S««M8(elijke Aankondiging, ÊEMEBMTELIJKE VISCHVERKOOP., 'Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18 (Telef. 1225) is Zaterdag en Zaterdagavond verkrijgbaar SCHEL- VISCH a f 0.12—f 0.24 en SCHOL a f 0.18 f 0.34 per pond. N. C. DE GIJSELAAB, Burgemeester Leiden, 28 September 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis dat door P. J. van Leeuwen, te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop fn het perceel Mandenmakers- steeg No. 10. AGENDA. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken -wordt van Maandag 24 Sept. tot en met Zondag 30 Sept. waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, en P. du Croix, Bapenburg 9, telef. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Kuip der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Uitgetrokken werkloozen. Naar de katholieke bladen melden zal het R.-K. Vakbureau, in verhand met het voornemen avn de Regeering, om de uit getrokken werkloozen als armlastigen te beschouwen, zich in een uitvoerig adres wenden tot de Tweede Kamer. Voorts zal in dit adres worden aangedrongen de steun verleening van Binnenlandsche Za ken to brengen onder het Departement van Arbeid, om daardoor duidelijker het sociale werk van deze steunverleening te doen uitkomen. De posttarieven. De raad van ministers heeft besloten, dat lot nader order niet tot verlaging der posttarieven zal worden overgegaan. Afschaffing der Staatsloterij? Naar de „Msb." verneemt, overweegt de regeering het plan, om tot afschaffing der Staatsloterij over te gaan. Het niet voorzien in de vacatures van collecteurs zou in de richting van geleidelijke ophef fing wijzen. De geschenken van de Koningin. Enorm, zegt de N e d e r 1., is de belang stelling uit het gausche land voor de ge schenken, die thans in het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde in DSh Haag zijn tentoongesteld. Woensdagmiddag om vier uur stond een lange menschenqueue, langer dan in oorlogstijd ooit voor eenig distributiekan toor heeft gestaan, te wachten om nog toegelaten te worden. Pas was een groep tot onder de galerij voortgeschuifeld en nog slingerde zich de menschenkelen van het Noordeinde voorhij den beroemden kastanjeboom met de nu zoo welkome bank en verder langs het hek van de Go- thische zaal de Paleisstraat in, tot bijna aan do Oranjestraat toe. Wij hoorden van menschen, die ruim twee uur gewacht hadden, vóórdat zij toegelaten konden worden. Maar ze zagen dan althans hun geduld beloond en hun doel bereikt. Er waren menschen uit Groningen ge komen, die onverrichterzakc weer hadden moeten vertrekken. En dat is toch wel heel erg teleurstellend, na zoo'n verre reis! Behalve Groningen waren er ook Zeeu wen en men mag dus veilig aannemen, dat er uit alle deelen des lands belang stellenden naar de cadeaux komen kijken. Het is dan ook wel de moeite waard al die blijken van verknochtheid, van vereering, van liefde en aanhankelijkheid te zien. De kostbare geschenken van heel de na tie of van machtige corporaties, van den Franschen President of de Indische vors ten, en de aandoenlijk naïeve, als de een voudige kartonnen bladwijzer, waarop in een krui steeken geborduurd: „God is lief de", de heide-kruiwagen, de crucifix uit Tyrol, enz. enz. Wat zou het op hoogen prijs gesteld worden, wanneer zij, die nu teleurgesteld werden, nóg eens gelegenheid kregen de geschenken te zien! Woensdag waren er 1452 bezoekers, en Donderdagmorgen om 9 uur stond er al weer een file van het gebouw van de Ned. Bank tot de Oranjestraat. Nader vernemen wij dat H. M. den tijd voor de bezichtiging heeft verlengd tot Zaterdag 6 October