tfc<me«R*eBijSce Aankondiging, tt€ME*MTELIJK& VISCHVERKOOP., Aan don Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Telef. 1225, is WOENS DAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.19 f 0.32, SCHOL a f 0.23-10 45, VER- SCHE HARING a £0.18, KABELJAUW a f 0.43, TARBOT a f 0.58 en TONG a £0.95 per pond. Leiden, den 27en November 1023. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. OPHEFFING 1JKKANT00R. B. en W. van Leiden brengen ier alge- meene kennis dat liet IJkkantc-or, in ver band met de opheffing op 1 Januari a.s. van den IJkkring Leiden, vanaf Maandag 24 December a.s. voor het publiek zal zijn gestoten. Leiden, den 27en November 1923. N. C. DE GIJSE LAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. UITBREIDING VAN EEN IN AANBOUW ZIJNDE BIJZONDERE SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente in zijne op den 26sten November 1923 gehouden vergadering: a. heeft besloten medewerking te ver kenen aan het Bestuur van de Roomscii- Katholieke Par. Jongensscholen onder R- K. Par. Kerkbestuur tot do uitbreiding van het in aanbouw zijnde gebouw, be stemd voor uitsebreid lager onderwijs, aaq het Pieterskerkhof; b. heeft vastgesteld een suppletoiren be- grootingsstaat groot f10.750.ten einde hun College in staat te stellen de voor do uitbreiding van dat in aanbouw zijnde gebouw benoodigde gelden tc zijner tijd ter beschikking van het Schoolbestuur te stellen; II. dat binnen dertig vrije dagen, te rekenen van beden af, ieder ingezetene en ^et schoolbestuur van bet bovengenoemd Raadsbesluit bij de Gedeputeerde Staten der provincio Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 November 1923. VERBOUW BIJZONDERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente in zijne op den 26sfen November 1923 gehouden vergadering heeft besloten aan het Be stuur der Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch-Katholiekcn te Leiden (Meisjesscholen der Eerwaarde Zusters in de Pelikaanstraat) een vergoeding toe te kennen, als bedoeld in artikel 84 der La ger Onderwijswet 1920 voor de kosten wegens verbouwing van do schoollokalen in het complex gebouwen, gelegen aan de Oude Vest, de Pelikaanstraat en de Van der Werffstraat, een en ander overeen komstig de door dat Bestuur ingediende aanvrage; II. dat binnen dertig vrije dagen, te rekenen vanaf heden, ieder ingezetene en het schoolbestuur van het bovengenoemd Raadsbesluit bij de Gedeputeerde Staten der provincio Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 November 1923. AGENDA. DINSDAG 27 November. O e g s t- geest. Bazaar in de Relobotbkapel, ge opend vau 25 uur en van 710 uur. DINSDAG 27 November. Leiden. FilmvoorsteMing van den intocht van H. M. de Koningin, door de afd. van „Patri monium", in de Stadsgehoorzaal. Aan vang 8 uur. Kindervoorstelling 5 uur. WOENSDAG, 28 November. Leiden. Openbare Vergadering Chr. Geref. Jongel, Vereen. Spr. Ds. A. H. Hilbers van En- schdé. Gebouw Chr. Geref. Kerk Bree- straof. .Aanvang 8 uur. WOENSDAG 28 November. Leiden. Filmvoorstelb'ng van den intocht van H. M. de Koningin, door de afd. van „Pa- frimomum", in de Stadsgehoorzaal. Aan vang 8 uur. Kindervoorstelling 5 uur. VRIJDAG 30 November. Leiden. Al- gem Ledenvergadering „Leeszaal Reu- vens" in gebouw Breestraat 27. Aan vang 4.30 uur 's namiddags. VRIJDAG 30 Nov. Leiden. „De Jeugdraad". Cursusavond. Spr. Ds. A. Buffnga van Botterdam. Gebouw „Nathanaë1". Aanvang 8 uur. VRIJDAG 30 November. Leiden. Ge ref. Jeugdraad. Cursusavond in gebouw Nalhanaël, Moriaansteeg. Spr. Ds. Buf- finga over „De kanon der H. Schrift". Aanvang 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Nov. tot en met Zondag 2 Dee. waargenomen door do apotheken van de heeren D. J. v. Drie- sum, Mare 70, Trlef. 