Aankondiging UEMEfcUTELIJKE VISCHVERKOOP^ Aan den gemeentelijken vischwinkel Visckmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.22— f 0.38 en SCHOL f 0.20—f 0.46 per pond. N. C. GIJSELA AR, Burgemeester. Leiden, 21 J^fiuari 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge meen© kennis, dat H. Thomas, te Leiden, een verzoekschrift heeft ingediend ter be koming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudènden anderen dan eterken drank voor gebruik ter 4 plaatse van ver koop in het perceel Kort-Rapenburg No. 10 AGENDA. DONDERDAG 24 Januari. Leiden. Chr. Mannenkoor Na arbe'ri Kunst. Twee de Openb. TFtvoering in de Stadsgehoor zaal. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 25 Januari. Leiden. Win- torlozing uitgaande v. b. Chr. Gom. voor Winterlezingen. Spr. Ds. G. Salomons van Amersfoort. Kerkgebouw Hooigracht 8 uur. VRIJDAG 25 Januari. L eiden. Le zing met Ltehtbeelden, door den heer P. Deys. Ond.: De bereiding van „Blue Ban d" en haar waarde als voedingsmid-, del. Stadsgehoorzaal'. Aanvang 8.15 uur. Vrije toegang. De avondr* nacht- en Zondagsdienst der ♦potheken wordt van Maandag 21 tot en Diet Zondag 27 Januari waargenomen door de apotheek van dien heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tclef. 435. BINNENLAND HET ZUIDERZEE-VISSCHERIJ- BEDRIJF. Export naar Duitschfand. Reeds voor Kerstmis, zoo wordt uit Huizen gemeld, waren «enige groot© roc ker jen bezig met het verwerken van ha ring tot bokking voor export naar Duitsch'aiud; het schijnt goed bevallen te zijn, daar weder een zending haring uit Engeland is gearriveerd voor de vischroo- kexijen. Huizer-v enters trekken naar Du'tschland, teneinde met het venten van visch en kaas in hun onderhoud te kunnen voorzien. Naar we vernemen is het verkeer hoofdzakelijk met het bezette geliied: Keulen, Aken en Bonn. Indien dit mocht aanhouden, zou zulks voor Huizen een uitkomst zijn. Ook de viasch er ij-be richten uit verschillende plaatsen wijzen op een levendig verkeer met Duitschland. De campagne in de groote Huizer-wisck- fabrieken, die vroeger jaarlijks 1000 a 2500 wagons voor Rijnland, Beieren en Saksen bewerkten, werd aangemoedigd door de sedert jaren met gekende besom mingen van Zuiderzee herfst-karing en wondt thans gevoed door de Lowestoft ha ring-aanvoeren. Thans lieben ook de ansjovis-exporteurs te Amsterdam en in de Zuiderzeeplaatsen hun aandeel in dezen exportkandel geno men. Zoo weid in December door de Coöp. Ansjovis-Verkoop-Vereeniging in onze hoofdstad 4240 ankers uitgeklaard, goed deels voor Duitschland. Vergeleken met den vroegeren maandomzet is dit een ver blijdend cijfer,- ook in de eerste hélft van Januarj werd vrij druk in de ansjovis ge daan tegen sterk oploopende prijzen. Wijziging invordering quitantiën, Na een proefneming op verschillende kantoren of in den quifcantiediensfc bespa ring kan worden bereikt door op bepaalde dagen van de week slecht* in een bepaalde wijk van de stad quitantdën ter invorde ring te doen aanbieden, zoodat in elke wijk in' het algemeen slechte tweemaal per week aanbieding van quitantiën plaats rindt. is besloten bet vorenomachreven itelsel in te voeren op alle, kantoren waar de aanbieding van quitantiën door afzon- dorlijk bestellers personeel geschiedt. Den directeuren i« verzocht om de noo- dige^ voorzieningen te treffen, opdat de in voering van bet bovenbedoelde stelsel van Aanbieding op een voor den dienst meest voordeelige en voor bet publiek minst be zwaarlijke wijze plaats vinde. Inzonder heid is aanbevolen, zooveel doenlijk de z.g. vaste betaaldagen, in acht