Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRiJSs Gewone advortentiën per regel 22l/2 ceni! «-a.j-.iidubbel tariefe pij contract, belangrijke reductie. j Kleine advertentiên by vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. 5de JAARGANG. - WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1924 - No. 1279 Bureau Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS h Lelde» ei beitn Ltide* ij waar agmvtwi gsrestlgd zijl j| Per kwartaal.fi£(J Per week f 0.19 Franco per post per kwartaalf2,90 Pit nummer bestaat uit twee bladen. Verhooging van het Tarief. Onize volksvertegenwoordigers thans met vacant ie hebben heel wat afgedaan de laatste maaralen. Minister Codijn heeft zich niet bepaald fot bezuinigingen in perspectief, maar hij heeft het zoover weten ,te brengen, dat de afstand tusschen de inkomsten en de uit- gaven heel wat kleiner is geworden. Als straks de nieuwe begrooting wordt ingediend, dan zal wel blijken dat het te kort belangrijk is verminderd, en dat we gaan in de richting van de sluitende be- gr oo ting. Aan de Staten-Generaal mag de eer n'et worden onthouden dat zij daartoe krachtig heeft meegewerkt, a'liihans in meerderheid. De linkerzijde, hoezeer ook overtuigd dat het noodig is de tekorten te dekken, hééft •telkens weer een gelegenheid gezocht om zich aan hare verantwoordelijkheid te ont trekken. Niet alleen de uiterste linksohe groepen, maar ook de meer gematigde vrijzinnigen, 'hebben onophoudelijk tegenstoom gegeven, Dat fs jammer. Het geldt hier toch een bij uitstek na tionaal werk. Intusschen, de tegenwerking heeft wei nig geschaad. De rechterzijde heeft doorgezet en ver moedelijk zullien de vrijzinnigen dat toch ook eigenlijk nog zoo kwaad niet vinden. De kiezers kunnen hen nu niet Verantwoor delijk stellen, ze kunnen tegenover de wei nig nadenkende massa de mooie rol spe len, terwijl toch het sluitend maken van de begrooting voortgang heeft. De zaak is echter nog niet in orde. Er moet nog meer worden gedaan. Het doei is nog niet bereikt. En een van de voorstellen die straks de aandacht zullen vragen is de verhoo ging van het tarief van invoerrech ten. Dat scheen een waagstuk. Want ket is niet voor het eerst dat een poging in deze richting wordt gedaan. De ouderen, die wat langer in de poli tiek meeloop en dan vandaag, herinneren zich nog, hoe onder het Ministerie Kuyper ook een voorstel tot verhooging van het ta rief werd gedaan. Minister Harte kwam toen met een voor stel tot herziening dat beoogde de op brengst met ongeveer tien milltioen te ver- hoogbn en tevens onze nijverheid eenigo bescherming te bieden. Een geweldige storm stak daartegen op. Onze industrie, zoo betoogde men, zou lamgeslagen worden, alles zou even duur worden, we zouden een tijdperk van onbe schrijflijke armoede tegengaan en boven dien zou er dan nog kans zijn op een oor log, met door ons tarief gedupeerde mo gendheden. Het Kahinet-Kuyper viel, mede tenge- 'volge van deze hetze, en het ontwerp werd ingetrokken. Minister Kolkman kwam in 1913 met ien soortgelijk voorstel. En weer, zooals in 1905, vlak voor de verkiezingen. En weer, evenals in 1905, stak een he rige storm op. Bij de behandeling van de Vlootwet is een leugencampagne gevoerd, maar wat men van socialistische en vrijzinnige zijde ln 1913'aandorst was niet minder erg. Zelden is ons volk zóó verlèugend. Van de tien millioen die het nieuwe tarief zou opbrengen, zoo rekende men den arbeiders 'voor, zouden z ij alleen een zestig millioen moeten betalen. Men stond letterlijk voor niets. En het gevolg-was weer, dat het Kabinet viel en dat het ontwerp werd ingetrokken. Een oogenblik vreesden we, dat we Straks een herhaling zouden krijgen van 1905 en 1913. Het is toch nog slechts enkele maanden geleden dat