mmoti zeer I ÉIS - HLEHSII. ffi-B 1 KINDERJURKEN JONGENSPAKJES Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkcl yischmarkt 18 (Tclef. 1225) is Zaterdag en voorzoover voorradig ook Zaterdag avond verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.15 f0.28, SCHOL a f0.15—f 0.28, SCHAR a f 0.15, N. Z. BOT a f 0.15 en MAKREEL f 0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 11 April 1924. UITHANGBORDEN. ZONNESCHERMEN ENZ. Brirg. en Weth. van Leiden herinneren hen aan wie vergunning is verleend tot het uithangen of uitsteken van borden of «mneschermen enz. aan de navolgende voorwaarde», waaronder die vergunning werd verleend: „dat jaarlijks vóór 1 Mei een bewijs van een deskundige wordt overgelegd, waaruit blijkt, dat de verbindingen van het bord of zonnescherm enz. sterk genoeg zijn om geen gevaar voor nederstorten op te leveren". Zij -wijzen er tevens belanghebbenden op dat niet voldoening aan deze bepaling, in trekking van de vergunning tengevolge zal hebben. Inzending behoort te geschieden ten Raadhuize, Bureau Bouw- en Woning toezicht. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 April 1924. AGENDA. VRIJDAG 11 April Lei den. Piano avond Rie Batenburg, Stadsgehoorzaal (Kleine zaal) 8 uur. ZATERDAG 12 April. Leiden. Verga dering van Aandeelhouders der Kon. Ned. Grofsmederij. T)agolijks tot het eind dezer week 's avonds 8 uur in Casino-Bioscoop de „Ford"-film. (Voor de pauze.) MAANDAG 14 April Leiden. Gymna- stiek-dcmon8tratie door de „Muster-Scbule' Stadszaal 8 uur. De avond-, nacht-, en Zondagdienst der apotheken wordt van: Maandag T tot en met Zondag 13 April waarge nomen door de apotheken vah de H.H. G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraab 31, Tel. 1313. Do apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. klasse de school mogen verlaten, ook wan neer aan de school een 7de leerjaar ver bonden is. Wel ontving hij van eenige hoofden van scholen en van vele ouders vragen om in lichtingen betreffende de toepassing der Leerplichtwet bij het einde van het school jaar op 31 Maart 1924, doch deze vragen hadden enkel betrekking op scholen, waaraan een zevende leerjaar niet i's ver bonden of op kinderen, die op dien da tum den leeftijd van 13 jaren nog niet hadden bereikt. Het zou zeker in strijd zijn met art. 3 van de thans geldende Leerplichtwet, in dien naar^ de meening van de bedoelde hoofden van scholen werd gehandeld. Daar bij de circulaire van 26 Juli 1923 is bekend gemaakt, dat van dien dag af de bepalingen der Leerplichtwet moeten wor den nageleefd, zooals zij laatstelijk zijn vastgesteld bij de wet van 15 October 1921 (Stbl. no. 1131), acht de omdergeteekende een nieuwe circulaire daaromtrent niet noodzakelijk. Echter heeft hij, ter voorkoming van vragen, gelijk hij er zoovele heeft ontvan gen bij het einde van het schooljaar op 31 Maart 1924, er geen bezwaar tegen er hier nog eens aan te herinneren, dat bij het einde van een schooljaar geen kind vrij van leerplicht is ingevolge art. 3, der de lid, der wet, indien het niet: a. 7 jaren leerling eener lagere school is geweest, dus ook indien de school sleehts 6 leerjaren omvat; b. alle klassen heeft doorloopem, derhal ve bij een school met 6 leerjaren 6 klas sen, bij een met 7 leerjaren 7 klassen, en c. tevens de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken va» den 13- farigen leeftijd was geplaatst. terwijl ingevolge art. 8, vierde