Wonden1 f GEMEENTELIJKE VISCHVEHKOOP. 'AKKER's KloostoMsem i Gemeentelijke Aankondiging. t— Aan Jen gemeentelijken Viscliwinkel iVi sc li markt 18 (Telef. 1225) is Donderdag verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.17 i 0.31, SCHOL a f 0.21—f 0.37, SCHAR a f 0.16 en KABELJAUW a f0.40—f0.45 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 23 April 1924. P AUTOBUSSEN. ji Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden er aan, dat 'de verordening van 17 Maart 1924, tot wijziging van de Verordening op 't Rijden, in werking treedt op 11 Mei a.s. en (lat bet mitsdien van dien dag af verboden zal zijn zonder vergunning aan hun College een openbaar middel van vervoer van per sonen binnen de gemeente Leiden in wer king te brengen of te hebben. Belanghebbenden wordt Jhngeraden aan vragen om vergunningen, als bedoeld in genoemde verordening, t ij d i g in te zen den aan Burgemeester en Wethouders voornoemd en te bezorgen of doen bezor gen ter Gemeente-Secretarie, afd. Alge- meene Zaken. (Kamer 10). N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. „Acétylena" te 's-Gravenhage en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een ondergrondsghe be waarplaats voor 2000 Liter benzine met aftapinricliting op bet perceel Haagweg No. 45 Sectie O No. 704. AGENDA. MAANDAG 28 April. Leiden. "Uitvoe ring van het Berlijnsche Domkoor, des avonds 8 uur in de Hoogl. Kerk. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 22 tot en met Zondag 27 April waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Kuip der Menschheid is steeds geopend, üoch alleen voor leden van dit Fonds. naar dezen toestand te doen instellen en zoodanige maatregelen te gelasten, dat aanstonds de Nederlandsche onderdanen tegen normale prijzen de producten van Neder]and's bodem zullen kunnen beko men. Christelijk Letterkundfae kring ah Onder voorzitterschap van den heer A. van Dijk udt Amsterdam is Maandag te Utrecht een vergadering gehouden Van den Bond van Christelijk Letterkundige Kringen in. Nederland. Na de opening door den voorzitter wer den een aantal huishoudelijke zaken afge handeld, a.o. wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement. Als secretaris werd herkozen de lieer H. Post uit Amsterdam en als bestuurslid de bee K. Fockema uit Alpben aan den Rijn. Vervolgens heeft de heer E. G. van Teij- limgen een lezing gehouden over: „Nieuwe .Wegen". 's Middags heeft Mr. Nic. Stufkons Jr. uit de Bilt een lezing gehouden over: „Tolstoï en Dostojefski", en heeft de heer F. Bosman (M. A.) uit Stellenbosch (Zuid-Afrika) .gesproken over: „Iets uit de Afrikaansche Letterkunde". De heer M. Bakker uit Amsterdam heeft een aantal gedichten voorgedragen. Bijzondere Vrijwillige Landstorm Do leden van de gewestelijke landstorm commissies „Stelling Amsterdam" en „Kennemerland" zullen Zaterdag 31 Mei a.s. eén landdag houden, te Hoofddorp. Het voorloopig programma 'vermeldt dat de landdag in den voormiddag zal worden gehouden, waarhij toespraken van bekende personen en allerlei wedstrij den op de wijze zooals dat ook verleden jaar in 's-Gravenhage en Apeldoorn is geschied. Het bataljon Haarlemmermeer wil een openluchtspel geven, een voorstel ling van een historisch feit uit onze ge schiedenis met een middeleeuwsch ridder- tournooi. Artikel 40 De hoofdbesturen van de Unie van Christ. Onderwijzers enz. de Vereeniging van Hoofden van scholen en van de Ver eeniging voor M. U. L. O. van bet N. O. G., hebben aan de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal een adres gezonden, waarin zij betoogen, dat het wetje inzake intrek king van art. 40, voor de Rijksamhtena- ren