Dagblad voor Leiden en Omstreken. LEU COURANT lADVERTENTlE-PSIIJb .Gevyone advertentiën per regel 22Vj cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. l3ij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta- r ïing van ten hoogste 30 woorden, worden 'dagelijks geplaatst ad 50 cent. 5de JAARGANG. - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1924 - No. 1315 Bureau: Hooigracht35 - Lelden - Tel. Int. !278 Postrekening 58936 ABONISE^iECiTSPRIJS h Leldn e« baiiti Laid» waar agent» garestljd zijl Per kwartaal.f 2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal. f 2.90 Dit nummer bestaat uit twee bladen. 's Lands financiën. Nog een tekort van f20 millioen. DM wordt door nieuwe heffingen gedekt. Het gevaar voor ontretfdew ring van 's lands financiën voor- loopig afgewend. Verhooging van sommige directe heffingen. Aau do gisteren door Minister Colijn overgelegde Nota betreffende den toestand van 's Lands financiën is liet volgende ontleend: Het jaar 1921 gaf op den gewonen dienst een tekort van ruim 1'? mil lioen gulden. Over 1922 bedroeg het tekort ruim 3 3* millioen gulden, terwijl de voorloopi- ge gegevens over 1923 een tekort aanwij zen van ruim 49 millioen gulden. Het tekort over 1924 wordt geraamd op 25 a 30 millioen. De begroeting voor 1925 geeft een heel iwat beter beeld dan die voor 1924. De ge wone ui tgaven zijn toch ruim 15 mil lioen lager geraamd dan voor 1924 werd 'toegestaan, terwijl de inkomsten meer dan 31 millioen hooger gesteld konden wor den. Volgens de thans ingediende begrooting wordt voor 1925 een tekort geraamd van f 15.237.504.38. Dit tekort op den gewonen dienst van ruim f 15 millioen, aldus de Nota, geeft den toestand eohter nog niet geheel juist weer. Vooreerst is in de begrootingen nog niet verwerkt het resultaat van de met 1 Januari 1925 in werking tredende salaris regelingen. De berekeningen in de thans :iugediende ontwerpen steunen nog op den toestand zooals deze x>er 1 October a.s. zijn zal, n.l. een korting van 10 pot. op de sa larissen volgens de regeling vervat ip het 'Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijkst ambtenaren 1920. Hoewel een nauwkeurige becijfering van de besparingen, die van de nieuwe sa larisregelingen het gevolg zullen zijn, op dit oogcnblik nog niet kan worden verstrekt, kan tocli met voldoenden graad van zekerheid worden gezegd, dat door de tegelijk met de Memorie van Antwoord in te dienen nota's van wijzigingen het tekort op den gewonen dienst tot f 8.5 mil lioen zal worden, teruggebracht. Bovendien is van de toepassing van de nieuwe salarisregelingen voor het perso neel degr Posterijen, Telegrafie en Telefo nie eene verhooging van het geraamde winstcijfer van het Staatsbedrijf met rond f700.000 te verwachten, waardoor voren genoemd tekort daalt tot rond f8 mil lioen. Aan den anderen kant zal echter de Mi nister van Arbeid bij afzonderlijk voorste® ongeveer 12 millioen gulden moetein aan vragen als Staatshijdrage aan het Ouder- domsfonds ten behoeve van de V. O. V.., zoodat ten slotte het tekort op den gewo nen dienst voor het jaar 1925 op f 20 mil lioen moeit worden gesteld. Tot dekking van het hierboven genoem de tekort zijn bij de Staten-Generaal be reids een tweetal wetsontwerpen aanham- gig gemaakt; n.l. een ontwerp tot vaststel ling eener nieuwe Tariefwet en een ont werp tot veThooging van den accijns op tabak. Aangezien van deze cntwerpeo eené verhooging der middelen met f20 mil lioen kan worden verwacht, zal, indfon ze tijdig tot wet worden verheven, als een, ge volg daarvan het tekort op den gewonön dienst 1925 voüledig gedekt zijn. Hieraan wordt niet tekort gedaan door do omstandigheid dat op de storting van f 18.5 millioen in het Invaliditeftsfonds ook voor 1925 niet gerekend is. Eene voor- loopige berekening dier storting tOQh 'heeft uitgewezen, dat