IJS SE. Do uitslag van de a 1- liier gohou den veiling van een viertal ■woonhuizen is als volgt: Perc. I: Het woon- en winkelhuis van 'do erven Tl. Vink, aan deivHeereweg, het welk in bod stond, met verhooging op f 14500 werd gemijnd door den heer Th. U. Vink te Rotterdam voor f 16000. Perc. II. Het woonhuis van de erveni 3. Sanders aan den Stationsweg stond in bod met de hooging op f 2400 en werd ge mijnd door den heer C. A. Bakker voor den heer P. Sanders te Lisse voor f 2450. Perc. III. Het woonhuis met stalling en wagenschuur van den heer A. M. v. d. Horst aan den Rijksstraatweg nabij de 3de Poellaan, hetwelk in bod stond op f 6000 werd gemijnd door .den. heer Joh. Berbee -te Lisse op f 6100. Perc. IV grenzende aan het vorig per ceel stond in bod op f 3800 en werd niet gemijnd zoodat de heer O. A. Bakker té Hillegom kooper is van het perceel. Gisteren had de Nar- eissenveiling plaats van den heer Wout Prins. Er was verbazend veel belangstel ling en groote kooplust, zoodat er hooge en voor vele soorten zeer hooge cijfers .werden besteed. We noteeren: Bic Victoria f 36; Glory cf Lisse f 56; Servantes f 80; Spring Glo ry f 90, per bed van 3 R.R. Gemeenteraad Boskoop. Tegenwoordig alle leden, met uitzonde ring van de heer en Grooteiidorst en Spruyt. Voorzitter: de heer P. A. Colijn, burge meester. De notulen der vorige vergadering wor den behoudens een kleine wijziging on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken o.m.: a. een schrijven van den heer Roelfse- ma, benoemd tot Hoofd der Openbare. La gere School alhier, inhoudende, dat hij deze benoeming niet aanneemt. b. Verschillende verslagen van door de gemeente gesubsidieerde vereenigingen. c. Een schrijven van de Directie van de Staatsspoorwegen, inhoudende dat de be waking van den spoorweg nabij den Ka naaldijk wordt opgeheven. d. Een schrijven van den heer L. de Koning, verzoekende om eervol ontslag als lid van de Comm. v. T. op het Alg. Vor mend L. O. en als lid v. d. Comm. t. We ring van Schoolverzuim. Het gevraagde ontslag wordt verleend onder dankbetui ging- Naar aanleiding van de mededeeling on der c. genoemd vraagt de heer Van Kleef of het niet wenschelijk is om in overleg met Waddinxveen aan te drin gen op de heropenstelh'ng van den Bloe- mendaalschen weg voor autoverkeer. Na eenige discussie wordt besloten dit over te laten aa.n B. en W. c. Een schrijven van het Bestuur de Boskoopsche veiling, verzoekende om in plant s van een hypotheekgarantie van f4000.ten behoeve van een eerste hy potheek van f12 000.op het veilingsge- 'bouw, een hypotheekgarantie van f 4000. ten behoeve van een eerste hypotheek van f 14.000.op het veilingsgebouw. Het Be stuur komt, met dit verzoek omdat, inplaats van een houten een steenen gebouw wordt gezet. Na eenige discussie, waarbij gewezen wordt op het voorbarig handelen van het genoemd bestuur; wordt tot de gevraagde garantieverlening besloten. Mededeelingen: a. Dat het grasgewas langs de ber men der wegen voor f 15.is verpacht aan den heer C. van Ooi b. Dat het automatisch begraaf toes tel niet te herstellen is. c. dat tot. w.n. Hoofd der Openbare La gere-School is benoemd de> heer J. L. van Dijke. d. Dat Mej. S. M. Bijleveld van Vlis- singen, die tot tijdelijk onderwijzeres aan 'die school was benoemd, voor die benoe ming heeft bedankt en dat thans tijdelijk is benoemd de heer J. v. d. Graaf, op wachtgeld gesteld onderwijzer alhier. ■e. Dat de benoeming van het hoofd der O. L. School in deze vergadering niet kan geschieden, doch dat hiertoe een speciale vergadering zal worden belegd. Het