IwniMMijke Aankondiging, SSEMEfiaTES-UKE V1SCHVERK00SV 'Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkb 18 (Telef. 1225) is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.18f 0.! SCHOL a f 0.16, VERSCHE HARING a f 0.14 per pond cn verder doorloopend ver krijgbaar INMAAK- en VOLLE HARING &4ü et. per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 5 November 1923. AGENDA. WOENSDAG 7 November. Leiden. Filmavond Indië, van de Afd. Leiden van de Ned. Zendingsvereeniging. Stadszaal aanvang 8 uur. Kindervoorstelling namiddags 6 uur Stadszaal. DINSDAG, 6 November. Leiden. Centrale Bazaar voor Wijkarbeid in bet Nutsgebouw. Opening te half drie. 's Avond van 710. WOENSDAG, 7 November. Leiden Centrale Bazaar voor Wijkarbeid in het Nutsgebouw. Van 1012; 25 en 710. DONDERDAG, 8 November, Leiden. Centrale Bazaar voor Wijkarbeid in bet Nutsgebouw. Van 1012; 25 en 710. DONDERDAG 8 November. Oudewe- tering. Openb. verg. Geref. J. V. Rede D. Kuipers over „De arbeid van den Ned. Milit. Bond. Met lichtbeelden. Aan vang haif acht. VRIJDAG, 9 November. Leiden. Centrale Bazaar voor Wijkarbeid in bet Nutsgebouw. Van 1012; 25 en 710. VRIJDAG 9 November Leiden. Lezing Ds. R. E. van Arkel, Geref. Predë te Utrecht. Onderwerp„De Stad van Kain." Kerkgebouw Hooigracht-, aanvang 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag B tot en met Zondag 11 November waargenomen door de apotheek van den heer M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menscbbeid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. wet 30.435 personen in het genot ver keerden van een als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 3611 personen een invaliditeit6rente, als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 68.328 perso nen in het genot van eene als vrucht hun ner verzekering verkregen ouderdoms rente van drie gulden per week. De Hanzebank in Den Bosch. Naar in deskundigen kringen verluidt, heeft een ingesteld onderzoek nu reeds uitgemaakt, dat een faillissement der Hanzebank niet is te voorkomen. Tevens meent men, dat ten hoogste 30 pet. aan depositohouders en spaarders kan wor den uitgekeerd. De aandeelhouders ver liezen alles. Voor het meerendeel waren de verleende credieten niet invorderbaar. De Belijdenisschriften. Ter vergadering van de classis XJtreclifc der Clir. Geref. Kerk kwam een vraag van de Kerk van Utrecht, luidende: „Is het niet noodzakelijk, dat onze Belijdenis schriften aangevuld worden met het oog op de stroomingen en teekenen onzer tij den?" Na herinnering aan de uitspraak der j.l. Generale Synode, zei Utrecht op de volgende classis-vergadering met een schema te willen komen. Predikant-Kamerlid. De classis Utrecht der Chr. Geref. Kerk beeft een Commissie benoemd om de vraag te bestudeeren, of het lidmaatschap van Eerste of Tweede Kamer met het predikambt al dan niet vereenigbaar is. Ned. Bond van Jongelingsvereen. op G. G. Blijkens het verslag van de vergadering ▼an het Bondsbestuur in bet Geref. Jon gelingsblad zijn voor do vacature van Bonds directeur achtereenvolgens aange zocht de heeren J. Schouten lid van de Tweede Kamer te Rotterdam; Dr. K. Dijk Geref. Pred. te Den Haag en. Dr. C. N. Impeta, idem to Kampen, die echter allen hebben bedankt. Het Bondsbestuur plaatst .nu in bet or gaan e>en mededeeling waarin het bericht gaarne in aanraking te zullen komen met personen die zich beschikbaar willen stel len voor de vervulling dezer functie. ËÜBTEBILilMP DE CHAOS IN