406 en W. Pclle, Kort- Rapenburg 12, Telcf. 594. De apotheek vau het Ziekenfonds tof Hulp der Mepschheid is steeds geopend, doch alleen vr-or leden van dit Fonds. voDdaan aan het verlangen van hen, die een Proleslanfschen premier wenschén. In politieke kringen neemt men aan, dat hij een goede kans van slagen heeft, Indien de heer Beelaerts van Blokland slaagt in do vorming van een Kabinet, za1 hij zoo goed a's zeker Buileulandscb? Zaken nemen. Ais gevolg daarvan zal de heer van Karnebeek niet in het Ministerie kunnen plaats nemen. Do Haagsche redacteur van de M s b. aeldt: Nader vernemen wij, dat er inderdaad door de A. R. Kamerfractie aan do R.K. Kamerclub een drietal voorwaarden zijn gesteld voor de samenwerking. Deze eiscbeui waren echter, naar men. ons van bevoegde zijde mededeelt» van dieu aard, dat geen partij erop zou kun nen ingaan. In do Katholieke Kamerclub was dan ook geen enkel lid, dat zich er voor heeft verklaard. De algemeene indruk was, dat de anti- re volutionai reu de samenwerking niet ernstig verlangden. Oud G. G. denburg Naar wij vernemen, zal oud gouver neur-generaal A. W. F. Idenburg, in ver band met familieomstandigheden binnen kort voor geruimen tijd naar net buiten land vertrekken. Mond- en klauwzeer. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft: a. ingetrokken zijne beschikking van 26 October 1923, laatstelijk gewijzigd bij zijne beschikking van 1 November 1923, waarbij het vervoer van herkauwende die ren en varker.s naar bepaalde gedeelten des Rijks werd verboden; b. met ingang van 26 November 1923, bet vervoeren of doen vervoeren van her kauwende dieren en varkens, nit bet overige gedeelte des Rijks, verboden naar een kring, omvattende de provinciën Friesland, Groningen, Drenthe, de pro vinciën Overijssel en Gelderland, voor zoover deze gelegen zijn ten Oosten van den IJssel en den Rijn, en ten Zuiden van de Waal, alsmede de provinciën Lim- buTg, Noord-Brabant en Zeeland, en de eilanden Vlieland en Terschelling; c. bepaald dat, wanneer Irjzondere re denen afwijking van het sub b bedeelde verbod noodzakeljik maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den Commisaris der Koningin in de provincio van bestemming, onder de door den be trokken inspecteur van den veeartsenij- kundigen dienst aan te geven voorwaar den. BUITENLAND DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Ineenstorting naar binnen en naar buiten. Vertwijfeling der massa. Het „Berl. Tagebl." beschrijft den toe stand, die, in Duitschland op het oogen- blik heerscht, als volgt: wat het buiten land hetreft, overwinning van Frankrijk in de Rijn- en Ruhrvraag, op het tractaat van Versailles en op zijn geallieerden, verlies van den politieken .rijksinvloed op de bezette gebieden na economische afsnij ding en lamlegging van bedrijven, hulpe loosheid van Duitschland tegenover de be woners, en voor wat het binnenland be treft: ineenstorting van het economische leven en van den grondpilaar, waarop hei rust, van den standaard n.l., catastrofale toestand van de financiën, grondwets- krijg tusschen rijk en staten, verdwijning van het centraal gezag, op het schild- heffing van do uiterste partijen, die vijan dig staan tegenover rijk en constitutie, staat van beleg en militaire dwangmaat regelen, partij-crisis