Ev< 1 Burgerlijke Stand Leiden 23 April. Geboren: Johanna- Maria- d. van W. J. Outshoorn en A. Hagendi.jk Jozef Jakob z. van H. de Leeuw en H. v. Krc- fekl Herman z. van J. Meijer en G. Wolf Elisabeth Maria d. van B. Smits en M. E. v. d. Post. Overleden: C. Lens d. 9 j. H. M. Philip m. 57 j. G. H. du Eu d. 17 mnd. iMaarten z. v. D. Beets en A. P. Dissel. Overleden: Adriana de Jongh, 80 j. wed. van C. van der Net. Trijntje Geertruida Linthoudb 8 nnxd. d. v. A Lint- houdt en G. H. van der Maarl. Maria Smal 56 j. geh. niet S. Spreeuw. Hen drik Paulus de Rijk 22 mnd. z. v. M. de Rijk en N van Elderen te Amsterdam. Christina Maria Hoos, 35 j. echt-gen. van P. S. de Boer. KATWIJK AAN ZEE. Naar w ij vernemen is door den Gemeente-werkman C. Jonker na een diensttijd van bijna 38 jaar eervol ont slag uit zijne betrekking aangevraagd. ALPHEN AAN DEN RIJN Zware brand. Gisterenmiddag omstreeks een uur, onstond aan de grens der gemeente brand op de boerderij, be woond door den landbouwer v. d. W. Het woonhuis met stalling, benevens een schuur, brandde af. De hooiberg en het zomerhuis wist men te behouden. Het vee en een groot deel. der inboedel kon in veiligheid worden gebracht. Het vuur werd gebluscht door do brandspuit van Zwanunerdam en een motor-brandspuit uit deze gemeente. Do oorzaak van den brand is onbekend. Autc-ciVgeyal. Een auto, die-gisteren do van Mandersloostraat passeerde, ver loor do aan bet voertuig bevestigde reser veband welke voor een rijwiel viel, dat daardoor een ruit verbrijzelde van het woonhuis, bewoond door den heer T. Gemeenteraad Woubrugge. (Slot.) Op een vraag van den heer Boot- naar den post uitgaaf telefoon en boeken, ant woordt de voorzitter, dat dit laatste was het Gedenkboek, het vorig jaar uitgege ven. Bij ,de uitlotiiig-geklleening, die alsnu aan de orde komt-, trekt de heer Wisman, als jongste lid, verschillend© nummers. Do Voorz. zal de belanghebbenden kennis ge ven. Voor de benoeming tot leden der com missie van plaatselijk toezicht op het la ger onderwijs, waren door B. en W. op dub beltallen geplaatst d© heeren Van Laar en Buntsma, en Eigeman en Bogerman. De beide eersten worden benoemd. Rapport regeling overzetveer- Paddegat. Dc ieden hadden allen dit rapport ter inzage gehad. De voorzitter doet de vraag of de raad het wensohelijk acht een ver ordening op heb veer te maken. De hee ren Boot en van 't Riet voeten daar over liet woord en zien de noodzakelijk heid daarvan niet in. Op een vraag of - bij de vele motorvaartuigen die daar thans vooral des avonds passeeren de overzet- ter verantwoordelijk blijft voor de geva ren, antwoordt de voorz. toestemmend. Het rapport wordt voor kennisgeving aan genomen. Contract Leiden aansluitingen wonin gen Oudendijkschen polder, wordt met al gemeen© stemmen, goedgekeurd. Het ta rief wordt bepaald op 27J cent per K.W. Ten slotte leest de voorzitter een brief voor van den heer Wisman, dat hij door vertrek naar elders als lid van den Raad bedankt. De voorz. spreekt wardeerende woor den tot den heer Wisman. Er was in den boezem van den Ra-ad en het College van B. en W. wel eens verschil, doch' diat werd weer bijgelegd. Hij herinnert aan het ini tiatief van den heer Weiman, omde be graafplaats te restaureeren, het bevorde ren van den woningbouw, on het onder houden van gemeentewegen. Wel heeft hij niet altijd dank ingeoogst, maar hij mag toch met dankbaarheid, op dat alles terug zien. De Y o o r z. wensc-ht liem met