verslag van den toestand der ge meente over 1923 zal bij de raadsleden c-irculeercn. D.e rekening en verantwoor ding van. het Burgerlijk Armbestuur over 1923 en de balans en winst- en verliesre kening van! de Gasfabriek en Waterleiding •over 1923 worden gesteld in handen van 'de betrekkelijke raadscommissie. Overeenkomstig het voorstel van B. en fW. wordt een. crediet verleend van f 800. voor het maken van een afrastering enz. op het terrein bij het pompstation. Op een vraag van den heer N ij h o f deelt de iVoor zitteï mede, dat deze afraste- 3'ing niet het geheele bedrag vraagt, doch dat er Ook andere werkzaamheden ver-? richt moeten worden. De heer Boekraad merkt op, dat hij voor een grappig geval is komen te staan. To,en hij in de buurt van liet pompsta tion was, wilde hij eens een kijkje nemen, doch do toegang werd. hem geweigerd, •aangezien de opzichter-machinist gebon den is aan een instructie. Spr. dringt er op aan, dat dit bepaalde voor' de raadsle den wordt opgeheven. Over het voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van f 50.tot bestrij ding van e.v. uitgaven i.z. onderzoek naar de mogelijkheid van electrificatie dezer gemeente, ontstaat een 'langduirge discussie. Do heer van Kleef zal tegen stem men, omdat het onderzoek voor hem geen waarde zal hebben. Het bestaat immers hierin, dat bij de ingezetenen circulaires zullen worden bezorgd met de vraag of men e.v. eleclrisch licht wenscht. De heer Loef zegt, dat het hem toe schijnt, dat wanneer men tot electrificatie dezer gemeente overgaat, de kip met gou den eieren zal worden geslacht. Immers de gasfabriek, die behoorlijk rendeert, zal ^en belangrijke klap worden toegebracht. De voorzitter zegt, dat het de be doeling van B. en W. is om nu eens 1e willen weten, hoe de Raad feitelijk over electrificatie denkt. H.i. bestaat onder de ingezetenen, niet die vraag naar electrifi catie als wel wordt voorgesteld. Vandaar de circulaires. Na een nog langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Over het voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot het bouwrijp ma ken van een gedeelte van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade ontstaat eveneens een zeer langduirge discussie. De heer Loef wijst op de groote uit gaven, die de volgende jaren zullen ko men. zooals de leening voor den spoorweg, de demping van de Zijde. Bovendien is het moeh'jk om een hypotheek te krijgen bij erfpacht. De heer Mesman wenscht eerst nadere gegevens over het woninggebrek. Hij stelt voor dit punt te renvoyeeren van de agen da in afwachting van het in te stellen onderzoek. Na een'go discussie wordt dit voorstel verworpen. De voorzitter licht liet standpunt van B en W. toe. Er is inderdaad woning gebrek. Spr. kan dit met zekerheid zeg gen, omdat hij als hoofd der politie, ge regeld met gevallen in aanraking komt, dat men uit zijn huis moet en niet weet waarbeen. En er moet dus aan dezen nood iets gedaan worden. Wanneer dit terrein nu bouwrijp gemaakt wordt, wordt de par ticuliere bouwnijverheid 'er door bevor derd. Dg kleine middenstand kan nu- gaan bouwen, en de arbeidersklasse. Wat deze laatste groep betreft, allereerst kunnen nu door particub'eren woningen worden ge zet en wanneer dit niet geschiedt kan in de tweede plaats een houwvereeniging mét riiksvoorschot gaan bouwen. Het erfpachtscanon zal zoo berekend worden, dat niet alleen een behoorlijke rente wordt betaald, doch dat op den duur ook het kapitaal terugkomt. Na een lang durige discussie hierover wordt tenslotte het. voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om