Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSGHE COURANT AgOfailESIHEKaTSPill.es In Leiden en bulten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.50 Per week 10.19 (Franco j)er post per kwartaal ....V. f2.90 4de JAARGANG, - DINSDAG 23 OCTOBER 1923 - No. 1069 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE. PR8JS Gewone advertentiën per regel 22# centö Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarieS Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbetö Uag? van ten hoogste 30 woorden, worde£ dagelijks geplaatst ad 50 cent. Het liegt aan allen kant. Het liegt aan allen kant schreef gister avond de Nederlander ten inder daad, deze uitdrukking is niet te sterk. Sinds door de Regeering ophieuw het Vlootplan aan de ondë werd gesteld is een zelden geziene stroom van leugen en laster over ons volk uitgestort. Dat is begonnen bij de petitionnements- aclie, waarhij, voorzoover dat naar hui ten te beoordeelen viel geen enkel deug delijk en steekhoudend argument werd gebruikt, maar waarbij uitsluitend ge speculeerd werd op de onnadenkendheid van het publiek. Zóó erg maakte men het, dat de heer Troelstra overigens voor geen klein gerucht vervaard zich in do Kamer van die leugencampagne eenigermate be- £on los te maken en verklaarde dat in zijn orgaan „Het Volk" op een aller schandelijkste manier was gelasterd. Sindsdien gaat echter de stroom van leugen weer rustig verder. Het liegt aan allen kant. De Socialistische pers eere wien teoro toekomt spant in dit opzicht do kroon. Maar ook de liberale pers blijft niet achter. Wij hebben gisteren medegedeeld wat het „Vaderland" omtrent „Regeerings- pressie inzake de Vlootwet" rondba zuinde. 1 Van A. tot Z. onwaar verklaarde de „Maasbode". En de „Nederlander" merkt op: Dit bericht is van A.-tot Z. onwaar en liet is volkomen uit de lucht gegrepen, En volkomen terecht voegt dit orgaan daaraan toe: ..Rondom deze campagne is geschapen een sfeer van onwaarheid; men beweegt zich in een sfeer van leugen. Wil men nog meer bewijs? Hetzelfde „Vaderland" schreef dezer dagen dat door het Kabinet een fout was gemaakt door niet dadelijk bij diens op treden als Minister, met den heer de Geer van gedachten te wisselen over de Vloot wet. Was dit wel gedaan, dan zou de heer de Geer een man uit één stuk cn' abso luut betrouwbaar reeds toen van de zelfde gezindheid blijlc hebben gegeven, waarom hij in Augustus 1.1. het bijltje er bij neerlegde. Uit het feit, dat hij toen de portefeuille aanvaardde, blijkt dat dit punt niet ter sprake is gebracht en dat de Regeering dus het Vlootplan niet urgent achtte. Zoo wordt dus de heer de Geer tegen het Kabinet op een zeer handige wijze uitgespeeld. Maar wat is nu de waarheid? Einde Juli 1921 trad de heer de Geer als Minister van Financiën op, terwijl enkele maanden later, "net was 3 Nov. 1921 het ontwerp-Vlootwet aanhangig werd gemaakt. En dit ontwerp was mede onderteekend door den heerde Geer, die ook de memorie van antwoord onderteekende waarin gezegd wprd.dat het onver antwoordelijk zcu zijn, op grond van den ongnnstigen toestand van 's lands financiën de verdediging te verwaarlozen. Ook deze voorstelling van het „Va derland" berust dus op louter fantasie. Het is nietsanders dan een nieuwe po ging om de nuchtere waarheid te verbergen. Inderdaad: het liegt aan allen kant. En dat is niet zonder be teekenis. Goed beschouwd, versterkt het in niet geringe mate de positie van de Regee ring. Het is toch niet aan te nemen, dat vooraanstaande Sociaal-democraten en liberalen louter voor hun pipzier leugen achtige voorstellingen verbreiden. Dat zij niet liever de waarheid zouden spre ken en deugdelijke argumenten aan voeren. En als dan toch van het wapen van den leugen en