AMATEUR- FOTOGRAFEN Gemeentelijke Aankondiging. AFSLUITING PASSAGE MAREBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene knnis, dat de Marebrug, wegens het verrichten van herstellingen aan die brug, op Maandag 3 December a.s. voor alle verkeer zal zijn afgesloten. N. C. BE GIJSELAAR, Bnrgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 December 1923. rte avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Nov. tot en met Zondag 2 Dec. waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Drie- 6um, Mare 76, Telef. 406 en W. Pelle, Kort- Rapenburg 12, Telef. 594. LJe apotheek va.i het Ziekenfonds tot Hu'p dpr Mëuachheid is sleed» geopend, Goch alleen vcor leden van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 o. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen dan dienst waar: Dr H ,vena Gréve, Rijn en Schiekade I'M, Tel. 1881. Dr Ki-d. Papenburg 21. Tel. 1202. Dr. Nijkamp, Breeslraat 171, Tel. 1241< Dr. Rassere, Rapenburg 47, Tel. 1469. Dr. v. Voortbuij3en Heerengracht 38, TeL 7. Apotheek die tot en mnt Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend is: D. J. van Dnesum, L Mare 76, Tel. 406. W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. ♦el Itibl haarborstel, 1 stukje zeep, 1 dames portret^ 7 tabletten (Duitsche) chocolade in blikken koektrommel, 2 zakdoeken, gomerkt B. S. Deze, vermoedelijk - aan een Duitsche dienstbode toebeboorendo koffer, is op Zondag 11 November 1923, des namiddags abusievelijk medegenomen in do plaats- kaartenvestibulo van het station H. Spoor te 's-Gravenhage. Hedenmorgen heeft een kelner in café „Bavaria" gedurende een twistge sprek met zijn patroon een ruit ingslagen. Alsof die 't helpen kon. Op de gisteren gehouden veemarkt is weer eens een koe achtergebleven, ditmaal \1 zwartbonte. Inlichtingen bij de politio tc erkrijgen. De Commissaris van Politie te Nij megen maakt bekend, dat in die gemeente is uitgegeven een valsch bankbiljet van f 25.genummerd C.J. 007352, hetwelk van minderwaardig papier bleek te zijn. Zondagavond zal Prof. Dr. H. M. v. Nes, van Leiden, in de Zendingsschool tc Oegstgeest voor de studenten der school een lezing koudeu over „Leven en arbeid van den zendingsdirector Dr. J. W. Gun ning". Prof. v. Nes was een vriend en studiegenoot van den overledene. güMHEIILflWD De Kabinetscrisis. Naar De Tijd uit parlementaire kringen verneemt, schijnen de tegenwoordige poli tieke moeilijkheden geenszins to zullen worden opgelost met het 'optreden, van oen extra-parlementair kabinet. De moge lijkheid is geenszins uitgesloten, dat een. zoodanig kabinet niet op den steun van de Eerste Kamer zal kunnen rekenen. De Vlootwet de oorzaak der moeilijk heden zou door de rechterzijde in de Eerste Kamer zoo niet met algemeene stemmen can toch met een groote meer derheid zijn aangenomen, omdat de aan neming daarvan als urgent werd be schouwd. Van racer gewicht is echter, aldus De Tijd, dat ter rechterzijde van de Eerste Kamer het voortbestaan der coalitie van primordiaal belang voor het land wordt geacht en dat bij een verhouding van 3/5 rechts en 2/5 links in beide Kamers der Sta ten-Generaal er niet aan gedacht mag worden om den plicht tot regeeren uit handen to geven. 1 Zal Jhr. Beelaerts ook niet slagen? „De Avondpost" verneemt, dat ook de beer Beelaerts van Blokland niet zal sla gen in de samenstelling van .een nieuw Kabinet. Tegen opneming van liberalen in het Kabinet beetaai^ bij enkele recktsche par tijen om begrijpelijke redenen, ernstige bezwaren. Het blad zegt o.a.: Bovendien schijnt de grootste der rocht- sche partijen niet geneigd zich aan de lei ding van den heer Beelaerts te onderwer pen. En men vraagt zich af, wat dan zal ge schieden. Niet onwaarschijnlijk wordt het in par lementaire kringen, geacht, dat alsnog in bovenbedoeld geval, aan den heer Colijn do opdracht tot Kabinetsformateur zal worden verstrekt. Voor het departement van Marine is als nieuwe candidaat genoemd de gewe zen overste ter zeo: Putman Cramer, ex- Jid van de Vlootcommissie; voor Ooriog worden gedoodverfd majoor Jhi\ Roëll (C.