«•PSWaKSR! Dagblad voor Leiden en Omstreken. In Leiden en buiten Leiden fr-' waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal Per weck .......f0,19 (JFranco per post per kwartaal f 2.90 4de JAARGANG. - VRIJDAG 2 NOVEMBER 1923 - No. 1078 BureauHoosgracht 35 Leiden - Tel. Ent. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PKUS Gewone advertentïen per regel 22Ja cent?' v Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief contract, belangrijke reductie. Kleine advertenties bij >^oruitbeta^ van ^ei1 hoogste 30 "woorden, worden dagelijks geplaatst ad £0 cent. Dit nummer bcstaaf uit twee bladen. Misverstand. In sommige kringen loont men zich verwonderd over het feit, dat de Sta n- daard zoo met nadruk op den voor grond stelt, dat thans het woord is aan Mr. Troelstra. Bctor zou het toch zijn, zoo meent men, 'dat gekramd werd en gelijmd, net zoo lang tot weer een rechlsch Kabinet de leiding zou kunnen nemen. Blijkbaar is hier misverstand in het spel en wordt over het hoofd gezien dat, volgens de geldende parlementaire regelen de oppositie, wanneer een Kabinet ten val wordt gebracht, verplicht is het be^ wind over te nemen. Wordt die gedachte losgelaten, dan krijgen onverantwoordelijke politici vrij spel. Men ka.n dan naar hartelust afbreken zonder zioh om de gevolgen te bekomme ren cn in minder dan geen tijd is het dan met ons parlementaire stelsel gedaan. Door Mr. Troelstra is dit verstaan toen hij zich reeds hij voorbaat bereid ver klaarde aan de vorming van een Kabi net mee te werken. En mannen als Dres- selhuys, Marchant en van Schaik, hebben dit ook terdege begrepen. Zij wisten precies wat er op bet spel stond, Zij wisten dat het niet alleen gin> om do Vlootwet, maar om bet geheele Kabi net en dus spreekt het ook vanzelf dat zij de gevolgen van hun daad moeten dragen. En waar Mr. Troelstra bij deze geheele beweging de leiding bad, waar hij het was, die het Kabinet ten val bracht, daar is hij ook de aangewezen man om een nieuw parlementair Kabinet saam te stel len. Als Mr. van Gijn zegt dat deze gedachte lielachelijk is, en als Het Volk be toogt dat Troelstra op den voorgrond wordt geschoven om de zaak te vertroe belen, dan blijkt daaruit alleen, dat zij •de verantwoordelijkheid voor wat zij be dreven hebben van zich af wenschen te schuiven. Het zou voor de beeren verbazend ge makkelijk zijn als nu maar weer dadelijk een nieuw rephtr;ch Kabinet gereed stond, dat men dan weer naar hartelust kon bestoken en na korten tijd door een nieuwe combinatie ten val brengen, maar zoo gemakkelijk komt men van deze zaak sic' af. Men moet nu maar eens toonen wat men zelf tot stand kan brengen. Het is dan ook volkomen in den haak, dat Het Volk een beroep op de dissi dente Katholieken om met de S. D. A. P. samen te werken. Het roode orgaan erkent, dat het bij deze crisis niet alleen 'ging om de Vloot wet. Do Vlootwet-crisis, zoo zegt bet blad, is feitelijk een bezuinigingscrisis. De Soc. Democraten, zoo heet het, zijn ook overtuigd van de noodzakelijkheid, van een sluitende begrooting, maar zij willen dat doen zonder de Jasten te ver zwaren en zonder aan de salarissenen en. de sociale en cnlturcelo belangen te ru iten. Welnu, dan moeten zij ook in de ge legenheid worden gesteld, dit kuntstuk te volvoeren. Het is dan ook vólkomen in den haak, als ons hoofdorgaan zegt. dat thans het woord is aan Mr. Troelstra. Do groote held, die als overwinnaar be jubeld werd en met een met bloemen versierde zweep als embleem aan zijne macht zich aan zijne getrouwen vertoon de, moet nu maar eens toonen wat hij kan. En de liberalen en de B. Katholieken, die, toen het ging tusschen dit Kabinet en Troelstra. bleken meer vertrouwen te hebben- in den rovolutionnairon agitator dan in mannen als Colijn en