VAN EEN BESCHUITFABRIEK, EEN AUTO, EEN TITEL ENZOOVOORT. Dit. wordt, schrijft. Fr. Dagb 1., een leerzame geschiedenis. Die paa, en .,echt" gebeurd is. En waarin niemand minder dan Mac Donald, is gemengd, de socialistische premier van Engeland, ik zeg van te .voren, naar mijn meening niet tot zijn schande, al is er een poging gewaagd, om hem met die historie in opspraak te bren gen niemand behoeft dus te vreezen voor een schandaal of iets dat daarop lijkt. Laat ik bij 't begin beginnen. Dat is zoo ongeveer vijftig jaar geleden. Toen gingen op een eenvoudige dorps school in Schotland twee jongens, waarvan le een Ramsay Mac Donald heette en de ander Alexander Grant. Ze waren allebei van ongeveer even arme afkomst, maar er jat. op beide jongenslijven een heldere kop. Ramsay en Alexander waren vrienden. Hielpen elkaar, als 't moest uit den iiood; Hadden samen veel onschuldige pret. Voeiden weieens kattekwaad uit. En toen het schoolleven voorbij was en Je harde, koude werkelijkheid hen opnam •n 't voor hen langzamerhand ook werd „In het zweet uws aansehijns zult gij brood eten!" toen bleven zij vrienden. Zij bleven het, hun leven lang. Zij zijn 't op dit o ogenblik nog. Wel liep hun weg nogal uiteen. Alexander Grant staat op 't oogenblik als directeur aan 't hoofd der groote Schot sche reuze-suikerfabriek van de fir ma Mae Vöte and Price. Mae Donald is eerste minister. Wint het vèr in bekendheid. En natuurlijk ook in macht. Maar als men gaat uitzoeken, wie van hen beid>en er finantieel 5t best bij geva ren is, dan vermoed ik, dat Grant het 'n heel eind wint. Hij schijnt 'n man in bonis te zijn. De politiek nu heeft Mac Donald niet precies schatten aangebracht;, ook het ambt van eerste minister wordt in Enge land niet zoo schitterend, beloond, schijnt 't wel en bovendien, men moet als ^pre mier" zijn stand wel wat ophouden al leeft men nog zoo zuinig, zoodat wie wei nig of niets van zichzelf heeft, werkelijk geen kromme sprongen maken kan. Ik las dan ook dezer dagen, dat Mac Donald er niet eens een eigen auto op na houden kan en als hij in Londen reist, ge woon van den ondergrondschen spoorweg gebruik maakt. En wat kwam nu dezer dagen uit? Vooreerst, dat zes maanden geleden Mac Donald bezitter was geworden van 30.000 pond sterling pref. aandeelen in de be schuitfabriek van zijn vriend en tweedens, dat die vriend drie maanden geleden door den koning in den Schotscben adelstand verheven was. Nogeene herhaal ik en dat zonder eenige ironie, dat deze historie m.i. geen blaam op Mac Donald legt, met name na de op helderingen, die hij gegeven heeft, maar ik heb de feiten zoo laten voorbijgaan, opdat elk voelen zou, hoe ze op 't eerste hooren eenige sensatie moesten maken. Hooren we dan nu de uitleg. Door Mac Donald zelf aan een journa list. gegeven. Grant en hij zijn van jongs af vrienden. Bleven dit tot op dit oogenblik toe. En niettegenstaande Grant in de poli tiek vlak tegenover Labour staat, was er misschien niemand in. heel Schotland, die zich zoo over Mae Donalds verheffing ver blijdde als deze vriend zijner jeugd. Hij gunde 't hem zoo van harte. Mac Donald was 't, volgens hem, zoo ten volle waard. En Grant wilde uit blijdschap een prach tige auto koopen voor zijn vriend. „Doe dat niet", zei Mae Donald, toen