zijn gezin Gods zegen toe. D© heer Wisman dankt den voorzitter voor de goede woorden tot hem gericht, het deed hem goed op zijn arbeid hier ver richt terug te mogen zien. Daarbij is ook wel wat geweest, wat voor hem minder aangenaam was. Het ging spr. om heb ware belang der. gemeente en bij wilde al les op zij zetten wat dit belang kon scha den. D© dag van gisteren getuigt daar nog van toen hij het genoegen had den Voorz. met het bestuur der Hooge Heerlijkheid Hoogmade te verzoenen. Hij hoopt dat Gods gunst het deel van den voorzitter mag zijn, en dat hij ook de gunst van alle gemeentenaren mag ervaren. Moge hij wijsheid ontvangen in zijn moeilijk ambt en in den strijd des levens tob God de toevlucht nemen, die ons nim mer beschaamt-. Tot de leden zich wenden de hoopt spr. dat zij al het persoonlijke op zij zetten en zoo mogen medewerken aan de belangen der gemeente, alsmede dab zij de wethouders in hun moeilijk ambt mogen steunen. Spr. wenscht ten slotte allen Gods ze gen toe. De heer Boot brengt vervolgens dank aan den heer Wisman. Zijn! werk wordt op lioogen prijs gesteld en spr. wens-ckt- hem wederkeerig in zijn nieuwe loopbaan Gods zegen toe. De heer van 't Riet kan niet oordce len over het werk van de heer Wisman, hij was nog te kort in de gemeente1, doch meermalen heeft hij van zijn arbeid ge hoord, hij sluit zich bij de woorden van de voorzitter en dien lieer Boot aan. Bij ervaring weet hij wat scheiden van een woonplaats" is, hij hoopt dat de heer Wis man in zijn nieuwe woonplaats met zegen rijn arbeid zal hervatten. Ook de lieer., v. Dam sluit zich hierbij aan. De V o o r z. brengt de benoeming van een wethouder in stemming. De heer Boot krijgt 4 stemmen, van 't Rie-t 2 en de heer v. Dam 1 stem. Gekozen alzoo de lieer Boot, die de benoeming 24 uur in beraad zal houden, Bij de rondvraag stelt de heer Boot voor als een dankbare herinnering aan den heer Wisman, de begraafplaats weder op te knappen met nieuwe boompjes. De Voorz. zal daar nota van nemen. Na cenigc bespreking over de verlaging- van de brug over de Woudwatering en den wensch van den heer Lieverse omtrent heb snel rijden der auto's te Hoogmade, waar bij ook besproken wordt om liet berijden van de voetpaden te Woubrugge door auto's en motorrijwielen geheel te verbie den, jjluit de voorzitter de vergadering. SEBSBEIiGD liiEU^S Poging tot moord. Wegens poging tot moord is in bewaring gesteld de 21-jarige kelner M. J. L. v. d. W., werkzaam in heb café van mej. J. J. aan den Visschersdijk te Rotterdam. Toen te half een het sluitingsuur was gekomen, ging mej. J, haar geld tellen Terwijl zij daarmee bezig was, werd zij door den kell- ner v. d. W. plotseling aangevallen. Hij gaf haar een klap tegen liet hoofd met de be doeling haar te verdooven en zich het geld toe tc eigenen^ De klap bleek echter niet hard genoeg, waarop v d. W. zijn mes trok en haar drie steken in den rug toebracht. Mej. J. gilde om hulp, waarop v. d. W. vluchtte'. In emstigen toestand werd het slachtoffer in het ziekenhuis aan den CooTsingel opge nomen. Den dader vond men 's .nachts in een brandgang aan den Visschersdijk met een jas over het hoofd. Hij werd onmiddel lijk gearresteerd. Vero'ronken. Te Wijk bij Duurstede is het 3-jarig zoon tje van Br. aan de Noord in een sloot ge raakt en verdronken. Het lijk'van de 21-jarige vrouw van. schipper Vermeulen uit Middelburg, die op 11 Maart bij Bath verdronk bij het vergaan van de Eben Haezer, is