DUITSCHLAND. Ganzen of ministers. i Terug naar de Monarchie Ebert. Het feit, dat de Groote coalitie in Duitschland verbroken is, heeft in ons Jand nog wel eenigo roering gebracht, doch, vreemd, in Duitschland zelf heeft men er zicb, te oordeclen naar de verhan delingen in de pers, piet veel van aange trokken. Enkele Berlijnsche politici, nu ja, zij mochten zich met bezorgdheid afvragen .waar het heen moest, de groote volks massa was meer ontsteld dat op de .levensmiddelenmarkt de ganzen zegge 1 JtiUioen mark per stuk deden, dan dat de socialisten uit de regeering traden. Het economische probleem neemt aller gedachten, in beslag. En toch ondergaat het Duitsche Rijk in politieleen zin genomen, schokken als nooit te voren waargenomen. Wij deden reeds eerder uitkomen, dat een verschuiving naar rechts aanstaande Doch het zal er niet bij blijven, dat een regeering gevormd wordt uit alle burger lijke partijen. Groote volksgroepen eischen thans een nationalistische dictatuur. De rechtsche pers wil nu behalve het 'geheeie kabinet Slresemaim ook nog rijkspxesident Ebert weg hebben. Dit be wijst wel, dat het ditmaal op het uiterste aankomt, want bij elke vorige crisis liet men Ebert altijd buiten debat. Zelfs werd bij zulke gelegenheden door de rechtsche pers aan Ebert een pluimpje gegeven voor zijn onpartijdigheid. De „Deutsche Zeitung" zegt nu echter, dat als het om den eindstrijd gaat tegen het Marxisme, ook Ebext moet vallen, daar ten slotte de politieke handigheid, die hij zich door jarenlange oefening heeft eigen gemaakt, op den duur gevaarlijker is dan de ge- xingo kracht der sociaal-democratische ministers. De „Lokal Anzeiger" zegt, polemisee- rend tegen een artikel van „Die Zeit" ronduit dat do dictatuur in ieder geval moet komen, zij het niet langs wettigen, dan langs on wettigen weg. Zal men het zoover laten komen? Een tegenvraag: Zal men het kunnen beletten? Er naar trachten zal Stresemann in elk geval. Onder „Telegrammen" konden we Za terdag j.l. nog mededeelen, dat de kanse lier zijn Kabinet zal aanvullen met des kundigen niet-parlementariërs. Woensdag zal hij met dit Kabinet voor den Rijksdag verschijnen, en is er geen meerderheid te vinden om zijn politiek te 'steunen welnu, dan ontbindt hij den Rijksdag en zal zonder volksverte genwoordiging verder regeeren. Tenmin ste, een dergelijk program wordt in zijn orgaan „Die Zeit" ontwikkeld. Of het zoover komt is een tweede zaak. Verschillende teekenen wijzen er op, dat een Putsch van Rechts voor de deur staat. Te München marcheeren de „stormtroe pen" in volle uniform met stalen helmen op en met geschouderd geweer door de straten. De 7e November wordt aangeduid als de dag, waarop de aanval beginnen zal. Voorts wordt medegedeeld, dat uit Jena alle leden der nationalistische studenten organisaties verdwenen zijn. De Jong- Duitsche orde zal, evenals de Stahlhelm- buDd, vóór den nacht van 4 November een mobilisatiebevel hebben gekregen. Een ander bericht zegt. dat ook in Noord-Duitscbland, in Mecklenburg en in Pommeren, concentraties van strijdorga nisaties zouden hebben plaats gehad. Het staat absoluut vast, dat de leiders van de aan de Noordgrens van Beieren geconcentreerde ongeregelde troepen van plan zijn tegenoveT de Novemberdagen van 1918, Novemberdagen van 1923 te stellen en vrij zeker is het dan ook, dat het in hunne bedoeling ligt, deze Novem berdagen niet ver na den derden Novem ber te doen vallen. Eveneens staat het vast, dat de regee ring te Berlijn naar aanleiding van de bij haar ingekomen waarschuwing ernstig heeft beraadslaagd en middelen tot tegen weer heeft beraamd, welke echter strikt geheim worden gehouden. De s.