de heer Jac. Boot, die sinds de vorige vergadering is overleden. De notulen worden, na te zijn voorgele zen, ongewijzigd vastgesteld. Terwijl vervolgens de vergadering even v.ordt geschorst, onderzoekt een commis sie, bestaande nifc de heeren v. Leeuwen, Groenendijk en Klaver de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den beer J. C. Vervark, na afloop waarvan de commissie adviseert tot toelating. De heer Vervark. door den waarn. se cretaris binnengeleid, legt de vereischte eeden af, waarna de Voorzitter hem ge- lukwensclit met het. voorrecht dat hem heden to beurt valt, en met het vertrou wen, door de burgerij in hem gesteld. Spr. eindigt met don wensch dat het den heer Vervark gegeven zal zijn, vele jaren in het belang der gemeente werk zaam te zijn. De Voorzitter doet vervolgens mededee- ling van een schrijven der S. E. F. hou dende opgave van den nieuwen gasprijs. Deze is voor gewoon gas tot een ver bruik van 100 M3. 12 cent per M3., daar boven 10 cent. Voor muntgas, tot 100 M3. 13 cent-, daar boven 11 cent. Voor straatverlichting, tot 100 M3. 10 cent, daarboven 8 'cent. Op aanwijzing van Ged. Staten zal een begrootingspost betreffende uitkeering aan de Bijz. school bij de rekening van het. vorig jaar worden overgebracht-. Verder is van Ged. Staten bericht inge komen dat het raadsbesluit waarbij aan den heer A. Koren een vergoeding van f 40.'s jaars werd toegekend, voor het vervoer van zijn te Leiden schoolgaande kinderen is vernietigd, en dat dit bedrag moet worden gebracht op f 61.60. Een bedrag van f 88, dat ten vorige jaro is teveel betaald als bijdrage in de kosten van den keuringsdienst-, kan in mindering worden gebracht op de reke ning van het loopende jaar. Een drietal stukken van de Kamer v. Koophandel voor Rijnland te Leiden wor den niet voorgelezen, doch zullen voor de leden ter inzage wox-den gelegd. Voorlezing geschiedt van het jaarver slag van de comm. tot wering van school verzuim, dat over het algemeen een gun- stigen indruk geeft van het schoolbezoek. XJit een verslag van den keuringsdienst van waren blijkt, dat do werkzaamheden van dezen dienst van gunstigen invloed zijn op het gehalte der verhandelde le vensmiddelen. De rekening van de Chr. Bewaarschool wordt goedgekeurd. Besloten wordt de ten vorige jare genoten gemeentelijke subsidie van f 400, ook voor 1924 te verleenen. Een schrijven van de gemeente Oude water houdende het verzoek om steun, aan haar adres, waarin verlaging van de salarissen der hoogero gemeente-ambte naren wordt bepleit-, wordt voor kennis geving aangenomen, op grond van de over weging, dat de raad niet geroepen is, zich met deze regeling in te laten. Alsnu wordt overgegaan tot het behan delen van de gewone agenda, waarop als eerste punt is vermeld een voorstel om met ingang van 1 Juli het bodeschap ter secretarie op te heffen. 3?öt heden werd dit waargenomen door -den gemeenteveldwachter, maar nu deze eerstdaags den dienst gaat verlaten, ach ten B. en W. het gewenecht deze regeling te verbreken. Aldus besloten. De nieuwe instructie voor een te benoe men gemeente-ontvanger, wordt ongewij zigd goedgekeurd. De vereischte zeker heidstelling wordt bepaald op een bedrag van f 3500. Het salaris, dat voorheen bij het volle aantal dienstjaren f 1900 bedroeg, wordt vastgesteld op een maximum van f 1350, n.1. een aanvangssalaris van f 1100, met 4 