Dagblad voor Leiden en Omstreken. IEDWE LEIDSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS» [Gewona advertentiên per regel 2272 cent. Ingezonden MededeeÜngen, dubbel tarief? pij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiên bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geniaalst ad 50 cent. 5de JAARGANG. - MAANDAG 11 AUGUSTUS 1924 - No. 1283 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS It Leidei et bniln Lcidea waar agentes gevestigd zlji Per kwartaalf2.5Qp Per week f 0.19' Franco per post per kwartaalf2.90< V Postcheque- ett Girodienst. De veelbesproken Postchéque- en Giro dienst begint eindelijk eenige teekenen van leven te geven. In het begin van dit jaar verklaarde Minister van Swaaij dat de opening van den dienst over enkele, weken kon worden tegemoet gezien. Die enkele weken (zijn uitgegroeid tot „vele maanden". We zijn nu meer dau een half jaar verder en nog is het einde niet te zien. Maar er begint nu toch eenige werking te komen. Er is nu weer een officieel bericht, waar uit blijkt dat er althans plannen zijn om trent de richting waarin gestuurd moet .worden, blijkens de volgende publicatie Bij de heropening van den postchéque- en girodienst zullen de stortingsbiljetten en overschrijvingsbiljetten, alsmede de chéqueformulieren van de laatste uit gaaf, waarop alleen ruimte is gelaten voor invulling van het nummer van den .rekeninghouder (zonder diens naam) en van het geldbedrag in cijfers niet meer kunnen dienen Bij de heropening van den d:ensf zal volledige invulling van die biljetten als voor de centralisatie van den dienst, weder verplichtend worden gesteld. Aan de rekeninghouders zal gelegen heid worden gegeven de onbruikbare for mulieren, die nog in hun bezit zijn op de postkantoren (desgewenscht tegen een ontvangstbewijs) af te dragen. Het door hen voor de formulieren betaalde bedrag zal op het tegoed der rekeningen worden bijgeschreven. Van het beschikbaar stellen van nieuwe boekjes zal nog nadere mededee- ling worden gedaan. Uit deze mededeeling blijkt dat de leiders van dezen dienst nog niet geheel zijn in geslapen en dat er tenminste nog aart her opening gedacht wordt. Het resultaat van de maandenlange studie is overigens verrassend. Want wat hier nu als uitkomst wordt voor gesteld de volledige invulling van de biljetten is reeds dadelijk bij het begin van de misère door den heer de W. M. in ons blad als het eenig afdoend middel aan gewezen. Was aan dien wenk die ook ter meer bevoegder plaatse werd gegeven aandacht geschonken, dan zou veel ellende zijn voor komen. Het gaat nu door schade en schande. Hoofdzaak is echter, dat men toch ein delijk wijs schijnt te worden. STADSNIEUWS. Opening van de nieuwe Zweminrichting j,De Zijl." 't Zag er Zaterdag feestelijk uit in de nieuwe zweminrichting. Plantengroepen op het breede terrein voor de overkapping in de groote mannen- afdeeling, vlaggen met kleuren van het land, het Oranjehuis, de stad en de ver- eeniging ,.De Zijl" op tribune en spring- toren. zonlichtschittering in de breede zwembassins. Bedrijvig tippelde een stel zwein- knechts in glans-nieuwe pakjes heen en weer, om voor de openingsplechtigheid en de daaraan verbonden zwemdemonstra- tie de laatste toebereidselen "te maken. Er waren flink wat belangstellenden, ondanks de voor dit uur verhoogde entree prijs. Onder de offieieele personen merkten we in de eerste plaats op de vier wethou ders der gemeente, de heeren Rcimeringer, Mulder, Meijnen .en Sanders. Verder de raadsleden Eikerbout, Sijtsma. Wilbrink, Heemskerk, S pendel, Verwey, Groene veld en later ook den heer v. Stralen. Verder de gezondheidscommissie, de ge meentelijke geneeskundige dienst, afge vaardigden van de Leidsche Zwemclub, een aantal opzichters, van het bureau