UIT DE UiilGEVSÜG VOORSCHOTEN. B u r ge r 1. Stand. Geboren: Andreas Quirinus z. van G. Schrama en J. E. Dacowijk Johanna Maria Petronclla d. -van P. M. Hooymans en J. J. van Leeu- VÏ7J. Ondertrouwd: H. Hand graaf en M. F. van Houten J. Tijssen en M. G. Root A. B. van Wouw en M. G. van der Werf L. M. H. van Plateriuk en J. W. Oudshoorn. -Overleden: J. A. van Geloven 50 j. RIJNSBURG. Het is de laatste da- g>en zeer slecht gesteld in den bloemen handel. Groote Dahlia's brengen nog ©enigszins redelijke prijzen op, van f 1 2.25 per 100, pompoen-dahlia's gaan van 6090 ot. doch andere soorten bloemen brengen nog niet voldoende op om het ar beidsloon van plukken en bossen te beta len. Asters b.v. varieeren van 1016 ot. per 100. Witte iets duurder. Grysanthen brengen van 1017 et. per bos op. De uit komsten zijn vgor den kweeker slecht. R_ e e d s thans, vroeger dan andere jaren is men bezig, in kisten de bloembollen uit te poten, die straks voor de trckkerij zullen moeten dienen. De gevraagde verkeers- apiegel aan den hoek DijkBrouwerstraat is thans geplaatst. Wanneer nu maar vol doende aandacht daaraan gewijd wordt, sullen hopelijk ongelukken aldaar voortaan vermeden worden, KATWIJK AAN DEN RIJN. Het was j.l. Dinsdag 's morgens acht uur allesbehalve aantrek kelijk weer om met een 28-tal schoolkin deren een reisje te maken naar Amster dam. Maar alles was voor elkaar, tram en trein waren besproken, waardoor uitstel niet mogelijk was. De kinderen van de Chr. School, hoofd de heer J. Raadsveld, waren in weerwil van den regen in blijde stemming en met ongeduld werd de tram verwacht. Spoedig was Leiden bereikt en kwam toen voor velen het terrein van het onbekende. Geen oogen genoeg om alles op te nemen't Ge zicht werd eènige malen belemmerd door een regenbui, doch toen de trein 't Cen traal Station binnenstoomde. had de regen opgehouden en was het verder den gehee- len dag mooi weer. Achtereenvolgens werden bezocht Artis, Panorama en Bijenkorf. De wandeling naar den Dierentuin ging door de drukke straten van de hoofdstad. Wat. genoten de kindenen bij het vogel- en bij het apen- huis en met welk den belangstelling werd gekeken naar het voederen der leeuwen. Een drietal uren werd in den tuin ver toefd, cm, nadat de inwendige mensch was versterkt, vervolgens in verrukking te ko men over heb vergezicht: ,.De intocht van Jezus in Jeruzalem." De oude bewaker legde het tafereel óp de hem eigen wijste r.it. Opgetogen verlieten de kinderen ook weer dit gebouw om vervolgens den weg naar het Station in te slaan. Ook werd nog even in den Bijenkorf gewinkeld. Ve len kochten daar iets voor ouders, broer tjes of zusjes. Na een wandeling gemaakt ie hebben langs de De Ruijterkade, waar juist het grcotp stoomschip „de Maasdam" passeerde, ging het naar heb station, aan gezien het uur van vertrek weer daar was. Om acht uur bracht de tram de kinderen in opgewekte stemming en voldaan weer terug. Om de kinderen der Andere klassen niet te erg te leur te stellen was hun een feestje beloofd, hetgeen gis teren voormiddag plaats had. Ze wer den dien morgen aangenaam bezig gehou den met vertellen, spel en tractatie. Toen het twaalf uur was zag men velen met datgene wat ze in school niet hadden kun nen verorberen, met een blij gelaat huis waarts keeren. Het eerste schoolreisje is door de hoogste klasse der kinderen van de Otto Baron van Wassenaar van Caf- wijk-schoo'l gemaakt, en naar men ons