-H.) en kapitein Lambooy (R.-K.) Prov. Staten van Zuid-Holland. Gcd. 8laten van Zuid-Holland hebben aan Provinciale 8taten eenige ontwerp besluiten aangeboden tot herziening van polder- en waterschapsreglomenten o.a. betreffende de regeling van het verhaals recht voor pensioenbijdragen. Zij stellen Provinciale Staten verder Voor, hen te maohtigen aan de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinni- in Zeeland, ten behoeve van de uit leiding van het gesticht Vrederust te Bergen op Zoem, met een paviljoen voor mannelijke patiënten oen bedrag van ten hoogste f 200.000 tegen een rente van 51 'a jaars ter leen te verstrekken. Vervolgens stellen zij voor den Boons- weg, onder de gemeente Heine noord, met de daarbij behoorende kunstwerken en. bermen, in beheer en onderhoud bij de provincie over te nemen en te verbeteren op de wijze, als ten aanzien van den Ba- rcndreehtschen weg is besloten, zulks on der verschillende voorwaarden betreffende de bijdrage van de gemeente Heinenoord. Nog stellen zij voor de gemeente Rid derkerk subsidie te vcrleenen in de kosten van bavenaanleg onder die gemeente, vol gens liet laatstelijk goedgekeurde plan, tot een bedrag van 1/3 dier kosten en tot een maximum van f 130.000, zulks onder verschillende voorwaarden. Eindelijk stellen zij voor hen te mach tigen met de gemeente Barendrecht een onderhand sche overeenkomst aan te gaan betreffende de uitvoering door deze ge meente van verschillende werken voor de verbetering van denJBarendrechtschen weg (verlegging van de gemeentelijke water leiding naar de westzijde van den weg en grondwerk voor de verbreeding van den weg tusschen den Dordtschen straatweg en den Middeldijk) voor een door de pro vincie aan de gemeente uit te keeren be drag van f 20.000. Invoer van vee in België. Blijkens telegrafische mededeeling van den Rijkslandbouwconsulent te Brussel is het douanekantoor Arendonck tot nader order voor den invoer in België van her kauwende dieren gesloteD, zulks in ver band met het uitbreken van mond- en klauwzeer in de quarantainestallen aldaar. Het Episcopaat en dr. Verviers. De „Msb." maakt melding van het vol gende rondschrijven: Het Doorluchtig Nedcrlandsch Episco paat acht zich verplicht te verklaren, dat het weekblad „Katholieke Staatkunde", door dr. Verviers te Oisterwijk uitgegeven, herhaaldelijk staatkundige denkbeelden verkondigt, die met de Katholieke staat kunde geheel strijdig zijn en ontzegt daar om aan dr. Verviers het recht zijn week blad den titel van „Katholieke" Staatkun de te geven. De Burgerwachten. Naar het ,,Vad." verneemt, is tot voor zitter van den Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten in de plaats van wijlen den heer K. van Lennep, gekozen de heer mr. R. Tilman, vice-voorzitter. De heer R. G. Doorman is nu tot vice-voorzitter gekozen. Do regeering heeft reeds de verkiezing van mr. Tilman goedgekeurd. Geen salarisverlaging. Gedep. Stalen van Friesland hebben, naar aanleiding van een verzoek van den raad van Acht-Karspelen, om de jaarwed den van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger dier gemeente te verla gen, bericht, dat zij den tijd om tot ver laging van tie jaarwedden van burgemees ters, secretarissen en ontvangers in deze provincie over te gaan, nog niet gekomen achten. Georganiseerd overleg politic-ambtenaren. De bijzondere commissie voor georgani seerd overleg in zaken, rakende de politie ambtenaren, heeft te 's-Gravenhage een vergadering gehouden, waarin zij meer speciaal haar aandacht heeft gewijd aan het hij Kon. boodschap d.d. 17 Juli j.l. in gediende wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet, voor zoover daarin is vervat een oplossing van het politievraag- stuk. De commissie bleek van oordeel, dat, waar de werkzaamheden van de politie in het bijzonder in verhand met het in wer king treden van het nieuwe wetboek van strafrecht ernstig