vertrouwelijk, nu komt hij er voor uit het is een duur paardje op stal; ik zal al blij zijn, als ik af en toe es 'n auto huren kan; ik moet zuinig zijn, want straks na mijn aftreden zal ik nog armer zijn dan nu en je weet pensioen krijg je als premier niet." Grant knoopte dat in zijn oor. Vond dit toch wel héél erg voor wie zoo z'n best deed voor 't land. Tenslotte kwam hij met dit voorstel, dat na lang aandringen door Mac Donald werd aanvaard: Grant gaf hem uit zijn particulier bezit voor 30.000 pond aandeelen in de fabriek. Die mag Mac Donald niet verkoopen. Hij heeft slechts het vruchtgebruik. Zoolang hij leeft trekt hij er de dividen den van en die mag hij gebruiken; na zijn dood keeren de aandeelen weer tob Alexan der Grant of diens erfgenamen terug. Het is ongetwijfeld een kiesche manier cm een vriend te ondersteunen; er is geen enkele aanmerking op te maken en ik weiger te gelooven, dat er van 'n weder dienst ook maar sprake is geweest; het is eenvoudig zoo gegaan, dat Mac Donald heeft gedacht: Zulk een groot industrieel als Grant, is wel zekere verheffing waard. En toen lieeft hij bij den koning bewerkt, dat zijn oude vrienld Alexander nu „sir Grant" geworden is. Zie, voorzichtig was dit niet. Dat geef ik grif toe. Het zoo als dr. Kuyper 'n keer in zijn leven onvoorzichtig is geweest. Maar dat is juist zoo leerzaam. Toen stikten onze soci's haast van heilige verontwaardiging over een lintje", nu over dien titel in Schotland, wordt zelfs over onvoorzichtig- heid schier geen woord gerept. 't' Als 'b hun nu ten opzichte van de repu- taties hunner tegenstanders ten minste voortaan maar wat voorzichtiger maakt 1 f (Fr( DagbO GEMENGD NIEUWS kw Een ontrouw curator. V Men meldt uit Nijmegen aan de ..Tel.": De vorige week liep hier ter stede een ge rucht, dat de heer D. G. M., van beroep rentmeester van het Kroondomein, die sinds jaren alhier een kantoor heeft, voort vluchtig was met medeneming van een groote som geld. Men sprak van eenige tonnen. Wij hebben daarvan geen melding ge maakt, omdat bevestiging van het gerucht niet te krijgen was en de heer M„ die veel op reis was, Maandag jl. als naar ge woonte op zijn kantoor was verschenen. Hij had daar het werk geregeld en de ge wone bezoekenflicntvangen. Na afloop is hij met zijn auto weder op reis gegaan. Het kantoor was tot op heden openge bleven en het personeel had tot vanmid dag alle loopende zaken afgedaan. Intusschen is nu toch een bevel tot zijn aanhouding door de justitie uitgevaardigd. Verdronken. Gisterenmiddag vermiste de heer A. G. uit de Trompstraat te Loosduinen zijn 7- jarig zoontje, dat bij hem in de pakloods op het terrein van de Coöp. Groentenvei- ling aan het spelen waB. Toen het kind ook riet. thuis bleek te zijn is men in de ha vens op de veiling gaan dreggen. Eerst des avonds om 11 uur werd het lijkje van den jongen opgehaald. Het kind schijnt spelen derwijs te water geraakt te zijn en zonder cm hulp te hebben kunnen roe.pen verdron ken. anders had het ongeval op een zoo druk veilingsterrein niet onopgemerkt kun nen plaats hebben. Doodelijk ongeluk. cud is, heeft zijn domicilie te Heemstede, waar zijn vrouw en twee kinderen wonen. Hij zelf was gewoonlijk op reis en vertoef de alleen te dezer stede voor de behande ling van zaken. Vandaar, dat