijke wijsbegeerte te Rotterdam. De heer R. Cort alhier is benoemd tot leeraar in dé wiskunde aan het Lyceum te Bussum. Toen Zaterdagavond de chauffeur der firma B. met zijn auto over het Rapenburg reed, ontmoette hij een tlub studenten met groenen. Alhoewel de chauffeur een ma tige gang had en voortdurend signalen gaf verkozen de heeren niet opzij te gaan. Dit duurde geruimen tijd, toen tenslotte den chauffeur ook nog verschillende beleedi- gende woorden naar het hoofd werden ge slingerd. Door de politie werden de „hee ren" studenten en groenen geverbaliseerd wegens beleediging. Gistermiddag is op het Galgewater ter hoogte van Werninks Betonfabrieken een roeiboot door de wind omgeslagen. In de boot zaten twee alhier woonachtige hee ren; zwemmende hebben deze den wal we ten te bereiken, waarna zij per ontbo den auto naar hun woning aan de Nieuw st eeg zijn gebracht. Gisteravond is hij 't station een eloc- frische tram gederailleerd. Persoonlijke .ongelukken kwamen niet voor. Het tram verkeer 'had 5 minuten stagnatie. De smid L. v. W. deed aangifte dat hij door W. S. iai de Haverzaklaan is mis handeld. Zaterdag zijn weer verschillende aangiften gedaan van zakkenrollen. Beni ge bedragen van f20 en f 13 werden ont vreemd. Men zij dus op z'n hoede. Vooral op de a.s. 3 Oct -feesten, na afloop waar van de aangiften legio plegen te» eijai. Laatste Berichten rflARKTBERSSHTEEl ROTTERDAM, 22 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 326 runderen; 270 'vette kalve ren; 1108 schapen en lammeren; 860 var kens. Koeien 40^ 5052L 60624; ossen 52, 55, 59; vette kalveren 624, 725. 85 871; schapen 40, 471; lammeren i 3515; varkens 40, 46. 481. Koeien en ossen: aanvoer goed, handel langzaam, prijzen niet vast; vette kalve ren, anvoex ruim, handel minder, prijzen niet lager, een enkel dier nog iets boven, noteering; varkens: aanvoer minder, han del weinig, prijzen niet hooger; schapen en lammeren: aanvoer behoorlijk, handel traag, prijzen hooger. AMSTERDAM, 22 Sept. Veemarkt. Aanvoer: 497 vette koeien, 140 melk- en kalfkoeien, 124 vette kalveren, 50 nuchter* kalveren, 237 sehapen, 560 vette varkens. Prijzen: Vette koeien le kw. 1.10—1.28, ?e kw. 0.90—1.10, 3e kw. 0.80—0.90 per K.G melk- en kalfkoeien f 350550 per stuk; vette kalveren 2e kw. 0.961.06, 3e kw. 0.86 —0.96 per K.G.; nuchtere kalveren f 16 27 per stuk: schapen f4252 per stuk; vete varkéns Holl. le kw. 1.071.08, 2e kw. 1.051.07 per K.G. Overz. en Geld le kw. 1.071.08 per K.G. BOSKOOP, 22 Sept. Veiling. Rozer per bos: Ophelia 445279, Golden Op helia 5982. Hadley 881.55, Columbia 71.. Btifcterfley 89—941.00, Mac. Keiler 1.19, Marchal Royeir 8095, Pernet 1.45. Mock 50. Dunlop Best 54, Polyantharozen 2655, Buitenrozen 12. Diversen per bos: Dahlias 26, Gladiolen 12. Violieren 13, Anjers 7, Herstasters 50, Chrysanthemum tros 60, idem groote per stuk 1627. Blauwe drui ven 2228 per pond. DELFT, 20 Sept. Kaas. Aanvoer 33 stapels. Prijsf 1.151.32 per K.G. BOSKOOP, 20 September. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 4063, Golde» Ophelia 6169, Hadley 841.30. Columbia 8.0, Butterfly 5483. Mac Keiler 99, Mar» chal Royer 69. Freiburg 44, Pernet 10(1 Mock 30, Diversen per bos: Dahlia's 26 Gladiolen 25, Plox 2, Chrysanthemum 14 per stuk. idem tros 10 per 10 takken. Brand op de „Klipfontein" Uit Amsterdam meldt men ons: Bij de directie van de Holland Zuid- Af rikalijn is telegrafisch bericht ontvan gen, dat op het stoomschip ..Klipfontein" brand in de bunkers is uitgebroken. Het schip, dat op weg was naar Zuid-Afrika, is de haven van Portland binnengeloopen. Verwacht wordt, dat de brand spoedig 'ge- blus cht zal zijn en dat- de „Klipfontein" nog heden de réis zal kunnen vi. TELEGRAffiMEK De Engelsche leening aan Rusland. LONDEN. 