iTtT i oh SST* Sertseenteïïjke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Visclrwinkel Visclnuarkt 18 (Telcf. 1225) is Dinsdag verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.17 I0.30, SCHOL a f 0.17—f 0.39, SCHAR i 0.13. CARBONADEVISCH a f 0.35 en KABELJAUW k f 0.35—f 0.40 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 28 April 1924. j AFSLUITING PASSAGE VROUWENSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de Vrouwensieeg tusschen Breestraat en Aal markt, wegens werkzaamheden aan de waterleiding, op Dinsdag 29 April a.s. van des morgens 7 uren tot des namiddags 2 uren voor het verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 April 1924. AGENDA'. MAANDAG 28 April. Leiden. Uitvoe ring van het Berlijneche Domkoor, des avonds 8 uur in do Hoogl. Kerk. DINSDAG 29 April. Leiden. Algem. ledenvergadering Ver. tot bev. v. het Vreemdelingenverkeer. Café Neuf, Bree straat. half negen. DINSDAG 29 April. Leiden. Tentoon stelling van afgesneden blbemen en bolge wassen. 't Posthof. Geopend van 310 uur. DINSDAG 29 April. Leiden. 'Groots Bouwfondsbazar in gebouw Prediker. Van 85. en van 711 uur. WOENSDAG, 30 April. Leiden. Tentoonstelling van afgesneden bloemen en Bolgewassen in Café 't Posthof. Ge^ open d van 1010 uur. WOENSDAG 30 April. Leiden. Groo- te Bouwfondsbazar in gebouw „Prediker". Van '1012, van 25 en van 711 uur geopend. WOENSDAG 30 April. Leiden. Schaalcollecte ten bate van de steunver- Jecning aan Nederlanders in den vreem de. WOENSDAG 30 April. Leiden. Openbare Feestvergadering van de Leid- ache Christelijke Oranjevereen. ter gele genheid van den verjaardag van H. K. H. Prnses Juliana in de Hooglandsche kerk. Aanvang 8 uur. DONDERDAG, 1 Mei. Leiden. ?entoonstelling van afgesneden bloemen' «n Bolgewassen in Café 't Posthof. Ge opend van 1010 uur. DONDERDAG 8 Moi Leiden. Chr. Zangver. v. Gém. Koor „Con Amore". Kerkconcert in de Hooglandsche kerk, ten bate van de Restauratie der Marekerk. Aanvang 8 uur. Do avond-, na-cht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 471, Telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, Coch alleen voor leden van dit Fonds. ding van de vraag, wie als kostwinners Eijn aan te merken. Als zoodanig zuilen volgens .J)e Msb." worden beschouwd: a. weduwnaars en gescheiden echtge- nooten die een of meer wettige of wette lijk erkende kinderen of stiefkinderen té hunnen laste hebben; b. zij, die zorg dragen voor het onder houd van ouders, pleegouders, grootmoe ders, broeders of zusters, die niet in staat rijn in eigen onderhoud te voorzien en geen steun van derden genieten. Het verhaal der pensioensbijdragen zal zich beperken tot de verminderde wedde. Een overeenkomstige kortingsregeling lal ook worden getroffen voor het tijde- b'jk en het hulppersoneel en voor het per soneel in zijdeltngschen Staatsdienst. Eersfe-Kamervacaturö. In de Zaterdag gehouden openbare zit ting van het Centraal. Stembureau voor de verkiezingen van leden der Staten-Ge- neraal is ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. dr. E. van Ketwich Verschuur tot lid der Eerste Kamer benoemd verklaard mr. A. J. Baron van Nagell van Ampsen (v.