Burgerlijke Stand Leiden 27 September. Geboren: Maria Adrian» d. van J. Verhoeven en H. A. Visser Richard z. van J. z. Smit en M. Kluivers. Ondertrouwd: D. Hakkenberg jm. 28 i. en M. E. v. Tongeren jd. 23 j. J. C. O Haar jm. 24 j. en L. J. H. Josson jd. 24 j. Overleden: N. Vallentgoed m." 86 J. J T. W. Paddenburg m. 62 j. N. Steeniand d. S rnnd. S. Webbers-de Tombe w. 84 j. Lucht-temperatuur. 's Nachts 12 uur 17C. (58° F.). s Voormiddags 9 uur 14° G. (57° F.), 's Middags 12 uur 16 H° G. (62° F.), 's Namiddags 3 uur 19° G. (16° F.). Water-temperatuur. 's Voormiddags 9 uur 13% G. 's Middags 12 uur 13Yi° C. 's Namiddags 3 uur 14%° C. Licht op: Vrijdag 28 September 7.16 uur. LEIMUIDEN. Gisteren kwam het zevenjarig zoontje van den postbeambte V. V. alhier in aanraking met oen voorbij- rijdendq auto, tengevolge waarvan hij met een. zwaar gekneusd been naar huis gebracht moest worden. De autobestuur der die alle mogelijke moeite gedaan heeft om een aanrijding te voorkomen zoodat hij zelf nog enkele hekpalen omver reed, treft in dezen geen schuld. ï-'&é ROELOFARENDSVEEN. De Jubileumfeesten. Had de regen den geheelen nacht bijna zonder ophouden nit den hemel gestroomd toen de Veensche jeugd zich op den eer sten feestdag opstelde om aan den Edel- welkomendc stralen over de bonte en wemelende massa van Oranje rood wit cn Achtb. heer Burgemeester hulde te gaan brengen, wierp de zon haar warme en blauw uit en hielp alzoo prachtig mede om de goede stemming ,.er in" te brengen. Voorafgegaan door het Muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" trok de stoet te tien uren van de scholen naar het Raad huis, alwaar dc Voorzitter van de Juliana- verecniging, do heer G. V. Vergeer, den Burgemeester toesprak. Spr. memoreerde de vele malen, dat hij als voorz. van de Julianavereeniging den Burgemeester had toegesproken als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, op Hare verjaardagen. Thans echter viert Nederland, dus ook Rcelofarendsveen feest ter herdenking van het 25-jarig Rcgeeringsjubileum van H. M. En als wc dan de zoo zegenrijke rcgcering eens voor enze cogen laten passceren, dan is er zeer zeker alle reden om feest te vieren. Spreker, biedt onmiddellijk bij de opening van dit feest allereerst aan de hulde der kinderen. Want wanneer we, zoo zegt spreker do jeugd hebben gewonnen voor Oranjo dan hebben wc alles gewon nen. De Burgemeester, die hierna het woord verkrijgt, zegt zeer getroffen te zijn door de hem als vertegenwoordiger van H. M. gebrachte hulde. Spreker zegt, dat het op deze plaats niet gaat alle wel daden, die wij onder dc regeering van Hare Majesteit hebben genoten en die wij dank zij Gods zegen aan Haar wijs beleid te danken hebben, op te noemen. Spreker noemt alleen het feit, dat wij buiten den wereldoorlog zijn gebleven. Spr. wenscht den kinderen nog heel veel genoegen toe en besluit met een lang leve Koningin Wil- hcimina. Do afd. van het Sted. Muziek korps uit Leiden heft dan het Wilhelmus aan, waarna de kinderen cenige liederen zingen. Dc stoet stelt zich dan weer in beweging naar de scholen, alwaar de kin deren ruim worden getracteerd en een mooien h rinneringsbeker ontvangen. De zeilwedstrijden konden voor wat betreft dc baggerpramen niet doorgaan wegens den sterken wind. Daarom werd besloten dc geheele wedstrijd uit te stellen tot Zon dag 6 October a.s. In den namiddag hadden