Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS t-jr. In Leiden en buiten Leiden - v/aar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal ......12.90 4de JAARGANG. DINSDAG 16 OCTOBER 1923 No. 1063 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-Ptï U3 Gewone advertentiën per regel 22H cent; Ingezonden. Mededeelingen, dubbel tarief* Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbcta» iing van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 eert. V Valsche voorstellingen. Mr. Troelstra beeft Vrijdag in de iTweede Kamer een opmerking gemaakt waarvan de juistheid niet kan worden ontkend. Aan het slot van zijne rede waarin hij 'de balans opmaakte van de gehouden de batten constateerde hij, dat die debatten niet vruchteloos waren geweest en dat [verschillende valsche voorstellingen, bui- ien het parlement in omloop, daardoor '«varen weerlegd. Een zeer juiste opmerking. "De voorstelling was gewekt alsof de be zuinigingsmaatregelen worden getroffen örn geld te vinden voor de Vloot. Die voorstelling is weerlegd. Men had het. voorgesteld alsof de uit voering van het Vlootplan van ons land groote offers zon vragen. Maar het tegen deel is aangetoond. Er was buiten het parlement met al- .^erlei fantastische cijfers gewerkt waar door- de indruk word gewekt dat vele hon- derde millioenen voor de Vloot zouden worden uitgegeven. Het valsche van die voorstelling is met de stukken aange toond. Aanneming van het Vlootplan, zoo was beweerd, zou alle bezuiniging op de Ma rine-uitgaven onmogelijk maken. Een be wering, die zooals bij de gehouden de batten bleek, allen grond mist. Het is zooals Mr. Troelstra opmerkte, dat verschillende valsche voorstellingen, huiten het parlement in omloop, zijn weerlegd. Ineooverre is het gehouden debat niet geheel vruchteloos geweest. Het ware voor de S. D. A. P., die de valsche voorspellingen had verbreid, slechte dagen. STADSNIEUWS. Ds. Groot Enzerink. Naar wij vernemen is de toestand van Ds. Groot Enzerink een weinig gunstiger. Do patiënt is nog wel zeer zwak, maar er valt toch eenige vooruitgang waar te nemen. Evangelische Conferentie. De eerste van ded rie arvondbijeenkom- sten, begrepen in de Conferentie die dezer dagen in het gebouw van de ge mee n* ichap Stadsevangelisatie. „Jeruël" gehou den wordt, een groot „succes", als wo het zoo eens mogen noemen, geworden. Woord en lied stonden in het teeken van den titel die het conferentie-onder werp: De Profetische roeping dor geloovi- gen in Jezus Christus. Bedoeld wordt "hiermede, zooals de heer v. d. Horst in zijn openingswoord uiteen zette, de roeping die ieder geloovige heeft, to getuigen van het Evangelie. Wij hebben om, aldus spr. te onderzoeken of we wel dat licht in onze omgeving verspreiden, dat wij door Christus in ons hart ontvan gen hebben. Schoon werd die roeping ook geïllu streerd in de kernachtige toespraak van den heer A k s e uit Beverwijk, die de persoon van den getrouwen profeet Daniël ten voorbeeld stelde aan alle geloovigen, dio evenals deze onverschrokken getuige, dagelijks worden, tegengestaan en bedreigd door de wereldsche machten. Na br. Akse sprak br. Fernhout uit Amsterdam, om na dien Mevr. Gamst uit Beverwijk, die o.a. weer tal van aangena me herinneringen aan de nagedachtenis van haar kortelings ontslapen echtgenoot naar voren bracht. Om den nadruk dien het waardig is niet te schaden, hebben we tot hiertoe gewacht om een van de belangrijkste krachten die gisteravond in actie wan^n, te noemen. Het is n.l. het zangkoor uit Den Haag, dat onder zijn eminente leiding ook nu weer een treffende weergave bood van verschillende der schoonste Evangelische liederen. De buitengewone