Burgerlijke Stand Leiden 21 Maart. Geboren: Sije z. van S. Seinstra en M. Moolenbroek. Overleden: W. A. P. Geerders z. 2 mud. J. v. Britsum d. 4 min. bouw van een woonhuis voor rekening van den heer C. Slootweg alhier, aan den Lis- *erweg to Haarlemmermeer. De bouw van 4 burgerwoonhuizen in de Veldhorstetraat, voor rekening van den heer J. H. Nieuwenh.uk alhier, is opge dragen aan de firma Gebr. Moolenaar al* hier. Burger 1. Stand. Geboren: Adrianus Theodorus z. van Th. A. Bak ker en M. van Darn Jacobus Petrus z. van 0. P. v. d. Hulst en H. M. van Wees Freerk z. van A. in 't Veld en G. Smink Jan Hendrik z. van Th. Visser en M. M. Meijer. Ondertrouwd: P. Mielo en M. J. van Hoven. KATWIJK. Burgerl. Stand. G e b o r e n: Jan Beinier z. van H. Bloot en, A. K. Par- levliet Cornelis z. van G. den Hollan der en W. Aandewiel Cornelis z. van J. v. d. Marei en W. v. d. Burg Cornelia d. van M. v. d. Ma-rel en O. v. d. Bent Ondertrouwd: B. de Jong en H. Rijn T. Ouwehand en L. van Dijk J. van Vclzen en A. van Duijverwoorde. Gehuwd: H. de Vries en A. v. Dijk IJ. K. Norder en H. Ouwehand J. Verstcegt en S. de Mooij. Overleden: Arend den Hollander 26 j., echt-g. van B. van Rhijn. Burgerl. Stand. Geboren: Pieter z. van J. H. Glasbergen en H. de Mooij Willem z. van D. Schoneveld en B. Molenaar Jan z. van G. van der Vij ver en L. Hogew oning Ant-je Jecoba d. van G. van Delft en A. Vredenburg. Janna d. van D. van Starkenburg en M. Raven sbergen. Getrouwd: J. Schild en J. van Eg- mond W. H. Vermelden en G. van Egmond. Overleden: G. van der Kwaak m. 45 j. A. Gravendeel wed. 82 j. De keuring van de ingeschre venen der lichting 1925 zal te Katwijk aan Zee in het gebouw „De Ambachtsteeken- school" plaats hebben op 28 en 29 April aanstaande. HAARLEMMERMEER. Burgerl. Stand. Geboren: Hester d. van C. J. Kost en C. Klaassen Willem d. van M. Boterman en E. G. Blok Adriana C'atharina d. van J. do die le Clerq en J. Bus. Ondertrouwd: P. van Beek 22 j. en W. F. Hartman 25 j. Getrouwd: A. Schenk 22 j. en M. Roodenburg 21 j. A. Eveleens 22 j. en N. E. Middelkoop 23 j. A. Noordam 22 m J. den Ouden 20 j. en L. Swart 41 j. in A. S. Bakker 41 j. Overleden: W. C. van Tol d. 8 mnd. >- G. Visser wed. 75 j. HILLEGOM. 1 April zal het 25 jaar -zeieden zijn dat de School met den Bij bel geopend werd. Een comité van oud- leerlingen heeft zich gevormd ten einde gelden onder de oud-leerlingen in te za melen en alsdan aan het bestuur der 3-choolvereeniging „Boaz" een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. In de jaarlijksch© g e- aieenitevergadering der Geref. Kerk is een stemmig de wensehelijkheid uitgesproken om te komen tot verbouw of nieuwbouw va-n het kerkgebouw. De gemeente mag iich in een sterken bloei verheugen. Men komt steeds meer plaatsen tekort. Thans bereidt de Kcrkeraad in overleg met de sommissio v. beheer definitieve plannen voor. GELENGD NIEUWS ROOFMOORD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag "heeft onder Drachter Compagnie een roof moord plaats gehad op den 82-jarigeif land bouwer J. Modderman. De alleen wonende grijsaard werd Vrijdag door zijn buren ge mist. en toen deze bij zijn woning kwamen, ontdekten zij dat w-l-,6 ingebroken. In de woning v-onden zij den ouden man op bed met ingeslagen schedel. De misdadiger(s) had(den) zich toegang verschaft door het hakken van een gat in den .muur naast de achterdeur. Door de hand door het gat te steken, kon men de