v. gemeentewerken en niet te vergeten, het bestuur van de zwemvereen. „De Zijl." De Chr. Muziekvereniging „Athalia" on der leiding van den heer J- Noordanus ver leende muzikale medewerking. Namens het gemeentebestuur sprekende, begon weth. R e im e r i n g er zijn openings rede met een woord van welkom tot de verschillende offieieele personen, corpora ties en verdere aanwezigen, wier tegen woordigheid blijk geeft van hun sympathie voor wat hier tot stand werd gebracht. Het is, aldus spr., een verblijdend tee- ken dat deze inrichting noodig geworden is, omdat daaruit blijkt de toenemende be oefening van de zwemsport. Is het in een waterrijk land als Holland bijna plicht dat ieder inwoner kan zwem men, niet ieder verkeert in de gelegenheid zich dit spoedig eigen te maken, speciaal aan de behoeften van de breedere volks klasse moet op dit terrein worden tege moet gekomen. Met opzet werd daarom de inrichting gevestigd in de directe nabijheid van een dicht bevolkte wijk. Feitelijk is deze inrichting te beschou wen als de vervanging van de. oude zwem school aan de Oude Heerengracht, die met de gedurige uitbreiding der stad, en het toenemend scheepvaartverkeer steeds min-, der aan de eischen voldeed, totdal ze eeni ge jaren geleden is gesloten. Een gèbrek van deze inrichting was vooral, dat er geen gelegenheid was voor vrouwenbaden, zoodat de vrouw uit de volksklasse eigen lijk al dien tijd niet in de gelegenheid is geweest zich in het zwemmen te bekwa men. Echter, na de sluiting van de Heeren singel-inrichting had men behalve die aan den H. Rijndijk geheel geen inrichting, en in elk geval geen die zich leende voor een ruim gebruik door de volksklasse. Dank zij- de medewerking der militaire autoriteiten werd gelukkig de beschikking gekregen over de oude militaire zwemin richting in het Poelmeer, waar het water van prachtige kwaliteit was, maar die door zijn afgelegen plaats evenmin ge schikt was voor een druk gebruik. Omgezien werd naar een betere plaats. Maar het laat-zich begrijpen dat dit in de directe nabijheid van een stad als Leiden, met haar vele industrieën en de scheep-, vaart die het water verontreinigen, niet meevalt. Zelfs in de Zijl, die nog de meest gunstige ligging heeft, bleek geschikt wa ter eerst aanwezig, ten Noorden van don spoorweg, zoodat men in dat geval wat den afstand betreft, niet veel zou vooruit gaan. Toen kwam de gedachte op aan een grond- of beter gezegd bronwaterinrichting Welisweer had dit enkele bezwaren, maar dan zou men in elk geval verzekerd zijn van zuiver water, dat in voldoende -mate zou kunnen worden ververscht. In Haarlem bestaat reeds enkele jaren een dergelijke inrichting, dus waarom zouden wij niet volgen. En nu staan we bij de voltooide inrich ting, op korten afstand van de bebouwde zone, zoodat do man of vrouw die er ge bruik van wil maken, haar gemakkelijk zonder rijwiel kan bereiken. Wat de exploitatie betreft, deze zal be langrijk goedkooper worden wanneer de nieuwe centrale rioleering haar beslag zal hebben gekregen, en een ververscliing met het dan veel reinere Zijlwater weer moge lijk zal zijn. De aanvankelijk gekoesterde vrees bleek ongegrond. Wel is de temperatuur van het bronwater aanvankelijk zeer laag. maar in het groote voorbassin wordt deze spoedig in overeenstemming gébracht met de nor male warmtegraad. Gebleken is dan ook. dat het water zelfs bij regelmatige verver- sching niet kouder is dan in de Zijl of el ders. Van tevoren wist men, dat het water een ietwat bruine kleur zou hebben, door het ijzergehalte van den grond. Tot he den echter is dit niet van beteekenis ge bleken voor het gebruik, en mocht dit wel het geval worden, dan kan zonder groote kosten nog een extra zuiveringstoestel worden ingeschakeld. Verder over de uitstekende