op verschillen de plaatsen de kinderspelen plaats; welke een prettig verloop hadden. Des avonds om acht uur werden de versierde wagens en fietsen bij dc pastorie opgesteld en daarna door de jury gekeurd. Enkele wagens o.a. ecno met broeikassen trokken zeer de aandacht. In optocht ging de stoet hierna naar den Zuidhoek cn vervolgens naar den Noordhoek, waar de stoet werd ontbonden. Intusschen waren de verschillende illu- minatie's ontstoken en begon de jury haar moeilijke taak. Enkele gevels trokken al dadelijk dc aandacht o.a. die van de hee- ren van Domburgh en Vesseur, de Jong en het Raadhuis. Deze drie gevels behaal den dan ook het hoogste aantal punten. De uitslag luidde: elcctrische versiering: Veilinggebouw 32 punten; Raadhuis 37 punten, P. de Jong 36 punten, v. Domburgh en Vesseur 37 punten, G. v. d. Meer 33 punten, Bartels 35 punten; J. J. v. d. Meer 32% punt, Granadam 30 punten, Sf van Ruiten 30 punten en E. Koek 28 punten. Vetpotverlichting: Burgemeester 29 p., v. d. Meer 29 pE. Klein 25 p.. Pastoor 27 -iering luidden als volgt: Burgemeester 24 p. De uitslagen van de gevel- en tuinver- p., P. de Jong 25 p., Bartels 24 p., P. Loos 25 p., C. Hoogenboom 22 p., E. Klein 20 p., Gebr. Loos 21 p., Wed. H. van Ruiten 21 punten. De Harmonie gaf nog een concert in de tuin van café Wagenaar, terwijl de afdeeling van het Sted. Muziekkorps het dorp rond trok en den verschillenden café's een bezoek bracht. i LISSE. De heer J. Riggel, wet. houder dezer Gemeente is plotseling ern stig ongesteld geworden. GEMENGD NIEUWS Van een dokteres-kankerlijderes. In een ziekenhuis te Norwich is aan kan ker overleden dr. Margaretha Boileau, die tot het laatste oogenblik te midden van haar smarten een treffende toewijding voor de zaak der kankerbestrijding toonde. Door de gevreesde ziekte aangetast, hield dr. Boileau dagelijks nauwkeurige wetenschappelijke aanteekeningen van het verloop harer ziekte, in do hoop, dat de observaties van een geneeskundige, die zelf aan den kanker moest sterven, de medische wetenschap en de lijdende menschheid van nut zouden kunnen zijn. Ook hield zij geregeld conferenties met doctoren en vrienden over de ziekte, welke haar, naar zij wist, ten grave zou sleepen. Het is waarschijnlijk, dat haar dagboek zal worden uitgegeven ten nutte van hen, die zich wijden aan kanker-onderzoek. Dr. Boileau was 56 jaar oud. De wereldvoorraad petroleum en benzine. Omtrent den vermoedelijken wereldvoor raad petroleum en benzine heerschen dc meest uiteenloopende schattingen. Er zijn zelfs personen, -die gelijk een Bondslid aaii „De Kamp" schrijft meenen, dat die voorraad binnen enkele jaren uitgeput zou zijn, waardoor het hedendaagsclie, moderne verkeer, geheel lamgeslagen zou worden. Daar dit onderwerp velen belang inboe zemt, hebben w4j prof. dr. G. A. F. Molen- graaff te Delft verzocht ons daarover zijn oordeel te willen mededeelen, waartoe deze zich trstond bereid heeft verklaard. „Inderdaad schrijft de hoogleeraar is, wat het bedoelde Bondslid heeft vernomen, in zooverre juist, dat de voorra den vloeibare brandstoffen („liquid fuel"), als petroleum, benzine, enz., op aarde be perkt zijn. De voorwaarden, waaronder petroleum, enz., op aarde kan gevormd en bewaard worden, zijn in hoofdzaak bekend en men (de geologen) weet dus vrij wel, waar op aarde kans bestaat nog petroleum te vinden, en waar niet. Op het oogenblik