li«d, der wet de verplichting in ieder geval ein digt, indien het kind de klasse heeft door loopen, waarin het bij het bereiken van den 14-jarigen leeftijd was Broodbakkerijen en Arbeidswet. Te 's-Gravenhage is een algemeene ver gadering gehouden van bakkerspatroons uit de provincie Zuid-Holland, waarin de Arbeidswet 1919 werd besproken. In hoofdzaak kwamen in behandeling de volgende door het Centraal Bestuur voor gestelde punten: lo. Een algemeen aanvangsuur te stellen op 5 uur met voorarbeid voor hen die Bulks noodig hebben; 2o. verruiming van den arbeidstijd tot 10 uur (niet te verwarren met een arbeids dag van 10 uur) met dien verstande dat voor hen, die voorarbeid hebben, de 8- urendag gehrndhaafd blijft; 3o. handhaving van het verkoopverbod tot 10 uur; 4q. een mindere of in 't geheel geeii toe passing bij overtreding der wet van ge vangenisstraf. Punt 1 werd aangenomen met 190'tegen 1; punt 2 met 170 tegen 20 en punt 3 met 169 tegen 21. stemmen. Bij bespreking van punt 4 werd het algemeen een schande genoemd, dat voor arbeid gevangenisstraf kan worden opgelegd. Dit punt werd met algemeene stemmen aangenomen. Het voorste'] van den Zeeuwschen Pro- in Katoen, Popeline en Crêpe-stoffen in Nieuwste Modellen -s KINDERHOEDJES - JONGENSBARETS vincialen Bakkersbond om patroonsarbeid vrij te laten, werd daarna met 163 tegen 27 stemmen verworpen, omdat daardoor de nachtarbeid in de bakkerijen na verloop van tijd zijn intrede zou doen. BinTEMLAHS» HUGO STINNES. t De Duitsche groot-industrieel. Hugo Stinnes ia gisteravond te ongeveer negen uur overleden. Hij was tot het laatste oogenblik ten volle bij kennis. Zijn vrouw en kinderen waren aan zijn sterfbed te genwoordig. Met hem is een der belangrijkste figu ren uit het economische en politieke leven van Duitscliland heengegaan. Hij werd op 12 Februari i870 to Mühlheim a. d. Roer geboren als zoon van een Rijnlandsch kolenhandelaar en lid eener veedersfamiJdc. Na het gymna sium te hebben doorloopen, kwam hij in de leer bij een metaalhandel te Gobl'enz. Zijn zelfstandige aard bracht hem ertoe, in 1893 met een kapitaal van 50.000 Mark een eigen zaak te stichten en reeds dade lijk ontplooide hij een groot organisator risck talent, gepaard gaande met een scherpen zakcnblik. Van zijn groote ondernemingen not men wij in de eerste plaats de stichting van do „Rheinisch-Westfahsche Elektr'zifatswèr- ke" welke het geheele Rijnsch-Wostfaal- eclio industriegebied van electriciteit voor zag. Dan.de groote reederijen, welke hij oprichtte en van welke de „S tinnes A. G. Hamburg" thans een van de grootste ree- deriien van DuitschJand is. Voorts ver wierf hij een onmetelijken rijkdom, aan mijnen, hoogovens, werven, machinefa brieken enz. In 1922 richtte hij de béken de „Alpine Montan-Gesellschaft ou. j Van politiek standpunt was Stinnés in zooverre van belang, dat hij sedert 1920 deel uitmaakte van den Bijksdag en lid was van de Duitscho volkspartij. Van groot gewicht was de door Strnnes in 1922 getroffen overeenkomst met den 'Frauschen Senator de Lubercas, betreffen de leveringen van grondstoffen en mate rialen voor den wederopbouw. Ook in den laatsten tijd, bij de onder handelingen met de Micum, werd Stiiines' naam herhaaldelijk genoemd, hoewel zijn persoonlijkheid ..weinig op den voorgrond trad. Een ware man achter de schermen. HET CONFLICT IN DEN ENGELSCKEN SCHEEPSBOUW. Hei work té Southampton n?et hervat In Weerwil van het