het gedurende en kele jaren achterwege laten d£&rvan niet noodig zal maken dat deze stortingen in latere jaren zullen moeten worden ver hoogd of in tijdsduur verlengd. Uit dien aard der zaak zullen die S'tor- tingen echter later geheel of gedeeltelijk hervat moeten worden en dam, als voor heen. ten laste van den gewonen dienst komen, doch extra voorzieningen daar voor zullen, indien geen bijzondere tegen spoed optreedt, niet meer noodig zijn. Immers deze z ij n reeds getroffen, de in den loop van het beëindigde zittingjaar tot stand gekomen herziening der Lager Onderwijswet zal toch geleidelijk een on geveer gelijk bedrag aan besparingen op leveren terwijl er voorts ten overvloede op gerekend mag worden, dat het tekort op de spoorwegdiensten, waarvoor onder de uitgaven voor 1925 nog f8 millioen voorkomt, in 1926 de begrooting niet meer drukken zal. De uit deze beide aangele^ genheden voortvloeiende verlaging der uit-; gaven zal, naar veilig mag worden aange nomen, opwegen tegen de verhooging die ontstaan zal door het hervatten dezer stor tingen. Geconstateerd mag dan ook worden, dat het als de beide bovengenoemde aan hangige wetsontwerpen aangenomen zijn gelukt zal' zi'jn ,om het onmiddel lijk dreigende gevaar voor onk reddering van 's Lands finan ciën af te wenden. Dat hiervoor met inbegrip van de boven genoemde f 20 millioen een bedrag van ongeveer f 32 millioen aan nieuwe heffin gen noodig was, betreurt ook de Regee ring, maar dit was hij een te dekken te kort van ongeveer f 130 millioen of, in dien men de f 18.5 millioen storting in het Invaliditeitsfonds buiten beschouwing laat, van ongeveer f 112 millioen, onver mijdelijk. Het sluitend maken der begrooting is voorts niet verkregen kunnen worden zonder doorvoering van de door de Regee ring slechts noode ondernomen verlaging der ambtelijke salarissen en Toonen, ter wijl een sterke besnoeiing van uitgaven, die men in gewone tijden ongetwijfeld met ruimere hand zou hebben toegestaan, mede onvermijdelijk bleek. Met name valt bij dit laatste ook te denken aan het niet ter hand nemen van nieuwe, openbare werken, waarmee bereids een aanvang gemaakt was. Ook hier heeft men zich gelijk op zoo menig ander terrein tot het volstrekt onontbeerlijke 'minimum moeten beperken. Hoezeer de Regeering meent, dat het verkregen resultaat na aanneming van de beide ontwerpen tot dekking van het voorshands nog aanwezige tekort van f 20 millioen tot eenige voldoening mag stemmen, te ge 1 ijk mag zij niet na laten met den meesten nadruk te waarschuwen tegen een mo gelijke opvatting, als zou thans oen normale toestand in 's lands financiën zijn terugge- k e e r d. Vooreerst valt te wijzen op het normale en dus onvermijdelijke accre,s van som mige uitgaven, waartegenover voorshands alleen de voorgenomen bezuinigingen op de militaire departementen kunnen worden gesteld. Dan moet gewezen worden op den steeds stijgenden pensioenlast; in 1924 f 4 mil lioen meer dan in 1923 en in 1925 weer f 5 millioen meer dan in 1924. Wetsont werpen tot beteugeling van die stijging zullen eerlang aan de Staten-Generaal worden toegezonden. En wel mag daartegenover wellicht op eenige stijging dor mid deden worden gere kend, maar op meer dan een evenwicht tusschen de stijging der uitgaven en die der inkomsten valt toch voorshands niiet te hopen. Wil men dus en de Rege^ ring acht dit onafwijsbaren eisch kunnen komen tot een verlaging van sommige voor de volkswelvaart al te drukken de heffingen, dan zal ook'in de ko mende jaren met niet rustenden ijver moe ten worden gestreefd naar verdere verlam ging van uitgaven. De druk der publieke lasten is een ern stige belemmering voor de geleidelijke ontwikkeling der algemeene volkswelvaart; het cijfer der uitgaven voor den Staats dienst in verhouding tot de draagkracht der bevolking véél te