zijn ook de belangrijk ste olieterreinen op aarde reeds uitgeput of gaan zij hun uitputting min of meer snel tegemoet. Daartegenover staat, dat door zeer intensieve exploratie nog telkens nieu we olieterreinen worden gevonden en aan geboord. Daardoor is het mogelijk, thans nog geheel te voldoen aan de geweldige vraag naar petroleum, benzine, enz., benoodigd vooral voor de moderne verkeersmiddelen. Hoelang dit nog mogelijk zal zijn, zou ik niet durven voorspellen. De heer Rei gersberg Versluys, vroeger hoofdvertegen woordiger van dc Kon. Mij. tot Ontgin ning van Petrolcumibronnen, heeft eens zijn meening hieromtrent gepubliceerd en toen medegedeeld, dat te verwachten is, dat in een tijdperk van pl.m. 25 jaren de voornaamste olievoorraden op aarde zullen zijn verbruikt. Yelen achten die schatting te pessimis tisch. Ook mij schijnt 25 jaren voor zulk een schatting te weinig. Toch ben ik het met het Bondslied eens, dat, bij handhaving der tegenwoordige productie, in niet al te langen tijd (hoe lang, weet ik niet, maar ik denk daarbij aan tijden, liggend tussohen 25 en 100 jaar) het grootste deel der op aarde aanwezige voorraden van „liquid fuel" zal zijn uit geput. Om de roekeloosheid van den mensch te typceren. is het nogal treffend op te mer ken, dat thans op een dag op aarde zoo veel petroleum, benzine, enz., verbruikt, dus vernietigd wordt, als naar schatting voorheen op aarde in een tijdruimte van eenige honderdduizenden jaren is ge vormd/' Uit het Sociale Leven Socialo conferentie. Woensdag 10 Oct. a.s. denkt het Chr. Nat. Vakverbon din het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Kromme N. Gracht 29, te Utrecht een sociale conferentie te hou den, waarin de heer H. Araelink hoopt te spreken over: ,,Ons standpunt ten op zichte van verlenging van den arbeids duur." De steenindustrie. In de steenindustrie is tusschen de fa brikanten en do arbeidersorganisaties weer geschil gerezen over de loonen. Van werlmemerszijdo wordt loonsverhooging voorgesteld in verband met dc tegen woordige arbeidsvoorwaarden der steen fabrieksarbeiders, maar de fabrikanten zijn van meening, dat de loonen dienen te worden verlaagd en zulks in verband met de minder gunstige bedrijfsconjunctuur (steeninvoer uit België, toenemende beton bouw.) Lichamelijke Oefening PADVINDERIJ. Troepbericht C. J. M. V.-padvinders. Zaterdag 29 September 2.30 uur aantre den Ambachtsschool. Exercitie, springoefe ningen, terrein Morscliweg. Bij regen, punt 4, 5, 6, toepassing diverse knoopen. Nieuwe léden kunnen zich aanmelden Donderdagsavonds tusschen 8 en 9 uur, bij den heer H. van Holten, Rijn en Schic- kade 57 alhier. Leiders en Padvinders mo gen niet aflders in uniform begeven dan op de vastgestelde of bekendgemaakte oefe ningen, behoudens bijzondere toestemming van den Hopman. Ieder begeve zich één uur na de oefeningen weder in burger, de gene welke inbreuk maken (eigenrechtelijk) zullen streng gestrafd worden, met tijde lijke schorsing of ontslag. Ieder zorge er voor dat zulks niet be hoeft plaats te vinden, daar zijn wo Pad vinder voor. De Leiding. KORFBAL. Kampioenswedstrijden C. K. B. Nu de competitie in het Zuiden is uit en in het Koerden in r'.r k de kampioenen ook reeds bek-; rijn, heeft de leiding besloten spoed achter de ■kampicenschapswedstrijden te zetten. Het programma luidt 29 Sept. I.V.O. I (R'dam)Pernix II (Leiden.) 