me dedeelde. hopelijk niet het laatste. Gistermiddag had in de Kerkstraat alhier ©en aanrijding plaats tus8ehen een auto en een wielrijder. Volgens ooggetuigen ligt de schuld bij den wielrijder die achterom keek en recht op de auto, die langzaam reed, inreed. De be stuurder van de auto gaf voldoende signa len. Door Dr. Hueting werd de eerste hulp aan den wielrijder verleend, die er betrek kelijk nog goed is afgekomen. Het voor wiel van het rijwiel werd vernield. De muzikale rondgang van de Harmonie, met een collecte voor een nieuwe muziektent, zal a.s. Zaterdag plaats hebben. Door een vïerta-1 bestuurs leden van de Oranjevereeniging zal wor den gecollecteerd. KATWIJK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 19 Sept. 1924, des voormiddags 10.10 uur. Punten van behandeling: 1. Medecleeling van ingekomen stukken; 2. Benoeming van twee leden in de Com missie voor de Bedrijven; 3. Benoeming van t-wee ledèm in de Commissie van Fabri cage; 4. Benoeming van twee leden in de Commissie voor het Grondbedrijf; 5. Be noeming van zes leden in de Belasting- Commissie; 6. Stemming over liet verzoek van het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur om het pad langs den Zeeweg tot den Callao- we*k te bestemmen tot voetpad; 7, Verzoek van F. Barnhoorn om intrekking van het besluit tot onbewoonbaarverklaring der woning Mr. D. Donker. Curtiusstraat 33; 8. Voorstel tot aanvulling der verordening op het bouwen en sloopen; 9. Voorstel van 'den heer C. van Tongeren tot wijziging der verordening, regelende do heffing van havengeld; 10. Voorstel tot den bouw van een ziekenhuis; 11. Vaststelling kohier Straat belasting 1924; 12; Voorstel tot wijzi ging Begrooting .1924; 13. Voorloopig vast stellen Gemeenterekening 1923; 14. Rond vraag. SASSENEEIM. Voor het Chr. Comité voor Wiiiterlezingen alhier zullen dezen winter optreden: 22 Oct. Ds. Post, Ned. Herv pred. te Am sterdam, met het onderwerp: Multatuli's Gebed van een onwetende. 12 Nov. Ds. Kuyper. Geref. pred. te Haarlem, die zal spreken over: Hosea, de Profeet der beleedigde liefde. 17 Deo. Ds. de Vey Mestdagh. Ned. Herv. pred. te Rotterdam, wiens onderwerp we nog nader hopen tè vermelden. Met een vierden spreker wordt nog on derhandeld. N a a r w ij vernemen zal alhier op Dinsdag 23 September a.s-. eene cóllecte langs de huizen worden gehouden met de reddingsboot tot het aanbieden van een nationaal huldeblijk aan de beide Redding-Maatschappijen ter gelegenheid van hun 100-jarig bestaan. Gaarne wekken wij een ieder op het streven der Commissie te steunen. B n r g e r 1. Stand. Geboren: Hedwig Antonia d. van J. Prins en A. H. H. Pieper. Gehuwd: Carolus Verdegaal 24 j. en Cornelia Elizabeth Petronella Bader 24 j. Overleden: Adriana van der Vis 72 j., wede. van J. van der Voort. Ingekomen, H. Kattenbcrg. Leidsehe Vaart 6 van Noord wijk Mej. A. M. van Rooi jen, Hoofdstraat 51 van Hillegom D. A. Eelderink geb. Wientjes, Wester straat 4 van. Uithoorn W. Helles telle, Hoofdstraat 66 van 'sG-ravenhage Mej. A. J. A. Scheepmaker. Charbonlaan 18 van Lisse. Vertrokken: Mej. D. Meijer, van Rusthofflaan 16 naar TJtreeht. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de A.