hoog. Beliep het bedrag dat in 1910 hier te lande per hoofd der be volking aan belastingen -voor Rijk, provincie en gemeente werd opgebracht f 33.24, in 19 21 was ditcijfertotf 139.20 geste gen, dus meer dan verviervou digd/ Blijft dus het streven naar verlaging van uitgaven op het eerste pla/n, is dit het meest noodzakelijke, daarnevens zal ook naar een betere verdeeling tusschen de directe on indirecte belastingen gestreefd moeten worden. Reeds i\s in die richting het een en an der gedaan; de beide thans nog aanhangi ge wetsontwerpen tot versterking der mid delen doen 'n tweede schrede in die rich ting, terwijl een derde wordt voorbereid. De Regeering is n.l. voornemens de in diening van een ontwerp tot heffing eener belasting op weelde-verteringen te bevor deren en zal deze vergezeld doen gaan van ontwerpen tot ver mindering van sommige al te drukkende directe belastin gen. Door beide njaatregelen: voortgezet te verlaging van uitgaven en wijziging in het belastingstelsel, hoopt de Regeering er toe te kunnen bijdragen, dat weer betere voorwaarden voor den opbloei van ons eco nomisch leven verkregen worden. STAPSEilEailgS. Onder de Toradja's. In het gebouw Prediker hield de af- deeling Leideni van den Geref. Zend. Bond een buitengewone vergadering. Zendeling- onderwijzer Joh. Beltsma was uitge- noodigd om te vertellen over zijn arbeid van acht jren onder dit heidenvolk in mid den-Celebes. Nadat Ds. Beekenkamp de verga dering op de gebruikelijke wijze geopend had, en br. Beltsma en zijn vriend K o- ren Ivobbong, een 24-jarige Tqiradja- christen aan de vrienden had voorgesteld, begon de zendeling om eerst te vertellen, wat de reden is dat hot Evangelie geen ingang vond bij deze heidenen, en vervol gens, v>. M. m et toch velen in de laatste jaren tot het Christendom overgingen. Om de eerste stelling te bewijzen, gaf br. Beltsma een vijftal overwegingen. Ten eerste heeft deze liuden-landbouwer, die bovendien nog voor heeren diensten te worken heeft, en een groot gedeelte van liet jaar aan zijn dooden-feesten en an dere feesten besteedt, het te druk om zich met den nieuwen godsdienst in te laten. Vervolgens heeft het Evangelie niets interessants voor hem. Deze zendeling be schouwt hij als een der bestuursambtena ren, die op zijn tijd weer wat. nieuwe din gen te commandeeren heeft. Ten derde is de geheele oeconomische toestand een be letsel voor de verbreiding van het Evang. (hierbij vooral gedacht aan de verhouding der vrijen" en der lijfeigenen".) Ten vierde is de bevolking van Celebes zoo groot, dat het aantal arbeiders voorloopig veel te klein is. En ten vijfde is de moei lijkheid van de taal daar, die pasbegin- nende zendelingen verhindert met het volk des lands in hun eigen taal te spreken over de dingen van het koninkrijk Gods. Nochthans heeft de arbeid van den Ge- ief. ZenJd.-Bond veel vrucht, en dank zij de genade Gods zijn er thans al 17 scho len geopend met een totaal aantal leerlin gen van 2500, en wordt speciaal in deze 17 filialen van het Toradja-land door de broeders op d emanier van reizende Evan gelisten het Woord Gods gebracht aan oud en jong. Gevolg is dat er reeds een 800-tal heidenen gedoopt zijn, waaronder positief belijdende Christenen, die met v/oord en daad de zaak des grooten Ro llings van harte dienen, 'b geen door br. Beltsma met treffende bewijzen overtui gend. werd aangewezen. Onder de middelen die de Zending ge bruikt om haar doel te bereiken, moet na tuurlijk de medische praktijk en de „schooldienst" allereerst genoemd worden, hoewel van persoonlijk bezoek, en parti culier gesprek gewoonlijk de meeste di recte zegen gezien wordt. In dit verband wees de zendeling op moeilijkheden in de taal; woorden als zonde, genade, vrede, straf, verzoening en barmhartigheid kent de Toradja-taai niet, omdat het volk de begrippen in