burgerlijke Stand Leiden 27 Maart. Geboren: Steven z. van S. Fakkel cn r M. Sohoemaker Hendrika Johanna d. ran D. Glasbergen en H. v. d. Nagel Cheodorus Carlton z. van A. W. Sanders M. N. Stitt Gerardus z. van A. v. Zeist en J. R. Wallaart. Overleden: E. C. Gestman d. 76 j. de Secretaris de notulen van de vorige vergadering, waarna overgegaan werd tot ballotage van 4 n;euwe leden tot wier toe- Jafin.g werd hesloteai. Bij acclamatie werd de heer D. v. Eg- mond Nzn., aftredende bestuurslid, in epn functie herkozen. De hierna behandeMe beschrij-vingsgrief van de Algemeene Vergadering, Maandag a,s. te Haarlem te houden, gaf geen aan leiding tot op- of aanmerkingen. Algemeen kon men zich vereenigen met de praeadviezen van het Hoofdbestuur. Als afgevaardigden wrden gekozen, de heeren v. Egmond en J. H. den Haan. Meer discussie werd uitgelokt door den heer Nic. v. d. Eijkel, die vroeg of hier al atappen waren gedaan voor behoud van den zonnetijd. De voorz. lichtte spr. uitvoerig in. Als gevolg van de gehouden, besprekingen, werd besloten bij kerk- en sekoolbestum nogmaals sterk aan te dringen op mede werking, opdat ook hicT p'aatselijk naar eonuetijd gewerkt wordt. Een commissie werd hiertoe samengesteld, waarvan alls ]»den werden aangewezen de heeren J. Zandbergen Wzn., W. v. d. Eijkel en J. den Haan Azn. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vrijdag had ten g e- meentehuize de aanbesteding plaats van het vermaken en verven der schoolmeube- len der Chr. School, hoofd de heer J. Raadsveld. De uitslag was: Timmerwerk: Gebr. do Graaf, Voorscho ten f 1350; A. v. d. Oever, KaAwijk f 1400; A. Parlevliet, idem f 1283. Verf werk: W. Schoneveld, Katwijk f 1065; P. Schuitemaker, idem f 960; P. Haasnoot Jz., idem f 1050; E. Schoneveld, idem f 986. Do werken zijn nog niet gegund. Bij de abnormaal hoo- ge prijzen die den laats ten tijd voor de getrokken tulpen worden betaald, ziet men ook andere abnormale dingen gebeuren. Men is delaatste dagen bij verschillende kweekers aan het bollen rooien, niet zoo als dat in den zomer gebeurt, doch met het doel deze in de broeikassen in bloei te laten trekken. En dit lukt tamelijk wel. In de kleigronden gaat zulks niet vandaar dat men hiervoor de zandgronden kiest. Bij de minder hoogo prijzen der laatste dagen zal de lust tot aankoop nu wel oemgszins bekoelen. Men blijft toch nog optimistisch gestemd wat den bloemen handel op Duitschland betreft. Door Rijns- burgsché kooplieden wordt in do omge ving voor kapitalen aan afgesneden Nar cissen van den kouden grond opgekocht, te leveren tegen den bloeitijd. Men ver wacht weer spoedig een opleving in den handel op Duitschland. 't Is nog wel geen aan- lokkelijk weer om vroege aardappelen ie planten doch de tijd hiervoor is er al eenige dagen. Vandaar dat enkele tuin ders mét deze werkzaamheid zijn aange vangen. De afdeeling Katwijk der Alg. Ver. v. Bloemb.-cultuur te Haar lem hield haar jaarvergadering in de Ros kam. De opkomst was slecht^ "Wegens on gesteldheid van den Voorzitter werd de vergadering gepresideerd door den 2den Voorz. den heer J. v.d. Perk. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen deed de penningm. rekening en verant woording. Batig saldo f 61.57. De rekening werd na controle in or do bevonden en den penningm. dank gezegd. Volgde bestuurs verkiezing Aftredend de heeren H. Grim bergen, Ant. Heemskerk en Jac. v. Tol. De twee eerstgenoemden werden bij eerste stemming met groote meerderheid herko zen. In de plaats van den heer Jac. v. Tol werd gekozen de heer A. de Mooij. De heeren A. de Mooij en C. Braun verkregen 2 maal evenveel stemmen zoodat de heer A. de Mooij .bij loting gekozen werd ver klaart. Na eenige bespreking werd beslo ten deel te nemen met een collectieve in zending aan de groote tentoonstelling te houden te Haarlem voorjaar 1925. De af gevaardigden zullen de noodige informa ties inwinnen bij den secretaris der ten toonstellingscommissie. Over den beschrij vingsbrief voor de alg- vergadering is wei nig to zeggen. Als afgevaardigden werden -gekozen de heeren Grimbergen en Braun, plaatsvervangers de heeren Nic. Bob en 'A. de Mooij. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of niet getracht kan worden om, evenals Noordwijk en Rijnsburg dit deen, te trachten aansluiting te krijgen bij het Rijkstelefoonnet in de bollenstreek. Het bestuur zal in deze actief zijn. Na en kele besprekingen, o.m. over het tulpen contract, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. OEGTSGEEST Morgen, 1 April, is eraan- neming van nieuwe leerlingen op do Chr. School, Endegeesterstraatweg, hoofd de heer B. J. v. d. Meene. en ep do Gevers Deutzbewaarschool, Leidsche buurt, hoofd mcj. Pieters. HAZERSWOUDE. Donderdag vergaderde voor de laatste maal in dezen winter tie A. R. PropagandaèlluhDe opkomst was slecht. Behandeld werd art. 15 van Ons Pro gram door den heer G. de Gelder, die uit voerig de A. R. beginselen toelichtte ten opzichte van de taak der Overheid op 't 'gebied van openbare gezondheid, houding feigenover lijkverbranding en vaccino- dwang. Bij de bespreking ging 't in hoofd taak over de twee laatste onderwerpen. Het ingaan tegen dc Christelijke zede door lijkverbranding en het volgen van de lijn die de Schrift geeft, moeien de Overheid de verbranding van lijken, doen -tegen staan. Het ontzien van de consi-ientien der genen die in inenting gewetensbezwaren hebben, moet van de Overheid worden ge vorderd, hoewel onze partij als zoodanig zich niet tegen vaccine uitspreekt. Wellicht dat de club in de komende maanden door geschikte prop agand plee- tuur nog van zich laat hooren. LISSE. Donderdag 27 Maart hield de A. B. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" haar jaarvergadering. De Voorz. Dr. Th. Ruys Jr. opende tc acht op gebruikelijke wijze de vergadering. In -zijn openingswoord memoreerde de Voorz. den gunstigen uitslag der verkie zingen, inzonderheid de gemeenteraads verkiezing waarbij toch nog 2 A. R. leden gekozen werden. Bij de bestuursverkiezing' werden geko zen de heeren J. van Rossen, Voorz., D. Hortensius, A. Nagtcgaal en C. Vermeer. Na de pauze waren de A. B. gemeente raadsleden bereid vragen over de gevoerde gemeentepolitiek te beantwoorden. Ter sprake werd gebracht: le Pensioenaftrek der gemeente-ambtenaren; 2e 't Raadsbe sluit inzake den Zomertijd; 3e Waterlei ding. De Voorz. bracht een woord van dank aan den heer Herrewijn ,den vertrekken d-en secretaris en deze bedankte den schei denden voorzitter voor zijn uitstekende leiding en onvermoeiden ijver voor de kies vereeniging en riep hem een „tot weder zien" to© in het bestuur. Zomertijd. Door een bes-luit in de 1.1. gehouden Raadsvergadering alhier, is algemeen den indruk gewekt, dat in de gemeente Lisse den Zonnetijd