6 Oct. Excelsior I (Delft)Pernix I (Leiden.) 6 Oct. Pernix III.V.O. I. 13 Oct. Pernix IExcelsior I. Morgen vertrekken dus de Lcidenaars naar Rotterdam om daar een zeer gevaar lijken tegenstander (in sportterminologie altijd) te bekampen. We verwachten oen draw of een nederlaag voor dc Oranje-Wit ten. Seriewedstrijden D. E. S. Morgen houdt D. E. S. te Delft een seriedag. De Leidsche vereeniging Pernix I heeft ingeschreven en kemt uit tegen K. V. R. (Den Haag.) Natuurlijk wordt dit een Leidsche overwinning! Nacompetitie. Naar wij vernemen zal de C. K. B. op initiatief van Excelsior (Delft) oen na- competitie spelen, waarvoor bereids is in geschreven door Excelsior, Neerlandia en V. E. O. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candidaals- examen Indisch recht dc heer L. B. van Straten, Den Haag. STADSNIEUWS Toenemende werkloosheid in de textiel industrie! Men schrijft ons van werknemerszijde: Op Woensdag 29 Augustus j.l. verga derden de plaatselijke afdeelingen van de textielarbeidersbonden „De Eendracht", „Unitas", „St.-Lambertus" en de Land. Fed. van Textielarbeiders ter bespreking van de steeds grooter wordende werk loosheid in de textielindustrie en de in verband daarmede te treffen maatregelen. Na breedvoerige bespreking van den mo- menteelen toestand, werd eenstemmig be sloten gezamenlijk een schrijven te rich ten tot de betreffende fabrikanten, t. w. de N. V. Van 't Hooft Co., N. V. Leidsche Tapijt Mattenfabriek, firma J. Schel- tema Jansz., N. V. Jan Zuurdeeg Zoon, en de firma J. C. Zaalberg en Zoon, waarin met reden omkleed werd verzocht wel hun medewerking te willen verleenen tot het in-hct-leven-roepen een er wacht geldregeling, waarvan de kosten door werkgever, rijk en gemeente zouden moeten worden gedragen. Hiermede zou naar het gevoelen der besturen worden bevorderd een blijvend dienstverband tusschen werk gever en werknemers en tevens worden verkregen, dat de daarvoor in aanmerking komende arbeiders behoorlijk en regel matig konden worden geholpen. Afschrif ten van deze brieven werden insgelijks verzonden aan den heer Mr. P. M. Trap man, secretaris der Leidsche Vereeniging van ïndustrieelen. Tot onze groote teleurstelling ontvingen wij echter dezer dagen van meergenoemde Leidsche Vereeniging van Industrieellen, een schrijven, waarin ons, zonder eenige nadere motiveering, werd medegedeeld, dat de door ons aangeschreven fabri kanten met uitzondering van de N.V. Leidsche Tapijt- en Mattenfabriek, welke geen lid dier Vereeniging is aan ons verzoek tot het instellen eener wachtgeld regeling niet kunnen voldoen. Ook do .directie der N. V. Leidsche Ta pijt- cn Mattenfabriek deelde ons even eens schriftelijk mede, dat zij tot haar spijt aan ons verzoek, vervat in ons schrij- van van 3 September j.l. onmogelijk kon voldoen. Intusschen wordt' de toestand, speciaal in de wollendeken-industrie met den dag slechter. Was het tot nog too inkrimping van den normalen werktijd met een, zij het beduidend aantal uren per week, thans heeft de werkloosheid een ernstiger ka rakter aangenomen. Zoo heeft do firma J. G. Zaalberg Zoon Vrijdag 21 Septem ber j.l. met inachtneming van den wette- lijken opzegtermijn van 8 dagen, niet minder dan 29 liarer arbeiders wegens slapte in het bedrijf ontslagen. De N.V. Jan Zuurdeeg Zoon om de zelfde redenen de vorige week 9 en dezo weck weer 11 arbeiders ontslag aangezegd. En het einde is hiermede wellicht nog niet te overzien. Wie weet wat den textiel arbeiders nog hoven het hoofd hangt. 