Dagblad voor Leiden en Omstreken. UWE LEIDSCHE COURANT {Gewone advertentiën per regel 22J/2 cent. ingezonden Mededeeungen, dubbel tariefc j!Bij contract, belangrijke reductie. iKleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden {dagelijks geplaatst ad 50 cent. 5ile JAARGANG. - DONDERDAG 22 MEI 1024 - No. 1246 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ABGEÜE^E^TSPRIJS In Leiden er, buüen Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.60 Per weekf 0.19 Franco per post per kwartaalf2.80 STAD8KIEÜW8. i Chr. Kweekschool te Leiden. Onder presidium van D s. R. P. A. (Rutgers van Katwijk aan Zee hield (Woesdagavónd de vereeniging tot .oprich ting on instandhouding van een Clrr. 'Kweekschool te Leiden haar jaarvergade- ring in het Nutsgcbouw. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke (wijze geopend en e&nige hartelijke woor den van welkom gesproken had, las do Se cretaris. D s. N. G. Veldhoen van Al phen, de notulen der vorige jaarvergade ring en het verslag over het ofgeloopen vercenigingsjaar. Belde werden onder 'dankzegging aan den steller., na koite dis- cussi o. goedgekeurd L'it het verslag van den Penningm., no taris Versluys te Leiden, bleek, dat de financieelo toestand der Vereeniging ??zr gunstig is; ondanks het feit, dat alle uitga veil' aan leermiddelen enz. en voor onderhoud der gebouwen z:jn afgeschre ven, bleef cr nog een batig saldo. Aan beur zen, behalve die van 't rijk, en aan ver deren steun aan kweekeüngen was uitgege ven een bedrag van pl.m. f 2250. De hij de oprichting der vereeniging aangegane geldleening is por resto nog groot f 13000. 0e boekon van den Penningmeester waien door een Commissie uit de leden nagezien en de Penningmeester ontving nevens den dank der vergadering décharge van zijn ibehe-er. I-Iet verslag van den Directeur hield zich vccral bezig wet het ten vorige jaar ver schenen K. R. aangaande do kweekscho len, de veranderingen en ook de moeilijk heden, die er voor do Leidsche Kweek school uit voortgevloeid zijn en nog kun nen voortvloeien;, tevens liet hij uit komen, dat er in sommige opzichten door het K. B. belangrijke verbeteringen zijn gekomen, o.a. liet school eindexamen. Ook de Leidscho Kweekschool ontving vóór 4 jaar de bevoegdheid aan haar kweekelin- gen, Be een gced eindexamen doen, de acte van onderwijzer of onderwijzeres uit "te reiken. Het zal de eerste maal worden afc-onomeri in Juni a.s. De cursus begon 1 Mei 1923 met 83 leer lingen, na de reorganisatie op 1 Novem ber waren er 89, ('hans 87, namelijk 50 mann. en 37 vrouwelijke. Het verslag vermeldde voorts o.a. dat 13 kweekelingen de acte voor lich. oefe ning verkregen en aan 10 leerlingen der 4e klasse het D'nloma. der school voor Bijb. Gesch. enz. kon worden toegezegd. De Directeur> memoreerde verder 'het a.s. vertrek met pensioen van mej. P. C. van Borselen, die van de oprichting der school af liet onderwijs in de nutt. handw. heeft gegev:-n met huilengewone toewijding en m<»t zoo uitnemend resultaat. Naar aan! ei duig van liet verslag vroeg een der aanwezigen inlichtingen over het godsdienstonderwijs aan de kweekschool in ve band met het tegenwoordig veelvuldig voorkomende geschrijf over dogmatisch indifferentisme. De Directeur, benevens de hec"' Z;jlsfra, leeraar in 't be'rokken vak, en Ds. Veldhoen, herhaaldelijk examina tor voor het diploma, gaven een uifeen- zeki ig van do verschillende wijzen, waar op men onderwijs :n dogmata geven kan, va a de methode, die welbewust met het oog, op do toekomstige bestemming dor kwekelingen, aan do Leidsche kweek school wordt gevolgd en van de resultaten, die h. i. verkregen werden. To Commissie van Toezicht op 't onder wijs, benoemd volgens art. XI der Statu ten rapporteerde bij monde van den heer D. Meyer van Leiden, zeer gunstig over haar bezoeken, met name daarbij ook het Bijbelsch examen vermeldende en de ge woonte, die aan de Leidsche Kweekschool bestaat, ora 'den wekslijkschen arbeid 's Maandngsmorgens met een korte „An- daoht" voor de gclïèelo schccl te beginnen. Tot bestuursleden werden herkozen de periodiek artredende leden, de heeren A. Mulder le Leiden en L. van Leeu- !?