tweejaarlijksclie verhoogingen. Met betrekking tot een aanvrage van de vereen, v. Ziekenverpleging aan den H. Rijndijk om subsidie voor de aanstel ling van een verpleegster, stellen B. en W. voor, hierin nog geen beslissing te nemen, en eerst eenigo maanden af te wachten en of uit deze gemeente soms een zoodanige aanvrage komt-. Blijkt het, dat men hier niet tot dé aan stelling van een verpleegster wenscht over te gaan, dan kan de raad alsnog beslis sen. Conform besloten. Van den heer A, Koren komt een ver zoek ter tafel om een wettelijke bijdrage in de kosten van vervoer voor een kind, dat dezer dagen leerplichtig is geworden, en te Leiden school gaat. De aanvrage wordt toegestaan. 'Adres sant ontvangt nu jaarlijks in totaal f 103.20, volgens dit artikel. Bij de rondvraag informeert de heer Groenendijk, of van. énkele aangesloten woningen de prijs van het leidingwater ook zal worden verlaagd, nu de huurwaar de der betrokken panden aanzienlijk is gedaald. De Voorz, antwoordt toestemmend. Een onderzoek zal worden ingesteld. De heer K1 a v f r zag gaarne dat- de voorzitter van zijn invloed gebruik maak- *-e om te verkrijgen dat de verhuring van -de woningen der bouwvereeniging wat min der willekeurig plaats vond, zoo mogelijk in volgorde van de aanvragers. De Voorz. meent dat dit een zaak van het bestuur is. De heer Groenendijk heeft gehoord dat speciaal do aandeelhouders voorkeur genieten. Als dat zoo is. vindt spr. 'fc on billijk. De Voorz. zegt gaarne een onderzoek toe. Ten slotte verzoekt de heer Groenen dijk in het komendo seizoen maatregelen te nemen togen do ijscoventers, wanneer deze, zooals in den vorigen zomer dik wijls gebeurde, des Zondags hun koop waar aanbieden, en er soms nog flink la waai bij maken ook, tot hinder van de kerkgangers. De V o o r z. zal gaarne medewerken cm dit euvel te bestrijden. Hierna sluiting. Een raar sinjeur. De stukadoor B. v. d. V., die verblijf houdt in een logement aan de Zandstraat te Rotterdam, kwam in den laatsten tijd veel over den vloer bij de „Heiligen der Laatste Dagen", die bier een bedebuis in do St. Janstraat hebben. Hij zat nogal sjofel in de kleeren en de zendelingen de zer öecte krijgen regelmatig uit Amerika partijen gedragen kleeding toegestuurd. Die worden onder do bdheeftigen ver deeld. Nu was er dezer dagen weder een zending aangekomen en de stukadoor verscheen toevallig ten huize van de twee zendelingen toen ze bezig waren met liet uitpakken der goederen, v. d. V. maakte van de gelegenheid gebruik en vroeg of men geen pak voor hem had. Hij kreeg verlof er één uit te zoeken op do kamer, waar men de kleeding had opgeborgen, waarna hij even om den hoek van de deur do gevers bedankte en naar zijn logement ging. Eén der zendelingen kwam echter spoe dag tot. de ontdekking, dat de stukadoor zeer kiesohkeurig was geweest. Het bleek, dat de man een costuum van hem zelf en zijn overjas had medegenomen. In het costuum zaten een gouden horlogo en le gitimatie-papieren. De politie werd ge waarschuwd en de stukadoor naar liet bureau gebracht. Daar kwam hij tot de ontdekking, dat hij zich vergist had. Hij was al van plan geweest het gouden hor loge, dat hij tot zijn verwondering in het vest van het costuum had gevonden, naar de zendelingen terug te brengen, maar de legitimatiepapieren had hij zonder erg verbrand. Een honderdjarige. Do heer Van der Zee, te 