a.s. We gaan bezuinigen! ïn „De Centrale", orgaan van4de Cen trale van Vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst, behandelt B. eenige geval len van averechtsche bezuiniging. Om te beginnen, zegt hij, vestigen wij 'de aandacht op het nog steeds bestaande Tijkspaspoortbureau, gevestigd in een drietal groote heerenhuizen in Den Haag. De leiding van dezen dienst is in handen Tan het hoofd der Nederlandsche maré chaussee, maar naast deze technische lei ding heeft men tot administratief leider Ijenoemd den heer Hordijk, gewezen hoofdcommisaris van politie te Amster dam en als zoodanig gepensionneerd. Deze salaris-plus-pensioentrekkende oud-hoofdcommisari8 wordt terzijde ge staan door een gepensionneerd generaal, eenige dito kolonels en tal van lagere offi cieren. Al deze hooge ambtenaren ver richten daar zeer eenvoudig werk en ge nieten rustig pensioen henevens salaris en het schijnt in niemands brein op te ko men om deze oudjes weer naar hun vroe ger rustoord terug te zenden en te vervan gen door wegens overcompleet ontslagen ambtenaren. De Algemecne Rekenkamer. Uit hoofde van bezuiniging wordt, naar de „Tel." verneemt, ook de reorganisatie der hoogere staatscolleges overwogen. Er ligt thans een voorstel gereed lot inkrim ping van het aantal leden van do Alge- meene Rekenkamer. Reeds minister De Geer had destijds een voorstel klaar, om het ledental van zeven op drie te bren gen, daar hij meende, dat nu de Reken kamer een hezuinigingsinspectie naast zich had, het college niet meer een zoo uitgebreid ledental behoefde. Toen minis ter De Geer aan da Rekenkamer het voor ontwerp tot advies indiende, werd dit door de Kamer heftig bestreden, waarop de minister het voorloopig liet rusten. Thans schijnt minister Golijn het ontwerp weer voor den dag te hebben gehaald. De minister moet van plan zijn op den duur het ledental te verminderen. pyaTEMLflgiP DE KAPITULATiE VAN DUITSCHLAND De crisis vooroopig beëindigd. Beieren en het Rijk. Het heeft gespannen in Duitschland! Een oogenblik zelfs deigde een burger oorlog te ontstaan toen communisten en ultra-nationalisten dreigden tegen Berlijn te zullen ageeren. Zooals gemeld had Hitier een 14-tal vergaderingen te München belegd, om zijn getrouwen op te roepen. In Beiéren werd daarop de uitzonde ringstoestand geproclameerd en de benoe ming van Bon Kahr tot staatssecretaris- generaal volgde. Deze zet van Beieren op het politieke schaakbord, welke ten doel had, baas in eigen huis te blijven, werd vanwege de Rijksregeering beantwoord met een te genzet. De regeering te Berlijn vaardigde de uitzonderingstoestand voor het geheelo Rijk uit. Er werd te München een regeerings- commissaris benoemd, welke alle verga deringen van de nationaal-socialisten on middellijk verbood. Met vereende krachten wordt nu gear beid om gewelddaden te voorkomen, of schoon het er toch op lijkt, dat Beieren tegenover het rijk een nederlaag heeft ge leden. De rijksminister van verdediging Gess ier, aan wien de militaire macht is over gedragen, heeft voor Beieren generaal von Lossow onet het hoogste gezag he kleed, zoodat von Kahr voorloopig is uit geschakeld. Men overweegt echter de be noeming van civiele commissarissen waarvoor dan von Kahr in aanmerking zou komen. Beide partijen zijn vast be sloten om orde en rust te handhaven. Bovendien heeft generaal Ludendorff een verklaring afgegeven volgens welke hij er niet aan denkt op het oogenblik een omwenteling te verwekken. Alle partijen zijn dus tevreden, behal ve de joden, die zich voor het hoofd ge- stooten voelen door von Kahrs verklaring, dat hij op alle burgers van Duitsclien stam