-d. „Vorwarts" trachtte door de sensationeele mededeeling, dat von Kahr de regeering in Beieren omver hadt ge worpen, en een ultumatum aan Berlijn gezonden om binnen 24 uur een rechtsche dictatuur te proclameercn, do repuhli- keinsche gemoederen warm to maken voor een tegenweer-actie, maarer komt geen beweging. Men is in do vijf revolutie-jaren zóó doof geschreeuwd met dikke woorden, dat men er niet aan denkt om voor een leu gen van „de Vorwarts" in beweging le ko men. Bovendien, zooals gezegd, men heeft meer belangstelling voor den prijs der ganzén dan voor de partijkleur der mi nisters. Omdat liet Marxisme do ganzen duur maakte voelt men wellicht het meest voor Duitsch-Nationale ministers doch niet omdat men zoo Duitsch-Nationaal isl DE HERSTEL-KWESTIE. Reuter verneemt, dat de Britsche re geering thans Poincaré's antwoord af wacht of hij bereid is zijn voorwaarden to wijzigen. Het gevoelen hierbij is, dat in dien de uitnoodiging der geallieerden aan Amerika zoodanig beperkt wordt, dat de deskundigen alleen een onderzoek naar de huidige Duitsche betalingscapa citeit kunnen instellen en niet voor de naaste toekomst, do besprekingen geen zin hebben. Aan een Havas-bericht ontleenen wij nog, dat Frankrijk in 'n nota een verla ging der schadevergoedingssom weigert, on eventueel alleen een wijziging zou aanvaarden onder den vorm eencr ver daging van het op 5 Mei 1921 overeen gekomen betalingsprogram. Het zou een verlaging slechts dan aanvaarden, indien zijn schuld aan Engeland en Frankrijk eveneens werd verlaagd. Frankrijk meent, dat de commissie nut tig werk zou kunnen doen door de oor zaken van Duitschlands insolventie op te sporen en de middelen aan te geven, die tot het herstel zijner financicele capaci teit zouden kunnen dienen. De sirijd om protectie. Men gelooft, dat de Britsche premier Baldwin nog geen bepaalden, datum in uitzicht heeft gesteld, waarop daar te lande de algerneene verkiezingen zullen plaats vinden. Van véle zijden is hem advies toegezegd in deze aangelegenheid. Sommigen zijn zelfs de meening toege daan, en onder hen behooren zijn meest enthousiaste medewerkers dat de alge- in een§ verkiezingen pnmiddcdJiik, moeten worden gehouden, maar twee leden zij ner regeering, lord Derby en lord Salis bury hebben als hun meening te kennen gegeven, dat er op het oogenblik nog geen noodzaak bestaan voor een onmid dellijk handelen. Wellicht zal het nog eenigen tijd duren alvorens de premier een definitieven datum voor de verkiezin gen vaststelt, maar in politieke kringen is het algemeen gevoelen, dat geen langer uitstel dan tot einde Januari gegeven zal worden. Waarschijnlijk is, dat de ver kiezingen in de laatste week van Januari plaats hebben. In alle politieke partijen overkeorsckt de meening, dat de vrouwelijke kiezers bij deze gelegenheid een buitengewoon belangrijke rol zullen spelen. Do conser vatieve agenten in de verschillende dis tricten zijn reeds tot de conclusie geko men, dat de vrouwelijke bevolking groote bezwaren koesterde tegen het heffen van een invoerrecht op levensmiddelen. De pas afgelegde verklaring van den pre mier, dat hij de levensmiddelen van zijn tarieven zal uitsluiten heeft dus do taak der conservatieve agenten belangrijk ge makkelijker gemaakt. Een proces tegen het Leger des Hcils. De Wilson