die woor den vervat niet kent. Voor den doop en het daaraan voor afgaand dooponderricht geeft men zich op om verschillende redenen, die van zelf niet alle van de hoogste superioriteit zijn. Dat neemt echter niet weg of de Torad- ja-landen hebben ook hun waarlijk van God bekende Christenen, en naar Gods wil levende belijdenis. Een der zulken betrad op het einde van den avond nog even het spreekgestoelte, om in zijn taal te vertellen van den groo ten zegen, dien hij van den arbeid der zending had ondervonden. Br. Beltsma bracht het alles oveT in onze taal, en do roerende getuigenissen bewogen zichtbaar de harten der aanwezigen. God de Heere doet ook daar nog groote dingen! Ds. Beekenkamp was de tolk der vergadering toen hij op 't ind br. Beltsma en KoTen Kobbong hartelijk dank zegde voor den leerrijken en kostelijken avond ons bereid. Hij had ons midden onder de Toradja's gebracht en ons hun leven en strijd laten zierl. Hopen wij dat onze God, die rijk is in barmhartigheid, ook dezen moolen maar moeilijken zendingsarbeid nog rijkelijk krone met Zijn» onmisbaren zegen 1 Huldiging. Betreffende de huldiging van twee oude ridders der Mi Lit aire Willem s Orde 'bij hun 50-jar.ig jubileum, kunnen wi'j mede deel en, dat ook hier ter stede een comité ter huldiging van deze twee rid ders is gevormd, wélke huldiging ®al plaats hebben in het Kon. Mii. Invaliden huis op 6 Oct. a.s. Het comité bestaat uit de navolgende personen: eere-voorzitter burgemeester 'jhr: mr. dr. Ti. G. de Gi'jselaar; Louwerse, commandant Kustwacht, voorzitter; M. A. A. Steins, secretaris; E. W. Wichers Rollamdet, penningmeester; J. v. Waveren, commandant Kon. Inv. Huis; C. Eeltje's, directeur N.V. de Vries en Stevens; Over ste W. de Reus, garnizoenscommandant; v. Buuren, Aug. L. Reimeringer, wethou der; Jhr. A. J. B. Six, voorzitter van den Raad van Administratie van het Kon. Mil. Invalidenhuis, terwijl daaraan toegevoegd is "W. Mensen, ridder M. W. O. 4e kl'., Waardstraat 6. Dé seore tar;.s-penningmeester dezer Commissie de heer E. W. WicheTs Rollandet, Breestraat. 6163. zal zeer gaar ne bijdragen voor deze huldiging in ont vangst nemen. De huldiging zal op de volgende wijze plaats vinden: Des morgens (6 October) om 10 uur zullen beid© Ridders en afgevaardigden der ver schillende afdcelingen van den Bond van Ridders der Militaire Willemsorde bene den den rang van officier, feestelijk met muziek en begeleid door een afdeeling van de Marine-Kustwacht alhier en enkele rui ters worden afgehaald aan het station, waarbij zich ook het Comité uit Den Haag en "de eere-voorzitter van den Bond, Zijn Excellentie Luitenant Generaal b. d. H. N. A. Swart, oud-vice-president van den Raad van Ned. Indië, zal voegen. In op tocht zal men zich daarna naar het Kon. Mil. Invalidenhuis begeven, alwaar de offi cieel© plechtigheden zullen plaats hebben. Bazaar „Voordorp". De verleden week gehouden bazaar ten bate van het kinderhuis „Voordorp" heeft, naar wij vernemen, een bedrag van ruim J 4000.opgebracht. Van dit bedTag moeten nog af de zaal- huur en eenige kleinere onkosten, wat evenwel op het totaal van weinig beteeke- nis is. i Het bestuur is zeer tevreden over dit re sultaat. En terecht, het is inderdaad schitterend to noemen, vooral wanneer men in aan merking neemt, dat do verkoop slechts 3 dagen geduurd heeft. Het bewijst wel, dat deze stichting der Leidsche Hervormde Gemeente in het hart dier gemeente een groote plaats inneemt. De Chr. Kantoor- en Handelsbeda&nden. De afd. Leiden en Omstreken van de Nederlandse he Vereeniging van Christe lijke Kantoor- on Handelsbedienden heeft tegen hedenavond een spoed-ledenvergade- ring uitgeschreven, waar onder meer ter sprake komt de overwerkregeling voor het Winkelpersoneel tijdens dé "Winkelweek'. - De heer H. J. van K a t w ij k, die nog tot 1 October zijn