rekent voor het jbewaren van de orde. Wat de rest van het rijk betreft heeft Gessier zijn uitvoerend gezag aan de respectieve Kreitseommissarissen overge daan en is hij bezig civiele commissaris sen te benoemen. Ondertusschen arbeidt de regeering aan de liquidatie van het lijdelijk verzet voort en is minister Fuchs met dc uitvoering daarvan heiast. Of thans echter de geheele Beiersche kwestie i3 opgelost moet worden betwij feld. Men kan door krachtige maatregelen de volksgeest wel onderdrukken, maar niet omvormen. Er blijven dan ook voorteekenen be staan voor een omwenteling in Beieren. Von Kahr schijnt ér op aan te werken, dat op een geschikt oogenblik kroonprins Rupprcchi de leiding in handen zal nemen Ook buiten Beieren is het niet rustig. Naar de berichtendienst van de .Staats- kanselarij mededeelt, is het te Annaherg (Saksen) tot bloedige botsingen tusschen rechtsradicalen en arbeiders gekomen. Voor zoover tot dusver is vastgesteld, zijn er 1 doode, 5 zwaargewonden en *20 licht gewonden. Zoo is op te merken,, dat de toekomst van Beieren, ook wat de binnenlandsche politiek betreft, nog niet die rust ademt, die 'voor het herstel van het ontwrichte land noodzakelijk is. Ook in het Buitenland ziet met den toe stand donker in. Ofschoon bepaalde inlichtingen in ge zaghebbende kringen te Londen ontbre ken, verneemt Reuter over den toestand in Duitschland dat de benoeming van dic tators in Beieren en Duitschland wordt uitgelegd als een maatregel tegen de com munistische beweging. Ofschoon eM wordt geloofd, dat een al- gemeene opstand in Duitschland kan worden verwacht, is men in verantwoor delijke kringen aldaar zeer bezorgd over wat een voorteeken lijkt van verbrokke ling van Duitschland in kleine staten. Intrekking der verordeningen. In aansluiting op de uitgevaardigde proclamatie van den rijkspresident en de rijksregeering over het opgeven van het lijdelijk verzet, heeft nog gister de for- meele intrekking plaats gevonden van de verordeningen, die tot voortzetting van het verzet door de rijksregeering warm afge kondigd. De rijksministet voor de bezette gebie den ontving van de rijksregeering de op dracht de leiding der verdere maatrege len, in het hijzonder gedurende alle on derhandelingen, in handen to nemen. DE ONTRUIMING VAN KORFOE. De Italianen hebben Korfoe ontruimd. De Italiaansche vlag werd gestreken en onmiddellijk daarna do Grieksche vlag ge- heschen. Hierbij werd militaire eer bewe zen door de Italiaansche vloot en een Griekschen torpedojager; Dc Italiaansche vloot lichtte om half negen liet anker. Zoodr.i hot laatste Italiaansche oor logsschip de haven had verlaten, trok een juichende menigte naar do consulaten van Groot-Britaannië en Frankrijk, waar een indrukwekkende hulde aan beide landen werd gebracht. De feeststemming van dc menigte werd nog verhoogd door de klok ken, welke aanhoudend luidden. Volgens een Reuterhericht keerde de Italiaansche vloot naderhand naar Korfoe terug. Des middags om 12 uur versche nen vier Italiaansche .slagschepen en ze ven torpedojagers en lieten voor de stad het anker vallen. Het Italiaansche eskader zal in de wa teren van Korfoe blijven, totdat de Ita liaansche Tegeering de 50 millioen Lire, welke Griekenland als schadeloosstelling moet betalen, zal hebben ontvangen. Een „Spaansch" tekort. Markies Primo do Rivera heeft thans medegedeeld, dat de regeering voorstellen heeft ingediend om den militairen dienst tijd van drie tot twee jaar te verminderen. Er hebben langdurige beraadslagingen over dit belangrijke vraagstuk plaats ge had. De voorzitter van het directoire heeft ook enkele verklaringen