in den rijksdag, ver dwijning van het prestige der volksverte genwoordiging. Alles tezamen genomen ineenstorting naar binnen en naar buiten, wantrouwen en vertwijfeling bij de massa, bankroet van het verantwoordelijke leiderschap te genover de onverantwoordelijk geleiden, die onder den druk der uiterste vleugels alles doen om de eischen van den staat uit den weg te gaan. Als geneesmiddel hiervoor: wegjaging van een ministerie, zonder overleg, zonder doel en zonder eenig begrip van hetgeen daarna zal moeten komen. Het nieuwe Kabinet. Geen blijvertje? Het ziet er naar uit, alsof het met het ministerie-Albert al mis zal gaan vóórdat het nog'bestaat. Maar het ziet er ook naar uit, dat het ministerie-Albert voor alles ruzie zal ver oorzaken tusschen de burgerlijke partijen en den Rijkspresident. Het is al gebleken, dat de burgerlijke partijen maar beel weinig voor een regeering-Albert voelen. Zij hebben gistermiddag vertegenwoordi gers naar Ebert gestuurd, m aar Ebert gers naar Ebert gestuurd, maar Ebert blijven staan. Hij heeft de vertegenwoor digers der partijen niet ontvangen. Daarop hebben de midden-partijen aan den heer Albert zelf doen weten, dat hij niet behoeft te rekenen op den steun van Gentrum, Duitsche Volkspartij en demo craten en in den loop van den avond heeft do Duitsch-nationale fractie, welker lei der Helfferich, zeer plotseling van zijn ziekte-vacantie in Zwitserland is terugge keerd, zich eveneens tegen Albert ver klaard. Dit alles neemt niet weg, dat naar of ficieus verklaard wordt Ebert, resp. Albert, nog zullen doorzetten en zullen blij ven trachten een ex-parlementair kabinet te vormen, met waarschijnlijk gevolg, dat ditzelfde kabinet reeds ia de eerstvolgende Rijksdagzitlipg zal uiteen vallen. Men verzekert echter, dat Ebert in dat geval bereid zou zijn Albert de machtiging te verleenen tot ontbinding van den rijks dag, welke hij aan Stresemxnn geweigerd heeft. Dit is echter weer een van die dingen, welke afgewacht moet worden. Intusschen blijft den heer Albert niet veel kans. Het beroep, dat de president beeft gedaan op zijn vaderlandsche plichtgevoeleus, laat hem niet veel anders over dan, hoe ook, een ministerie te vormen, maar do vrij groote zekerheid, dafz ijn ministerie bij de eerste rijksdagzittkig uit elkaar geke geld zal worden, weerhoudt natuurlijk federeen daarin zitting te nemen. En zoo is het heel goed mogelijk, dat zelfs met den besten wil van Albert zelf, er geen ministerie-Albert zal komen. Aan den anderen kant weten ook de partijen nog niet hoe zij aan een ministerie moe ten komen, waaT zij geen van allen een man hebben, die iu de oogen van alle par tijen genade zal vinden. Een burgerlijke coalitie. De ontstemming bij alle burgerlijke par tijen over den rijkspresident, heeft er gis teravond toe geleid, dat een stemming van eensgezindheid is ontstaan, die wellicht tot een burgerlijke coalitie zou kunnen leiden. Bijeen waren de Duilsch-nationalen, de Duitsclie Volkspartij, bet Gentrum en de Beiersche Volkspartij, en -het is wel merk waardig, dat de democraten er niet zullen worden bijgehaald, die toch een dergelijke coalitie de meerderheid zouden kunnen geven. Men schijnt er zich op toe te leggen het eerst met elkaar eens te worden, zoo dat dan den democraten niets anders wordt overgelaten dan mede te doen; al thar? in -zooverre, dat zij een burgerlijk kabinet van de Duitsch-nationalen, Duit sche Volkspartij, Gentrum en Beiersche Volkspartij, zij het dan niet eon amore steunen, dan toch tolereeren. In