£ySLL£TOÏ8 EINDELIJK VEREENiGD. S3) Be eerste stap is altijd do moeilijkste. Eenmaal zoover gekomen, zag Serge met Verbazing, dat zijne pen als vanzelf over het papier vloog. Hij schreef verder: „Ik zou nietten koste van éénig bedrog hoe onschuldig u het ook" moge toe schijnen, cene betrekking willen mach tig v/orden, waarop anderen meer aan spraak hebben clan ik. Sedert de Heer mij da genade bewezen heeft, mij zijne liefde en zijne heerlijkheid te openba ren, acht ik de eer dezer wereld gering. Het is mijn wensch mij voortaan geheel te wijden aan den dienst van mijn god gelijken Meester, dat zal mij gemakken lijk vallen in de nederige betrekking, die ik thans bekleed. Wil mij dus niet ten kwade duiden, dat ik uw welwillend voorstel van de hand wijs; en ontvang .nogmaals de verzekering mijner achting en dankbaarheid." - Toen hij zijn brief geëindigd had, las 'Serge hem over. Hij was eenvoudig en be leefd. De jongeling noemde openhartig de •beweegredenen, die hem deden handelen. Waarschijnlijk zou de generaal die niet wen Jr. te Sassenheim. Tot lid van de Commisie van Toezicht in plaats van den heer P. Westerbrink, die wegens drukke bezigheden had bedankt, werd gekozen de lieer C. W. J. de Reuver te Leiden. Nadat Ds. Veldhoen in dankgebed ■was voorgegaan, sloot de Voorzitter de niet druk bekochte, maar gezellige cn ge animeerde vergadering. Oranje Nassauveem. Naar wij vernemen, zal aan Aandeel houders van de N.V. Levdsche Oranje Na-ssau Veem worden voorgesteld over 1923 geen dividend uit te keeren (v. j. 5 pCt.) Leidsch Universileitsfonds. Te Deventer heeft zich, onder voorzitter schap van jhr. mr. T. A. M. A. van Hnmaldt van Eysinga, burgemeester, een comité gevormd, bestaande uit de heeren mr. J. Acguoy, mr. J. C. Kakebeeke, dr. H. K. Offerhaus en mr. dr. H. W. Jordens met het doel aldaar op 3 of 4 October een propaganda-dag te houden voor 't. Leidsch Universiteitsfonds. Het programma ver meldt een feestelijke ontvangst ten stad- 'huizo, lezingen van een tweetal hooglcera- ren en een feestmaaltijd. Prof. Mr. H. van der Hoeven, i Gisteren is te Zunderfc, ia den ouderdom van 81 jaren, na een ongesteldheid van slechts enkele dagen, overleden prof. mr. H. van der Hoeven, oud-hocgleeraar in het strafrecht en de strafvordering aan de rijksuniversiteit alhier. De overledene was werkzaam, volgens de ..N. Ct." als advocaat en leeraar in de staathuishoudkunde en statistiek aan de hoogcre burgerschool te Breda, werd in 1SG9 substituut-officier en in 1873 officier van justitie in Den Bricl. In 1877 volgde de benoeming tot advocaat-generaal bij- het gerechtshof te VGravenhage en in 1879 die tot hooglceraar te Leiden, welk ambt door licm werd aanvaard met een redevoering „Over de vaststelling en in voering van het Wetboek van Strafrecht." Door de regeering in 1886 belast met heb ontwerpen van oen nieuw militair strafwetboek voor de zee- en landmacht, heeft prof. van der Hoeven, na zich van die taak gekweten te hebben, de regeering in de Staten-Generaal bij de verdediging van liet Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht als regee- rings-commissaris bijgestaan. Onze honden en de warmte. Het secretariaat van Dierenbescherming vragb ens cm, nu de warme dagen weer op komst zijn, nog eens te waarschuwen tegen het laten meeloopcn van een hond achter de fiets. De baas bedeelt het vol strekt nies kwaad, als hij toegeeft aan den vragenden blik vol verwachting, die dringt om toch niet zonder hem uit te