te nemen, dan wel daaromtrent waar mogelijk overleg te plegen. Door de nieuwe werkwijze zal de behan deling der dagelijks inkomende quitantiën een. of meer dagen uitstel ondervinden, en bestaat de mogelijkheid, dat ook in de af rekening eenige vertraging ontstaat. Diner ten Hove. Zaterdagavond halfacht heeft tert Ko ninklijken Paleize te 's-Gravenhago het door He Koningin aan de burgerlijke auto riteiten) der Residentie aangeboden diner, waaraan de Prins deelnam, plaats gehad. Tot de genoodigden behoorden van Hr. (Bis. Hofhouding: mevrouw Van Tets van Goud-riaan, waarn. Grootmqesteresse; Rag zones Van Aabeck, Dame du Palais; jonk- vrouwe Van Swinderen en barones Van Heeckcren van KeU,hofdamesbaron Snouckaert van Schauburg, thesaurier-ge neraal; graaf Du Monceau, grootmeester; }hr. Boreel. hofmaarschalk; baron Van Hardenbroe-k van Lookhorst-. kamerheer- ceremoniemeester; jhr. A. G. Sickinghe, r kamerheer; kapt. ter zee jhr. Von Mühlen' adj. van den Prins; kapt. Ruys. adj. der Koningin; le luit. jhr. Verheyen. ordon- l nance-officier der Koningin. Do volgende civiele autoriteiten): de 'toorzitters van de Eerste Kamer ert van jde Tweede Kamer; de ministers, hoofden yan departementen, de vice-president van t-'den Raad- van State, de president van dten (Hoogten Raad, de procureur-generaal bij t. den Hoogcn Raad, de president van dé Alg. Rekenkamer, de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, de directeur van het Kabinet en de burgemeester der Resi dentie. Van de genoodigden konden minister Colijn, wegens verblijf buitenslands, jhr. mr. Van Reenen. om gezondheidsredenen en burgemeester Patijn. wegens familie- rouw, aan de uitnoodiging der Koningin geen gevolg geven. Het diner, gegeven in de Galerij-zaal. werd opgeluisterd door do uitvoering van een muziekprogramma door de Kon. Mili taire kapel van het reg. grenadiers, onder leiding van den direcfeur, den le luit. Boer Het wachtgeld bij de Nel. Spoorwegen. Het hoofdbestuur van de Nederl. Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, heeft officieel de mededeeling ontvangen, dat de op wachtgeldstellingen van de in 1916 in dien6t getreden klerken zijn inge trokken cn dat bij voorkomende gelegen- beden in ste-de van klerken voorshands als regel oudere ambtenaren, commiezen, enz. op wachtgeld worden gesteld, en wel zij die deelgenoten zijnde van het S. S.-pen- 8ioenfonds in 1925 den pensioengerechtig den leeftijd bereiken. Naast het bereids door de Nederlandsclie Vereeniging verkregen resultaat dat heb personeel dat na de. op wachtgeldstelling in zijn zefde funeftie weer in het bedrijf terugkomt, ook weer evenveel verboogin gen boven het minimumloon zal ontvan gen als het ten tijde der op wachgeld-stel- ling waren toegekend, is een en ander voor do betrokken groepen van verstrek kende beteekems. Bezuiniging op het Rijksarchiefwezen. De minister van Ond., Kunsten en We- tensch. heeft aan verschillende wetenscliap pelijk© ambtenaren bij bet Rijksarchiefwe- ■jen met ingang van 1 April eervol ontslag gegeven. Alleen in Den Haag zullen daar door zes vacatures ontstaan, die natuur lijk niet aangevuld worden. Ook beeft een wetenschappelijk ambte naar van het Bureau der Rijks Geschied kundige Publicaties eervol ontslag ontvan gen. Winterdienstregeling 1924—1925. Naar wij vernemen zal bet ontwerp-win- terdienstregeling der s loorwegen voor 192*1 '25 de»er dagen, worden toegezonden aan do Kamers van Koophandel en de leden van den, Spoorwegraad. Opmerkingen be treffende dit ontwerp worden voor of op 31 Januari a.s. ingewacht bij den Hoofd inspecteur der Spoor- en Tramwegen te 's-Gravenhage. De Arbeidsgeschillenwet. Op de vragen van bet Tweede Kamerlid Weitkamp betreffende bespoediging van den datum van invoering van Ar beidsgeschillenwet, in verband met bet conflict in de textielindustrie in Twente heeft de minister van Arbeid, do heer Aal- berse geantwoord, dab bet in het voorne men ligt, bet rijk voor de uitvoering der wet in drie* districten te verdeelen.