deur openen en de woning binnendringen. Ook in de woning werden sporen van br&ak gevon den. De politie werd onmiddellijk met het ge val in kennis gesteld en de deskundige van Ledden Hulselbos uit Amsterdam is ontbo den tot '*t verrichten van waarnemingen. De bejaarde Modderman was niet geheel onbemiddeld e-n roofzucht is dan ook wel de Aanleiding tot den moord geweest. Nader wordt gemeld: Vastgesteld is kunnen worden, dat de *^io ordenaar in een halfs teensmuur van een 2u3k een gat heeft gemaakt eoi daar doorheen 3b gekropen. Vermoedelijk met een bijl is M. een won de toegebracht over den linkerslaap. Daarna moet- de moordenaar een kast hebben open gebroken "en vervolgens een commode, waar van hij den inhoud uiteengehaald heeft. Wal zijn buit is. heeft men nog niet kunnen vast et el len. De moord werd Vrijdagmiddag ontdekt door een vroegere dienstbode, thans wonen de te Ureterp. die hem had willen bezoeken en die door de achterdeur, welke door den moordenaar was opengelaten, binnenkwam. Zij vond alles overhoop liggen. Deze vreem de toestand gaf haar aanleiding de buren te waarschuwen bij wie toevallig een rijksveld wachter aanwezig was. Laatstgenoemde ging een onderzoek instellen, deed de deuren van de bedstede open en vond1 daar het lijk van M, met een laken over het hoofd. Het bed was niet omgewoeld, waardoor men aan neemt, dat- er geen worsteling heeft, plaats gehad en dat de man in zijn slaap is over vallen. Een revolver, die op de beddeplank lag, is niet afgevuurd. De justitie uit Leeuwarden is Zaterdagmid dag ter plaatse aangekomen in gezelschap van der_ commissaris van politie te Leeuwar den, den inspecteur van politie Baron van Nagell, den districtscommandant der mare chaussee. den eersten luitenant Van Alphen en den rijksrechercheur Merema. henevens den politie-deskundige C. J. van Ledden Hul sebosch uit Amsterdam. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een rijksveldwachter met zijn politie hond gespeurd, doch tot Zaterdagnamiddag heeft dit tot geen resultaat geleid. Drachtster Compagnie heeft een groot® uitgestrektheid; de woning van M. stond aa-n een zandweg, welke uit de kom loopt in de richting der Groningsche grene. M. woonde ongeveer een half uur gaans van de kom. Eenige jaren geleden heeft in de buurt eeit inbraak plaats gehad, bij een landbouwer, wiens 'huishoudster door bandieten in be dwang werd gehouden. Een van hen maakte toen f 1500 buit. Deze bandieten heeft men nimmer kunnen arrestee ren. De Tel." verneemt nader nog de volgende bijzonderheden. Het spoor van den politie hond leidde naar de woning van J. van der H., ongeveer een kwartier gaans van de plaats van het misdrijf. De zoon va-ii dezen. die gehuwd is, doch daar steeds nachtver blijf houdt is later aangehouden op aanwij zing van den politiehond, die bij herhaling tegen hem opsprong en hem de pet van liet hoofd trok. Vorder zijn nog aangehouden de twee broeders van den eersten aangehou dene en nog twee personen uit Surhuister- veenscheheïde die in den bewas ten nacht laat zijn thuis gekomen. De verdachten zijn naar Drachten overgebracht en worden lie den naar Leeuwarden getransporteerd. De verslagene had twee gaten in het voor hoofd. vermoedelijk toegebracht met een ha mer, die bebloed ir| bed lag et waarvan de steel is afgebroken. Deze is niet gevonden In tegenstelling met vorige berichten liecfL waarschijnlijk een worsteling plaats gehad, daar het lichaam en