BUITENLAND DE LONDENSCHE CONFERENTIE. f Herriot's voorstel aanvaart!? Eergisteren" en gisteren heeft de Duit sche ministerraad langdurige beraadsla gingen gehouden, die tem deele ook door de partijleiders der verschillende fracties [werden bijgewoond. Volgens een bericht dat nog niet beves tigd is, zou ten slotte aan de Duitschc de legatie te Londen zijn opgedragen, de Fransche voorstellen inzake de militaire ontruiming van het Roergebied te aanvaar iden. Gisteravond begaven Marx en1 Strese- inann zich naar Downingstreet en oyerhan digden den Britschen premier e/n docu ment, dat het Duitsche antwoord bevatte op het Fransch-Belgische voorstel tot de militaire Boei ontruiming binnen den ter mijn van 12 maanden. De inhoud van dit document is nog niet bekend, wel wordt gezegd, dat er geen redenen voor pessimisme zijn. Ten slotte is er nog een bericht, dat het fhiitsche antwoord op Herriot's voorstellen wel bevestigend luidt, doch dat de Düit- schers een restrictie zouden maken met betrekking -tot' de wettigheid der bezet ting. Het antwoord van Duitschland moet gisteren 12 uur bij de Duitsche delegatie te Londen aangekomen zijn. Het is een cijfertelegram en zeer lang, waaruit men reeds de conclusie trekt, dat. zij het ant woord dan ook toestemmend, daaraan toch zekere restricties verbonden zijn. Met de ontcijfering van het telegram (waren eenige uren gemoeid geweest. De tegenvoorstellen van Duitschland. Gisteravond hebben de Duitsche, de Fransche en de Belgische gedelegeerden een samenkomst gehad, die twee uren (duurde. „Naar vernomen werd, was nog geen Weréenkomst bereikt; wel verwachtte men Ten gunstig resultaat. De berichtgever van het „Hbld.", die gewoonlijk goed ingelicht is, seinde heden nacht half twee uit Londen aan zijn blad: Na afloop van de avondconferentie met Marx en Stresemann, heeft Herriot uitvoe rig de laatste legenvoorstellen der Duit- schers naar Parijs, o.a. aan president Doumcrgue geseind. De voornaamste eisch betreft de onmid dellijke ontruiming, behalve van de giste ren reeds door dé Franschen aangeboden steden, van Dortmund en Ruhrort. Men achtte hedennacht in Fransche djle- -gafiekringen de conferentie feitelijk geëin digd. Voor Zaterdagmorgen is een bijeenkomst be'egd tusschen Clémente!, Luther en Kin- dersley ter bespreking van den thans «nt- slanen toestand. DE STRIJD IN MAROKKO. Een critieke toestand. Volgens een officieel communiqué wit Marokko duurden in de oostelijke zone de vijandelijke aanvallen voort. De Spanjaar den hadden 14 dooden en gewonden. In de westelijke zone werd het blokhuis van Le- magrande aangevallen. Hierbij werden twee manschappen gedood en twee ge wond. De aanval werd afgeslagen. Volgens de laatste berichten is de toe stand aan den benedenloop van de Lau «eer critiek. Bij hier geleverde gevechten moesten de Spanjaarden terugtrekken met verlies van verscheidene dooden en ge wonden. De dood van den Riffleider Abdel Malek en de troebelen- in de zone van Tetoean, waarvan in de Spaansche pers melding is gemaakt, hebben een nieuwe agitatie ver wekt onder de stammen, die in de Fran sche zone wonen. Drie compagnieën zijn gezonden ter ver sterking van de troepenmacht, die ten Westen van Oeërgha opereerd. •tstr DE ONRUST IN EGYPTE. 