^ Het eerste district zal omvatten de provinciën Friesland. Groningen en Drenthe, bet tweede district bet midden, en bet derde district het zuidelijk deel van het land. De regeering is er reeds in geslaagd voor twee van de drie districten personen te vinden, die bereid zijn een eventueel© be noeming te aanvaarden en van wie ver wacht kan worden, dat zij bun moeilijk ambt met vrucht zullen vervullen. Voor het overblijvende district is de regeering nog niet geslaagd een functionaris te vin den. De uitvoeringsmaatregelen der wet zm- len. naar mag aangenomen worden, weinig tijd in beslag nemen, omdat zij van zeer eenvoudigen aard kunnen zijn. Zij zullen bestaan uit enkele koninklijke besluiten en ministerieel© beschikkingen. Algemeene mataregelen van bestuur zijn voorsbands niet noodig. Voor een goede functionneering der wet lijkt bet den minister echter gewenscht om de uitvoeringsmaatregelen vast te stellen na overleg met de drie toekomstige rijks bemiddelaars. Zoodra ook voor bet over blijvende district een functionaris is ge vonden, zal dit overleg plaats hebben. Behouden» onvoorziene omstandigheden, mag worden aangenomen, dat de wet op 1 April a.s. in werking zal treden. Do minister acht bet niet mogelijk, op Kggen. In bewusteloozen toestand er onder de wet in te voeren. Voor bet conflict in de Twentsche textielindustrie acht bij dit ook niet noodig, aangezien zeer bevoegde personen, zooals de directeur-generaal van den arbeid en eenige burgemeesters, ter be slechting van dit geschil bemiddelingspo gingen hebben aangewend, uit welker mis lukking -wilt op te makens. dat partijen nog niet geneigd rijn tot voldoende toenade ring. Het is den minister echter bekend, dat in dit conflict, dat bij langen duur voor verschillende belanghebbenden onschatba re nadeelen zal ten gevolge hebben, nieu we bemiddelingspogingen niet zullen uit blijven. wanneer er kans is op een gunsti- gen uitslag. Hij houdt zich bij voortduring van den stand van bet conflict op de hoog te en zal, noo noodig, alles bevorderen, dat tot eeni oplossing kan bijdragen. Locale Rijkstelefoon-aansluitingen, De bepaling, dat voor neventoestellen en) hulpapparaten van aansluitingen, waar voor een zeizoenabonnement is aangegaan, slechts 2/3 wordt geheven van hetgeen volgens liet tarief jaarlijks verschuldigd is, zal niet meer worden toegepast voor zooveel betreft nieuw in gebruik te geven nevontoes tellen en hulpapparaten. Hier voor moet dus bet volle jaarlijksch recht worden -betaald. Voor de thans bestaande neventoestellen en hulpapparaten blijft de korting evenwel gehandhaafd. Toelating els Raadslid. Ged. Staten van Utrecht hebben hot ïn>- gediem'd herroep tegen de toelating van den heer Lion Cachet alis lid. van den gemeen teraad gegrond verklaard en bet raads besluit, waarbij hij alls lid' was toegelaten vernietigd. De heer Lion Cachet was tijdelijk leë- raar aan de Geref. Kweekschool voor On derwijzers te Amsterdam. Een Geref. kweekschool voor onderwijzers valt even goed als een -openbare kweekschool volko men onder de bepalingen der wet, volgens welke iemand, die bij het onderwijs werk zaam is, niet tot lid van een gemeenteraad kan worden