's-Horfogen- bosch, die gisteren 100 jaar is geworden; heeft vele bloemstukken ontvangen. Het gemeentebestuur van Den Bosch zond hem ook een bloemstuk en kwam hem geluk- wensclien. Do heer Van der Zee is twee jaar gele den uit zijn geboorteplaats bij Leewarden in Den Bosch gekomen, om zijn intrek te nemen bij zijn dochter. Het is een nog krasse haas, die monter zijn- pijpje of sigaar rookt, zichzelf nog scheert en twee maanden geleden nog een reis naar Lim burg maakte, om er ziju eenigen broer, een 80-jarige, te bezoeken. Gehoor en ge zicht worden nu echter minder. Een farciieke beweging ie P/üaurik. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": Sinds eenige dagen doen in de Betuwe geruchten de rondo, dat onder Maurik een "poging tot het brengen van een mensahen- offer zou zijn gedaan. In betrekking met dit gerucht vernemen wij het volgende: Ei- bestaat een uitgebreide godsdienstige be weging van fanatiek karakter, waarvan de kern te Maurik gevestigd is. De aanhan gers ervan, meest eenvoudige, weinig ont wikkelde lieden, noemen zichzelf Oud-Ge reformeerden en alle andere Protestanten Remonstranten. In den laatsten tijd waren him samenkomsten bij Geurt van L., te Maurik, veelvuldiger en deze duurden soms tol diep in den nacht. Ook in andere Betuwsche dorpen vertoon en zich teekenen van opleving en uitbreiding van die be woging. Genoemde v. L., is een hoogst eigenaar dig man, die door zijn persoonlijke eigen schappen en door den roep van geleerd heid, welke van hem uitgaat, grooten in vloed op zijn geestverwanten uitoefent. Dezen roep heeft hij mede te danken aan een bombastisch gedicht, dat hij heeft uit gegeven en druk doen verspreiden. Het draagt als titel: De lamme Koning Louis Napoleon en zijne weldadigheidszin tij dens de Groole Watervloed van Achttien honderd negen, aan do vergetelheid ont rukt. De mindere goden in dezen kring geven dezen man, tegen wien met hijgeloovigen eerbied wordt opgezien, in bombastische rethoriek niets toe. De vorige week werd te Wadenoyen oen lid dezer secte, J. de Br., hegraven, waarbij een broeder van el ders een woord sprak. Hij begon zijn re- re aldus: „Heer der legerscharen, Heer der sprinkhanen, Heer der rupsen en dei- wormen, Heer van ons allen" om vervolgens zich te keeren tegen het „so cialisme onder de Remonstranten". Als voorgangers in de Mauriksche bij l-eenkomsten werden ons .genoemd zekere Hertog, uit den omtrek van Amsterdam, Bisschop, uit Driebergen, en Van Zoelen, uit Tricht, eenvoudige lieden, die door hun volgelingen hoogeiijk worden ver eerd. Op de samenkomsten moet het niet geoorloofd zijn, dat de hoorders den spre ker aanzien. Geurt van L. heeft een zuster, die door de Oud-Gereformeerden hot Gcwlskind ge noemd wordt. Ook deze zuster dicht, de ön derwerpen van haar.poëzie zijn o.m. de konijnen, die zij houdt, welke dieren bij een deel der volgelingen in den reuk vau liedLigheid staan. Onder do geregelde bezoekers van de bijeenkomsten te Maurik behoort, naar men ons meedeelde, het echtpaar B., uit de buurtschap 'Jjet Hornixveld, onder die gemeente. Dit echtpaar heeft oen 18-jari- gen zoon, die van de beweging niets we ten wou, maar door zijn ouders werd overgehaald, de bijeenkomsten bij to wo nen. Den laatsten tijd moet de meening post gevat hebben, dat een der volgelingen „door den duivel bezeten was", en men kwam tot do slotsom, dat