zou worden gehandhaafd. Echter deelen wij mede, dat dit besluit in den Raad is gen-omen, ingeval onze buurtgemeenten eenzelfde besluit zouden nemen, wat te verwachten was, naar aan leiding van een bijeenkomst der drie ge meenten te Saësenheim. Evenwel is nu te Hillegom een besluit genomen dat de gemeente den wettelijkcn Zomertijd zal invoeren. In verband met dit Raadsbesluit, is natuurlijk het te Lisse genomen besluit vervallen, en dus zal ook de wettclijken tijd alhier worden inge voerd. Uit het Sociale Leven Het conf.icf in Twente. De afdeelingsibesturen van „De Een dracht" hebben naar het „Volk" meldt, besloten de Maandag en Dinsdag le hou den ledenvergaderingen voor te sleden, do voorstellen van den heer Zaalberg te ver werpen en goedkeuring te hechten aan het voor-stel der bon-dsbosturen om 5 pro cents loonsverlaging te aanvaarden, doch dit dam ook le beschouwen als de uiterste oonoessie. Voorts werd besloten, wanneer de r.-k. en christelijke organisaties daarmee ac- coord gaan, den werkgevers een collec tieve arbeidsovereenkomst aan te Weden, waarin de overige zaken, de arbeidsvoor waarden betreffende, worden geregeld. In de vergaderingen van den R.-K. Textiel arbeidersbond. den Neutralen Bond en de Landelijke Federatie te En schedé is, naar de Tijd meldt, bestolen het voorstel-Zaalberg niet te aanvaarden. De vakbev/atjing. Het ledental der onderscheidene vakbon den bedroeg op 1 Januari j.l.: Nederl. Verbond van Vakverenigingen 182. (1 Oct. 1923 182.656); R. K. Verbond 101.110 (104.320); Christel. Verhond 53.967 (54.917); Neutraal Verbond 32.222 (43.609); Nationaal Arbeidssecretariaat 13 527 (15.918). Lcousveriagircg bij Gebr. Stolrk en Co. De R. K. en Chr. Metaalhewerkersbon- den hebben hun goedkeuring gehecht aan. het besluit der besturen om de eerste 5 pet. loonsverlaging van de Machinefabriek van Gebr. Stork en Co. te aanvaarden. Uit de bouwvakken. In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht werd Zaterdag het buitengewoon congres gehouden van den Alg. Ned. Bouwarbeidershond, onder 'voorzitterschap van den heer L. van der Wal uit Amsterdam. De bedoeling van dit congres was om den toestand in het be drijf te bespreken, welke geschapen is door de verwerping der voorwaarden, waarop m-et de patroonsbonden een collec- t;.sf contract kan worden afgesloten door de meerderheid'der bondsleden. Het N.V.V. was vertegenwoordigd door den heer B. Stenhuis. Na breede bespreking werd een voorstel van het hoofdbestuur om geen geld uit to trokkei*, geen strijd te voeren om te trachten verbeteringen te krijgen in de be staande arbeidsovereenkomst, aangeno men met 80 stemmen vóór, 17 tegen en 1 blanco. Aan de orde kwam vervolgens de vraag, •of, nu de Bond besloten heeft geen strijd te voeren, de afdeelingen, welke onder de betreffende arbeideo verenkomst komen te vallen, het contract zullen aanvaarden. Hte hoofdbestuur stelde voor, het contract to toeken en. Dit voorstel van het hoofdbestuur werd aangenomen met 37 stemmen vóór en 19 stemmen tegen. Het Spoorwegpersoneel. Zaterdagmorgen vond opnieuw oen bespre king plaats tusschen de directie der No- derlandsche Sooorwdgcn en de vijf orga nisaties, waarin alsnog werd getracht cc-n wijziging, in de op de conferentie van 25 Maart getroffen overeenkomst te bren gen. Dc directie deelde mede, dat zij niet be reid was nu nog verandering daarin aan to brenger. Zij