aandacht waarmede al len stil genoten bewees dat dit iets bij zonders was. De Koningin komt. Naar wij vernemen is het zeer waar schijnlijk dat de afd. van Patrimonium binnenkort een openbare vergadering houdt waarin do films voorstellende de intocht van de Koningin te 's Gravenhage en te Amsterdam, de huldiging op het Malieveld, de nationale huldebetooging enz. worden voorgesteld. Wij hopen dat deze plannen zullen sla gen. Patrimoniums afdeeling kan zich van een enorme belangstelling verzekerd houden. Jubileum. Gisteren was het 40 jaar geleden dat de heer van Lienden, conducteur bij de N. Z. H. T. M. in dienst trad. Bij de R. T. M. was van Lienden 28 jaar in dienst, maar ging in 1911, toen de R. T. M. over ging in handen van de N. Z. H. T. M. bij deze maatschappij in dienst. Gisteravond omstreeks 8 uur werd hem aan zijn woning door het muziekkorps der N. Z. H. T. een serenade gebracht, waarbij tegenwoordig waren, de voor de le gelegenheid gevormde commissie de heeren Mingelen, Sijtsma en Planjer. Na dat het muziekkorps eenige nummers ten beste had gegeven, gingen de commissie en muzikanten naar binnen en werd den lieer van Lienden een bewijs van erken telijkheid overhandigd, waarop de heer van Lienden hartelijk dankte. Nadat de eerewijn was rondgediend vertrokken de commissie en het muziek korps weder, nadat eenst nog een paar nummers ten geboore waren gebraht. Tropische geeneeskunde. De verbouwing van het ten behoeve van de vereeniging Instituut voor Tro pische Geneeskunde RotterdamLeiden tot laboratorium ingerichte gebouw aan het Rapenburg, dat vroeger dienst deed als rijks-herbarium, nadert zijn voltooi ing en zal binnenkort geheel gereed zijn. De officieel opening zal met eenige plech tigheid gepaard gaan. Inmiddels is het gebouw reeds gedeeltelijk in gebruik, ge nomen. De hoogleeraar in de tropische hygiënie, prof. dr. P. G. Flu, geeft daarin sedert eenigen tijd zijn colleges. Woensdagavond, aanvangende 7 uur, zal prof. Coolemans Beynen in do colle gezaal van het gebouw den cursus, welke dezen winter vanwege voormelde vereeni ging voor artsen, studenten en andere be langstellenden wordt gehouden, openen met een lezing over het onderwerp: Wat zijn tropische ziekten? Evenals vorige jaren is ook thans deze cursus, voor wat de lezingen betreft, voor ieder kosteloos toegankelijk. De milicien K., die zich had schuldig gemaakt aan desertie is van hier door de militaire politie weggehaald en naar zijn detachement teruggebracht. Weer hebben zich eenige gevallen voorgedaan van misbruik maken van de gemeentelijke steunverleening aan werk loozen'. Ditmaal zijn het een tweetal perr sonen, P. en G., tegen wien proces-verbaal is opgemaakt. -Dr. J. W. Gunning, Zendingsdirecr lor te Oegstgeest is tot het ondergaan van een operatie opgenomen in het Hópital Walton alhier. Zijn toestand is, naar wij vernemen, vooruitgaande. GEMEENTERAAD LEJBEN (Vervolg.) De behandeling van punt 25 (afsluiting van de Kennewegsteeg) wordt voortgezet. De heer Bergers meent dat het beter is op het genomen besluit terug te komen. Het is een rechte steeg die gemakkelijk te overzien is. Ook voor de passage acht. spr. afsluiting afgewenscht. Do heer Ha urm an stelt voor de steeg aan de zijde van den Apothekersdijk tot op de rooilijn af te sluiten. De Voorzitter antwoordt den heer Bergers dat hij dan tegen het voorstel en de amendementen moet stemmen. De heer Huurman zou graag de ge- heele steeg af willen sluiten. Hij vreest echter dat de caféhouder daar rechten heeft, waarmee zijn voorstel rekening houdt De heer van Eek zegt dat als het voor st el-Huunnan wordt aangenomen aan de voornaamste bej waren wordt tegemoet ge komen. Toch