besluit van de fede ratie van werkgevers in de scheepsbouw- nijverheid om de uitsluiting voor het ge heele land op de scheepswerven tot van- aWSnd .uit te stellen teneinde den stakers te Southampton tijd te geven den arbeid te hervatten, hebben dezen met 538 tegen 47 stemmen besloten niet weer aan. het werk to gaan. Het stakingscomité te Southampton be sloot een deputatie naar Londen, te zen den, ten einde een onderhoud te hebben met de industrieel© groep van het Lager huis en de middelen na te gaan om tot een scliikking te komen. Zoo noodig. zal zij ook een onderhoud hebben met den secre taris van den algemeenen raad van het vakvereeni gi ngscon gres. DE TOESTAND IN HET MIJNBEDRIJF. Hoogstwaarschijnlijk geen staking. Het bestuur der mijn werker sfederati© kwam t© Londen bijeen om den irtslag in ontvangst te nemen van het referendum, in het- geheele land gehouden, over het jongste aanbod der mijneigenaars inzake de loonen. Hoewel sommige cijfers nog niét waren ingekomen, is het toch reeds zeker, dat de voorstellen der eigenaars slechts met een kleine meerderheid zijn verworpen. Het wordt derhalve thans hoogstonwaarschijnlijk geacht, dat het ge schil met een staking zal eindigen. Hier voor zou een nieuw referendum noodig zijn over de bepaalde vraag of er oen sta king moet worden geproclameerd en daar voor zou een meerderheid van tweederde noodig zijn. Daar hét buidige reférendum zulk een sterke minderheid toont vóór aanneming van de voorstellen der eige naars, kan logisch gesproken de veröisoh- te meerderheid van tweederde voor een staking niet worden verwacht. De volgen de stap ten aanzien van het geschil zal ongetwijfeld zijn de onmiddellijke benoe ming door de regeering van een hof van onderzoek, waarop de vertegenwoordigers der mijnwerkers hebben aangedrongen. Een mclte van vertrouwen ïn den Perzische premier Het Perzische parlement heeft in ge heime zitting met 86 tecen 20 stemmen een motie van vertrouwen in den premier Riza Kb an aangenomen. Twaalf leden werden naar gemeld wordt, gekozen om een onderhoud met hem t© hebben. Ter toelichting diene, dat Riza Klian was afgetreden omdat hij inzake liet pro- clameeren der republiek niet meer het ver trouwen van het parlement meende te hebben. Bij de ontvangst der groep afgevaardig den zeide de premier, dat zijn eenig ver langen was, de wenschen van het parle ment uit te voeren. Hij stemde er in toe, naar zijn landhuis bij Teheran terug te keeren. Joodsche en Arabische arbeiders in Palestina. De vakbeweging in Palestina werd lot dusverre bijnr, uilsluitend, door Joodsche arbeiders gevormd; de Arabische arbeiders beginnen thans, zij het ook langzaam, in beweging to komen. Beg:n Maait vond in Haifa een gemeenschappelijke conferentie plaats van Joodsche en Arabische spoor wegarbeiders, om over een gezamenlijk optreden to beraadslagen. Aan het slot der zitting werd een gemeenschappelijk comi té gekozen, hetwelk dit nader moet onder zoeken. Het vakorgaan der Joodsche ar beiders zal voortaan ook in het Arabisch worden uitgegeven. KORTE BERICHTEN. Do afscheiding der Nationaal-liberale Vereeniging van de Duitsche Volkspartij is thans een voldongen feit. De „Deutsche Zeitung" is voor tien dagen verboden. Het Saksische spoorwegpersoneel aanvaardt de nieuwe regeling niet doch eischt 50 pet. loónsverhoóging. Tengevolge van sneeuwstormen is er storing in het telegraaf en telefoonver keer in "West-Duitsclilané. De Belgische