-R. Kiesvereeni- ging kwamen in behandeling de rapporten van den Kamerkieskring Leiden, betref fende een verbeterde wijzen van candidaat- stelling voor de Tweede Kamerverkiezing en de te voeren propaganda met daaraan verbonden kosten. Door de hderen J. G. Baart en G. M. Herngreen. Voorzitter en Penningmeester, werden deze rapporten toegelicht, waarop een geanimeerde discus sie volgde. De vergadering besloot zich in hoofdzaak met beide rapporten te veeenigen. Daana volgde een bespreking over de komende wintercampagne. Behalve de ge wone jaarvergadering zullen minstens 4 vergadeingea worden gehouden, waavop door sprekers uit eigen kring belangrijke onderwerpen zullen worden ingeleid. Deze methode van propageeren werd, mede in verband met de op handen zijnde verkie zingscampagne, van groot belang geacht. Ook de Propaganda. Commissie zegde bij vernieuwing toe voor uit groote doel alle krachten te zullen inspannen. Inbraken. Hedennacht is in de Toren- straat op twee plaatsen ingebroken. Onge- noode gasten hebben zich door het uitsnij den eener ruit toegang weten te verschaf fen in het perceel, bewoond door B., waar zij kasten en laden hebben opengebroken en doorsnuffeld. Een portemonnaie met eenig geld wordt vermist; de muntgasme ter moest het eveneens ontgelden, daar ook hieruit de inhoud was verdwenen. De be woners, die boven sliepen, hebben niets ge hoord. Om niet in hun arbeid gestoord te worden, hadden de dieven een ladder te gen de trapdeur geplaatst. In het andere perceel, bewoond door v. d. IJ., ziju de dieven waarschijnlijk door opeusluiting der voordeur binnengekomen. Ook hier werd de muntgasmeter geforceerd en de inhoud medegenomen. GEMENGD NIEUWS Een meevaller. Te Oude-Pekela (Gr.) is de vorige week een 78-jarige bedeelde, van het Burg Arm bestuur aldaar overleden. Er werd'beeldag gehouden en de koopster van een partijtje sfroo was zoo gelukkig daarin pl.m. f 400 aan geld verborgen te vinden. it Een burgemeestersrecord geslagen. Men schrijft uit Bamcveld aan de „Msb.": Als een merkwaardigheid kan worden gemeld, dat onze tegenwoordig^ burgemees ter. de heer W. baron van Nagell, den ambtstijd van zijn onmiddellijkea voor ganger, wijlen den heer mr. G. A. Nairae, die niet minder dan 41 jaar en 5 maanden min 7 dagen, aan het hoofd dezer gemeen te heeft gestaan, nog heeft overschreden. Op 15 dezer had hij juist zoolang het bur gemeestersambt alhier hekleed. als wijlen de heer Nairac, zoodat de heer v. Nagell thans dus het record van zijn voorganger heeft geslagen. Levend verbrand. Te Heesch bij Oss speelden eenige. kinde ren met lucifers. Het jongste broertje werd door de zusjes op een hoopje hooi en stroo gelegd, dat voor 'een klein schuurtje op het erf lag, terwijl achter het schuurtje al de kinderen met lucifers speelden. Opeens vatte het schuurtje vlam. met het gevolg, dat een der kinderen deerlijk aan handen en aangezicht werd verwond en eenige uren later is overleden. Jeugdige inbrekers. De politie te Groningen heeft aangehou den een 12-tal knapen van 7 tot 9 jaar oud wegens herhaalde diefstallen met braak in het groetenveilingsgebouw in de N, E"b- bingestraat aldaar. Ontploffing. Dinsdagmiddag is in de coöperatieve stoomzuivelfabriek te Wirdum (Fr.) de bui- Ier met een inhoud van 2500 liter gespron gen en door den muur der botermakerij ge slagen. Zoowel in de kaas- als in de boter makerij werd groote verwoesting aange- richfc, terwijl het perslokaal instortte, Er zijn gelukkig geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Vermoed wordt, dat de veiligheid bij een te hooge span ning niet heeft gewerkt. De melk der leden dezer fabriek wordt nu door de fabrieken in den omtrek