SamMftblijk* Aankondiging, BUITENLAND «EME»JTEUJKE VISCHVERKOOtV Aan den gemeentelijken visclrwinkel, Vischmarkt «18, tel. 1225, is Woensdag verkrijgbaar VERSCHE HARING af0.12, SCHELVISCH a f 0.21—f 0.22 en SCHOL af 0.15 per pond. Verder doorloopend verkrijgbaar GE ZOUTEN z.g.n. MAATJESHARING (voor den inleg) a 5 cent, en GEZOUTEN VOLLE HARING a 5H cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 16 October 1923. AGENDA. DINSDAG 16 October. Leiden. „Je- ruel" Midd.gracht 3. Driedaagsche con ferentie. '8 Morgens 10 u., 's middags 5 u., 's avonds 8 uur. DINSDAG 16 October. Leiden Ba zaar voor de Prot. Wijkverpleging Nuts- zaal. Geopend van 1012, 25 en 710 uur. DINSDAG 16 October. Leiden. Herfst- tentoonstelling (Volkshuis). Geopend van 2 Vz4 uur en van iVi 10 uur. WOENSDAG 17 October. Leiden. Bond van Technici. Propagandavergade- ring. Den Burcht. Aanvang 8 uur. WOENSDAG 17 October Leiden. Ba zaar voor de Prot. Wijkverpleging Nuts- zaaJ. Geopend van 1012, 25 en 710 uur. 's Middags speciale kindermiddag met verschillende attracties. WOENSDAG 17 October. Leiden. „Jeruel". Driedaagsche Conferentie. Agenda als Dinsdag. Leiden. A. R. Keisvereeniging „Ne derland en Oranje". Ledenvergadering in de bovenzaal van „Amicitia", Breestraat. Aanvang 8 uur. Leiden. Comm. v. Stadsevangelisatie der Geref. Kerk Hooigrachtkerk 8 uur, Ds. W. G. Harrenstein, van Amsterdam. Sassenheim. Bazar ten voordeele van de kerkekas der Ned. Herv. Gemeente 25 uur en 710 uur. Hotel „Het Brui ne Paard". DONDERDAG 13 October. Oegst- geest. Vereeniging voor Christelijke be langen. Eerste Wmterbijeenkomst in de Rehoboth-kapel. Aanvang 1% uur. Spr. Ds. Sebesteijn van Boedapest. Vertaler: Ds. Jos. v. Nes te 's-Gravenhage. Zang r-^ Muziek. Sassenheid. Bazar ten voordeele der Ned. Herv. Gem., geopend, op de zelfde uren als Woensdag. VRIJDAG 19 October. Leiden. Wijk- gebouw Levendaal, Oudleden-vergadering van „Dient den Heer" 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Oct. tot en met Zondag 21 Oct. wargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesum, Mare 76, Telef. 406 en W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. De apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Ontslag bij de Arbeidsinspectie. Het Haags che corespondentiebureau meldt Aan een ook door andere bladen overge nomen bericht uit het „Volk" omtrent een met 1 Januari a.s. voorgenomen ontslag van een 40-tal ambtenaren bij de Arbeids inspectie, welk bericht op zichzelf in hoofd zaak juist is (er zullen dit ter verbete ring van het bericht 25 administratieve en 15 controleerende en technische ambte naren worden ontslagen) werd door het „Volk" toegevoegd, dat dit besluit door den ministerraad werd genomen tijdens de afwezigheid van minister Aalberse met va- cantie. Op zeer bevoegd gezag kan worden, medegedeeld, dat dit laatste gedeelte van het bericht absoluut onjuist is. Do bezuinigingsmaatregel is geheel door minister Aalberse getroffen. Dubbele belasting. De Minister van Financiën heeft ter kennis gebracht van de ambtenaren der directe belastingen en van die der re gistratie en domeinen, dat op grond van de regelingen, vervat in de resolutiën van 7 Juli 1920 en 21 Sept. 1922, vrijstelling van dubbele belasting behoort te worden verleend aan binnen het ijk wonende on derdanen van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Tarief voor postwissels. Het Verbond van