over te gaan lot vaststelling van het vermenigvuldi- gihgscijfer dpr plaatselijke directe belas ting naar liet, inkomen voor het belasting jaar J 924/1925. Do heer Verka.de wijst erop, dat in bet voorstel een factor zit, die er niet hl hoort, d.i. de handhaving dei' gasprijzen. De winst der bedrijven bedraagt f22.000. Spr. berekent op 1 M3. gas 2% cent winst. Belasting moet geheven worden naar draagkracht. Deze methode is dus onjuist om een gedeelte van de bedrijvenwinst aan te wenden tot handhaving van het vermenigvudigingscijfer op 1. Spreker stelt voor om. het vermehlgvuldigingscijfer te brengen op 1.2 én de gasprijzen met 2 cent te verlagen. De voorzitter ontraadt het voorstel van den heer Verkade. Inderdaad zit in de gasprijs een belastineeloment. Doch z.i. is het beter 1 ct. per M3. meer te betalen, dan den belastingdruk te verhoogen. Im mers de verhooging van den belasting druk zal een spaak in het wiel steken van het begin van de opleving van. den econ-o- mischen toestand in deze gemeente. Bo vendien zal de opleving nog geen invloed hebben op do belastingopbrengst over het belastingjaar 1924/1925, aangezien hel' dan nog hoofdzakelijk gaat over de inkomens verdiend in 1923. Da bedrijven winst moet ons nu door de moeilijke jaren heen hel pen. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van den heer Verkade verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 2 stemmen. Vastgesteld worden concept-besluiten, strekkende resp. tot het doen van af- en •overschrijvingen op, en tot aanvulling vap de begrooting voor den dienst 1923. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot gedeeltelijke verbouwing van de v.m. aerogeengasfabriek en tot verhuring van liet verbouwde gedeelte aan liet Comité tot bestrijding der tuberculose. De heer Van Kleef vraagt of die stichting van een consultatiebureau wel noodig is. In Boskoop lieerscht veel tu berculose. De drie artsen zullen dan ooi- wel in staat zijn om deze ziekte te con- stateeren. Het kan voorkomen, dat er twij fel-gevallen zijn. Dan is Leiden dicht bij en kan men zich daar door een specialist laten onderzoeken. Spreker herinnert aan het spreekwoord: liet zijn sterke heenen, die de weelde kunnen dragen. Dit voegt hij aan het adres van het Bestuur. Door de ba zar heeft het een aardig kapitaaltje. De vraag is echter hebben de ingezetenen, het 'voor de stichting van een consultatiebu reau gegeven. Het bestuur deed beter bet te besteden voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonies en van jeugdige personen naar sanatoria. De voorzitter antwoordt, dat het standpunt van B. en W. tweeledig was. Allereerst was de verbouwing van de aerogeengasfabriek practisch opgelost en aan de andere zijde stönd, dat de gemeen te deze vereeniging steunde door haar het gebouw te verhuren, want de vereeniging heeft op een vraag geantwoord,' dat het haar zou spijlen, indien dit voorstel niet werd aangenomen. Met de interne aange legenheden m.a.w. over het al of niet wen- schelijke van de- stichting van het con sultatiebureau hebben B. en W. zich niet ingelaten. i Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 8 tegen 3 stemmen. Ingekomen is een motie van den heer Loef, waarbij de Baad zijn afkeuring uitspreekt ovei; de schending van de op gelegde geheimhouding van het verhan delde in de geheime vergadering van laatstleden. De heer Loef licht deze motie toe. Den dag volgende op de laatste geheime ver gadering werd. het verhandelde van de daken verkondigd. Het had kunnen leiden tot groote schade voor de gemeente. Ge lukkig is dit niet het geval geweest. Spre ker hoopt, dat het voor den vervolge niet meer zal voorkomen. De heer Van Kleef vraagt of werke lijk wel de geheimhouding is geschon den. .Wat is immers de zaak. Een ingezetene heeft gissingen gemaakt, die 'n grond van waarheid bevatten. Op die manier kan de zaak aan het rollen zijn gebracht. Na neg eenige discussie trekt de heer Loef zijn motie in, en hoopt zijn doel bereikt te hebben, n.L dat voortaan elk raadslid doordrongen zij van den eisch om de opgelegde geheimhouding te bewa ren. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering, om over te gaan in geheime zitting.. GEMENGD NIEUWS Moordaanslag in een herberg. Gisterenavond omstreeks acht uur zaten twee mannen in den bekenden herberg „De honderd roe" aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, met elkaar te praten. Ofschoon beiden tamelijk onder den invloed van ster ken drank verkeerden, kon niemand ver moeden, dat even later een drama zich zou Plotseling ontstond twist en een van de heide mannen, een zekere Van Loenen, wo nende in de St. Nicolaasstraat, trok een dolkmes en wierp zich op zijn tegenstan der Jan Dekker, iemand die een zeer goede bekende vaii de politie is. Tijdens de wor steling kwam Dekker half te vallen en .van deze gelegenheid trok Van Loenen partij door hem herhaaldelijk met het dolkmes in 4p zijde te steken. Hevig bloedend zakte de getroffene in elkaar. De geneeskundige j dienst werd gewaarschuwd. Bij het losma ken van de kleeding bleek, dat Dekker niet minder dan zeven ernstige wonden in de zijde had. Na verbonden te zijn werd hij per autobrancard naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. De dader bleef in versuften toestand in den herberg zitten en eenige politiebeamb ten van de Spaarndammersectie konden hem, zonder- dat hij zich verzette, arrestee ren. Hij ken vanwege zijn toestand nog niet gehoord worden. Het dolkmes, dat van zwaar kaliber was, werd gevonden. „Tel." In zijn been geschoten. Dinsdagmorgen toen de agent van politie H. te Apeldoorn de koppel, waaraan o.a. ook zijn dienstrevolver bevestigd zit, wilde vastmaken, ging plotseling de revolver af, en trof een schot hem in het been. De on middellijk ingeroepen medische hulp achtte overbrenging naar 't ziekenhuis noodzake lijk. Goed afgeloopen. Op den hoek van de Eendrachtstraat te Apeldoorn werd gisteren een driejarig meis je door een waschauto gegrepen en een eindweegs meegesleurd, tengevolge, waar van de kleine ernstige hoofdwonden opliep. Bliksem ingeslagen. Bij een onweder, dat boven E'iserveen (Dr.) woedde, sloeg de bliksem in de wo ning van J. Middel. De kinderen, die met vader cn moeder aan tafel zaten, werden van hun stoelen geslagen en bleven bewus teloos liggen. Een ruit werd verbrijzeld. De kinderen, die na eenige oogenblikken weer bij kwamen, bleken! gelukkig niet ge wond. Een sluwe oplichting. Te St.-Pacras is een der ingezetenen de zer dagen het slachtoffer geworden van een sluwe oplichterstruc. Men had hem in het vooruitzicht gesteld, dat hij bij een ontginnningsmaatschappij een betrekking als hoofdinspecteur zon krijgen. Hiervoor moest hij een waarborgsom van f 2000 stor ten Toen dit geschied was, moest hij ech ter tot de onaangename ontdekking komen, dat deze maatschappij slechts in de verheel ding van zijn opdrachtgevers bestond. Fiets-ongeluk. De bejaarde landbouwer M: de V., die Dinsdag op zijn rijwiel over den Bosclidijk te Woensel reed, kwam plotseling te val len doordat het voorwiel van zijn fiets in een kuil terechtkwam, in den weg ontstaan door den regenval der laatste dagen. De man sloeg over het stuur van zijn rijwiel en bleef, hevig'uit neus en mond. bloedende, liggen. Trein-ongevaï. Yan trein! 