den laster gebruik wordt gemaakt, telkens weer, dan volgt daaruit, dat er is eon absoluut gebrek aan argu menten. Dat in bet tuighuis waaruit men fatsoenlijke wapenen betrekt geen deug- delük strijdmateriaal te vinden is. Waaruit dan tevens volgt, dat) het gelijk in dit geval is bij de Regeering, en dat verstandig doet wie in deze zaak de lei ding van de Regeering volgt. Uit aUtes blijkt dat het heele streven van de vereenigde linkerzijde is, de Vloot wet te gebruiken om dit Kabinet te doen verdwijnen en dat de hetze tegen de Vlootwet alleen aan minderwaardige po litieke motieven is toe te schrijven. STADSNIEUWS. 25-Jarig bestaan der Zondagschool „Pniël". In de Hooglandsche kerk werd gister avond onder leiding van Dr. J. Ricmens een wijdingssamenkomst gehouden, in verband met bovengenoemd jubileum. Bijna alle zitplaatsen waren bezet. Dr. Ricmens opende, en sprak vervol gens een openingswoord, naar aanleiding van de geschiedenis der Zondagschool, de kinderan bepalende bij het groote Yoer-; recht dat zij in onderscheiding van zoo vele anderen genieten in hun Zondag school. Mot aandacht werd de statistiek gevolgd die spr. noemde ten aanzien van den omvang van den Zondagschoolarbeid, zooals die over de geheel© wereld wordt verricht. Van de leiders die zich gedu-: rende de voorbijgegane 25 jaren aan de Zondagschool hadden gegeven, noemde spr. met nadruk mannen als Ds. Gunning Ds. van Hei-waarden en Ds. Hoogenraad, die als predikanten van de Wijk „Pniël", spr.'s voorgangers waren. Nadat Dr. Riemens was voorgegaan in gebed, werden vanaf het orgel eenigo prachtige sopraan-solo's gezongen, met begeleiding van het orgel, wat aan de sa menkomsten zoo mogelijk nog meer wij ding gaf. Dr. R. richtte zich hierna tot de saam- gekomen ouders met een schoone ernsti ge toespraak naar aanleiding van Deut. 6:7. Laat het kind, aldus vatte spr. zijn be toog samen, niet ronddwalen als een doel loos product van de stoffelijkheid. Weest bondgenooten van de onderwijzers der Zondagschool. Er is zooveel in het kinderhart dat aan sluit op de geestelijke dingen, mils men het zien wil. Wat biedt de omgang met, en het toe zicht op kinderen talloos vele gelegenhe den om hen van Jezus te spreken, en ze tot Hem te leiden. Moge ook deze Zondagschool, zoo ein digde spr., nog lang strekken tot heil der gemeente en tot ophouw van de gezin nen. Gezongen werden de eerste drie verzen van Gezang 194, waarvan het tweede door de kinderen der Zondagschool allegn werd gezongen. Het bestuur had den heer Lens, uit 's-Gravenhage, een van de leiders uit het eerste tijdperk der Zondagschool, bereid gevonden hier op te treden, 't geen deze vervolgens deed. Waar de geschiedenis van de Zondag school zoo dikwijls samenvloeit met die van verschillende personen, zou spr. zich onthouden van het noemen van namen, met uitzondering van die van Ds., v. Her waarden, van wiens bezielende leiding spr. uitvoerig gewaagde. De oprichtingsgeschiedenis is, zooals bleek, eenigszins 'merkwaardig. Zij is n.l. ontstaan uit een door eenige welwillende dames en eenige jonge menschen georga niseerd Kerstfeest, voor minvermogen den. Aanvankelijk waren velen van mee ning dat deze on-organisatorische wijze van werken eigenlijk niet voor verbete ring vatbaar was, en het was dan ook de overweging, dat de kinderen die men nu bereikt had, anders naar een moderne Zondagschool zouden gaan, die de op be doeld Kerstfeest bijeen zijnde personen deed besluiten tot oprichting van de Zon dagschool. Spr. kwam ten slotte tot de conclusie, dat het God alleen is die zich bedienen- de van zondige menschen, de Zondag school gedurende deze 25 jaren heeft ge spaard cn gedragen. Nog werden op de vooromschreven wij ze eenige solo-zangnummers gege-= ven, waarna