22 Sept. (V. D.) Tn een rede te Huil heeft Kenworthy verklaard, dat vol gens mededeeling van minister Wheat-ley de leening aan Rusland voortvloeiend uit het. Britsch-Russisch verdrag 30 millioen pond zal bedragen. Duitschland's toetreding tot den Volkenbond. BERLIJN, 22 Sept. (V. D) Rijkskanse lier Marx verklaarde gisteren in een rede, in een vergadering der Centrumpartij, dat het rijkskabinet de kwestie der toetreding van Duitschland tot den Volkenbond Dins dag onderzoeken zal. Een Volkenbondsafgevaardigde ziek. GENEVE 21 September (V. D.) Sar- raut is ernstig ziek. Hij is lijdende aan een ingewandsziekte. GENEVE 22 September (V. D.) Sar- raut is gisteravond te 11 uur geopereerd. Men weet nog niet of de operatie ge slaagd is. De burgeroorlog in China. LONDEN, 22 Sept. (V. D.) Uit Shanghai wordt gemeld, dat het den Kiang Soe-t-roe- pen gelukt is tusschen Kalinling en Han-* Tsjang het vijandelijk front te doorbreken, waarbij aan beide zijde ruim 500 dooden vielen. De Keulsch'e Jaarbeurs. KEULEN 22 September (V. D.) Het bestuur van de Keulsche Jaarbeurs deelt mede, dat vooral het bezoek uit N e d e r- land en Zwitserland groot is geweest. Uit beide landen waren driemaal zooveel bezoekers als in het voorjaar. De Jaar beurs heeft jyat de zaken betreft over het algemeenaan de verwachtingen beant woord. Ook de verbetering in den toestand van het bezette gebied heeft den Jaarbeurs gunstig beïnvloed. Het gemiddeld resultaat kan voor alle branches redelijk genoemd worden. In den slaap verbrand. LONDEN, 22 Sept. (V. D.) In een boer derij bij Duiidonald in Schotland zijn 9 personen, onder wie 5 vrouwen, verbrand. De brand brak 's nachts uit. Do slachtof fers konden niet meer gewekt worden» Brand in een bioscoop. SMYRNA, 21 Sept. (V. D.) Een brand in het bioscooptheater te Smyrna veroorzaak te 20 dooden en 20 gewonden, 25 personen werden vermist. De brand was ontstaan door het ontvlammen van een film. Massa-executies in Georgië. LONDEN, 22 Sept-. (V.D.) Een Exchange- telegram uit Constantinopel meldt, dat vol gens berichten uit Batoem de Sovets bij de onderdrukking vap den opstand in Georgië en Trans-Kaukasië 2000 personen hebben doen terechtstellen. In de distric ten, van Seneka, Zogdidi en Ozurggeti heb ben de roode troepen zonder onderscheid te maken in verband met de positie der slachtoffers massa-moorden gepleegd. Opstand in Armenië. PARIJS, 22 Sept-. (V. D.) Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft uit Con stantinopel bericht ontvangen, dat een op stand is uitgebroken te Van in Armenië. Twee Turksch© regimenten zijn erheen gezonden om de beweging te onderdrukken OFFICIAL* Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B 5% Nederland 1919 4*A% Nederland 1917 Ned. Q.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. J906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 VA Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Gentr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Gentr Leather Studchaker 3 Steel Gom pan ia Handelsver. A'dara Dordlschp Petr. Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serba djadi Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot KonHoll Lloyd Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Rott. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deü-Batavia Tabak TVlï Cultuur Mij H. TJ. S. M. obl. 514 H.TJ.S.M. obl. 1900,"21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 5'A Atchison Topeka Etïg common Kans-as Gity Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Y.K. C05/16 10C6/8 1005/8 94», b"7/8 931/2 132i/o 1121/2 68V2 68 361V4 fiOVo 16i/2 lu4 114 271/ 4S9»/. 304 1631/2 32l»/4 152 «P/« 293/, 101V2 127 129 1541/2 1015i/6 3221,2 381 933/4 771/, 1007/8 176 1331 A 681/, 360 15 102 1141/j 32ïtyj 15! V, 126*4 1481/j Wiseeinoteeringen (Amsteman Berlijn 0.61 »/4 Londen ll.u8Va New-York 2.-"M/a Parijs 13.75 Brussel 12.84 Züricb Rome Christiania Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 49.03 11.40 S--.75 44.10 69A-» 0.00.86»/. 7.781,a 34.80 ?«!<»grafiftofc WttrktrioM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 22 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste Barometerst.761.1 Toulon. Laagste Barometers!.: 735.6 Valdersund. Verwachting tot den avond van 23 Scpt.i Zwakke tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk opklarend, hitcr weer toenemende bewolking, waarschijnlijk regenbuien, aanvankelijk koeler. LUCHT-TEMPERATUUR 15 gr. C. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 1514 gr. C., 12 i'. 15 Vi gr. G-, 3 uur 1514 gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 15 gr. C., 12 uur 16 gr. C., 3 uur 1614 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS en. Maandag 22 Sept: 7.32 ïrni.—6.17 via

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3