opgehaald. Te Woelde bij Hengelo is gisteren in een sloot het lijk gevonden van een onbe kend meisje van ongeveer 20 jaar. Tabaksvergiftiging. Te Scha gen is een schipper, na een onge steldheid van enkele uren, onder lievige 'benaWdheid en brakingen overleden aan tabaksvergiftiging. We vernemen, dat bij tabak had gekauwd, die in een papieren zak op een vochtige plaat-s had gelegen. De ontboden geneesheer wees deze schimmel achtige tabak als de doodsoorzaak aan. Een roekelooze daad. Een. 17-jarige lands-termer, J de K., te Tilburg, die een geweer met losse patro nen thuis had, wilde zich met deze patro nen vermaken. Hij plaatste een patroon tussclien den muur en stak deze aan. Bij de ontploffing, die volgde, werd de jongen aan een der oogen' zoo ernstig getroffen', dat hij dit waarschijnlijk zal moeten mis sen. Het te Utrecht vermiste meisje. Naar wij vernemen is de groentenkóop- man v. d. W. te Übrecht, verdacht van ont voering van liet 19-jarig meisje B., dat even wel sedert Zondag terecht is, gisteren door den officier van justitie uit de voorloopige hechtenis ontslagen. I - Belangrijke bercovisig. Een Dui-tscher kwam Dinsdagavond bij de politie in de Warmoesstraat te Amsterdam vertellen, dat hij in den trein" op weg naar Amsterdam zijn portefeuille met inhoud op onverklaarbare wijze was kwijtgeraakt. Toen de wachtcommandant blijk gaf aan dit verhaal geen geloof te hechten, gaf de Duit seller toe, dat men hem de portefeuille uit den zak had gehaald, echter niet in den trein, maar in een berucht huis op de Gel- derschekade. Het bedrag dat zich in de portefeuille be vond, was naar de Duitselier mededeelde, niet onbelangrijk. Er zou zich namelijk in hebben bevonden behalve een klein bedrag aan rentemarken niet minder dan f 10.000 aan HoUandsch geld en 900 dollars. De roovers hadden toen de politie kwam, den buit- in veiligheid gebracht. Twee vrouwen die in' verband met dit feit waren aangehouden, moesten weer wor den losgelaten, omdat haar niets ten laste kon worden gelegd en zij ook niet in het bezit waren-van hek geld. -• - Inbraak. Bij den waterstoker en porder H. W., in de Snoekstraat in Den Haag is ingebro ken. De dieven zijn door een ruitje binnen gekomen en hebben uit een geldkist, die in de slaapkamer op de eerste verdieping stond ongeveer f 520 gestolen. De manufacturendiefstal te Gouda. De bode D. uit Hazerswoude wiens aan houding wij hebben vermeld in verband met den uitgebreiden manufacturen-diefstal te Gouda, blijkt thans in heel wat meer ver dachte zaakjes de hand. te hebben. De ge makkelijke afzet, welken gestolen goederen bij hem vonden, heeft velen in de verleiding gebracht. Zoo werd vorige week, naar de „Tel." meldt, te Gouda de expeditieknecht v. d. P. aangehouden die langen tijd ijzer waren van zijn patroon ontvreemdde en aan D. verkócht Thans is in arrest gesteld de pakhuisknecht J. F., die kisten pruimen en zakken meel op deze wijze in geld omzette. Nog heeft men in verband met deze diefstal len een spekdief stal op het oog, waarbij eveneens D. betrokken moet zijn. Rijwieldief. Uit Amersfoort is aan de politie te Utrecht overgeleverd een rijwieldief, zekere M. Reeds werden 8 door hem te Amers foort, Eist en Veenendaal gestolen of ver duisterde rijwielen opgespoord. BECHTZAKEBi HAAGSCH GERECHTSHOF. Dit Hof deed uitspraak in de zaak van J. van E,, zonder beroep te Rijnsburg, door dc Hagsche rechtbank vrijgesproken van de hem teil laste gelegde bedreiging