men in zijn verdwijning Maandag jl. zelfs in zijn naas te omgeving niets bijzonders heeft gezien. Het auto-ongeval te Zwolle. De 25-jarige ongehuwde kleermaker B. Kok, die. gelijk gemeld, gisterenmorgen te Zwolle onder een auto geraakte en daarbij ernstig werd gewond, is des middags aan de gevolgen overleden. Waarschuwing. Reeds meermalen waarschuwde de Plan- tenziektenkundige Dienst tegen rondtrek kende personen, die eigenaars van vrucht- boomen aanbieden hun boomen door be spuiting of op andere wijze tegen ziekten of schadelijke insecten te behandelen. Herhaaldelijk werd geconstateerd, dat door zulke lieden op volkomen ondeugde lijke wijze en met waardeiooze middelen werd gewerkt, dikwijls ook op een ten eenenmale ongeschikt tijdstip. Thans is in de buurt van Beverwijk we der zoo iemand aan het werk geweest; deze persoon bood aan, de boomen van vangban den te voorzien. Afgezien nog van het feit, dat het voor vangbanden thans te laat is, (wel begint de tijd voor het aanleggen van lijmbanden te naderen), hëeft deze per soon de menschen, die in het aanbod tra den, op schaamtelooze wijze, bedrogen, daar zijn vangbanden bestonden uiteen reepje crêpe closetpapier!!! Hiervoor bracht deze oplichter 20 cents per boom in rekening! Bovendien heeft hij ook nog boomen bespoten; slaagde erin, blijkens een aan den Dienst overgelegde, door hem afgegeven nota op deze wijze een goedge- loovige voor een bedrag van f 12 af te zet ten; hoogstwaarschijnlijk zijn verscheidene personen de dupe geworden van dezen be drieger. De Plantenziektenkundige Dienst waar schuwt met klem tegen alle aanbiedingen om boomen tegen plantenziekten of schade, lijke dieren te behandelen, die gedaan wor den door onbekende, rondreizende perso nen; wil men eventueel in zulke aanbiedin gen treden, dan raadplege men eerst den Plantenziektenkundige Dienst t© Wagenin- gen of een der bij dien Dienst werkzame ambtenaren. Het autobus-gevaar Ir. H. Zoetelief, provinciaal deskundige voor de keuring der autobussen in Gelder land en Noord-Brabant, deelt o.m. het. volgende mede: Door zekere handelaarskringen is uit overwegingen, die wij niet nader zullen analyseeren. het. valsche gerucht verspreid, dat alle Ford-chassis afgekeurd zullen worden. Dit. bericht is van iederen grond ontbloot. Slechts wordt, evenals bij ande re merken, uiterst nauwkeurig op den toe stand der chassis gelet, en zorggedragen, dat voor de goedkeuring alle verdachte constructies en gebreken volkomen zijn hersteld of vernieuwd, terwijl de. toelaat bare belasting niet mag worden overschre den. Gebruik makende van het feit,'dat tot heden slechts 't Pyrene brandbluschappa- raat. zonder nadere beproeving wordt toe gelaten. hebben voorts sommige hande laars ten eerste de meening verspreid, dat geen ander apparaat zal worden toegela ten, en ten tweede getracht den prijs van deze apparaten op schandalige wijze op te. drijven. Wat het laatste betreft, kan het zijn nut. hebben, med© te deelen, dat de particuliere prijs van Pyrene-apparaten in Nederland f 33 bedraagt, terwijl door den keuringsdienst wel degelijk andere brandblusch-apparaten zullen worden goed gekeurd, indien voldoende is gebleken, dat zij geschikt zijn voor het blusschen van benzinebranden in iederen vorm. Binnenkort zullen door