geëindigd werd met gemeen schappelijk gebed, cn het zingen van Ge zang 96. De Commissaris van Politie te Dordrecht waarschuwt tegen het aan- knóopen van handelsrelaties met de per sonen Martinus Franciscus van Ejp, ge boren te Tilburg 4 Juli 1882; Leendert Drinkwaard, geboren te Gicssendam 11 Februari 1891, en Pieter Goulooze, gebo ren te Dordrecht 2 Februari 1884, res pectievelijk wonende Riedijk 34 en 22 en Riedijkstraat 10, te Dordrecht, alvorens omtrent hen inlichtingen te hebben inge wonnen aan het commissariaat van poli tie aldaar. Genoemde personen handelen ook wel onder den gefingeerden 'firmanaam Van Erp en Co. Naar wij vernemen zal de A. R. Pro- pagandaclub Dr. A. Kuyper" a.s. Woens dagavond in het lokaal Rapenburg 13 hare jaarvergadering houden. Het is, naar ons gemeld wordt, nu wel zoo goed als zeker dat de afd. van Patrimonium binnenkort een openbare vergadering zal houden, waarin films, voorstellende den intocht van de Kon. Familie te 's-Gravenhage en te Amster dam zullen worden vertoond. Het schijnt in de bedoeling te liggen een Kindervoorstelling vooraf te doen gaan. 't Zal vol worden in do Gehoorzaal, dien avond. BINNENLAND Christ. Hist. Unie. Zaterdag 1.1. vergaderde e«.t de N o- d e r 1. meldt te 's-Gravenhage bet volle* dig Hoofdbestuur der Uuie. De vergade ring duurde van half elf tot zes uur; z* was zeer druk bezocht; slechts enkele Ie- den ontbraken. Hoofddoel der vergadering was de Be spreking van den algemeenen politiekei» toestand, mede in verband met de staat' kundige moeilijkheden, veroorzaakt doo„- de economische bezwaren van dezen tijd De behandeling van dit punt gaf aanlei ding tot zeer geanimeerde en uitvoeri bespreking. Eenstemmigheid bleek te bestaan om trent de meening, dat de bestaande ern stige moeilijkheden voor den Nederland- schen Staat geen gezichtspunt oplever den, dat de Ghristelijk-Historische Unie zou kuünen leiden tot verandering harer politieke houding of tot wijziging van haar Program Van beginselen, nader toe gelicht in de Beginselverklaring van 1917 en het Verkiezings-Manifest van 1922. Deze weloverwogen uitspraken bieden, naar het eenstemmig oordeel, ook in de beslaande omstandigheden veiligen grondslag voor beraad en beslissing. Wel oordeelde de vergadering het noo- dig in de samenkomsten der 18 Kamer- kringvereenigingen, wélke toch eerlang worden gehouden, do behandelde onder werpen in bespreking tc brengen, met voorlichting van de leden van Hoofbe- sluur en Staten-G ener aal. Omtrent de regeling de algemeene Ver gadering van de Unie in 1924, die bijzon der belang zal hebben, met het oog op de voorbereiding der Kamerverkiezing van 1925, zal in de eerstvolgende vergadering van het Hoofdbestuur worden beslist. De Chr. Gereformeerden in de Antirev. Partij. Zooals kort geleden werd gemeld, zegt de Rot. ter d., ligt het in de bedoeling van verschillende Christelijk-Gerefor- meerden om a.s. Donderdag in Utrecht te \ergaderen. Dan zal besproken worden de vraag welken weg zij voortaan moeten betreden op politiek terrein. Groote belangstelling betoonen sommi ge personen en ook enkele bladen in deze vergadering. Zelfs werd in de pers ge vraagd: Welke richting zullen de Chr. Gereformeerden inslaan. Willen ze soms een kerkelijke politieke Partij oprichten? Vanzelf is niet te zeggen welke besluiten er op die vergadering zullen genomen worden. Op verzoek van het Voorloopig Comité zal Ds. A. H. Hilbers, van Enschedé, een rede houden, om de besprekingen in te leiden over: „Wat is onze roeping als Chr.