zullen worden verzwaard terwijl daartegenover de organisatie van de politie niet op hechter grondslagen kom» te rusten, in de eerste plaats noodig is de totstandkoming van een algemeene poli tiewet, regelende de organisatie van de politie, de verplichtingen en bevoegdheden van haar ambtenaren, alsook do rechten van dezen, voor zoover ze niet in een rechtstoestandwet zijn gewaarborgd. Voorts werd nog de aandacht gewijd aan de onlangs door den minister van justitie aangebrachte wijziging in de voor- loopige voorzieningen omtrent het georga niseerd overleg van deze commissie. Ten slotte sprak de commissie haar te leurstelling uit over het feit, dat het ont- werp-Invoeringswet voor het nieuwe Wet boek van Strafvordering de verschillende binnenlredingsbepalingen en de wet op de vrijheidsbeneming handhaaft en daarmede geen einde maakt aan de terzake bestaande verwarring. Tabak in glazen motten. De Minister van Financiën heeft te kennen gegeven, dat hij er geen bezwaar tegen heeft, dat, in afwachting van een wijziging van art. 9 van het Koninklijk Besluit van Maart 1922, Staatsblad 126, gekorven tabak in glazen potten met gla zen 'deksel en behoorlijk van een zegel voorzien, wordt verpakt. De Vrijheidsbond cn bezuiniging op onderwijs. Naar de „Tel." verneemt, zal het be stuur van den Vrijheidsbond een commis sie benoemen, die ten aanzien van even- tueele bezuinigingen op onderwijsgebied de partij van advies zal dienen. Voorzitter der Commissie wordt prof. Eerdmans en secretaris do heer Groene- wout. BUIIENLANO DE CRISIS IN DUITSCHLAND. J Marx is geslaagd. I r i Een kocleontvangst. 1 Zoo is de nieuwe formateur er in f slarxcd een Kabinet te vormen. Schoenreparatïe Inrichting Heereuzoofen en Hakken f 1.90 Dameszolen en Hakken f 1.50 198S F0T0HANDEL 10054 BREESTRAAT 79, Tel. 1851 De rijkskanselier, dr. Marx, hoeft zich gisteravond naar den rijkspresident bege ven en hem de complete ministerlijst over handigd. Het nieuwe kabinet is als volgt samengesteld: Dr. Marx (Centrum), Rijkskanselier, Dr. Jarres (Duitsche Volkspartij), Vice-kanselier en minister van Binnenlandsche Zaken, D r. S t r e s e mann (Duitsche Volkspartij), minister van Buitenlandsche Zaken. Dr. Luther (Duitsche Volkspartij), minister van Fi nanciën. D r. Ham (Beiersche Democra ten), minister van Economische Zaken. O es er (Democraat), minister van Ver keerswezen. Dr. Emminger (Beier sche Volkspartij), minister van Justitie. Dr. G ess Ier (Democraat), minister van Rijksweer. Dr. Brauns, (Centrum), mi nister van Arbeid. Dr. H o f 1 e (Gentrum) minister van Posterijen en voor de Bezet te Gebieden. Do portefeuille van Levensmiddelen is op het oogenblik nog niet bezet. Waar schijnlijk zal graaf Von Kanitz deze por tefeuille behouden. De zetel van den mi nister van Wederopbouw wordt voorloo- pig niet hezet. Een wonderlijk allegaartje heeft men nu gekregen. Hoofdzaak is dat men voorloopig van den steun vaii vele partijen verzekerd kan zijn. Het onderscheid tusschen hel nieuwe kabinet-Marx en het vorige kabinet-Stresemann is n'et groot. Zeven a acht ministers van het keJiinet-Stresemann blijven in de regeering. Slechts drie ministers, waaron der de rijkskanselier, zijn nieuw. Het r.ieuwe kabinet is samengesteld uit 3 le den van het Centrum, .3 van do Duitsche Volkspartij, 3 Democraten, 1 lid van de Beiersche Volkspartij en eventueel den vroegeren Duitsch-nationaal graaf Von Kanitz. Vijf van hen zijn Roomsch-Ka- tholiek. Nadat dit langen tijd niet het ge val is geweest, is thans ook weder aan een lid van de Beiersche Volkspartij een mi nisterportefeuille toegewezen. Het kabinet-Marx wordt thans reeds algemeen als het kabinet-Marx-Strese- mann aangeduid. Men verwacht dan ook, dat de richtlijnen in zake de buitenland sche politiek de zelfde blijven als tijdens het bewind van het kabinet-Stresemann. De coa ilïe van de midden partijen, zoo als deze in het nieuwe ka binet is belichaamd, beschikt over 200 stemmen van het totale steurmenaanta! van 459. De