Dagblad voor Leiden en Omstreken. ADVERTENTIE-PRIJS», gewone advcrtentiên per regel 221/a centj Ingezondeü MededeeHngen, dubbel tarief) Jiij contract, belangrijke reductie. (Kleloe advertentlën bij vooruitbeta^ (ling van ten hoogste 30 woorden, wordeni dagelijks geplaatst ad 50 cent. -y 5de JAARGANG. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1924 - No. 1286 Bureau Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS hl Leldn ea tnttn Laidea waar agentta ftnstlgti zijl Per kwartaalf J.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaalf2.90 V Obstructie te wachten. De „Vrijzinnig Democraat" steelt 8e ■krijgstrompet. i Het geheele volk wordt opgroepen om Colijn to doen vallen, en de tariefsherzie ning te maken tot den inzet van den ko menden verkiezingsstrijd. In de Kamer moet obstructie worden gevoerd, opdat het volk gelegenheid krijgt over het aanhangige ontwerp zijn veto uit Tte spreken. 1 „Men late, aldus het bedoelde orgaan, zich niet verschalken. De regeering spreekt niet. van protektie. Colijn her innert zich het advies van. dr. Kuyper 0,1 te goed. Verhooging van invoerrech ten wil hij met uitgesproken fiskale be- doeling-l Maar er is bij de verhooging van invoerrechten geen grens tusschen fiskus en protektie. Lang geleden heeft de liberaal Pier- son, met fiskale bedoeling!, eene poging gewaagd om het invoerrecht te verhoo- gen van 5 tot 6 procent. Hem is toen onzacht aan het verstand gebracht, dat ons volk dat niet wilde. Zou men dan nu eene verhooging van 5 op 8 procent slikken, nu Goliji) misbruik maakt van den nood der schatkist om stiekum pro tektie in te voeren? Wij vertrouwen, dat er zich een krachtdadig verzet tegen Golijn's plan nen zal ontwikkelen. De poging, om zon der de organen van handel en industrie te hooren, het wetsontwerp als bij ver rassing te doen aannemen, mag niet gelukken. Nog slechts enkele jaren gele den zijn de Kamers van Koophandel en Fabrieken zoo georganiseerd, dat zij "werkelijk de industrie en den handel in ■hun geheelen omvang vertegenwoordi gen. Die Kamers zijn de organen bij uit nemendheid om ten aanzien van de vraag, of verhooging der invoerrechten wenschelijk is, van advies te dienen. Eene weigering om die adviezen te vra gen sluit de erkenning in zich, dat men ongunstige adviezen verwacht! Het aanhangig maken van het tarief- vraagstuk door deze regeering is ook im moreel, wijl de woordvoerders derrecht- sche partijen daarover bij de verkiezin gen hebben gezwegen. Het volk heeft het recht, over zulk een belangrijk en principieel vraagstuk to worden ge hoord. Zoo is er maar ééne konklusie moge lijk. Met alle wettige middelen moeten de tegenstanders van protektie en van in- direkte belastingen beletten, dat de Sta- ten-Generaal meedoen aan het ignobele spel, dat Colijn en zijnen spelen. Belanghebbenden in de eerste plaats, maar ook het geheele volk moet in de gelegenheid worden gesteld, het ontwerp tot verhooging van het tarief van in voerrechten te bestudeeren en te beoor- deelen. Het mag niet worden aangeno men voor he' volk zich daarover bij de stembus van 1925 heeft uitgesproken. Ten derden male binnen 25 jaar zal het vraagstuk voor de kiezers komen. En ten derden male zal het Nederlandsche volk er zijn veto over uitspreken. Na 1905 en 1913 komt 1925. Colijn zal vallen, zooals Hart(j en Kolkman zijn gestruikeld. 