in het algemeen en voor de onder wijzers in het bijzonder, hoogst bedenke lijk is. i Geref. Meisjesbond. Do Bondsdag van den Ned. Bond van Meisjes vereen, op Geref. grondslag, zal dit jaar op 2en Pinksterdag te Leeuwarden' gehouden worden Als spreker zal optreden het Tweede Kamerlid, de heer J. iSehouten, va.n Rot terdam. Min. Colijn is op zijn aanvankelijke toe zegging om een spreekbeurt te zullen ver vullen, wegwis drukke bozigheden, terug gekomen. Het Spoorwegpersoneel. In de gisteren te Utrecht gehouden con- ferenlie fusschen de directie der Neder- y landsche spoorwegen en de vertegenwoor- digors der vijf erkende personeel-organi- isafies werden zeer uitvoerige besprekingen gevoerd over de op initiatief van den B.A. N.S. door de organisaties voorgestelde w;izigingéii in de concept-overeenkomst V inzake de loonsverlaging. 'c De directie had aan een aantal wenschen ,;j Speciaal door den B A.N.S. naaT voren ge bracht tegemoet gekomen. Bij de bespre- W1 king der positie der klerken deelde de directie o.a, mede dat het overcompleet in het kader klerken en commiezen zoo groot is, dat het nog wel geruimen tijd zal duren 'alvorens na de, op wachtgeld gestel den weder klerken benoemd worden. De directie had er geen bezwaar tegen dat de organisaties voor eventueele latere loonsverlagingen in verhand met art. 36 hun recht tot procedeeren handhaafden. De directie verklaarde zich bereid mede te werken aan de instelling van een perso- neelraad, waarvan de leden worden ge kozen volgens een nader in overleg met de organisaties te bepalen regeling. Omtrent de gehuwde ambtenaressen, verklaarde de directie, dat niet zeker is, dat allen, geen kostwinsler zijnde, ontslagen zullen wor den. Ieder geval zal afzonderlijk overwogen worden. Bovendien zal eerst de ontslag regeling en de grootte der uitkeering met de organisaties besproken worden. De directie heeft geen bezwaar, wijzi gingen aan te brengen in de loonkrihgen, te regelen in overleg met de organisaties; zij weigerde echter wijziging te brengen in de minima der nieuwe loonschalen; zij was echter wel bereid het minimum- salaris voor een klerk te bepalen op f 1050 in de eerste loonklasse. Voorts werd het minimum van een leerling-klerk bepaald op f 900 en dat van een aspirant-opzichter en aspir.-werktuigk. ambtenaar van f 1400 op f 1500. Voor het personeel op Duitsch grondge bied zal ingaande 1 Juli een nieuwe loon regeling getroffen whrden, terwijl voor de vierde klassers een afzonderlijke loonklasse gemaakt zal worden. In een Vrijdag a.s. te houden nieuwe conferentie zal de redactie der overeen komst nader worden vastgesteld. BUITENLAND De SOVJETS EN RUSLANDS SCHULDEN. Er wordt geen roebel terugbetaald. Omtrent de door Sovjet-Rusland te vol gen gedragslijn tegenover Groot-Brittan- nië aldus schrijft de „Morning Post" heeft Zino-vjef in een onlangs gehouden redevoering, waarvan een verslag voor komt in de „Prawda" eenige interessante gegevens medegedeeld. „De Britsche regeering aldus Zinov- jef heeft de totale schuld van Rusland aan Engeland geschat op elf milliard1 gouden Roebels, doch zij laner van verzekerd zijn, dat wij haar n|ot één Roebel daarvan ooit zullen terugbetalen. Wij hebben Ruslands oude schulden eens en voor altijd geschrapt en wij heb ben niets dan verachting voor welke ver plichting dan ook, door den vroegeren Tsaar of door Kerensky aangegaan. Indien Groot-Brittannië er echter in toestemt onze oude schulden af (e hoeken en te beginnen met een sclioone lei en in dien de Britsche regeering of de Britsche kapitalisten ons geld willen leenen, dan willen wij, tenzij de som groot genoeg is en de voorwaarden niet