'W I Nieuwe pogingen tot ophitsing. De „Evening News" publiceert het vol gende telegram uit Khartoem: Groepen arbeiders, met hamers en stok ken gewapend, hebben te Khartoem be proefd een demonstratie te houden, maar gingen bij de komst van Britsche troepen- afdeelingcn uiteen. Uit Port Said wordt gemeld, dat ook bij de aankomst van Britsche versterkingen te Khartoem ongeregeldheden voorgevallen, zijn. De aanwezigheid der Britsche troe pen te Port Said oefent een geruststellen den invloed uit. - Er worden echter overal proclamaties aangeplakt, waarin de bevolking wordt op gehitst, terwijl ook vlugschriften met ge deelten uit den Koran verspreid worden, waarin aangespoord wordt tot den strijd tegen de ongeloovigen. In jle. moskeeën worden ook pogingengedaan om aan te zetten tot" strijd tegen Engelschen en an dersdenkenden. De „Times'-córrespondent meldt *iit Alexandrië: Het slagschip „Marlborough" is te Alexandrië aangekomen. Volgens een of- ficieele mededeeling van de Britsche kolo nie zijn er krijgsraden benoemd bestaande uit Britsche en Egyptische officieren om een onderzoek in te stellen naar de onge regeldheden, welke te' Afbara", Khartoem en Alexandrië hebben plaats gehad, k NIEUWE OPSTAND IN BRAZILIË? Do Amerikaansche bladen maken mel ding van de groote opsschudding, teweeg gebracht door het nieuws omtrent een nieuwen opstand in Brazilië, welke echter beperkt blijft tot den slaat Amazonas, die sedert de^vorige maand geheel geïsoleerd is geweest. Het Braziliaansche consulaat-generaal te New-York spreekt het gerucht over een op ptand tegen. j Verschillende handelshuizen Eebben te- (yefgeefs getracht, zich met de stad Manaos in verbinding te stollen. Een der scheep vaart-maatschappijen deelt mede, dat het te Para kalm is, maar dat de scheepvaart op de Amazone-rivier op last der regeering is gesloten, terwijl, verlof is geweigerd om zich naar Manaos te begeven. EEN INCIDENT TE KANTON. Gevechten In de voorsteden. Eenige dagen geleden meldden de bla den, dat een Noorsch schip in de Chinee- sche wateren was aangehouden met een lading wapens uit Duitschland. Deze lading werd door generaal Sun Yat Sen, die in Kanton zijn hoofdkwar tier heeft, in beslag genomen. De wapens waren bestemd voor Chineesche vrijwilli gers. Nader meldt de ..Times" uit Hongkong: Daar zij een aanval vreezen, zijn de president en de vice-president van het vrijwilligercorps der kooplieden te Kan ton, onder wie de voorzitter van de kamer van koophandel, gevlucht. Zij hebben verklaard, dat de in beslag genomen wapens met officieele toestem ming waren ingevoerd, welke vergunning plotseling en zonder 9pheldering werd in getrokken. Tweeduizend ongewapende vrijwilligers hebben een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van Sun Yat Sen en dreig den met een algemeene slaking. Volgens berichten van den Amerikaan- schen consul-generaal# te Kanton, hebben in de voorsteden van Kanton hevige ge- yechten plaats. MIJNGASONTPLOFFING BIJ 1 CHARLEROI. 14 Man bedolven. In de mijn Carabinier te Pont de Loup bij Charleroi heeft een mijngasontploffing plaats gehad. Daardoor zijn 14 mijnwerkers bedolven. Men is tot dusver onbekend met hun lot. Het reddingswerk wordt snel uitgevoerd. Maatregelen zijn genomen om een inten- sen luchttoevoer te verzekeren. G'steren is een slachtoffer bovengebracht b'j wien men de levensgeesten weer heeft kunnen op wekken. Spoorwegongeluk. - Een bericht irt Lissabon maakt melding van een ernstige treinbotsing. Een locomo tief van den Madrileenschen sneltrein was bij Estraeamente losgeraakt van den ten der. Met een snelheid van 100 mijl per uur raasde de machine voort, tot zij in hotsing kwam ipet een trein uil Oporlo. Bij dezé botsing zijn negeif personen ge dood, terwijl een groot aantal gewond werd. De overva' op het'Poohche grensdorp. In antwoord op de -Poolsehe no!a omtrent den aanval op 't grensdorp Stolpke heeft Tsjitsjerin