eigenschap pen van de inrichting, die een van de eer-' ste is in ons land. uit te weiden, acht spr. niet noodig, daar de plaatselijke bladen er reeds hun kolommen aan hebben gewijd. Hulde wenscht spr. te brengen aan het bureau v. Gemeentewerken voor de spoed waarmee werd gewerkt. Aan den heer G. S: de Haan, in het bijzonder, die over het geheele werk het opzicht had, en verder aan de aannemers Nederhorsb te Goude, Wernink te Leiden, en TjacLen te Haarlem. Spr. hoopt dat het beheer door de zwem vereen. .,De Zijl" van dien aard zal zijn, dat zij daarmede een waardige concurrente blijkt van de Leidsche Zwemclub die dé inrichting aan den H. Rijndijk sinds 1915 uitmuntend beheert. Moge het u, aldus wèndt spr. zich tot den heer v. d. Mark, voorz. van „de Zijl", gegeven zijn de inrichting tot grooten bloei te brengen in het belang van het sociale werk. Hiermede verklaart spr. ,,de Zijl" voor geopend. Terwijl „Athalia' nu een .vroolijke marsch inzet, voeren eenige particuliere zwemmers demonstraties uit. Na een korte pauze neemt de heer F. v. d. Mark, voorzitter van de zwemvereen. ,de Zijl" het woord. Het is vandaag voor ,.de Zijl" een hoog te-dag, want in de opening van dezc in richting, zoowel als in het feit dat haar het beheer er van is opgedragen ziet zij de kroon gezet op haar streven om de zwemsport onder de breedere lagen van het volk algemeen te maken. Dit is nu eens een echte volkszweminrichting. Spr. memoreert het gebruik van de in richting in het Poelmeer, die ten slotte niet meer voldoen kon. De burgerij ontvangt thans een model inrichting, waarvan do Ingebruikname voor de geheele zwemsport van groote beteeke nis is. Spr. uit er zijn voldoening over, dat de raad ook blijkbaar de inrichting tot een volkszweminrichting wilde bestemmen. De Zijl is met de haar gegeven opdracht zeer vereerd, en zij hoopt het in haar gestelde vertrouwen niet te besehamen. Dank brengt spg. aan de vele personen en lichamen die hun medewerking ver leenden bij den bouw, in het bijzonder den directeur van gemeentewerken van wiens bekwaamheid, meerdere groote bouwwer ken in de stad getuigen. Spr. dankt hem voor de aangename samenwerking, en ook den heer de Haan, die zich op uitnemende wijze van zijn opz'ichterstaak kweet en ten slotte, de gezondheids-commissie, de geneesk. dienst en de Leidsche Zwemclub voor haar belasting en de muziekvereen. ,,Athalig," voor haar medewerking. Terwijl nu „Athalia" zich nogmaals liet hooren, verspreidde .zich het gezelschap, cm de inrichting in oogensehouw te ne men. Middelerwijl was het uur aangebroken, waarop de openstelling tegen lager tarief intrad. De toeloop van het publiek was enorm, zoodat aan dien hoofdingang een waar gedrang ontstond. Het afgeven der kaartjes schoot gelukkig nogal op. Te vier uur ariveerden de leden van de Haagsche Zwem- en Poloclub, die de aan dacht van'het talrijke publiek langen tijd boeiden door hun schitterende verrichtin gen. De Jaarbeurs (e Keulen Op 21 Augustus as. zal de vertegen woordiger van de Internationale Jaar beurzen te Keulen, Mr. J. G. L. Zuyder- hoff, Korte Voorhout 13, Den Haag, hier ter stede van 2 tot 4 uren in het gebouw van de Kamer van Koophandel aanwezig zijn tot het aan belanghebbenden bij Land bouw, Handel en Industrie verstrekken van inlichtingen over de Landbouw-Jaarbeurs, die van 30 Augustus tot 7 September en de Algemeene Jaarbeurs, die van 14 tot 19 September te Keulen worden gehouden. 