te zwaar, him geld aannemen en er een bescheiden rente voor betalen en dan zullen wij aan onze ver plichtingen voldoen Maar als er een revolutie uitbreekt in Engeland, dan kunnen wij MaoDonal'd niet beloven dat wij ons woord zullen hou den. Integendeel, wij beloven, dat wij ons woord zullen breken en opnieuw onze schulden zullen schrappen, hoewel wij, jammer genoeg, thans nog geen datum kunnen vaststellen voor d'e Britsche revo lutie. Komt die echter cn wij zijn er zeker van, dat clit binnenkort liet geval zal zijn dan zullen de Britsche kaiptalisten en de Britsche bourgeoisie de ons geleen de gelden hebben verloren zooals zij dan nog vele dingen zullen moeten verliezen". Betreffende den mogelijken uitslag van de Engelsch-Russische onderhandelingen wensclito Zinovjef geen voorspellingen te doen. Hij verklaarde echter, dat „wat het resultaat van de conferentie ook moge" zijn, het feit alleen, dat de Britsche regee ring erin heeft toegestemd de Unie van So'vjet-Repuhlieken de jure te erkennen en het feit, dat onderhandelingen tu'sschen de heide landen thans te Londen plaats hebben op basis van gelijkberechtigde naties, op zichzelf van zoo ongemeen ^roote historische waarde is, dat het ons weinig kan schelen, of wij Londen met leege handen zouden moeten verlaten." Rustend koestert geen oorlogsplannen. In een te Moskou gevoerd onderhoud met persvertegenwoordigers, heeft Trots- ki alle geruchten over een mobilisatie van het Roodo Leger tegengesproken. De lich ting 1901 is gedemobiliseerd en die van 1902 is opgeroepen. Tegelijkertijd zijn eenige devisies veld troep en in militie-, troepen omgezet. Rusland aldus Trotski blijft steeds bereid aan elke internationale overeen komst deel te nemen, welke een wezenlij ke vermindering van de bewapening be oogt. De Russische regeering denkt er niet aan, de Bessarahische kwestie tot een ca sus belli te maken. Het afbreken der on derhandelingen te Weenen zoo besloot Trotski had slechts de beteekenis, dat Rusland nimmer zal gedoogen, van Bes- sarahië beroofd te worden. Lloyd George over bet Labour-bewfnd. Lloyd George, die gisteren in Llanfairfe- chan "Wales) het woord heeft gevoerd, heeft geprotesteerd tegen de houding, welke de Arbeidersregeering tegenover de liberalen heeft aangenomen. Hij vroeg waarom de heide partijen niet in hetere verstandhouding met elkaar zouden kunnen samenwerken, en hij ver klaarde dat de liberalen het vorig jaar tot een zeer grooten stap zijn overgegaan toen zij voor de eerste maal een socialistische regeering aan het bewind deden komen. De liberale partij beloofde toen de Ar beiderspartij fair play te geven, en zij meende dit, datir zij er slechts naar streeft het beste voor het land te doen. Hij be klaagde zich er over dat, terwijl de libera len vóór de regeering stemmen en haar veroorzaakt door branden,-snijden ofstoo- ten, moeten dadelijk met Akker's Klooster- balsem behandeld worden. Deze voortreffe lijke balsem is niet alleen bloedstelpend en pijnstillend, maar zijn zuiverende en antiseptische werking* voorkomt zweren, terwijl zijn geneeskracht verrassend is. Zorg steeds Akker's Kloosterbalsem in liuis te hebben, het kan U dagelijks te pas komep. steunen hij het invoeren van goede maat regelen, de regeering dezen steun begroet met vijandigheid jegens de liberale partij binnen en buiten het parlement. Hij verzocht daarom do Arbeidersregee ring ernstig haar houding te herzien. Zij en de liberale partij vertegenwoordigen negen millioen kiezers. Beide partijen wenschen. oprecht maatregelen te treffen, die den toestand des volks kunnen verbe teren. Wanneer zij tezamen optreden zijn zij onweerstaanbaar; wanneer