met een tegen het- leven gericht misdrijf. Het Hof veroordeelde beklaagde tob 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. USGEZORDEli (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Leidenaars Nogmaals doet 't bestuur der 3 Oclober- Vereeniging een opwekking tot medewer king voor het te onthullen monument op 3 October a.s. In 't begin hadden de pogingen van het Comité ter verkrijging van de benoodigde gelden voor het oprichten van een monu ment ter gedachtenis aan de mannen, die in 1574 zoo krachtdadig hadden mede gewerkt tot het Ontzet van Leiden, niet een succes, zooals men had mogen verwachten. Wel kwamen enkele flinke bedragen bin nen en werden dooi* pl.m. 1200 leden dei* 3 October-Ver. de kaartjes gekocht, maar 't bedrag, dat noodig wercl geoordeeld, bleek niet te zijn binnengekomen. Echter.is daarin een gunstige wending gekomen; er hebben zekerlijk velen ge dacht: „het is nog lang dag". Sedert zijn van verschillende zijden toezeggingen ge daan; van de leden der 3 October-Vereen. komen nog' geregeld aanvragen in om kaartjes, zoodat het Comité het volle ver trouwen heeft, dat het bedrag er komen zal. Het heeft daarom reeds opdracht aan een kunstenaar gegeven, tot vervaardiging van het monument; deze zal zorgen dat het op 3 October geheel klaar is en door H.M. de Koningin onthuld kan worden. Toch eischen de financiën nog verster king, en moet de zorg, dat het geld er nog niet geheel is, van de baan. Daarom heeft het Comité besloten, op Zaterdagmiddag 26 April a.s. een collecte te houden door de gelieeïe stad,om hun, die hun circu laire nog niet ingevuld hebben terugge stuurd, en anderen, die gaarne nog een bedrag willen bijdragen, maar dat tot nu toe verzuimden, de gelegenheid te geven van hun belangstelling te doen blijken. Elko gift, hoe klein ook, is welkom, op dat daaruit blijke, dat een zeer groot deel der Leidsche burgerij tot het tot stand komen heeft medegewerkt. Het bestuur van 3 October meent, U Leidenaars, tot dio medewerking nogmaals te moeten opwekken, omdat elke poging, om de a.s. 3 Octoberviering tot een belang rijken feestdag te maken, door de Vereeni- ging gesteund moet worden. Een ieder wekke dus vriend en kennis op, een bijdrage voor de collecte op Zater dag a.s. gereed te houden! Namens het Bestuur der 3 Octqber-Vereeniging W. v. d. LAAN, Voorz. N. G. SPAARGAREN, Secr. Leiden, 24 April 1924. Zeer geacht s Redactie. Beleefd verzoekt oud e r ge te ekende plaat sing van 't volgende (onder „Ingezonden stukken") in de Nieuwe Leidsche Courant. Uitvoering van gewijde muziek in de Geref, Kerk te Sassenheim. Van een muziekuitvoering een verslag te geven, is een moeilijk werk en kan niet aan iedereen worden toevertrouwd. De eischen, a-an een juist verslag gesteld zijn dlan. ook zeer hoog. Daar, naar ik meen-, de heer v. W. geen beroepsmuziek- verslaggever is, kan men van hem niet verwachten: dat hij aan bovengenoemde eischen' voldoet. Dit behoeft dan ook niet-, n.l. als de heer v. W. wat minder critiek had „laten' hooren." Inzake deze critiek, zij 't mij vergund eeni-g© opmerkingen te maken. Ten eerste: de mededeeling, dat mej. Klijn geen beroepszangeres is, vind ik zeer onbeleefd en ongepast., te meer daar deze zeer verdienstelijk heeft gezongen. Ten tweede kan ik mij niet vereenigen met den heer v. W-'s critiek op 't zingen van mej. Klijn. De opmerking over „Het is volbracht" is onjuist: 't 2de vers heeft- wel een ©enig- zins anderen