Minister Golijn zijn ontwerp indiende. En dadelijk begon het te tochten. Men begon lont te ruiken in het linksche ia nip. Daar viel' weer wat mee te verdienen. Onmiddellijk werd de krijgstrompet ge sloken en werd het plan de campagne op gesteld. Het eerste wat men noodig had was Bitste}. Kijk, zoo redeneerde men, dat is een be langrijke kwestie die van alle kanten moet jrorden bekeken. Men fronste de werkbrauwen, zette een geleerd gezicht en verklaarde, dat er de Serste maanden van behandeling geen Sprake kon zijn. Links zitten razend, knappe menschen, Siaar voor de besludeering van dit ont werp had men toch wat extra tijd noodig. En als dan eindelijk de s'tudie was afge- joop en en de resultaten daarvan waren be iend gemaakt, dan zou het volk zich moe ien uitspreken. Niet over het ontwerp zelf, maar over liet schilderij dat men er van hoopte te Snaken. Dat was 'toch billijk meende men. Het ontwerp is door deskundige mannen Jie van deze zaak Veel' studie -hebben ge maakt, voorbereid en daarom, zoo meen de de Minister, is er niets tegen om dat nu eens netjes voor de verkiezingen af te doen. De linkerzijde sputterde geweldig tegen, Maar de rechterzijde steunde den Minis ter en zoo is dan besloten het ontwerp straks te behandelen. Deze wijze van doen heeft twee voordee- len. Vooreerst dat aan de linkerzijde de hoof den wat meer koel blijven, wat bij een za kelijke kwestie als het hier geldt wel een eerste vereischte is. Maar dan ook, dat er zoo een kans be staat, dat zonder de directe belastingen nogal meer te verhoogen, de inkomsten met de uitgaven in evenredigheid worden ge bracht. De meerdere inkomsten worden n.l. ge raamd op ongeveer tien millioen. Over het ontwerp zelf, hopen we nog wel een en ander te vertellen. Thans vestigen we er alleen de aandacht op, dat de bedoeling is, in het algemeen het tarief Van v ij f procent te brengen op acht procent. Een betrekkelijk kleine verhooging dus, maar die niet, zooals nader zal blijken over heel de linie evenredig werkt. En die. zooals trouwens uit de adviezen van de Kamers van Koophandel blijkt mee kan werken de schatkist te stijven, zonder de belangen van handel en indus trie te schaden. 3TA0SNIEUWS. Jubiieum-Wedstrijdten van de Le'dsche Schietvereeniging „Willem Teil". De Ledsche Schietvereeniging „Willem Teil", opgericht 1 Nov. 1899 viert irw dit jaar haar 25 jarig bestaan. Velen zullen zich nog goed herinneren de gebeurtenis sen, welke tijdens de oprichting der Ver- eeniging plaats hadden, namelijk de Trans vaal oorlog. Onder den indruk van dit gebeuren werd in Leiden eene vereeni.ging gesticht met het doei, de burgers weerbaar te maken, lene nde, zoo ooit ons land in gevaar mocht komen, gereed te z:jn dit tot Steun te die nen. Hierin zijn de oprichters volkomen ge slaagd, daar nog heden ten dage kan wor den verwacht, dat zoo ooit (wat God ver hoede) het vaderland in gevaar komt, de leden van „Willem Teil" tot de weerbare mannen gerekend kunnen worden. De Wereldoorlog met zijne gevolgen heeft he'aas ook „Willem Teil", gevoelige slagen togebracht. Het Bestuur heeft ech ter alle moeilijkheden wetsn te overwinnen en de oefeirngen in 't juist schieten onaf gebroken weten vol te. houden. De Vcreeni- ging heeft zich dan ook" niet alleen weten staande te houden, maar mag zich zelfs in een zekeren bloc-i verheugen, zoowel wat ledental als weerbaarheid betreft. Hulde hiervoor aan het Bestuur, dat ge durende den were-tdkrijg zijn taak op zoo uitnemende vrjze vervulde. Echter zal het bij dit jubileum niet hij huid'gen blijven. Een keurig samengesHeM programma, waarvan de omslag in de nationale kleu ren, zegt ons dat er op 'het gebied van de schutterij hij dit jubileum ook iets bijzon ders zal gepraesteerd worden. Gedurende niet m'nder