aan den Poolse hen zaakgelas tigde 1e Moskou een pota overhandigd; waarin hij meedeelt dat de Sovjet-autori teiten een onderzoek zullen instellen inge volge de in de Poolsehe nota vervatte" in formaties. Het resultaat van dit onderzoek zal aan de Poolsehe regeering worden meegedeeld. Commun. terreur Fn het Roergebied. Volgens mededeeling van het Polizei- prasidiuin van Gelsenkirchen is do poli tie aldaar een organisatie van communis tische terreur- en sahotage-groepen, welke reeds in April j.l. was gesignaleerd op het spoor gekomen. Het is ook gelukt den lei der van de organisatie>in hechtenis,, te ne men. Een terreurgroep had van de partij leiding order ontvangen, naast het uit den weg ruimen van politie-beambten bij den komenden economischen strijd, de mijnen door sabotage tot sluiting te dwingen. De leden van deze groep trachtten dan ook het bedrijf' van verscheidene mijnen daar door te storen, dat zij geladen' kipkarren in een schacht wierpen. Drie leden van de terreurgroep zijn nog voortvluchtig. De partijcentrale heeft hen naar Tsjechoslowakije geholpen. Blanke slaven ïn Z.-Afrika. De Zuid-Afrikaansclie studiecommissie, die naar de Kalahari-woestijn gezonden is om de „broedplaatsen" van de sprinkha nen op te sporen, heeft een 160 K.M. diep de woestijn in een stamhoofd aangetroffen, dat er 50 .blanke Slaven en slavinnen op na houdt. Het moeten nakomelingen zijn van Hol- landsclie immigranten, "Öie in het jaar 1878 in de woestijn verdwaald raakten en zich "op genade en ongenade aan de inboorlin gen overgaven. De blanke slaven moeten het lan.d der inboorlingen bewerken, waarvoor z:j een handvol graan ontyangen. f KORTE BERICHTEN. Verschillende Balkansfaten moeten voornemens zijn, in verhand met de sov- j et-propagaiid a, een dergelijk ver bod als Zwitserland uit te vaardigen tegen het binnenkomen van Russen. In Opper-Silezië wordt een spoedig einde der slaking voorzien. De in- dustrieelen hebben e.' in toegestemd, de vroegere löonen te blijven betalen voor een arbeidsdag van tien uur. Van 26 September lot 5 October a.s. zal 1e Berlijn een iiitenationale radio- tentoonstelling worden gehouden. De centrale van de mijnwerkers van de Borinage heeft besloten, op Maandag 16 Augustus de algemeene s t ar k i n g der mijnwerkers van bedoeld hekken uit (e roepen. Lord Knollys, die gedurende veertig jaar. secretaris der Engelsche ko ningen was, eerst van Eduard en later van koning George en die als zoodanig de vertrouweling was zijner vorsten, is gis teren oelitenu in den ouderdom van 86 jaar overleden. De politie te Boedapest en omstreken heeft een onderzoek ingesteld naar de verblijfplaats van de moordenaars van Erzberger en daarbij te Boedafok iemand van Duitsche nationali teit aangebonden, die zich niet voldoende wist te legitimeeren. De man is ter be schikking van de justitie gesteld. Over geheel Duitschland hebben de laatste dagen zware onweders gewoed, die vergezeld gingen van orkanen •en stortregens welke groole schade aan richtten. Te Tokio zijn 15 aardschok ken waargenomen. Er is geringe schade aangericht. KERK EN SCHOOL KED. HERV. KERK. Beroemen.