1608 uit Amersfoort is heden morgen te Weesp een koppelstang gebro ken. Tot groot ongerief der vele forensen voor de hoofdstad veroorzaakte dit euvel een vertraging vaii meer dan een half uur. Auto te water. Een auto, die Dinsdagavond van de Bilt in de riching Utrecht reed, is even voorbij het café het Kalfje in een sloot gereden, die links van den straatweg loopt. De beide inzittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De politie uit de Bilt consta teerde, dat beide personen in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden, aan welk feit het ongeval is te wijten, hoewel het tweetal beweerde, dat zij verblind wa ren geworden door liet felle licht van een hun tegemoet komenden auto. De Biltsche politie vond evenwel termen aanwezig om beiden aan te houden en over te leveren aan de politie te Utrecht. Doodgedrukt. -\ Op de Schieburg te Rotterdam is Dins dagmiddag de 17-jarige J. H. B. bij het uit wijken voor een wielrijder bekneld ge raakt tusschen den zwaar beladen hand wagen, dien hij bestuurde en niet houden kon, en een paal van de bovenleiding der R.E.T.M. Hij bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Men vervoerde hem in allerijl met een auto naar het ziekenhuis. Bij aan komst bleek hij echter reeds te zijn over leden. De vechtpartij te Leerdam. Omtrent het gebeurde te Leerdam kan nog het volgende worden medegedeeld: De personen, die bij de vechtpartij zijn betrokken', vormen een clubje, dat zeer ongunstig bekend staat. Drie van hen waren reeds meermalen voor verscliillendo feiten veroordeeld, de getroffene had zich een paar maanden geleden bij het drietal aan gesloten. 'Speyer, die nog kort geleden, na een lang durig verblijf, uit Veenhuizen is ontslagen, schijnt de hoofdpersoon te zijn. Ook in den laatsten tijd had dit clubje het de politie nog la-stig gemaakt. Speyer heeft zich meermalen zeer dreigend over de politie uitgelaten, oun. ook Zondagmiddag, eenige uren voor het noodlottig geval. Za terdagavond hadden zij zich weer bedron ken en bij die gelegenheid had Speyer den caféhouder Kaufeld met een mes een snede over de hand toegebracht. Nadat ?ij Zondagmorgen in het naburige Stenkelum waren geweest, kwamen zij te gen den middag weer naar Leerdam en be zochten daar verschillende café's. Te onge veer halfvier had de caféhouder Kaufeld van de verwonding aangifte gedaan bij den politieagent van der Weide. Als gevolg daarvan kregen de agenten van der Weide en van der Horst opdracht Speyer te aires- teeren en toen ontstond de vechtpartij met het reeds bekende noodlottige Uit het Sociale Leven DE STRIJD IN TWENTE. 15 pet. aan het werk. In tegenstelling met de gegevens, die van werkgeverszijde werden vers trekt., heet het in een manifest van „De Een dracht", dat gisteren werd verspreid, dat een belangrijk aantal arbeiders, die de fabrieken waren ingegaan, thans het werk niet hebben hervat. Verder worden de arbeiders er met na druk op gewezen, dat alles moet worden nagelaten, wat tot relletjes aanleiding kan geven. Een Woep wordt gedaan op de ge heele bevolking en vooral op de jeugdige personen, om geen enkele aanleiding tot optreden der politie te geven, opdat het verbod van samenscholen zoo spoedig mo gelijk kan wo>den ingetrokken. De besprekingen tusschen de verschillen, de groepen van arbeiders, als daar zijn „De Eendracht", „de Landelijke Federatie van Textielarbeiders", de „Federatieve Bond in do Textielindustrie", do Comité's van Ongeorganiseerden te Enschede en Losser, heeft tot gevolg gehad, dat al deze thans weer den eisch hebben gesteld van volle intrekking der 10 pCt. loonsverlaging Thans kan gemeld worden, dat ongeveer 25 pCt. der arbeiders in de Textiel industrie aan den arbeid is. Echter zijn in dit percentage begrepen de vaste arbei ders, welke tijdens dien gelieelen duur der uitsluiting aan den arbeid gebleven zijn, zoodat dan eigenlijk ongeveer 15 pCt. van do uitgesloten-en, het werk hervat hebben. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Candi- daats-examen in het Indisch recht, de heer D. A. Scheurhoom, Enschedé. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. J. Zevenhoven, koopman te Nieuwkoop; Gur. mr. J. G. .A van Geldrop Meddens. M. J. P. Theussen, caféhouder, te W a d- dinx veen. Cur. mr. C. Jonker te Gouda N. V, Goudscli Dagblad, gevestigd en kantoorhoudende te Gouda, Oosthaven 20 Our. mr. R. ltemsma, te Gouda. TELEGRAMMEN De intergealliecrde besprekingen. HOME, 8 Mei (V.D.) Volgens enkele dagbladen te Rome zou Mussolini binnen afzienbaren tijd een bespreking houden met Poincaré. Uit officieele kringen heeft men tot dus- vei* hiervan nog geen bevestiging kunnen ontvangen. Vóórverkiezingen voer hef presidentschap in de V. S. NEW-YORK, 7 Mei (V.D.) Bij de vóórvorkiezingen voor het presidentschap te San Francisco verkreeg Coolidge onge veer 240.000 stemmen en de Galiforniër Johnson 751.000 stemmen. Botsing van een trein en een auto. NEW-YORK, 7 Mei (V.D.) Centra! News meldt, dat een exprestrein bij de kruising van een weg een groote automoe- biel aanreed en vernielde. Alle 8 inzitten den werden gedood. Hevigo bc-tsingen te Buenos-Aires. BERLIJN, 7 Mei (V.D.) Volgens de New-York Herald kwam het Dinsdag te Buenos-Aires tot hevige straatgevechten tusschen politie en stakers, die trachtten het tramverkeer te beletten door het op werpen van barricades. Honderd anar chisten zijn gearresteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Mei. Veiling. Spinazie f 5—7, Lof f 14—22, Uien f 5—6.50, Rapen f 2.20— 2.—, Postelein f 40—44, alles per 100 kilo; Raapstelen f 1.202.40, Rabarber f 0.30- 1.10, Radijs f 58.40, Salade I f 913, Sa lade II f 4—0, Bloemkool f 31—45, Prei f2—3, Selderie f 2.20—3.80 alles per 100. VOORSCHOTEN, 7 Mei. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 6.407.Eendeie ren per 100 stuks f 6.106.30; Duiven per stuk f 0.25. Veiling V. P. V. Kipeieren per 100 stuks f 6.20—7.40,- Eendeieren per 100 stuks f 6—6.60; Ganzeneieren per stuk 16 cent; Kalkoeneieren per stuk 11 cent; Hanen per stuk f 1.70; Duiven per stuk 6—21 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 7 Mei. Veiling. Sla f 4.50—6.80; Idem no. 2 f 2—4.10, Spina zie 15—19 cent per kilo; Rabarber 7—12 cent per bos; Postelein 25 cent per kilo. Aardbeien 51—54 cent per doosje. STOM PW IJK, 7 Mei. Veiling. Op do gis ter gehouden eierenveiling werden aange- voerd -7934 kippeneieren die verkocht wer den voor f 6.20—7.05, benevens 623 eenden eieren die opbrachten f 5.55—6.50 per 100. ZOETERWOUDE, 7 Mei. Veiling Zorg en Vlijt. Aangevoerd 1625 kippeneieren, prijs f 6.657.50 per lOGstuks; 122 eenden-' eieren prijs f 5.60—0.50 per 100 stuks. ZO ETER MEER, 7 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 13589 stuks. Prijzen kipeieren f 6.50—7.40; Eendeneieren f 5.50—6.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 7 Mei. Veiling. Aangevoerd^ 1465 kippeneieren, 225 eendeneiren en 20 ganzeneieren. Prijs kippeneiren f 6.50—C.Sö eendeneieren f 5.00—0.10 per 100 stuks ganzeneieren 15—17 cent per stuk; Kaas* vol vette f 3642; Komijne kaas f 35. GOUDA, 8 Mei. Kaas. Aangevoerd. 