inhoud, ml. meer vertroos tend, maar in geen geval „jubelender, krachtiger, juichender." Bovengenoemd lied is ©en „Kruislied'" en geen „Pa-asch- jubel." Ten derde, doet 't niets ter zake, of de heer v. Wi. „op dezelfde plaats de „Kerk- aria" mooier door een viool gehoord he-eft"»- (Hierbij mjet ik verklaren, dat ik wel eens iemand op een -riool heb. hooren spelen, doch nimmer door een viool.) Ten vierde schijnt de heer v. W. zich vergist te hebben in den tekst van Gez. 209: 1, dat ©en geheel anderen inhoud heeft dan Gez. 96! Dat, ten slotte „CJaro mio ben" „flink ten gehoore werd gebracht" is zoo bezij den de waarheid, en ook zoo tegenstrijdig met den inhoud van dit lied. (Wat heeft 't woord' „flink" nu te maken met „zonder U bezwijkt mijne ziel" enz.) dat ik clen heer v. W. ernstig aanraad zulk een on zinnig geschrijf voortaan achterwege te laten. Men krijgt ml. den indruk, of bij de uitvoering van „Cairo mio ben" „het trio" zich vereend had, o-m nu eens flink er op los te zingen, te strijken en te spe len. -t Hoewel mej. Klijn alleen gezongen heeft-, brengt d© lieer v. W. toch gaarne hulde aan de 3 solisten, voor hunspel. Ondergeteekende kan niet anders, doen, dan te ejndigen met den geachte verslaggever ons nooit meer zal doen genieten van een dergelijk verslag, als we op 22 April, genietend(?) hebben gelezen. IJ bij voorbaat dankend voor laats- ruimte, HENDR. M. KEUNTNG', Organist dier Ger. Kerk, Sassenheim,- Geachte Redactie. We danken den onderteekenaar „v. W." voor liet verslag van het gewijd concert op den 2en Paaschdag te Sassenheim en we zien daaruit, dat hiervoor zich iemand geeft-, die zelf allertreurigst wei nig er van begrijpt. Dat Z.E-d. d© namen der 'solisten ver wisselt, en alzoo het oordeel der celliste op de sopr.-soliste schuift en omgekeerd, ach, dat is misschien wel eens meer ge beurd, en waarschijnlijk iets wat iederen verslaggever weieens overkomt; mar dat het programma vermeldt: Improvisatie Gezang 219 vers 1, en de machtige, maje stueuze vertolking daarvan een war© op- standingsprediking en zóó alleen te be grijpen en te verwerken was, en „v. W." maar doodgewoon over het „Lof. aanbid ding, eeuwig, dank en eere", dus gezang 96 schrijft, en er daarom totaal geen opstandingslied in heeft gehoord, is er ger en zegt genoeg om heb bovenstaande te bewijzen, en het is voor sommige men- schen beter niets te zeggen of schrijven clan zulke dingen. We hebben daarom deze recensie gele zen met een schouderophalen' van be tea* weten. Met dank voor de. plaatsing. Wij merken hierbij op, dat ons reeds gisteren) het verzoek bc-reikte er de aan dacht op te vestigen', dat door een onwil lekeurige schrijffout in liet verslag de na- mc-n van de solisten werden verwisseld. Wij ontvingen dit bericht echter telaat zoodat wij gisteren deze rectificatie niet meer konden opnemen. 170 Willem en Leo - besomming. STADSNIEUWS In de afgeloopen maand Maart werden op de stadstram vervoerd 34770 reizigers (vorig jaar 151184) met een opbrengst van f 13.608.85, (vorig jaar f 14.579.85). Het aan tal abonnementen bedroeg 331 (vorig jaar 376). Op de lijn Leiden—Katwijk—Noord-wijk werden vervoerd 92661 reizigers (vorig jaar 93167). A'bomi. 373 (vcrig jaar 458). Op de lijn Leiden-Den Haag 122716 rei zigers (vorig jaar 120866) A'bonn. 138 (vorig jaar l$l). Op de lijn Leiden-Heemstede 37320 rei zigers (vorig jaar 50132) A'bonn. 91 (vorig jaar 112). TELEGRAMMEN De aardbeving op de Philippijnen. MANILLA, 