- Te Bleiswijk: J. Rouge te H oogblokland. GEBEF. KERKEN. Bedankt. Voor Oldekc-rk: B. J. Laru- bers te Rouveen. Het z.g, vredesvoorstel. De Waarheidsvriend het orgaan van den Geref. Bond, bespreekt de verwer ping door de Ned. Herv. Synode van het zg. vredes-vcorstel oftewel het concept reglement op het vormen van bij-gemeen ten van dr, C. J. Niemeyer. geflankeerd door de heeren ds. G. H. Wagenaar te Rotterdam, ds. W. A. Hoek te Amsterdam, ds. B. Klein Wassink te Leeuwarden en dr. M. C. van Mourik Broekman te Breda. Mien weet, dat tot deze zaak besloten is op een vergadering, uitgeschreven door de Herv. Broederschap (ds. Wagenaar en dr. Riemens), bij welke samenkomst de Con- fessioneelen en de Gereformeerden buiten de deur werden gehouden. Met blijdschap kunnen wij melden, dat de Synode in haar 18do. zitting dit z.g. pacificatievoorstel, door den modernen voorman dr. Niemeyer uitgedacht en door den Ethischen deminé Hoek daarna toege licht en verdedigd, heeft verworpen met 11 stemmen, tegen en 6 stemmen voor (hij welke 6 Hervormde stemmen, natuurlijk brutaalweg ook de 2 Waalsche stemmen nog kwamen, zoodat het werd 11 stemmen tegen eif 8 stemmen voor.) Alles wat orthodox is stemde in deze als één man tegen. Zal men nu, waar weer met 11 stemmen tegen, en 6 stemmen voor deze zaak van de baan geschoven is. eindelijk eens ophou den; met voorstellen van, bij-gemeenten of filiaal-gemeenten of rechten van minderhe den. (modernen, enz?) Wij moeten niet hebben rechten van minderheden, maar h e t recht van de belijdenis. Wij zijn het eens, met wat dr. Schok-* Icing van Den Haag heeft gezegd: ,,Het is goed dat er weer eens op gewezen is. dat er in onze"'Hervormdp Kerk, moeilijk heden zijn, maar de oplossing zoekt men' Kier verkeerd. Lqer- en belijdenisgesehil- len zijn er, en die worden niet opgelost door het maskeeie.n .ervan. Wij kunnen niet meegaan met dr. Niemeyer e.s., omdat eerst de belijdeniskwectie moet zijn opge lost. Tegenover Rome en het .ongeloof helpt geen stabiliseeren van den bestaan- den toestand. Hij acht het ook ongeoor loofd- dat een Classicaal Besjhür geen onderzoek iyag deen naar den geloofs grond der bij-gemeente, zooals in het voor stal bedoeld is. Geen pacificatie is te wachten, de strijd zal blijven en* schérper worden." Waar wij verblijd zijn. dat dit voorstel nu verworpen is. achten wij het meer dan tijd, dat allen die staan op eten bodem der belijdenis (die alleen recht heeft in onze Herv. (Geref.) Kerk) niet alleen rus- lig voortwerlcen, maar veel meer nog dan tot nu toe. zonder verloochening van eigen standpunt, op elkaar toewerken en alles gaan doen, wat onze kerkelijke belijdenis voor het kerkelijk leven vaster kan ma ken. Dat alleen kan tegenover Bome en te genover Let veldwinnend ongeloof heil zaam werken. Dat de kracht van onze Gereformeerde beginselen en de rijkdom van de "Waarheid Qnds, in Zijn Woord ons geopenbaard, meer en meer blijke! Daar aan heeft onze Herv. (Geref.) Kérk be hoefte en da'arin ligt de ware zegen voor de ouderen en voor <le jongeren. Niet stilzitten, maar voortarbeidenwer kende het werk des Heeren, dat niet ijdel zal blijken, indien onze verwachting mag wezen van Hem. die gezegd heeft: Mijne genade is u genoeg. Mijn kracht wordt in uwe zwakheid volbracht. lu.^1 Broederschap van Diakenen. Door de Broederschap van Diakonen is «$gn conferentie uilgeschreven voor arbei ders in dienst' der Inwendige Zending, te houden op 16, 17 en 18 September ill het kamp te- Lunteren, D© volgende onderwerpen komen aan de orde: „Is de man geschikt voor zieken verpleging?" door dr. M. Colenbrander, Heemstede; Ziekenverpleging en Inw. Zending"*, door br. M. W. Heykoop, Utrecht; „Krachten en Weerstanden in de opvoeding" door P. Oosterlee te Nijmegen „De practische opvoeding als werk der Inw. Zending", door br. Boonstra, Diemer- brug; „De onkerstening van ons volk, haar oorzaken en hare bestrijding" dool' ds. E. B. Couvée, te Utrecht; „Evangelisa tie in de groote stad", -door br. J. C. de Graaff, te Amsterdam; „Evangelisatie op het platteland" door br. P. Boon, te Bree- zand. Leider der conferentie is dr. O. Norel, dir. der Inw. Zending. De Bijbel ir» Noord-Holland. In onze provincie Noord-Holland. 