dan 14 dagen zal telkens van n.m. 2 tot 9 uur i# de „Graan- beurs" een groote Nationale Schietwed strijd worden gehouden. Het officieele programma opent met een voorwoord van den heer Brouwer en een foto van het bestuur dat thans bestaat uit de heeren W. Alphenaar, Voorzitter. J. G. Gaykema Sr., Ie Secretaris. H. Brou wer, 2e Secretariis. J. van Weerlee, Pen ningmeester. Th. G. Barlhen, Wapenmees ter. G. P. Kok, Commissaris. Een Eer e-G omité is tevens» gevormd, waarin zitting genomen hebben de hee ren Jhr. Mr Dr. N. G. de Gijselaar, W. H. Dudok van Heel, Mr. Egbert de Vries, G. W. Fris, Kolonel', J. W. Henny, Prof. Dr. P. Th. L. Kan, F. G. A. Baron Van Pal- landt, Mr. P. A. Pijnacker Hordijk, W. de Reus, Cli. van Spall, P. Stapel, Comm. v Politie, M. A. A. Steyns, Commandant, Leidsche Burgerwacht, J. H. van Wave- ren, en W. C. Weijers, Inspect, v. Politie. De wedstrijd-commissie, die tevens als Jury fungeert, bestaat uft de heeren W. Alphenaar, Voorzitter. J. G. Gaykema Sr., Ie Secretaris, H. Brouwer, 2e Secretaris. J. van Weerlee, Penningmeester. Th. G. Bar- then, G. P. Kok, P. de Gundt, J. H. van Staveren, Commissarissen. Voor da wedstrijden zijn n'et minder dan 30 medailles en prijzen beschikbaar ge steld, w.o. medailles van H. M. de Konin gin en Z. K. H. Prins Hendrik. De wedstrijden worden gehouden QP 4 Flobert- en 4 Margabanetn in de Graan- beurs. De officieele opening is bepaald op Vrij dag 22 Augustus te 2 uur n.m. Lakenhal. In Het Stedelijk Museum de Lakenhal alhier zijn te bezichtigen eenige kunstwer ken, door do Vereen:'ging van belangstel len in de Lakenhal ten geschenke gegeven: een stilleven (olieverfschilderij) van Flo- ris Verster, een schilderij door Frans van Mieris den jonge, voorstellende hef portret van zijn grootvader, Frans v. Mieris den oude, een afbeelding van zijn vader Willem van Mieris en een van den schilde!-- zelf. De Leidsche Zwemclub. De Leidsche Zwemcluib zal Zaterdag deelnemen aan den Zwem- en Waterpolo- wedstrijd die dan te Bodegraven wordt ge houden. Examen Engelsch M. 0. Akte A'. Bij ,het gisteren alhier gehouden examen slaagden do dames H. Becht, Den Haag; A. W. H. Laspndex, Vlaardingen; J. P. G. van Rooy, Den Bosch; S. J. K. J. Vinke- steijn, Utrecht. De Leidstehe Winkelstand. De VrouwenkerkkoorStraat is dezer da gen een mooie, royaal ingerichte groenten- en fruitzaak rijker geworden. De heer W. B o 1 s t i e r n.l. opent er vandaag in per ceel No. 7 een geheel nieuw gebouwden winkel, die, aan alle eischen voldoet. De voorgevel wordt beneden geheel in bes'ag genomen door een omvangrijke eta lage, die, rustend op de fraai bewerkte hardsteenen onderpui een rcryalen iuidruk maakt. Rirmte en licht maken het interieuT tot iets moois, hij de met zorg bewerkte nieu we winkelopstand, Vloeren en plafonds, 't Is alles eerste klas. Vooral .de nifkkelen elalage-opistand, die een schitterende col lectie van uitgezochte conserven en fruit- Isoorten draagt trekt de aandacht. De heer Bo'stier kaïn zich gelkikwenschen met de opening van een zoo comfortabel ingerichte zaak, waar zoowel de eenvoudi ge artikelen als datgene wat bij de fijne desserten gebezigd wordt, een dankbare ai'its tailing vindt, waarbij tevens het toe nemend verkeer in de pas verhreede straat de rendabiliteit waarborgt. Vermelden we dat het geheele werk uit gevoerd onder de' lofwaardige leiding van den heer P. Haamke, en dat het schilder werk in handen was van de Le'idsche Schilders-associatie, terwijl de heer Las- schuit voor den aanleg van electriciteit •zorgde. De heer J. v. d. Reyden alhier, slaag de te Haarlem voor het examen Lichaams oefeningen M. O. Mej. R. B. A. Driessen slaagde voor het examen (piano) van de Nederlandslche ToonkunstenaarSvereeniging te 's-Graven- hage. Voor