23 April (V.D.) De aard beving heeft veel schade veroorzaakt aan de Oostkust van Md ndan a o -eiland en in de stacl Mati in de Davao-provincic. Gene raal Wood heeft een draadloos telegram ontvangen op zijn jacht, waarmede hij thans de Noordelijke wateren doorkruist, dat de hevige erupties van den Babuyan- vulkaan voortduren en dat de .zeevaart in die zeeën bedreigt wordt. Internationale dievenbende. BERLIJN, 24 April (V.D. Do politie autoriteiten te Marseille zijn een interna tionale dievenbende op liet spoor geko men, die de postsekepen van Marseille naar Buenos Aires bestal. De schade, tot nu toe aangebracht, bedraagt ongeveer 6 millioen francs. De Britsch—Russische conferentie. LONDEN, 24 April. (V.D.). Hedenmiddag vindt in heb ministerie van buitenlandseh© zaken onder voorzitterschap van den onder staatssecretaris van buitenl. zaken Ponson- by een plenaire zitting van de Britsch Russische conferentie plaats. MOSKOU, 24 April. (V.D.). Trolski heeft verklaard, dat het mogelijk is dat de Britsch Russische conferentie die op het o ogenblik te Londen wordt gehouden, zal mislukken. Hij w^s van oordeel, dat de huidige toe stand ontoelaatbaar is. MARKTBERICHTEN Visscherijberichten. DELF, 24 April. Boter. Aangevoerd D 1.8 en 2/16 wegende samen 190O kilo. Prijs der boter f 22.175 per kilo. Vee. Vette Koeien le kwal. f 200473;' Kalfkoeien le kw. f 230475; Vaarkoeien f 150—350; Magere Varkens f 16—62; Xuch-7 tere Kalveren f 8—22: Wcilammeron f 15—1 20; Biggen f 8—22; Paarden f 130—100;'] Rundvleesch per kilo f 1.20—1.10—1.—. Aan- voer: 493 Runderen, 8 Paarden, 414 Magere.' Kalveren, 313 Schapen of Lammeren. 5S3 Varkens, 739 Biggen, 12 Geiten of Bokken. GOUDA, 24 April. Kaas. Aangevoerd 232 partijen, handel flauw; lste soort f 35—38,' 2de soort f 3034; Rijksmerk f 30—43. Boter. Redelijke aanvoer, handel stug;! Goeboter f 0.75—0.85; Weiboter f 0.650.75.' Eieren. Redelijke aanvoer, handel' redelijk. Prijs f 5.506.25 per 100 stuks. Vee. Vette varkens, redelijke aanvoer, handel matig 32—32 cent; Magere Varkens groote aanvoer, handel matig 3033 cent;; Magere Biggen, groote aanvoer handel stug f 814; Vette Schapen, redelijke aanvoer, handel vlug f 3646; Nuchtere Kalveren, goede aanvoer handel redelijk f 1016. VOORSCHOTEN. 23 April Veiling V.P.V, Kippeneieren f 5.80f 6.50. Eendeneieren; f 4.70f 6 per 100 stuks. Kievitseieren f 0.1-5 per stuk. Kippen. f 1.60 per stuk. Duiven. f 0.26—f 0.65 per stuk. ST0MPWIJK. 23 April. Veiling. Aangek voerd 4019 kippeneieren, f6f7.15, eenden eieren f 5.60f 7.15 per honderd. BOSKOOP. 23 April. Veiling. Aange voerd 724 kippeneieren, 154 Eendeneieren en! 18 Ganzeneieren 18. Prijs per 100 stuks:] kippeneieren f 5.505.90; Eendeneieren1 f 5.105.40; Ganzeneieren per stuk 1115 cent. LÓOSDUINEN 23 April Groenteveiling, Bloemkool le srt. f 2539, idem 2e srb. f 1017, kaskomkommers le srt. f 6072, idem 2e srt. f 4250, idem 3e srb. f 3036, witte komkommers f 6365, alles per ï()0 stuks; tomaten le srt-. f 5870. idem 2© Krt- f 30—42 per 50 K.G.postelein f 2.00 3.80 per 6 K.G.; spinazie f 1.873.35 per 4 K.G.; salade le srt. f 13.9020.50, idem! 2e srt. f 5.70—10,20 per 100 krop; prei f 2.306.70, radijs f 7.7010.80, 'raapstelen.' f 4.506.80, rabarber f 18.6020.40, selde rij f 3.704.10, al-les per 100 bos; komkom merstek f 6.407.20, stoofsla- f'2.703.15, beide per ben. Laatste Berichten De Koning van Zweden door ons land Hedenmiddag te 4 uur kwam Z. M. dj? Koning