den laten avond kwam het bericht, dat de besprekingen tusschen de partijen tot een overeenstemming hebben geleid. De Duitsch-Nationalen hebben voldaan aan de eischen van bet Centrum en er in toegestemd, bun verlangens ten aanzien van de bui tenlandsche politiek, d.w.z. ten aanzien van de opzegging van bet verdrag van Versailles, te laten varen. Ten aanzien van de binnenlandsche politiek nemen zij er genoegen mede, dat het Centrum en de Duitsche Volkspartij de groote coalitie in Pruisen handhaven, dus niet aandriugeD op het uittreden van de Soc.-Democraten uit de Pruisische regeering. Maatregelen tegen de Communisten. Zooals het meer gaat, hebben krasse maatregelen dikwijls een averechtscbe uit werking. De communistische partij is vlak weg verboden, doch dat wil alleen zeggen, dat de partij als geheime organisatie nu veel gevaarlijker gaat worden. Het hoofdbestuur der Communistische partij heeft bepaald,dat de partij in weer wil van het door generaal v. Seeckt uitge vaardigde verbod, zal blijven bestaan. Zij zal haar werk langs on wettigen weg voort zetten en in verband daarmee wordt het hoofdbestuur vervangen door een directo rium, dat de leiding der partij op zich neemt en welks zetel in het buitenland zal worden gevestigd. De voorwaarden voot de opneming in de partij worden verscherpt. "Wie in weer wil daarvan als spion in de partij weet dopr te dringen of tegenover liaar al6 ver rader optreedt, heeft zijn leven verspeeld en wordt berecht door de revolutionaire partij-justitie. t: De economische verwarring. Op de levensmiddelenmarkt te Berlijn waren gistqjr plotseling voldoende voorra den: Zelfs werden, nadat ze langen tijd van de markt waren verdwenen, eieren ruimschoots aangeboden, en wel voor 320 milliard papiernlark per stuk, (volgens den jongsten koers ongeveer 9 cent). Ook vet was er in voldoende mate. Margarine kostte 1,2 a 1,3 billioen per pond "(321 a 35* ct.). Op de vleeschmarkt was eveneens rui mer aanbod dan Zaterdag. Hetzelfde geldt voor visch. Voor de beide laatste artike len waren de prijzen zelfs lager dan Za terdag. Op vele plaatsen van Berlijn is bet op nieuw tot volksoploopen gekomen, waarbij wederom bakkers- en slagerswinkels wer den geplunderd. Ook schoenmagazijnen moesten het ontgelden. Een aantal der plunderaars is gearresteerd. DUITSCHLAND EK DE GEALLIEERDEN Ds hervatting der controle. Naar uit Muncheu gemeld wordt, zal ge neraal Noliet met ingang van 1 December in opdracht van de Fransche regeering de -militaire controle weer hervatten. Het moet in het voornemen liggen deze con trole vooral in Beieren uit te oefenen. Men vreest, dat dit in zoo'n uitdagenden vorm zal geschieden, dat de bevolking daardoor tot gewelddadigheden togen de Fransche officieren geprikkeld zal worden waardoor Frankrijk een nieuw voorwend sel zal hebben om ropresaille-maategelen te nemen. De Beiersche regeering treft zooveel mogelijk voorzorgen om dit te voorkomen. Bomaanslagen van Communisten. De politie te Philadelphia is te weten gekomen, dat de communisten verantwoor delijk zijn voor de bomaanslagen op de Spaansche en Italiaansche consulaten daar ter stede gepleegd, waarbij vele personen werden gewond coi de beide gebouwen ernstig beschadigd. Gezocht wordt naar oen zestal jonge Spanjaarden, die nauwkeurig zijn beschre ven door een politie-agent, wien zij den weg vroegen naar bet Spaansche consu laat. De' politie schrijft de aanslagen toe aan wraak wegens het besluit, dat to Rome door Mussolini en Primo de Rivera ge nomen werd