van Karne- beck, zij moeten nu ook de gevolgen van hun optreden dragen. Het zou onverantwoordelijk zijn on blijk 'geven van zeldzame kortzichtigheid, wan neer zonder meer een nieuw rechtsch Ka binet in elkaar werd getimmerd. Zal daarvan ooit sprake zijn, dan moet niet aheen de eenheid van de R. K. frac tie volkomen worden hersteld, maar dan moet allereerst do onmacht van de oppo sitie, voor heel het volk blijken. Dan moet zij zelf haar onmacht er kennen en zelf haar onverantwoordelijk bedrijf bewijzen. V Het is zoo erg niet. Er koerscht met name in sommige amb tenaarskringen niet geringe vreugde, dat de Vlootwet verworpen is. Immers, met die vlootwet zijn tevens ook do bezuinigingsmaatregelen van de baan cn is, naar men meent, ook het ge-, vaar, dat de salarissen verlaagd zullen worden, geweken. Colijn, dat is de man die orde op za ken zou stellen en die ook de ambtenaars salarissen niet onaangetast wilde laten, «n daarom houdt men het liever met Troelstra, die van al die bezuinigingen niets w.it weten. En in hun kortzichtigheid meenen zij, dat al werd dan misschien het lands-, belang «geschaad, de belangen der ambte naren dan toch maar worden gediend. Voor dezulken kan het misschien geen kwaad even in herinnering te brengen een uitspraak van Mr. Troelstra in de feestvergadering te Amsterdam, waar hij, volgens het verslag in de N. R. C r t., ver klaarde: „zoo erg i s -li e t ook niet, als de gulden iets daal t". Volgons Mr. Troelstra is het dus niet zoo erg als de koop waarde van den gulden daalt. Is het dus niet zoo erg, als straks de loonen in schijn misschien ge lijk blijven, terwijl ze in werkelijkheid naar beneden hollen. Is het dus niet zoo erg, als we hier een herhaling zouden krijgen van wat we thans zien in andere landen, waar de menschen nog nooit zoo rijk zijn geweest en waar ze tevens van honger en ellende omkomen. Het is niet zoo erg zegt Mr. Troelstra. Maar daaruit blijkt tevens hoe erg het was, toen vrijzinnigen en R. Katholieken de leiding van Mr. Troelstra volgden. Dat het wel heel erg was, toen er ook in onze kringen waren, d:o door 'iet petitionnement to steunen aan Mr. Troelstra de leiding bezorgden. STAOSÜBEUWS. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal a.s. Maan dag des nam. te twee uur vergaderen, ter behandeling van de volgende punten: le. Benoeming van een lid-werkgever van het Bestuur der Gemeentelijke Ar beidsbeurs. 2e. c.q. Benoeming van een plaatsver vangend lid-werkgever van het Bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs. 3e. Benoeming van een lid der Commis sie tot wering van Schoolverzuim. 4e. Benoeming van een leeraar in de. Wiskunde aan de afd. B der Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. 5e. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag, wegens opheffing hunner be trekking, aan: le. J. Broeze, als leeraar in rekenen aan de afd. B der Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen; 2e. J. II. Wattez, als leeraar in teeke- nen aan de afd. B dier inrichting. 6e. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan een 32-tal onderwijzeres sen in de nuttige handwerken bij het openbaar lager onderwijs, wegens ophef fing harer betrekking. 7e. Voorstel tot verhuring van het per ceel teelland met schuur bewesten het Raamland, Sectie M nos. 4043 en 854. 8e. Idem als voren van de perceelen teelland met woning in den Boschhuizer- polder, Sectie O Nis. 846 ged. 913, 914 en 915. 9e. Idem als voren van de perceelen grond met woning c.a. in de Waard, Sec tie N Nis 36Ó en 381. 10e. Idem als voren van het perceel grond in de Waard, Sectie N No. 357. lie. Idem als voren van de perceelen weiland in den Stadspolder, Sectie N Nis 132, 138, 137, 146, 154, 129, 128 en 147. 