van Zweden te Roosendaal aan op zijn terugreis uit het Zuiden van Frank rijk naar Zweden. Namens H. M. de Koningin werd. de koning te Roosendaal begroet door Harer Majesteits Opper-kamerheer Graaf van "Smquopung ttba uopnAq; Het ongeluk te Alkmaar. Het tweede slachtoffer van het ongeval te Alkmaar waar zooals men weet door het breken van een ladder 2 personen naar beneden waren gevallen is eveneens-over. leden. Het slachtoffer Klaas Spaan van Koedijk laat een vrouw en twee kinderen achter. OFFiCiEELE BEURSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 4 B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. O.-L, dbl. 1919 0 Portugal Tahaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rush 1910 frs. 500 4 Koloniale Bant aand Ned. Tnd. Handelsbank Cenfr. Suiker .Turgens A. .Tureens B Oude Philips R S. Stokvis Am. Hide en Leather Am. Smelting en Ref An acon'da copper Centr Leather Studehaker TT S v Steel gew. Compania" Handelsver A'dam. RoTdfsche Peir. Oecons. Holl. Petrol; Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Dell Bat Rubber Koloniale Rubber Serb a dj add Holland' Amerika lijn a. TToil. Stoomboot Kon, Holl. Llovd Kon. Pak et va art Unie Rott. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot T Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a TTeli-Rafavic. Ta hak TToH Cultuur Mij H. TJ S. Mij. •- old. 5H H.TJ.SM. obi. 1900/M2 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5Vt Atóhison Topeka Erie common Kansas City Southern - Missouri Kon=a? Texas SouthPacific 1 Union Pacific Geld prol. 5J/i IJ MUI DEN 22 April. Heden kwa men van de trawlvi&seherij met hunne vangsten hier aan d© markt de stoomtraw lers IJM 501 Flora met f 1360, IJM 324 Anialia met f 771, IJM 325 Glorna- met f 1949, IJM 133 Gatharina Duyvis met f 2356, IJM 326 Hibernia met f 2017, IJM 99 Johanna Elisabeth met f 3861. IJM 385 Derika IV met f 2457, IJM 271 Derika XIV mot f 2182, IJM 203 Derika XVI met f 2191, IJM 165 Martha met f 2820, IJM 51 's-Gravenhage met f 2250, IJM 331 Hol land V met f 1911, IJM 44 Plejaden met f 4024, IJM 261 Pan met f 1749, IJM 13 Azalea met f 2693, IJM 1 Swift met f1919 IJM 107 Jeane met f 2318, IJM 40 Helga ■met f 1797, IJM 340 Java met f 2015, IJM 432 Baf met f 2283, IJM '29 Zeeleeuw met- f 2785, IJM 157 Maria van Hattum met f 3210, IJM 191 Albatros met f 2617. en de zeilloggers: KW 39 Doggersbank mei f 284, KW 96 Bastiana met f 429 en KW V.K. O.K. j "96V, - 968/, 968/< i 901/is 80 968/g - 1 6Vl6 19P/< 195 Va 1321/a 132 1021/O 58 5ü/a 64l/4 270 52 64% 66 133/, 15 891/2 91 1031/e 1041/a 241/, 24Va 476i/o 479 423 202 447 449 144 145% 80i/2 1071/., 215 84 331/a 268/. -'Va 8S/4 1391/2 138 117S/4 118% 1 II71/0 118 1361/a 137 1Ü 835 340 J 3 89 - 1 84 71% j 82% 2IV2 82 -j 9S"'16 - 141% 142 j Wisseincrteeringcn (Amsterdam.) Zicht. Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York rrrrsHi 0.C0'/s 17.35 14.75 47.C:V2 0.0037®/-! n.efi3/* 37.07Vj 44.90 07.50 70.75 2.6 V Talografisch WeerbonoM Vj vol-rens, waarnemingen verrichtin den mor*} gen van 24 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch L Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometerst.76S.9 Akurejri. j Laagste Barometerst.: 746.8 Blacksod. Verwachting tot den avond van 2o Aprilt Zwakke tot matigen Zuid-Oost tl tot Zuid-Westelijken wind, gedeeltelij If bewolkt of nevelig, wellicht ccr.ige regen, iets zachter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3