Nederi. Fabrikanten Vereenigingen heeft zich tot den minister van Waterstaat gewend met het verzoek een algemeen vijfcents tarief voor binnen- landsche postwissels in te voeren gedu rende den tijd, dat de sluiting van den Post-ehèque- en Girodienst voortduurt. Het verzoek is schriftelijk gemotiveerd. Geen Roomsche kunst. In de vergadering Van den aïgemeenen kerkeraad der Nederl. Herv. Gemeente in Den Haag is behandeld een brief vfin de 'Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk jmet afschrift van een brief van mr. M. Naula te Amsterdam, waarin deze pro testeert tegen het plaatsen van een raam Van gebrandschilderd glas in het koor der Groote Kerk. Do Synode heeft „met be langstelling en groote instemming" dezen 2>rief gelezen. Na een breede disussie over het al of piet wenschelijke van zulk een raam, door den heleenden r. k. kunstenaar ToorOp geschilderd, 3preekt de vergadering zich uit, dat zij in geen geval roomsche pro- jiagan da-kunst in de Gtoote Kerk Srenscbt te zien; 21 leden wilden eerst af pachten, welk raam zou worden geschil derd, om dan de roomsche strekking van <let kunstwerk te beoordeelen; 49 leden genachten de kunst van Toorop niet in ^en' Protestantsche kerft vertegenwoor digd te zien. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Een Belgisch onderzoekingsplan. De regeeringen van Engeland, Frank rijk en Italië hebben het voorstel der Bel gische regeering, dat een door haar op geworpen plan tot het verkrijgen van be taling in geld van Duitschland ter onder zoek aan de Commissie van Herstel wordt voorgelegd, aanvaard. Dit plan stelt voor, bepaalde bronnen van inkom sten in Duitschland en de opbrengst van bepaalde monopolies, in Duitschland in het leven te roepen, af te zonderen voor het doen van. betalingen, en tevens tot een zeker bedrag een hypotheek te plaatsen op de heele Duitsche industrie. De „Daily Telegraph" wijst er op, dat het plan in sommige opzichten overeen komt met het jongste schadevergoedings- voorstel, dat de Duitsche regeering onder dr. Cuno in Juni j.l. heeft gedaan en hetwelk naar do Engelsche regeering meende een redelijke basis vormde voor bet voeren van onderhandelingen met Berlijn. „Het is dan ook een stap voor uit", zegt de „Daily Telegraph", „dat de Commissie van Herstel thans wordt ge machtigd tpt het bestudeeren van het practische plan, vier maanden geleden te Brussel opgesteld. Ook de serieuze „Evening Standaard" laat zich in dien zin uit. Wanneer dit blad, welks meeningen in reparatie-aangelegenheden meestal over eenstemmen met die der Britsche regee ring, thans de voldoening der hooge po litieke leringen weergeeft over de oogen- hlikkelijke gevolgen van Poïncaré's poli tiek, dan blijkt daaruit, dat Londen den nieuwen stand van zaken ten volle aan vaardt en de capitulatie van Stresemann volkomen 'goedkeurt. Wat lord Curzon een week geleden toen Stresemann de overwinning op Stin- nes nog niet behaald had beoogde met zijn opmerking, dat Frankrijk thans het initiatief moest nemen is onduidelijker dan ooit. Ook in Duitschland zelf geeft men zijn instemming met het Belgische plan te kennen. Of dit een politieke truc is om de Mark een weinig vastheid te geven? Daar is immers alles op gericht. De renlemark schijnt nu toch zijn be slag te krijgen. De technische moeilijkheden, die het uitgeven van de rentemark in den weg staan, zijn in zoover al overwonnen, dat volgens de „Germania" het cliché van het nieuwe bankpapier al klaar is. Toch za.l het nog wel veertien dagen duren, voor het in omloop gebracht kan worden. In verhand daarmede hoort men steeds meer geruchten over het uitgeven van goudobligatie-s, voornamelijk om den boeren hun oogst te betalen. Zal men het nog veertien dagen in de tegenwoordige chaos uithouden? De verwarring neemt toe. Zoowel te Berlijn als in vele andere plaatsen des. Rijks hadden ook weder duurteopstootjes en plunderingen plaats. Te Berlijn werden met name in de arbei derswijken in het N. en het O. vele brood winkels leeggeroofd. In de meeste geval len kwam de politie te laat. Voor het raadhuis te Schöneburg had den opgewonden tooneelen plaats, toen 5 a 600 werkloozen het gebouw trachtten binnen te dringen om een voorsc-hct op hun ondersteuning af te dwingen. Een politieafdeeling van 30 man moest met de bajonet op het geneer de onruststokers uiteendrijven. Ook te Keulen, Neustadt in de Haardt, Brunswijk en Leipzig werd wederom ge plunderd. Tc Leipzig namen de excessen een grootcn omvang aan. Toen de politie de plundering der centrale markthal had verhinderd trok een groote menigte werkloozen naar het centrum der stad, waar vele levensmiddelenzaken geplun derd en verwoest werden. Indien de Mark nog meer mocht dalen verwacht men niet alleen plaatselijke op stootjes, maar ook landelijk oproer. DE OPSTAND IN BULGARIJE. Naar de „Voss. Ztg." uit Sofia ver neemt, zou de communistische opstand al daar 10.000 slachtoffers geëischt hebben. De regeering heeft de teugels van het be wind nu goed in handen. Er zouden nog locale troebelen plaats hebben terwijl kleine aaneengesloten commando's aan gene zijde van de grens op den loer zou den liggen. Den 18den November hebben de verkie zingen voor den sohranje plaats en de re geering rekent er op, dank zij den trucs, die de „Vossische" haar verwijt, 210 van de 245 zetels machtig te zullen worden. De regeering is samengesteld uit vier linksehe groepen en heeft de rechtsclien als tegenstanders. In Opper-Silezië is de stakingstoestand onveranderd. De stemming onder de ar beiders wordt met het uur opgewondener. Te Kattowit'z trekken groote menschen- massa's door de straten. Het gebouw der „woiwodschap" wordt belegerd. Een sterke troepen- en politiemacht poogt de orde te bewaren. Er is bij verordening bepaald, dat niet meer dan drie personen zich bijeen op straat mogen bevinden. Een sensationeel moordproces. Te Tokio ds thans een sensationeel moordproces gaande. Kapitein Amakasoe van het Japansche leger staat voor een krijgsraad terecht wegens het worgen van een vooraanstaand socialist, Osoegi geheeten, diens 70-jarige vrouw en diens neef. Deze drie personen werden met an dere „gevaarlijke elementen", hoofdzake lijk vooraanstaande leden van de arbei dersbeweging, onmiddellijk na de aardbe ving door de militaire autoriteiten gear resteerd. Hun lijken werden in een put gevonden. Kapitein Amakasoe heeft be kend en verklaard, dat hij gehandeld heeft voor het welzijn van 'Japan in het geloof, dat degenen, die er zulke gevaar lijke meeningen als Osoegi op na hielden, de veiligheid van den Staat in tijden van rampspoed in gevaar brachten. Werkloosheidbestrijding in Engeland. Er zijn nieuwe plannen aangekondigd voor de bestrijding der werkloosheid. Er werden meer dan duizend plannen ingediend bij den minister van arbeid, waarvan de uitvoering 25 millioen pond