zij verdeeld zijn, zijn zij machteloos. Waarom zouden zij dus niet kunnen samenwerken op voor waarden, die iin overeenstemming zijn met de eer en de waardigheid van heide? DE GRIEKSCHE REPUBLIEK. Monarch ïsifecTre propaganda. Na een kabinetsraad, welke den gehee- len macht heeft geduurd, is een decreet uitgevaardigd, waarbij voor den tijd van 10 jaar iedere propaganda ten gunste van het afgeschaft© koningschap wordt verboden, in geval daardoor do grondsla gen der republiek mochten worden onder mijnd. Overtreders van dit verbod kunnen wor den gestraft met verbanning, gevangenis straf en booten. Dagbladen, welke dit de creet overtreden, kunnen worden ge schorst. Overtredingen van deze.bepaling zullen te Athene door een bijzondere mili taire rechtbank, worden behandeld. De Duitsche Rijnvlcot. De onderhandelingen tusschcn dc Duit- sche, Fransche en Belgische regeering over den houw van nieuwe rivierschepen voor heide laatstgenoemde landen, welke maanden geduurd hebben, zijn geiëndigd. De Duitsche Rijnscheepvaart moet, om zich vrijheid van beweging te verzekeren, opnieuw vier van de nieuwste radersleep- boolen en elf schepen aau de geallieerden afstaan. De schepen, die in het onbezette gebied op stapel staan, zullen zoo vlug mogelijk aan Frankrijk geleverd worden, terwijl van de schepen in aanbouw op de werven in het Rijnland slechts een ge deelte afgemaakt worden. Tevens heeft eén groep van de voor naamste kolenreederijen een regeling ge troffen met de Fransche transportcom missie over het vervoer van vergoeclings- kolen, welke van kracht blijft tot een defi nitieve regeling le dier zake tusschen de betrokken regeerrngen.' De betrokken ree- derijen nemen een deel der transportkos ten voor hun rekening, in ruil waarvoor ■zij Weer de vrije beschikking over hun scheepsruim te krijgen. Een nt'euwe wereldmuferentie? Coolidge, de Amerikaansche president heeft gesproken aan het jaarlijkscbe dé jeuner van de Associated Press. Hij deelde mee dat, als er een definitie ve regeling van de Duitsche schadeloos stelling onwankelbaar zou zijn vastge steld, hij geneigd zou zija, een nieuwe wereldconferentie hijeen te roepen om een nadere beperking van de bewapening en om codificatie van het volkenrecht te overwegen. Hij zei, dat de conferentie van Washing- ion veel had gedaan om harmonie en goe de gezindheid onder de volkeren te her stellen, maar dat de kwestie van de strijd krachten ter zee, t© land en in dé lucht nog steeds onopgelost is. Spiekend© over de rapporten der des kundigen gaf Coolidge te kennen, dat er Amerikaansch particulier kapitaal zou loskomen voor de leenin.g voor Duitsch- land. Rusland en Noorwegen. De Noorsche regeering zal binnenkort een besluit nemen om onderhandelingen met Rusland aan te knoopen met betrek king tot een nieuw handelsverdrag. De di recteur der levensmiddelen Harold Peder- sen zal volgens een persbericht voorzitter van de delegatie zijn. Aardschokken in Engeland Op den eersten Paascbdag zijn in het graafschap Derby en in het Zuidelijk ge deelte van Normanton aardschokken waargenomen. Werden er Zaterdag ook reeds schokken gevoeld, deze waren he viger en ook het onderaardsch gerommel was krachtiger dan Zaterdag in het ko- lenmijnge'bied van Nottingham het geval was. De bevolking begint een weinig onder den indruk te komen van het herhaalde lijk voorkomen dier schokken. Deskundi gen beweren wel, dat een „echte" aard- heving niet te vreezen is, maar die ver zekering kan de menschen maar half ge rust stellen. Groot© brand. Door een grooten brand iin het voor- raadmagazijn Peitzer van de vlasheurs bij Cotlbus werden 600 centenaar vlas