-Gereformeerden op Staatkundig ter rein?" t De drie volgende stellingen zal hij ont- .vouwen: i I. Verschillende oorzaken hebben er in de laatste jaren toe medegewerkt, dat de Chr. Gereformeerden op Staatkundig ter rein niet medeleven, zooals dit op grond van hun beginsel en hun historie kon en mocht worden verwacht. II. Met volledige aanvaarding van onze schuld in dezen is het door invoering van Evenredige Vertegenwoordiging; maar veel meer door den erust der tijden drin gend noodzakelijk, dat pok de Chr. Gere formeerden zich op Staatkundig terrein oriënteeren en steun geven aan die Staat kundige Partij, waaraan_zij, krachtens hun beginsel 'en- historie 't nauwst zijn verwant. III. Hoezeer ook verklaarbaar, moet toch het zelfstandig optreden van kleine groepen naast of tegenover de bestaande Protestantsche Partijen der rechterzijde worden veroordeeld, omdat daardóor het tegenovergestelde zal worden bereikt van datgene, wat men bij de oprichting zich voorstelde. De bezuiniging. Naar de Tele gr. verneemt, heeft. de algemeene Rekenkamer zich met een uit voerig schrijven tot de'Tweede Kamer gericht, waarin zij tal van posten van de Staatsbegrooting voor 1924 aanwijst, waarop nog bezuinigd kan worden. Naar het „Cenlr." verneemt bestaat bij de regeering het plan. wegens bezuiniging de Proefzuiverboerderij te Hoorn met het daaraan verbonden boterfabriekje, op te heffen. De jachtwet. Op de vraag van het lid der Tweede Kamer, den heer Braat, betreffend© het tijdstip van inwerkingtreding der nieuwe Jachtwet, heeft de minister van binnen- landsche zaken en landbouw geantwoord: Ten einde de voorschriften ter uitvoe ring van de Jachtwet J923 te kunnen doen ontwerpen, is het advies gevraagd van verschillende organisaties op het ge bied van den land- en tuinbouw en van do jacht ten aanzien van enkele speciale punten ook van andere deskundige ver- eenigingen. Zoodra deze adviezen zullen zijn ingekomen en de uitvoeringsvoor schriften zullen zijn vastgesteld, zal de datum van inwerkingtreding der wet worden bepaald. Naar alle waarschijn lijkheid zal deze inwerkingtreding in het begin van het volgend jaar kunnen wor den gesteld. v, Vlooiwctfantasiën. Naar de N. R. Ct. uit parlementaire kringen verneemt, wordt ter rechterzijde in de Tweede Kamer verwacht, dat van do R. K. fractie tenslotte alleen de heeren Bomans, Bulten ea Kuiper tegen de Vlootwet zullen stemmen. De heer van 'Schaik, die ernstige kritiek op het ont werp heeft uitgeoefend, maar zich zijn definitief oordeel voorbehouden heeft in afwachting van de argumenten der regee ring zal, naar wordt aangenomen, zien door de noodigc „toezeggingen" van haar laten bepraten. Men rekent erop, dat hij zal voorstemmen en dat zijn voorbeeld cok andere twijfelaars in zijn fractie de zijde der regeering zal doen kiezen. De verschillende bladen hebben gister avond alle tegenspraak gebracht van het bericht in het Vaderland. Daartegenover schrijft het Vaderland zelve: „Wij handhaven ons bericht gebaseerd op de mededeeling, die ons gedaan werd, eigener beweging, door iemand die het kon weten, en die voot zijn woord blijft staan, en die de mededeeling deed, om dat het hem te bar is, dat vele katholie ken ten deze hunne overtuiging aan de coalitie ten offer brengen, ten volle. „Alleen moeten wij terugnemen, dat die ministerieele mededeeling in de vergade ring van de R.-K. Kamerclub van Vrij dag 1.1. zou zijn behandeld, let op de we reldschokkends vergissing, lezer, dat i3 in do vergadering van Donderdag ge schied. Ook ware het formeel juister ge weest om te spreken van „do zienswijze van den premier, die ter kennisse van de Roomsch-Katholieke Kamerclub is ge bracht". De melkprijs in Zuid-Holland. Inleen huishoudelijke vergadering van den Bond van Melkveehouders in Znid- Holliand is besloten de melkprijs (af boer derij) te verhoogen van 10 op 13 cent: Deze prijs geldt tot 15 November. De reden dezer verhooging is, naar de heer Vaandrager