'Zoo schrijdt ds. G. B. Westenburg, Hervormd predikant te Beverwijk, in de „Zondags bode", staat het er met de kennis van den Bijbel niet schitterend bij. Inzicht in de Schrift ontbreekt vaak; Bijbelteksten worden verkeerd, aangehaald of misduid; eigenaardige meendngen worden verkon digd. Ik herinner me nog een oud vrouwtje, dat ik jaren geleden ontmoette. Zij was een' type. Nu eens kon ze vriendelijk vlei en, dan weer speelde ze op. Haar gods dienst droeg het karakter van onze pro vincie. Met een dik kerkboek ging ze trouw ter kerk. genoot altijd van de preek schold haar buren uit, kon vloeken als een polderjongen en vertelde dat ze iederen dag met haar vader in den hemel sprak. Eén gebed van den predikant als 'ze ziek was „gaf haar lucht", met een traan in het oog kon zo over het geloof spreken en plots door het heilige heen een ruw woord of rauwen kreet uitstooten. Een bijbel had ze nog nooit geheel be zeten^ wel een. kerkboek met Nieuw Tes tament. Ik beloofde haar een'Oud-Testa ment te bezorgen. Ik werd hartelijk bedankt voor 't mooie boek, er werd onmiddellijk een krant om heen gedaan om besmetting to voorkomen. Een veertien dagen gingen voorbij. Op een morgen kwam ik langs en stond ze in de opening van de deur. „Hei doininé effe een woordje." ,.Wat is er, vrouw Krom?" „Ja, dominé. ik wou vragen of je niet weer een ander boek voor me had, ik heb die verhaaltjes allemaal uitgelezen. Ik stond paf. Mozes en de profeten, een verhaaltjesboek. En toch was het vrouw tje eerlijk. Zij las den Bijbel als verhaal tjesboek. Hot woord sprak niet tot haar ziel, zij bleef koud, vergaderde geen ken nis. achter de dingen hoorde zij "niet den hamerslag van den Eeuwige. Kerk en sport. Mijn oog zoo schrijft Ds. G. B. Westen burg. Ned. Herv.predikant te Beverwijk, in de „Zondagsbode" gleed heen over de volgende bekendmaking: Zondagin het Stadion te Amster dam voetbalwedstrijd NederlandBelgië. Prijzen der plaatsen: overdekte tribune middenvak f 7.20. idem zijvakken f 6. on overdekte zitplaatsen middengedeelte f 4.80; idem zijgedeelte f 3.60, staanplaat sen f 1.20, jongens f0.60."_ Ik ging in gedachten vergelijken met de plaatsen in de- kerk. De meesten betalen momenteel geen rijf gulden en, dat voor 52 Zondagen, dus ongeveer een dubbeltje per keer. Dus nog niet eens het vereischte be drag.voor jongens in het Stadion. Staan plaatsen zijn in dc kerk kosteloos. Treurig toch dat zooveel geld wordt stukgesmeten. Beoefening van sport is aan te bevelen, sport, kan strekken tot bevordering der gezondheid, maar oin f 7.20 plus reiskos ten te verknoeien cm te kijken hoe een bal door een paar palen getrapt wordt, is toch te erg. Voor vele dingen hebben de mensehen het over, behalve voor de kerk. Als het jonge geslacht ook eens meer aan de ziel en haar waarde dacht, zou dat niet beter •zijn Al voetballende gaat de geestelijke mensch eigenlijk ten order. De sport wordt schromelijk overdreven, de mensch is lichaam en ziel beide. Bovengenoemde cijfers hebben tot velen on-^er iets te zeggen. Ik ken menschen in Noord-Holland en in Beverwijk, die zich geheel offeren voor anderen, maar ik ken ei\ ook die het voor de kerk in de laatste plaats over hebben. UIT BE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt Donderdag a.s. in ope.nbare vergadering bijeen. Te behandelen punten zijn o.m. voorstel tot leggen van een rioleering door de Com- mandeursiaan en Karnemelksbuurt naar het riool in de v. Egmondstraat. Voorstel tot verbetering van het verkeer hoek Kar nemelksbuurt en Commandeurslaan door afbraak der woning in huur bij. C. Zwaan. De vuilnis p u t aan de Turfmarkt zal verdwijnen. Zeer velen uit de omgeving zullen t Dagelijksch bestuur onzer gemeentehiervoor buitengewoon dankbaar zijn. Als werkzoekenden staan thans aan de Arbeidsbeurs inge schreven 6 visschers. 