regeering sluit zich aan bij een protest van Var.dervelde togen de veroordee'ling der Russische interectuee- len. De Koning en Koningin van Roeme nië rijn gisterochtend te Parijs aangeko men. Een .nieuwe, hongersnood wordt ge meld uit Siberië. '(Tachtigduizend personen in de provincie Omsk lijden honger. Het Engelsc-he Lagerhuis beeft met 245 legen 112 stemmen do begrooting van 70.000 pond aangenomen lot bet verschaf fen van vrij reizen aan de leden, hetgeen onmiddellijk zal ingaan. STATEN-QEfgERAftL TWEEDE KAMER De begreoting van Arbeid werd gisteren afgedaan. Do voorgesteld© wijziging van de Inva liditeitswet ging er gemakkelijk door, zoo dat do storting in het Invaliditeitsfonds voor dit iaar met 182 miiiloen gulden wordt verminderd. Dit beteekent wel geen bezuiniging maar toch een vermindering van uitgaven waardoor het tekort niet onbelangrijk ver mindert. Bij de verdere behandeling vond Minis ter Aalberse op e>en gegeven oogenblik al de vrouwelijke Kamerleden tegenover zich. Door de combinatie van de kinderhy- giëne met de tuberculosebestrijding ook al een: bezuinigingsmaatregel was n.l. dö hoofdinspecteur van eerstgenoemde afdeeling ontslagen. Dat ging te ver vonden de dames, waar om zij onder aanvoering van Mevr. de VriesBruins een motie indienden om van dit pogen tot bezuiniging af te zien. Erg lastig maakten do danigs het den Minister echter niet. Nadat hij met enkele vriendelijke woordlen de motie had bes-tre den, werd zij door de ooorstellers weer in getrokken. Zooals wij gisteren nog onder laatste berichten nog konden mcdedeelen werd de motie-Duys waarin onverwijlde invoering van do Ziektewet gevraagd werd, inet groo te meerderheid verworpen. Bij deze stemming waren nog 12 Soc. Democraten aanwezig. Toen later op den dag de begrooting in stemming werd ge bracht, waren er van de roode volksvrien den nog slechts twee overgebleven. Avondvergadering. Nadat in do avondvergadering het han delsverdrag met Tsjecho-Slowakije was goedgekeurd, kwamen verschile nde ont werpen aan do orde, die betrekking heb ben op de rechten ©n verplichtingen der ambtenaren, voorafgegaan door een inter pellatie van den heer J. ter Laan over bet georganiseerd overleg. De heer Ter Laan merkt© op, dat het niet alleen betreft het vraagstuk van de rechtspositie van rijksambtenaren, dat wij niet alleen moeten bedenken, dat v/ij in een rechtsstaat leven, doch boven al dient men ton dezo in het oog te houden welke beteekenis voor een Staat een goed korps ambtenaren heeft. Spr. wenscht te vernemen of liet inder daad de bedoeling is door beraadslaging tot eenstemmigheid te komen. Do voor 1924 en 1925 genomen en te nemen bezuinigingsmaatregelen wijzen spr. er op, dat do economische omstan digheden gedurig verauderen en daarom is de houding der organisaties redelijk te achten, welke do maatregelen voor 1924 en 1925 van elkaar gescheiden willen houden Do regeering is reeds bereid gebleken tot eenige consessies, o.a. is de datum van 1 April tot 1 Mei geworden en voor de ge huwden zijn do 10 pet. gesplitst in 5 pet. met 1 Mei en 5 pet. met 1 October, het geen een vermindering van do haten be teekent met 5 millioen. Waarom heeft Mi nister Westcrveld dit niet reeds medege deeld. Zelfs in de vergadering op 29 Fe bruari in de Centrale Commissie van Overleg, hield deze onderhandelaar strak cn stijf vol, dat er 14 millioen moesten komen en geen cent minder? Hoeveel denkt de rogeering