wil hij zijn voorstel hand haven. Hij ziet geen reden den caféhouder te bevoordeelen. De Voorz. acht het jammer dat f 1500 voor een urinoir zal worden weggegooid. De V oorzitter brengt nu het voor- stel-van Eek in stemming. Het wordt aan genomen met 18 tegen 13 stemmen. Voor de heeren Rosmalen, Witmans, Mevr. Dietrich, Eikerbout, Knuttel, Wilbrink, Sijtsma, Eerdmans, Mevr. Stoppelaar, v. d. Wal, Mevr. v. Itallie en de Soc. Democraten. De heer v. Stralen en anderen mee- nen dat de zaak reeds beslist is. Na zeer rumoerige discussie wordt be sloten dat toch wel over het voorstel ge stemd moet worden. Het geamendeerde voorstel wordt aan genomen met 23 tegen 8 stemmen. Tegen de heeren Spendel, Bergers, Pera, Coster, van Hamel, Mulder, Reimeringer en San ders. 26. Praeadvies op het verzoek van de Chemische en Mechanische Stofbestrij- dings-onderneming te Amsterdam, om be last te worden met het schoonhouden van de gemeentescholen en/of andere gemoen- tegebouwen en met het verrichten van daarmede samenhangende werkzaamhe den. Goedgekeurd. 27. Voorstel: a. tot verkoop aan de Woningbouwver- eenaging „Tuinstadwijk" van een terrein, gelegen ten oosten van de Heerenstrafc, Sectie M no. 3841 ged., benoodigd voor den bouw van 71 beneden- en 71 boven woningen; b. tot het verstrekken van voorschotten aan die vereeniging ten behoeve van de kosten van uitvoering van liet sub a be doeld bouwplan; c. tot vaststelling van den desbetreffen- den suppletoiren begrootingsstaat. Goedgekeurd. De heer Eerdmans merkt op, dat bij het betrekken van de woningen in „Tuin stadwijk" nogal eens de klacht gehoord wordt dat er geen plaats is voor meubelen. Spreker vraagt of deze nieuwe huizen dit bezwaar niet zullen vertoonen. De V oorz. zegt, dat alle autoriteiten de plannen hebben goedgekeurd. Spreker is ook geen bouwkundige. 28. Praeadvies op het verzoek van de afdeelingen Leiden van den Centralen Bond van Transportarbeiders en van den R. K. Bond van Transportarbeiders ,,St. Bonifacius", om vaststelling van een ver ordening, waarbij het venten en verkoo- pen van melk op den openbaren weg op Zondag wordt verboden. Dc heer Heemskerk zal /zich met dit voorstel vereenigen. Maar gévoelen ,B. en W. er iets voor dit venten op Zondag tegen te gaan? Hiervan blijkt uit de stukken niets. Het is spreker bekend dat het af schaffen van het venten afstuit op den on wil van enkele Melkinrichtingen. De V oorz. meent dat dan dit euvel be hoorlijk tegengegaan wordt. Men moet wel enderscheiden tusschen venten cn bezorgen. In warme dagen bijv. kan tegen het bezor gen toch weinig'bezwaar worden gemaakt. Op het vénten zal inderdaad toezicht gd- 'houden worden. De heer Heemskerk zsgt, dat hier des Zondags gevent wordt door melkverkoopers buiten de stad. Het voorstel wordt goedgekeurd. 29. Praeadvies op het verzoek der Cen trale Commissie voor Arbeidersontwikke ling, in zake het toekennen van eene sub sidie in de leesten van het houden van ontspanningsavonden voor werkloozen en het kosteloos gebruik van de grooto zaal der Stads-Gehoorzaal. Hierbij komt aan de orde bet amende ment Van Stralen. De heer v. Stralen zegt, dat het ad vies teleurstellend is cm hen die zich bezig houden met de ontspanning van werkloo zen. Bijkbaar zijn B. cn W. van de noodza kelijkheid niet overtuigd. Wordt dezo sub sidie niet verleend, dan zal de ontspanning dezen winter waarschijnlijk niet ter hand genomen kunnen worden. De lieer v. Stralen meent dat het de plicht van de gemeenschap is dit werk te steunen. Spreker wijst op Rotterdam en Amsterdam. De V oorz.: Die geven geen zalen. De heer v. Stralen dringt op aanneming van het voorstel aan. De heer Heemskerk acht- het ook