coalitie van de midden-partijen, zoo als deze in het nieuwe kabinet is be lichaamd, beschikt over 200 stemmen van het totale stemmenaantal van 459. De nieuwe regeering ia dus, evenals het kabinet-Stresemann, door een coalitie v jfti Duitse li-n ationalen, sociaal democraten en communis ten ten val te brengen. Dit zal voor het verloop der politieke gebeurte nissen van overwegend belang zijn. Nog voordat een kabinet-Marx was ge vormd, wordt het reeds koel opgenomen door de pers'. Zoo schrijft het „Berliner Tageblatt": „Wij zullen van Marx geen politiek van groote gedachten verwachten.Daartoe leent zich ook de binnen- en buitenlandsche po litieke toestand niet. Wèl echter kunnen wij van hem verwachten een politiek van voorzichtig handelen en verstandige be rekening. Do „Vorwarts" meent, dat het een re- geering-Marx in het gunstigste geval mo gelijk zal zijn de zaken zóó te regelen, dat vrije, algemeene verkiezingen in het geheele land zullen kunnen wor den gehouden. De „Deutsche Allgemeino Zeitung" be treurt het, dat men er niet in geslaagd is een burgerlijk kabinet samen te stellen, waarin de Duilsch-nationalen officieel met een in overeenstemming met hun macht zijnd aantal ministers vertegen woordigd zijn. Op grond hiervan ver klaart het blad, dat ondersteuning van een kabiuet-Marx door de recktsche kringen niet bevorderd zal worden. Ebert uit de gunst. Naar verluidt hebben de leiders van allo „Vaterlandische Verbande" lieden een groote vergadering te Berlijn bijeengeroe pen, waarin het aftreden van Rijkspresi- dent Ebert zal worden geëischt, zulks op grond van het feit, dat deze nit de politie ke verhoudingen niet de noodige conse quenties heeft getrokken en niet is overge gaan tot de vorming van een rechtsche regcering. De bond van zadelmakers en behangers heeft rijkspresident Ebert uitgesloten uit do vakvereeuiging. Arbeid aan de Roer. Er is een overeenkomst betreffende het overwerk aangegaan tusschen den bond van mijneigenaars en de werknemers in het mijnbedrijf. Deze overeenkomst is te beschouwen als een compromis, waardoor een einde wordt gemaakt aan den strijd over den arbeidstijd, welke na het opge ven van het lijdelijk verzet ontbrand is. De werkgevers hebben afgezien van hun eisch met betrekking tot het verrichten van overwerk zonder betaling. Daarente gen hebben de werknemers afgezien van de toeslagen, waarin door liet tarief voor do overuren wordt voorzien. Ook de arbeiders, die reeds overwerk mochten verrichten, zullen krachtens deze overeenkomst nog een uur langer mogen werken. Stinnes en Thyssen waren van meening dat één uur niet voldoende was en wensch teil een 8*-urigen arbeidsdag; zij waren echter bereid op basis van de vredesloonen en in goud te betalen. DE HERSTEL-KWESTIE. Te Parijs is een officieel communiqué gepubliceerd, waarin wordt verklaard, dat de Commissie van Herstel mrt algemeene stemmen de navolgende beslissing heeft genomen: Do Commissie van Herstel heeft beslo ten, ten einde, in verband met de bepalin gen van artikel 234 van het Verdrag van Versailles de militaire hulpbronnen van Duitschland en de betalingscapaciteit van dit land betreffende de schadeloosstelling te bestudeer en, een tweetal commissies van experts uit de geallieerde en geassocieerde landen samen te stellen. De eene commissie zal worden benoemd ten einde de middelen vast te stellen, welke tot het in evenwicht brengen van de Duitsche begrooting kunnen biidragen, als mede de maatregelen te bepalen, voor de stabiliseering van de Duitsche valuta. De andere commissie zal het bedrag moéten vaststellen van het Duitsche kapi taal, hetwelk in het buitenland is belegd. De benoeming van de leden dezer com missies blijft uitsluitend aan de Commis sie van Herstel voorbehouden. Zij zal de regeering der Vereenigde Staten uitnoodir gen, eveneens vertegenwoordigers naar de ze commissie te zenden. Italië en Spanje. Bij de in do Italiaansche Kamer ge houden discussie over het voorloopige Ita- liaansch-Russische