1 opperman, 1 letter zetter, totaal 8 personen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het bestuur van de OranjevCreeniging denkt dezer dagen de ingezetenen per circulaire op te wekken tot deelname aan gevelversiering.^ straat verlichting en versiering met lampions, tot deelname aan een. te houden lichtstoet op den te houden feestdag 2 Sept. a.s. Met recht meent het bestuur te mogen verwijzen naar Hetgeen! vorig jaar op dit gebied is gedaan kunnen worden. Vooral voor den lichtstoet moet gewerkt worden. Y ereenigingen kunnen zich hiervoor zeer verdienstelijk maken. Het bestuur zal des- gewenecht de noodige inlichtingen ver strekken-en voorlichting geven. Men ga dus alvast uitdenken wat alzoo in den lichtstoet kan voorgesteld worden. BI ij kens een adver- tentie in dit nummer zal de veiiingvereen. Bloembollenteelt" volgende week nog een veiling, de laatste in dit seizoen houden. Die hiervan 'gebruik wil maken haasten zich dus. Gezien den minderen aanvoer van aardappelen en peen. als ge volg van de zeer lage prijzen, zal de tuin bouw vereeniging Katwijk en O. vanaf he den niet meer drie doch tweemaal per week veilen en wel op Woensdag en Vrij dag. Tot' onderwijzeres aan de op 26 Aug. a.s. te openen school voor Geref. U. L. O.-onderwijs alhier is be noemd Mcj. J. A. Schut te Aalten. Deze betrekking is tot 1 April tijdelijk. ,1 KATWIJK AAN ZEE. i - Reddingboot. Reeds eerder hebben; wij Vermeld dat een comité is opgericht, omvattende de ge meenten Katwijk, Bijnsburg, Valkenburg .WasseAaar en Voorschoten, hetwelk een onderdeel vormt van het hoofdcomité tofi het aanbieden van een Nationaal Hulde- f blijk aan de Noord- en Zuid-Holalndsche Redding-Maatschappij en de Zuid-Holland 1 sche Maatschappij tot Bedding van Slhip-f breukelingen bij hun 100-jarig bestaan. Dit huldeblijk zal bestaan in nieuw red- dingsmateriaal (booten etc.) dus wel een doel waarmede een ieder zal sympathisee- ren. Om tot dit nobele geschenk te geraken; is natuurlijk geld, veel geld noodig en wor den alom in den lande hiertoe collecten, tentoonstellingen, bazars etc. gehouden. Ook bier zal in de komende week een,' geldinzameling geschieden, en wel op een zeer origineel© wijze. De reddingboot zelf zal tot geven uit nood igen door weder dienende" in de ko mende week een oefening in zee te houden' terwijl dan tegelijkertijd op het strand ge collerteerd wordt. Datum der oefening wordt te Katwijk bij bekkenslag bekend gemaakt. Dat een ieder dus eens goed in den zak taste voor dit nationale geschenk, waar mede de reddingmiddelen uitgebreid c q. yerbeterd kunnen worden.. Va- n de Katwijksche" visschersvloot is heden de 84ste logger- uit gevaren, n.l. de KW 169: Over het alge meen wordt nogal veel haring gevangen, terwijl, de prijzen hoog zijn. 9 Door de geweldige drukte, welke delaatste dagen op heb strand, is. gebeurt het meermalen dat klei ne kinderen hun ouders kwijt raken het geen veel moeite en last veroorzaakt. Gis teren waren niet minder van 7 kinderen zoek, welke als zij alleen worden aange troffen naar het politiebureau worden vervoerd. Zeer wenschelijk zou liet zijn dat de ouders wat