het examen Hoogduitsche Taal M. O. akte A is geslaagd de heer M. van DrLel, alhier. Bi] een bouwwerk aan de Zoeterw. Singel had gistermiddag omstreeks 3 uur een ernstig ongeluk plaats. Door het breken van de z.g. "koppeling van een steigerwerk vielen twee personen d:e erop aan het werk waren, 'de 56-jarige loodgieter C. v. d. P. en zijn 17-jarige knecht H. L. naar heneden. v. d. P. werd met een gebroken sleutel been en twee gebroken ribben naar het Diaconessenhuis overgebracht. B:j den jongen werd gevreesd voor in wendige kneuzingen. Hij kon naar zijn wo ning worden vervoerd. Gistera'vond 6 uur werd op de Hoo- gewoerd een auto aangereden door de tram, waarbij van eerst-geno?md voertuig een der Spatborden werd beschadigd. Op den Oude Vest is gisteravond 8' 'uur de heer H. K. te water gereden, door dat hij te ver uitweek voor een passeeren- de auto. Hulpvaardige handen hielpen hom op den wal, even'aLs zijn fiets. De heer K. werd gisteravond, terwijl liij per rijwiel langs de Rijn- en Schiekade reed, verblind door het schelle licht van den schijnwerper van een auto die hij te genkwam. Hij reed tegen een boom op, tengevolge waarvan het rijwiel werd be schadigd. Zelf kwam hij er gelukkig zon der letsel af. In de commissie, bejast met hefc exami- neeren voor M. O. Nederlandsche taal en letterkunde (K VII), geschiedenis (K VIII) aardrijkskund6 (K IX), Staathuishoudkun de en statistiek (K X) en Staatsinrich ting (K XI), die zitting zal houden te Am sterdam is benoemd tot lid en secretaris: dr. J. Heinsius, redacteur van het „Woor denboek der Nederlandsche taal", alhier. Maandag 15 September 's middags om 2 uur zal de rector magnificus der univer siteit, prof. mr. H. Krabbe, in het groot auditorium verslag uitbrengen van de lot gevallen van de universiteit in den afge- loopen academischen cursus en daarna de rectorale waardigheid overdragen aan zijn opvolger, prof. mr. A. J. Blok. Van de zijde der recherche woTdt er bij de ingezetenen op aangedrongen, haar nauwkeurig op de hoogte te houden van bij hen logeerende vreemdelingen, van wier Verblijf ter plaatse binnen 24 uur aangifte moet worden gedaan, zooals de verorde ning voorschrijft. Waar het niet algemeen bekend schijnt te zijn dalt deze bepaling ook gieïdt voor hier verbli'jfhoudende Duitsche kinderen, en dt0 recherche eerstdaags handelend zal gaan optreden, meenden zij deze waar schuwing tot de verschillende pleegouders te moe ben richten. BINNENLAND KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND De tweede dag. Hedenmorgen was het in de straten van Middelburg reeds buitengewoon druk. Van alle kanten waren de Zeeuwen naar Middelburg gekomen om den dag van het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad mede te maken. Des morgens te kwart voor tien verleende de Koningin audiëntie aan de Engelsche schrijfster Marjorie Bowen, die te Domburg logeert en aan den heer Pie- terse, een oud-Middelburger, als af gevaar digde van do Ned. Herv. Gem. te Rou- baix in Noord-Frankrijk. Te 10 uur reed do Koninklijke Familie in landauers uit. Prinses Juliana droeg het Axelsche costuum, haar destijds door de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen vereerd. Op het Abdijplein bracht een eerewacht van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm de Koningin de eerbewijzen. De hooge bezoekers maakten een rijtoer door een gedeelte van Middelburg, over al hartelijk begroet door het publiek en kwam te ongeveer 11 uur aan op het Molewater om de Zeeuwsohe huldebetoo- ging in ontvangst te nemen. De leden der Koninklijke Familie verlieten het rijtuig en begaven zich naar de daar geplaatste estrade. Op het Molewater stonden de naar schatting 7000 deelnemers aan deze be tooging. Volgens de ons verstrekte gege