toegelaten. Het argument dat do heer Lion Cachot slechts een tijdelijk leeraarschap aan de kweekschool vervult, werd niet ter zake dienende geacht, aan gezien de wet geenerlei onderscheid maakt tusschen tijdelijke en vaste betrekkingen bij het onderwijs. BUITENLAMP DE CRISIStM EUROPA. Onweer boven de MiddeGandsche Zee. De Engelsche Spoorwegstaking uitgebroken Wie z'n oogen niet in de zak en z'n ooren op de goede plaats draagt, kan onweerswolken zich zien opstapelen hoven de Middellandsche Zee- en hoort reeds het rommelen van den donder, die een on rustbarend conflict voorspelt. Het gaat om de macht. Engeland beheeiseht de zeeën, endan denken we meer speciaal aan deoceanen. Frankrijk heeft betrekkelijk ook nog- open zee. Italië is evenwel opgesloten als een muts in de val. Heeft zeljfs in de MiddelJandscho zee niets te vertellen, daar Frankrijk daar de lakens uitdeelt. Dit nu kan Italië zich niet laten welge vallen. Het stelt zich twee doeleinden om aan de afhankelijkhe'd. van Frankrijk op de Middellandsche Zee te ontkomen. Vooreerst zoekt het een alliantie in 't leven te roepen, waarvan het front tegen Frankrijk is gekeerd. De intieme betrek kingen met Spanje rijn te beschouwen als een aanvankelijk Tesultaat dezer po litiek. Een resultaat trouwens, waarover men z'ch niet behoeft te verwonderen, aange zien de Spaanse lie belangen met de Itali- aanscbe paral'el loopen, wat betreft de Fransche mach tsvest'ging op de Middel landsche Zee. Ook Spanje wil die machts vestiging voorkomen en legt daarom gaarne de hand in die van Italië. Het feit, dat de Spaansche gevolteaeht:gde de Engelsch-Fransch-Spaan'sche Tanger- overeenlcomst slechts voorwaardelijk toe kende, nadat hijtevergeefs had gepoogd het Fransoho verzet tegen de deeteeming van Italië aan de conferentie te breken, zegt hteromtrent genoeg. Dat Engeland, ofschoon het op de Tangcr-conferëntie Frankrijk ter wille was, met vriendelijken blik de Spaansch-Italia&nseke toenade ring gadeslaat, ook al weer uit vrees voor do suprematie van Frankrijk op de Mid del land soke Zee, is bekend genoeg, 't Heeft den laat sten tijd in de diplomatie heel wat te doen gebracht en is voor de regeering te Parijs een hron van staage onrust. Er is een spreekwoord, waarin „baren" voorkomt en hieraan mag men te Parijs wel eens terdege denken. 'Waarom Italië, dat aangewezen was om aan de Tanger conferentie mee te doen, werd uitgesloten, is een raadsel, waarvan we nu de oplos sing zien. En nu is het in Italië een gekrakeel van jewelste, maar alleen over do vraag hoe men de vloot het sterkst maakt. Natuurlijk wil men gaan tot het uiter ste maximum dat te Washington is toe gestaan, maar alles haakt naar het beste materiaal. Men kan aannemen, dat deze Itak'aan- sche vioolijver den Franschen een bitte ren smaak in den mond zal geven; want de heem aan den Yuai d'Orsay weten heel hest, tegen wien die maritieme ver sterking van Italië gericht is. Er rijst boven de blauw© wateren der Oud© Wereldzee een conflict, waarvan de ontwikkeling niet te voorspellen is; maar dat toont hoe dwaas het is, zich te paaien met de gedachte, dat de pacifistische idee, waaraan velen zich koesteren, een alge meene ontwapening in het verschiet stelt. Vrede? en dat terwijl er iederen dag nieuwe conflicten rijzen, niet alleen tusschen de landen onderling, maar ook in de landen zelf. Zoo is b.v. in Engeland de groote spoorwegstaking toch doorgegaan, on danks alle bemiddelingspogingen. Do machines ten en stokers, die belmo ren tot de „Associated Society of Loco- motieve Engineers and Firemen" zijn in den nacht van gteteim in