is zoover mogelijk gegaan MIJNHARDT's Staal-Tabletten .90" Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletien .60" Hoofdpijn-1 abletten co-«« Bij Apoth. en Drogisten. en elke wijziging zou de eeheele regeling slechts in gevaar kunnen brengen. Do B.A.N.S. antwoordde hierop nu geen overeenkomst te kunnen afsluiten, waarop de directie mededeelde geen langer uit stel meer te kunnen geven, aangezien de besprekingen over deze aangelegenheid nu reeds 3 maanden in beslag genomen hebben derhalve heden een beslissing moest vallen. Alsno^ zal de vertegenwoordiger van de B.A.N.S. onder het oog zien, welk slandnunt zijn hond nader zal kunnen in nemen. De ovcrigo vier honden, n.l. de Ned. Ver. St. Raphael, de Prot. Chr. en de Neutrale bond hebben nu bet contract met de di rectie afgesloten en de overeenkomst schriftelijk h"YPcf'"d. GEI93ENGD NIEUWS Timmerwerk: P. Stam, Nieuwkoop f 22690, hciweTk f 3140; Rauman en van Va rik f 17000; Beton-, rioolecrings- en met selwerk: Gebr. Kwabenbosch, Nieuw koop f 24618; Lood-, zinkwerk en waterlei ding: L. van Sonsbeek f 2230; J. Kager f 2440; Gas- en waterleiding: M. Lange- zaal f 1636; Stucadoorwerk: J. A. Graafmans f 3739; J. Verhoef f 3647; J. de Best f 2720; Smidswerk: M. Langezaal en Zn. f 1134; Electriciteisw erken: De Vries en Stevens f 698; J. H. Langezaal f 670; J. W. Hartman f 502. Zoover geen woonplaat-s vermeld zijn de gegadigden metterwoon gevestigd to Lei den. Een liefdesdrama te Rotterdam. Tegen den avond speelde zich gisteren in de Berkeistraat te Rotterdam een liefdee drama af, dat aan den 26-jarigen opper man J. G. het leven kostte. Geruiinen tijd reeds ging genoemde G. en diens vrouw als vrienden cm met den 24- jarigen houtbewerker G. v. d. H. in de Sophiastraat. en diens echtgenoote. Toch schijnt er sedert~korten tijd een ongeoor loofde verhouding tusschen G. en de vrouw van v. d. H. bestaan te hebben. Gisteren middag, terwijl mej. G. naar de kerk was had haar man zich naar zijn kennissen in de Sophiastraat begeven De houtbewerker en G. geraakten in een woordenwisseling over bovengenoemde kwestie, die zoo hoog liep, dat v. d. H. een mes trok en zijn vroegeren vriend G. daarmede eenige ste ken toebracht. Laatstgenoemde werd ge troffen in den wang en in de borst; doch deze 6neden waren levensgevaarlijk. De derde steek, die afstuitte op een armbewe ging van G., trof dezen ter hoogte van het hart in de borstkas. Hevig bloedend nam G. de vlucht, weldra achtervolgd door de vrouw van v. d. H. Enkele honderden Me ters liep hij in de richting van zijn woning, maar voor hij zoover kon komen, zeeg hij ineen. Eenige toegeschoten burgers brach ten den getroffene naar het naburig politie bureau, waar G. hij aankomst reeds bleek overleden te zijn. Onmiddellijk werd de justitie met het gebeurde in kennis gesteld, die den dader arresteerde en in bewaring stelde. Na een kort verhoor bekende deze den moord, ge pleegd te hebben, als gevolg van een woor denwisseling over een verhouding, die G. met zijn vrouw onderhield. Deze moord veroorzaakte in. dê overigens zeer rustige straat uiteraard groote con sternatie en vormde den verderen avond allerwegen hét onderwerp van gesprek. Een moordaanslag. Te Leerdam heeft Zaterdag zekere K. zijn vroegere huishoudster, de 31-jarige mej. M., met hamers-lagen levensgevaarlijk gewond. Ze is naar het ziekenhuis ver« voerd en K. gearresteerd. Doodclijke