'Bereiden wij ons voor op dezen strijd" Wij weten dus nu wat ons te wachten staat. Met het feit dat de organen van handel en industrie zooals terecht wordt opge merkt, in dit' geval de organen bij uitne mendheid bijna zonder uitzondering te gen het ontwerp geen overwegende bezwa ren hadden, wordt geen rekening gehou den. Van de nadrukkelijke verklaring van de Regeering, dat in deze omstandighe den een veranderingin onze handelspoli tiek niet wenschelijk wordt geacht, wordt met geen woord gerept, en zonder blikken of blozen wordt gewaagd van een immo reel optreden. Indien uit dit opgewonden en fantasti sche artikeltje iets duidelijk blijkt, dan is het wel de noodzelijkheid om het ont werp zoo spoedig mogelijk af te doen. Op de Regeering en do Volksvertegen woordiging rust in de komende maanden een zware taak. Het zal gaan hard tegen hard.' Aan billijke wenschen van de oppositie 'moet zooveel mogelijk worden tegemoet gekomen. Maar als dat gedaan is, dan moet ook met vaste hand en met kloeken geest, naar bet begeerde doel worden gestuurd. Geen geschreeuw van vrijzinnige en an dere „democraten", geen obstructie, mogen Regeering en Volksvertegenwoordiging weerhouden haar plicht te doen. STAPSfiSEUWS. Jubileum. De heer J. H. Planje herdacht vandaag onder veel belangstelling den dag waarop hij voor vijf en twintig jaar in dienst trad bij de firma D. Sala en Zonen, kunsthandel. Breestraat alhier. Hij werd vanmorgen door den directeur in diens prive-kantoor hartelijk ontvan gen en. waardeerend toegesproken. Al3 stoffelijk bewijs van die waardeering werd bem een couvert met inhoud aangeboden. Even later huldigde hem het personeel bij monde van een der kameraden, die hem namens allen een enveloppe overhan digde. De dag werd verder in den huiselijken kring doorgebracht. Bezoek van Amerikanen. Een groot gezelschap deelnemers van het Int. Americanisten Congres, heeft gis termiddag onder leiding van de professo ren dr. Nieuwenhuis en dr. De Josselin de Jong en van eenige Leidsche dames ver schillende bezienswaardigheden van Lei den bezocht. O.m. werd bezichtigd het Ethnografisch museum op het Rapenburg en aan de Breestraat, waar dr. H. H. Juynboll, di recteur en lr. W. H. Rassers, conservator het gezelschap rondleidden; verder het Academiegebouw en de graftombe van John Robinson in de Pieterskerk. Een uitstapje. De Knapenvereen. op G. G. „Mijn Zoon geef Mij uw hart" heeft gisteren haar tra- ditioneelen uitgaansdag, onder de meest gunstige omstandigheden, mogen we wel zeggen, gehouden. Weer en stemming waren uitstekend de kas had er slechter kunnen uitzien, en het aantal leiders en ook hun stemming liet niets te wenschen over, terwijl voor een perfecte regeling van den dag was gezorgd. Onder lach en scherts werd 's morgens tegen 7 uur naar de Haagsclie Schouw gewandeld waar de H.T.M. met een paar van haar mooie wagens gereed stond om het gezelschap naar oen van de prairiën achter Wassena.ar te ^brengen. Aan één van de flesschen mei- limonadesiroop bleek het niet gegeven de reis verder mee te ma ken. Zij werd door een van de last-men- schen in een oogenblik van verstrooidheid, juist .tien stappen voor de halte aan de harde straatsteenen toevertrouwd. Slechts den scherven kon door een goedhartigen 'werkman een meer afgelegen, rustplaats worden gegeven. Na een prachtig ritje* en een interessan te wandeling door een van de lommerrijke villaparken werd „Meijendell" opgezocht, d.w.z. een van de uitgestrekte speelterrei nen aan de grens, met een mooi stukje bosch erbij, waar men zoo vrij was als een Hollandsche jongen in de duinen. Geen oogenblik was er rust. Werd er niet „getrapt" dan werd er „gedriebeend" en als dat werd gestaakt begon er weer een hardloopwedstrijd. De jury was welis waar niet groot, maar de meeste leiders deden ook zelf Z09 graag mee. dat was 't 'em Het aangename verblijf in dit gastvrije oord werd besloten n^et een smakelijken, slechts door twee „afgetrokkenen" niet bijgewoonden lunch, en nadat tevens een van de leiders een angstig-krakenden spar was in geklaut erd, om het ondeugende kleine „bleddertje" dat zich zelfs na de hevigste boombevingen nog in tastende onaandoenlijkheid de bovenste twijgjes bleef wiegen, naar zijn nederige bestem ming terug te voeren. In een tropische hitte werd naar een ter rein in de nabijheid van heb Pompstation gemarcheerd, waar, na een duellistische limonade- en ijs-distributie, een verwoede duinbestorming plaats vond. De verdedi gende partij had 't zwaar te verantwoor den en liet de halve das van een der „lij ders" als slachtoffer achter, nadat 'n ver rader" de vlag had weggekaapt. Vermoeid en bestoven werd naar 't Pompstation ge..'