betrekking als cus tos der Universiteit zal vervullen en daar na als zoodanig door den heer J. Schippers wordt vervangen, werd Maandag niet slechts bij de overdracht van het recto raat herdacht, doch ontving dien dag ook een bezoek van het collegium van hot Leid sche Studentenkorps. De voorzitter, de lieer Dudok van Heel, sprak 'hem op waardeerende wijze toe en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Het bleek wél', dat de heer van Katwijk zoowel bij hoogleeraren als studenten goed aangeschreven staak Gistermiddag omstreeks 3 uur raakte de 31-jarige Cath. v. d. PI. van de schuit van haar vader die in 't Galgewater was gemeerd, a lspelende te water. Een onbekend gebleven voorbijvarende motorschipper wist haar te redden. Gisteren is van een rijwiel, dat in de „Oude Vink" gestald was, een belasting- merk gestolen. DE GEMEENTEBEGROQTING 1925. De uitgaven. (Slot). We komen dan lot de VoUkhuisves- t a n g. De kosten ter zake van de H u u r- commissiewet, waarvoor in 1923 werd uitgegeven f 10.000.zijn nu ge raamd op f 6292. De b o u w p o 1 i t i e waarvoor het vo- rilg jaar f 19.900.werd uitgetrokken is nu geraamd op f 19.762. De kosten op Openbare Werken zijn hooger geraamd dan het vorige jaar. De toen doorgevoerde bezuiniging, zeggen B. en W. kan niet worden gehandhaafd zonder te leiden tot verwaarloozing en on deugdelijk onderhoud wat op den duur tot Teel grootere uitgaven zou leiden. Aan jaarwedden van het personeel wordt uitgetrokken f 77.984.(v.j. f 76.782) terwijl in 1923 betaald werd f71.371.97, wat een niet onbedenkelijke stijging beteekent. Het onderhoud van huizen en to rens vraagt f15.207.(v.j. f14.592). Het onderhoud van straten en plei nen is belangrijk hooger geraamd. Werd bij de vorige begrooting een bedrag van f 126.771.voldoende geacht, thans wordt geraamd f 138.594. Onder de uit te voeren werken is ook begrepen de verstrating van de Groen esteeg tusschen Heeren- graoht en Kaarsemakersiraat, waar de Scorial bricks, door Waalklinkers zullen, worden vervangen. Onder buitengewoon is o.m. f31.000 uitgetrokken voor de bestrating van het Utrechtsche Veer langs de waterzijde. Het onderhoud van wegen en voet paden vraagt f27.782.(v.j. f28.420). Voor onderhoud van markten, beurzen en hallen is f3515 uitge trokken (v.j. f3944)) en voor wandelplaat sen en plantsoenen f 33.412.— of ruim f 3000.meer dan op de vorige begroo ting. Do gewone plantsoenen vragen een uitgaaf van f 13.475.50.de kleine plant soenen van f 3647.30, het van der Weiff- park f3656.80, en het Kooipark f4289.S0. Verder is er nog een bedrag voor buiten gewoon van f 4383.1 De kosten van bruggen en over- zetveeren zijn geraamd op f95.653 of f 300 lager dan het vorig jaar. Voor onderhoud va.n kolken en riolen ia uitge trokken f31.710.voor havens, vaarten enz. f21.710.(v.j. f24.560), en voor den Markt- en Havendienst f 26.907. (v.j f25.132). Hierna volgt het Onderwijs. Voor jaarwedden ca wedden der onderwijzers is uitgetrokken f 496.959.(v.j. f 550.059) en voor instandhouding schoolgebouwen f 16.759 (v.j. f 19.509). Ook do post voor onderhoud school meubelen is lager ge raamd en thans uitgetrokken op £8560.— (v.j. f 9246). Voor aanschaffen en ondor-i houd der schoolboeken enz. werd het vo-< rig jaar uitgetrokken f 19.380.terwijl thans een bedrag van f 18.565.noodig wordt geacht. Verlichting en verwarming van de schoolgebouwen vraagt een bedrag van f 33.025. Het nadeelig saldo van dit hoofdstuk helvorig jaar op f 195.148.geraamd ia thans begroot op f 174.490. De kosten van het openb. vervolgonder». wijs zijn geraamd op f 9608.^ (v.j. f12.208); di© van het openb. uitgebr. l.o. in totaal op f 111.542.(v.j. f118.154) dio van het openb. buitengew. l.o. op f34.315 (v.j. f 34.859) en die van hot openb. voor-; ber. l.o. op f 71.308. Voor het bijzonder l.o. is uitgetrokken f160.230.