40-jarig Jubileum. Gisteren was het 40 jaren geleden dat Mej. M. Arnoldus in dienst trad bij do sajetfabrieken van de N. V. v.h. P. Clos en Leembruggen, alhier. Om half negen in den morgen werd do jubilaresse op het kantoor der directie' ontvangen, waar zij door den directeur, den heer Binnendijk werd toegesproken, die haar prees om haar trouwe plichtsbe trachting en haar verdiensten ten op zichte van den gang van het bedrijf dui delijk in 't licht stelde. Ten slotte bood hij de jubilaresse een enveloppe met inhoud aan. Alle leden van het kantoorpersoneel kwamen vervolgens evenals degenen met wie zij gedurig samenwerkte, de jubila resse gelukwenschen. Met bloemen werd zij bij wijze van spreken als overladen. Het verdere van den dag werd prettig doorgebracht in een wijden kring van fa milie en kennissen terwijl gedurig blijken van waardeering en sympathie werden aangeboden. Van een dekschuit, liggende in het Wilhelmina-kanaal zijn 50 koppen van heipalen ontvreemd. Vermoed wordt dat de dieven zich van een wagen hebben be diend om den buit te vervoeren. Het Dresder.er Krenzchor zal Maandag 1 October a.s. cm'11.10 uit Rotterdam wij vernemen zijn de beide eerste concer ten in Arnhem en Utrecht ook dit jaar een enorm szicce£ geweest. Bij het te s-Gravenhage gcliouden examen diploma Alg.«tfed. Politiebond werd het diploma met aanteekening ver worven door de agenten van politie H. J. Groleman, C. P. L. Hoogkamer cn N. Th. Hoogkamer, allen alhier. Bij de heden door Curatoren der Leid sche Universiteit gehouden aanbesteding van brandstoffen ten dienste der Univer siteit gedurende het tijdvak van 15 Octo ber 1923 tot en met 14 October 1914 was ingeschreven als volgt: a. korte turf; b. lange turf; c. machinaal geperste turf; d. gietcokes; e. eierkolen; f. stukkolen; g. anthraciet; h. anthracietnootjes. H. de Roode a. f 12.30, b.. f 12.35 per 1000 stuks, d. f460, e. f480 per 10000 K.G., e. f 2.37 per H.L. f 2.06 per H.L., f. f2.06 per H.L. i. f406 per wagon; C. Osinga a. f 13, b. f 14, Leidsche Brandstoffenhandel W.A.C. a. f 12, b. f 13.50, d. f440, f430 en f390, e. f 2.41, f2.05, f3.18, f3.03 en f2.95, h. f395. N.V. Brandstoffen-Maatschappij v./h. Etgar: a. f 10, b. f 12.45, c. f 10.50. B. Zijl stra: e. f2.62, g. f3.48. Algem. Brand- 'stoffenhandel Haagweg: c. f 19.90; J. Geertsema: c. f 12.90, e. f2.35. De gega digden allen wenende te Leiden. Tot leeraar handteekenen en hout- en marmerschilderen aan de Avondteeken- school van de Ned. R. K. Volkshond afd. Leiden te Leiden is benoemd de heer P. J. J. v. Weerlee, alhier. Personen die zich te Leiden hebben gevestigd. Mw. J. M. Langezaal, Hooigracht 108 C. J. Adriaanse, Rijnsburgerweg 93a Mw. E. Balke, dienstbode, Haarl.straat 11G120 J. Bakker, controleur O.-I. P. T. T., Jan v. Houtkade 16c Mw. L. M. J. A. A. Bartels, Koordeinde 50 H. van de Berg en gezin, Hooigracht 36 Mw. H. Beek, dienstbode, Jan v. Goyenkade 19 Mw. C. van der Blom, Hooigracht 84 Mw. E. Burghofer, dienstbode, Zoeterw. Singel 65 Mw. E. van den Burgh, Mid delstegracht 21 P. W. M. F. van den Broek en gezin, Kagerstraat 8 M. A. Gooszen, Rapenburg 88 Mw. P. E. Hak- Bteen, dienstbode, Oegstgeosterlaan 18a W. F. O. v. Hattum, Koninginnelaan 42 Mw. E. Hoek, dienstbode K. Mare 2 