gaan. Maar als wij een langere fietstocht onder nemen, moeten wij wijzer wezen en weer stand bieden aan die dringende vraag of aan ons eigen verlangen naar gezelschap. Want over verren afstand en bij hitte rcecls vrij spoedig wordt het meelocpen een kwelling voor het dier: hoe snel colc voor een cogenblik, cp den langen duur kan een hond de fiets in ma tigen gang reeds niet bijhouden en te trouw cm achter te blijven, volgt hij bo ven zijn krachten, soms tot hij er bij neervalt. Gun hem een wandeling 's avonds, ook voor Uzelf gezond, Maar fietst ge in do liitte, laat liever thuis Uw hond. Leidsche Zwemclub. In de Dinsdagavond in een der boven zalen van café .,In den vergulden Turk" alhier gehouden jaarlijkscho algemeen© ledenvergadering van de Leidsche Zwem club ender voorzitterschap van den heer begrijpen, en er zelfs den spot mee drij ven. Maar wat nood! Serge voelde dat hij 'volgens zijn geweten gehandeld had, en sliep met een verruimd hart in. HOOFDSTUK XXV. Het was do dag vóór Kerstmis. De stra ten van St. Petersburg zagen er feestelijk uit. De magazijnen stalden hunne fraaiste goederen uit. - Voetgangers en rijtuigen stroomden van alle kanten toe, en de koop lieden in speelgoed en suikerwerk wisten niet wie zij het eerst bedienen zouden. Iedereen haastte zich zijn laatste inkoopen 'te doen. De avond viel vochtig en somber over de 'groote stad, maar door den dikken sneeuw- mist kregen de schitterend verlichte ven sterglazen een hetooverend aanzien. De uiiVemsche planten met rijkgekleurde bloemen, die ontloken onder de kunststra- ien' van het gas, deden aan de duizend en een nacht denken. Voor het huis der Mar lines stonden reeds cenige rijtuigen, toen Serge uit zijne slede sprong. „Precies te acht uur, slation Kron- stadt," riep hij den koetsier toe. Do portier deed de deur epen, en Serge trad het voor huis binnen. Hij kwam van do familie Istinef, waar hij den middag had doorge bracht. Hij was e? niet gebleven, daar hij eene üitnoodiging had om hij de Marlines ir. Hoolwerff, werden: tot bestuursleden gekozen de heeren J. Ydo en A. Filbry. De Leidsche Zwemclub heeft bij den Nederlandschen Zwembond aangevraagd het kampioenschap 4 maal 50 meter wis selslag-estafette te mogen doen verzwem- men. Een waterpolowedstrijd zal worden gespeeld tusschen het eerste zevental van de Amsterdamsche Zwemclub en het eer ste zevental van de Leidsche Zwemclub. In de plaats der adapiranten-nummers zal ditmaal een proef worden genomen met handicap-zwemmen voor dames en heeren. Een ingezetene van Leiden ontving gis teren een aangeteckenden brief. Eigenlijk was het geen aangeteeke.nde, doch een. ge wone brief. De afzender had er op geschre ven: aangeteekend e,n den brief die als een gewone brief met 10 cents was gefrankeerd, niet aan het loket voor aangeteeke.nde brie ven afgegeven, doch gewoon in de bus ge- Worpen. Toen de geadresseerde dezen brief af haalde, moest hij. cm in het bezit e.r van ••te worden gesteld, f 0.45 cents strafport be tbalen. De niets ontziende schooljeugd is oor zaak. dat een der plantsoentjes, waaraan onze binnenstad zco arm is, gaat verdwij nen, Op he,t Pieterskerkhof is de aanhou dende vernielzucht der schooljeugd aan leiding geweest, clat men van gemeente werken cr aan is begonnen de plantsoen tjes geleidelijk op te ruinnen en er gewoon \straat van te maken. Vandaag zijn de deelnemers aan de Bal- tische en Witte Zee-conferentie, welke te VGravenhage wordt gehouden, hiei ter (stede aangekomen, om met de ..Pauline" .van Van der Sehuyt's reederij een rond vaart over de Kage.r. en Brasemermeren te maken. Bij de Wilhelminabrug, waar de iPaulino gereed lag, ziju zij aan boord ge- igaan. Bij terugkomst te Leiden is het gezel schap in grccte auto's naar Wassenaar vertrokken, waar hun in het Kasteel Oud- Wassenaar vanwege de