en dat bedoelt een gemeen schappelijk optreden tegen anti-fascisten. Onrust in Griekenland. Kolonel Plasliras ontving een resolutie, aangenomen door een republikeinscho ver gadering, waarbij de dynastie voor ver vallen werd verklaard en liet koningschap afgeschaft en de regeering werd uitgenoo- digd een regelende rol te spelen tot aan de bekrachtiging der wijziging van bet re gime door het volk. Hij verklaarde, dat de regeering wil, dat de verkiezingen zoo spoedig mogelijk zullen plaats hebben, waarna de souvereino nationale vergade ring de meening van. het Griekschc volk zal kunnen vragen ter oplossing van het vraagstuk van het regime, maar een ple- bisciet vóór de verkiezingen is ontoelaat baar omdat dit niet den wil van het volk zou weergeven. Mist, vorst en sneeuw in Engeland. Overal in Londen hing gisteren een dichte, zwarte mist. Van den ochtend tof den avond brandden de lantaarns en het verkeer ondervond veel vertraging. De autobussen en de Undergrounds brachten de passagters uren te laat op de plaats van bestemming. Overal in Engeland heeft het winter weer zijn intrede gedaan. ïn de M:d- 'lands: sneeuw, vorst en mist. In het Theemsdal: strenge vorst. Al'e vijvers zijn reeds dicht. Men hoopt binnen enkele dagen te kunnen schaatsen rijden. De mist is het dichtst aan de kust. Het treinverkeer ondervond aanmerkelijke vertraging. Op sommige plaatsen moesten de tremen Mij ven staan. Op de Theems voeren bijna geen booten. S teohts de Batavier V" kwam gister n:t Nederland in Engeland aan De be manning had met de grootste moeilijkhe den te lampen gehad. De Gunard-boot „Aquitama" ondervond een vertraging van 13% uur. UIT DE OMGEVING LISSE. BurgerL Stand. Geboren: Carol us Anthonius z. van J. A. C. Spits baard en M. A. Kops Johanna Cornelia Maria d. van G. C. Vreeburg en J. G. Mel-j man Elisabeth <L van A. J. Halbmeijer en M. C. Kolderman. Gehuwd: C. Aangeeribrug eni A. Vis ser. BOSKOOP. Burner!. Stand. Geboren: Jan z. van J. Frisse! en N. Kromhout. Getrouwd: J. A. Hogenelst 24 j. Nen H. M. do Wit 24 j. J. Vreeken 24 j. en EllerVroek 21 j. De tentoonstelling van pluimvee, konijnen en duiven, welke omstreeks Kerstmis alhier zal gehouden worden belooft uitstekend te zullen sla gen. Zeer vele inzendingen zijn reeds toe gezegd, terwijl fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. B. c n W, maken bekend dat degenen, die voor gemeentelijke werk verschaffing in aanmerking wenschen te komen, zich gedurende de eerste drie de gen der week .kunpieii opgeven aan het bureau der arbeidsbemiddeling ten gemeen, tehuize, Onder het vee van den landbouwer v, d. W. alhier is mond- en Mauw zeer uitgebroken-. Deze landbouwer beeft een beele schadepost, aangezien vele jonge biggen aan die ziekten sterven. Omtrent de hieronder genoemde verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 nikkelen arihband, 1 houten tabakspijp, 1 paar zwarte bandschoenen, 1 kinderwant 1 grijze handschoen en 1 ijsmuts. Zaterdagavond is door een, tot beden onbekenden dader, met een steen de spiegelruit vernield vap de slagers'winkel van den beer van der Zwaard aan de Nieuwstraat. Daar do ruit niet verzekerd is, belee- bent dit een groote schadepost. De politie stelt een onderzoek in. BOSKOOP 26 Nov. Veiling. Ophelia 80—120 ct., Hadley 60—90 ct., Butterfly 100135 ct., Chrysanthemum (tros) 30120 ct., Anjers 20 ct.. alles per bos; Chrysan themum 1023 per stuk. WASSENAAR. A.s. Woensdagmiddag half drie hoopt Ds. de Vey Mostdagh tie ba zaar te openen. Hef ziet er in de zaal voor Chr. Belangen zoo aantrekkelijk uit dat een bezoek al'eszins de moeite loont. A.s. Vrijdagavond verga dert de Vereen, voor Ghr. Nat. Onderwijs alhier. Op de agenda komt onder meer voor een bespreking over oprichting van een Chr. M. U. L. O. We zuilen hopen dat de pogingen van het bestuur in dezen slagen moge. De co*llecte voor de Zen ding is in de loop der vorige week nog eenigszius aangegroeid zoodat het totale bedrag thans geklommen is tot £730. OUDE-WETERING. 