ongelukken. Hedenmorgen geraakte de 48-jarige H. Evers, wonende te Vlaardingen, terwijl hij werkzaam was aan boord van het stoom schip „Stad Dordrecht", liggende in de Vulkaanhaven, tusschen een eitsgrijper, waardoor hij onmiddellijk werd gedood. Men meldt uit Hengelo: Vrijdagavond is nabij den Broeierd de slager Huckriede uit Enschedé onder een auto doodgereden. Verdronken. Vrijdagavond is te Walsoorden bij het mosselen visschen verdronken J. Kole. Zijn lijk is nog niet gevonden. Kind uit den trein gevallen. Uit Amersfoort wordt gemeld: Nabij den overweg bij Birkhoven is gis tere nnamiddag uit een coupé 3e klas van trein 113 uit Am sterdam een jongentje van ongeveer drie jaar gevallen, doordat het portier openging. Met een gebroken been en een hoofdwonde is het kind op last van dr. Bergsma, die de eerste hulp verleende, jer auto naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis vervoerd. De ouders, die op de terugreis waren naar hun wocnplaats Stadskanaal, onderbroken hun reis en hieven geruimen tijd in het zieken huis. Later zetten zij hun reis voort, terwijl het kind in het ziekenhuis bleef. Auto in brand. Te Sellingen is de auto van Landman uit Winschoten afgebrand. Met moeito werden de inzittenden gered. Een gezónde gemeente. Van dc 7285 kiezers der gemeente Ren- kum zijn er 102 boven de tachtig jaar oud en 9 boven de negentig jaar. AAMBESTEPIHGEH Bij dc Zaterdag door het Arch, en Ing.- Bureau Kraan, Groenewegen en Verwijs, namens de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Beperkt Be zit" gehouden aanbesteding van, het bou wen van vier Heerenhuizen en een Boven- en Benedenwoning, op hei- en betoniun- deering, op een terrein aan de Kagerstr. hoek Rijnsburgerweg te Leiden, in massa en in vakken, was ingeschreven als volgt: Massa: Joh. Verheijen, Den Ha:g f 63400; M. van den Elshout, Wassenaar f 61395; L. Guijt- en J. v. Meijers, Kat wijk aan Zee f 48000; P. Korts Jr., Rijns burg f 47000; J. Warnaar f 45900; A. J. de Later en P. H. Meijers f 45975; J. Splinter Wzn. f 45000; TELEGRAMMEN Stormen en hevige regens in de Ver. Staten NEW YORK, 31 Maart. (V. D.) Uitge strekte gebieden van het Centraal Zuid en Zuidwest gedeelte der Ver. Staten werden gedurende de laatste 2 dagen geteisterd door buitengewoon hevige stormen, die hier en daar gepaard gingen met sneeuw- en hagelstoren. De schade is zeer groot en wordt op velo millioenen dollar geschat. Te Pittsburgh veroorzaakte het wassende water van de Alleghany, Monongahela en Ohio-rivicren groote overstroomingen. Vele familio's moesten hun woningen verlaten Men tracht de handelsgoederen op veilige plaatsen te brengen. Hevige sneeuwstormen woedden in Minnesota, Noord-Dacota en deelen van Wisconsin. De St. Paul in Min neapolis zit dik onder de sneeuw. Het ver keer in de straten is door de sneeuw ge stremd. Te Cumberland in Maryland ver oorzaakte de buiten haar oevers getreden rivier hevige vloeden in de straten. Bruggen en huizen werden weggeslagen. De trein dienst is ontwricht. Honderden personen moesten den nacht buiten hun huizen door brengen. Er zijn 20 dooden. Honderden slachtoffers worden uit verschillende dee len van het land gemeld. In Z.