verwerkt. Overleden. De boerenarbeider J. Haan, die de vorige week te Zijldijk (Gr.) onder een beladen mestwagen geraakte, is gisteren in het Gro ninger Ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen overleden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. J. Henkes, aannemer te Wasse naar; cur. mr, A. II. Kramp te Den Haag. J. Boerlage Jr., koopman te Pijnacker cur. mr. A. de Gidts te Den Haag. J. H. Blom en J. de Krind. loodgieters te Leidencur." mr. P. M. Trapman te Leiden. Cornells Gladpootjes. veehouder te hoofddorp; cur. mr. T. A. M. A. van Loben Seis te Haarlem. STADSNIEUWS Vereen, van Oud-leerlingen van M. S. G. De VereeAiging van Oud-leerlingen van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", alhier, hield gisteravond in het gebouw ..Musis Sacrum" haar I3de alge- meene leden-vergadering. Te circa half negen opent de voorzitter, de heer O. S. Knoftnerus, de vergadering en kan, na een woord van welkom tot de opgekomen leden, niet nalaten het feit te betreuren, dat er van het groot aantal le den, dat de vereen. telt„ zoo weinig ter vergadering aanwezig zijn. Spr. is echter van meening, dat in casu de qualiteit zal goed maken, wat aan de quantiteit tekort komt en verzoekt den secretaris, den heer H. H. Verhulst, voor te lezen de notulen der vorige vergadering. Nadat deze door den voorzitter namens de aanwezigen in dank zijn goedgekeurd, wordt overgegaan tot punt 2 der agenda, dat bestaat in het voorlezen van het jaarverslag door den se cretaris. Hierin, wordt melding gemaakt van de 12de algemeene vergadering, ge houden 'op 15 Sept. 1923, van de feestelijke herdenking van het 138-jarig bestaan op den 17den .Sept., alsmede vanTwee be stuursvergaderingen sindsdien gehouden. Naar het verslag verluidt, telt de vereeni- ging thans 221 leden tegen. 258 in 't vorig jaar, terwijl het aantal van 26 donateurs in dien tijd met 1 is verminderd. Vervolgens uit de voorz een woord van dank voor het accuraat verslag van don secretaris, die vanaf de stichting der ver- eeniging niet heeft opgehouden zijn beste krachten er voor te geven; 'Sur. betreurt het, dat de belangstelling van den kant der leden aanmerkelijk vermindert en ver zoekt, indien er bezwaren en grieven moch ten bestaan, deze naar voren te brengen, om gezamenlijk te trachten ze op te heffen Na een opwekkend woord voor het volgend lustrumfeest, vraagt spr. den penningmees ter. den heer A. A. Schreudor, om reke ning en verantwoording te doen van de financiën in het afgeloopen jaar. Over het vereenigingrjaar 1923'24 heeft de vereen, te boeken een batig saldo van f 1028.48 tegen een vf.n f 688.005 over het jaar 1922'23. De uitgaven in het af geloopen jaar bedroegen f 307.51, zoodat de totaal-ontvangsten onverminderd de uitgaven vormden de somma Van f 1335.99 Punt 4 der agenda doet de kasnazieners rapport uitbrengen over het financieel be heer van den penningmeester, waarin ge zegd wordt, dat zoowel kas als boeken nauwkeurig in orde zijn bevonden. Hierna doet het bestuur bij monde ran den voorz. een voorstel om, evenals het vo rig jadr, ook thans weer f J00 te schenken aan het fonds van „Mathesis", tot het aan- koopen van technische lectuur, welk voor stel met applaus wordt begroet en aange nomen. Dan volgt de verkiezing dor bestuurs leden, welke de heeren A. A. Schreuder, P. Arnoldus en C, J. Nieboe'r als leden van het bestuur hun functie laat behouden. Als kasnazieners worden