het bed op verschillen de plaatsen bloedsporen vertoonden, o. a. ook aan den zolder der bedstede. Vermoede lijk heeft het misdrijf na middernacht plaats gehad. Dc kasten zijn overhoop gehaalduit één kast zijn de deuren uitgenomen,, doch er is nagenoeg niets ontvreemd. De versla- gene had ongeveer 500 gulden in een doosje op de kast staan, dat de daders niet hebben gevonden. Do familie wist hoeveel gold er in huis was. Op grond van de aanwijzingen van den hond bestaat een zeer sterk vermoe den tegen den eerst-aangehoudene, die ech ter pertinent ontkent, evenals de andere vier gearresteerden. De politiedeskundige,, de heer Van Ledden Hulsebos, heeft vinger- en gipsafdrukken gemaakt. De woning van het slachtoffer ligt op on geveer 20 minuten gaans van het dorp Diachbter Compagnie. De afstand tob de naaste woning bedraagt 200 Meter. Het par ket is Zaterdagavond weder vertrokken na de sectie op het lijk te hebben verricht. Overvaren. Te Vlaardingen zijn Zaterdag per sleep boot Jacoba aangebracht de schipper J. van H., en zijn vrouw, van het sleepschip Her- mina. Dit was met oud ijzer geladen op weg naar Poortershaven. Om 8 uur werd heb in den Nieuwen Waterweg door het Amerikaan sche stoomschip Baqouchico overvaren en verdween onmiddellijk in de diepte. Met moeite werden de schipper- en zijn vrouw d-oor touwen aan boord van het stoomschip gehaald en door de sleepboot overgenomen. Overreden. Zaterdagmiddag werd te Papendrecht het 7-jarig zoontje van den heer J- Bart, wonende Molenbuurt aldaar, door een vrachtauto overreden. Zwaar gewond werd het ventje naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht waar het korten tijd later overleed. Vermoedelijk treft den chauffeur geen schuld. Brand te Scheveningen. Vermoedelijk doordat een divan te dicht bij de kachel stond en daardoor vlam vatte, ontstond Zaterdagmorgen te elf uur brand in de voorkamer op de eerste verdieping van perceel Bo'sschestraat 37 te Scheveningen. Het. vuur breidde zich snel uit en weldra stond ook de achterkamer in lichte laaie. Van den brandweerpost Scheveningen rukte onmiddellijk een motorspuit uit. terwijl ook vaai den post Laan Copes van Gatteriburgh een motorspuit vertrok, welke echter weer spoedig terugkeerde. Na korten tijd was men het vuur geheel meester. Op de eerste verdieping brandde voor- en achterkamer voor een groot deel uit. Op de tweede verdieping is de vloer bijna geheel doorgebrand. Alle vertrekken kregen zware rook- en waterschade. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. Niets is verzekerd, f 300 aan geld ging mede verloren. 't Was in de Lente 21 Maart werd op een gedeelte van dc Bestkemer Kolk, op Eerde, onder Ommen, schaatsen gereden. Het ijs werd nauwkeu rig gemeten en bleek na het wegnemen van de sneeuw nog 19 cM. dik te zijn- Uit hst Sociale Leven Uit het bakkersbedrijf. Gisteren heeft te 's-Gravenhage een con ferentie plaats gehad tusschen de vertegen woordigers van de organisaties van hak kerspatroons en gezellen, ter bespreking van de nieuwe arbeidsvoorwaarden. Naar men ons van arbeiderszijde meedeelt, kwam daarbij allereerst ter sprake de brief van de hakkerspatroonsorganisalies d.d. 22 Februari, waaruit de gezellen den indruk hadden gekregen, dat de patroonsvoorstol- Ien waren „a pendre ou a laisser", en dat er geen tegenvoorstellen in overweging zou den worden genomen. Van patroonskant. werd verzekerd, dat de inhoud van den brief niet aldus