mededeelde, gelegen in het feit, dat er in Zuid-Holland melk- schaarschto heerscht. Ten gevolge van het weer is er bijna niets geproduceerd, zoodat het noodig was door invoer van buiten de'provincie, 0.a* uit Brabant, het benoodigde kwan tum te krijgen. Daardoor was verhooging der prijs geboden. Het melktekort is niet naar van an der zijde aangevoerd werd te wijten aan den groeten uitvoer van melkkoeien naar België en Spanje. Ér is zoo goed als niet ingevoerd en den laatsten tijd is juist de aankoop van België on Spanje beneden het normale. Werkloosheid. Op Zaterdag 13 October j.l. waren bij 200 organen der openbare arbeidsbemid deling in gemeenten met 5000 of meer in woners als werkzoekende mannen (het geen niet steeds beteekent werkloos) inge schreven vermelde beroepsgroepen ver meld: a. bewerking van diamant 1174; b. bouwbedrijven (waaronder pl.m. 1700 schilders, pl.m. 3700 timmerlieden en pl. m. 2300 opperlieden) 17252; c. bewer king van stroo, hout en kurk 2679; d. kleeding en reiniging 1421; e. leder en wasdoek 777; f. bewerking van metalen (waaronder pl.m. 4200 te Rotterdam, pl. m. 3100 te Amsterdam, pl.m. 600 te 's-Gravenhage, pl.m. 600 te Utrecht en pl. m. 500 te Dordrecht) 13422; g. textielnij verheid 1694; h. voedings- en genotmidde len (waaronder sigarenindustrie) 3971; 1. kantoorpersoneel (manelijk en vrouwe lijk) 4757. Totaal 47147. Bovendien waren bij bovenvermelde or ganen ingeschreven 33075 mannen, die voor een groot deel tot do ongeschoolden behooren on waarvan voorts een deel on regelmatig of nu en dan los werk verrich tend, niet steeds onder de geheel werk- loozen kunnen worden gerangschikt. Ingeschreven waren van beide boven vermelde groepen: Op Zaterdag 15 Sep tember 1923 bij 195 organen 47683 en 33429 personen; op Zaterdag 22 Septem ber 1923 bij 207 organen 47729 en 33327 personen; op Zaterdag 29 September 1923 bij 201 organen 47114 en 33001 personen; op Zaterdag 6 October 1923 bij 205 orga- "ncn en 32948 personen. Verhooggclden. De Vereenïging van notarissen in Friesland zal met steun van de Friescho Maatschappij van .Landbouw een actie voeren om te komen -tot afschaffing van de verhooggelden bij openbare verkoo- pingen. Ontslag op groote schaal. Naar gemeld wórdt is aan 33 man der N.B. Emballagefabrieken v.h. v. Leer en Zn., te We esp tegen de volgende week ontslag aangezegd, in verband met bet stopzetten eener groote loveringsopdrocht uit het buitenland. Wed. eieren op de Londensche markt. In do Tel. wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de naam van Nederlandsche oierenliandelaars op de Londensche markt, door talrijke knoeierijen bedor ven is. Tengevolge van do ondeugdelijkheid en de onbetrouwbaarheid der Nederland sche eieren heeft zekere Engelsche com- missionnairs-firma verschillenden •Hol landsehen exporteurs telegrafisch ver zocht, hun verschepingen aan hem te sta ken, omdat het vertrouwen in kwaliteit en houdbaarheid van do Ned. rieten in den loop van dit jaar steeds meer geschoki is en men het praedicaat „verèch" se dert lang niet meer aan do Ned. eieren kan geven zonder zijn eigen reputatie in gevaar te brengen. Lijkverbranding. Op vragen van het lid der Tweede Ka-< mer den heer Scheurer betreffende xen tegenwoordiging der regeering bij de verbranding van het stoffelijk overschot van wijlen mr. A. J. Cnoop Ivoopmans, heeft de min. van Waterstaat geantwoord dat op het oogenblik, waarop hij besloot zich hij de uitvaart van wijlen mr. Croop Koopmans te doen vertegenwoordigen, niet bekend was, dat verbranding van "het stoffelijk overschot zou plaats vinden. Eerst toen deze had plaats gehad, heeft hij er uit de dagbladen kennis van geno-! men. Geen nieuwe surnumerairs? Is het Hbd. juist ingelicht, dan