vens waren er (in ronde getallen): 900 personen uit Middelburg, 730 uit Vlissin- gen, 1400 uit de andere plaatsen van Wal cheren, 2000 uit Zuid-Beveland, 75 uit Noord-Beveland, 300 uit Schouwen en Duiveland, 300 uit Tholen, 1000 uit Oos telijk- en 300 uit Westelijk Zeéuwsch- Vlaanderen, waaronder vele vereenigingen en corporaties met hun vanadels. - Toen de Koningin op de estrade ver scheen, brachten de vaandeldragers der vereenigingen en corporaties haar hun groet met het vaandel. Daarna zong een koor van ongeveer 2000 zangers en zan geressen, onder leiding van den compo nist, het lied: „De Zeeuwen aan Oranje", dat door den heer D. A. Poldermans te 's-Gravenpolder is gedicht en door den heer Jan Morks te Middelburg is gecom poneerd, terwijl de muziekgezelschap pen: „Het Middelhurgsch Muziekkorps", „Eendracht maakt Macht" uit Seroosker- ke en Apollo" uit Domburg den zang begeleidden. Daarna vernieuwden alle betoogers den eed van trouw aan de Koningin en wel door te zingen het laatste couplet van de „De eed van trouw" van A. E. Dudok van Heei (verleden jaar te Amsterdam op den Dam gezongen). Hierna zongen alle betoogers twee cou pletten van liet, .Wilhelmus". De beloo ging werd besloten met een défilé. Alle betoogers marcheerden in rijen van vier langs de Koninklijke Familie, terwijl af wisselend de muziekgezelschappen: „De Scheldezonen", van Nieuw-Namem Op waarts" van St. Jansstcen, „Josephsge- gezellen" van 's Heerenhoek, „Uit en voor het Volk" van Breskens, „Nu, met Hope", van Bruinissen, „Euphonia" van Bruinisse, en „Tot steun in den strijd" van Sousburg, zich deden hooren. Tijdens dit défilé werden eenige hon derden postduiven losgelaten door leden der Postduivenverenigingen: Duiven- maatschappij „Houd moed" te Hengst dijk, Duivenmaatschappij „Clingo" te Clinge, „Luchtbode" te Kuitaart; Duiven- maatschappij „De Luchtklievers" te Os- senisse, Duivenmaatschappij „De Volhar ding" te Westdorpe, en Duivenvereeni- ging „Met moed vooruit" te Zuiddorpe. Na het défilé zongen de betoogers twee coupletten van het Zeeuwsohe Volkslied (dichter en componist dezelfde als van „De Zeeuwen en Oranje"). Aan deze hul- debetooging werd deelgenomen door een 102-jarig vrouwtje uit het land van Hulst Na afloop der huldebetooging reed de Koninklijke Familie teriig naar de Abdy, waar een officieele lunch plaats had, waaraan dertig personen aanzaten. Tijdens de lunch werden geen toespra ken gehouden. Op het Abdyplein speelde het Middelhurgsch Muziekcorps. Te drie uur reed de Koningin weer uit ter bijwoning van het Gebarenspel. Dit gebarenspel, „voorstellende den overgang van de stad Middelburg van de Spaan- sche zijde naar die van de Prins van Oranje in Februari 1574" is namelijk op gevoerd op de markt, en wel zoo, dat liet prachtige oude Middelburgsche Stadhuis den achtergrond vormde, voor dit histo risch spel. Het middelste gedeelte van het Marktplein vóór het Stadhuis is door tribunes geheel ingesloten, zoodat de op voering van het spel, waaraan werd deel genomen door ongeveer 50 hoofdpersonen Aan het Zoeklicht Le den, 6 Augustus 1924. Nu het uitbreken van den grooten oor log allerwegen herdacht wordt, ontwaakt ook weer de belangstelling voor den bal ling te Doorn. Franöche bladen w\sten te melden dat de ex-Keizer zich op de groote wateren bevindt, een bericht even onjuist als vele andere berichten omtrent' den ex-monarch. Een Duitsch blad, waarin een ontmoe ting met den vroegeren keizer wordt be schreven, vertelt dat de keizer zich be klaagde over de verkeerde voorstellingen die omtrent zijn persoon in de pers de Tooide doen. 1 Maar zoo zou hij er aan toegevoegd, hebben trots dit alles slaap ik lekker. 