M. H. v. Kampen, horlogemaker, L. Mare CS Mw. H. M. A. H. Troost-Klomp, Scheep- makersstecg 2 Mw. A. Meilink, Rapen burg 83 J. H. Poortenaar, Kloksteeg 13a Mw. L. Schmitz, huishoudster, Bree- straat 159 M. Los en gezin, fruithande laar jSteenstraat 53 A. Stegehuis, de Wetstraat 22 Mw. M. StratemeijeivSieg- mund huishoudster, Zoeterw. Singel 41 Mw. L. Tascli, dienstbode, Haarl.straat 116 120 P. Vermeer, wachtmeester, Doe lenkazerne A. Last en gezin, Heeren- grach t84 H. A. do Vrind en gezin, kleermaker, Gasstraat 56 Mw. A. M. E. Godicke-Westphal, Oude Rijn 48 Mw. H. Winkel, Vreewijkstraat 9 F. Delhey, Witte Rozenstraat 54a Mw. L. L. Billet, dienstbode, Zoeterw. Singel 86 Mw. Wede. M. Göttharot-Siebert, dienstbode, Watersteeg 2a S. Wijtema, Heeren gracht 8 Mw. L. F. As&endorp, leerl. ver pleegster, Aoad. Ziekenhuis J. F. Brug man, Wielmakerssteeg 15 D. Schouten, Rapenburg 45 Mw. Wede. P. Schuite- maker-Zuidam, Witte Singel 83a A. W. A. Droste, W. Rozenstraat 26 F. Oort, Kastanjekade 5 D. Abspoel, slager, Hoefstraat 10 I. Heeringa, Zonneveldstr. 15 Mw. M. C. Vreem, Rijn en Scbiekade 69 G. P. Soenius en gezin, Haarl.weg 63 Mw. Th. M. M. Remmers, Noordeinde 50 Mw. J. G. Prins, Warmonderweg 21 Mw. Z. Bungart, dienstbode, Haagweg 30 M. J. Bon, sergeant, Morschpoortka-^ zerne Mw. D. M. Haas, huishoudster, Sophia straat 29 Mw. E. Fransen, dienst bode, le Binnenvestgracht 9 M. O. Bergsma, Haagweg 16 'Mw. C. W. Vernes Zoeterw. Singel 9 Mw. A. Blaauw, Ra penburg 83. TELEGRAMMEN De terugkeer der Italiaansche vloot naar Korfoe. De Italiaansche consul op Korfoe heeft op zijn woord van eer aan den Grieksehen prefect verklaard, dat de aanwezigheid van de Italiaansche vloot zonder eenige vijandelijke bedoeling is. Er was n.l. bij de bevolking een merkbare onrust te be speuren, toen men de Italiaansche oorlogs schepen zag terugkeeren. De spanning in Duitschland. BERLIJN, 28 September (V. D.) In een extra-editie van het Rijksstaatsblad wordt de verordening van den rijkspresi dent en de rijksregeering gepubliceerd, waarin de in verband met den inval in het Roergebied uitgevaardigde verordeningen met ingang van 26 September opgeheven worden Tegelijkertijd publiceert de rijksminister voor de bezette gebieden een oproep tot do R oerbevolking, waarin hij deze verzoekt, „de scheppende arbeid voor het Vader land" weer op te nemen. MüNCHEN, 28 September (V. D.) Alhier kwamen Donderdagmiddag sterke rijksweer- en politie-of deelingen aan van buiten. Het vergaderingsverbod voor den avond werd opgevolgd, zoodat overal rust heerscht. Er zijn tot nu toe geen incidenten voorgevallen. De Fiume-kwestie. BELGRADO, 27 September (V. D.) In do Kamer verklaarden Pacliitch on Niutckitck, dat Yocgo-Slavië steeds bereid is do onderhandelingen over Fiurno voort to zetten, doch slechts op den basis van net verdrag van Rapr.Da zai een overeen-" komst mogelijk zijn. Russisch graan-export. MOSKOU, 28 September (V. D.) De export van graan naar Nederland bedroeg tot 1 September 60.802 ton. De totale uit voer naar de verschillende landen bedroeg ongeveer 600.000 ton. Visscherijberichten. IJMUIDEN, 26 September. Van de trawlvisscherij kwamen heden hier aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 46 Helga met f2229; IJM. 109 John Brown met f3008; f IJM. 203 Derika XVI met f3710; IJM. 316 r- Gerard met f5580; IJM. 195 Azemuth met f5415; IJM. 23S Johanna Maria met f2201; T IJM. 32 Zeemeeuw met f3697; PG. 123 met f1837; PG. 146 met f4076; SO. 122 met f4546; BX. 141 met f2533; BX. 169 met f6750; HH. 124 met f2318; de zeilloggers KW. 89 Holland IG met f629; KW. 110 Gijsbert Karei van Hogendorp met f737; KW. 140 Voorwaarts met f738; SCH. 60 Huibertje Cornelia met f 584 aan besom- ming. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Sept. Vee. Aangevoerd: 7G0 Rundren, 23 Kalveren, 1106 Schapen. Slieren 220480; Kalf- en Melkkoeien 200460; Varekoeien 150325; Vette Ossen en Koeien 250675, schoon a. d. haak 0.821.18; Graskalveren 45140; Vette Kalveren 50 160, schoon a. d. haak 0,721,47; Nuch tere kalveren 822; Vette Schapen 40— 52, schoon a. d. haak 8092 ccntt; Weidescha- pen 3046; Magere Varkens voor Fokkerij cn Londen 2054, per Kg. levend gewicht '074 cent; Biggen 915; Paarden 73 225; Bokken of Geiten 416. Kaas. Aangevoerd 120 partijen. Besteed werd voor: lo soort Goudsche kaas 5256, 2e soort idem 4851, le soort Leidsche kaas 5458, 2e soort idem 4852. Han del voor Goudsche en Leidsch kaas vlug. Aan de Stadswaag gewogen. 107 partijen, 4745 dtuks, 34871 Kg. UITHOORN, 27 Sept. Kaas. Op de kaas mark waren aangevoerd 183 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort 4953, 2de soort 4649, zwaardere 52—56, Rijk?merk 48 -55. Handel vhig. LEEUWARDEN, 28 Sept. Kaas. Sleule kaas 0.23—0.70; Nagelkaas 0.31—0.49; Gauda Kaas 0,140.39; Edammerkaas 0-370.93 Commissie 228. Aangevoerd 39362 Kg. Boter. Fahrieksboter 1.002-24 p?r Kg. Aanvoer 28/3 en 159/6 stukken. OFFICIEELS BEÜRSNQTEERISG. V.K. O.K. Nederland 1923 0% Nederland 1922 B. fl6i/8 89>/8 41 5% Nederland 1919 4%% Nederland 1917 Ned. O.-I., cM. 1919 6 Portugal Tabaksm 1890 Rnal. 1906 frs. 500 5 Rush 19!Q frs. 500 4% Koloniale Bank 3and Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgems A Jurgens B Oude Philips 1 Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Bef. Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel jrew. Cotrpauia Handelsver. A'datn. Bordtsrhe Petr. Cocons. HoTl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Bnhher Beli Bat Rubber Koloniale Rubber Sprbadiadi Holland Amerika Rjn ft. TToH. Stoomboot Kon. Roil. Lloyd Kon. Paketvairt .pnv^urt Unie Rott. Lloyd Kon Nod Stoomboot Mar Cy.C.N.Vot.Tv. a fbli-Batavia Tabak Cidtnnr Mij H IJ S. Mij «M. 5K IT.TJ.S.M. ohl. 1900/M2 Mij. t. E' v. S. S ohl. 5X Mohison Tooefca Frie common Kansas City Sontbern Mi«snur' K>*cns Toto* South. Pacific Union Pacific Geld prol. 88/< Wisjclnoteeringen (Amsterdam') Zicht; Londen 11.571/., Berlijn. 0.0000012»/a Parijs 15óS»/< Brussel J3.1p/a ZGrich *°.~3 Ween en 0035'/j Rome 11.65 a Madrid 35.80 Kopenhagen 45.85 Chrietiania 40.40 t Stockholm 67.45 New-York 2.54s/g f 981/2 981/.21 98V., I 2 11/1/. iic% 1181/.. SS'/-.,: 53 k 54 j 240 255 69V2 H 59 i 81 16»,V !8 f ion," 101 9) 91 ll6/s 121/. 4561/o 452 i 32 S i 129 8451/4 351 26 J 151% 151 92 1 296 17V2 82% 82 171/a 8% 9 113 107 106% 120l/2 121 140 7 «/j# 296 295 2321/4 287 94V,6 7G8/4 101 14% 15 32G 91% 943/4 136 - 551/3 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den nmr" gen van 28 Sept. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste BaromctersL772.5 Munchen. Laagste Barometerst: 750.4 Roest. Verwachting tot den avond van 29 ScpLt Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, half- tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3