afgelegd over de voorloopigo liquidatie der begrooting 1922 —1923. De uitgaven bedragen 3.373.000.000 pesetas (ruim 1400 millioen gulden) tegen ontvangsten van 2.952.000.000 pesetas (bijna 1100 millioen gulden). Met do schulden uit andere bronnen zal het totaal deficit on geveer 325 millioen gulden beloopen. Een brutale rooveroverval. Naar men meldt, is bij Hamburg een aantal roovers de woning der familie Popper binnengedrongen. De uit acht personen bestaande familie werd gebóeid en in den kelder opgesloten, waarna de ge heele woning werd leeggeplunderd en de buit in een auto in veiligheid werd ge bracht. In het geheel zijn de plunderaars ongeveer acht uur in het huis bezig ge weest. Diefstal van kunstschatten. De directeur der uitgravingswerken van Pompei, prof. Spinazola is van zijn post ontheven en naar Modena uitgewezen. De politieke bladen melden, dat hij twee uit gegraven borstbeelden, die van Venus jjGenitrix" en de „Gewonde Amazone" heeft verduisterd. Verder wordt gèmeld, dat een Parijscho bankdirecteur van prof. Spinazolla eenige beelden beeft ontvangen. Bij een huiszoeking in de woning van prof. Spinazolla vond men een. grpot aan tal marmeren beelden, die in beslag wer den genomen. Een merkwaardige ontdekking, In de laatste vergadering van de Brit- scbe Wetenschappelijke Vereeniging, te Liverpool belegd, werden nog eenige zeer interessante lezingen gehouden. Dr. Stan ley Kemp uit Calcutta verhaalde van de ontdekking van een monsterachtig hol in de. Garo Hills in Assam, waarin hij met een groepje onderzoekers was doorgedron gen. Het hol bleek zich 1200 M. diep in den bergwand uit te streken en het bood schuilplaats aan millioenen insecten, ratten, vleermuizen enz., die echter in 't geheel niet bang bleken voor de toortsen der indringers, waaruit dr. Kemp con cludeerde, dat hij was aangeland in een „koninkrijk van jiagenoeg blinde schep selen". Allerlei soorten spinnen en kakkerlak ken werden gevonden, motten, stoven op in dichte wolken, en op 300 M. diepte stuitten de onderzoekers op een monster achtig grooten kikvorschj, die als liet waTe tegen een wand geplakt zat. In het alge meen trof het gezelschap verschillende die ren aan, die niemand nog ooit in de na tuur had gezien. Het diepste gedeelte der grot bleek de verblijfplaats der vleermui zen, die zoo dicht opeengedrongen de rotswanden bezetten, dat nieemand ergens de hand tusschen kon steken om een on bezet plekje te vinden. Deze bewoners kwamen tegen zonsondergang in dichte drommen naar buiten gevlogen, waaruit bleek, dat ze althans de grot als hun vaste woonplaats beschouwden. De onder zoekers troffen echter menige andere dier soort aan, voor wie absoluut geen levens- en ontwikkelingsmogelijkheden en voedsel- stoffen aanwezig waren, zoodat ze niet al te zeer verwonderd waren een groote gar- nalensoort aan te treffen, die in een hel deren onderaardschen stroom niets beters wisten to doen dan elkaar te verslinden, aangezieb in het water absoluut geen voedsel voor hen aanwezig was. Enkele sporen van katachtige viervoe tige dieren werden aangetroffen, maar herhaalde plonsen in wateren voor hen uit bewezen, dat de dieren niet in de grot thuishoorden, omdat ze zich hij de na dering van menschen verwijderden. .7 KORTE BERICHTEN. Het Bulgaarsch Telegraaf Agentschap meldt, dat de communistische beweging daar overal is onderdrukt, behalve in de omstreken van Berkerritza en Ferdinan- dovo, waar de opstandelingen door troepen worden, omsingeld. De communisten in Hamburg en. Al- tona voeren een agitatie voor de algemeeno Zij sporen de arbeiders hiertoe aan in proclamaties, geplakt aan de