12e. Idem als voren van de perceelen weiland in den Stadspolder, Sectio N Nis 139, Ii4, 143 en 148. 13e. Voorstel tot verpachting van do bediening der buffetten in de Stads-ge- hoorzaal, aan W. F. v. Ingeii Sclïenau Jr. 14e. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 30 April 1923, in zake den verkoop aan de Woningbouwvereeni- ging „De Eendracht" van een perceel bouwterrein Sectie N No. 219 ged. en het verleenen van een hypothecair voorschot aan die vereeniging, in dien zin, dat daarin wordt gelezen „62 beneden en 62 bovenwoningen" en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. 15e. Voorstel tot onderhandsche op dracht: "a. van de levering en het-bedrijf svaar- dig opstellen van oene' pompinstallatie c. a., ten behoeve van de te maken grondwa- terzweminrichting aan do Zijl, aan de firma H. J. Tjaden en Zn. te, Haarlem; b. van de uitvoering van de gewapend betonwerken ten behoeve van die zwem inrichting, aan de N.V. Wernink's Beton- fabriek te Leiden. 16e. Voorstel tot ondorhandsclïe op dracht van de levering en het opstellen van eene electrischo bewegingsinrichting voor de te vernieuwen Leiderdorpsche brug, aan de N.V. Haarlemsche Machine fabriek, voorh. Gebr. Figee tc Haarlem. 17e. Voorstel tot verhooging van den post „Subsidie aan het Burgerlijk Armbe stuur" voor 1923, met een bedrag van f 50.000. 18e. Voorstel tot het doen rooien en verkoopen van boomen. 10e." Voorstel in zake hot verleenen van een gratificatie na bet overlijden van ge meente-ambtenaren, niet vallende onder do bepalingen der verordening, regelende den rechtstoestand van do ambtenaren der gemeente Leiden, met intrekking van het Raadsbesluit van 17 Maart 1845, laat stelijk gewijzigd 16 October 1913. ?.Qo. Voorstel: a. lot aankoop van het perceel aan de Bloemstraat Sectie K No. 1291; b. tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. 21e. Prae-adviës op bet verzoek van dr. A. H. Oort, om eèn jaar verlof als le ge neesheer aan het Sanatorium „Rhijn- geest", buiten bezwaar van de gemeente kas. 22e. Prac-advies op het verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Technici, om aan de voorwaarden, waaronder aan bouwvereenigingen, ten behoeve van den bouw van arbeiderswoningen, voorschot ten worden verstrekt, bepalingen toe te voegen in zake de eiscben, waaraan het toezichthoudend personeel moet voldoen, alsmede do getalsterkte van dat personeel. 23c. Prac-advies op het voorstel van den heer van Eek, inzake verlaging van den prijs'van het gas. Patrimonium. Gisteravond hield de afd. van „Patrimo nium" een goed geslaagde vergadering. F adat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend gaf de heer J. Slegtenhorst een inleiding over de verleening van "hulp in do huishouding bij ziekte en bevallingen. Spr. wees er op, dat het voor arbeiders eni kleine middenstanders, als de huis vrouw ziek is, vaak zeer mooilijk is de noodige hulp te verkrijgen». Heb ont breekt maar al te vaak aan deskundige hulp bij ziekte enz. en aan de onmisbare hulp in de huishouding. Ook hier moet het draagt elkanders lasten" in practijlc woTden gebracht. Gewaardeerd moet worden wat van R. lv. zijde in dit opzicht wordt gedaan, maar dat is toch niet wat wij noodig heb ben. Spr. achtte daarom wenschelijk de op richting van een vereeniging op breeden grondslag, die zich ten doel stelt bij be vallingen gediplomeerde krachten be schikbaar te stellen en. voorts op gemakke- lijko conditiën hulp in de huishouding te verschaffen. Tot dit doel zou samenwerking met an dere organisaties gezocht dienen te wor den. Na e»en prettige discussie waarbij de inleider gelegenheid had zijne bedoeling iiog nader toe te lichten, werd besloten dat „Patrimonium." het initiatief voor de oprichting van zulk e»en vereeniging zal nemen. Verder gaf de heer H. C. do Jong