.., in welks heerlijke koelte de expeditie weer spoedig haar krachten voelde terugkeeren. dank zij me de de omvangrijke proeve van limonade die hier werd uitgereikt. Van heel wat ballast ontdaan werd te gen vijf uur een „rustig" gedeelte van 't fcicheveningsche strand opgezocht. Tijdens de bijna algemeene voetwe.s- sching die hier plaats vond, werd een vol ledige hindernisbaan voor hardloopen ge construeerd, waar straks 'n heftigen strijd werd afgeloopen, onder groote belangstel ling natuurlijk van de strandbezoekers. Na dib spannende evenement voelde ieder de behoefte aan een stevigen boter ham, die dan ook dadelijk werd voldaan in een van de luchtige gelegenheden aan heb strand. Een gezellig hoekje werd 't daar. en het kostte Jieel wat, er van te scheiden. Toeh werd 't langzamerhand tijd, al scheen de stemming berekend op een ein- deloozen uitgaansdag. Gelukkig dat slechts een paar leege fles schen en 'n halve boterhanv op den terug tocht die nu werd aangevangen, de ©enige bagage uitmaakten, want heelemaal versch was, den overigens leuke en .nog best te spreken, troep niet meer, toen de tram ScheveilingenLeiden werd ingenomen" na een vroolijben marsch langs de Noord- Boulevard. 't Was of allen tijdens de reis nadroom- den over het genoten© van den dag, en nog droomden, teen „Barbarabrug" werd geroepen en even later de harde tegels van het Ivorevaarstraat-trottoir de ver moeide voeten opvingen.... De dames J. M. C. Rigthart van Gel der en C. E. Susan alhier slaagden voor het examen Nuttige Handwerken. Op den Apothekersdijk kwam gisteren de. met kisten beladen sleeperswagen van den heer H. J. uit Oegstgeest in aanrij ding met een vuilniswagen van den Reini- .gingsdienst, waardoor de lading kisten op straat viel. Het paard dat voor den vuilniswagen stond gespannen, schrok van het geraas en begon een dansje in de kisten, waarbij Het eenige wonden aan zijn pooten opliep. Vanmorgen om kwart voor acht is op de Hoogewoerd een met melkbussen bala den vrachtauto, die van het Utrechtsche Veer kwam. ter hoogte van de Rijnstraat tegen de tram opgereden die uit de richting Kraaierstraat naderde. De autobestuurder, G. V., verklaarde het signaal van de tram niet te hebben ge hoord, waarschijnlijk doordat juist even te voren een tram in de tegenovergestelde richting passeerde. Van de. tram werd niets beschadigd, doch van den auto een voorwiel en de vooras. BINNENLAND Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. De commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford heeft den volgenden brief gericht tob heel de bevolking van Zeeland: Het heeft H. M. de Koningin behaagd, mij op te dragen aan de bevolking van Zeeland haren diepgevoelden dank over te brengen voor de ontvangst van H.M., Z.K. H. den Prins der Nederlanden en H.K.H. Prinses Juliana bij hoogsbderzelver vier- daagschen tocht door Zeeland, bereid. De hartelijke en geestdriftige wijze, waarop oud en jong, arm en rijk, kortom de geheele bevolking, H.M. en haar gezin is tegemoet gekomen, de liefde, trouw en toewijding, welke H.M. tegenstraalden uit de aangebrachte versieringen, uit de ge houden toespraken, uit de aangeboden bloemen, en uit zooveel andere bewijzen van genegenheid, hebben H.M. diep ge troffen. Niet het minst is