zou de Minister van Waterstaat hebben afgezien van zijn aanvankelijk voornemen om ook in dit jaar over te gaan tot aanstelling van vijf surnumerairs ter opleiding voor commies der P. en T„ in verband met het overcompleet in dien rang. EEN OORDEEL OVER DE VLOOTWET. De Haagsche briefschrijver van „De Tijd" schreef dezer dagen het volgende dat zeker ernstige overweging verdient: ,Het opmerkelijke trouwens van de heele Vlootwetgeschiedenis is, dat de ver antwoordelijke menschen en adviseurs der regeering het allen roerend eens zijn. De departementale commissie, die do- Vlootwet ontwierp en onder haar ledec. den wachthond bij de schatkist had, den l eer Trip, de latere vlootcommissie met als ledeu o.a. de heeren Patijn, Trip, Zuiderbof, Struycken, Hasselinan, zijn het allen eens dat Indiëverdedigd moet worden en de aangewezen oplossing is deze Vlootwet. Zeker, de heeren Patijn en Trip .zou den een onmiddellijk herstel van het fi-» nancieel evenwicht willen laten vooraf-* gaan, maar in het wezen der zaak zijn wenschen een Vlootwet. De liberale Gouverneur-Generaal van Ked.-Indië cn de Volksraad denken daar over niet anders. Indien het mogelijk was, zouden zij alleen nog meer haast ivenslien te zien gemaakt. En van den Minister-President hooren wij nu, dat de heer De Geer geheel alleen heeft gestaan in den Ministerraad. Do beer De Geer, die trouwens blijkens de mede door bom geteekende stukken ook van de noodzakelijkheid van de Vlootwet is overtuigd. Alle ministers hebben gemeend, dat de heer De Geer beter heenging, dan dat do behandeling der Vlootwet werd uitgesteld, daarbij ook de Minister van BmitenL Zaken, ook de heeren Van Swaay, Aal-i •berse en De Visser. De beide laatsten, dio met zooveel voortvarendheid hebben ge werkt aan den opbouw van hun werk en dio thans moeten aanzien, dat noodge dwongen een deel van het werk meet worden gesloopt, zij hebben desniettemin gezegd: de Vlootwet mag niet vallen. In-i dien de Kamer daartoe mocht besluiten, gaan wij heen, omdat wij dan de vcrant-» woordelijkheid van het bewind niet lan-» ger kunnen dragen. Er is geen sterveling, die voor zijn plei-» zier militaire uitgaven steunt. Voor alle deze Ministers is daarmedo persoonlijke oer niet te behalen. Zij weten, dat het-« geen zij doen, hun geen populariteit be-« zorgt. Men kan, hoe men de zaak keert oE wendt, geen enkele reden vinden, waarom zij handelen zooals zij doen, aan dat zij, die de zaak het best kennen, maar ook het zwaarst de verantwoordelijkheid ge voelen, het beschouwen, als hun p 1 i cb t Het is allerminst de bedoeling hier de Vlootwet te verdedigen of to bestrijden. Alleen dit mag wel gezegd worden: dat voor hem, die niet telt, maar weegt, deze eenstemmigheid van lien, die de zaak be-j studeerden en do verantwoordelijkheid dragen, meer zegt dan allo betoogingen, petitionnement, moties van menschen, dio als men lien ernaar vraagt, nagenoeg nooit weten Ic zeggen waarom het gaat. BUITENLAND DE CHAOS IN DUITSCHLAND. Twee landsregeeringen in één stad. I Esn muis met een lastig staartje. Reddeloos, redeloos, radeloos. Het is of nu tocoh werkelijk in het ge-1 WODO leven tooneelwaanzin geslagen is. I\ Het is hl te gek. 11 Wo kondien gisteren reeds melden, dat J do vcrschgebakken. Rijnland-republiek-re- i gcoring zich onledig hield mot het fabri* cecrcn van rood-wit-grocn cocardo's. Dat wees al op niet veel zaaks, bol klonk ietwat „lrindiscb." En toch deed bet merkwaardigo geval zich voor, dat Aken en omgoving z?cjj werkelijk liet verbijsteren. door den bier brouwer Deckers en zijn vrienden. Hot doet werkelijk denken aan den toe*, stand van een nerveus persoon dio nai oen e'aaplooze nacht te hebben doerge*

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1