-b.) te Locbem. Loon werklieden In 's rijks dienst Naar wij vernemen heeft de Regeering bepaald, dat ook op de loonen van hen, die onder het arbeidsreglement voor werk lieden in 's Rijks dienst vallen, eenzelfde vermindering zal worden toegepast als voor de ambtenaren zal gelden, die onder hef. bezoldigingsbesluit vallen. Een overeenkomstige vermindering zal' worden toegepast ten aanzien van de loo nen mot of na 1 Mei 1924 nieuw benoem den of bevorderden, zoomede ten aanzien ▼an verhoogingen van loonen, die met of na 1 Moi 1924 intreden. Democratische Partij. De Democratische Partij houdt op Za terdag 17 Mei een buitengewone huishou delijke vergadering, to Amsterdam. Op de agenda staat om.: brief van drie leden van den vrijz.-dem. Bond en van drie le den van do Democratische Partij (inzake het vormen van één partij) en een voorstel van hol hoofdbestuur om met de Algem. Netlerl. Vrouwenorganisatie een fusie aan te gaan tot het vormen van een nieuwe partij. Het vrschgebririk in Nedsrland. Uit oen artikel van den' heer J. M. Bot- temanr. in „Volksvoeding" blijkt, dat de vier j. roote steden in ons land 2/3 van a.l'le ïeeviseji in Nederland verbruiken (138.3 williocn, K.G. van do totale consumptie ad «.5 millioen K.G.) hoewel zij te zametn slechts 1/4 van de bevolking tellen. De in woners van de provinciesteden en het plat teland gebruiken gemiddeld per hoofd minder dan 1/5 van de visöh, die de grootstads-bewoners eten. Intusschen schijnt deze ongunstige ver houding langzaam heler te worden; het verbruik in de provincie is sedert 1913 al thans met ruim 66 pet. en dat in de groo- te sleden met 10 pet. gestegen, zoodat het vischgebruik een sterke neiging toont om hui ten de vier groote steden sneller toe te nemen dan daar binnen. Dit is een belangrijk feit, omdat het een gunstig perspectief voor de toekomst opent. Immers het aantal inwoners huiten de groote steden is toch ruim het drievou dige van dat dezer steden zelf, zoodat verhooging van het verbruik met gemid deld slechts 1 K.G. per inwoner en per jaar voor de provincie beteekent: ver meerdering van de vraag met 5 mil lioen K.G. voor de groote steden slechts met 12 millioen K.G. Posterijen en Telegrafie. De d'Tecteur-generaal der posterijen en telegrafie maakt hekend. dat met ingang van 1 Mei a.s. de dienst der pakketten, be last met verrekening, en der quitantiezen- dingen in het verkeer met Oostenrijk zal worden hervat. He maximum bedrag voor verrekenpak ketten naar Oostenrijk, alsmede voor qrui- tantiezendingen uit Oostenrijk, is vastge steld op f380. Pakketten uit Oostenrijk kunnen met een verrekenbedrag van ten hoogste 10 mililoen kronen a'jn belast. Het maximum bedrag voor quilantie- zendingen naar Oostenrijk is gesteld op 2 millioen kronen. Geref. Drankbestrijding!. Naar we vernemen, zal de 24e jaarver gadering va» de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding Donderdag 7 Aug. a.s. te Zwolle gehouden worden. Voor het re feraat op de middagvergadering zal een bekend Geref. predikant uitgenoodigd worden. Aan den vooravond zal een bidstond gehouden worden, waarin zullen voorgaan de predikanten A. M. Berkhoff van Utrecht, W. H. Gispen van. Scheveningen en J. v. Herksen van Eülegom. BUITENLAND DE RAPPORTEN DER EXPERTS. Hei Fransche antwoord. De Commissie van Herstel heeft Zater dag de Britsche, Fransche, Belgische en Italiaanische antwoorden gepubliceerd, wglke op haar nota in zako.de experts rapporten zijn ontvangen. Het Fransche antwoord begint met te zeggen dat de rapporten juis'«beantwoor den aan het door de Commissie van Her stel beoogde doel, en een zeer belangrijk en volledig geheel vormen. Poincaré wenscht zich er dan ook ger luk mee, de samenroeping der commissies van experts te hebben voorgesteld. Do C. v. H. kan nu, aldus gaat het Fransche antwoord voort, de conclusies der experts motiveeren, en haar een krachtige uitvoe ring