staking gegaan. De machinisten en stokers, die lid zijn van de „National Union of Railwaymon" zullen, tenminste als zij trouw bkjven aan de leiding en het advies van Thomas en Cramp, en aan het besluit van de verga dering van, de Union, hun normaal werk op de gewone wijze blijven voortzetten. De meeste machinisten zijn lid van de „Associated Society", welke 59000 machi nisten, stokers en poetsers onder haar totaal ledental van 62000 telt. De „Nati onal Union of Railwaymon" heeft tus schen de 20 en' 30.000 machinisten, sto kers en poetsers onder haar leden. Mochten deze laatsteu allen den arbeid voortzetten, dan zullen de spoorwegmaat schappijen in staat zijn om een beperkten, maar niettemin betrouwbaren dienst le handhaven. Daarbij zal de voorkeur wor den gegeven aan het vrachtvervoer, het geen een eerste behoefte voor de gemeen schap is; dit betreft dus speciaal het ver voer van voedingsmiddelen en voor zoo ver mogelijk, van kolen. Het passagiersvervoer zal er voorloopig wel bij inschieten en de Lagerhuisleden, die zoo helder waren te Londen te blij ven, deden nog niet zoo dom. Anders liepen zij toch gevaar bij de gala-zitting van morgen niet aanwezig te zullen zijn. Praten beeft immer altijd meer aantrek kingski-acht dan doen! Dat blijkt ook weer in Duitschland, waar de leiders der vakvereenigingen wei praten en decreten uitvaardigen, maar omdat-zij er de last niet van ondervinden. De stakingsbeweging in de Duitsche metaalindustrie in het district Dusseldorf blijft afnemen. Bij het einde van de week hadden zich ongeveer 40 pet. der stakers voor de her vatting van het werk aangemeld. De fa- breken zijn voornemens de volgende week hot bedrijf te hervatten, voor zoo ver de technische mogelijkheden dit toe laten. Ook de transportarbe;dcrs-staking gaat haar einde tegemoet, nu er nieuwe overeenkomsten tusschen werkgevers en werknemers zijn gesloten. De communisten maken opnieuw pro paganda voor de al'gemeene staking, die hedenmiddag zou moeten beginnen, doch van. eenig succes van deze propaganda valt nergens iets te bemerken. Clive's enquête in de Palts. De Britsche consul-generaal Clive heeft zich na de beëindiging van zijn enquête m de Palts naar Coblenz begeven, waar hij aan den Brilschen vertegenwoordiger in de Rijnland-Commissie rapport zal uitbrengen. Tegenover journalisten ver klaarde hij, dat volgens zijn berekening de separatisten 90 pCt. van de bevolking tegen, zich hebben. Een diplomatiek schandaal te Weenen. Do bladen maken veel ophef van een di plomat'ek schandaal, waarbij het Spaan- sche gezantschap ten nauwste betrok ken is. Einde November jl. verdween namelijk plotseling de kanselier van het Spaau- sche gezantschap, Lafuente, nadat hij een cl-èque van 457-.000 kronen had vervalscht in 457.000.0f0 kronen en deze had geïnd. De Spaansche gezant, d'Avila, deed hter van bij de politie aangifte, echter zonder resultaat. Dezer dagen nu keerde de echtgenoote van den kanse'ter te Weenen terug en desgevraagd verklaarde zij, van haar man een bedrag van 50 millioen kronen te heb ben ontvangen. De Spaansche gezant heeft echter tot ieders verbazing geen aanklacht tecen haar .ingediend Do Weensche bladen nu beweren, dat do oorzaak lrervan i's een zeer intieme verhouding tusschen de be*de echtuaT^n. Opmerkelijk is ook, dat de Spaansche ge zant ontengs zijn dochtertje onder mili tair geleide naar een metejes-peostensat heeft laten brengen, uit vrees, dat zijn echtgenoote het meisje zou laten ontvoe ren. KORTE BERICHTEN. Terwijl een feeststoet ter vter'ng van de stichting van het Duitsche Rijk door de straten van Itsehoe CSVeswiik") trok, wierp iemand, waarschijnlijk een com munist, een handgranaat temidden der menigte. Er werden. 