met den af zonderlijken maatregel te bezuinigen? Wji kunnen en mogen hier te lande geen ambtenarenkorps hebben, dat het pauperisme wordt ingedreven 1 Spr. formuleert zijn grieven in eenige vragen. Minister Heemskerk kan niet in gaan op alle gebezigde krachtwoorden. Interpellant noemde inttrekking van art. 40 een hom aan de Tweede Kamer. Dit besluit was echter tijdig en in een beslis ten vorm genomen. Spr. beeft niet ver wondering vernomen, dat de heer ter Laan in liet bezit is van stukken aangaande het overleg tussclien Regeering en Centrale Commissie. Er moet dus daarbij een per soon betrokken zijn, die de stukken in handen geeft aan een Kamerlid en.dezen in de gelegenheid stelt een oppositierede te houden. Dit is niet do juiste wijze van het voeren van overleg. De Centrale Com missie heeft zeker zich meermalen tot over leg bereid verklaard, doch steeds onder ze kere voorwaarden, als: niet vasthouden aan liet bedrag van 14 millioen, geen in trekking van art. 40. De regeéring kon niet haar opvatting over de Staatsrechtelijke vraag afhankelijk stellen van het overleg tusschen haar en Centrale Commissie 1 Ze heeft zich nooit de illusie gemaakt door de bezuinigingsmaatregelen voor 1924- een slui tend budget te krijgen. Voor 1925 zijn dus nog maatregelen noodig en de regeering kan het voorjaar van 1925 niet afwachten alvorens de noodige maatregelen te tref fen. Bovendien zal dat voorjaar van 1925 wel niet de geschikste tijd zijn! De besprekingen over de voorziening voor 1924 zijn aanvankelijk tot een einde gekomen. De Centrale Commissie hoeft toen verzocht het overleg te hervatten, doch dit stuitte af op de gestelde voorwaarden. Ten gevolge van deze voorwaarden o.m. heeft do rogeering niet onderzocht hoever de ver tegenwoordigers bereid waren te gaan in hun offérs. Dé houding van den Minister van Marine is juist het bewijs hoe hoog de rogeering overleg op prijs stelde. De voorziening voor 1924 heeft een voorloopig karakter' en praejudicieert niets voor 1925. Overigens is de toestand, dat de regeering maatregelen voor 1925 noodig acht en daarom niet zal wachten tot begin 1925 om dezo te treffen. De pensioenkortinfr bespaart voor den algemeenen dienst ruim 17 millioen, voor de P.T.T. ruim 3 millioen. Er zijn afge vloeid: 2345 burgerlijke ambtenaren, '2459 militairen en 742 onderwijzers. Sluitpost van de bcgrooting is de salariskorting niet; dat zijn de belastingen. Het totaal bedrag van de salarissen is sinds 1914 gestegen met 1023^ pet. In de voorbereiding van de wijziging van het Bezoldigingsbesluit zal de Centrale Com missie worden gekend. Overigens kan ze, waar ze meent, dat de maatregelen voor 1925 best kunnen worden verschoven, niet van de regeering ëischen, dat déze reeds nu om een schema voor die maatregelen komt vragen. Do heer Ter Laan diende in zijn re pliek ten slotte nog esn motio in waarin een betere vorm va ngeorganiseerd overleg wordt gevraagd. Er waren niet een6 ge noeg sociaal-democraten aanwezig (slechts vier!) om do motie in behandeling to doen brengen, maar de heer Oud redde de pijnlijke situatie dcor de vijfde hand op to steken. De heer Marchant (V. D.) merkt op, dat moet worden gevraagd, of, niettegen staande bezuiniging op de salarissen, men van de ambtenaren redelijkerwijze mag eischen een getrouwe plichtsvervulling en voldoende toewijding. Op dat element- heeft de regeering niet voldoende gelet. Haar eisch t.o.v. een te bezuinigen