deze uitgedre ven diende te worden. Het lot moet den jongeman als „bezetene" hebben aange wezen. Hij heeft, gedachtig aan de ver halen over de Appelternsohe gevallen van godsdienstwaanzin, waarvan ongeveer 25 jaar geleden de boerenknecht Brinkman als offer viel deze zaak wordt in Be tuwe en Maas en Waal nog steeds druk besproken en de middelen kennende, die in kringen als deze zouden kunnen worden aangewend, de vlucht genomen. Do politie stelt een onderzoek in en houdt een wakend oog op de oefeningen. Massa-vergiftiging, De ,,"Vossischo' meldt uit Woeruen, dat in het Missiehuis St. Gabriel te Mödling bij Wee non, waar 600 seminaristen studee- ren, 140 er van onder ernstige vergiftigings verschijnselen ziek zijn geworden. Ondanks de ijverige bemoeiingen der geneeslieeren, zijn reeds twee hunner ge storven. Do oorzaak van de vergiftiging is nog onbekend. Nootlottige ontploffing. Zes werklieden werden gedood, tenge volge van een ontploffing van een machine in een loods op de werven van het nieuwe maritieme station Saint Pol de Mer, nabij Duinkerken. Aardverzakkingen bij Rome. Do laatste dagen worden te Acquapen- djente ten Noord-Westen van Rome, onaf gebroken aardschokken gevoeld. De gelieèle bevolking heeft de huizen ontruimd. Men zou hie rmeer te doen hebben met aardverzakkingen d^p aardbevingen. Geheime bommenfabricage. Te Krakau heeft de politie op een zol derkamertje een bommenlaboratorium ont dekt en in de omgeving daarvan een groole hoeveelheid springstoffen van al lerlei so.ort. Een advocaat had het. gehuurd,-die bij den bomaanslag op het huis van. den rec tor van de universiteit en, een dagbladre dactie was gearresteerd, maar weder los gelaten was. Groote fabrieksbrand, In een groote klc-edingfabriek te Schaar beek bij Brussel heeft Woensdagnacht een felle brand gewoed. Het confectie-atellier was weldra een prooi der vlammen en na twee en een half uur was heb hcelc gebouw, volgepropt met goedereu, vernield. De schade bedraagt minstens 300.000 francs. De brand moet door kortsluiting ver oorzaakt zijn. Kazerne-brand te Goslar. Donderdagmiddag brak 'in de dom-ka- zerno te Gcslar een groote brand uit. liet vuur breidde zich uit tot do op de boven ste verdieping gelegen bergplaats van munitie, waardoor hevigo ontploffingen ontstonden. Om half drie 's middags stortte het dak in. De brandweer kon tengevolge van de voortdiu-ende ontploffingen de plaats, waar de brand ontstaan was, niet berei ken. Land- en Tuinbouw Op c'« k eintjos lenen. Het is belaas een "feit. aldus het II d b L, dat de meeste onzer boeren, maar heel weinig aan boekhouden doc-n. Tengevolge van het onderwijs,.'op landbouw-winler- scholen en -cursussen krijgen de jongere boeren ook- op%it/gebied betere inzichten. En dat is maar goed.qok, wagit allc-en door een boekhouding is met zekerheid 'na te gaan, of een bepaalde tak van het bedrijf heeft gerendeerd of niet. Maar dan moet zulk een boekhouding in alle opzichten in orde zijn en daartegen wordt ook nog wel eens gezondigd. Een treffende illustratie hiervan lazen wc een paar maanden geleden in een onzer landbouwbladen, waar een inspecteer van de directe belastingen meedeelt, boe oen boer bij hem kwam opspelen over f 50 be lasting. Deze landbouwer zat een beetje sip tc kijken, toen de inspecteur ]ie:n uit zijn boeken l et zien, dat hij door eigen onachtzaamheid f 400 aan zijn