wel noodig iets voor de werkloozen te doen, maar daaruit volgt niet dat dit de taak van de gemeente is. Spreker heeft dan ook het vorig jaar tegen de subsidie gestemd. Hij meent dat B. en W. ver genoeg gaan. Wat zij aanbieden vertegenwoordigd reeds een belangrijk bedrag. Wil nu de Centr. Comm. van Arb. ont wikkeling meer doen, laat zij dan bijdragen van particulieren vragen evenals andere Vakcentralen dat doen. Spreker is zelfs niet overtuigd dat de gemeente de gehoorzaal ter beschikking heeft te stellen. Als de Com missie een beroep doet op hare geestver wanten zal ze ongetwijfeld voldoende mid delen krijgen. De heer Wilbrink zal zich tegen het voorstel Van Stralen verklaren. De heer v. Stralen: Dat weet ik al vooruit! De heer Wilbrink: Ja. dan had ik het niet behoeven te zeggen. Spreker ziet hier geen plicht van de gemeenschap, deze com missie de noodige middelen te verschaf fen. De heer v. Stralen zegt dit wel, maar argumenten heeft hij niet aangevoerd. Of spreker zal stemmen voor het voorstel van B. en W. zal er nog van af hangen of deze Commissie gevormd is uit personen van ééne politieke richting. Is dat het geval dan krijgen we meerdere verzoe ken in dien geest en is de Stadszaal gere geld bezet. De heer Knuttel acht het oen onjuiste redeneering te .spreken van huurderving. Dat zou alleen opgaan als do zaal avond aan avond bezet was. Tegen verzoeken van andere richting zoti spreker niet het minste bezwaar hebben. Do heer Spon del onderschrijft hot betoog van den heer Wilbrink. Hij is sterk voor ontspanning en ontwikkeling, maar hij weet niet wie daarbij do leiding heeft. De ervaring heeft geleerd dat we voorzichtig moeten zijn. De heer van Stralen heeft gezegd dat de gemeente ook moet bijdragen. Maar laat bij clan ook eens zeggen wat er dan van die zijde door particulieren gedaan wordt. Spr. wijst er ten slotte op, dat hij ten onrechte wordt aangezien voor den schrijver van esn in gezonden stuk in het L. Dagbl. cn Lcid- sche Crt. De heer Sijtsma zal ook stemmen te gen het verleenen van een subsidie. Oor te beginnen kan men voor dit doel wel gratis krachten krijgen en bovendien is dezo Comm. hem te eenzijdig samenge steld. Spr. heeft wel eens den indruk ge kregen dat op dio vergaderingen indirect propaganda gemaakt wordt voor de S. D. A. P. Men verkeert daar in do sfeer van do S. D. A. P. Waarom geeft men aan dezo zaak zulk. een eenzijdig karakter. Als spreker goed ingelicht is, begint men met Klecrekooper. De heer Wilbrink: Dio is niet een zijdig. Do heer Witmans zal hot voorstel- vna Stralen steunen. Hij begrijpt niet, dat do hoer Sijtsma als Vrijz. Democraat zich daartegen verklaart. (Gejoel en gelach.) Eon stem: Het eerste treffen! Do heer Witmans begrijpt niet de bezwaren. Den, heer v. Stralen vraagt hij of hij opgaaf kan doén van wat door par ticulieren wordt bijgedragen. De beer Bergers meent dat hier hulp van do gemeente niet noodig is. Do heer Sanders weth. zegt dat do heer v. Stralen gezegd heeft dat dezo avonden algemeene sympathie verwekken. Welnu laat dio sympathie dan' blijken uit heb verstrekken van bijdragen. De heer v. Stralen zegt, dat meerma len geprobeerd is steun te krijgen van dc burgerij maar resultaat had dit niet. Spr. meent dat van Katholieke zijde niet veel gedaan wordt. De heer Wilmer: U weet er niets van. Meer dan van uw zijde geschiedt. De heer O o s t d a mZij maken niet zooveel lawaai. De heer v. Stralen zegt voorts, dat deze Comm. uitsluitend uit Soc. Dcm. be sbaat. Er zijn wel pogingen gedaan om cok de R. K. en de Ghristelijke organisa ties in dit werk te betrekken, welker me dewerking echter niet verloend werd. De ontwikkelingsavonden zijn eenzijdig maar do ontspanningsavonden zijn zuiver neutraal. Overigens zegt spr. dat er van deze avonden groote opveeden-d© kracht uitgaat. Spr. acht het een schande dat uit secretarischo overwegingen hier steun ge weigerd wordt. Hij dringt op aanneming van het amendement aan. Do heer Rosmalen, gehoord de uit eenzetting van den heer v. Stralen, zal met diens voorstel meegaan. Hij rekent er dan op, dat wat gegeven wordt absoluut neutraal is. Do heer Heemskerk zegt dat de 'R.