huizen en muren. De politic te Presburg meldt, dat een. organisatie onder leiding van den techni cus Augustin Schaarderna is ontdekt, die zich teil doel had gesteld, oen groot aan tal bekende Slowakische personen, in do eerste plaats alle actieve en vroegere leden der Tsjecho-Slowaksche regeering uit den weg tc ruimen. Do leiders der organisatie zijn op grond van do wet tot bescherming der republiek gearresteerd. Het Britsche s.s. „Mejcstic'' heeft een record gemaakt op het traject New York Cherbourg. Sir Bertram Haj'es, dc kapi tein, meldt draadloos, dat hij in liet et maal dat Woensdag eindigde een gemid delde snelheid van 25 knccpcn per uur maakte. r— Law of, dc v- 'er vr. n dr grens- commissie der Sovjct-regecring is bij zijn terugkeer uit Finland in Karelië vermoord. Een hem vergezellend commissielid en een ambtenaar der Tsjeka werden ernstig ge wond. De Russische regeering beweert, dat da moord niet door ontevreden Kareliërs, maar door Witt Finnen werd gepleegd. Het Duifschc rijksministerie voor bin nenlandsche zaken heeft bet orgaan der Duitsch-nationale partij, de „Deutsche Zei- tung" met ingang van gisteren verboden. Gistermorgen hebben te Dublin 2 ge wapende mannen een postwagen, dio uit het kantoor in de Jamesstraat kwam, aangehouden en zich meester gemaakt van 3 zakken, welke geld bevatten, bestemd voor uitbetaling vaii ouderdomspensioenen. Gemeenteraad Oegstgeest. Vergadering van Donderdag 27 Sept. Voorzitter de heer van Griethuisen, bur- Afwezig met kennisgeving de heer Nijssen. De V o o r z. opent de vergadering, waar na de notulen worden gelezen een onge wijzigd vastgesteld. De V o o r z. deelt mede dat eenige stuk ken zijn ingekomen, w.o. de begrooting van den Leidschen keuringsdienst als aan- deel in welks bedrag de gemeente Oegst geest f 581.25 zal hebben bij te dragen. Proces-verbaal van opname "van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Ged. Staten deelen mede, dat de aanslag in de forensenbelasting van "W. v. d. B. te Lei den, is vernietigd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hem door de plaatselijke burgerwacht den gewonnen wisselbeker is aangeboden ter plaatsing in het gemeentehuis. Spr. feliciteert de gemeente en ook den raad met hét bezit van zoo'n burgerwacht, waarop we trotsch mogen zijn, en die aan velen ten voorbeeld kan worden gesteld. De Commissie, benoemd tot het nazien der gemeente-rekening over 1922, adviseert deze, zooals zij voorgedragen is, goed te keuren. Aldus wórdt besloten. Hierna heef t aanbieding plaats van de gemeentebegrooting over 1924, welke ter visie zal worden gelegd. Van de Gevers-Deutz-bewaarscliool is in gekomen een aanvrage om subsidie tot een bedrag van f 600 per jaar ter complete ring van het bedrag dat noodig is voor de uitkeering van het pensioen van Mej. Huge. B. en W. stellen voor gunstig te be schikken op deze aanvrage, daar andera de school, die helaas reeds eenige maan den gesloten bleef, voor goed zou moeten worden gesloten, wat voor vele inwoners een teleurstelling zou zijn. De heer Bakker ondersteunt het voor stel. Ook de heer v. E g m o n d spreekt in dien. geest, terwijl spr. tevens wil zien vastgelegd dat de subsidie slechts zal wor den verleend gedurende den tijd dat be doeld pensioen wordt uitgekeerd. Hieraan zal worden voldaan. Als laatste punt komt aan de orde: over name door do gemeente van kunstwerken in "het Julianapark. Door de N. V. Bouwmaatschappij „Prins Hendrik" is n.l. in overleg met B. em W. in den vijver van genoemd park geplaatst een monument met fontein, ter herinne ring aan het 25-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. B. en