H.M. onder den indruk gekomen van de grootsche betoo ging te Middelburg, waarbij duizenden Zeeuwen op zoo ondubbelzinnige wijze hebben uiting gegeven aan hunne aanhan kelijkheid en trouw jegens het Vorstenhuis waarin H.M. tot hare groote vreugde ook hare beminde dochter kon deen deelen. H.M. heeft mij verzocht aan de bevol king van Zeeland mede te deelen, dat zij in den grond des harten hoogst erkente lijk is voor alle bewijzen van liefde en trouw, welke zij nu opnieuw mocht ont vangen en welke Zeeland en Oranje zoo mogelijk nog hechter hebben aaneen ge snoerd. Het is de innige wensch van H.M. de Koningin, dat, met den onmisbaren zegen van den Allerhoogsten* Zeeland mo ge bloeien en gedijen. Nog ontving de commissaris het volgen de telegram van H.M. uit Utrecht: Na afloop van den vierdaagschen tocht door Zeeland wensch ik nogmaals uiting te geven aan mijn groote erkentelijkheid, voor de zoo geestdriftvolle ontvangst wel ke ons in uw midden is ten deel gevallen. Ik ben diep getroffen door de wijze waar op de Zeeuwen mij van hun trouw en aan hankelijkheid hebben blijk gegeven. Wij nemen van deze schoone dagen eene on vergetelijke herinnering mede. Mr. Zimmerman Gouverneur-Generaal? Naar van betrouwbare zijde aan liet Alg. Hbld. gemeld wordt, zal mr. D. Fock het volgend jaar als gouverneur-ge neraal van Ned.-Indië worden opgevolgd door mr. A. R. Zimmerman, oud-burge meester van Rotterdam, thans als com missaris-generaal van den Volkenbond te Weenen werkzaam. Vermindering Raden van Arbeid. .,De Grondwet" meldt, dat men tot ver mindering van het aar<sl Raden van Ar beid zal geraken, vt oral door de invoering van machinaal-adminïsl.ratie. Wil een bepaald ïessort een zelfstandi gen Raad van Arbeid bezitten, dan zal in dit ressort een bepaald aantal verzeke- ringsplichtigen nitten worden aangetrof fen. Daar vermoedelijk acht Raden van Arbeid dit getal niet zullen behalen, zul len deze bij invoering van deze reorganisa tie worden opgeheven en gecombineerd met Raden van Arbeid uit aanliggende ressorten. Vereenvoudiging Postwezen. Wij vernemen, dat het in de bedoeling der autoriteiten ligt in het Post- en Tele- graafwezen over het geheel een algemeene reorganisatie tot stand te brengen. Men is namelijk van plan. het geheel© land te verdeelen in districten van tame-* lijk groote oppervlakte. In de centrumgemeenten van deze dis tricten zal het hoofdkantoor voor ieder district worden gevestigd. In dc binnen deze districten gelegen ge meenten zullen alsdan de zelfstandig© postkantoren, thans bestuurd door gewon* directeur verdwijnen, om plaats te make? voor bijkantoren, di© ressorteeren ondev het districtshoofdkantoor en van daar uib geadministreerd worden. Als plaatselijk© chefs dezer kantoren zullen oommiezen-t i- tulair worden aangewezen, terwijl de chef van het hoofdkantoor den titel van direo tour (gelijk thans) zal voeren. Dat hierdoor het aantal hoogere ambte. naren belangrijk zal verminderen, behoeft geen betoog. Salarisregeling rijksambtenaren. Het Alg. Nederl. Correspondentiebureau te 's-Gravenhage me.'dt: Naar wij uit goede bron vernemen, 7:jn de mededeelingen. d'c de laatste dagen 'm verschilende dag1 laden zijn verséhei.'a omtrent de nieuwe salarisregeling Jcr rijksambtenaren, blijkbaar afkomstig van personen, die tot het doen dier mededce. lingen niet gevoegd waren, niet in over eenstemming met- de waarheid. Daarenbr*. ven zijn verschc'denc gepubliceerde wed den onjuist. Salarisregeling adminisiraiieve en iechnische ambtenaren. In aansluiting op een vorig bericht over de salarisregeling voor onderwijzers en administratieve ambtenaren, wordt ge meld: Ambtenaren directe belastingen, invoer rechten en accijnzen: adjunct-commies f 1100—f2600; verificateur f2400—f3800; ontvanger 3e klasse f3200f4000; ont vanger le klasse f 52005800; controleur grondbelasting f3000f 50C0; accounianl f 3000—5500; inspecteur f 3600—f 5800 Ambtenaren technische dienst Rijk.