zal kosten. Bovendien wordt verwacht, dat 20 millioen zal worden voorgeschoten aan particuliere ondernemingen voor uit voering van werken. De spoorwegen kondigden uitgebreide vernieuwingswerken aan, terwijl de Lon den sche graafschap sraad terstond begint met de uitvoering van een werk, dat een kwart millioen zal kosten. KORTE BERICHTEN. Toen een tiental meisjes een smalle spoorbrug nabij Ottawa overstak, kwam juist een trein in volle vaart aange- stpomd. De leidster van 't troepje beval den meisjes, plat tusschen de rails te gaan liggen. De trein reed' over de meis jes been, zonder één te raken, doch een vrouw, die het gevaar had zien aanko men en was toegesneld, werd gegrepen en gedood. Bij de ontploffing van het fort no! 4 in de citadel van Warschau zijn in totaal 200 menschen gedood en 500 gewond van welke laatste 200 ernstig. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de ramp aan hoos aardige opzet is te wijten; er hebben reeds tal van arrestaties plaats gevonden. De Kamer van Afgevaardigden heeft ten teeken van rouw haar zitting verdaagd. President Ebert heeft in een schrij ven aan Stresemann, medegedeeld dat hij met het oog op den. benarden financieelen toestand des rijks, slechts zal beschikken over de helft der representatiekosten bij de staatshegrooting te zijnen behoeve uit getrokken. Naar de avondbladen melden, zal de rijksregeering, in verband met het verbod der proletarische Hundertscbaften in Saksen door deii bevelhebber van bet dis trict, zorgen, dat de rust en orde in Sak sen gehandhaafd blijven. Desnoods zal tot krachtige maatregelen worden overge gaan. Naar uit Berlijn wordt gemeld, heb ben dieven ingebroken in de toohkamer van het kasteel te Marburg en daar be faamde documenten gestolen, die de bandteekeningen dragen van Pepijn v. Herstal, Karei den Grooten, Luther, Gusfaaf Adolf en andere figuren uit de Europeesche geschiedenis. De gestolen documenten maakten oorspronkelijk deel uit van de archieven der landgraven van. Hessen-Kassei. Het Leipziger S taatsgerechtshof heeft den vroegeren luitenant Rossbach heeft het hechtenïs-hevel tegen den vroe geren luitenant Rossbach opgeheven. Het proces tegen Rossbach gaat echter door. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Marken, (eiland) N. J. Cupédo, cand. to Leiden. B o d a n k t. Voor Wouterswoude (toez.) R. Bartlema, te Hoogevoen; voor Bigge- kerke: Jac. Poort to Eikerzee. GEREF. KERKEN. Tweetal. Te Culemborg: J. H. Kui per to Win sum en J. H. Jonker to Voor burg. Beroepen. Te Ooltgensplaat: M. A. van Pernis te Schoonrewoerd; te Ooster zee en te Oldeboorn: H. de Zwart, cand. te Hallum. Bedankt. Voor "Westergeest: E. C. v. d. Laan te Lollum. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor KampenWBijle- veld te Haarlem; voor Oud-Berjerland: D. Driessen te 's-Gravenzande; voor Alplien a. d. Rijn: P. de Groot te Rotterdam. GEREF. GFMEENTEN. Bedankt. Voor Rotterdam (Boezem- singel): J. Fraanje te Barneveld (vroeger te Rotterdam); voor Paterson (New-Jer sey, Noord-Amerika): J. Overduin te Gouda. - Cand. P. J. Lambooy hoopt Woensdag 24 October a.s. zijn intrede te doen als missionair predikant bij de Ge ref. Kerk van Hoogeveen voor den dienst op Soemba, waarbij Ds. W. Verhoef, van Zeist als bevestiger hoopt op te treden. Op weg naar den kansel. Kreeg de Tlieol. School der Geref. Ker ken ditmaal 20 nieuw© studenten, aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn nu 33 studenten in de Theologie voor het eerst ingeschreven (vorig jaar 24.) Te zamen 53 studenten, die zich met reeds vroeger ingeschreven studenten gaan voor bereiden voor het ambt van dienaar des Woords in de Gereformeerde Kerken». Zending. D s. L'. Netelenbos, missionair pre dikant der Gereformeerde Kerk yan Utrecht, arbeidende te Poerworcdjo (Java) en thans met verlof hier te lande, houdt verblijf te Heemstede, Iepenrodestraat 7. Hij is bereid voor do Geref. Kerken in de provinciën Utrecht en Gelderland op te treden en mededeelingen van het Zen dingswerk te doen. Cand. P. J. Laïnboooij die bestemd is voor den dienst op Soemba, hoopt op Za terdag 26 November a.s. via Genua per s.s. ,,Prins der Nederlanden" daarheen te vertrekken. Geen stembusstrijd. Te Assen worden op dit oogenblik onder handelingen gevoerd tusschen den vrij zinnig-hervormden kerkeraad en de rechtzinnige Vereeniging voor Christe lijke Belangen, om te komen tot een mo dus vivendi, waarbij althans in de eer ste 10 jaren de kerkelijke strijd niet zou worden ontketend. De rechtzinnige Vereeniging voor Christelijke Belangen besloot dezer da gen, hangende deze onderhandelingen, niet deel te nemen aan de kerkelijke ver kiezingen. UIT PE O BEGEVING VOORSCHOTEN. Christel. Uitleenbibliotheek. Maandagavond vergaderde wederde commissie, die in ons dorp de vorming eener Chr. Uitleenbibliotheek beoogt. Het voorloopig resultaat der gevoerde actie werd met groote dankbaarheid geconsta teerd. Aan gedeeltelijken steun was bin nengekomen: giften in eens pl.m. f 70; contributies per jaar pl.m. f 60. Aanmerke lijk rijker nog was de boekenschat, die in gezonden was; tellende 195 deelen, waar van e en40 nrs. stichtelijke lectuur, een 50 nrs. historische romans en verhalen, een 45 nrs. andere novellen en romans, een 35 kinderboeken en verder eenige brochures. Ook een klein aantal populair-wetenschap- pelijke werken. Met groote dankbaarheid werd opgemerkt dat niemand gestuurd heeft, wat hij ge makkelijk missen wilde. Do inzendingen, getuigen evenwel, ook door de fraaie (en tevens stevige) banden van liefde voor de zaak. Op zulk een resultaat had de commissie nauwelijks durven hopen. Het meest ver heugt ze zich hierin, dat dus velen met haar gemeend hebben: er is in ons dorp hieraan behoefte. Er is groeiende belang stelling in' liet Ned. Herv. Kerkelijk leven; en zeer bijzondere belangstelling in bet Geref. Kerkelijk leven Wanneer dat evtenwel solide zal zijn, en op den duur zal blijven, dan zal door Gods zegen het kerkelijk leven moeten opkomen uit het echt Christelijk huisgezin. Daarin behoort naast het Chr. dagblad, heb Chr. boek; indien we met het laatste met hame de jeugd, en toch ook de ouderen konden winnen, hoe schoon zou datrzijnl De jeugd, omdat zij zooveel positief verkeerds leest; en wat moet er worden] van het gezin, waarin de ouders zelf niet lezen? Losscheu ring van het geestelijk en het maatschap pelijk leven, omdat de geest te weinig dan zal bezig zijn met niet-materieele dingen. De lectuur van het Christelijk boek verheft en verrijkt. Ook werd nog besproken de verhouding der commissie tot de bestaande boekver zamelingen, m. n. die der beide JongeL en Meisjesvereenigingen. Die der M. Ver. zijn beide nog te jong om reeds omvangrijk te zijn. Met de beide J. V. zal onderhandeld worden! over een concreet voorstel tot samenwerking, zooals reeds vanaf