de gewestelijke brand weer-vereeniging proefnemingen dien aangaande worden georganiseerd. Een nieuwe uitvinding. In het Southamptonsche dok is Zaterdag een nieuwe uitvinding op succesvolle wijze beproefd. Zij berust op de mogelijkheid, uit met olie vertroebeld water de olie af te scheiden. De voor dit doel geconstrueerde machine was aangebracht in een stalen lichter en bracht een voortdurende, snelle, automati sche afscheiding teweeg. Naar verluidt, is het apparaat uiterst eenvoudig; het werkt automatisch en ver- eischt niet veel aandacht. De proef werd genomen met een met olie vermengd ballastwater van hefc stoomschip „Leviathan". Het voornaamste voordeel van deze nieu we uitvinding is, dat nu het water van ha vens, zeeën en rivieren niet langer door olie vertroebeld zal zijn en zoodoende de mas savergiftiging van visschen en vogels een einde zal kunnen nemen. Het duivelseiland geen strafkolonie meer. Het beruchte ballingsoord in Fransch Guyana, dat zijn wereldbekendheid ver wierf doordat kapitein Dreyfus er indertijd heen verbannen werd, het Duivelseiland, zal als strafkolonie worden opgeheven en de bannelingen, die er vertoeven, zullen naar Frankrijk worden teruggebracht. Dit besluit werd door den Franschen pre mier Herriot genomen, na consultatie met den minister van justitie en den minister van koloniën. De 2500 bannelingen, wier straffen zijn uitgeboet, doch die de kolonie niet moch ten verlaten, zullen waarschijnlijk onder zekere voorwaarden worden vrijgelaten. Fransche veroordeelden, hebben altijd een afschrik van het Duivelseiland gehad, dat bekend stond als de ellendigste straf kolonie ter wereld. In 1919 bevonden er zich 9000 veroordeel den in de kolonie, waar Dreyfus, zooals men weet, na zijn degradatie in 1894. jaren lang in ballingschap doorbracht., vóór nij naar Frankrijk temgkeerde, na de herzie ning van zijn vonnis. Maar weinige ballingen zijn er ooit. in ge slaagd, uit dit oord van verschrikking te ontsnappen. Eduard Guerin deed in 1905 van zich spreken door een sensationeele ontsnap ping- Hij was tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstallen. Vier jaar lang doorstond hij de kwellingen van het strafoord en beraamde toen. zijn vlucht. Met twee andere gevangenen wist hij in het. bezit van een oude kano te komen. Daarin werden beschuit en corned-beef als leeftocht meegenomen en op zekeren don keren. nacht konden de drie' mannen ont komen. In hun broos vaartuigje zakten zij de Maroni-rivier af. Bij het aanbreken van den dag gingen, zij met him bootje aan land en verborgen zich in de bosschen en als de nacht neerdaalde, voeren zij over de door haaien, onveilig gemaakte wateren verder naar de open zee. Na dien vreeselijken nacht stond één van de vluchtelingen op en zeide, dat hij blind was. Hij viel overboord en werd door de haaien, verslonden. De twee anderen bereikten den volgen den dag Nederlandsch-Guyana. Daar leef den zij zes welven, lang in de bosschen, vóór zij Georgetown (Demerara) bereikten. Hier wist Guerin eenig geld te krijgen en zoo naar New-York te ontsnappen. Later belandde hij in Engeland. De ver halen. die hij over het leven in de straf kolonie deed, waren afschrikwekkend. De groote hitte, de koorts, het bedorven voedsel, de strenge discipline en de om standigheden, waaronder do bannelingen werkten, eischten elk jaar honderden slachtoffers. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid dor Redactie) Een tikje overdrijving. Leiden. 18 September 1924. Geacht© Redactie. Met belangstelling volgde ik de beide stukken, over ,,Een tikje overdrijving". Het komt mij voor dat Redactie en inzender beiden gelijk hebben, alleen de oplossing wordt niet aan do hand gedaan. Inderdaad zijn vel© met rijkssteun gebouwde wonin gen veel te-hoog in huurprijs, gevolg on derverhuring en bereiking van datgene waar inzender de eenkamerwoning de schuld van geeft, ml. in de hand werken van onzedelijkheid, ik zou zeggen nog .in ergere mate. M. i. is er maar één oplossing mogelijk, het Rijk zal door kapitaal-afschrijving moeten medewerken dat een behoorlijke woning tegen een dóór de arbeiders te ver wonen huurprijs verkrijgbaar is. zonder dat, komt men nooit uit de misère. Met dank voor de plaatsing P. P. DE KONING, de Ruyterstraat 2. (De inzender zal zich herinnoren (lat deze oplossing ook reeds in de Tweede Kamer werd ter sprake gebracht, maar hij zal zich tevens herinneren, dat daartegen door dén Minister van Arbeid zeer ern stige bezwaren werden aangevoerd, wat verklaarbaar is als men bedenkt dab voor meer dan 600 millioen gulden aan voor schotten is verleend. Toch zal er iets gedaan moeten worden om een oplossing te vinden wat ai. alleen- mogelijk zal zijn indien Rijk, Gemeenten en Bouwvereenigingen samenwerken. Het is heel mooi dat het woningpeil werd verhoogd, maar het baat weinig in- 'dien zij, voor wie de woningen gebouwd zijn, er niet van kunnen profiteeren en velen die zulk een woning betrokken, snak ken naar een gelegenheid om ze tegen een goedkoopere te kunnen verruilen.) Redactie. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de, opeibaTe behandeling komen op de rol voor 60 zaken, voor niet-openbaar 8 zaken. S. H. W., slager te L e i d e n, is met H. v. d. H., werkman te Leiden, bekeurd we gens strooperij. Zij hebben in een watering in de gemeente Alkemade met een snoek- hengel gevischt, wat zij niet wisten, dat daar verboden was. Eisch f 5 of 5 dagen. Zij zouden graag het visscherij terughebben, wat de kanton rechter in overweging zal nemen. M. A. S., fabrikant te Leiden, heeft in zijn fabriek te Zoeterwoude buisleiding ge- bad, die volgens het verbaal niet in orde was. De gemeenteveldwachter Broxterman, geeft aan de band van een teekening een uitleg van de zaak, doch de kantonrechter meent, dat aan de gestelde eischen is vol daan, welke meening de Ambtenar deelt en vrijspraak 'vraagt. Th. H. G. B. O., student te Leiden, is in gezelschap van getuige J. G. Her mans, eveneens student te Oegstgeest en een derde, op een avond in het P.-H. park geweest en hebben daar het plantsoen ver nield. Het was zoo gegaan, vertelde getuige (bekl. was niet verschenen): zij zouden een openlucht-avondfeestje vieren. Het voorstel daarbij een flesch cognac te halen bad al- gemeene instemming gevonden. Het was mooi lichte vollemaan, doch zijn vrienden waren al te luidruchtig geworden en had den een boompje vernield. De kantonrechter vond het een vreemde feestviering in maneschijn en met cognac, doch Oegstgeest's park zou bij veel van' zulke feestjes een woesternij worden, ter wijl het