geven, door zo te completeereni op zekere punten, welke aan het onderzoek der Commissie zijn overgelaten of waar omtrent niet door de experts is beslist. Do Commissie van Herstel1 kan rekening houden met de bezwaren van de Duitsche regeering, die zich zal kunnen laten hoo- ren. Vervolgens moet zij echter haar be slissing nemen met het gezag haar door het Vredesverdrag verleend. "Wat de meening der experts betreft, dat de economische en financieele eenheid van bet Duitsche rijk zou moeten worden her steld zoodra aan het plan uitvoering wordt gegeven, is Poincaré van oordeel, dat wat dit cardinal© punt betreft, de com missie de conclusies niet behoefde te wij zigen. De regeeringen zullen onderling de voorwaarden van fusio of ruiling der door Frankrijk en België vastgehouden panden me! die, welke onverdeeld aan alle gealli eerden zullen worden gegeven, bespreken, doch dit zal niet kunnen geschieden, voor dat Duitschland: metterdaad aan de ten uitvoerlegging van het plWn een begin heeft gemaakt. Het staat aan de regeeriagen in geza menlijke overeenstemming de noodzaken lijko waarborgen te bepalen. Poincaré eindigt:: De Fransche regeo^ ring zal, als het oogenlbik daar is, in een geest van verzoening en eendracht, bij de besprekingen, die zullen plaats hebben, alle pogingen doen, die vereenigbaar zijn met de levensbelangen van Frankrijk, om, wat haar betreft, een spoedige ten uitvoer legging van de definitieve beslissing van de Commissie mogelijk te maken. Een verkiezingsmanifest van de Disitsche regeering De Duitsche Rijksregeering heeft een verkiezingsmanifest gepubliceerd, waarin zij herinnert aan de buitengewoon harde offers, welke zij het Duitsche Volk om het van den ondergang te redden heeft moe ten opleggen, en zegt dan: „Wij zulÜen nog meer zware lasten op ons moeten nemen. Alleen door arbeidzaamheid en offervaardigheid zullen wij den weg uit de elende tot de vrijheid vinden. Door mid del van de rapporten der deskundigen zul len wij tot oplossing van het vergoedings^ vraagstuk en bevrijding van Rijn en Roer komen." DE ENGELSCH-RUSSISCHE CONFERENTIE Rakowsky over tfe Schulden In een mededeeling aan de pers heeft Rakowsky verklaard, dat het eenige mid del tot oplossing der qua es tie van de Russische voor-oorlogsche schuld en de bevordering van den Engelsch-Russischcn handel een leening is. Hij verklaarde te vens, dat het grootste deel der leening in Engeland zou worden besteed. De orders waren reeds opgesteld. Hij verklaarde categorisch, dat Rusland nimmer, zekeren bankiers zou toestaan een ontoelaatbare paging te doen, zich te mengen in bin- nenlandsche Russische aangelegenheden. Ook zouden de eigendommen niet aan de vroegere eigenaars worden teruggegeven, maar hun ondernemingen konden aan hen worden verpacht op den grondslag ener concessie. De immigrattewet in de Ver. Staten President Coolidge poogt' een regeling te treffen ten aanzien van de door het Con gres besloten uitsluiting der Japanners, die hen, die voor beperking der Japan- sche immigratie zijn, zou kunnen bevredi gen, doch tevens zou verhoeden dat Ja pan zich zou kunnen beleedigd gevoelen. Een dergelijke regeling, welke is voort gevloeid uit een conferentie, die president Coolidge heeft gehad met ambtenaren van het departement van Staat, zou het den President mogelijk maken de gewijzigde immigratiewet te teekenen, waarhij de President dan echter do verklaring zou afleggen, dat het wetsontwerp hem om zijn strekking ongerustheid inboezemt. De communistische agitatie in Duitschland. Te