kippen verknoeide. Wanneer 100 kippen in oen jaar (1922) f 230 aan ei er geld opbrengen, doet men bet beste, ze ten spoedigste naar de keuken te laten verhuizen! Het bovenstaande is weer een bewijs dat op de boerderij in het algemeen nog veel te weinig aandacht aan den hoenderstapel wordt besteed. Dat geldt niet ahcen ten. op zichte van'de verzorging en de verpleging der dieren, maar ook ten aanzien van de wijze van fokken. Vaak zet men een hen te broeden op eieren, waarvan men niet weet, waar ze vandaan komen. En het kan een boer of een pluimvee houder. ook al doet deze laatste het voor genoegen, toch niet onverschillig zijn of zijn kippen goede of slechte eierenlegsters zijn. Want beide soorten van kippen eten evenveel op, het verschil is alleen maai* dat dc laatste geen voordeel opleveren of men er zelfs geld op moet toeleggen. In de rundveeleelt heeft men al sedert lang controlevereenigingcn, waar de pro ductie der dieren wordt geregistreerd, en geen goed veehouder zal koeien aankoo- pen, alvorens hij eerst inzage van de melldijsten heeft gehad. Maar bij liet houden en fokken van hoenders bandelen velen op een wijze, of het er lieelemaal niet op aan komt, hoe men te werk gaat. Wil men evenwel op zijn pluimveesta- pel geen geld toeleggen, dan moet men stelselmatig en met oordeel werken. Als fokliaan neme men dan ook alléén zulk één, die uit een goeden legstam afkomstig is. Deze kan al veel verbetering brengen in de nakomelingschap van hoenders, wel ke van middelmatige kwaliteit zijn. De dochters zijn dan betere eierenlegsters dan de moeders. Vooral aan het manlijk fokmaleriaal moeten zeer hooge eischen gesteld wor den. Het beste resultaat heeft men natuur lijk, als men uitgaat van ouders, welke beide van edele afkomst zijn. Bij den aan koop van volwassen d:eren, zoowel als van kuikens en brocdeiren, dient men dan ook op de afstamming te letten en betrekke ze daarom bij een solide adres of betrouw baar hoenderpark. Alleen door zóó te han delen, zal men erin kuunon slagen, zijn hoenderstapel rendabel te maken. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Oprichting monument. Door een onzer stadgenooten is onlAncs aan H. M. de Koningin aangeboden eene, uit koper met de hand gedreven, levens- groote beeltenis van II. K. H. Prinses Ju liana. Zou hierin geen vingerwijzing bestaan voor het Comité hetwelk plannen in wer king heeft voor het daarstellen van een monumentaal gedenkteeken voor de a.s. 350-jarige herdenking van Leiden's ont zet? Voor onze stad zou het toch zeker eer vol zijn indien door een barer ingezetenen die plan mocht worden uitgevoerd. Hot feit, dat H. M. de Koningin, boven genoemd kunstwerk heeft willen aanvaar den is tóch eene volkomen appreciatie van dc kunstvaardigheid des liecren Stöxen, en van de waarde van het kunstwerk. Door het inzenden van enkele ontwer pen voor zulk een gedenkteeken heeft de beer Stöxen het Comjló bereids de gele genheid gebeden deze en de prijzen te vergelijken met die, van evenlueele kunste naars van buiten onze gemeente. LEI DEN AAR. Leiden, 11 April '24. (Uit een bericht in dit nummer blijkt, dat het comité reeds een keus heeft ge daan en dat het monument zal worden vervaardigd naar het ontwerp van don heer J. Ahhcrff. Red.) FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: N. van Egmond, schilder tc A1 p h e n a. d. Rijn; eur. jhr. nu*. H. Jongenburger. Th. van Limmen. turfschipper tc Nieuw- veen; eur.