verkozen de heeren G. S. de Haan, A. Kruit en D. de Graaf. De bespreking van het lustrumfeest in 1925 verwekten een vrij uitvoerige discus sie tusschen bestuur en leden, waarbij de secretaris voorstelt om alle oud-leerlingen op te roepen, om het 140-jarig bestaan zoo luisterrijk mogelijk te vieren, vooral gelet op de daardoor te verwachten verhoogïng van het batig saldo, met welk voorstel be stuur en leden instemmen. De heer van Lith vraagt, in verband met dit lustrum, de gelegenheid voor de leden open te stel len om plannen dienaangaande vóór de vergadering in te zenden, waarna de heer Perenboom de aandacht vestigt op het nut van een propaganda-commissie, om de le den meer persoonlijk te kunnen bewegen mede te werken. Op beide verzoeken ant woordt de voorz. bevredigend, terwijl de secretaris voorstelt bedoelde commissie di rect te benoemen Alzoo worden benoemd de heeren W. J. Perenboom, P. Arnoldus, A. A. Zekveld, J. Kruit, en L. Th. v. d. La ken. Hierna uit de voorzitter een woord van dank tot de aanwezigen voor do vrucht bare besprekingen, alsook tot de pers en doet, na een opwekkend woord, voor de toekomst, deze vergadering tot het verlede- ne behooren, waarna in een gezellig sa menzijn het 139-jarig bestaan van het Genootschap M. S. G. wordt herdacht. de aardbeving van 13 September een ware catastrophe is geweest. Er zijn 102 dorpen verwoest, en honderden menschen gedood. De materieele schade is belangrijk. De Turksche regeering en het Roode Kruis hebben onverwijld hulp gezonden. De woelingen in Bulgarije. BERLIJN, 18 September (V.D.) Vol gens een bericht uit Parijs heeft de Bul- gaarsche regeering den uitzonderingstoe stand geproclameerd in het geheele land. Alle politieke vergrijpen worden met den dood gestraft. Tusschen de aanhangers en tegenstanders van de Macedonische auto nomie hebben zware gevechten plaats. Fascistische wandaden. ROME. 18 September. (V.D.). De fascis ten hebben in den nacht het gebouw der maximalisten verwoest. Britsch-Duitsch handelsverdrag, BERLIJN, 18 Sept. (V.D.). De besprekin. gen tussche.n Groot-B» it iannië en Duitsch- land over het sluiten vr n een handelsver drag zullen de volgend 3 week te Berlijn aanvangen. Een aanslag op den Orient-expres verijdeld. ROME, 18 Sept; (V.D.). De politie heeft een poging tot een aanslag op den Orient- expres verijdeld. Laatste BericSuteei TELEGRAMMEN DE AARDBEVING IN ARMENIë. Een ware catastrophe. CONSTANTINOPEL, 18 Septembesr. De jongste berichten uit Erzeroem melden dat Landverraad. Voor de arrondissements-rechtbank te Rotterdam werd hedenmorgen met geslo- fpn deuren behandeld de zaak tegen J. H. M. Rijcken, beschuldigd van landverraad, subs, poging tot landverraad, subs, mede plichtigheid aan landverraad. Requisitoir nemende eischte de substi tuut officier van Justitie mr. E. D. H. Schutter, die het ten Ia'ste gelegde wettig en overtuigend bewezen achtte, een gevan genisstraf van 4 jaar. Aanrijding. Hedenmorgen kwart over 9 had in de Diezerstraat te Zwolle een ernstig ongeluk plaats. De heer K., architect te Dordrecht, bestuurde een auto, waarin nog twee hee ren waren gezeten. Hij reed zeer langzaam In het midden var. de Diezerslraat wilde de vrachtrijder K. passeêreih De bestuur der van de auto gaf meerdere signalen daar de straat op die hoogte zeer smal is en tegelijkertijd ook nog drie wielrijders wilden passeeren Eén der wielrijders, de 25-jarige kleermaker Kok uit Zwolle, werd