behoorde to worden opgevat, en ter conferentie zijn de patroons dan ook aan verschillende be zwaren van de arbeiders tegemoet geko men. Op het belangrijke punt, dat van het loonvraagstuk, is gisteren echter nog geen overeenstemming verkregen. Wel hebben de patroons toegezegd, dat zij elk in eigen kjing zullen trachten te komen tot een loonsverlaging van niet meer dan fl, waar op van den kant der arbeiders verzekerd werd, dat, bij verwezenlijking daarvan, overeenstemming zou worden verkregen. Binnen enkele dagen zullen de patroons hun besluit in deze meedeelen. Uit de Steen ind ustri d. Tusschen de steenfabrikanten te Lobitli, Tolkamer Spijk, Ubbergen, Mü'liaigeo, Gendt en Bemmel en den 'R. K. Steenarhei- dershond, den Ned. Bond van Ghr. Fa- brieks- en Transportairbeóders en die Ned. Ver. van Fabri'ekfearheiders is een collec tieve arbeidersovereenkamst aangegaan, geldende tot 1 Maart 1925 en twee maan den van te voren opzegbaar. O.m. zfijn daarbij do uurloonen. vastgesteld op 32 cent. Er is ingesteld1 een permanente oommis sie van arbitrage. In gevallen, waarin die commissie niet heslist, doet de inspecteur van dén Arbeid te Arnhem uitspraak. Het conflict in de textielnijverheid. Naar Het Volk verneemt, hebben in de afgeloopen week twee vergaderingen jrlaats gehad tusschen de hoofdbesturen der drie bij het conflict betrokken textiel arbeiders-organisaties. In deze bijeenkomsten hebben de be sturen hun houding vastgesteld naar aan leiding van den brief, door de werkgevers organisaties aan de arbeidersorganisaties gezonden en de uitnoodiging, die zij heb- ben ontvangen voor do conferentie op Dins dag; a.s. in Den Haag, onder leiding van dien directeur-generaal van den arbeid. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor openbaar komen op de rol voor 19 zaken, voor niet-openbaar 4. Plaatsvervangend kantonrechter Mr. Fokker. J. W. ten Br. C., chauffeur te W a s- s e li a a i\ is beklaagd met een motorrij tuig, bij het passeeren van een tweetal wielrijders onder de gemeente Oegstgeest (op 2 Juni) ter hoogte van het Haagsche Schouw, één van dit tweetal te hebben aangereden. Bekl. zegt midden op den weg gereden te hebben, en dat de gelegenheid voor pas seeren voldoende was. Getuige Bersink, aannemer te Den Haag, is de aangereden wielrijder, die, volgens den beid. op een race-rijwiel reed en aan reden is, waardoor hij tegen den grond is gevallen. Getuige kan zich niet herinne ren. of hij al of niet signaal gegeven heeft Getuige Popping, slager te Den Haag, heeft vlak voor eerste getuige gereden en alzoo niets gezien van het ongeval. Zij reden in ieder geval niet hard, daar het juist hij een bocht was. W. de Jonr, koopman te Leiden, heeft het geval gezien. De auto is tamelijk kalm voorbijgereden, doch, of er twee auto's el kaar wilden passeeren, weet hij niet. Hij heeft gezien, dat de een© persoon onder do auto geraakte en dat er 50 cm. uit het rijwielpad werd gereden. M. D. Segijn, Rijksambtenaar, heeft naast den bekl. gezeten, heeft geen signa len gehoord, en gezien dat er best op het rijwielpad gereden kon worden, wat hij ook omstreeks dien tijd zelf gedaan heeft. H. J. de Jong, schilder te Wassenaar, was met mej. M. aas het fietsen. Hij wes er het eerste bij en heeft gezien dat de man onder de auto raakte, die vrij kalm reed; de wielrijders reden een flinken gang J. P. Huner, tuinbouwkundige te Was senaar, heeft met een auto daar vlak voor gereden doch