Nederlandsche Beer dersvereeniging een maaltijd is aangebo den. Gistermiddag i3 de slager H. A. V. van de Haarlemmerstraat op liet abattoir zoo danig in de slachtafdeeling uitgegleden, dat hij niet meer staan-of loepen kon. Per brancard werd hij naar huis vervoerd. Door de recherche alhie.r is gisteren de 24-jarige juffrouw Jacoba L. aangehouden 'op het punt. dat zij met den trein wilde 'vertrekken. Deze juffrouw, geboren te Et- ten, gedoinilice.srd te Breda, had ten na- 'deele van den schoenwinkelier v. D. een paar damesschoenen opgelicht. Een derge lijk feit schijnt zij ook in Delft te hebben uitgehaald, weshalve, zij ook daarheen over 'gebracht zal worden. Mej. A. E. D, heeft aangfte gedaan dat zij door zekeren H. en dien3 vrouw is mis handeld. mmmLMm CE INDISCHE BEGRG9TIN3. Een tekort van 37 millicon. Op de begrooting voor 1925 is het over schot op den gewonen dienst f 796.000. De uilgaven bedragen f633.450.000; do in- komslen f 634.246.000; buitengewoon vor- plus f 3.390.0G0 voor de vlootuitbreiding. De eindcijfers op de begrooting zijn: uit gaven in Nederland f 155.277.695; uit gaven in Iudië f 531.832.265, Ie zamen f 680.609.960; middelen in Nederland f8.752.900, middelen in Indië f640.1S7.117 te zamen f 64S.940.017; te kort dus f 37.669.943; de ontvangsten voor gewoon zijn: f 9.048.000 hooger geraamd dan voor 1924; die voor buitengewoon zijn f 8.967.000; de ontvangsten voor gewoon f 13.823.000 en die voor buitengewoon f 15.727.000 lager geraamd. Hooger alleen zijn vlootuilgaven met f 771.000. BAKKER SAR BE ID Nachtarbeid voor patroons De Minister van Arbeid beeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig ge maakt een voorontwerp van een wet tot wijziging van de bepalingen der Arbeids wet 1919 betreffende den arbeid in brood bakkerijen. De wijziging betreft le de opheffing van het verbod van bakkersarbeid des nachts voor den patroon. 2e. Het stellen van het aanvangsuur voor den gewonen bakkersarbeid van bak kersgezellen in alle broodbakkerijen op 5 uur der voormiddags, onverminderd hel vervroegde aanvangsuur voor den voorar- beid in grootere bakkerijen ingevolge ar tikel 37 der wet en voor den arbeid op den ochtend voorafgaande aan den weke- lijkschen rustdag. 1400 woningen voor Rotterdam. Gedep. Staten hebben den Raad van Rot terdam bericht, clat zij de Raadsbesluiten in zake de vijf woningvoordrachten, te za men omvattende 1400 woningen, niet heb ben goedgekeurd, op grond van algemeen financieele overwegingen. Ze zeggen o.a... dat de Gemeenteraad voortgaat met uitga ven op uitgaven te stapelen zonder dat de mogelijkheid van financiering daarvan vast staat, zoodat ze zidh genoodzaakt zien on derscheid te maken tusschen productieve en improductieve uitgaven. Wethouder Heykoop zal in het college van B. en W. voorstellen van dit besluit bij de Kroon in beroep te gaan Mocht het daartoe nie.t 'bereid zijn, dan zal hij in den Ra-ad het voorstel daartoe doen. Tweede Kamer-verkiezing. De voorzitter van bet Centraal Stem bureau maakt bekend, dat de zitting van het Centraal Stembureau tot de be- noemdverklaring van een nieuw lid in de vacatiire-Hugcnholfz zal worden gehouden op Vrijdag 23 Mei 1924. des namiddags te 5 uur, in het lokaal van het gemeentehuis te 's-Gravenhage, voorheen voor de ver gaderingen van den raad bestemd. Hel Tweede Kamerlid Juten. Het Tweede Kamerlid, de lieer Juten, woonde gisteren, na een langdurige en ernstige ongesteldheid, voor 't eerst weer de Kamervergadering bij. De Internationale Bakker jtenJoonstellinn. Door Z.Exc. den minister van financiën Is vrijdom van invoerrecht verleend van alle goederen voor do groote Internationale Bakkerijtentoonstelling welke van 10 20 Juli te 's-Hertogenboscch gehouden wordt bestemd, welke uit hot buiten land worden ingevoerd en wederom wor den teruggezonden. De