meer toezicht op hunne kinderen hielden vooral met het oog op eventueele ongelukken, welke gelukkig tot op heden niet zijn voorgekomen. Aan den afslag.' kwa men 145 kantjes Maatjesharing van f 23.75 tot f 18,60, 1 kantje Maatjesharing f 15.30, 3 kantjes M.H. slap f 15.70, en 1* kantje Makreel voor f 20.40j ales per kantje. -*- A a n de dienstplich- tigen J. v. d. Plas, C. J. Snijders en J. Barnhoorn is resp. tot 1 Oct. 1925 voor goed en tot 1 Sept. 1924 vrijstelling van dienst verleend. Op visscher ij gebied ^aan de toestanden iets beteren. Thans is er weder een logger in orde gebracht en heeft het P. II. Kanaal verlaten ten einde bij de haringvisscherij te worden ge bracht. De collect e i n do Ned. Herv. Kerk gehouden ten behoeve van de Chr. Jeugdorganisatie in deze gemeente heeft opgebracht de som van f 166-13. De regen <fer laatste dagen heeft ongetwijfeld aan de hooge duin gronden veel goed gedaan. Er kan nu nog een behoorlijk gewas verwacht wor den. SASSENHEIM. De verknoping. t e p overstaan van notaris Ten Bruggencate gehouden had de volgende uitslag: Fer- céelen 1 tob en met 5, bouwterrein aan do Rusthofflaan, groot 47 A. 40 c.A., opge houden op f 6502. Perceel 6. huis met schuur en tuin, aan de Hoofdstraat bij do Wasbekerlaan, groot 7 A. 25 c.A. gekocht door E. J. Speelman voor f 7500. Percee- leni 7 tot en met 17, bloembollenland aan de Wasbekerlaan en Beurtschenweg te Warmond.'groot 3 H.A. 24 A. 16 C.A., gc- kocht door E. J. Speelman voor f 20.859. Perceel 18, weiland aan de Wasbekerlaan te Warmond, groot 1 H.A. 32 A. 50 c.A., opgehouden op f 3300. RIJNSBURG. Het b 1 ij f t zeer traag gaan in den bloemenhandel. Voor bijna alle bloemsoorten en dat zijn er op heden velen, worden zeer lage prijzen betaald.' Zelfs voor Gladiolussen wordt niet meer betaald dan f 1.30 voor le soort. De meest© gaan voor f 0.35 tot f 0.60 per 100. Dahlia's brengen slechts van f 0.90 tot f 1.60 per 100 op terwijl voor de beste As- sters niet meer dan f 0.50 tot f 0.70 be taald wordt. Gips, Anjers, Centoria's. Rid dersporen, Margrieten enz! brengen zeer lage prijzen op. VOOBHOUT. i Ged. Staten van Zuid- Holand hebben opgeheven de gesloten verklaring voor motorrijtuigen van den eersten Zandslootweg, den tweeden Zand- slootweg en deni Engelscheweg in deze ge meente. HAARLEMMERMEER. Burgetl. Stand. Geboren: Johannes Gornelis z. van A. Huijsmans en J. M. Noordhuizen Jan z. van C. Spaar garen en G. Lewestijn Maria d. van S. van 'der Meij en M. J. Schop Sophia d. van G. Oskam en D. A. Uithol Geertje - d. van J. Hijstek en C. C. van Voorn veld Jacobus z. van T. Dekker en A. Vink Johannes Hendrik z. van J. B. Calve- Jage en A. G. M. Boerlage. Ondertrouwd: Antoon Salentijn 26 j. en Stijntje van Beem 26 j. Cornells Bakker 27 'j. en Grietje Schutte 24 j. Petrus Johannes Br'ugman.s 30 j. en Gees o van Braak 20 j. Bartholomeus Kampt cs 26.j. en Grietje Bakker 27 j. Jan dcni Rooijen 27 j. en Aaltje Grietje Meijer 24 j. Overleden: Pieter Verbeek 12 d., z. vail G. Verbeek en A. M. Noorman. I 1 LEIMUIDEN. 1 ^"De-Ver jaardag van H.M. onze Koningin belooft hier dit jaar niet veel luister te worden gevierd. Een commissie werd reeds gevormd voor dit doel, die zich bereids tot de ingezete nen wendde om een geldelijke bijdrage, en tevens een voorloopig feestprogramma op stelde. In korte trekken weergegeven vermeldt dit: 9 uur opstelling van eere- en gewone comfciissie-leden, afgevaardigden uit de burgerij, die in optocht, voorafgegaan door liet plaatselijk muziekkorps naar het ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2