met de bedoeling te verfraaien is aangelegd. Eisch f 10 of 10 dagen. Geen pleizierige boodschap voor je vriend, zegt de kanton rechter. J. C. A. D,. kistenfabrikant tè Leiden, had zich te verantwoorden, dat zijn werk lieden te lang hadden gewerkt. Bekl. was op reis geweest, en de binnengekomen be stelling had haast, wat de werklieden wis ten die in het algemeen belang het werk hadden afgemaakt. Cornet, een der werk lieden, bevestigde het aangevoerde. Eisch tweemaal f 8 boete-. A. B., brugwachter, is ten laste gelegd, dat hij geen aangifte deed van een gestor ven schaap. De landbouwer De Graaf te Oegstgeest had het op zijn laïid gevonden, het was nat en geboeid, zoodat aan diefstal gedacht werd. Het was een jong lam. De politie te Oegstgeest spoorde de eigenaar op. Er was echter niet voldoende bepaling van plaats in de dagvaarding, waarom vrij spraak werd gevragd. J. H. Kr., niet verschenen, is ten laste gelegd, dat hij als kapitein van de motor Burgemeester van Alkmaar II, daarmede lammeren heeft vervoerd op kwellende wij ze. Als getuige gehoord, verklaart Sperna Weiland, dat het zoo ontzettend benauwd was in het scheepsruim, dat men er be dwelmen zou; de patrijspoorten waren dichtgeschroefd. De door die benauwde lucht gestorven dieren waren toen al ver wijderd. Getuigo Merkx, directeur der motorboot- maatschappij, ontkent, dat de patrijspoor ten dicht waren, en terwijl er zeer gemak kelijk 1350 stuks geborgen worden, waren er maar 1200 in. De schuld ligt z.i. aan de stad Leiden, die het vaartuig liefst 5 uren voor de Schrijvertbrug heeft laten liggen waar de schepen zij aan zij liggen. Aan de Spanjaardsbrug was alles nog in orde. Getuige J. Schoen, hij Alkmaar vandaan en veedrijver, verklaart ongeveer hetzelfde Hij kan nog zeggen, dat de patrijspoorten niet geschroefd zijn. Ook de schippers knecht ui.t Alkmaar kan verklaren, dat al les open was tijdens het vervoer en hij de Spanjaardsbrug hij alles nog in orde be vond, doch bij de Schrijversbrug is het oponthoud veroorzaakt. Eisch f 30 of 10 dagen. Be getuige Merkx licht nog toe, dat er vol doende zaagsel, en 800 pond stroo in de schuit was, en onder politietoezicht op Texel geladen. J. v. K., werkman' te Voorhout heeft met een lichtbak te Noordwijk gejaagd. Bekl. dacht, dat het op de golfbaan, waar hij was, geoorloofd was. Bekl. is thans in militairen dienst hijhet Roode Kruis. Waart gij in gezelschap van Tennis N..? vraagt de kantonrechter. Nee.n, die was eerst gegrepen, en met diens lichtbak was ik gemakkelijk te vinden. Hij zou graag het inheslaggenomen ge weer, dat geleend was, voor het zijne in-r ruilen, wat niet zal gaan. Bekl. N. is niet verschenen, doch die is mij wel bekend, zegt de kantonrechter; die kwam hier al als zuigeling! Tegen ieder werd f 10 of 10 dagen ge- eischt. V. v. Fr., vrouw van H. J. v. A., koop vrouw te Leiden, heeft in die kwaliteit briefjes van de bank van leening opge kocht en die niet ingeschreven in het regis ter, wat zij meende ook niet verplicht te zijn. Be kantonrechter maakte haar duidelijk dat dit wel het geval was en de Ambte naar eischte na het hooren van 2 getuigen f 50 of 20 dagen. P. B. en Ph. B., scheepsbouwers fe L e i- den hebben overwerk laten verrichten door een aantal jongens, terwijl zij maar voor 30 