Koningin en do ex-keizer. Als een sprekend staaltje van do ma nier, waarop sommige Amerikaansche bla den uit Europa worden voorgelicht, verta len wij onderstaand schoons, dat door den Haagschen correspondent van de „Chica go Tribune" aan zijn blad gezonden is. Als titel voert het bericht: „De ex-kei zer bezoekt de orchidegën-tuinen": „Ex-keizer Wilhelm heeft, gisteren een langen auto-tocht gemaakt om de be roemde orchideeën-tuinen, van Neder land te bezoeken. Een klein escorte van Nederlandsche gendarmen vergezelde hem. „Bij uitstapje had eigenlijk de vol gende week zullen plaats hebben, maar de orchideeën zijn deze week uitgeko men en bovendien had koningin. Wilkel- mina aaa de plaatselijke autoriteiten doen weten, dat zij de volgende week naar de bloemen zou komen kijken. Teneinde een ontmoeting tusschen ko ningin en ex-keizer te voorkomen, heb ben de autoriteiten aan dezen laatste gevraagd zijn uitstapje deze week te ma ken, want een ontmoeting tusschen ko ningin en ex-keizer zou verkeerd uit gelegd kunnen worden door de anti-i Duitsche Nederlanders, die heel graag hun gast van Doorn weer kwijt zouden wezen". Wat zoo'n onschuldig bezoek aan de bloeiende Betuwe, voegt het „Hbld." er aan toe, toch nog een boo ge politiek kan verbergen!! SneMrein naar Bazel. Naar de „Grondwet" te Roosendaal he den verneemt, zal vermoedelijk reedst met ingang, van 1 Juni wederom een sneltrein, loopen van Amsterdam naar Ba zel. Deze trein zal alsdan dagobjks lccpcn en te Roosendaal stoppen, in afwijking van den maatregel, ten opzichte van do Parijsclie treinen genomen, die dan niet meer te Roosendaal zullen stoppen. De Koninklijke Familie naar Noorwegen. De Koninklijke Familie heeft het voor nemen in het laatst van Juni weder een reis naar Noorwegen te maken. Hot ver blijf in dat land zal ongeveer 5 weken du ren. Als voorloopige datum van vertrek is 20 Juni vastgesteld. Bezuiniging bij de Marine. Dc onlangs door den Minister van Ma rine ingestelde interdepartementale com missie voor het instellen van een onder zoek naar de mogelijkheid van bezuini ging op de personeelsorganisatie der Ko ninklijke Marine, heeft Zaterdag j 1. haar eerste vergadering gehouden. Hel conltlcl in Twcrstc. Do minister van Arbeid heeft geantwoord op de vragen van den heer Albarda be treffende het optreden van don Rijksbe middelaar tot het verkrijgen van overeen stemming inzake het geschil tusschen werkgevers en werknemers in do textiel nijverheid. De minister zet uiteen, dat de bespre kingen zijn voortgezet met die groepen, die tot nader overleg bereid bleken. Aangezien don rijksbemiddelaar bleek, dat het formeeren van een voorstel door hom de instemming van die partijen zou hebben, en tot bijlegging van het conflict tusschen de werkgevers cn althans een belangrijk deel dor arbeiders zou kunnen leiden, heeft hij gemeend een dergelijk voorstel te moeten doen. In de voortgezette vergadering van 30 April heeft de rijksbemiddelaar een voor stel geformuleerd, nadat hem gebleken was, dat het formulceren van een dergelijk voorstel in den geest van die partijen zou ziju en tot oplossing van het conflict zou kunnen leiden. De Minister is van meaning, dat dit optreden van den rijksbemiddelaar niet in strijd is met de Arbeidsgeschillen- wet. Volgens den steller der vragen mag de rijksbemiddelaar niet, zoolang hem niet in gevolge art. 11 der wet het schriftelijk verzoek is gedaan, zelfs ook maar cenig Voorstel, dat niet onder art. G valt, doen. De Minister verklaart het hiermee niet eens te zijn. Wanneer een belangrijk deel der partijen wel geneigd is om een voor stel van hem in ernstige overweging (e nemen, dat feitelijk formuleert de hoofd punten, waarop blijkens de voorafgegane besprekingen partijen waarschijnlijk tot - overeenstemming zullen kunnen komen, dan handelt hij