een inleiding over de vraag wat door „Patri monium" gedaan wordt om hare beginse len uit te dragen. Eerste voorwaarde is dat de leden zelf die beginselen kennen en eerst daarna kan de propaganda naar buiben volgen. Over de wijze waarop dit gedaan kan wor den, werden verschillende wenken gege ven. Ook deze inleiding werd door een op gewekte bespreking, waaraan meerdere leden deelnamen, gevolgd. Geklaagd werd hierbij over heb feit, dat van de jongeren, die de J. V. v u-laten, zoo weinigen zich bij „Patrimonium" voegen. De gezellige en leerzame vergadering werd door den heer Stol met dankzegging gesloten. Ds. Joh. W. Groot Enzerink. De toestand van Ds. Groot Enzerink is steeds vooruitgaande. Sinds enkele dagen mag de patiënt weer voedsel langs den natuurlijken weg opnemen, en de docto ren zijn zeeT tevreden over het verloop der ongesteldheid. Toch zal het nog eenigen tijd duren voor Z.eerw. het Diaconessenhuis mag verlaten. Expositie schilderijen. Wij brachten hedenmorgen een bezoek aan een expositie van schilderijen, van de hand van F. Bartels, leeraar aau de aca- .demie te Hamburg. Deze schilder, die in verband met den toestand in Duitschland ons land bereist met zijn werk, verdient een hetere ten toonstellingszaal dan „Zomerzorg". Wij zagen veel knap werk, vlotte stil levens met vruchten en vooral heel goede bloemschilderingen. Ook enkele land schappen nabij Oisterwijk en Assen ge schilderd hebben diepte en frischheid. Zeeschilder is de exposant niet. - Het verdient waardeering, dat deze kunstenaar, want dat is hij volgens zijn werk zonder twijfel, niet verder wil springen dan zijn stok lang is. Wat voor het publiek van belang is: dat de tentoongestelde werken voor zoo belachelijk lage prijzen verkrijgbaar zijn. Een sclioone gelegenheid voor vele on zer stadgenooten, om zich van vele prul laria op het gebied der schilderkunst, die nog zoovele woningen ontsieren, to ont doen en beslag te leggen op eenvoudig maar goed schilderwerk. Burenmoraal. Mej. J. en Mej. L., een boneden- en een bovon-buurvrouw traden met elkander iu een levendig twistgesprek, dat ten slotio zijn einde vond in een zichtbaar resultaat aan het oog van juffrouw L., waar Mej. J. met gebruikmaking van een bierglas een blauwe plek teekende. Christelijke Kantoorbedienden. De afdeeling Leiden en Omstreken ■ran de Nederlandsche Vereeniging van Christelijk Kantoor- en Handelsbedien den hield gisteravond een ledenvergade ring in „Prediker". Een groot aantal leden was aanwezig terwijl anderen bericht van verhindering hadden gezonden. Nadat do vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend en de notulen waren voorgelezen en goed gekeurd, besprak de voorzitter de propa- ganda-actie, door het Hoofdbestuur aan de afdeelingen voorgesteld, waarvoor meer dan de helft dér aanwezigen leden hune medewerking toezegden. Intusschen circuleerde een inleekenlijst voor bet on dersteuningsfonds, waarop voor een be langrijk bedrag werd ge teekend door hen, die dit fonds nog niet steunden, terwijl anderen hun bijdragen verhoogden. Bij de bestuursverkiezing werden 2 be stuursleden gekozen uit de candidaten door de vergadering op de candidatenlijst geplaatst zoodat het bestuur weder vol tallig is. Deze zeer geanimeerde vergadering mag een goede inzet voor de wintercam- pagne genoemd worden en het bestuur vertrouwt dan ook in het vervolg op de onverminderde medewerking van alle le den. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering met dankgebed en keer den allen te ruim 10uur zeer voldaan huiswaarts. De marine-kustwacht heeft gisteren de gebouwen van do_kweekschcol voor do Zeevaart alhier, welke in verband met de opheffing van de opleiding voor lecrling- onder-officier aan deze kweekschool zijn vrijgekomen, betrokken. Be overdracht van gebouwen geschiedde door den oom- mandant van de kweekschool, kapitein ter zee Van Buuren, aan overste Lou- werse, die met het bevel over het deta chement marine-kustwacht is heiast. Het kader is uit Amsterdam afkomstig. Voor- loopig blijft nog een gedeelte van het aan de opleiding voor leerling-onderofficier verbonden geweest zijnde kader in de kweekschool gestationneerd. Naar wij vernemen, zal de A. R. Kiesvereeniging binnenkort een groote propaganda-vergadering houden. Mr. P. E. Br i t heeft zieli, naar ge meld wordt, reeds bereid verklaard een openingswoord te spreken. Verder zal het woord worden gevoerd door den heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, terwijl met een der vooraanstaande Ghr. Gerei. Predikanten nog gecorrespondeerd wordt. De lieer A. Terdu, die hier een 10- tal jaren bij het Chr. Onderwijs werk zaam was, herdacht gisteren te Amster dam zijn 40-jarig jubileum als zoodanig. Be beer Terdu is tegenwoordig werk zaam aan de Bilderdijkschool aan de 'Potgielerstraat te A'dam. Op Vrijdag 16 Nov. a.s. hoopt Dr. J. A. Putto, arts te 's-Gravenhage voor het tuberculosefonds „Draagt elkanders las ten", uitgaande van het C. N. V. een le zing te houden, over de tuberculose en hare bestrijding. Deze lezing zal door lichtbeelden worden verduidelijkt. Zaterdag a.s. 's middags van 3 uur tot half rijf zal op de banen te Katwijk oen; onderlinge schietwedstrijd worden, gehouden voor de leden van de afd. Lei den van den; Bijz. Vrijw. landstorm. Voor dezen wedstrijd zijn een 4-tal prijzen be schikbaar gesteld. Door de récherche te Heemstede is in liet gebouw van de V. V. V. aan het Station alhier een rijwiel in beslag geno men, waarvan het reeu was aangetroffen bij een persoon, die ter zake van rijwiel diefstal aldaar was aangehouden. BINNENLAND HET ADRES VAN DR. E. VERV1ERS. -De L e i d s c h o C r t. vermeldt den volledigen tekst van het door dr. E. Vei- viers aan Hare Majesteit de Koningin ge richt adres, dat wij hier laten volgen: In verband met de huidige kabinets crisis geeft ondergeteekende, Dr. Emile Gerard Hubert Verviers, privaat-docent in de economische politiek aan de Rijks universiteit te Leiden, het navolgende eer biedig aan uwe Majesteit in overweging: De oogcnblikkelijke vlootwetcrisis mani festeert op ondubbelzinnige wijze de mach teloosheid eener parlementaire Regeering om een groot nationaal belang zaakkundig af te doen. Ook en vooral de beide andere groote belangen, te weten de bereddering onzer staatsfinanciën en de bestrijding dei- economische malaise, zijn door een parle- mentairo Regeering onmogelijk tob een goed einde te brengen. Om de levensbelangen der Nedcrland- sclio volksgemeenschap to beschermen is dus grondige wijziging der bestaande con- stitutioncele practijk noodzakelijk cn het oogenblik voor deze wijziging is thans zeer gunstig. Daarom geef ik Uwe Majesteit eerbiedig Aan het Zoaklichi Leiden, 2 November 1923." Daar zit ik nu in een ietwat lastig parket. Onlangs sprak ik. in antwoord op een tot mij gericht schrijven het vertrouwen1 uit, dat B. en W. bij de reorganisatie vau den Burgerlijken Stand geen enkele jon gedame als schrijfster "zouden aanstellen, zoolang er ook nog maar één bruikbare gehuwde kracht onder de werkloozen ia te vinden. Maar nu meldt men mij, dat dit ver-; trouwen misplaatst is. En ten bewijze wordt mij meegedeeld dat voor tijdelijk zijn aangesteld een drietal ongehuwdo dames, die ook zonder deze bijverdienste goed kunnen leven. Verder een gepensionneerd gemeenteambtenaar met een rijk gezins inkomen, die nog een andere vaste be trekking heeft en die als voorwaarde heeft gesteld, dat hij die betrekking kan blijven waarnemen. Dan is nog aangesteld een meisje van 15 a 16 jaar, dochter van een gemeente^ ambtenaar, maar met klein gezin en een behoorlijk gezinsinkomen. En zoo ziet men gebeuren, dat lnrsva- ders, die dit werk uitstekend gunnen ver richten, zich tevreden moeten stellen met een steunbedrag dei veel lager is, dan aan bovenbedoelde personen wordt uitge keerd. j Dat is jammer voor de werkloozen! 