vernietigd. Tegelijkertijd verbrandden volgens de „Lok. Anz." 120 centenaars graan en talrijke landbouwmachines. Een aardbeving op de Filippijnen. Het Moteriologisch Instituut te De Bilt heeft dezer dagen een aardbeving gere gistreerd en de veronderstelling uitge sproken, dat de bron van deze aardbeving in de Filippijnen gezocht zou moeten wor den. Deze veronderstelling schijnt juist te zijn geweest. Thans komt nl. het bericht, dat hevige aardbevingen worden gemeld van dc Oostkust van het eiland Minda nao en dat de vulkaan Babuyan alle ne derzettingen der inlanders in de omgeving bedreigt. Hei slechte Paaachweer te Berltjni. Het slechte Paaschweor, dat. den derden dag nog verergerd is Dinsdag sneeuw de en hagelde het bij een winterschc kou de heeft jen. spoorwegen van het voor deel dezer dagen in andere jaren be roofd. Op heide Paaschdagen was het verkeer te Berlijn 30 pet. tot 50 pet. min der dan verleden jaar. IJdelheidsb&lasting. De Eloile Beige meldt, dat de telegraaf- administratie luxe-telegrammen, zooals in Zweden en Zwitserland, gaat invoeren voor de aankondiging van huwelijken, ge boorten, het zenden van geluk wenschen, condoléances enz. Deze telegrammen, op luxe-papier ge drukt, zullen aan een hijslag worden on derworpen, welke ten goede zal komen aan nuttige instellingen. KORTE BERICHTEN. Op do rivierscheepswerven te Ham burg is gisteren, na 10 weken staking, liet werk hervat. Het personeel van de zeescheepswervën heeft besloten de sha king voort te zetten. Ook te Kiel hebben de werfarbeiders besloten de staking voort te zetten. Voor het eerst sinds meer dan der tig jaar is er een zending vee uit Z.W. Afrika te Liverpool aangekomen. Het wa ren 330 gekruiste ossen, die in goede con ditie aankwamen na een reis van 5000 mijlen, in 24 dagen afgelegd. De Ifaliaansche spoorwegen zullen, behalve de binnenzijden, ook de buiten wanden van de 'personenrijtuigen voor re clame-doeleinden verpachten; dit laatste ook, wat betreft de goederenwagens. Graaf Mongelas, Duitsch gezant in Mexico, is eergisteren overleden. De leiding der verkiezingen voor den Duitse li cn Rijksdag heeft de lijsten gesloten. 23 verschillende partijen zullen trachten,zetels in den rijksdag te verwer ven. De Mansfelder A. G. te Mansfeld heeft, wegens een wilde staking onder het jongenspersoneel, 4000 mijnwerkers uitgesloten. Gisteren zouden alle arbeiders 23.000 in totaal, worden uitgesloten. Een 60.000 ton metend drijvend dok is zonder incidenten over een afstand van 470 mijl van Tyne naar Southampton ge sleept^ waar het hans geankerd ligt. Het dok is 960 voet lang en is in staat de grootste schepen, tot nog toe gebouwd, op te nemen. Het nationale congres van d# Noor- selie sociaal-democratische arbeiderspar tij heeft do uitnoodiging van de Noorsche Moskouschc. communistische partij ver worpen om samen te werken bij de 'parle mentaire verkiezingen in October a s. Van de Sclmpoaigenten. te Dussel- dorp, die in December wegens de onlus ten hij de separatistische bijeenkomst "veroordeeld waren, hebben er zes lor ge legenheid van liet Paaschfeest gratie ge kregen. Zij zijn dadelijk in vrijheid ge steld. Vier agenten bevinden zich nu nog in gevangenschap. Duitschland besloot lot het zenden van gedelegeerden naar de derde hijeen- komst van den algemeenen raad van het verhond van roode kruisvereenigingen, welke einde April te Parijs wordt gehou den. Gemeenteraad Alkemade. De Raad dezer gemeente kwam Dins dagmiddag spóedeisehend hijeen om we der opnieuw te besluiten over de voor stellen in de vergadering van 8 April j.l. genomen. Voorzitter dé Burgemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 