Stuttgart zijn eenige leden van de Duitsche Tsjekef-groep der communisti sche partij gearresteerd, welke in het laatst van het vorig jaar door het onwet tige rijksbureau der partij werd opgericht. Deze ontvingen .60 mark per week en 50 pet. duurtetoeslag. Ieder* hunner was uit gerust met twee automatische pistolen, een grooten voorraad ontplofbare stof fen, typhus- en cholerabacillen op voe dingsbodem, welke zij, naar bet heet, zon der de aandacht te trekken moesten men gen onder de spijzen der personen, die uit den weg moesten worden geruimd. De in beslag genomen wapens waren met scherp geladen, voor de helft met dum-dum-koge!s. Opzienbarende arrestatie in Italië To Brescia zijn een landmeter en twee arbeiders gearesteerd, beschuldigd van een dynamiet-aanslag op de hydro-electri- ische centrale vq.n Cedegolo. Zij worden er eveneens van verdacht aansprakelijk te zijn voor het doorbreken van den dam van Gleno, waardoor in December groote verwoestingen werden aangericht én tal van slachtoffers werden maakt. Spoorwegonge'uk te Londen Zaterdagmorgen, om 8 uur heeft te Londen een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Even huiten het Eustonsta- •tion is een electrische trein op een stil— staanden trein geloop en. Er zijn twee personen gedood en 25 gewond. Scheepscngeluk bij Adelaide. De Britsche vrachtboot „City of Singa pore", met een lading olie en auto's, vatte Zaterdagovnd te Port-Adelaide vlam. De rivierbrandweer was reeds bezig, de vlam men te bestrijden toen er een vreeselijke ontploffing, weldra door een tweede ge volgd, plaats vond. Drie opvarenden wer den gedood, elf, onder wie de hoofdofficier ernstig, en velen licht gewond. Een later bericht meldt, dat men het vuur op de „City of Singapore" meester is. Het schip bevindt zich aan den grond midden op de rivier. Gevreesd wordt, dat het als geheel verloren moet worden be schouwd. KORTE BERICHTEN. In Illinois is een bankkassier ver moord. De moordenaar maakte zich mees ter van een bedrag in baar van 63.000 dollar. Door de uitsluiting in het Berlijn- s c li e bouwbedrijf zijn 20.000 erbeiders getroffen. Te Praag is de bibliotheek van het pedagogisch Comeniusmuseum door brand vrijwel geheel vernield. Te Agram zijn eenige koffers gevon den, bevattende de juweelen van de Mon- tenegrijnsche koninklijke familie, die bij den terugkeer der Oostenrijksch Hongaarsche troepen verloren waren ge raakt. De waarde bedraagt 27 millioen francs. De Vrijstaatsche minister van finan ciën zal bij wijze van proef beschermende tarieven voorstellen] ten bate van de pro ducten van vijf industrieën: schoenen en laarzen, suikerbakkerswaren, zeep, fles- schen' en bovensteden van auto's. De werkloosheid in Oostenrijk is in de maand Maart met 16 verminderd tegenover Februari. De Bond van Britsche Kamers van koophandel heeft in een brief 'aan den ferstten mnister zijn instemming be tuigd met de rapporten der deskundigen. Te Jolet in den staat Illinois (V. S.) is dezer dagen tegen den 43-jarigen Harry Thomas, die niet minder dan 275 misdaden van allerlei aard op zijn gewe ten heeft een gevangemiisatraf van 75 jaar geëischt. Te New York is plotseling overle den Charles M. Murphy, een bekend po liticus der democraten. NED. HERV. KERK. Drietal. Te Blij hamA. H. do Boer te GarwerdO. J. Reinders te Kooten; en J. G. Steenbeek te Wdsum. Beroepen: Te Made (N.-B.): P. L. D. J. van Oeveren to Wolphaarlsdijk (Z.) Aangenomen. Naar Velzeni: W. S. v. Leeuwen to Ellewoulsdijk; naar Vrees wijk: J. Bus te Ouddorp. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te SuauüeerC. ron Mcijenfcldt, cand. te Amsterdam. Bedankt. Voor Axel: M. Kok te Wommels. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Oand. A. Wartcna deed gister middag intrede bij do Ned. Herv. Gem. to Nieuw-Dordre|cbtj na Idee morgens to zijn bevestigd door Ds. A". J. Wartcna van Zevenaar. Ambtsjubileum. Ds. A. M. v. d. Most van Spijk prod, van de Ned. Herv. Gem. to Opwier- de (Fr.) hoopt 7 Mei a.s. te herdenken dat hij voor 25 jaren de bediening des Woords aanvaardde. Toezegging ingetrokken. Ds. H. W. Bloemhof!, Ned. Herv. pre dikant te Harkstede-S charmer, heeft aan den kerke raad van Oost woud en aan het class, bestuur van Hoorn meegedeeld, dat hij op grond van art. 72 3e al. R. op de Vacaturen, zijn gegeven woord in zake zijn beroep naar Oostwoud terugneemt en predikant blijft in zijn tegenwoordige ge meente. Zware Gebadsterminologie. Dr. J. IL Gunning J.Hz., schrijft in „Pniël" over heit veelvuldig gebruik van dikke woorden en „overtreffende trappen" ook in de kerkelijke taal, en besluit: Laat ons niet in den vaak zoo onheili- gen superlatief, maar in den heiligen, kal- men positief trachten te leven. Een gebed critiseert men niet, en da<t doe ik ook nu niet, maar tocli, als ik soms een gebed beluister, dat een kleine 20 minuten duurt, waarin onzen lieven Heer een paar dozijn namen worden gegeven en geürmd, gegild en (ik kan het niet anders zeggen) geraasd werdt, alsof onze Vader in de hemelen een doove, harde, onwillige dwingeland was dan ben ik soms g c- troost over mijn eigen vaak zoo dorre, korite, armzalig© smeekingen en kan ik het wel eens niet veel verder brengen dan een zucht: „ach lieve Vader in den he mel, Gij weet er alles van, help mij toch, ik ben zoo moe en zoo alleen!" Ja men kan ook moede, doodmoe worden van al die gewedligo als donderslagen over do zielen heenklinbendo „geloofsgetuigenis sen" van krantjes en mectingsprofeten. „De cenvoudigen wil God steeds gadeslaan." En do cenvoudigen hebben den kalmen positives liever dan den glocienden, hc- melbestorm-siiden superlatief. De tooneef-kwesfie. In De Reformatie verklaart Prof. B u ij t o n d i j k uit de redactie to tre den. „Het is, zegt hij, mijn vaste overtuiging, dalt de uitvoering der reformatorische denkbeelden, zooals deze in het aanvanke lijk omschreven program waren neerge legd, een andere wijze van werken ver- eischen, dan die door den eindredacteur wordt gevolgd. Alhoewel de vlotte pen en de journalis tieke vaardigheid van Dr. Eepp niet on derschattend is het naar mijn persoonlijke meening noodzakelijk, dat zoowel de ethische en o esthetische als ook de kerke- lijk-theologische kwesties van een ander nd. hooger plan worden bezien, wil men niet alleen de wereldtaak van liet Calvinisme in hare juiste afmetingen waar deeren, maar $ok aan het klassieke Cal vinistische levensbeginsel een nieuwe ver werkelijking geven, die in deze cultuur toch wel tot een even kleurrijke en seig- neirralo levenseenheid kan uitgroeien als dit in de 17de eeuw het geval was. Mijn persoonlijke wetenschappelijke werkzaamheid, mijne overtuiging, dat ook schijnbaar eenvoudige kwesties alleen na ernstige studie tot een openbare bespre king, bovenal een populaire, mogen komen en bovendien een onmiskenba-re journa listieke onbekwaamheid, deden mij slechts zeer Zelden iets in dit blad publiceeren. Ik mag tenslotte niet verhelen, dat hoe wel bij mij reeds herhaaldelijk bezwaren tegen het redactioneel beleid gerezen zijn, de dborslag tot het nemen van dit mijn