-O. Missouri worden 4 dooden en meer dan 100 gewon den gemeld. Uit Kansas Lliy worden 14 dooden en honderden gewonden gemeld. De materieele schade is zeer groot. Overstrooming in Spanje. MADRID, 30 Maart (V.D.). In Noord- Spanje zijn tengevolge van den aanhou denden regen verschillende rivieren over stroomd. De oogst in het Toledo- en Sevilla district is verregend. Een groote brug is ingestort. Het spoorwegverkeer is verbro ken. Aanvarfng op zee. NORFOLK, 30 Maart (V. D.) Het Fransche stoomschip „Tours" kwam in aanvaring met het Amerikaansclie' stoom schip „Ediward Lüokenbach" op 50 mijl afstand van kaap 'Charles. Het schip werd naar Hampton gesleept, doch maakt veel water door een gat in den zijwand. Laatste Uericbfen P. J. Helsdingen. t Hedenmorgen overleed na een kortston dige doch pijnlijke ziekte het oud-kamerlid P. J Helsdingen in den leeftijd van bijna. 72 jaar. Strijd in de Bouwvakken. Ondanks het besluit van het congres der bouwvakarbeiders, georganiseerd in den Modernen Bond, Zaterdag te Utrecht ge nomen, om het collectief landelijk contract te aanvaarden, is tot nu toe de toestand te "s-Gravenhage weinig veranderd. Slechts op het werk van v. d. Zijden op het Plein 1813 zijn metselaars, zoowel als timmer lieden aan het werk gegaan. Zaterdag j.l. hebben de ongeorganiseer de aannemers per deurwaarders-exploit den metselaarspatroon9 als onderaanne mers doen aanzeggen, dat zij heden het werk zouden moeten voortzetten, daar dit anders door do hoofdaannemers zou ge schieden op rekening der metselaars. De Algemeene Patroons-vereeniging beeft dezen onderaannemers het doen wer ken met een 8-urigen arbeidsdag echter belet. Visscherijberichten. ren le kw. f 1.151.25, 2c kw. f J.0-1—1.15. 3e kw. f 0.S51.219 Nuchtere Kalveren f 14—26; 23 Schapen f 45—54; 5G4 Vette Varkens lo kw. f 0.85—0.86, 2e kw. f 0.80 0.84; Ovcrzeesche en Geldersche lc kw. f 0.S50.86; 6 Paarden f 150350. ROTTERDAM, 31 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 436 Runderen, 173 Vette Kal veren, 59 Schapen en Lammeren, 1360 Var kens. Prijzen per half Kg.: Koeien 3547 5057 lA60 cent; Ossen 50—545715 cent; Stieren 42J4172452 cent; Vette Kalveren 62247224909224 cent; Scha pen 4045 cent Lammeren f 27—3510 per stuk; Varkens 3232Yt34K cent. Koeien en Ossen: aanvoer flink, handel gewilliger, prijzen onveranderd, eenige puik beste 224 cent boven noteering. Stieren: aanvoer klein, handel iets be ter, prijzen stijver. Vette Kalveren: aanvoer redelijk, handel behoorlijk, prijzen flauwer, eenige puikbes- te 224 cent boven noteering. Schapen en Lammeren: aanvoer onbedui dend, handel weinig, prijzen onveranderd. Varkens: aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen lager. Aanvoer over don maand Maart: 784 Paarden, 42 Varkens, 8382 Runderen, 1770 Vette Kalveren, 9027 Nuchtere Kalveren, 6407 Varkens, 761 Schapen en Lammeren, 968 Biggen, 25 Bokken en 3 Ezels. LOOSDUINEN, 29 Maart. Groenten- veiling. Bloemkool le soort f'2S42, idem 2e soort f 1116, kaskomkommers Ie soort f61.7070, .idem 2e soort f 46.80 51.80, idem 3e soort f3341, witte Kom- kommmers f 28236, alles per 100 stuks aardappelen f 6.607.90, dunsel f 3034, witlof le soort f3437, idem 2e sosort f 14 26, alles per 100 k.g.; schorseneren f 18 per 50 k.g.; postelein f4.504.70 per 6 k.g.; spinazie f 1.42—1.62 per 4 k.g.; salade le soort f 19.3027.20, idem 2e soort f 2.80 16.10 per 100 krop; prei f5.8010.80, radijs f6.3014.40, raapstelen f 1.70—2.10, rabar ber f 18.6020.50, selderij f 1.502.90, alles ppcr 100 bos; komkommerstek f5.8011.40, stoofsla f2.35-3.15, beide per