handelsverdrag, heeft de premier Mussolini o.a. het volgende verklaard: „Ik ben van meening, dat voor de uit breiding van de handelsbetrekkingen met Rusland, een gezantschap met alle rechten en verplichtingen betere resultaten zal opleveren dan louter een handelsvertegen- woordiging. De Italiaansche rr|;eering heeft uit dien hoofde geen bezwaar de Sovjet-regeering te erkennen en zij wenscht tot Rusland het volgende te zeggen: Ik erken u en open daarmede voor uw diplo matie een nieuw leven en groote vooruit zichten. Gij echter geeft mij daarvoor een goed handelsverdrag." Fascistisch vandalisme. Naar de „Piccolo" meldt, trok Donder dagavond een troep fascisten, ten getale van circa zevenhonderd man en waaronder vele studenten, door de straten van Triest in de richting van de villa van den ex- premier Nilti. De posten, die voor de villa op wacht stonden, werden gemak kelijk overmeesterd en do fascisten begon nen daarna het tuinhek te rammeien. Her haaldelijk weerklonken kreten als „Dood aan Nitti" en „Slak", terwijl bovendien talrijke revolverschoten op den voorgevel van de villa werden gelost. Intusschen was een aantal fascisten er in geslaagd over het hek heen te klimmen. Zij dron gen in de benedenverdieping van !t huis, door inslaan van de vensters*, binnen en sloegen daar alles kort en klein. Inmiddels was een troep gewapende carabinieri per vrachtauto ter plaatse ver schenen, die door de fascisten met luide toejuichingen werden begroet. Op last van eenige leiders der fascisten trokken deze laatsten zich daarop terug en verspreid den zich in de stad. De Prins van Wales op reis. De hoofdroute voor het bezoek van den prins van Wales aan Zuid-AA*ika is thans opgesteld. De prins zal einde April uit En ge'and vertrekken met een schip* dat speciaal voor dit doel gecharterd zal worden. Vermoedelijk zal (1e reis drie maanden duren. De prins zal op zijn tocht bezoeken brengen aan de Kaapkolonie, Oranje Vrijstaat, Tramsvaah Rhodesia en Br'tseh Centraal-Afrika. H*j zal Noordwaarts reizen tot aan het Tanganjika-meer. 1 Daarna gaat de reis terug naar Kaap stad waar do prins weer aan boord gaat om vandaar naar Nataï te varen. Een opzienbarend teenram. Reuter verneemt, dat de mededee ling, toegeschreven aan Generaal Bing ham, hoofd der geall'eerde m'litaire ©cn- tvole-commissie, a's zou de taak van ont wapening van Duitschland maanden ge leden zijn afgelopen, in goedingelichtc kringen n'et wordt geSoofd, terwijl deze mededeeling ook in tegenspraak is met uit Duitschland over deze kwestie ontvan gen mededeelingen. Ze is tevens volledig m strijd met de jongste nota van den ge- zantenraad aan de Duitsche Tegeering, we^o duide'ijk to kennen geeft dat een aantal militaire clausules van het verdrag van Versail'es niet op voldoende wijze zijn uitgevoerd. Het is hekend, dat de oefen-'ng van manschappen voortdurend plaats heeft, terwijl pogingen om Duitschland er toe te brengen Tecruteerings-cijfers in te zen den zonder succes zijn gebleven. Overi gens gelooft men in kringen, welke goed men de pos'tie van Duitschland hekrnd zijn, dat Duitschland thans niet bij machte zal zijn, de gToote aantallen man schappen welke zijn geoefend te bewa penen met voldoende geschut, daar de Franscheu het voornaamste 3JMÏustriog<n bied bezetten. Intusschen is het ook bekend, dat nauwe relaties tusschen Krupp en Rus land en ook Zweden bestaan. Men geloo't tevens dat de aanmaak van geweren :n Thringen krachtig voortgaat. Dit alles' wordt n'et als een dreigend, doch als een' mogelijk gevaar beschouwd." A'dus Reuter over deze opzienbarende zaak. Intusschen wordt evenwel reeds'nader uit Londen gemeld, dat aan het bericht geen officieel gezag moet wordc-n ge hecht. Een halve ontkenning dus. KORTE BERICHTEN. i~ De „Corriere della Sera" bevat do vol De „Corriero della Sera" bevat de vol gende mededeeling: ,.Het samengaan van Italië en Spanje behoeft geen enkele andere natie te ver ontrusten. Het doel, waarnaar de beide landen streven, is vreedzaam