niet in strijd met do wet, doch overeenkomstig zijn plicht door zoo danig voorstel te formuleeren. Verder betoogt de Minister, dat de rijks- bemiddelaar bevoegd is de besprekingen met een der partijen voort te zetten. to dineeren, maar het had moeite gekost om weg te komen; want de kinderen wil den hem tot eiken prijs houden, om de 'groote gebeurtenis van den dag bij te wo nen: de verlichting van den denneboom, die in de groote zaal opgericht was. Maar Serge was niet geneigd zijne üitnoodiging Voor hen op te offeren, er. had een gunstig oogenblik waargenomen, om zich uit de voeten te maken. Dienzelfden ochtend had hij van zijn vader een telegram ontvangen, om hem te 'doen weten, dat deze eerst met den laat- sten trein komen zou. Hij mocht dus een laatsten avond van rust en geluk genieten, voordat de storm losbarstte, die hem bo ven het hoofd hing. Serge had een voorge voel van dien storm, en alvorens hem te trotseeren, had hij behoefte Mila weer te 'zien. Er was dien dag bij den raadshc-er Mar line cene bijeenkomst van bloedverwanten en vertrouwde vrienden. De gezelschaps kamer was reeds vol, toen Serge aan de deur verscheen. Daar hij or eenigszins te gen opzag zijne intrede te maken, liep hij naar de kamer van Nikolaas, die zijn toi let voltooide. „Goeden avond, Batourine," zei de hij hem in den spiegel vriendelijk toelachen de. „Ik ben de uwe binnen een oogenblik. Nog maar een draai van dien oprcerigen lok. Wat is er van u geworden? Wij Iieb- ben u in geen eeuw gezien." „Wat er van mij geworden is?" zeide Serge. ,.ik geloof dat gij zeer verwonderd zoudt zijn, indien ik het u zeide." Die woorden werden op zulk een ernsli- gen toon uitgesproken, dat Nikolaas on willekeurig omkeek. „"Wat meent gij?" „Ik heb dienst genomen ouder een nieu wen Leidsman." „Ha!" zeide do kadot zich verlegen mot do hand over het haar strijkende. „Ja," zeide Serge, „ik heb mij verbon den aan den dienst van Jezus Christus, cu met Gods hulp hoop ik Hem trouw te blij ven." I „Ik raad u, u daarop niet te beroemen tegenover mijn vader,"- zeide Nikolaas zonder zich om to keeren. „Indien gij u aan Mila gelegen laat liggen, houd dan uwe overtuiging voor u." „Nikolaas!" zeide Serge aangedaan, „in dien gij do gave Gods kendet, zoudt gij weten dat hel onmogelijk is dit voor zich te houden." Hij kwam dicht bij zijn vriend, legde 'do hand op zijne epaulet en vroeg; „Welk merktecken is dat? Hebben wij het ooit zoeken te verbergen? Hebben wij ons ooit het vaandel geschaamd, waaronder wij dienen? En gij zoiult willen dat ik do merklcekenen van mijn hcrnelschc roeping verbergdc, dat ik mij de banier des krui- ses schaamde? God verhoede het!" Nikolaas kleurde en antwoordde n:of. „Ik ben klaar," zeide hij eindelijk, ter wijl hij een paar laarzen, dio hem in den weg stonden, imet een hevigen schop op zijde duwde. 1 Toen de jonge lieden do zaal binnentra den, ontstond er een oogenblik stilte. Do heeren wisselden cenige handdrukken met lien; de mama's keken door hare lorgnet ten, en de jonge meisjes hielden hare be koorlijkste glimlachjes gereed. „Wat is die jonge Batourine een knap officier!" zeida cene dame met levendig uiterlijk tot hare buurvrouw. „Men zegt dat hij het cp eene uwer bekoorlijke nich ten gemunt heeft. Zeg mij toch welke?" Anna Kirilovna, die de aangesprokono was, antwoordde slechts met een weifelen den glimlach. „Toch niet de jongste?" hernam hare on dervraagster, terwijl zij heimelijk een blik naar liet venster wierp, waar Serge en Mila juist stonden te pralen. „Misschien "wel, misschien niet," ze:de de oude dam o. Op dit oogenblik werd zij raar liet andere einde der zaal geroepen, en verwijderde zich met waardigen trod, 'haro al te nieuwsgierige buurvrouw aan haro gissingen overlatende. (Wordt vcrvAgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1