heeft niets gezien. G. F. Huner, in dezelfde auto gezeten, heeft hetzelfde gezien, wat reeds verklaard is. Zoo ook J. C .B. Huner, schoolhoofd te Leiden, waarmede de 8 getuigen, die gedagvaard waren, gehoord zijn. De ambtenaar meende, dat uit het ge tuigenverhoor niet was gebleken de schuld van het aan bekl. ten laste gelegde, waar om hij in deze vrijspraak vraagt, wat do Kantonrechter, direct vonnis uitsprebendf bevestigt. Fr. de Gr. heeft te Katwijk zonder licht gereden, wat hij niet kon zien door zijn groote ba-gage. die hij per rijwiel ver voerde. Het was zeker uitgewaaid, en toen kwam juist de Politie. Eisch f2 boete, wat de Kantonrechter direct brengt op fl. Lïchame8Sjke Qeferoêgig Christelijke Korfbalbond in Nederland Bovengenoemde Bond hield Zaterdag 1.1. in Delft zijn vierde druk bezcchte jaarver gadering. Nadat de vergadering met gebed was aangevangen wees de voorzitter in zijn openingswoord op het reeds naderende le lustrum, en speciaal op het afgeloopen succesvolle jaar. Zoowel het aantal leden (aangesloten' vereen.) als het spelpeil wa ren flink gestegen .Uit de fouten van het verleden was leering getrokken voor de toekomst. Nadat de notulen der vorige J. A. V. wa ren gearresteerd bracht de heer Bovenberg als secretaris het jaarverslag uit. Het vierde levensjaar der organisatie was in elk opzicht voorspoedig. Nieuwe vereeni- gingen werden ingeschreven, ieTwijl nog met een 6-tal andere onderhandelingen worden gevoerd. Dé competities verliepen vlot, terwijl de Bondsdag (Serie-wedstrij den.) een waar succes werd, alsook de districts wedstrijden. Helaas moet de bond zich nog beperken tot Zuid-Holland, maar telt daar dan ook meer dan een half dui zend beoefenaars, vereenigd in 12 vereeni- gingen. Een flink getal, wanneer men be denk!. dat dc N. K. B. terzelfder tijd 391 leden telde en 9 verecnigingen. Van groote belang werd voor den Bond geacht het verschijnen van het „Christelijk Sjportblad" en met dank werd gememo reerd. dat verschillende Chr. bladen zich voor de lichamelijke oefening beginnen te interesseeren. Er worden voorbereidingen betroffen om het le lustrum waardig te vieren. Door andere bonden werd contact gezocht met den C. K. B. doch deze wcnscht zijn absolute zelfstandigheid to bewaren. De hcop werd uitgesproken dat nog breede scharen het nut der lich. oefe ning, vooral korfbal, z-ullen inzien. Besloten werd dit jaar v^rloopig to spelen in 3 afd.: Noord-Zuid-Haag, terwijl gehoopt werd op bijvoeging van een Am- sterdamsclie a-fd. Gespeeld wordt in 2, 500 mogelijk 3 klassen. Een tweetal vereen, sloten zich staande de vergadering aan. Besloten werd een wisselprijs voor den bondsseriedag beschikbaar te stellen en een, flink bedrag werd reeds dadelijk ge schonken, terwijl meerdere gaven worden ingewacht bij den heer G. H. Hoek, Ree weg 195, Dordrecht. Besloten werd verder den bondsdag te Delft te houden op twee den, Paaschdag. AANBESTEDINGEN Dc Haagsche Tramweg-Maatschappij heeft Zaterdag in haar gebouw aan het Bezuidcnhout te 's-Gravenhage aanbesteed het maken van den onderbouw alsmede van drie vaste bruggen ter overbrugging van den Ouden Rijn bij het Haagsche Schouw. Men weet, dat de H.T.M. van het Rijk verlof heeft gekregen, dezen bouw, ter bespoediging van de nieuwe verbinding den Haag^-Wassenaar—Leiden, voor het Rijk uit te voeren. De Hoofdingenieur van den Waterstaat D. van Heyst, woonde de aanbesteding bij. Er waren 17 inschrij