Paper Company te New York is een proces begc anen tegen liet Leger des Heils, strekkende tot niets min der dan „ontbinding van die vereeniging" op grond dat het Leger zich „op onwet tige wijze bezighoudt met het papierbe- drijf". Het is, schrijft de „Daily Tele- graph'-correspondent te New York, een feit, dat het Leger meer geld biedt dan de Wilson Company voor oud papier, en dat het eveneens oud papier tegen lageren prijs dan genoemde maatschappij ver koopt. Daarmee, zoo zegt eischeres in het geding, hebben de volgelingen van gene raal Booth de voorschriften van de wet overtreden en misbruik gemaakt van de aan het Leger toegekende voorrechten, welke berusten op zijn karakter als gods dienstige en liefdadige organisatie. In geen enkel land ter wereld heeft het Le ger des Heils vaster wortel geschoten dan in Amerika en op het oogenblik wordt al daar door de grootste advocaten voor het Leger vrijdom van-belastingen bepleit. Rechter Dwever, die de zaak behandelt, zal volgende week beslissen of de poging, om liet Leger van liet terrein van den pa pierhandel, waarop het aan tal van maatschappelijke wrakken hulp ver schaft, te verdrijven, met succes zal wor den bekroond. Stille krachten. Naar de „Novosti" uit Belgrado ver neemt, is Vrijdag een aanslag gepleegd op den Joegoslavischen militairen atta ché KrastHsj. Drie individuen vervoegden zich aan zijn woning te Sofia en vroegen hem te spreken. Er ontstond een hand gemeen met den bediende van den attaché die de indringers niet wilde toelaten. Toen de attaché zelf kwam toeloopen, gin gen twee der indringers op de vlucht. De dorde schoot, doch de revolver ketste en in de worsteling welke ontstond, werd de .attaché ernstig aan het hoofd verwond. Naar verluidt zou de danslag gepleegd zijn door „Stille krachten", die er op uit zijn vijandschap tusschen Bulgarije en Joego-Slavië te zaaien. De Joegoslavische minister van Bui- tenlandsche Zaken heeft langdurige be sprekingen gehad met de gezanten van de landen der Kleine Entente te Belgrado. Men verwacht een gemeenschappelijke démarche van de Kleine Entente bij de regeering te Sofia. KORTE BERICHTEN. Volgens berichten uit Belgrado is in den Albaneeschen kabinets raad de minister van oorlog, na een woordenwisseling met den minister-presi dent Ahmed Bey, door dezen met revol verschoten verwond. Op de levensmiddelenmarkt te Ber lijn lieerscnte Zaterdag een volledige prijzencha os. In de markthal kon men dezelfde artikelen en gelijkwaardige waren tegeii zeer uiteenloopende prijzen koopen. Bij vleesch en vet waren prijs verschillen van twintig milliard per pond. Ook op de markt voor gevogelte waren de prijzen onbetaalbaar. Ganzen deden meer dan een billiocn per slul:. Op de visch markt waren de prijzen verdubbeld. Een Exchangebericht uit Washing ton meldt, dat generaal Wood, gouver neur-generaal van do Philippijnen, het Amerika an sche departement van oor log heeft gemeld,dat opstandige moros een geheeie Philippijnsche afdeeling hebben vernietigd. Hij beschrijft den toe stand als ernstig, vooral in de provincie Botabano. Nabij liet station van Zemonico (Dalmatië) zijn gistermorgen twee trei nen met elkander in botsing gekomen. Er zijn twee dooden en vijftien gewon den. De Duitsch-völkische vereeniging te Leipzig heeft op bankbiljetten van 1000 en 5000 mark het volgende anti-somi- ti scire opschrift laten drukken: „De Jood nam zilver, goud en spek, Ons Duitschers liet hij deza drek". De biljetten worden op grooten schaal verspreid. BCERÏC EN. SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Hijkersmilde (tooz.) A. N. Tonsbeek te Kathel. Aangenomen. Naar OegstgecstT. J. Jansen Schoonhoven te AlmeivHarfsen. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Suameeroand. H. de Zwart, te Hallum. Aangenomen. Naar Amerongen: G. Veertien daal te Elburg. Bedankt Voor Oóltgensplaal: M. A. van Pernis te Schoonrewoerd. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Bussum: L. H. van dor Meiden te Dordrecht. Emeritaat. D s. G. Posthumus M e y j e s, pred. bij do Ned. Herv. Gem. te Zandvoort heeft om gezondheidsredenen1, tegen 1 Dec. a.s. bij het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland emeritaat aangevraagd. D s. G. W. Noordenhout, pred. der Ned. Herv. gemeente te Wier (Fr.) heeft tegen 1 Jan, a.s. eervol ontslag aan gevraagd. Avondvrede. In een Donderdag te Heerlen gehouden vergadering zijn de statuten vastgesteld van de vereeniging Avondvrede, tot stich ting en instandhouding van tehuizen voor Protestantsche ouden van dagen en nieu we armen in Limburg. 'Reeds telt deze vereeniging veertig lede'n. Acht diaconieën sloten zich bij baar aan. Tot voorzitter van het hoofdbestuur koos de vergadering ds. J. Verhoog te Tcrwinselen. Nieuwe predikantsplaats te Huizem In verband met de vestiging eener tweede predikantsplaats in de Ned. Herv. Gem. to Huizen wordt het tracte- ment, aan deze plaats te verbinden, be paald op f 4000 (benevens vrije pastorie en emolumenten.) Beroepbaar. Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr., thans nog hoofddirecteur der Rijkswerkinrichting to Vecnhuizen, stelt zich als eervol ontslagen predikant bij de Ned. Herv. Kerk, weder als zoodanig beroepbaar. Kerkelijke strijd. Do verkiezingen voor het kiescollege van de Ned. Hervormde Gemeente te Kampen, waarbij de laatste jaren een feilen strijd gevoerd wordt tusschen Ethischen en Gereformeerden, hebben beden geleid tot een beslissende overwinning van laatst genoemden, die al him candidaten met groote meerderheid herkozen en gekozen zagen. Vorige maal v/is ten de orthodoxen ook de overhand te behouden, maar toen met een onbeduidende meerderheid. Het terreinverlies voor de meer gematigde elementen is blijkbaar te wijten aan het feit, dat aan deze verkiezing voor de eer ste maal werd deelgenomen! door vrouwe lijke lidmaten, ofschoon van do pl.m. 2000 stemgerechtigde vrouwen nog geen 600 ter stembus zijn opgegaan. De vrijzinnigen, zelfstandig georganiseerd in de Vereeni ging van Vrijz. Hervormden met eigen predikant-voorganger, hebben zich ook nu weer van deelneming aan den strijd ontr- houden. Zendeling K. Th. Jens. Eenige dagen geleden is met de „Tam- bora" binnengekomen met verlof, de heer K. Th. Jens, Zendeling-Administrateur te Tcbelo. Voorloopig adres: Jansveld 51,. Utrecht. Het ligt in de bedoeling van den heer Jens zich tijdens zijn verlof te 's-Gra venhage te vestigen. De Schoolraad. De Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel heeft benoemd lot leden der com missie voor de paedagogiek: dr. K. Dijk te 's-Gravenkage, B. Ebling t© Amstei'r dam, dr. Joh. de Groot le 's-Gravenhage, A. Jonkman te Amsterdam, dr. S. O. Los te 's-Gravenhage, ds. J. L. Pierson te Groningen en H. J. van Wijlen le Rot terdam; tot leden der commissie voor de be slechting van gewone geschillen: J. v. Andel J.zn. te Rijswijk, mr. P. E. Barbas te Haarlem, piof. dr. F. W. Grosheide te Amsterdam, H. v. Heuven te Utrecht, ds. G. J. v. Paassen