-K. Y. bij alle uitvoeringen de werkloozen gratis toelaten. Hij kan er niet aan mee werken gelden uit de gemeentekas te go- ven ten dienste van bepaalde richtingen. Do heer Wilbrink zegt. dat de Com. do werkloozen in bepaalde richting wil ontwikkelen. Met het voorstel van B. en W. zal spr. meegaan, maar niet met het amendement-v. Stralen omdat op die avonden zooals de heer Sijtsma opmerkte een Soc. Dem. sfeer heerscht. Do heer Pera gaat niet met grooto sympathie met het voorstel van B. en W. mee. Beslist echter moet hij opkomen te gen verder gaande voorstellen. Er is ook in do amusementsmiddelen een groot ver schil. Hier spreekt hot beginsel wel dege lijk mee. Do heer v. Stralen maakt er den te genstanders een verwijt van, dat zij zich niet op de hoogte hebben gesteld. Spr. zegt dat men de werkloozenkaarten heeft gecontroleerd, waaruit bleek dat vele Katholiek- en Christelijk georgani- seerden van deze avonden gebruik maken. Stommen: Dat is juist het bezwaar. Het amendement-v. Stralen in stemming gebracht wordt verworpen met 17 te gen 14 stemmen. Voor do heeren v. Ros malen, Witmans, Mevr. Dietrich, Knuttel, Mevr. Stoppelaar, v. d. Wal, Mevr. v. Ital- lio en de Soc. Democraten. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 26 tegen 4 stemmen, die van de heeren Bergers, Heemskerk, Huur man en Wilmer. 30. Praeadvies op het voorstel van Stra len, in zake beschikbaarstelling van een ontspanningslokaal ten behoeve van werk- looze arbeiders. Goedgekeurd. 31. Praeadvies op het verzoek van den Leidschen Bestuurdesbond, cm aan daar voor in aanmerking komende werkloozo hoofden van gezinnen een wekelijkscho uitkeering te verleenien voor de aanschaf fing van brandstoffen, subsidiair brand stoffen in natura te verstrekkem De Voorz. stelt voor thans in geheime zitting te gaan en laat dan do deuren sluiten. (Zio derde pagina). jSSaü^ENLAEféiD De Vlootwet. De afdeeling Rotterdam van het anti- Vlootwet-comité heeft Zaterdag een ver gadering belegd, waar spreeksters van verschillende richting optraden. Eén daarvan, mevr. dr. Van den Bergli van Eysinga-Elias, zei, volgens het verslag van de N. R. Ct„ o.m.: „het eenige wat deze Regeering beïnvloeden kan, is niet t werken op haar geweten, maar op haar angst. Zij njoet gevoelen, dat deze Vloot wet het graf van de christelijke Regee ring kan worden." Of die dame ook een vriendelijke op vatting heeft van het verantwoordelijk heidsgevoel der Regeering! Amendementen op de Vloolwet. Do leden der Tweede Kamer de hoeren Dresselhuys Boon hebben de volgende amendementen op het Vlootwet-ontwerp ingediend: lo. In den aanhef van art. 1 wordt ge- Aan hei Zoeklicht 1 Leiden 16 October 1923. Bij het Vlootwet-debat in do Tweede Kamer de vorige week want dat was liet toch eigenlijk, kwam ook de lieer Dresselhuys, die weer eens als schild knaap van Troelstra fungeert, aan het woord. Hij verontschuldigde zich dat hij diep op de cijfers moest ingaan. Nu ingewikkeld was het wel. In de Handelingen vond ik toch de volgende uitspraak: „Uit het rapport van de Vlootwet-. Commissie blijkt, dat liet halve minimum ons kosten zal, eindeloos elk jaar cec annuïteit van f 17300.000.terwijl wij aan het eind nog zullen heben oen schuld van ongeveer f 100 000.000. Do heer Dresselhuys is een knap man. Maar deze uitspraak lijkt me toch wel wat machtig. Ik vrees dat hier van toepassing is dat, wie teveel bewijst, nie's bewijst. OBSERVATOR. lezen, in plaats van ,,bet tijöpcrl in zes jaren": „het tijdperk van twaalf ja •en". Dit amendement strekt om to d^*t-. vaststellen, dat in het tijdperk van twain! jaren inderdaad voor aanbouw, onder houd en vernieuwing van materieel geen andere gelden dan die, welke het vloot- fonds thans ter beschikking stelt, zullen worden aangewend. 