en geenszins imperialistisch. Hun politiek bedreH nie mand, en juist dat zij zich aaneensluiten, beteekent, dal zij voornemens zijn in Europa één Hoe te vormen, dat niet voor zich zelf de macht opeischt, doch z-'ch veeleer zal keeren tegen plannen van an deren om zich de hegemonie in Europa aan te matigen." In 'n te Keulen gehouden -gemeente raadsvergadering, dio een zeer opgewon den verloop had, deed de e°rste hurgp- me-^ster, evenals onlangs in Dnsspldorf en andere steden van het bezette gebied, o- li stige verwijten aan bet adres der rijksre- geering in verband met haar absoluut ge brek aan inzicht in de behoeften van de gemeenten in het bezette gebied. De separatisten te Duisburg werden gisteren door de Belgische "endarmpwe ontwapend. Daarmede vond de separatis tische heerschappij te Duisburg haar einde. ICEÜK EN SCHOOL NED. HERV. KEEK. Beroepen. Te Oude TongeG. Alers te Nieuw-Lekkerland. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te BiezelingeH. Hocgen- doorn te Vlaardingen. Gemeenteraad Rijnsburg Vergadering van gisteren. Voorzitter de burgemeester, de heer J. L. Bosschieter. Aanwezig zijn alle ledm. Na open'ng met gebed worden de no tulen aangehouden. Onder de ingekomen stukken zijn re- clames H. O. De Voorzitter doet mededeeling, dat B. en W. adviseeren tot het verleenen van toestemming tot het plaatsen van een „warme" broeikas aan de Kerkstraat van den heer J. de Koning. Conform besloten. Punt 2. Vaststel ing pensioengrondslag van den heer C. H. A. Go'lee als onder wijzer van het herhaiings- en vervolg onderwijs. De grondslag wordt vastgesteld op to taal f1340. Eenige af- en overschrijv'ngen b~grco- ting 1922 leveren geen stof tot bespre king. Alsnu licht de Voorzitter toe en kele duistere punten op de reken'ng 1922, waarnaar de commiss:e had ge vraagd. Hieruit blijkt, dat de huur a an de woning van den onderwijzer C Collee niet dooi dezen is betaald. De heer v. Delft vraagt waar d;e f 300 gebleven zijn. Do Voorzitter licht toe, dat ge noemde onderwijzer dat ge'd heeft opge-J streken. De heer v. d. Gugten vindt het vreemd, dat de burgemeester teveel uitbetaalt en dom dat de ontvanger dat niet merkt. De Voorzitter vindt het, nu d t toch gezegd wordt, ook vreemd, dat de heer Collee het geld kalmweg heeft aan vaard. Spr. brengt hu'de aan de commis sie voor haar juiste opmerking. De heer v. d. Gugten is wel voldaan, maar vindt, dat een rekening ad f7 80 van de heer ArnoMus door den burge meester had moeten worden betaald. Waar het hier een uitgaaf van een voorgaand jaar betreft, wordt bes'oten dit niet terug fo vorderen. Nadat de heer Jonker nog een op merking gemaakt heeft over de inn'ng der huishuur van den heer Col'ee, wordt de rekening onder „stille conditie" gped- gekeurd. Bij interruptie wordt voorgesteld de commissie maar de helft van de gevon den f 300 te schenken, waarop men be- grijpelijkerw'js niet ingaat. De Voorzitter doet mededeeling, dat ingevolge een reg'ementaire bepaling van Ged. St. een bedrag ad f2858.70 voor u-'tkeerhnr aan schoo'fcesttiren van den d*'eiLst 1922 moet worden gebracht on den dienst 1923, waardoor de dienst *22 een bat'g saldo oplevert van f 4279.34X* Ten s'otte brengt spr. dank aan de commissie voor haar bemoeienis. De heer v. d. Gugten: „Dat's dubbele dank waard voorzatter! Intusschen komt een depêche binnen, dat de heer Gol'ce definitief niet be taald heeft, zoodat, naar de Geui. ontv. schrijft, het voor genoemden heer een te* genval'er zal zijn. (Gelach). Do Voorzitter zegt, dat Ged. Sta ten gevraagd hebber, de post vcor on-* voorzien to verhoogen van f 1900 tot f 3480. De meerderheid van B. en, W. ver klaarde zich daar tegen. Na veel onderiing gesmoes komt jÏ stemming aan de orde. Do heer K r a 11 wil eerst wat u licht waarom niet met het advies Ged. Staten worde meegegaan. De Voorzitter zou gaarne zijn moed in dezo luchten, maar om oen oh*i jectieve beschouwing to krijgen, laat hi]

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2