0. a. zullen inlichtingen verstrekt worden over het kosteloos verkrijgen van toegangs bewijzen, reisfaciliteiten, goede huisvesting te Keulen, enz Examens Enge'sch M. 0. Acte A. Zaterdag werd hier dit examen voor de laatste maal in dit seizoen afgenomen. Van do twee opgeroepen candidaten er géén. De Leidsche Winkelstand. In het ruime winkelpand, Hoogewoerd No. 165, tot voor kort in gebruik bij de fa. Waasdorp en Werther, heeft de firma de Bruin en de Kier een royahl in gericht bloemenmagazijn geopend. Dank zij de ruime afmetingen en de frssche tinten van het interieur komen de uitgestalde bloemen- en plantengroepen prachtig uit. Zoowel hier als in de etalage treft de smaakvolle rangschikking, het be wijs van de vakkennis der ondernemers, die van jongsaf in het vak zijn werkzaam geweest. Een keurig ingericht hoekje voor fijn fruit geeft blijk van de bekwaamheid in het opmaken, zooals van fruitmanden enz., waarop de zaak goed ingericht is Tal van mooie bloemwerken getuigen daarvan. De moo'e stand die deze firma heeft weten te bemachtigen en de toenemende smaak van het publiek voor het art'stieke ook in het gebruik van de hier verhandelde natuurproducten doen verwachten dat zij met haar streven wel succes zal hebben. Doodëlijk ongeval. In de Roggebroodspoort op de Middelste- gracht was Zaterdagmiddag de 9-jarige A. S. op het dak van een huis geklommen. Waarschijnlijk toen hij op een schoorsteen wilde gaan staan, is hij het evenwicht kwijt geraakt en viel hij rechtstreeks .op de binnenplaats. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een plaat die op de schoorsteen had gelegen, was den jongen op het lichaam gevallen en hem een been verbrijzeld. Zending. Zaterdag is de heer H. J. Eggink, zen deling op den post Pargaro.etan (Sumatra) van het Java-Comité en van de Classis Leiden der Ned. Herv. Kerk met zijn fa milie te Amsterdam aangekomen. In den loop dezer week hoopt hij zich metterwoon te Oegstgeest te vestigen. Leidsche Winkelweek. A.s. Donderdagavond zal in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal een vergadering worden gehouden voor de Leidsche winke liers ter beslissing over de wijze van or ganisatie der Leidsche winkelweek ter gelegenheid van de 350ste herdenking van Leidens ontzet. We verwijzen voor ver dere bijzonderheden naar de in dit num mer voorkomende advertentie. De dames M. H. Vooys en M. J. Lafeber alhier slaagden voor de hoofdacte. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 3 Augustus tot 9 Augustus opgenomen: 148 volwasenen, 11 kinderen, totaal 159. In den afgelooflen nacht heeft den 29"-jarigen zoon van den heer v. E. alhier een ernstig ongeluk getroffen. Terwijl hij per rijwiel uit Den Haag terugkeerde :s hij onderweg, door ons niet bekende oor zaak, tegen een boom opgereden, met het gevolg, dat hij een leelijken val maakte., Met ernstige verwondingen is hij naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Graven*. hage, vervoerd. Zaterdagmiddag is een b:nnenbran<T ontstaan in. een woonwagen op het terreia aan den Morschweg. Aanleiding was, dat een bed, waar een; brandend petroleumstel te dicht bijstond, vlam had gevat. Het bed en eenig k:pdergoed verbrand- den. Het vuur werd door den eigenaar met emmers water gedoofd. De politie meldt dat bij haar is korren aanloopen een rasechte- Hollandsche her dershond. Belanghebbenden kunnen zich tot haar wenden om inlichtingen. C. K. is op den hoek Hoogewoerd Kraaierstraat aangereden door een auto, terwijl hij met zijn rijwiel niet vlug ge noeg kon wegkomen door een stilstaande tram. Het rijwiel werd nogal beschad'gd. Zondagmiddag had op den Lagen Rijndijk onder Leiderdorp een ernstig on- ge'uk plaats. De heer M. C. L., uit Alphen die met zijn vrouw een motorritje maakte, kwam n botsing met een vrachtauto, bestuurd door L. R., uit Haarlemmermeer. De motor sloeg om, en mevrouw L d:o op de duo zat, kwam ernstig te val en. Een vrij ernstige wond aan het hoofd viel al dadelijk waar te nemen. De Eerste Hulpdienst vends Dr. Pcrsa.nt Snoep uit Leiderdorp reeds ter p'aa*se om hulp te bieden. Hij constateerde bii nrvr. L. een lichte