raadsleden. Afwezig zonder kennisgeving de heer Bouwmeester. De Voorzitter deelt allereerst mede, waarom deze vergadering is uitgeschreven geworden. Spr. zegt dab de laatste dagen bij hem de vraag is Daar voren gebracht of de verschillende besluiten, genomen in de vergadering van 8 April onwettig zou den kunnen worden verklaard, om re den dat aan één lid, den heer J. Verwey, die zijn ontslag op 24 Maart had genomen, geen oproeping is gezonden. Artikel 41 der Gemeentewet luidt: De vergadering wordt belegd door dien Burgemeester, die zorgt, dat elk lid schriftelijk daartoe op geroepen wordt. Artikel 18, 2© lid der Ge meente wet zegt, dat zij die hun ontslag hebben ingezonden leden van den Raad blijven totdat dé geloofsbrieven hunner opvolgers zijn goedgekeurd. Op 8 April waren de geloofsbrieven van dien opvolger van denf heer Verwey, die zijn ontslag had genomen nog niet goedgekeurd, ergo was de heer Verwey nog lid van den Raad en had hem volgens het bepaalde in artikel 41 der Gemeentewet ©ene oproeping voor de vergadering van 8 April moeten zijn toegezonden. Spr. wenscht hier uitdruk kelijk te verklaren, dat dit uit piëteit is achterwege gebleven, zelfs in den morgen van 8 April is den heer Verwey, die ter Secretarie kwam nog mondeling gevraagd door den heer Secretaris, of hij nog ter vergadering kwam en alsnog een oproe ping wcnsclite te ontvangen, hetgeen door hem ontkennend werd beantwoord. Omdat niet letterlijk aan het voorschrift van art. 41 der gemeentewet is voldaan bestaat de mogelijkheid dat de besluiten gienomien in de vergadering van 8 April j.l. onwettig zouden kunnen worden verklaard. Op de besluiten zelf heeft dit geen invloed ge had, omdat alle besluiten met algemeenie stemmen zijn genomen, behalve de ophef fing van de O. L. school te Oude-Wete- ring welk besluit met 9 tegen 1 stem werd aangenomen. Om echter den zekersten weg to bewandelen heeft. spr. geineend I deze vergadering te moeten beleggen cn 1 alle besluiten genomen op 8 April j.l. eerst in te trekken en daarna opnieuw vast te stellen. 4, Do heer Verwey zegt dat hij den secre taris toevalligerwijze heeft gesproken om dat hij voor een aangelegenheid ter secre tarie moest zijn; anders was hem niet ge vraagd geworden of hij nog wenschte te komen. Spr. wil liever op deze zaak niet verder ingaan. Dc heer Los vraagt waarom nu a-ls punt 1 van de agenda staat: onderzoek geloofs brieven van den heer van Andel, daar dit punt in do vorige vergadering stond on der ten 4e. Dc Voorzitter zegt dat hij artikel 6 van liet reglement van orde van den Raad over het hoofd heeft gezien, hetwelk be paalt dat liet onderzoek der geloofsbrieven van nieuw inkomende leden plaats heeft alvorens tot andere werkzaamheden over tc gaan. Do heer Los stelt voor nunt 1 te ver schuiven, zoodat den heer Verwey de gele genheid wordt geboden over do overige punten van de agenda mede te stemmen. De Voorzitter zegt zulks niet tc kunnen daar hij anders handelt in strijd met liet reglement en er dan weer anderen kun nen komen om hem op zijn vingors to lik- -ken. De notulen van de vorige vergadering worden hierna weder ingetrokken en op nieuw gelezen. Zij worden, onveranderd goedgekeurd. Do heer Verwey vraagt hierna liet woord cn vraagt den voorzitter of hij het ver zoek van den heer Los kan 'inwilligen. Voorts vraagt hij of een verordening event verstrekkend is als de wet. Spr. vindt van niet. Do Voorzitter antwoordt ja; zegt nog maals zich aan het reglement van orde te zullen li ouden. De heer' Los vestigt de aandacht van den Voorz. erop ..dat de lieer van Andel stukken in zijn bezit heeft waarin staat dat hij als lid van den raad is toegelaten, zoodat hij toch het recht had in de ver gadering tc komen. Dc Voorzitter zegt dat alle besluiten, dus ook het besluit tot toelating van don heer van Andel worden ingetrokken. fvv. had toch geen 12 leden uit kunnen noodi- gen. Hierna werden de volgende raadsbe sluiten in getrokken le. de opheffing van de O. L. school te Oude-Wotering met ingang van 1 Juli 1924 2e. verbouwing van de O. L. school te O.