1GÖ partijen haudel vlug. 1ste kwal. f 40—42, rijksmerk f 3047; 2e kwal. f 36—39. Boter. Aanvoer groot, handel redelijk, Goebotcr f 0.85—0.95; Weiboter f 0.70—0.75. Eieren. Aanvoer groot, handel redelijk, prijs f 6—6.40 per 100 stuks. Vee. Melkvee aanvoer redelijk, handel vlug per stuk f 350—500; Vette Varkens, aanvoer redelijk, handel vlug per half kg. 2830 cent; Magere Varkens aanvoer groot 'handel matig per half kg. 30—33 cent; Ma. gere Biggen aanvoer groot, handel matig per stuk f 813; Vette Schapen aanvoer redelijk, handel redelijk per stuk f 35—4-2; Lammeren aanvoer redelijk, handel ving, per stuk f 1823; Nuchtere Kalveren aan voer groot, handel vlug per stuk f 1220. LOOSDUINEN, 7 Mei. Groentem/eiling Bloemkool le srt. f 48—f 53, 2e srt. f 27 f 39; kaskomkommers le srt. f 55f65, 2e srt. f 36f 44; rijen komkommers le srt. f 24—f 30, 2e srt. f 18—f 21; gelo komkommers f 22—f 32, witte id. f 36— f 44 per 100 stuks; postelein f 1.70f 1.95 per 6 K.G.; spinazie 2661 ct. per 4 K.G. salade le srt. f 9.40f 16.50, 2e srt. f 4.50 f 7.90 per 100 krop; peen f 38—f 43; prei f 3.30—f 7; radijs f 4.90f 7.80; raap stelen f 1.90f 3.15; rabarber f 6.50 f 11.40; selderij f 3.40f 4.90; pieterselie f 9-—f 13 per 100 boe; andijvie f 5.60 f 8.50 per 100 struikkomkommer stek f 8.40 f 9.10; stoofsla f 1.35f 1.80; zuring 43 45 ct. per ben; aardbeien f 0.95f 1.30 per K.G. Nederland 1923 6% Nederland. 1922 A B- 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned O -I obl. 1919 6 Portugal Tabaksm 1890 Snri. 190R fra. 500 5 Ru si. 1910 frp 500 AX Koloniale Rnnlc land Nee! Tnif. Handelsbank Opp.fr. Suiker Tureens A Tnrgen« R Oude Philips R S Stokvis Am TTirTf» fm Leather Am Smelting rn Ref Anaermda rnpper Oep'lr Leather Studehaker R S Steel PoTrpnnia Handnhvpr 'A'dam. Or.rdtseh" Prtr Poenpc TTnTT, Petrol. Hmiinkliiko Olie Oriva AmrterrTapi Rubber Rpli Ral R'ihher Pnlnnl"'" Rubber ^prbadiadi Holland Amerika lijn a. Hol!. S'o/vTTihnnf Kon. Hr,ll Llovd Kop Pal-efvaart TTnie Rott. Lloyd Kou V"'! onm1vM>t T Mnr.Cy.C.N Vo! Tv. a neli-TMarV Tob?,k not; rniii"" "Mil H. LT S Mi? nW. 5*4 HTJ.SM ohl. 1900,''12 A Mij. t. E. v. S. S obl. bVt Atchison Topeka Erie common - Kans-as» 0"'v Southern Mioe-mirt TTpT.<;a<j Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 43/4 Wif.selnoteeringea (Amsterdam.) rEERING. V.K. O.K. 96 965/16 963/lc 00 S513/IG z. 79"/-lC 6' e5/s - 192i/4 191V, 1291/., 129% 101 59 55% 633/, 2663/., 265 67 63 71 337/g 13% 92 93 1043/,, 1041/,, 2S3/4 23% 464 453 431 198 449 443 140l/o 146% 763/^ 107 216 84 S3 27 26 •91/9 9 13SVo 139 1181/2 120 11 'cl/4 114 140l/o 140 ll8/; £33 336 375 371 S73/e 93 9U/8 - 26 £6 2D/4 96% 141i/2 141 Zicht. Londen Berlijn n Parijs Brussel n Zurich n Weenen B Rome y Madrid Praag Kopenhagen Christïania Stockholm New-York :ii.esva 0.621/4 16.95 3 3.71 '/a 47.45 0.0037 3/^ 31.971/i 37.- 7.80 45.35 37.— 70.45 2.661/4 rTa!*isi*ofi®oh Weerber-icM volgens waarnemingen verrichtin den mor gen van 8 Mei 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 7dC.4 Seidisfjord. Laagste Barometerst.: 749.5 Shields. Verwachting tot den avond van 9 Mei Krachtige, later afnemenden Noord- Westelijken tot Zuid-Westelijken wind, afwisselend bewolkt, weinig of geen neen slag, iets warmer. WATER-TEMPERATUUR 7 uur 111l gr. C.; 12 uur 12 gr. C.| 3 uur 12 gr. C. LUCHT-TEMPERATUUR 3 uur voorin. 11 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag Moi: 9.06 nam.4.49 voorm.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3