vers, t.w.: Ghr. Zanen, Gouda, voor f92 000; W. A van Zuilen, Groningen, voor f 99.450; Al- gemeene Beton- en Aannemingsmaatschap pij, den Haag, f 104.500; Zanen en Ver stoep, Gouda, f 108.730; Admiraal en Jaarsveld, Lichtenvoorde f 111.800; Natio nale Betonhouw, den Haag. f 112.000; Pa rel en Boer, Sliedreeht f 115.270; P. A. van Wijnen. Dordrecht f115.678; Gebrs. den Ouden, Oegstgeest f 118.300; Warning's Betonfabriek, Leiden f 121.800; Ned. Bouw en Aannemingsmaatschappij, Amsterdam f 124.600; W. Eerkes, Amsterdam f 124.800 G. P. van Balen, Utrecht f 124.848; Wien- hoven, Utrecht f 126.300; Hulscher en Krayenveld, Amsterdam, f 134.000; Ver- brugge, Gouda f 139.600 J. P. Straathof Leiden f 154.733. Het werk moet in 6 maanden zijn afge leverd. Men hoopt, dat eind van dit jaar de tram naar Leiden doorrijdt. STADSNIEUWS Uubileum Morgen herdenken dc echtlieden Simons- Ouwcrkerk, in de Kooi woonachtig, den dag waarop zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Deze oudjes, die de achting van dc ove- rigo buurtgencotcn genieten, zijn trots hun hoogen leeftijd nog zeer levenslustig, en het zal hun dien dag aan blijken van sympathie niet ontbreken. Voor"de electr. tram LeidenVeurDen Haag zijn heden 3 nieuwe rijtuigen aangeko men. TËLEGRAaSMEI BOTSING SNELTREIN HAMBURG- BAZEL. PARIJS, 24 Maart. (V.D.). De sneltrein HamburgBazel is nabij Moselle op een goederentrein geloopen. Er zijn 5 dooden en 10 gewonden. Nederlandsch schip aarj den grond. STOCKHOLM. 24 Maart. (V.D.). Het ijs belemmert nog steeds de scheepvaart. Het Nederlandsche turbine-schip „Stad Delft" is Vrijdag in de Baltósche Zee aan den grond geloopen. Verschillende pogingen zijn ge daan om het schip vlot te brengen. De ma chine-kamer staat 'onder (water. De toestand van het ijs in de omgeving is zeer slecht. Acht schepen liggen te Oxelesund op 'hulp te wachten om uit het ijs te komen. Visschersboot in de lucht gevlogen. LONDEN, 23 Maart (V.D.). 16 visschere werden volgens een bericht uit Porfc-Said gedood, toen hun schip nabij Aboekir op een mijn liep en in d© lucht vloog. Mussoline over de Roerbezetting. BERLIJN, 24 Maart.. (V.D.). Mussolini zei- de Zondag te Rome voor een vergadering van fascistische burgemeesters van Italië met betrekking tot de bezetting van het Roergebied, dat aonder dit „sensatie-avon tuur" de Italiaamsdhe lire en het Italiaan- sche economische leven er beter voor zouden staan. Laatste Berichten Uit de Bouwvakken. Naar van werkgeverszijde wordt ver nomen zijn heden bij do invoering van het nieuwe collectieve arbeidscontract te Am sterdam door weinig arbeiders de nieuw© voorwaarden onderteekend. Op verschillende bouwwerken is staking uitgebroken. Jhr. mr. de Savornin Lohman. Naar de „Standaard" verneemt is de toe stand van jhr. mr. A. F. de Savornin Loh man de laatste dagen weer achteruitgaande. VisscherijhericMcn. IJMUIDEN 22 Maart. Heden kwam van de trawlvisscherij met hunne vang sten alhier aan den afslag de stoomtraw lers: IJM 129 Shamrock met f 2364, 1JM 418 Derika V met f 1627, IJM 187 Derika IX met f 1759. IJM 203 Derika XVI met f 11G3, IJM 44 Pleja-den met f 5011, IJM 184 Plutos met f 1679, IJM 4 Barends>: met f 2193, IJM 67 Union met f 1690, IJM 23 Walrus met f 1529, IJM 177 Emma met f 151S, IJM 232 Wesfclanö met f 1271. SCH' 301 Johanna met f1140, HTT 12G met 3101, de motorkotters E 543 met f1626; dc zeil- loggers KW 1 Wilhelniina met f 580, KW 47 Noordzee V met