- Wetering en beschikbaarstelling van do daarvoor benoödigde gelden3e. liet over dragen in eigendom van de openbare la gere school te O.-Wetering, nadat deze een deugdelijke verbouwing beeft onder gaan aan het R. K. kerkbestuur van den H. Jacobus to O.-Wetering; 4e. het on derhands verhuren van de woning thans bewoond door het hoofd der O. L. school' aan liet R. K. kerkbestuur voornoemd; 5e. benoeming van een lid van hot TToofd- stembureau; benoeming van een lid van bet Stembureau; 7e. toelating van den heer M. van Andel als lid van den Ge meenteraad; 8e. wïizigio'? v-- Aan de orde komt nu do agenda. Nadat tot toelating van den heer van Andel is besloten verlaat de heer Verwey de vergadering en woont nog een gedeelte van de vergadering' bij op do publieke tri bune. De opheffing van de O. T-. school wordt met 8 tegen 1 stem goedgekeurd Do heer Los blijft wederom tegen het voorstel van B. en W. Hij merkt nog op dat twee kinderen van Mulder cm toela ting hebben gevraagd cn een kind van den lieer de Blanken. Do Voorzitter zegt dat het oudsto kind van Mulder altijd te Oude Wetering de Christelijke school heeft be zocht en ook te Utrecht do Bijzondere school en dat over de toelating van dat kind nog besloten moet worden. Dc an dere twee kinderen zijn nog niet leer plichtig en tellen dus niet mee voor op heffing. De lieer Los vraagt nóg raar do verordening en uit nogmaals zijn be vreemding waarom de kinderen uit Roe- lofarenidsveen niet worden vervolgd. De Voorzitter zegt dat dit tot competentie behoort van de Com. tot Wering van Schoolverzuim en den lieer Inspecteur. Tot lid van het hoofdistembureau wordt z. h. st. benoemd de heer W. A. van Harteveldi en als plaatsvervangend lid do heer P. van Hcevc. De beneeming van een lid van het stembureau voor het stemdistrict to N.-Wetering welke was aangehouden in de vorige vergadering wordt thans weder aan de orde gesteld. B. en W. stellen voor hiervoor weder to benoemen den heer D- Ham, die blijkens ingezonden schrijven mededeelt dat de wet op het L. O. zicli legen zijn benoeming niet verzet. De heer Bietbroek blijft tegen het voor stel van B. en W. Er wordt op de stem mingsdagen school gegeven derhalve mag het. onderwijs volgens hem er niet onder lijden. Bovendien wordt de leerplichtwet overtreden (gelach.) De heer Los zegt dat het zoo'n vaart niet zal loopen. Spr. heeft reeds vernomen dat het schoolbestuur tegen de aanneming van zijn benoeming zich niet zal verzetten' Hierna wordt met 8 tegen 1 stem beslo ten de heer D. Ham te benoemen als lid van het stembureau^ De wijziging van de begroeting, dienst 1923—1924 wordt z. h. st. vastgesteld. De ingekomen stukken waren dezelfde a-ls die der vorige vergadering. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt* zoodat de vergadering door den Voorzit ter werd gesloten. De Raad ging hierna over tot geheime zitting. UIT DE OMGEVING EIJN6BURG. Een arbeider van den heer de H. alhier, woonachtig te Katwijk, viel bij het verrichten van werkzaamhe den van een zolder waarbij hij zoodanige! kwetsuren opliep, dat opname in ©en zl0t* benhuis te Leiden noodig bleek. Mej. v. <L G. alhier werd met haar fiets door een auto aangereden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2