hersenschudd'ng en een sche- delfractuur. De heer L. kwam er betrek kelijk goed af. BIMNEMLAWD HET ONTWERP-TARIEFWET. Een. verhooging tot 15 gewenscht? De Vereeniging van Nederlandscho Ta- pijtfabrikanten, die de geheele Nedcrland- sche tapijtindustrie omvat, heeft naar aan- eliding van hA ontwerp-tariefwet een. schrijven aan den minister gezonden, waar aan we het volgende ontleenien: De Vereeniging van Nederalndsche Ta- pij tfabrikanben heeft met bijzondere in stemming kennis gienomën van het wets- ontwerp tot vaststelling eener nieuwe to- riefwet. Immers reeds langen tijd was id onze Vereeniging de overtuiging levendig, dat door wijziging der tariefwet onze in- dustriè geholpen zou kunnen worden uit de moeilijkheden, die zij sinds geruimeul lijd ondervindt, Die moeilijkheden spruiten voort uit den! ongebreidelden invoer van buitenland scha tapijten, loopers, matten, etc. speciaal uit Duitschland, Frankrijk en België. Het buitenland legt algemeen hooger in voerrechten op het artikel tapijten, daai dit als een luxe artikel wordt aangemerkt* Zijn da invoerrechten in vele vreemde laiW den reeds hoog, voor tapijtgoederen zijn ze veelal prohibitief. Daarentegen zijn onze grenzen geheel open; het bestaande recht van 5 ad va-» orlem speelt geen rol. Zoo is het dan ook voor de hand liggend, dat onze export niet' tegenstaande het bijzonder artistiek werk, dat onze nijverheid in staat is te produ- ceeren, weinig beteekent, en de invoer overweldigend, is. Dit geschiedt ten kns'e van de de werkgelegenheid in dezen :ck van nijverheid, die in 1923 aan circa 20 X) arbeiders werk gaf. Onze Vereeniging is overtuigd, dat d< >r een in verhouding tot het buitenland »j matige verheoging van het invoerrecht, 'au FEUILLETON De Sterren hadden gelogen. Verhaal uit dén derligjarigen oorlog. 39) !'.j 1' 1 En toen zij allen daar stonden, zijne 15000 mannen, boog de koning de knieën voor de oogen van zijne manschappen. Allen ontblootten het hoofd en iknielden ineder en hunne harten verhieven zich met hem in vurige gebeden, toen hij luide God dankte voor zijn gelukkigen tocht en Hem bad om zegen op den tocht, welken bij ter eere Gods en tot troost van de benauwde Kerk des Heeren ondernomen had. Daarna stond hij op. Tranen welden uit de oogen van de officieren en soldaten rondom hem. 1 „Weent niet!" zoo sprak hij tot hen, „maar bidt uit den grond uws harten! Hoe (meer gebeds, hoe meer zegenl Want goed! gebeden is half gestreden en gansch ge^ fcegepraaldl" Daarop nam hij een zijner solldaten de fipade uit de hand en 'zette dien in den drasigen bodem en welhaast waren allen l>ezig eene verschansing voor het léger op ie werpen. Deze main was Guistaai ,Ado!tf en zij 'allen, het waren zijne dappere, trouwe 'Zweden. Zijn doel hereiken, dat had bij zich voorgesteld, ook al iging het door storm 'en onweder, ja, déze verbolgen zee, deken ontroerden hemel en dezen ij*ver der zijnen, door zijn eigen vooibeeld aange vuurd, deze bad hij zich ook in de toe komst gedacht. i Zóó was hij dan op Duitschen bodem geland, de man, waarvan Zeni's nachte lijke sterren geprofeteerd hadden, dat IWallenstein in hem een waardig vijand, 'de keizer een overwinnaar vinden zou. Vrij mocljt men te Regensburg spotten met den Sneeuwkoning, die gewis als was zou wegsmelten, wanneer hij zich in Duitschlands lachende dalen aan de stra len der Julizon waagde. Reeds toen bief de grijze Tillv waar schuwend den vinger op en verklaarde, idat hij gaarne met de Zweden op leven en 'dood strijden wilde; dat Gustaaf Adolf een koning was, wien het noch aan helden moed, noch aan krijgskunde mangelde, ge lijk dan ook reeds Rusland, Denemarken én Polen en-aren hadden. Lang had hij geaarzeld. 