de eerste vergadering der commissie werd besproken. Zegone de Heere ook verder dit werk. De Burgerwacht al- hier zal in de door de Leidscho Burger wacht uitgeschreven wedstrijden uitko men. met één vijftal in de le afd. en éen vijftal in de 2© afd. Terwijl voor Perso neel© en Vrijo baan zich nog een 15-tal deelnemers opgaven. Deze blanen. zijn echter voor allo leden der Burgerwacht toegankelijk. Besloten werd enkele oefe ningsavonden te houden. Deze oefeningen zullen voorloopig, wegens gebrek aan een andere school, gehouden worden in de bovenzaal van Allemansgeeefc, daartoe wel willend door den eigenaar afgestaan. Het bestuur hoopt dat de leden in den korten tijd. van voorbereiding zich flink zullen oefar42n opdat de eer der Burgerwacht en Leiden hooggehouden zal worden. Ruim 600 personen heb- men alhier ge teekend op de lijsten der S. D. A. P. en N. V. V. tegen] de Vloot wet-. Wij wisten niet dat er zooveel Voor schotenaren waren, die konden beoordee len of de Vlootwet voor Indië noodzake lijk was of niet. Inplaats van den o n- langs overledeenj architect de heer Onvlé, te Baanij heeft de kerkeraad der Geref. Kerk alhier den beer Fontein, architect te Leident, bereid gevonden de leiding op zich te nemen van de in anbouw zijnde Geref. Kerk. SASSENHEIM. D s. J. B. C. C-roes, C h r. Gerei. pred. te IJmuiden, hoopt D.V. Donderdag 18 Oct. des avonds half acht, in de zaal van den heer B. Hoogstraten te prediken1. OEGSTGEEST. D s. A. J. R u y s, pre (Li- kant der Ned. -Herv. Gemeente alhier, wieni na eien arbeid van 45 jaren eervol emeritaat werd verleend, hoopt op 1 No vember, den dag waarop het 35 jaar gele den zal zijn dat hij hier ter plaatse in trede deed, afscheid van zijn gemeente te nemen. Naar wij vernemen is Ds. Ruys voorne mens te Utrecht te gaan women. De tegenwoordige huurder van het teelland gelegen aan do Zuidzijde van het Oegstgeesterkanaal, heeft na veelvuldig voorkomen van ver nieling en diefstal van veldvruchten het jaagpad voor toegang afgesloten door er borden te plaatsen waarop „Verboden toegang." Menig schippeT of visscher zal bij overtreding een mooi papiertje thuie krijgen, daar er door politio streng aai worden toegezien. Het mond- en klauw-' zeer onder het vee breid zicli schijnbaar weer uit. Nieuwe gevallen zijn geconsta teerd bij het vee van de landbouwers N. Bink en J. v. d. Putten, j, Onze trouwe postbo- de, de heer W. van Varik, heeft na een diensttijd van 35 jaren dezen dienst met pensioen verlaten'. Dat hij nog een lange reeks van jaren een ongestoorde rust moge genieten, wenschen zeer zeker talrijke inwoners hem toe. t A.s. Wloens dagavond zal te half acht in de Chr. School een Ouderavond gehouden worden. In de plaats, van Ds. A. Burger is als ouderling der Ned. Herv. Gemeente benoemd den heer G. J. C. Ver hoeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eene combinatie van belanghebbenden heeft zich in verbinding gesteld met het Gemeentebestuur en het bestuur der Veilingsvereeniging Katwijk en Omstreken, om enkele perceelen grond aan te koopen, voor de oprichting van een Zandsteenfabriek. Deze gronden zijn. gelegen langs het veilingsterrein van ge noemde vereeniging en langs den Rijn. Mede zou een fabriek aldaar te bereiken zijn met de lijn N.Z.H.T. De gronden zijn derhalve voor dit doel zeer gunstig gele gen. Ver moedel ij k door de te zware belasting, zonk de groentcu- schuit van den tuinder