1 En tevens financieel voor de gemeente zeer nadeelig. En 't verwondert me dan ook heel sterk dat de wethouder voor sociale zaken zoo weinig sociaal en economisch schijnt to gevoelen, dat hij dergelijke aanstellingen kan goedkeuren. OBSERVATOR- doch met aandrang in overweging, ditmaal niet het oor te leenen aan de adviezen van raadgevers, welke uit parlementaire par tijen voortkomen en op eigen gezag te be sluiten lo. een Kabinet te vormen van wfls-* krachtige en bekwame mannen, die geacht" kunnen worden tot geen enkele parlemen taire partij to behooren, onder leiding van den lieer Mr. A. R. Zimmerman, of eenige andere sterke persoonlijkheid; 2o. dit Kabinet met Uwe Koninklijke' 1 autoriteit te steunen tegen de steeds toe nemende aanmatiging van het Parlement,, dat teruggebracht dient te worden tot -den' oorspror.kelijken opzet van raadgevend lichaam. De gronden, waarop ik meen Uwé Majesteit te moeten aansporen tot deze historische daad, waarvoor het verre na geslacht Haar nog dankbaar zal blijven, zijn de volgende: De staatsrechtelijke formule der minister* riëele verantwoordelijkheid, die een halve eeuw aan ons volk tot" zegen strekte, legt thans practisch het zwaartepunt dor regeermacht bij de grillige parlementaire partijen, die een werktuig geworden zijn m de handen van onverantwoordelijke en in' staatszaken onbevoegde demagogen. On-'; der deze omstandigheden is een bekwaam man met zelfrespect in den regel niet be-' reid een bestuursfunctie te aanvaarden.; Onze beste mannen wijden zich alleen aan' particuliere ondernemingen of aan niet- Nederlandsche instellingen. Ik mogo slechts wijzen op Uwe eminente onderdanen Loder en Zimmerman, die beiden den hoogstelt roem verwerven in dienst" van vreemde machten, terwijl ciis eigen land hunno diensten niet ontberen kan. Deze parlementaire regeerlngsmanneif hebben een wetgeving in het leven geroe pen, die de menschelijke natuur verkracht? en de energie des volk3 ondermijnt. Zij liebben voor het bereiken hunner mate rialistische hersenschimmen een bureau cratisch apparaat ingesteld, waarvan do geldelijke lasten dcor het volk niet meer te torsen zijn. En zij hebben veelal onbe kwame en niet toegewijde .dienaren anir zich weten to verbinden, zoo-dat do econo mische overheidsdiensten en openbaror werken een desorganisatie en corruptie to zien geven, dat zij voor het volk con voor werp van ergenis en spot geworden zijn. Het is uitgesloten, dat een uit. parlement tairo partijen voortkomend Kabinet deze ongefundeerde wetgeving zal horzien, de overheidsdiensten zal reorganiseeren en be-| perken en het budget in evenwicht- zaV brengen. Want zoo'n Kabinet zal nood-] wendig uit onbekwame mannen bestaan cnr de parlementaire demagogen zullen ge-; molde maatregelen niet willen steunen. 1 Uwe parlementaire raadgevers zullen, waarschijnlijk Uwe Majesteit aanraden?! met een zwak parlementair Kabinet nog wat voort te sukkelen, omdat de uiterste graad van ontreddering nog niet bereikt if Maar het uitstel van den kloeken maat-* regel, dien ik thans voorstel, zal over ons land veel* leed bezorgen en eenmaal zaï die maatregel toch genomen moeten wor- den. 1 r Uwe Majesteit heeft thans sleohts dé keus tusschen den chaos en een buiteff parlementair Kabinet. Een Kabinet vanH bekwame en sterke mannen, dat niet steunU op het vertrouwen eener parlements-meer- derheid, maar op het vertrouwen van de Kroon. - Si

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1