-wa terstaat: ambtenaar in algemeenen dienst f 1100f2900; bureelambtenaar le klasse f1100f2700; opzichter 2e klasse f 1606 f 3000; opzichter le klasse f 2300—. f 3800; technisch ambtenaar f 1800— f 4000; ingenieur f 4200f 5400. Ambtenaren rijkstoezickt op do spoor wegen: teekenaar, nieuw ingevoerd ambt, f 1000—f 1800; opzichter f 1800—f 4000; technisch ambtenaar 2e klasse f 1800— f 3400; technisch ambtenaar le klass© f 3200f 4400; rijksinspecteur f 4200 f 5400; rijksingenieur f 4200f 5400 Technische functies, lagere technici f 1600f 3000; tot deze categorie kunnen worden gerekend de ambtenaren die ver antwoordelijkheid dragen voor den arbeid van vakarbeiders. Middelbare technici f 1800f 4000. tot deze categorie zijn te rekenen de ambte naren die de kennis bezitten noodig voor het verwerven van het eind-diploma eener middelbare technische school: technisch© ambtenaren die leiding geven f 4000 f 4800 (waaronder vier 2-jaarlijksche ver hoogingen van f200); hoogere techn ci f2400f5400, waaronder te rekenen ii;n de technici met universitaire of daarmede gelijk te stellen opleiding. De Postchèque- en Girodiens! Naar men aan de „Tel." mededeelt is do directie van den Girodienst voornemens, den dienst op 16 September a s gedeelte lijk te heropenen. Dan zal begonnen wor den met den dienst in te stellen op de eer ste tienduizend rekeninghouders, waartoe o.m. alle rijksontvangers behooren D© dienst blijft gecentraliseerd, doch zal moer naar de oude werkwijze (dus niet met behulp van ingewikkelde machines) wor den uitgevoerd. Geleidelijk zullen de an dere rekeningshouders in den denst wor- dien'opgenomen. FEUILLETON Ds Sterren hadden gelogen. Verhaal uit den dertigjarigen oorlog. ïl) Andrea vindt gedurende mijne afwezig heid bij" onze Anna een vriendelijk tehuis en, waar het noodig is, heeft zo een rid derlijk beschermer in u, mijn vriend. Wilhelm en gij kunt de stad dienen; gij weet, ik ben een zwerveling vanouds. Do. volgende week lioop ik te vertrek ken." 't Was echter nog Zaterdag, toen Frans reeds afscheid nam van zijne zuster en zijne vrienden en de stad verliet. Hij begaf zich naar het noorden, niet zeker wetende, waar hij het Zweedsche leger zou vinden. Weldra vernam hij, 'dat de koning met zijn leger voor de wallen van Stettin, de (hoofdstad van Pommeren lag. Do oude hertog van Pommeren Had (feeds vroeger den Zweedschen koning doen verzoeken, dat deze zijn l'and toch onzijdig zou 'laten blijven en' licm niet noodzaken tusschen twee groote heeren!, den keizer en den Zweedschen koning, die hem beiden al te machtig waren, te kiezen. Doch Gustaaf Adolf had hem doen ant woorden, dat hij den hertog in de gelegen heid zou stellen, zich met één dier groote heer ente vereenigen,- dan zou deze zijn land en zijn volk wel tegen den andere kunnen verdedigen. Nauwelijk had de koning zich voor de ■muren vertoond, of de magistraat der stad zond zijne afgevaardigden tot hem en ver zocht den koning de stad te sparen, daar de burgers hem gaarne hunne poorten wil den ontsluiten, doch door den vreesachti- gen hertog verhinderd werden. Zij twijfelden echter niet, of de hertog zou straks voor hun aandrang bezwijken. Vriendelijk antwoordde Gustaaf, dat de stad van hem en zijne Zweden niets te lijden zou hebben; dat hij den moeilijken toestand van den ouden hertog zeer wel be greep, doch als deze niet spoedig besloot, zou hij hem wel een handje helpen om de moeilijke keuze te doen. En met het oog op de wraak, die de kei zerlijken zouden nemen, wanneer do oor logskans Gustaaf eens iegensloeg, was de keuze voor den ouden en door zijne