afscheid gegeven is door do artikelen, ge wijd aan de studententooneelvoorstelling welke, het zij terloops opgemerkt, ik met genoegen bijwoonde artikelen, waar van m.i. in hooge mate geldt wat hierbo ven door mij in bet algemeen werd opge merkt. Hoewel ik zeer wel een andere cultuur opvatting dan de mijne kan waa-rdeeren en zelfs in haar eenheid kan achten, komt in het schrijven van Dr. Hepp, naar mijne meening, telkens een gemis aan juistheid en zuiverheid in de reproductie van gege vens, eenheid van levensstijl, waardeering van de opvattingen van anderen (Gerofor- meerdlen) tot uiting, die mij verplichtt to zeggen, dat ik niet langer met mijn naam deze volksvoorlichting mede wenöch te dekken." Mr. W. Bakhuys Roozeboom verzet zich tegen vat Prof. Hepp heeft geschreven over de vertooning van Saul en David. Prof. Hepp zal het publiek „©enigszins" met den inhoud van het treurspel op do hoogte brengen en geeft een reeks citaten waaruit de argelooze lezer slechts kan opmaken, dab men bier met „afkeerwek kende lectuur" te deen heeft. Er worden dan ook uitdrukkingen ge bezigd als „zedekwetsend" en „driedubbel walgelijk", terwijl de hoogleeraar „stom verbaasd" is, „dat het „Christelijk" pu bliek niet geweldig floot" en „dat ieder, die op den Christenttiaam prijsstelt, niet haastig den schouwburg verliet en voor God op zijn knieën is geva-len" om schuld te belijden. Hij vertrouwt dan ook, dat er heel wei nig Gereformeerden aanwezig waren be halve „de enkelen onder de spelers." Een feit is, dat de twintig verschillende perso nen in de sprekende rollen allen tot de Gereformeerde Kerk behooren en 14 hun ner zijn ingeschreven als student aan de Vrije Universiteit. In dé „goedbezette" zaal bevonden zich tal van Gereformeerden die op overtuigen de wijz* tijdens en na de voorstelling van hunne instemming deden blijken en zich zelfs „zeer voldaan" betoonden. Er is geen sprake geweest van eenig protest. Wed is dit thans het geval ten opzichte van het artikel van Prof. Hepp. Om zijn lezers eens goed het ver schil duidelijk te maken tussehen Kunst in hoogeren zin en kunst als technische vaardigheid, voert hij aan: „Het zou voor mij een heele kunst zijn om een middagmaal behoorlijk klaar te maken." Deze opmerking lijkt mij voor de hand liggend Heb schijnt echter voor menig seribent nog moeilijker „Kunst" te zijn om heb pu bliek „behoorlijk" in te lichten omtrent onze Tooneelvoorstelling van „Saul ert David." PIT DE OMGEVING ZOETEBWOUDE. Gevestigd: J. van der Lubbc uit Voorschoten F. C. A. Re tel uit 's-Hage I. M. da Gloria Pauwels uit Voorburg A. van der Eist uit Tilburg W. P. M. Schermer Voest en echtg. uit Brussel W. J. Nohl uit Rotterdam P. M. O ver meer uit Leiden A. M. C. van der Voo- ren uit Dreumel B. Rijlaarsdam en ge zin uit Benthuizen Wied. J. Ligthorst uit Warmond J. E. la Bivière uit Lei den C. van der Meij uit Katwijk aan den Bijn E. Hoogervorst. uit Leiden H. J. van Roozendaal uit Aalsmeer J. L. Paardekooper uit Voorschoten. Vertrokken: M. Zandvliet naar Lei den A. M. E. Enting naar Dea Haag A. J. Steenbergen naar Bodegraven B. Rijlaarsdam en gezin naar Benthuizen J. A. Winters naar Stomp wijk W. Kraan naar Langeroar W. J. Nohl naar Zeist K. A. van Velzen naar Koudekerk G. Th. van der Swalm naar Ooltgens- plaat W. P. M. Schermer Voest en echtg. naar Den Haag C. K. H. Ha ge- man naar Den Haag. Do Raad dezer gemeento zal op Woensdag 30 April aa. des voor middags te 9.15 uur vergaderen. OEGSTGEEST. Vrijdagavond vergaderde de Oranjevereeniging alhier. De