bedrag ad 14 millioen was niet redelijk en niet verstan dig. Is de regeering na den meevaller niet in een andere positie tegenover de ambte naren gekomen? De heele kwestie van de terugwerkende kracht #is niets clan een woordenspel. En de ambtenaar, die vertrouwd had op het gegeven woord, krijgt van de regeering die haar belofte terugneemt, ten antwoord op een protest. Als 't u niet bevalt, kunt u wel gaan. Dit stelsel noemt de regeering codificatie van administratief recht. Dit ontwerp berust op onwaarheid. Al lereerst is niet waar, dat het hier betreft de formeel juridische bevoegdheid tot in trekken van art. 40. De vraag is: welk rechtsgevolg heeft art. 40 gehad en in hoe verre tast een intrekking van dit art. dit rechtsgevolg aan? Art. 40 heeft als rechts gevolg gehad verkregen rechten. Als inter pretatieve wet heeft het wetsontwerp geen zin, als vernietigend de verkregen rechten is het niet te aanvaarden. Dit wetsontwerp is geheel in strijd met verschillende arti kelen van het wetsontwerp regelende den rechtstoestand der ambtenaren. De tweede onwaarheid is, dat de regee ring niet komt zeggen: wij hebben een domheid begaan (door art. 40 vast te stel len), thans zijn wij door overmacht ge dwongen op die fout terug te komen, maar dat zij tot de ambtenaren zegt: stel maar geen vertrouwen meer in het wóórd der overheid. Den besten dienst, dien wij de regeering kannen bewijzen is het afstemmen van (lit monstenvetje. Te middernacht wordt de vergadering verdaagd tot hedenochtend 11 uur. Gemeenteraad Katwijk. Vergadering van hedenmorgen 10 uur. Voorzitter: de heer de Waal Malefijfc, Burgemeester. Aanivezig allo leden. De Voorzitter opent de vergadering, met het ambtsgebed, daarna, worden dc notu len van do vorige vergadering met enkele kleine Avijzigingen vastgesteld. Ingekomen is o.a. een adres van de ge meente Oudewater, de salarissen van bur. gemeesters, secretarissen en ortvangers met minstens 10 te verlagen. De heer D r. van Leeuwen stelt voor aan dit adres adliaesie te betuigen. Dit voorstel wordt aangenomen met alleen de stemmen der Avethoudcrs tegen. Voorts een adres van de Ned. Ver. tot Afschaffing \'an Alcoholhoudende dranken, de café's op Zondag te sluiten. Aangezien een dergelijk verbod in strijd zou zijn. mt art. 7 van d cdrankAvet, wordt op dit verzoek afAvijzend beschikt. Een missive van den Minister van Bin nenland sche Zaken en landbouw, dat de steunverleening aan werklooze Noordzee', visschers en kuipers met ingang van 1 April zal worden stopgezet,, aangezien thans voor die categorieën van crisiswerk loosheid geen sprake meer .is. B. en W. stellen voor, deze steunverlee* ning vanaf morgen te doen ophouden, zoo dat dus de uitkeeringen over de eerste twee Aveken van April dan ten laste van de gemeen-l© komen. Alzoo bestoten. Een schrijven van de Ver. voor Vreem delingenverkeer, waarin critiek geoefend wordt op de reclameplaat vrn do Noord en Zuid-Hollandscho Tramweg-Mij., waar op de nieuwe lijn wordt aangekondigd als een rechtstreek sche verbinding tusschcni Noordwijk en Scheveningen1, terwijl Kat wijk niet genoemd wordt. De lieer P. Meerburg spreekt ook nog zijn verwondering over deze reclame plaat uit. De Voorz. deelt mede, dat liem offi cieus is meegedeeld dat deze reclameplaat op een vergissing berust en deze fout als nog zal hersteld worden. Daarna komt aan de orde bet voorstel tot verhooging der belooning van den ae- meente-tuinman mot 