door het achterwiel van de auto gegrepen. Hij werd ernstig gewond naar het zieken huis overgebracht. Vêsscherijberichten. IJM Ui BEN 17 September. Van de Umuider stoomtreilers kwamen er heden 15 aan de markt. De besommingen waren: MM 37 met- f 7447, IJM 93 met f 2099, MM 16 met f 6106, IJM 190 met f 6590. IJM 12 met f 2136. IJM 94 met f 5106, IJM 151 met f 2128, IJM 417 met f 7121, IJM 261 met f 2217. IJM 67 met f 275S, IJM 62 met f 2198. IJM 2 met f 763, IJM 232 met f 1757, IJM 238 met f 17S9 en IJM 158 met f 1573. Verder kwam h er aan de nSirkt de stocmtreiler HD 76 met f 1514 besomming. De besommingen der 6chepen van de haringvisscherij waren heden: NW 3 met f 5744, KW 148 met f 2270, KW 53 met f 7468, KW 112 met f 330. KW 172 met f 331, IJM 621 met f 642, IJM 210 met f 2666, IJM 188 met f 8493. IJM 217 met f 2896 voor pekelharing, en IJM 21 met f 3840. IJM 40 met f 1972, IJM 497 met f 3579 en LT 140 met f 3331 voor versche haring. Van de versch haringvisscherij kwam hier hnden binnen de Engelsche stoom- drifters LT 1060 met 420 manden. LT 1297 met 329 manden en IJM 135 met 430 man den versche haring. MARKTBERICHTEN GOUDA, 18 Sept. Kaas. Aangevoerd 184 partijenv handel flauw, le kwal. f 71 74; 2é kwal. f 6670, met rijksmerk le kwal. f 72?5, 2e kwal f 6871; Zwaardere nte.fc rijksmerk f 78. Boter. Weinig aanvoer, Weiboter f 1.10 1.20 handel matig. Eieren. Redelijke aanvoer, handel matig per 100 stuks f 8.509. Veemarkt. Vette Varkens, weinig aanvoer, handel vlug 4850 cent- per half Kg.;-Magere Varkens, groote aanvoer, han del stug 30—35 cent per half Kg.; Magere Biggen, redelijke aanvoer, handel stug f 1014 per stuk; Zuiglammeren redelijke aanvoer f 3642; Nuchtere Kalveren, re delijke aanvoer, handel redelijk f 16—22. ALPHEN, 18 Sept. Kaas. Aangevoerd 57 wagens. Prijzen le soort f 7375; 2e soort f 6670. Rijksmerk f 76—78; Zwaardere f 80. Handel flauw. ALPHEN AAN DEN RIJN, 17 Sept. Pe.r 100 Kg.: Spinazie f 1320, Heerenboo- npn f 30—34, Snijboonen f 26—27, Postelein f 16—19; Peen f 2—3.20, Uien f 5.80—6.30; Per 100 bos: Peen f 3.204.70, Kroten f 1.70 3.20, Andijvie f 2.503.Per 100 stuks: Komkommers f 6.2011.Bloemkool f 18.20—20.—, Gele Savoyekool f 5.30—17. Roodekool f 4.205.60, Groene Savoyekool f 5—7. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Sept. Veiling. Eigenheimers per' 25 Kg f 1.10 1.70; Uien per 100 Kg. f 5.30—5.50; Peen per 100 Kg. f 3.50—4.40; Peen Tier 100 bos f 7.2010.20; Bloemkool per 100 f 27.50 36.80; Roodekool per 100 f 713.50; Gele kool per 100 f 814. Aanvoer: 180 maal 25 Kg. groote aardappelen, 2500 Kg. Uien, 2300 bos Peen 10400 Bloemkool. ST0MPWIJK, 17 Sept. Eicrenveiling. Aangevoerd 2623 kippeneieren f 9.6511.55, 85 eendeneieren f 9.159.75 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 17 Sept. Veiling V.P. V. Kippeneieren per 100 stuks f 9.30— li 40; Eendeieren per 100 stuks f 8.70— 9.10; Kalkoeneieren per 100 stuks f 11. Kippen per stuk f 1.30; Eenden per stua f 0.65; Hanen per stuk f 0.70. B0SK0GP, IS-Sept. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 7283, Golden Ophelia 76—9? cent. Hadley f 1.001.10, Columbia f 69— 96117 cent. Butterfly f 1.04. Mac. Keiler f 1.30, Pernet. f 1.181.50, Marchal Rover f k08, Mock 46 cent, Freiburg 59 cenr, Po- lyantharozen 42 cent. Dahlia's 20 cent. Gla diolen 1720 cent, Montbretia 9 cent. Chry santhemum 8 cent per stuk, idem tros 50 cent per 10 takken. WOERDEN. 