2o. Artikel 14 wordt gelezen als volgt: „Werken ten behoeve van de maritiemo verdediging van Nedetl.-Indië. Ten be hoeve van de maritieme verdedig:ng van Nederl. Indië zal Scerabaja a's steunpunt worden ingericht".. Dit amendement wordt als volgt toege licht: Indien het vlootplan beperkt blijft tot den opzet, voor do eerste zes jaren aangegeven, schijnt do opzet van dc in het ontwerp omschreven werken oneven wichtig groot, en zou met één be ris z jn tè volstaan. Voor een bescheiden verdedi ging van Tandjong- Priok a's zetel \.in do regeering zouden daarnevens dan gel den kunnen worden uitgetrokken. Bij aanneming van liet amendement zullen verschillende andere artikelen 'n hot licht daarvan wijziging moeten dergaan. Opheffing militaire hospitalen. Naar „De Avp." verneemt maakt het een punt van overweging uit om de mili taire hospitalen te Amsterdam cn Assen binnenkort op te heffen. Leuke grappenmakers. In de Telegraaf van Vrijdagavond kwam onder de ingezonden mededeelingen een artikel voor van een zekeren Dr. Schaap te Amsterdam, waarin een middel teen kouvatten werd aanbevolen. Een doodgewone advertentie waarin di onovertrefbare kwaliteiten van bedoeld middel in den breede worden aanbevolen. Aan ons blad werd nu, evenals waar-» schijnlijk aan andere bladen een excm-» plaar van dit blad toegezonden met do vereerende mededeeling, dat we bedoeld artikel desgewenselit mochten overnemen. Een vriendelijkheid waarvoor we zeer erkentelijk zijn. Maar zooals de volksmond zegt we blijven liever gezond. Wij zullen van het vercercnd aanbod geen gebruik maken. De salarisvermindering. Naar gemeld wordt heeft het wetsont werp, betreffende salarisvermindering der ambtenaren den aad van Slate roers verlaten en is de indiening bij do Tweede Kamer deze week te wachten. De gewezen Duiische Kroonprins. D? secretaris-generaal i n algemeen en dienst, mr. I. B. Kan, vertrok heden voor twee dagen naar Wieringen tot het hou den van eenige besprekingen met don ge wezen Duitschen kroonprins. Het zevende leerjaar. Naar de Tel. verneemt, heeft do wet-» houder voor onderwijs te Amsterdam, de heer Ed. Tolak, tot de wethouders van onderwijs in Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Haarlem do uitnoodiging ge-» richt, gezamenlijk te bespreken, of er stappen kunnen worden gedaan l ij de re geering o maan te dringen op het behoud van het zevende leerjaar, dat, naar men weet, de TCgeering wil aschaffen. Salarisverlaging Rijkcamblf.naren. De afdeeling Zuid-Holland van detf Bond van Personeel, werkzaam bij de Registratie en Domeinen, de HypolheV.r n j en Kadaster in Nederland heeft Zaterdag j met algemeene stemmen een motie nango- nomen naar aanleiding Van de plannen! der RegeeTing om over te gaan tot s.i.a* rivermindering der rijksambtenaren en j het buitenwerking stellen van art. 40 m het Bezoldigingsbesluit. In d motel, wordt krachtig geprotesteerd tegen ..d.-ze drastische voornemens" en de nfdeehng „besluit in samenwerking met andere nr-tf gnnisaties zich ten sterkste tegen de uit*, voering van dio voornemens, te vorzcU l ten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1