1 Dit heeft me toch even verbaasd. Over het aandeel dat de keizer had 'n het uitbreken van den oorlog, kan ik niet oordeellen. Maar de inVal in België Kijft toch dunkt ime, in het levensboek van den vroegeren imonareh een zwarte bladzijde. i En de millioenen die hun leven lieten, in den oorlog, of voor hun leven verminkt (werden, de stroomen bloeds die vloeiden, ial de ellende waarmee de oorlog gepaard ging en die er het gevo'g van was. z:jn dunkt me wel in staat om de gemoedsrust van de verantwoordelijke personen te ver storen. 't Zou me dan ook minder verbaasd hebben alls de keizer gezegd had: men be- OordeeH mij verkeerd, en do laster laat mij daarom koud, maar lekker s'apen, neen, dat is me s'nds 1914 onmoge1;jk Dat intuschen het tegendeel 't geval is, bewijst opnieuw dat de mensch veel aan passingsvermogen heeft. OBSERVATOR. en 300 anderen, allen inwoners Van Mid delburg en Walcheren, in een afgesloten ruimte plaats had. Op de tribune tegen over het Stadhuis was do Koninklijki loge ingericht, terwijl on de tribune to taal plaats was voor 3000 personen. Voor dit gebarenspel heeft ds. P G. Boutens den tekst geschreven, terwijl de heer F. E. A. Koeberg de muziek hooft gecomponeerd. De leiding van het spel h,v- rustte bij den heer F. Lensvelt, terwijl do costumes ontworpen zijn door mej. Nell Bronger. De koren werden gezongen door moer dan 300 zangers en zangeressen, loden van de Middelburgsche Zangverenigin gen „Hosanna7', R.-K. Gemengd Koor „Kunst naar Vermogen", „Middelburgs Mannenkoor", „Tot Oefening en Uitspan ning", Zangkoor „Parochiekerk St. Pe trus en Paulus", „Soli Deo Gloria" en „Sumarum Gorda". De muzikale illustra tie geschiedde door een orkest van onge veer 100 personen, gevormd door de Ver. voor Instrumentale Muziek te Middelburg de Arnhemsche Orkest-Ver. en eenige krachten uit Middelburg en Vlissingon. Na afloop van het Gebarenspel maakten allen deelnemers in optocht een tocht door de stad. De Koninklijke Familie begaf zich naar het Stadhuis, waar de ontvangst door het gemeentebestuur plaats had. Daarbij hield de burgemeester van Mid delburg een begroetingsrede. Na een kort oponthoud in de Raads zaal vertrok de Koninklijke Familie naar do Statenzaal in het Provinciehuis, waar de ontvangst door de Prov. Staten van Zeeland plaats had. De Commissaris der Koningin hield hier een rede, waarin hij de Koninklijke Familie namens het Provinciaal bestuur van Zeeland welkom heette". De Koningin dankte den Commissaris voor zijn hartelijke toespraak en sprak haar groote vreugde uit over de wijze, waarop de Zeeuwsche bevolking de Ko ninklijke Familie heeft ontvangen. Uit de Statenzaal begaf de Koninklij ke Familie zich uaar de tentoonstelling, van Zeeuwsche kleederdrachten, meubeleni en gebruiksvoorwerpen, die in enkele an dere vertrekken van het Provinciehuis is ingericht en na deze tentoonstellig te heb ben bezichtigd, wandelden de hooge gas ten naar het huis van den Commissaris der Koningin terug, waar zij zich in bun vertrekken terugtrokken. Hedenavond zal daar een klein beslo ten diner plaats hebben, waaraan be-', halve de leden der Koninklijke Familie, slechts enkele leden der familie van den1 Commissaris der Koningin zullen aan zitten. De Kleedingcommissie. De Interdepartementale commissie, m^ti de opdracht te onderzoeken of een urnen economische wijze van vervaardiging, lo-| vering en verstrekking van Rijkswege vnnt j allo uniform- en dienatkleoding mogelnlc is, verzoekt ieder, die voorstellen in ver band met haar opdracht meent te kunnen! doen, deze te barer konnis te brengen, f Zij zal geheimhouding in acht. ncirvn. Dcsgewenscht kunnen do voorstellen "i opmerkingen aangeteokend worden inu<^ zonden, vergezeld van een gele.Jcbne duidelijk den naam en het adres v&a deal inzender vermeldende, A

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1