H. v. d. Does, bij het veilingterrein. Dé schipper wist zich te redden. Met behulp van een motor schuit en takels is de schuit weer bov*ui gehaald en de kool opgevisclit. Wel liep het dus zonder ongevallen af, doch v. V Does had toch belangrijke schade, door het eendgszins waardeloos worden der bloemkool. Ook waren er weggedreven. KATWIJK. Door de ongunstige, weersgesteldheid is de schietwedstrijd der Katwijksche Burgerwacht j.l. Zaterdag niet doorgegaan. Deze zal nu a.s. Zaterdag platas hebben. NIEUW-VENNEP. Zondag deed Ds. J. H. H. v. Beern, van Marken overgekomen, zijn intrede in de Ned. Herv. Kerk alKien Ds. Mansïelt van Amsterdam trad dea morgens aio bevestiger op en sprak naar aanleiding van Matth. 4: 19. Des middags hield Ds. v. Beem een leerrede over Lu- kas 24 29b. De nieuwe leeraar werd toe gesproken door Ds. Bax van Hoofddorp als consulent en door Ds. Blauw van. Scho ten namens den ring. Na des morgens be- vestigd to zijn door Ds. N. Dicmer van Vijfhuizen met een predikatie over Mat- theus 5: 1416 deed des middags Ds. J. van Henten, gekomen van Oldekerk, zijn intrede in de Geref. te N.-Vennep, spre kende over I Cor. 1: 23 en 24. De nieuwe leeraar werd toegesproken door br. Joh. Verkuyl Mzn., namens den Kerkeraad, door Ds. Wielenga van Hoofddorp als consulent en namens de classis en door Ds. van der Zee van Sloterdijk als ambts- voorgander, terwijl de gemeente hem toe zong Ps. 20: I. BOSKOOP. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Rozen Ophelia 5096 ct.. Golden Op helia 6080 ct., Sunburst 30 ct.. Hadley 6090 ct., Columbia 50 ct., Mrs. Aaron Ward 2040 ct., Polyantharozen 1025 ct., Buitenrozen 1035 ct. per bos. Diversen Dahlias 1025 ct., Chry santhemum 100180 ct., idem (tros) 1020 ct., Gladiolen 8 ct., Eikenblad 1416 ct., Asparagus 1018 ct. per bos. Burger 1. Stand. Geboren: Johannes Mattheus z. van J. Kleijn en A. M. Pannebakker. Geertruida Adri- ana Debora d. van J. Broer en G. A. L. Boogaard. Getrouwd: W. de Booij 72 j. en L. Roos 66 j. Overleden: M. v. d. "Wolf, echtge- noote van H. v. Gemeren 50 j. H. H. Boekraad d. 2 j. Door de politio zijn ver scheidene processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding der ijkwet. Zaterdagmorgen miste de heer E. alhiei; zijn fonkelnieuw rijwiel, hetgeen hij even van -te voren aan den weg had neder gezet. Denkende dat het gestolen was deed hij aangifte bij de politie. Bij nader onderzoek bleek liet rijwiel door een rukwind in do sloot te zijn ge raakt. Een buitenkansje dus. Voor de politierechter te 's-Gravenhago verscheen j.l. Vrijdag ze kere P. N. uit A'lphen, ter zake beleedi- gihg van de politie en vernieling in de cel, waar hij voor dronkenschap in be waring was gesteld. Eeisch 8 dagen gevangenisstraf. J BODEGRAVEN. =-- Een a a n t al door h e t g e-» meentebestuur te werk gestelde werkloo zen hebben het werk gestaakt. De sta king vindt haar grond in het feit, dat het gemeentebestuur het zandrijden, waarmee deze werkloozen onledig werden gehou den, wemschfe uit te besteden tegen een' zekeren prijs per M2., met welken prijs de le werk gestelden geen genoegen wenscliten te nemen. r LISSE. 'Alhier is overleden de oudste wethouder, de heer Jaccbus RiggeT. De overledene was ridder in de orde vaii Oranje Nassau. WOUBRUGGE. De Raa.d dezer Gemeente zal a.s. Donderdag, des voorihiddags te half tien vergaderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2