* mr. H Jongenhurger. J. Krumpelnian te Alphen a. d. Rijn, eur. mr. M. de Niet. Mej. M. Kraneveld in manufacturen tc Oegstgcest; cur. mr H. E. van Ewijck. Opgeheven is liet faillissement ran A. M> ssar. P ij n a c k e r. LEIDEN. Geslaagd voor het docto raalexamen wis- en natuurkunde dc heer M. L. Kobus te Enschedé; voor het aanvullingsexamen Latijn de heer F J. G, Gerritsen to Den Haag; voor het doctoraal-éxamen rechten do heeren J. H. Nieuwenlrais to Leiden en B. J. T ambers to Ede (Glcj.) STADSNIEUWS Adres der Kamer van Koophandel inzake den treinenloop. De K. v K. en Fabrieken voor Rijnland is bet volgend adres verzonden aan den Minister van Waterstaat: Bij onze Kamer zijn verschillende klach ten ingekomen naar aanleiding vau het feit, dat er tusschen 7.15 uur en 8.49 v.m. geen directe verbinding is van Leiden naar Amsterdam. De trein van 7.35 uur is een locaaltrein, waarbij men bovendien in Haarlem moet overstappen. Do duur van die reis bedraagt dan ook '1 uur en 10 min. Ook in het. concept-adres is aan dit be zwaar niet tegemoet gekomen. Eene ver betering is vooral van belang voor ben, die omstreeks 9 uur in Amsterdam wen- schen aan te komen. Aan hunne wenschéii zou zonder veel be zwaar kunnen worden voldaan, zoo de trein van 7.57 uur uit 's-Gravenhage te Leiden zou stoppen. Van nit Haarlem gaan er tusschen 8 en 9 uur zooveel treinen naar Amsterdam, dat te Haarlem gevoeglijk doorgereden kan worden, waardoor het tijdverlies tot een minimum beperkt zou worden. Mochten daar echter onverhoopt ernstige bezwaren tegen bestaan, dan zou de Kamer het ten zeerste op prijs stellen, zoo de trein van 8.13 uur uit 's-Gravenhage voortaan te Leiden zou sloppen. Daarmede zou bovendien een lang ge koesterde wenscli van de industrieelen en handelaren uit Leiden, de bloembollen streek, Katwijk, Noordwijk, Rijusburg en de streek langs de Rijn, alwaar de bouw materialen-nijverheid zoo sterk vertegen woordigd is, in vervulling gaan. daar men dan van uit den Hoek van Holland niet meer te 's-Gravenhage behoeft over te stappen. Het belang van deze aangelegenheid heeft onze Kamer meer uitvoerig bepleit in haar schrijven van 9 Dec. 1922, 19 April 1923 en 19 Juli 1923, waarheen onze Kamer thans meent te mogen verwijzen. Do Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden veroorlooft zich derhalve Uwe Excellentie te verzoeken in elk geval te bevorderen, dat een der ge vraagde treinen voortaan te Leiden zal stoppen. De S. D. A. P. in actie. Do afd. Leiden der S. D. A. P. zit niet stil Zoo werd erop een deze week gehouden vergadering medegedeeld, dat het bestuur met do wijkcommissarissen had vergaderd en een nieuwe wijkindeeling was vastge steld. De wijkcommissarissen zullen zicb voortaan belasten met het verspreid-werk. terwijl zij tevens zich zullen belasten met het bezoeken van die leden der afdeeling, die aan het afdoclingslevon weinig deel nemen en niet op do vergaderingen komen Men ziet het: er wordt gewerkt aan den kant der S. D. A. P. In de Donderdagavond gehouden verga^ dering van do Gemeentelijke Steuncommis- sie heeft Wethouder Sanders, voorzitter der commissie, mededeeilng gedaan van een aantal wijzigingen, die hij in de steun- verleening wil aanbrengen. Zijn voorstel len zullen worden toegezonden aan do ver tegenwoordigers der