(v.j. f158.420); bijz. vervolg-* onderwijs f 8000.bijz. u.l.o. f 22.335. bijz. buitengew. l.o. f 13.420 en voor bij-i zoudere bewaarscholen f 13.420.(v.j. f 11.950). Dit bedrag zal niet toereikend zijn daar geen rekening is gehouden met de on'angs geopende Chr. Fröbelschool aan den Heeresingel. Aan subsidiën voor voeding en kleed'ing van schoolgaande kinderen is uitgetrok ken f24.780.—. Do kosten van de Kweekschool zijn geraamd op f 35.552.terwijl het vorig jaar was uitgetrokken f40.770. Voor de Gem. H. B. Scholen is in totaal uitgetrokken een bedrag van f 210.781.De netto onkosten van deze inrichtingen die het vorig jaar f 144.876 bedroegen zijn nu geraamd op f 143.431. Het Gymnasium vraagt een netto uitgaaf van f40.432.of f7000.meer dan het vorig jaar. Dit is echter meer een gevolg van de vermindering der inkom sten dan van een uitzetting der uitgaven. Voor subsidiën van scholen voor N ij ver li eids onderwijs is in totaal uitgetrokken f 104.064.— (v.j. f103.894). Do kosten van openbare musea of -bibliotheken zijn geraamd op f28 564.— (v.j. f27.815). Hierna volgen een aantal subsidiën waarvoor vrijwel dezelfde bedragen zijn uitgetrokken als vorige jaren. Door B. en W. is echter toegezegd, dat hieromtrent waarschijnlijk nog nadere voorstellen zijn te wachten. Alleen is de subsidie voor ..Kennis is Macht" voorloopig ruim f4000 lager gesteld dan het vorige jaar. Het volgende hoofdstuk heeft betrekking op de ondersteuning van behoeftig en en werkloozen waarvoor in totaal is uitgetrokken een bedrag van f848.569.— (v.j. f975.077). Aan subsidie voor het Burgerl. Armbe-" stuur is o.a. uitgetrokken f 256.500. (v.j. f290.000). De steun aan uitgetrokken werk loozen werd in verband met de aan zienlijke verlaging van het totaal bedrag in het eerste halfjaar van 1924 uitgekeerd, geraamd op f200.000.— (v.j. f300.000). De Armenraad vraagt alweer een hoogaro uitgaaf dan het vorig jaar. In 1923 kon nog met f7800.worden vol staan. Thans wordt echter reeds gevraagd f 15.600.Het wordt langzamerhand schrikbarend. Over de verdere posten kunnen we kort zijn. Voor den reinigingsdienst in 'n nadeelig saldo geraamd van f245.000. (v.j. f239.288.25) en voor den ont sm et- tin. gs dienst van f 6500.— (v.j. f 11.100). Tenslotte vermelden we nog, dat mede in verband met het groote bedrag dat van vroegere diensten ontvangen weid, de post voor onvoorziene uitgaven zeer hoog is gnstold. Was hiervoor het vorig jaar op de begrooting gebracht f93.310.voor 1925 is een bedrag ge raamd van f 266 437. Zooals wij reeds opmerkten zijn de in komsten zeer voorzichtig geraamd, terw jl meerdere uitgaafposten allicht meevallers zullen brengen, zoodat de beerooting als geheel een goeden indruk maalt. IN DE RIDDERZAAL. In de Ridderzaal was 't gisteren weder als vanouds een bonte wemeling van uni formen en ambtsgewaden. Tegen twaalf uur kwamen do eerste genoodigden binnen Daaronder bevonden zich de vrouwelijke leden der Tweede Kamer, de dames Wes terman. Bakker—Nort, Katz en Meijer; de leden der Eerste Kamer v. d. Berg, van Lanschot, van Nagell tot Ampsen, de Veer, Diepenhorst, Blomjouj, v. d. Lande, do Vlugt, Slingenberg, Dobholman, Haff- mans, Heerkens Thijssen, Wittert van Hoogland, van Embden. v. d. Maesen do Sombreff, Haazcvoof, Westerdijk en de Wit, allen in het ambtsgewaad van lid dier Kamer; voorts do leden dor Eerste Kamer de Gijselaar, in het rtmbtscostuum van bur gemee.-ter van 1 iden, Verkouleren in dat van lid der Provinciale Staten, de Vos van Steenwijk in dat van Kamerheer der Ko ningin, Slotemakor de Bruine in de profes sors-toga, Verheijen in de uniform van op perjagermeester der Koningin, Rink en Idenburg in liet ambtsgewaad van oud-mi nister, do Vries in g klcedo jas; do leden der Tweede Kamer Beumor, de Groot, Bo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1