16 Sept. Veiling. Sonjeure-i 51234 cent, schijvers 6—1234 cent, pater r.osters 611. eandijzoet 6 cent, ceswick 28 cent, gravensteiners 816 cent, astra- can S cent, kaizer Alexander 10—13 cent, pippelingen 5—12 cent princesse noble li cent, colleur dessert 1634 cent, durando 7 14 cent, triomph de vieux 727 cent, Williams 314 cent, muskusperen 2734 cent. diamantperen 913 cent, jutteperen 614 cent. maagdeperen 612 cent-, hee.- renperen 2734 cent, kozijnen 510 cent, bonne Louise 1324 cent, beurree hardy 23418 cent, beurree merode 41034 centy beurree amalie 11 cent, boonen 2132 cent snijboonen 733 cent, pronkers 1013 oen* per kg.; pruimen 1115 cent, druiven 25 cent, augurken 6 cent per pond; perzikén 4 634 cent, meloenen 627 cent, komkom mers 13 cent, witte kool 26 cent, rood* kool 610 cent, bloemkool 17 cent, savoye kool 5—10 cent per stuk; peen 8 cent per bos. LOOSDUINEN 17 Sept. Groentenveiling Bloemkool le srt. f 1520,20, rijen kom-- kommers le srt. f 13.7018.50, gele dito f 5,5010,50. witte dito f 3,906, perziken le srt. f 9,2014, alles per 100 stuks; me loenen 2371 ct. per stuk; roode kool f 3,205, stokprincessen f 3948. stam- princessen f 2737, snijboonen f 5362, iSpekboonen f 1832. alles per 100 K.G;j tomaten le srt. f 5,607,40 per 50 K-G.; salade le srt. f 3,70—4,60 per 100 krop; peen le srt. f 9,6010.20 per 100 bos; an dijvie f 1,703.50 per 10O struik. 0FFIC1EELE BEURSN0TEERIN6. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4 34% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 434 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A. greens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting cn Ref Anaconda copper Centr. Leather Studebaker S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. Dordtsche -Petr. Gecons. HoII. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Robber Serhadiadri Holland Amerika lijn a Roll. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart "beep—wrl Unie Rotfc. Lloyd Ned Stoomboot L Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a TMi-Batavia Tabak Tin]; Cvl,ir,r' Mij H. IJ. R. M. - obl. 534 IT.TJ.S M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 534 Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas .South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3 V.K. 1C0»/S 100* 100 V16 913/< t>57/ie 53 S'/s 17: V, IMll, »-»/, 6bi/2 723/4 761/g 79f/8 luiU/g 112 2G7/S 442 305 163 1323, .€2 323*/2 328 1Ö0»/2I 15<A> 1941/4 v2 1261/j 129V, 154'/., 10'V« 816 S80 77Ï/4 lOL7/g Wisselnoteoringcu (Amsterda Berliin 0.63 Londen New-York 2.597/, Parijs I3-»*' Brussel 12.921/, Zurich 49.0-H/, Rome IHP/4 Christian»» Kopenhagen 4 :.n~ï Stockholm 69.7f> Weenen l d.O" Praag 7.7S TaUsrafiseh WierbtrtcM volgens waarnemingen verricht in den mor* gen van 18 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De "Bildt. Hoogste Barometerst.767.0 Zurich. Laagste Barometerst.: 736.3 'lhorsliavn. Verwachting tot den avond van 19 Se.pt.» Matige tot zwakken Zuidwestelijken tot Westelijken wind, nevelig tot hall- oj zwaarbewolkt, weinig of geen regen, koele ochtend, warmer overdag. water-tF.mperatuus 7 uur 15 '4 gr C.; 12 uur 16 gr. C4 3 uur 16 34 gr. G. BRONWATER 7 uur ^6 gr. C.; 12 uur 16!4 gr. G.J 3 uur 17 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 16.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. "Woensdag 17 Sept.: n.m. 7.486.05 vm.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3