1Donderdag 29 November hoopt D.V. voor de afd. van Patrimonium alhier op te treden de heer J. Plooy, hoofd der Julianasohool te Rijusburg met het onderwerp: „Ons Ghr. Sociaal Ideaal", in 't locaal achter de Geref. Kerk. Deze ver gadering is voor alle geestverwanten toe gankelijk ook voor vrouwen, Laten er velen komen. Spreker en onderworp zijn het waard. WOUBRUGGE. A.s. Zondag zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer W. Klokke- meijer als schilder op de werk „De Dage raad" alhier, werkzaam werd gesteld. Ko mende van De Rijp, een dorp dat econo misch snel achteruit ging, vond hij 2 De cember 1898 bier een blijvende werkkring, welke bij zeer teil genoego van zijn pa troons heeft vervuld. Ongetwijfeld zal dit jubileum niet ongemerkt voorbijgaan. De lieer Klokkemeijer heeft de c-roote uitbreiding van de scheepswerf geheel me degemaakt. lteeds in 1890 had. wijlen de heer J. Boot plannen om de scheepbouw van bout in ijzer om to zetten, doch dit heeft beel wat voeten in do aarde gehad, eer het zoover kwam. In 1913 kreeg zijn weduwe, na herhaald verzoek, daartoe van B. en W. alhier ver gunning en 29 Juli d.a.v. bekrachtigde de Raad dit, doch 13 Augustus van dat jaar ging de heer P. B. de naastgelegen eige naar bij H. M. de Koningin in beroep en werd Januari 1914 bet besluit van den Raad vernietigd. Ook op een later gewij zigd verzoek, werd door B. on W. afwij zend beschikt. Een en ander was oorzaak dat de jvml „De Dageraad" thans gelegen is onder Alpben a. d. Rijn, een plaats die meer ge- schikt was voor do groote uitbreiding welke later geschiedde. -V NOORD WIJK AAN ZEE. Gisteravond trad in de Herv. Kerk alhier op Ds. de Vey Mest- dagh van Wassenaar, zulks op uiinoodi- ging der Chr. Jongel-Vcrcen. „Volg Mij'V Zijneerw. sprak naar aanleiding van Openb. 17 vs. 14. Zaterdagavond ging door ons dorp bet geroep brand." Velen ging den weg waarheen de agenten met de wagen waren gegaan. Eindelijk pl.m. een kwartier buiten het dorp op do Koe- pelweg, bleek het te zijneen oefening 't Was dus wel een verrassing. RIJNSBURG. Burgerl. Stand. Geboren: Simon z. van A. Eikelenboom en J. van Wie ringen Christiaan Johannes z. van - ChT. Joh. van Dijk en G. Hogewoning Gerrit z. van C. van It er son en J. van den Eijkel Greta d. van G'. van Iterson en J. van den Eijkel Arie Jan z. van C. Kromhout en A. M. van den Gever Ma- lia Antjo d. van C. Kromhout en A. Al. van den Oever Pie ter Dirk z. van J. Ravensbergcn en J. Glasbergen Maria Anna d. van C. Glasbergen en M. A. Maar- sclïalkerweerd Jan z. van A. Zandber gen en J. Admiraal Dirk z. van J. de Mooij en J. ten Donkelaar "Wiilemijntje Geertje d. van J. Tij sterman en J. van Delft- Ondertrouwd: Jan van Vliet jju. 25 j. en G. J. Huisman C. van Delft jm. 24 j. en J. Cl. Ravensbergcn jd. 23 j. M. K age naar jm. 30 j. en C. D. van den Mcij- den jd. 26 j. P. van Egmond jm. 20 j. en J. Vonk jd. 20 j. Getrouwd: Cornells de Koning jm. 27 j. en Joh. S. de Koning jd. 22 j. W. G. Wiesmeijer jm. 29 j. en C. Caih. Brus- eee Jan van der Vijver jm. 