W. advisee- ren het kunstwerk bij de gemeente in on derhoud te nemen. Dit laatste in verband met de benoodigde motor die het water van den vijver op peil houdt, ten einde het springen der fontein mogelijk te maken. De heer Schoondewoerd vraagt of er een hoogtebepaling voor de elcctrische bovenleiding bestaat. In de Kempenaer- straat hangen verschillende draden zoo laag 'dat hierdoor gevaar kan ontstaan. Volgens de Voorzitter is hiervoor geen be paling gemaakt, evenwel wordt een onder zoek toegezegd. Ook vraagt de heer Schoonderwoerd hóe ver B. en W. zijn gevorderd met den woningbouw aan den Morsch. De V o o r z. zegt dat de grond hiervoor is aangekocht en dat B. en W. de plannen voor bebouwing aan 't bewerken zijn. Het doel van deze bespreking, zegt de heer Schoonderwoerd, is werkverschaffing voor den komenden winter. Oe V o o r z. zet de werkverschaffing in den afgeloopen winter uiteen en zegt toe deze plannen in den komenden winter op de zelfde manier te zullen doen uitwerken. Hierna wordt de vergadering gesloten. UiT OE Q*SGE¥»iG OEGSTGEEST. Predik b. Ned. Herv, Kerk 30 Sept. in de Rehobothkapel aan de Wil lem de fcwijgerlaan voorm. 10 (Vcorb. H. A.) en nam. 5.30 uur C. J. Sikkel, theol. cand. te Oegstgeest. RIJNSBURG. Naar wij vernamen is reeds zeer spoedig de aanbesteding te wachten van de uitbreiding van het Vei linglokaal „Flora" alhier, zoodab reeds spoedig met de desbetreffende werkzaam heden kan worden aangevangen. Met de bloemen ha n- del gaat het de laatste dagen wat minder rooskleurig. Aan de veilingen worden groo te hoeveelheden aangevoerd, maar de prij zen zijn over het algemeen laag. VOORSCHOTEN. Uitslag loting Natio- nalo Militie 1. G. J. Zwaan; 2. J. Zwaan; 3. H. Hoo- gervorst; 4. A. Witteman; 5. J. Kooyman; 6. Braggaar; 7. L. J. van Mourik; 8. P. den Besten; 9. M .J. Poot; 10. G. J. de Geus; 11. W. Lubach; 12. K. A. van FuTe- nout; 13. J. Haasnoot; 14. N. C. Lamboo; 15. R. J. Brink; 16. A. A. Kranenburg; 17. IC. Bakker; IS. G. van Kooy; 19. B. Ro- scvclt; 20. J. B. de Groot; 21. J. B. Berg- man; 22. H. C. Eijgeman; 23. J. Scgaar 24. J. Dieplmizetf; 25. F. W. van Leeuwen; 20. J. H. J. Hegenbartli; 27. O. J. Hoov- mans; 28. A. Teljeur; 29. R. van der Pol; 30 .P. Reijneveld; 31. J. D. Rol; 32 D Kunncken; 33. O. J. Wolf. KATWIJK. „Nu Albarda zijn vra- gen omtrent de Katwijksche geschiedenis aan den minister gesteld heeft, schrijft Het Volk, zijn wij nieuwsgierig te ver nemen tot wie deze zich om inlichtingen zal wenden. De Katwijksche politie is par tij in de zaak en kan dus niet in aanmer king komen. Wat uitdrukkelijk vastgesteld moet worden, nu het schijnt dat de politie zich poogt tc dekken. Ze heeft verschillen de personen, vooral lien, die aan do mis handelingen hebben deel genomen, bij \icli laten komen en hen verzocht verklaringen te teekenen, dat de A. J. C.'ers inet vech ten begonnen zijn. V erschillendo Kat wijkers verzekeren, dat do politie zooveel handteekening kan'krij gen, als zc wil, zoo groot is de haat tegen de „rooden". We zijn niet bereid onmiddellijk alles te geloovcn, doch ons lijkt een onderzoek wel gewenscht." Dat lijkt een ietwat vreemd bericht. Aanvankelijk werd medegedeeld, dat on middellijk een aanklacht bij do justitie was ingediend en dat de zaak gerechtelijk zou worden onderzocht. En nu heet het weer, dat een onderzoek g e w e n s ch t is. ZOETERWOUDE. Palingfuiken. Gisteravond zijn door do veldwachters "Wittemans en v. d. Stel een partij palingfuiken en een keernet in beslaggenomen. Deze waren van een vis- scher, die zonder daartoe gerechtigd te zijn een dichtvisscherij had