werklieden daarvoor vergunning hadden. De arbeidsinspecteur Knetsch had het geconstateerd. De firmanten waren in de meening dat het voor die jongens niet behoefde te worden aangevraagd. Als getuigen werden gehoord, behalve genoemde inspecteur, vier jongens: vaii Lierop, Redegeld, Karreman en Boom, waarna geëischt werden 594 boeten van f 1 Beklaagden vonden dat voor zoo'n onbe wuste overtreding nogal hoog, waarbij ook de werkuren te veel waren genomen. J. v. B. en B. v. R., beide kuipers te K a t w ij k, die verzuimd hadden als ge tuigen te verschijnen, stonden nu als be klaagden terecht en hoorden nu f 20 of 20 dagen eischen, wat hun blijkbaar sprake loos deed staan. J. H. v. E., rijwielhandelaar te Zoe terwoude, heeft gegraven naar huislei ding. Wat de gemeenteopzichter aan bekl. had opgedragen, voerde deze aan, doch wat den ambtenaar niet weerhield om f 3 boete te eischen. Omdat J. H. G., banketbakker te L e i- d e n op Zondag gewerkt had (hij was slechts wat uit de werkplaats wezen halen) werd f 3 geëischt. J. W. v. H., houthandelaar te L e i d e n, had t© lang laten werken, en vergeten de arbeidsinspectie er van in kennis te stel- 7 len, dat het was wegens reparatie aan de- machines. Eisch f 3 of 3 dagen. j M. v. d. L., werkman uit Haarlem mermeer, had te Rotterdam een ver keerd kaaTtje gekregen (naar Delft) en dat eerst te Leiden bemerkt en zich daarvoor aangemeld bij de controle. Het mocht niet en daarom eischte de ambtenaar f3 boete' Abr. D., meubelverkooper te Leiden,' beeft, wat verboden is, met een wapenstok geloopen. Bekl. zeide, dat hij er mede op reis was om ze te laten maken, want hij was stuk. Eisch f 4 of 4 dagen. L. G. V., te Leiden, heeft in de Zijl gepeurd, wat hem f 1 boete kan kosten, terwijl de kantonrechter in zicht stelde, dat de eisch van verbeurdverklaring der peur, nog wel kon veranderen, op verzoek vax beklaagde. N. v. D te K a t w ij k, heeft als visch-* verkoopster, een ongeijkt gewicht op haar kar gehad, waarvoor 50 ct. boete geëischt werd, met verbeurdverklaring van het ge wicht. Zij had dat gewicht graag terug om te laten ijken, doch dan zal zij het te rug moeten koopen, over eenigen tijd als het op den Burcht te koop komt. Personen die zich te Leiden hebben gevestigd. H. J. Meurs en gezin, opperwachtm Hee- rengraoht 62 Mw. J. M. Waardenburg, verpleegster, Diaconessenhuis M. C. Roon von Ochssée, Haarlemmerstraat. 52a Mw. G. H. Boshuizen, onderwijzeres, Haven 24a Mw. E. van Veuren, Da Cos- tastraat 11 Mw. Wede. E. C. Rielte— Landweer, Witte Singel 29 Mw. P. Pa lingv. Leeuwen Formosa straat 30a Mw. C. J. van Ewijkv. d. Kroft, Heeren- straat 33a Mw. I. J. Kolmus, Wasstraafe 28 H. W. Lubberhuizen en gezin, arts, Warmonderweg 17 P. B. de Ridder en gezin, banketbakker. Gasstraat 64 G. TL Aeyelts, Rijn en Scliiekade 126 Mw. R. van dén Brink, verpleegster, Acad. Zieken huis G. W. A. Prins, Drie Octoberstraat 14 F. van der Dussen, Stille Rijn 15 Mw. A. Groothelm, dienstbode, Lage Rijn- dijk 47 N. Polanen, Timorstraat 24a Mw. Wede. A. v. d, MeeNieuwenhuysen Verlengde Nassaustraat 9 Mw. N. Ra- mak, dienstbode, Waardstraat 26 Mw. E. Geisler, Haarlemmerweg 33 J. W. Hartgerink en gezin, arts, Haagweg 18 J. G. B. van Heek, Vreewijkstraat 16 Mw. J. M. Michalowska, huishoudster, Witte Singel 6 