f 160, KW 5 7Motor I met f203, KW 19 Dirk met f551, KW 15 Landbouw en Zeevaart I met f 643. KW] 173 Minister Kuyper met f 603, KW 22 Orion met f 345, KW 35 Holland VII met f555, KW 86 Holland VIII met f377, KW 41 Sterna met f737 en KW 105 Kees niet f 1067 aan besomming MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Maart. Veemarkt Aangevoerd 364 vette koeien lc kw. f 1.14 f 1.26; 2e kw. f 1f 1.14; 3e kw. f 0.80— f I,80 melk- en kalfkoeien f 350525 78 vette kalveren le kw. f 0.96f 1.10; 2e kw. f 0.85—f 0 95; 241 nuchtere kalveren f 12f 20; 25 schapen f 46f 50; 624 vette varkens le kw. f 0.S7f 0.88; 2e kw. f 0.85 f 0.87; 1© wagen vette varkens f0.82— f 0.84; 7 paarden. ROTTERDAM, 24 Maart. Veemarkt. Aan- gevoedd: 483 Runderen, 201 Vette Kalveren. 90 Schapen en Lammeren, 1300 Varkens. Prij zen per half Kg.: Koeien 3547 3£50—55 5734 cent; Ossen 48545734 cent; Stieren! 45473a51 cent; Vette Kalveren 6075 9234 cent; Schapen 4045 cent; Lammeren f 273810 per stuk. Varkens 3234353* cent. Koeien en Ossen: aanvoer ruim. liaudel re delijk en prijzen onveranderd cenige puik- besio soorten 234 cent boven noteering. Stieren: aanvoer matig, handel kalm en prijzen onveranderd. Vette Kalveren: aanvoer goed, handel ta melijk en prijzen onveranderd; eenige puik- beste 5 cent boven noteering. Schapen en Lammerenaanvoer onbedui dend, handel weinig, prijzen onveranderd. Varkens: aanvoer groot, handel tamelijk, prijzen onveranderd; eenige puikbestc eenigo centen boven noteering. Voor het buitenland werd gekocht. - OFFICIEELE BEUBSNOTEERIMG. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 434% Nederland 1917 Ned O.-I, obl. 1919 6 Portugal Tahaksm. 1890 Rust. 1906 frs. 500 5 Rusl. f910 frs. 500 434 Koloniale Bank aartd. Ned. In<?. Handelsbank Cer.tr. Suiker •Turgors A .Tureens B Onde Philips B S. Stokvis Ara Hide en Leather Ara. Smelting en Bef Anaconda copper Hentr Leather Studehaker IT S Steel gew. Clompatua Ha ti delever A'dam. Bordtsche Petr. OeeonF Foïï. Petrol. Koninklijke O'ïe Orion .....HV.. Amsterdam Bnbher Oeli Bat. Rubber ..i.'.i. Koloninln Rubber Sea-badjada Holland Amerika lijn tL Hol!. Stoomboot Kon. Hoü. Lloyd Kon. Pahctvaart cjpTKvpnvqar' Unie Rott. Lloyd t Kon Ned. Stnomb'oot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a TVli-Batavfc Tabek Heli Cultuur Mij H TJ S. Mij. obl. 534 H.IJ.S.M obl. 1900P12 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 534 Atchïson Topek'a Erie common -•••,-.• Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific - Union Pacific Geld prol. 5 z I V.K. O.K. 99»/g 993/6 993/8 91V„ 82/, 9V3/4 sa'/. 7'/, - 1% 197i/a 1803/. 136 10S8/, 61'/, 66 60 250 52i/o 591/4 65 05 701/g 17 16 1041/O .08 3/j" 108 28i/4 28 477 485* 435 2231/n 440 446 ,7 UwJuy, soy* 91/u 136 121 126 1413/, 9 3S7 1071/g 27Vg 22V16 96V4 143V8 Wisseinoteeringen (Amsterdam.) Zicht. Londen 11. B Berlijn 0, Parijs 14. Brussel 11. Zürich .46. Weenen O.OC Rome i 11. Madrid 3D, Kopenhagen 42. Christiania "7, 11 Stockholm 71, New-York 2. 26Vi 1421/, .638/ .61 Vj 62i/a T<»l«grafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 24 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 763.0 Stenscle. Laagste Barometerst.: 739.3 Malinhead. Verwachting tot den avond van 25 Maart Matige tijdelijk krachtigen Zuidelijken tot Zuidwestelij ken wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, regenbuien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3