31 j. en L. van Vliet jd. 38 j. Overleden: Cath. van Nieuwkoop 13 mrid., d. van N. van Nieuwkoop en J. Zand bergen Gerrit den Haan 90 j., wedr. van A. A. van der Werff Jakob van Muijen 10 mnd., z. van C. van Muijen cn N. Heemskerk Andries van Egmond 17 mnd., z. van A. van Egmond en N. de Roodo Wiilemijntje Hogewoning 3 j., d. van W. Hcgf en W- Paauw. ZOETERWOUDE. Gisteravond vergaderde alliier de vereeiwg-'iig „IJssport" iu 't Witte Huis; do vergadering was vrij goed bezocht. De secretaris las de notulen der vergadering van. het vorige jaar, die on veranderd werden goedgekeurd. De penningmeester bracht versteg uit van zijn werkzaamheden, 't B'i'eek dat f 42 69 in kas was. Spoedig zou begonnen worden met het innen der contributie. De voorzitter bracht daarna dank aan. den Notaris Ruizevekl, voor de werk zaamheden dte hij geheel be1 oogloos had verricht voor de vereeniging, „.-n eir.de de Koninklijke goedkeuring 1e verkrijgen op reglement en statuten. Met algemeene stemmen werd- daarna ate bestuurslid herkozen de heer A. G. Hendrikse, en in de plaats van den beer G. v. Leeuwen, dio inmiddels naar Amerika is vertrokken, de heer W. J. Beveren. Als haan-commissa rissen werden gekozen de heeren C. de Graaf en H. v. d. Poel. Vervolgens werden door het bestuurslid Volleberg modePen vertoond voor rn- signe's voor 't bestuur. Besloten werd een Oranjekleur-roset aan te schaffen voor 't bestuur en een driekleur-strikje voor de haan-commissarissen, zoodat men die heeren aan genoemd onderscheidingstee- ken zal herkennen. Nadat alsnog was bestelen, dat als sjl ijs komt, zoo spoedig mogelijk een kin derfeest za;l worden gehouden en door den voorzitter dank was gebracht aan zijn mede-bestuurders Lemmerzaal eu de Groot, voor hun flinke propaganda die zij hadden gemaakt voor de vereeniging. waardoor aan den Rijndijk vele leden tot de vereeniging waren toegetreden, sloot hij met een woord van dank deze goedge slaagde en gezell'ge vergadering. Besmettel ij ke ziekte, Dip- theritis, te uitgebroken in het gezin van den tuinder J. Vlasveld alhier. 4— Zoo goed als geweken kan worden beschouwd in deze gemeente het mond en klauwzeer onder het vee. OEGSTGEEST. In tegenwoordigheid van helpers, helpsters en genoodigden, we~d lieden de bazar ten bate van de Rchoboth- kauel geopend. De heer J. C. Wirlz sprak cou ope ningswoord, terwijl de presidente van liet damesconrté, Mevr. de Graaf, daarna en kele woorden van. danlc en aanbeveling sprak. De bazar is keurig ingericht en oen be zoek overwaard. Morgen komen we op een cn and-er nader terug. Gemeenteraad Koudekerk. Vergadering van Maandag 26 November. Voorzitter do Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Do Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen, der laatst gehouden vergadering voorleest, welke worden goedgekeurd. Mededcoling wordt gedaan van H. H. Ged. Staten, eenige goedgekeurde Raads besluiten cn aangaande Rijksuitkocring. B. en W. hebben kasopname gedaan 1 Oct. 1.1 bij den Gemeente-Ontvanger. Alle be scheiden bleken in orde en in kas Weck te sluiten met f 8827.48*. Do rekeningen van het Burgcrl. Armue- stuur en het Burgert. Axm'iuis 1922 woracm vastgesteld, do eerste mee een naacclig saldo van f21.65 en de laatste met een voordeelig saldo van f478.22. De Begrooting 1924 van de eerste wordt vastgesteld tot een bedrag van f 330. in ontvangsten cn uitgaven en van de laatste in ontvangsten f4300.en in uitgaven f4292.50, batig saldo f7.50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2