vakcentralen, die dan gelegenheid hebben dezo voorstellen in hunne organisaties te bespreken aldus deelt „Het Volk" mede. Op 2 Mei zal de c" >mi - o v\r vergaderen. Apothekers-a ssis|pnlen-ev;: tv et Ié rrorp Opgeroepen 3 c&ndidaten. Afgewezen i. Geslaagd de dames A. A. E. A. Smeris en Th. M. Hccfom--Mr.r.lèh beiden te Den Haag Laatste Ëerichien De ambtenaarssalarissen. Zoowel ouder het personeel van het tele'- graafkantoor te Amsterdam als te Rotter dam hecrscht groote ontevredenheid over do aangekondigde salarisverlaging. Gister avond heeft de afd. Amsterdam van den C. B. P. T. T. een vergadering gehouden, waarin de 2e voorzitter van den Bond, de heer Rood, den toestand heeft besproken. Heden wordt een vergadering van hc bondsbestuur gehouden om den toestand onder de oogen te zien, terwijl binnen en. kelc dagen een nieuwe vergadering van d| afdeeling Amsterdam zal plaats Lebben. Brand te Gouda. Hedenmorgen vroeg heeft een brand g» woed in de parafine-kokerij van de Pr' ductievo Handelsvereen. te Gouda. I brand greep snel om zich heen. Te 8 ui ongeveer was de brandweer, die met e' motor en stoomspuit werkte, hef vu; meester. De schade is aanzienlijk, dot wordt door verzekering, gedékt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 April. Veiling. Spinazie f 38; Br. Lof f 3546; Waspeon f 242> Groote Peen f 67.50; Uien f 8—9; Gekooi te kroten f 2426; Dunsel f 99103 alt per 100 Kg. Raapstelen f 2.803.40; Raba ber f 1317; Radijs f 58, Prei f 4 Selderie f 1.60—2.60; Rapen f 3.80—3.1 alles per 100 Kg. Eieren. Totale aanvoer 17435 stuk De prijzen waren: kipeieren f 5.807.- eendeneieren f 5.706.50 per 100 stukt Kalkoeneieren 15 cent per stuk. Hand vlug. Boter. De prijzen van boter op de h den gehouden markt waren als volgt p: ma fabrieksboter (controle) f 2.priiï boerenboter f 1.801.90; goede boerenb ter f 1,70. Aangevoerd 2/3, 6/6, 104/8 23/16 vaten, wegende 2560 Kg. Handel vlu Turf. Aangevoerd in de afgeloopi week 220.000 stuks lange turf, prijs f 10 per 1000 stuks. Aardappelen, Aangevoerd 500 H.' Prijs f 5.80S.per H.L. ALPHEN AAN DEN RIJN, 11 April Ve ling. Per 100 Kg.: Spinazie f 2028. Du» sel f 4157; Brusselsch With f 3740: Pc 100 bos: Radijs f G.207.20; Rabarber f 7.2 Per 100 stuks: Kropsla I f 10.1011.5(1 Kropsla II f 3.40—4.20. Wi.ïseir:mgeïi (Amsterdam. Berlin 0.59% Parijs 16.13% Brussel 13.67% n Zürich 47.10 Weenen 0.0033 Rome 11.85 Madrid 86.921/* Kopenhagen 44.60 Ghriatiania 39.80 Stockholm 70,95 New-York 2.666/, TeBa®p©fïsch WfaspfeepicM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 12 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.767.5 Akureyri. Laagste Barometerst.: 745.0 Holyhead. Verwachting tot den avond van 13 April; Matige, tijdelijk wellicht krachtigen, later alnemende Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, regenbuien, aanvankelijk zachter. Advertentiën. Geboren: HENDRICUS. Zoon van 4G39 H. J. LEK en C. LEKNoort. Leiden, 11 April 1924. I Heden ontsliep in dc hope des Eeuwigen levens, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder en Tante, Mejufir. DIRKJE RIJPSTRA, Wed. van JOHs. DE RIDDER, in den ouderdom van bijna 93 jaar. Leiden, 11 April 1924. Kooilaan 25a. W assenaar: C. KRAAIJ de Ridder. D. KRAAIJ Sr. Maassluis:. O. HASPELS. JOHa. DE RIDDER. ADRa.M.DE RIDDER Klein- en Achter kleinkinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3