200.Dit vooTstel wordt aangenomen met 8 tegen 7 stem men. Tegen stemden de heeren Houwaart, van Duyn, van Leeuwen, van Tongeren, W. van Beelen Wz., W. v. Beelcn Cz. eni •Grimbergen. Een voorstel tot wijziging der o vei se in komst levering van electriciteit door de Leidsche eleetriciteitsfabriek, waardoor de gemeente een voordeel geniet van 1 cent per kilowattuur kracht, en 3- cent licht-, wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen.. Als YCTIOC.Jiwlgcns a 1 L 'j or, 'bij de Lager Onderwijswet 1920 za\ aan de Otto Baron van Wasser.aer van Catwijcksehool als vergoeding A*oor de huurkosten uitge teerd worden een bedrag wm f 875.33 over 1922 en van f 350.over 1923. Een voorstel om het schoolgebouw Com mandeurspad met ingang van 1 Juni 192* over to dragen aan de Ver. tot Stichting en Instandhouding der Chr. school te Kat wijk aan den Rijn wordt GAcn-cens zonder discussie aangenomen. Een voorstel -tot verkoop' tan oen stukje grond, groot 22 M2., op den hoek van de Baclstraat en het "VViaaigat aan den heer J. A. de Best Jr., annemer te Katwijk aan Zee. tegen den prijs van f 20;— wordt na eenige discussie aangenomen. Daarna komt aan de orde een voorstel om een stukje grond, groot 101 M2. voor f 100 te verkoopen aan den heer P. de Kort, bakker te Katwijk aar. Zee, welko grond ten O. van .diens woning Waaigat no. 1 gelegen is. Dit voorstel wordt door den heer .O uw oh and, wetli., nader toe gelicht. De heer Parlevliet acht dat dezo grond in de toekomst van meer waarde voor den heer de Kort zal kunnen worden. Ook de heer Wouda stelt voor, dezen grond niet voor zoo lagen prijs te A'erkoo- pen. De Voorz. zegt, als deze grerd. Avaar/ het op 't oogienblik een vuile boel is, niet verkocht wordt, moet hier in elk geval do boel opgeruimd Avorden, wat ook geld kost. De heer W. v. Beelen Czn. stelt voor, den koopprijs te bepalen op f 2.50 per vierk M. Dit voorstel wordt verworpen met 10 te- gen 3 stemmen. Voor stemden de heeren a7. Duyn, van Leeuwen en W. v, Beelcn Czn. Daarna Avordt hét voorstel van B. en W. ip. stemming, gebracht en verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren: j Ouwehand, v. d. Bent, Meerburg, v. V al- sem en 'Grimbergen. Een voorstel tot aankoop van ccnigc do- meingronden ten Noorden van het P. II. j Kanaal resp. tegen f 2513.79 en f 20 wordt j zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tot aanvulling werklieden j reglement wordt aangeho'uden tot do vol- j gende vergadering. De aanleiding tot. deze i Avijziging Avas, dat de electricien Boot eeiï sigarenwinkel had willen beginnen, wat 1 niet met zooveel woorden verboden is in' het wcrkliedenregcment. Toen hij hoorde, dat B. en W. daar bezwaar tegen hadden, heeft hij zijn plan opgegeven, wat hem ecli j ter een schade van f 130 veroorzaakte we- j gens reeds gemaakte voorbereidingen. De voorz! stelt voor, hem dit bedrag te resti- tueeren. Deze zaak zal in de volgende vcr"*| gadcring nader onder de oogen gezien woi- den. Een voorstel tot wijziging der verordening op het Bouwen en Sloopen stelt voor, aan- sluiting bij de duinwaterleiding verplich-n tend te stellen voor nieuw tc bouwen \vo-1 ningen gelegen aan of in dc onmiddellijke nabijheid van den openbaren weg. ij Voor bestaande woningen zal dit ver-i plichtend gesteld v len, met dien ver-, stande dat de aansluiting voor 1 Jan. 19-5 moet' zijn to stand gebracht. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2