geplaatst, in een anders vischwater te Leiden, zonder daar toe de noodige akte of vergunning te be zitten: verder gevolg een bekeuring boven dien Burgcrl. Stand. Geboren:' Maria Catharina d. van A. Berg en M. G. van Leeuwen. Petrus Adrianus Maria z. van J. Schouten en G. Krom Petrus Cornells z. van J. Overdevest en M. B. van der Geest Joannes Cornelis z. van W. van der Poel en A. G. W. de Vroo- men Catharina Agatha Helena d. van, J. Turk en A. Vrijburg. KOUDEKERK. De hoer P. T ij s s s en a 1- hier slaagde voor het examen Wiskunde M. O. SASSENHEIM. De heer A. W a r n a a r Jr. alhier is gekozen in den Verbondsraad der A. R. Propagandaelubs in Nederland. HILLEGOM. Inbraken. In den nacht van Woens dag op Dbnderdag hebben alhier tweo inbraken plaats gehad. De hier J G. Schoorl, café „Ceres", werd door zijn vrouw gewekt, omdat deze meende leven te liooren. Aanvankelijk meende men, dat men zich vergiste; even later hoorde men een kast kraken. Toen sprong de heer Schoorl het bed uit, waarop de inbreker(s) het hazenpad koos. Gelukkig wordt wei nig gemist, misschien ongeveer f 5. Een briefje van f 25, oud model, met den blanco-kant toegevouwen, schijnt niet ge zien te zijn, terwijl door den heer S. jui^' gisteren een beduidend bedrag bij zijn Bank was gedeponeerd. Door openschui ven van een raam aan den achterkant is de ongenoode gast binnengedrongen. Bij den heer Roeland, goudsmid en horlogemaker aan de Meerstraat, is het voor de „heeren" nog meer pech geweest. Wijl binnendringen in het huis vanaf den voorkant vrijwel ondoenlijk is, is men achterom door de poort van den heer Philippo gekomen. Met latten is toen ge probeerd de grendels van de deur te schuiven om zich zoo toegang te verschaf fen tot het interieur. De hond van den heer R. ging echter zóó te keer, dat het beter geacht werd de^Jbgingen le staken. De politie doet onderzoek. NOORDWIJKERHOUT. Gevestigd:.SJ. E. L. ïïenrici uit En geland M. C. van Ruiten uit Ammerzoden' M. van der Leek uit Heemslede N dé Jong uit Lisse C. J. v. d. Waals uit War mond C. vau Berkel uit Bennebroek M. E Geerlings uit Amsterdam J v. d. Burg en gezin uit Noordwijk J. Kors en gezin uit Voorhout C. M. Teeuwen uit Haarlemmer meer Th. v. d. Berg uit Noordwijk H. van Leeuwen van Amsterdam J II. M. Lub bers van TJli'echit W J. J. Péterse vau' Delft H. N. Willemse van Amsterdam C. P. G Juffermans van Voorhout J F. v. d. Shiijs van Wamel L. A. J W van Kleef van Den Haag Fr. Everlls uit Am-sterdam N. Verheul uit Woerden J. A. Warmer-) dam uit Blocmendaal C. Niglen uit Wasse naar M. Th. Zoet uit Wymbritseradeel - M. van Rooijen uit Haarlemmermeer. Vertrokken: C. W. Bakker naar Hill- legom A. C. v. d Raadt naar Amby (L.) J. Wolken naar Haarlem P. Timmers en' gezin naar Veorhouit -J. A. Vermeulen naar,) Doötdnchem J- v. d. Hoorn naar Amsler-) d.am C. v d Hulst naar Velp G A. G. Seijsener naar Leiden H J. Verkroosl naar./ Amsterdam J. J. M. Stckolcnburg naar Am- sterdam F- H. P. Visscher en H P Vis-/ scher naar Amsterldam Tb Kors en gezin naar Amsterdam G. J. Buitendijk naar.^ Den Haag M. J. W. Eijgonraara naar Til- lurg J. W Vocht naar Amsterdam J«-> W. G Pol an e en H C. .T. Polanc naar Dstf,. Helder A. J. E. cd H J Drcsm's naar R.1» Haag A A. en C. A. M en O C van der Mcrr raar Alkeniade D M. en C. P naar Den Haag P- Nieuwtcmer naar Kri**t n in gen C. A. van Riju naar Schiodam L.^ Locker na naar Doniawerslal J- W- Raijgroky naar Wassenaar A. D- C. Lutkic naar Rot-^ lerdam J. L. Lammeren nar.c N. Aioslei J. Roedooder naar België Y. Kosterman! naar Wijk hij Duurstede. i J -

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2