1 Met een gewonde ziel bad hij vaak de oogen van den zuider-hori'zont afgewend, 'waar hij de zon der Hervorming zag on dergaan in de Moedige nevelen, welke het IWeener hof omgaven. Hij gevoelde, dat hij in zijn God klloeke 'daden zou kunnen doen; dat hij op zijne 'trouwe Zweden rekenen kon; maar hier van had hij nog het 'zekere bewijsbzijn. niet ontvangen, of God hem riep, hem en (zijne Zweden, tot den eeiVollen kamp voor 'Zijn heiligen Naam. Zoo had hij dan zijne ziel stilgezet en in het heheerschen van zijn geest zich vrij 'wat meer tot de zegepraal bekwaam ge toond dan de ijdele Ghristia-an. Wachten zou hij en stille zijn, en als de 'Heere zich van "hem, een ellendig zondaar en een zwak werktuig in Zi'jne hand, be dienen wilde, dan zou het hem een genade en eere wézen, zijn Heere te volgen ook in den dood. Daar kwamen zijne neven, de hertogen van Mecklenburg, tot hem, verdreven bal lingen uit hun land, door onrecht en wille-* keur op schandelijke wijze van hun erf goed beroofd. Zij klaagden hem hun nood en riepen zijn wxekend zwaard tot hunne bescherming in. De kei'zer zelf wierp hem den hand schoen toe, terwijl hij met den PooLsohen koning Sigismund streed. Frankrijk prikkelde hem, den strijd tegen de "Habsburgers aan te vangen. Ja, hij wist het wel, dat de Richelieu niet uit belangstelling voor hem of de zaak zijner geloofsgenooten hom zoo rijke on dersteuning in geld aanbood, zoo hij den strijd in Dujitschland overbracht, doch dat bet den kardinaal! slechts te doen was, den keizer in het noorden des rijks arbeid te geven, opdat deze zijne legers uit hot zui den terugroepen zou en do Fransohen in Italië de handen ruim zouden krijgen. Hij begreep- het opperbest, dat pa,teT Jozef daarom ook den Poolsclien koning bewoog, den oorlog tegen de Zweden te e'indigen. Maar toch, welke teekenen wilde hi'j nog meer? „Ga heen in deze uwe kracht en gi'j zult Israël ui't der Midianieten hand ver lossen!" zoo klonk het daarbinnen in zijn koninklijk hart. En hij ging. Nadat hij zich en de zijnen ten strijde toegerust had, riep hij in Mei 1630 de sten den des rijks samen en trad hij in hun midden met zijn vierjarig dochtertje Chris tina aan de hand. Hij deelde hun zijn voornemen mede en irep den almachtigen God tot getuige, dat hij niet lichtzinnig den ongelijken kamp ondernam, maar dat hij daartoe gedwon gen werd, niet slechts door d<? persoonlijke beleedigingen van den kei'zer. maar door den drang des harten, om zijne arme ge loofsgenooten te bevrijden van hunne el lende. Hij kende de gevaren, waaraan zijn le ven blootgesteld zou zijn, en een i ibestemd voorgevoel zeide hem zelfs, dat hij uit de zen kamp niet levend wederkeeren zou. Daarom liet hij hen zijne dochter C.hr *-»' tina tot zijne toekomstige troonopvo'gs r huldigen, terwijl hij zijn trouwen en yo »r-t zichtigen rijkskanselier Axel Oxentierna het regentschap gedurende zijne afwez g- beid toevertrouwde. Vervolgens hield hij elk lid der strn den zijne plichten voor oogen, nam to a, zijn dochtertje op den arm on beval ha xf in zulke treffende bewoordingen den stal den aan, dat ader hart bewogen word. Geen oog bleef droog en nu en dan - r+- de men luid snikken. Zelfs den kor.,og kostte het moeite zijne rede te eind g«-n. „Ik roep u een hartelijk vaarwel toe, mijne heeren, u en al mijn trouwe Zwe n en mijn geliefd vaderland! Wellicht 7 n wij elkander op deze aardcy niet v.e er% Ik bevele u God© en den W oorde Zijner genade!" Hij hield op: zijne aandoening over meesterde hem. Nü h ef hij de cevouwen haDden omhoog en terwijl allen ops' u- den .sprak hij: n „Keer weder, Heere! Tot hoe lxncre. En het berouwe U over Uwe knechten.' „Verzadig ons in den morgenstond met Uwe goedertierenheid, zoo zullen wij ju chen en verblijd zijn in in al onze dagen! j (Wordt vervolgd). I

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1