zwaar lijvigheid gebrekkelijken Bogislaf inder daad zwaar. Hoe vreeselijk had Wallenstein toch zijn scharen op het platteland doen huishou den! Het lot van Pasewalk lag hem nog zoo versch in het geheugen. Toen de Zweden al meer naderden, had de keizerlijke bevelhebber het stadje eene schatting van dertig duizend gulden op gelegd. De burgers hadden hem verzekerd, dat zij niet bij machte waren zulk eene som op te brengen. Nu gaf Götzo zijne soldaten do vrijheid om de ongelukkige stad te plunderen en het geld met geweld te nemen. De onmensehen stormden daarop in de huizen, pijnigden en martelden de be woners, totdat dezen bekenden, waar zij ■hun geld verborgen hadden, en stieten mannen, vrouwen en kinderen, zonder eenige genade of barmhartigheid neder, na hun de vreeselijkste mishandelingen te hebben doen ondergaan. Daarna staken zij de stad in brand. Vergeefs smeekten eenige overgebleven burgers den keizerlijken bevelhebber om genade: Götze beval, dat men nog meer vuur zou aanleggen en de geheele stad met den grond zou gelijk maken. Voorzeker. Gustaaf kon de aarzeling des hertogs plaatsen, ook al mocli hij er zich niet lang door laten ophouden. Denzelfden dag, waarop Frar.s in do ge- deren van den Zweedschen koning als ka pitein dienst nam, heersclito er buitenge wone levendigheid in het kamp. Hertog Bogislaf had den koning om een onderhoud verzocht en deze had zijnen soldaten hevel gegeven, zich gereed te hou den binnen Stettin te trekken. Tegen den middag werden de poorten, geopend: een vorstelijk rijtuig, door zes paarden getrokken, reed naar het Zweed- sch hoofdkwartier. De hertog was daarin gezeten en wekte door de gemakkelijke houding,welke hij ge noodzaakt was aan te nemen, den lachlust zoowel van de Zweden als van de menigte dames uit de stad, die zich op de wallen verzameld hadden, om hem te zien gaan. Eerbiedig naderde Gustaaf den wagen en wilde den hertog binnen zijne tent gelei den, doch deze verzocht het gesprek in de open lucht te mogen voeren, waardoor hij het voor hem lastige uitstappen ontging. Andermaal bad hij den koning onzijdig te mogen bh'jven. „Ik kan dit Uwe hertogelijke Hoogheid niet toestaan," antwoordde de koning. „Ik ben wel genoodzaakt te zeggen: „Wie niet vóór ons is, is tegen ons 1" Uwe hertogelijke Hoogheid zal van mijne Zweden niet zooveel te lijden hebben als van de keizerlijken, doch Stettin zal ons zijn. Ik kom echter als uw vriend, niet als uw vijand, en Uwe Hooghe:d kan zich ver zekerd houden, dat Pommeren in onze handen veilig zijn zal." De hertog werd gemelijk. „Uwe Majesteit spreekt, a's ware zij reeds binnen Stettin, en vergeet, dat ik een machtig garnizoen heb, wel in staat om de stad te verdedigen." „Kom, kom, hertog!" antwoordde d© koning lachende en vervolgde, terwijl hi; op de dames wees, die op den muur hel schouwspel stonden aan te zien, „als dat uw machtig garn'zoen is, zullen wij het wel spoedig met uw garnizoen klaar spelen!" „Dus is Uwe Majesteit vastelijk besloten, Stettin te bezetten?" k „Ongetwijfeld en wel nog heden!" „Uwe Majesteit vergunne mij naar du stad weder te keeren en mij to beraden. Ik zal haar mijn antwoord over een;go uren doen geworden!" De ko'ning was op zijne beurt verstoord over het talmen van den ouden man. Doch hij bedacht zich en een glim'ach vloog over zijn gelaat. „In orde, hertog, doch ik zal u een voor uw rang passend gelede te geven. \er* schoon mij een oogenblik." De koning riep zijn adjudant en filister* de hem eer paar woorden in het oor Weldra was de hertogelijke wagen °nn ringd door een driehonderdtal soldaten Langzaam reed de hertog naar de s'.ad zeer voldaan over de heusche behandeli 11 f en de eer, welke de Zweedsche koning hen aandeed. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1