14 personen gewond, waarvan 2 vrouwen e.n 2 soMnten zrw?ar. De dader kon nte-t gegrepen worden. Men vermoedt, dat het een communist was. Drie daoem geleden hebben de communisten nl. gedreigd on den feeststoet een aanslag te zullen nlegen. Een telegram uit New York meldt, dat de dtetrtets-.,attorney" aldaar, Hay- ward. z-ch genoodzaakt heeft gezien, de voorziening der ziekenhuizen met alcoho lica stop te zetten; de drankwetantoritpiten hebben do daarvoor bestemde hoeveelhe den nl. in beslag genomen wegens de minderwaardige kwaRteit. De chemtei in de ziekenhuizen weigerden trouwens reeds, de slechte mater-te te accenteeren. Uit Moskou wordt aan de bladen ge- me'd, dat de rege©!'^^te Moekou een de- fenstef en offensief verbond met Afgha nistan zou .hebben geste ten. Dat lie richt wordt thans bevestigd door een verklaring van Trotski betreffende een militair Rus sisch -Afgaansch accoord. Ee,n Amerikaansche kruiser en zes torpedojagers, welke op het oogenbb'k in de wateren van Panama vertoeven, hebben order gekregen zich naar Vera Cruz te begeven. De zaakgelastigde van Italië heeft mondeling den minister van Buitenland- sche Zaken doen welen, dat de Ilaliaan- sche rogeering besloten heeft de officieele diplomatieke betrekkingen met Grieken land te hervatten. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te WierdenG. v. Mont- frams te Sommelsdijk; te Oostenend: G. de Vries te Stedum; te Vliet en Polsbroek: G. Lekkerkeïker te Delft. Aangenomen. Naar Wouterswoude: W. Wesseldijk to Schoonhoven; naar N.- Dordiecht (Dr.): A. J. Wartena. eand. te Zevenaar. Bedankt. Voor Apeldoorn en Het LooJ. O. J. Karree te Oosthem. GEREF. KERKEN. Bedankt. Voor HonselersdijkW; v. Gelder te Langesla-g. GEREF. GEMEENTEN. Aangenomen. Naar Krabbe ndijke M. Hofman te Rijssen. Bevcstigingj Intrede, Afscheid. Da. J. A. Riekel te Zaandam hoopt Zondag den 17 Febr. a.s. afscheid te ne men van de Chr. Geref. Kerk te Zaandam en Zondag den 2en Maart da.v. zijn intre de te doen bij de Chr. Geref. Kerk te Maarssen, na bevestigd te zijn door zijn schoonzoon ds. J. Rustek, van Aalten. Emeritaat. D s. J. L. J a s p e r s. predikant der Ge ref. Kerk van Lunteren is op diens ver zoek met 1 Febr. a-.fi. eervol emeritaat ver leend1. Jubilea. Ds. A. Gcuchips. cm. Geref. predi- kant tc Assen, hoopt 29 Jan. a.s. den dag 1 tc herdenken waarop hij voor 40 jaar zijn ambt aanvaardde. K. v. d. Schans, f Vrijdagmiddag is overleden de heer K. v. d. Schans, hoofd der Chr. School te Buié sloot, in welke functie hij nog maar kort werkzaam was. Derde Geref. Kerk te Delfshaven. Zaterdag 2 Februari zal door Ds." R. Zijlstra te Delfshaven de eerste steen wor den gelegd van het derde Kerkgebouw voor de Geref. Kerk aldaar. Kerkinstitueering op twee plaatsen. Blijkens het verslag van de classis Arn hem der Geref. Kerken rapporteerde Ds. Kunst van de vergadering der Dcputateni der Kerken van Velp en Dieren en dei Classes Arnhem en Apeldoorn waar een advies werd vastgesteld in zake bet ver zoek van Brs. en Zrs. te Rheden en Do Steeg om institueering van de Kerk al daar. Geadviseerd \tferd liet verzoek toe le staan en oilder bepaalde voorwaarden finantteelen steun te verlèérieti. De Classis vereemgde met dit advies. Op een dergelijk Verzoek van de Brs. en: Zrs. te Hcelsum moest vcor ditmaal nog afwijzend worden beschikt. UIT DE OMGEVING KATWIJK. De oef eningen^an den Burgerwacht zullen deze week niet - op. Maandag doch op Vrijdag plaats hebben1. KATWiJK AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoot Ai. v. d. Berg, sergeant bij de Infanterie te Leiden ip bevorderd tot vaandrig. Door den Minister van Oorlog is aan C. Wassenaar met in- gang van 16 dezer voor den tijd van 2 jaar volledige vrijstelling van dienstplicht verleend. KATWIJK AAN ZEE. Donderdag 24 Jan. a.s. hoopt do Chr. Hist. Kies vereeniging al hier een ledenvergadering te houden waar zullen spreken: Ds. I. Voorsteegb, over: ,-Do Politieke Toestand" en W. v. d. Akker over: ,.Het werkloosheidsvraagstuk op de Lunterscho Conte^'ri-." - SAS8ENHEIM Ds. J. Bos. Chr. Geref. pred, te Dien Haag hoopt D.V. Donderdag 24 Januari, des avonds 7 uur in do zaal Fröbelschool. Kerklaan te prediken. LEIDERDORP. L. W. van Gicssen. f Een bekend en algemeen geacht ingeze tene is do-or den dood van ons weggenomen Op 80-jarigien leefcijd is overleden de heer L. W. van Giessen oud-hoofd der Chr.- Schoof en Gemeente-ontvanger al hier. De heer van Giessen heeft een vooraan staande plaats in ons dorpsleven ingeno men: Jarenlang wa-s hij hoofd der Christelijke School alhier, terwijl hij na zijne pensioen- neering do gemeente als ontvanger diende. Ook in het kerkelijk en het vereenigings- leven besloeg do overledene een zeer vooraanstaande plaats. Alle arbeid op bet gebied van Gods Koninkrijk had zijno warme belangstel ling. De Geref. Kerk diende, hij als ouderling; van de A. R. Kiesvereeniging was bij lan gen tijd voorzitter- en toen hoogen ouder dom hem noopte deze functie neer te leg gen werden zijne verdiensten erkend, door zijne benoeming tot eere-voorzitter. In die kwaliteit leidde hij in 1922 na af loop van de generale verkiezingen nog met groote opgewektheid een herdenkings avond. Ook de Christelijke pers droeg bij een! warm. hart toe. Dc heer van Giessen maakte zich voorts nog verdienstelijk door de administratio van de Boerenleenbank te voeren. Met leedwezen' zal het overlijden van dezen „leider" die altijd bereid was ande ren to helpen en van advies te dienen, worden vernomen. Zijne nagedachtenis zal bij velen in dankbare herinnering blijven voortleven. Do raad dezer gemeente vergadert a.s. Dinsdag des avonds lo acht uur. Ds. Tichelaar zal a.s. Woens dag om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk Bijbelbespreking houden over Openb. 5, vers 314 Zaterdag had bier op do Steenplaats Ouderzorg een ernstig ongeluk plaats.. Door het omvallen van een hoop 'steenen kwam een zekere P. daaronder le liggen'. In bewustclooze toestand er onder uitgehaald, constateerdo de inmiddels ont- boden dokter, dat er 2 ribben gebroken waren en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. VOORSCHOTEN Bij do Nod. Herv. Gemeente alhier zijn. tot notabelen gekozen de lieercr. Jac. van Santen. C. Nell. J. H. v. Barnc- veld en L. Verbaar; tot Kerkvoogd de heer C. C. Breukink; tot Voorzitter van het College van Notabelen de heer W. T. Lek'* kerkerker. die allen hunne benoeming heb ben aangenomen. BOSKOOP Voor de Ned. Herv. (G e f.) Jongelings-VcreenPs. 119:9 zal D.V. op Woensdag 23 Januari, 's avonds 7 uur in het Evangelisatiegcbouw Nieuwstraat op treden de WelEcrw. Hoor W. van Leeu wen van Dordrecht. Onderwerp: „Dc Vrouw en do Draak'. Do eendaagsclic Schaak- wedstrijd, waarvoor zich 12 deelnemers hadden aangemeld, mocht zich ook in de belangstelling van toeschouwers verheugen -Er is gespeeld in drie groepen van vier personen, zoodat het maximum te behalen punten 3 was. Do uitslag was als volgt: Groep-1: 1 W. de Ruijtór met 3 punten, 2.- C. P. dc Ruijter met II punt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2