voorzit ter Dr. Timmermans opende de vergade ring waarna de secretaris het jaarverslag voorlas. Na voorlezing van dit correct uit voerig verslag bracht spr. ter tafel zijn ontslagaanvrage door het a.s. vertrek ui onze gemeente. Voorzitter, bestuur en leden wordt war men dank gebracht voor de prettige ra- menwerking. De voorzitter dankt den hoer Brouwer voor de vele en niet altijd gemakkelijken arbeid en voor de wijze waarop hij de belangen der vereeniging steeds behartigde. Spr. doet een beroep op de goedgezindheid jegens de vereeni ging en het Oranjehuis. De penningmeester bracht hierna ver slag uit van de financiën. Inkomsten f 4137.73; uitgaven f 4592.121; nadeelig saldo f 154.391. Door de heeren G. N. v. d. Arneelc en N. J. Schoneveld worden de bescheiden nagezien en in orde bevonden, waarna welverdienden dank wordt gebracht aan den penningmeester den heer Pos. Het aftredend bestuurslid de bee*? C. P. Paardekooper wordt met bijna algemeen© stemmen herkozen en neemt de herbenoe ming aan. Door het bestuur wordt candida-at ge steld in de secretaris-vacature de heer Senff. Met algemeene stemmen wordt de heer Senff gekozen. Vervolgens wordt de a.s, feestviering besproken. De winkeletalagewedstrijd wordt door een der leden besproken, aan gezien het vorig jaar de animo hiervoor groot was. Na eenige bespreking wordt van bestuurswege voorgesteld, zoo een be paald aantal zakenmenscben zich aaneen sluiten, hierover te onderhandelen. Ver volgens wordt heit bestuur gemachtigd een feest te organise eren in overeenstemming met de draagkracht der kas. Eenige besprekingen worden gevoerd, over het aanwerven van nieuwe contri buanten. Een der leden van het muziekgezelschap van de N. Z. H. T. verzocht om voor bet volgende feest, dit gezelschap in aanmer king te deen komen om het feest op te luisteren. Eenige vragen hieromtrent wor den gedaan, waarna het bestuur te kennen geeft hierover to willen onderhandelen. Hierna wordt de vergadering gesloten. KATWIJK. Burger 1. Stand. Geboren:' Willem e. van W. Raven? bergen en C. Ouwehand Jacob z. van G. van Duijn en T. van der Boon Cornells z. vail H. Houwer en W. Parlevliet Reincfèrt z. van B. van der Jagt en P. van Dcli't Ida Klaziena d. van D. W. Maagdelijn en T. Kuijt Cornells z. van A. Was& aaar en C. Jonker. Ondertrouwd: L. Klok en, L. van der Plas J. H. Boose en G. E. van Rijn A. Zwaan en Cl. van der Plas A. Messemaker en L. vanHler Plas P. Schaap en J. van Duijvcnbode J. van Rijn en C. Ros. Getrouwd: A. van den Eikhof f en H. C. van Thiel Joh. Verloop en H. O. Haasnoot O. Jonker er A. Varkevisser. Overleden: Dirk de Vreugd 76 j., wedr. van L. Ouwehand Sophia Guijt 74 j., wed. van Jac. van Duijvenbcdo Jacoba van Duijvcnbode 19 j., d. van P* van Duijvenbodé en M. J. IIus. SASSENHEIM. De Raad dezer gemecie vergadert op Dinsdag 29 Aprü a.s. aes namiddags 7 uur ter behandeling van de volgende punten 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Verzoek ontslag onderwijzeres nut- tige handwerken openbare school. 8. Benoeming onderwijzeres nuttige haudi werken aan openbare school. 4. Benoeming commissarissen dor N.V. j Electri citeitabed rij f Hillegom-Lipe-SaSr senlieim, wegens periodieke aftreding van de heeren W. Warnaar en J. P. Gouver- neur. 5. Bepaling toegang wandelpark „lvust- hoff" en bepaling te verkoopen. bouwter rein. 6. Verbreeding pad achter perk tot w eg van 10 k 12 Meter tu in verband daar-.,' mede opzegging huur over benoodigdé strook grond. J)

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2