Mw. C. W. Meijer, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis H. W. van Rijk, rijksklerk D. B., Noordeinde 8 Ai de Boer, rijksambtenaar, Hooigracht 42 i Mw. L. F. van SchreevenVogt, Rijns- burgerweg 50 j Mw. Wede. G. v. d. Doornde Vries Oude Vest 119 Mw. Wede. D. Knoopv. Egmond, Hooigracht - 38 Mw. J. Noort, dienstbode, Steen- schuur 3 Mw. A. G. Boschv. d, Broek engezin, J. de Wittstraat 3 Mw. C. M"* Meimanv. Houten, Kaiserstraat 3 Mw. M. Buurmanden Hollander. Cronestein- kade 4 E. de la Rije, koopman, Heeren straat 117 Mw. M. W. BatistVonk, Heeiensteeg 25 Mw. G. M. G. Swarty Aalmarkt 2 Mw. J. Noort, dienstbode, Haarlemmerweg 63 F W. J. F. Colle^ smid, Vestestraat 9 Mw. E. H. M. Ber nard, Breestraat 145 Mw. J. H. Kuiper, Oegstgeesterlaan 15 Mw. J. C. de Goede Janvossensteeg 47a H. J. van Slagmaat en gezin, Lage Rijndijk 90 B Mw. S. G, Visser, Groenhovenstraat 8 F. W. T, Himger. Hoogewoerd 111 Mw. G. G. Verploeg, dienstbode, Warmonderweg IS Mw. H. H. Knapper, Kagerstraat 14 P. D. Landaal, Noordeinde 29 Mw. M. Schaart, dienstbode, Vischmarkt 7. Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. J. Scheel. Bodegraven, Kerkstraat bij Teekers Mej. C. M. Hofstra, Den Haag, Westeinde 27 J. M. v. Grahijre, Scheveningen, Pantierstraat 48 A. F. H. v. Troosten burg de Bruin, Den Haag, v. Stalkweg 15b Mej. M. J. van Egmond, Oegstgeest, Geversstraat 57 JH. Kos ter, Batavia, Ind. ambtenaar J. van Doorn. Oegstgeest, Julianalaan 17 D. v. d. Lelie, Den Haag, Cypresstraat 21 W. Brak, Den Haag, Rijswijkgche weg 349 A. D. Timmerman, Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 44a Mej. M. Chr. de Graaf, Den Haag, Drebbelstraat 161 Mej. A. J. M. Bijmoer, Amsterdam, Nic. Beetsstr. 148 Abr. v. d. Walle, Oegstgeest, Poel geest boerderij bij Bakker M. Schenk, Nieuwe Wetering C 66 P. Nieuwenburg, Amsterdam, Meerhuizenstraat 3 III J. C. J. Nieuwenhuij%, Heemstede, Schouw tjeslaan 36 Raden Soekarman, Rijswijk (Z.-H.) Regentesselaan 11 Fr. Sandbevg, Den Haag, Joh. Camphuijsstraat 12 P- Laverman, Utrecht, Nachtegaalstraat 4 Mej. J. C. de Niet, Den Haag, Beekl" i 356 Mej. E. de Niet, idem P. M. Ro .e- veldt Blavet, Voorschoten, v. Edenpark 62 J. Herselman, Dinteloord. Steenb.- wegP. A. v. d. Sman, Zegwaart, Molen weg 67b Ph. W. Twaalfhoven, Dan Haag, Daendelstraat 14 Fr. Th. M. Twaalfhoven, Den Haa-g. idem Fr. de Haan, Nieuwveen no. 9 Mej. L. Hofman Den Haag, Zuidwal Ziekenhuis Abr. Laet, Roermond, Willem II Singel 22 Mej. C. W. Vernes, Harlingen. Nrd. Ooa- tersingel 9 Abr. Stegehuis, Utrecht, Boomstraat 23 bis Mej. S. A. v. Eisen, Kerkrade, Ursulinenklooster H. van fn« gen Zoeterwoude, Hooge Rijndijk 103 F. M. Joseph, Delft, Molslaan 23 W. M* du Chattel, Schiedam, Stadh.-laan 36 Mej. D. E. Langenberg, Bussum. Gooilaan 20 Mevr. Kampfraakh geb. Meijtler. Den Haag, Goudsbloemstraat 12 A. Veem- bra, Den Haagj idem Mej. J. W. M. Haak, Amsterdam, Leidsclieplein 2 Mej. E. W. Haalc Den Haag,Stephensonstraab 46 Fred. P. J. v. d, Veur, Den Haag, Teijlerstraat 72 Mcj. Verweij, Haarlem, Kloppersingel 125 Mej. B. A. Versteeg,- Hillegom. Haven 54 S. Boelee, Leider dorp, Dorpsstraat 45 W. P. Urbonekf Voorschoten, Bcnvenutopark 161 Mej^ M. Dvorakova, Warmond, Heerenweg 2§,j

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6