ben; boeren kool f 1.251.35 per 8 k.g. Aangevoerd o.a.: 13.694 komkommers, 40.361 kroppen salade, 19.688 k.g. spinazie. IJMUIDEN, 29 Maart Heden kwamen van de trawlvisscherij aan dien afslag de atoomtrawlers IJM 482 Schiedijk met f1573, IJM 405 Derika II met f1789, IJM 190 Heiïriette Jaeoba met f 3015, IJM 51 's-Gravenhage met f2799, IJM 153 Juliana met f 1609, IJM 93 Dorothea met f 20G8, IJM 253 Sumatra met f 2047, IJM 48 V e- rano met f2232, IJM 1 Swift met f2018, IJM 310 Java met f1664, IJM 21 Corrie mcit f3672, IJM 104 Annie met f1661, IJM 32 Zeemeeuw met f 1707, IJM 191 Albatros met f 1749, IJM 161 Elie Sheneviere met f1613, IJM 316 Gerard met f4156, IJM 151 Hilda met f1774; en de loggers KW '20 Maria Cornelia met f546, KW 16 "Willem Cornclis met f359, KW* 116 Johan Reindert met f374, KW 89 Holland IX met f416, KW 137 Vriendschap met f 335, KW 170 Willem en Leendert met f 394, KW 114 Noordzee I met f 546, KW7 152 Agatha Maria met f 263, KW 153 Tine met f 360, KW 17J Jacoba met f259, KW 96 Bastiana met f471, WK 878 Katwijk aan Zee IH nyet f 329, KW 69 Vrouw Jannetje met f 158, KW 126 Petronella met f 419 aan be LtfARKTRERICHTEN AMSTERDAM, 31 Maart. Veemarkt. 408 Vette Koeien le kw .f 1.181.26, 2c kw. f j.on—1.18, 3e kw. f 0.90—1,06; 120 Melk en Kalfkocien f 325475; 93 Vette Kalve 0FFICIEELE BEl'RSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. !i% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned O.-I.. dbl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rnal. 1906 fra 500 5 Pusl. 1910 frs. 500 4/4 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Crmtr. Suiker .Turgens A Jureeno B Oude Pliilins S St okvis Ara Hide en Leather Ara. Smelting en Ref Anaconda cornier fWfr Leather StndebnkeT Steel gew. Oonmania Handpltsver A'dam. Oordtscbe Petr. O^on« HoTT. Petrol Koninklijke Olie Orion A ra «f er dam Rubber Oeli Rat Rubber Koloniale Rubber Sefbadiadi HoTïand Amerika lijn a. WoTT. Stoomboot Kon Holl Lloril Kon. Pnkelvaart Unie Rott. Lloyd Kon Ned Stoorobeot i- MaT.Cy.C N.Vo! Tv. a rMi-Bnfnric T^bak tvi; CnRnw Mij TT. T.T S Mi) ■- oH. SK HI.T.SM oM 1900/T2 Mil. I. E v. S S «M. 5H Mnkison ToreVa Prie common Kansas ORv Southern Hïccoiiri Texa South. Pacific Union Pacific Geld prol. 5 ®/o Wisselnotecvingen (Amsterdam.! Zicht. Londen Berlijn 0.60 Parijs 14.82 Brussel 11.63 Zürich 47.00 Weenen 0.0038 Rome 1LG3 Madrid 3\90 Kopenhagen 42.35 Christiania 46,60 Stockholm 71.30 New-York 2.707/v V.K. O.K. 99 99 99 90®/lc 87V« 96V, 44 6i/2 - 197 1951/, 1313/, 136 105V.> 551/2 51 621/, 2591/0 255 63 63 695/-0 156/s 158A 102 103 1073/, 107 263/, 27 477-V; 478 4201/j 1993/, 446 437 1443/, 142y, 821 /2 1141/: 205 89 88 293/, 29 S'/s Slrr 124 122 122 1243/, 121 1421/, 141 8l3/l6 336 340 368 370 90»/lC 73 107 »/,6 259/16 25 2U/2 - 9ó«/ie 1423/16 Telegrafisch WeerbericS^ volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 31 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromcterst.772.7 Tliorshavn. Laagste Barometerst.754.1 Haparanda. Verwachting tot den avond van 1 April Zwakke tot matigen wind uit Noordelijk* lichtingen, meest half'of zwaar bcwolki waarschijnlijk droog weer, zelfde tens peraiunr. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter, die wij ELWIRA ASTRE noemden. W. v. ZONNEVKL1 A.E.M.V.ZONNE\ ELD— Snssenhcim, 30 Maart '24.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3