te Zutphen en jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck te Doorn; tot leden der commissie voor de geschil len van kerkelijken aard ds. A. de Geus te do Lemmer, ds. J. J. Impeta te Kat wijk aan Zee, dr. A. Troelstra te 's-Gra venhage, H. M. Tromp te Sneek, Kalsbeek te Woerden, J. H. Nieuwenhnizen le Zegwaard en prof. dr. A. Noordlzij te Driebergen. UIT DE OWïGEWIÜG OEGSTGEEST. D s. A. J. R u y s, pred. b ij de Ned. Herv. Gemeente alhier, wieni eer vol emeritaat is verleend, hoopt op Zon dag 11 Nov. a.s. des namiddags to 2 uur in het Greene Kerkje van zijne gemeente afscheid te nemen. In een circulaire doet Ds. Ruys voor liet laatst oen vrien delijk verzoek tot d© kerkelijke gemeente. Het betreft bier de Diaconie, die in dezo week een najaarscollecte langs do huizen denkt te houden. Do Diaconie onderhoudt geregeld 27 personen en gezinnen geheel. Twee personen zijn voor haar rekening geplaatst in een inrichting. Bovendien heeft zij zeven voogdijkinderen die in de Marthasticliting te Alplien hunne opvoe ding ontvangen en waarvoor 80 van de leesten door het Rijk wordt betaald. In do eerste drie kwartalen van 1923 werd uitgegeven een som van f 3165.30, terwijl de ontvangsten gedurende datzelfde tijd vak, vooral door den tijdelijken nood in twee gezimien, tocli niet voldoende waren; want niettegenstaande de collecten steeds stijgende zijn bedroegen deze slechts f 2854.97, zoodat er op 1 October een te kort was van f 31023.- De raming van uit gaven voor hot 4e kwartaal 1923 bedraagt f 1050.De te ontvangen kerkcollecto en renten worden te samen geraamd op f 560 zoodat nog een f 800 zal moeten ontvan gen worden, wil de adm. Diaken dit jaar zonder een tekort kunnen sluiten. Het vriendelijk verzoek van Ds. Ruys is, liem te willen verblijden met een zoo mogelijk dubbele gift, opdat Z.Eerw. die spoedig zijn ambt zal nederleggen! enl dc gemeente verlaten, de Diaconie zonder schuld kan achterlaten. D s. T. J. Jansen S ck o o ni- hoven te Almen heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. Ds. Jansen Schoonhoven' werd geboren 3 Nov. 1872 en is dus 51 jaar oud. In 1899 werd bij candidaat en op 6 Augustus van hetzelfde jaar deed hij te Sluipwijk zijn" intrede. In 1908 vertrok hij naar Giet-1 hoorn, welke gemeente hij in 1913 verwis selde met Almen waar hij op 19 October van dat jaar zijne intrede deed. BOSKOOP. Land- en Tuinbouwongevallemvet. Voor de commissie van scheidslieden iii Zuid-Holland, genoemd in art. 4 van het Kon. besluit d.d. 11 Juni 1923, Staatsblad no. 258 is .o.m. benoemd door Z.Ex. den Minister van Arbeid, Handel cn Nijver, heid, d.d. 9 October 1923, als lid de liee* D. Mesman, Rozenlaan no. 2, en als plaatsvervangend lid de beer E. Guide-' mond, Zijdewt^;. Door dez© benoeming i^, ook onze gemeente erkend en zal bij even' tueele geschillen zeker het profijt worden ondervonden voor een juist inzicht dat zeer noodig is voor een goede uitspraak. B. en Wi vestigen er de aandacht op dat in dezo gemeente een,' geval van typhus is geconstateerd en dringen daarom bij de ingezetenen er op aan geen ongekookte melk te gebruiken. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October ingelegd f 5556.82 en terugbetaald f 9398.23 Het laatste door liet kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 4237. Door do onderaf dee- ling „De Rijnstreek van den A. N. 1\- bonidi" is besloten, om in dit seizoen we. dorom een cursus te houden te ver krijging van het politiediploma. Als leider en leeraar van dien cursus zal optreden de heer Commissaris van po litie te Alphen. Ook jongemannen uit deze gemeente kunnen bij gebleken geschiktheid aan dien cursus deelnemen, cn kunnen zich dien aangaande vervoegen bij den heer H. J. Heijmans, gemeente-veldwachter alhier. B u r g e r 1. Stand. Geboren:: Henjdrik |z. van J. de Kwaadstenieb eri M. Vuurens Hubertus Maria Anthonius z. van H. J. Broekhuijse en A. E. M. Ver-: beul Teuna d. van W. de Vries eu W. P. v. Heiningen Helena Maria d. van T. Steenkamer en G. v. d. Meer Hende- ricus Joannes z. van H. Th. v. d. Kallen en C. M. Lünnemann. Ondertrouwd: E. E. L. v. d. Leest' en C. M. Loef. Getrouwd: H. Sepers 40 j. en P. J. v. d. Paauw 30 j. Overleden: Belia Droog wed. van J. Hocgerdijk 80 j. SASSENKEIM. De bibliotheek van de Geref. J<*ng- Vereeniging Jonathan" is wederom geopend Zaterdagsavonds van lialf acht tot acht uur. Voor nict-begunstigers zijn alle boeken voor den geringen prijs van f 0.50 per win ter beschikbaar; voor begunstigers zijn de boeken gratis verkrijgbaar. Woensdagavond half ze ren is het in de Geref. Kerk alliici dank stond voor het gewas. D o A n t i-R e v. K i e s v e r- eeniging „Nederland en Oranje" alhier vergadert op Donderdag 8 Nov. a.s. 's avonds lialf acht in „Concordia." De agenda is als volgt: 1. Openings woord van den voorzitter. 2. Notulen. 3. Jaarverslagen. 4. Verkiezing Bestuurslid, wegens aftredteni van den secretaris. 5. Verkooping ten bate der kas van een prachtige pot, door onze vereeniging als ecroprijs in den optocht tijdens de Jubi leumfeesten behaald. 6. Onderwerp: Ons partijwezen en hare inrichting door H. v. Zonneveld. D s. J. Jansen, Oh r. G e- ref pred. te Leiden, hoopt D.V. Donderdag 8 Nov. des avonds 7 uur in 'do zaal Frö belschool Kerklaan, te prediken. LISSE. De door oenigc jonge dames in de gemeente gehouden collecte ten behoeve der vereeniging „Het Roode Kruis" heeft f 196.48 opgebracht. B u r g e r f. Stand. Onder-' trouwe!J. J. Vertuijn en J. M. v. d. Reep C. Valk en J. Segers. Goiiuwd. H. van der Jagt en J. Mijn- ders. Overleden: Johanna Hoogduijn wed. van C. Tolido, 71 i. P. Beijk 53 j. HAARLEMMERMEER Burgerl. Stand. Geboren: Neeltje d. van A. de Vormer cn W. van den Ochtend Christianus Petrus z. van P. J. C. Dijkman en A. Struijf Pietro- nella Adriana d. van L. van Wijk en P. A. Biesheuvel Daniël v. van J. Meijer en M. de Leede Willem z. van C. van. der Stelt en T. van Dragt Catharina Maria d. van F. F. Meegdes en A. van Waard Cornelia d. van H. van den Ban en A. Vlug Cornelia z. van C. Visser en M. Molenaar. Ondertrouwd: Avan Zanten 24 j. en D. W. Hansen 22 j. O. Hogerwerf 22 j. en W. A. Jansen 18 j. K. Markus 22 j. en T. M. Leenhouts 18 j. B. van Leeuwen 23 j. en M. W. van der Weele 21' j. J. Klinkenberg 24 j. en J. C. Land-, wer Johan 30 j. Getrouwd: J. W. F. van Daalen 25 j. en S. M. Goedhart 24 j. J. Wiggcman- sen 24 j. cn J. C. van Stoenis 23 j. J. C. van der Stad 21 j. en A. van de Koppel 22 j. P. Laan, wedr. van T. Mcerebocr, 55 j. en J. M. Bertens 40 j. Overleden: Govert Miedema 4 rand., z. van T. Miedema en L. Bakker Ane Wesselius 4 j. z. van H. C. Wesselius en H. J. Visser Alexander vail der Kolk 71 j., wedr. van S. Verhoeven. LE1DEBDOBP. Burgerl. Stand. Bevallen* J. Batermans geb. de Boer d. M. ,r[>ek geb. Bennik d. Ondertrouwd: H. v.d. Vegte ]m. 24 j. en G. de Jong jd. 24 j. Overleden: Cornelia v. d. Z«an 3 mnd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2